Recenzia hostingu A2 – malá a podivínská spoločnosť

A2 Hosting ma zaujal už dávno. Jeho prítomnosť v mojom pokračujúcom hľadaní najlepšej webhostingovej spoločnosti je iba logická. A2 sa zdá byť jedným z tých podivínských, priateľských hostiteľov, ktorí si cenia vysoký výkon a spoľahlivosť.

Ale je to naozaj také dobré?

Recenzie používateľov A2 naznačujú, že je to tak, ale jednoducho som musel pripojiť plán zdieľaného hostenia spoločnosti Swift k neustálemu sledovaniu naživo a skontrolovať dostupnosť a rýchlosť pri predvolenej inštalácii WordPress, aby som mohol vyvodiť závery; sledujú túto kontrolu hostenia A2 založenú na údajoch.

Tiež som našiel dôvody, prečo trápiť tím technickej podpory, prečítajte si zmluvné podmienky a skontroloval som cenovú štruktúru tohto zeleného poskytovateľa hostingu, či neobsahuje skryté poplatky a zvyšky..

Výsledok môžete vidieť v nasledujúcich riadkoch.

Čo je to hosting A2?

A2 Hosting je globálny poskytovateľ webhostingu. Nachádza sa v Ann Arbor (všimli ste si, že sú tam dve?), A2 je spoločnosť šetrná k životnému prostrediu so štyrmi dátovými centrami a veľmi otvoreným a priateľským prístupom.

Napriek tomu, že tento nezávislý hostiteľ webových stránok je od roku 2001, nie je v tomto odvetví najobľúbenejší názov, nie je to však jeho nevýhoda.

Po pravde povedané, som oveľa ochotnejší dať relatívne malú a sľubnú spoločnosť pred gigantickou spoločnosťou. Videl som viac ako môj spravodlivý podiel veľkých spoločností, ktoré nedokážu správne zvládnuť svoje rozsiahle zákaznícke základne.

Niektorí veľkí hráči sa navyše zameriavajú na honosný marketing a nie na veci, na ktorých skutočne záleží, konkrétne na infraštruktúru a robustné hostiteľské prostredie.

Bod pre prípad, zatiaľ čo chýba globálne uznanie a silná marketingová prítomnosť, povedzme, HostGator a GoDaddy, A2 Hosting sľubuje veľmi pochmúrnym a podivínským spôsobom vznešenú podporu a dokonalú infraštruktúru.

A viete čo?

Čísla hovoria, že A2 dodáva.

Skontrolovať to.

"Rýchly a na funkcie bohatý hosting"

uptime

100%

podpora

10/10

Rýchlosť načítania

1,15 sekúnd

Vlastnosti

9/10

OVERAL3.6

Essentials – A2 Hosting Uptime, Speed ​​a Support

A2 sa otvára v slušných časoch a poskytuje dobrú podporu svojej rastúcej zákazníckej základni.

1. Vynikajúca dostupnosť – 99,99%

Uptime je názov hry. Poskytovanie hostingu je platené za to, že je váš web funkčný.

A2 robí dobrú prácu pri zabezpečovaní stability počas celého roka.

Zatiaľ môj základný web WordPress so spoločnosťou bol online 99,9% času, čo je presne to, čo A2 sľubuje.

Keď hovorím sľuby, poskytovateľ hostingu zaručuje takúto spoľahlivosť a poskytuje náhradu, keď sa jej nepodarí doručiť. A2 pripisuje 5% mesačného poplatku za každú hodinu prestojov, čo je celkom rozumná politika.

Všetky štyri dátové centrá majú veľkú bezpečnosť, vynikajúce pripojenie k sieti a niekoľko mechanizmov napájania, ktoré zaručujú hladký chod.

Priemerná doba prevádzky 2018:

 • August – 100%
 • 99,98%
 • Október – 100%
 • November – 100%
 • December – 100%

Priemerná doba prevádzky 2019:

 • Január – 100%

"A2 dodržiava svoj prísľub 99,9% dostupnosti a dokonca ho prekonáva."

2. Úžasná rýchlosť

 • Čas odozvy – 0,54 s (7.)
 • Plne načítaný čas – 1.15 s (7.)
 • Rozumné pri zaťažení – 0,76 s (7.)

Poznámka: Ak v mojej doméne spustíte testy rýchlosti, výsledky sa môžu mierne meniť. Dokonca aj z tej istej testovacej platformy by dva po sebe nasledujúce testy normálne vykazovali mierne odlišné výsledky. Moja stránka A2 je hostená v Michigane, takže som ju otestovala z miest v USA. Všetky doplnky a ukladanie do vyrovnávacej pamäte boli zakázané.

Rýchlosť načítania webových stránok je to, čo spôsobuje alebo narušuje online prítomnosť. Môže to znieť prehnane, ale je to pravda, pretože vyhľadávacie nástroje aj používatelia penalizujú pomalé webové stránky.

Úprimne povedané, strata návštevníkov a hodnotenie kvôli zlému výkonu je dobre zaslúžená, pretože existuje veľa ľahkých optimalizácií a množstvo horúcich rýchlych webových hostiteľov; poskytovanie zlých skúseností je neospravedlniteľné.

A2 Hosting sľubuje veľkolepú rýchlosť a to je to, čo získate. Zaregistroval som sa iba na stredný plán spoločnosti a moja malá stránka WordPress nemá výhody Turbocelerátora..

Referencie, ktoré som zozbieral z troch rôznych zdrojov (tu zobrazené priemerné hodnoty), sú veľmi slušné. A zatiaľ čo TTFB (čas do prvého bajtu) zaraďuje A2 na 7. miesto, čas potrebný na úplné načítanie stránky je rýchly, niečo vyše sekundy. Ide o solídne čísla, aj keď to nie je to najlepšie, čo som videl pri príprave mojich recenzií pre prijímacie tribunály.

V posledných niekoľkých mesiacoch roku 2018 a začiatkom roku 2019 sa A2 v rýchlosti umiestnila na siedmom mieste.

Najväčší zdieľaný plán má opäť zosilňovač rýchlosti, ktorý ukladá do vyrovnávacej pamäte celý obsah HTML stránky a načíta ju v mihnutia oka. Ďalšie vylepšenia ako Memcached a OPcache skracujú reakčné časy MySQL a PHP, vďaka čomu je plán Turbo bleskovo rýchlym hosťovaním..

A2 srver vykazuje stabilitu a rýchlosť.

Spoľahlivá a neochvejná odozva bez ohľadu na zaťaženie.

Aj bez všetkých týchto optimalizácií sa A2 A2 darilo pri zaťažení naozaj dobre. Poslal som 50 virtuálnych používateľov, ktorí nadviazali viac ako 250 súčasných pripojení. Je to veľa pre zdieľané prostredie, ale všetky otázky boli doručené späť s pozoruhodnou konzistenciou a rýchlosťou.

Všeobecne musím povedať, že A2 Hosting má veľmi dobre nakonfigurované hostiteľské prostredie vhodné pre stránky s významným počtom návštevníkov.

Priemerný čas odozvy 2018:

 • August – 0,47 s
 • September – 0,39 s
 • Október – 1,02 s
 • November – 0,50 s
 • December – 0,36 s

Priemerný čas odozvy 2019:

 • Január – 0,40 s

Plne načítaná stránka 2018:

 • August – 1,07 s
 • September – 1,04 s
 • Október – 1.38s
 • 1. novembra – 1.18
 • December – 1,01 s

Plne načítaná stránka 2019:

 • 1. januára – 1.21

Reakcia pri zaťažení 2018:

 • August – 0,66 s
 • September – 0,56 s
 • Október – 1,47 s
 • November – 0,60 s
 • December – 0,67 s

Reakcia pri zaťažení 2019:

 • Január – 0,61 s

"Hosting A2 má primeranú rýchlosť a zvládne značné množstvo návštevníkov."

3. Hviezdna podpora

Pamätáš si, ako som ti povedal, že byť o niečo menší ako konkurencia môže byť dobrá vec?

A2 Hosting to dokazuje vhodne.

Spoločnosť od svojho vzniku rastie, ale rast je stabilný a nie je nútený. V dôsledku toho poskytovateľ hostingu primerane zvláda rastúci počet zákazníkov bez toho, aby ohrozil svoje služby a integritu.

Všetky moje interakcie s podporným tímom – väčšinou počas rozhovoru, ako ste asi uhádli – boli rýchle, informatívne a príjemné. Najdlhšie, čo som čakal na vyzdvihnutie rozhovoru, boli asi 2 minúty a stalo sa to skoro v sobotu ráno. Všetky ostatné žiadosti o rozhovor boli zodpovedané do niekoľkých sekúnd a zástupcovia boli veľmi ústretoví a priateľskí.

To je všetko dobré a frajerské, ale pravdou je, že nemusíte ani potrebovať podporný tím A2, pokiaľ máte čas a túžbu učiť sa..

Znalostná základňa A2 Hosting je úžasná zbierka užitočných článkov a návodov a neustále sa aktualizuje a rozširuje.

Napokon existujú pravidelné blogové príspevky, ktoré obsahujú veľmi užitočné informácie pre nových správcov webu.

"Hviezdna podpora podporovaná rovnako pôsobivou znalostnou databázou a praktickými blogovými položkami."

Výhody A2 hosting

Priznám sa, že A2 je veľmi obľúbený poskytovateľ hostingu. Ak máte radi pomocníkov, ktorí vedia, ako vybudovať spoľahlivé hostingové služby a ktorí sa zaoberajú životným prostredím, je to tak. Ale aby to neznelo ako dospievajúce dievča udrené láskou, tu sú hlavné výhody, ktoré ponúka A2 Hosting.

1. Zálohy zadarmo mimo lokality

Dajte si kávu a opýtajte sa každého, kto pracuje s digitálnymi údajmi, o dôležitosti zálohovania všetkého; káva vám pomôže sadnúť si cez nevyhnutné hádky argumentov, ktoré budú nasledovať.

Zálohy sú záchrancami a niektorí poskytovatelia hostingu platia za službu, ale nie hostenie A2. Spoločnosť vytvára automatické zálohy zadarmo.

Bezplatné a platené riešenia zálohovania sú úžasné.

Podporte ma, áno?

Teraz bezplatné automatické zálohovanie nie je jedinečné pre hosting A2, ale tento hostiteľ posúva obnovenie súborov o krok ďalej. Pomocou jednoduchého doplnku môžete automatizovať proces vytvárania miestnych záloh. t. j. kópie vašich webových stránok a ich databáz na vašom osobnom počítači.

Toto je úžasná a veľmi potrebná funkcia, ktorú skutočne dúfam, že ju uvidia všetci poskytovatelia webhostingu. Čím viac záloh máte, tým sú vaše údaje bezpečnejšie. Nemôžete mať príliš veľa záloh a mať miesto na obnovenie mimo stránky je skvelým poistením pre dlhovekosť vášho webu..

Je pravda, že táto funkcia je plateným doplnkom, ale keď vaše stránky začnú rásť, oceníte jej užitočnosť.

Ak nechcete zaťažiť rozpočet, automatické zálohy vás kryjú.

2. Záruka vrátenia peňazí … Kedykoľvek!

A2 Hosting využíva štandardnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá sľubuje úplnú refundáciu, ak zrušíte svoje služby do prvého mesiaca od ich použitia. Ak však chcete zrušiť dlhodobý plán pred uplynutím jeho platnosti budete mať nárok na pomerné vrátenie prostriedkov na zvyšok obdobia hosťovania.

To je niečo jedinečné medzi najlepšími poskytovateľmi webhostingu. Vo väčšine prípadov nemáte po uplynutí záručnej doby vrátenia peňazí nárok na vrátenie prostriedkov za predčasné ukončenie služieb..

A2 je veľmi transparentný a otvorený voči svojim praktikám a poplatkom iba za poskytované služby.

3. Vynikajúci hardvér

A2 Hosting je jednou zo spoločností, ktoré sa usilujú o udržateľný rast v oblasti honosného marketingu.

Potenciálni klienti môžu získať naozaj dobrý nápad, do čoho sa dostanú, kontrolou podrobností plánu. Všetko je na prvý pohľad rozložené, pretože technológia, ktorá poháňa rýchle a spoľahlivé plány A2, môže urobiť z jeho majiteľov hrdosť.

Všetky servery A2 sú vybavené jednotkami SSD, ktoré sú niekoľkokrát rýchlejšie ako jednotky pevného disku. Vďaka nie menej ako 12-jadrovým procesorom a veľkému počtu 64 GB pamäte RAM si aj najmenšie servery spoločnosti dokážu dať úder.

Pridajte k vynikajúcej kapacite siete v každom dátovom centre A2 a veľkolepá dostupnosť a dobrá rýchlosť sa dajú ľahko vysvetliť.

4. Moderná technológia

Infraštruktúra A2 je výkonná a úplne aktuálna.

HTTP / 2 pre vás nemusí veľa znamenať, ale pre tých, ktorí prehliadajú vaše stránky, by to znamenalo lepší výkon stránok na všetkých platformách.

Spomenul som, že A2 Hosting vyzerá ako podivínska spoločnosť a vidíte, že prítomnosťou možností príkazového riadku pre WordPress, Python a Ruby. Všetky účty zdieľaného hostingu majú prístup k štandardnej databáze Linux MySQL, ale tiež k Postgre SQL.

A2 poskytuje skutočnú hodnotu.

A2 Hosting ponúka veľmi zaujímavú kombináciu cenných služieb.

Dobrá správa pre vývojárov nie je zďaleka u konca ako Git, CVS, Subversion & Mercurial sú tiež k dispozícii.

5. SSL zadarmo

Certifikáty SSL boli vyhradené pre webové stránky elektronického obchodu, ale Google už niekoľko rokov zaraďuje všetky webové stránky so šifrovaným pripojením vyššie ako stránky bez. Gigant vyhľadávacieho nástroja považuje šifrovanie za dostatočne dôležité na to, aby zobrazovalo varovania vždy, keď prejdete na nešifrovanú stránku.

Iniciatíva Poďme šifrovať je priamym výsledkom tohto kroku spoločnosti Google. Bolo rýchlo podporované a prijaté mnohými organizáciami vrátane niekoľkých špičkových webhostingov. A2 je jedným z nich a všetky svoje zdieľané plány vybavuje bezplatným SSL.

Najlepšie zo všetkého je, že SSL je pripravený na použitie hneď po vybalení. Nemusíte sa obávať jeho inštalácie alebo obnovy.

6. Zdarma HackScan a zvýšená bezpečnosť

Pravdepodobne som mal urobiť sekciu s názvom ZADARMO, aby som sa s ňou mohol vrátiť.

Potom by sa to stalo obrovskou stenou textu, pretože A2 má veľa funkcií, ktoré patria do tejto kategórie.

HackScan je súčasťou robustného obranného systému, ktorý chráni všetky stránky hostené s A2. Zabraňuje šíreniu škodlivých priestupkov a infikovaniu ďalších stránok napadnutého webu.

Predtým, ako sa hackeri dostanú na skutočnú stránku, museli by prejsť niektorými závažnými obranami hrubou silou, duálnym webhostingovým firewallom a obranou tvrdeného servera..

Používatelia programov WordPress, Drupal a Joomla si môžu byť istí, že ich príslušné CMS budú vždy aktuálne, pretože A2 má na svojom počítači nainštalovaný bezpečnostný nástroj Patchmana na automatickú inštaláciu nových verzií. Dokáže tiež zistiť a karanténne postihnuté súbory a stránky.

Aby som to dokázal, A2 Hosting má pravidelné aktualizácie jadra, ktoré udržujú jeho prostredie tak bezpečné, ako je vždy.

7. Bezplatná migrácia

Mal som ísť skutočne do samostatnej sekcie s bezplatnými funkciami.

Popri bezplatných bezpečnostných kontrolách, zálohách, SSL a pomerných náhradách môže hosting A2 kedykoľvek bezplatne migrovať cez váš web cPanel..

Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa do A2, kúpiť si plán, ktorý chcete, a požiadať migračný tím spoločnosti o prenos všetkých vašich údajov od hostiteľa, ktorého chcete opustiť. To šetrí veľa času a úsilia a zvyčajne to nezaťažuje žiadne prestoje. Kým sa operácia nedokončí, načíta sa vaša stránka od starého poskytovateľa.

Po skopírovaní všetkého obsahu na server A2 a jeho úspešnom testovaní môžete hostiteľov bez problémov prepnúť tak, že vyladíte nameservery svojej domény..

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je presunutie vašej stránky technickou podporou prijímajúcej spoločnosti. Hlavnou výhodou migračnej služby je okrem zrejmého prvku šetriaceho čas aj pridaná technická odbornosť.

Kopírovanie stránok z jedného servera na druhý nie je celkom také, ako kopírovanie súboru z jedného priečinka osobného počítača do druhého. Servery dvoch hostingových spoločností sú častejšie konfigurované trochu inak. Technická podpora prijímajúcej spoločnosti môže zodpovedať za rozdiely a riešiť všetko potrebné, aby vaše stránky fungovali hladko a bez akýchkoľvek závad..

8. Hosting optimalizovaný pre WordPress

Prakticky všetky zdieľané plány hostenia môžu úspešne hostiť WordPress, ale rovnako ako služba SiteGround, A2 zaisťuje, že populárny CMS funguje na svojom absolútnom maxime. WordPress je nainštalovaný v priebehu niekoľkých sekúnd s optimalizáciou A2, ktorá zvyšuje rýchlosť a bezpečnosť.

Rýchlosť sa zvyšuje vďaka ukladaniu do vyrovnávacej pamäte a kompresii nakonfigurovanej podľa serverov A2, zatiaľ čo bezpečnosť sa zvyšuje prostredníctvom automatických aktualizácií zabezpečenia.

Vývojári môžu tiež dobre využívať WP-CLI.

9. Zelená spoločnosť

A2 Hosting je zelená spoločnosť už viac ako desať rokov. A nehovorím iba o farebnej schéme na jej webových stránkach.

Poskytovateľ hostingu aktívne znižuje svoju uhlíkovú stopu od roku 2007 a už dosiahol 100% uhlíkovú neutralitu. Spúšťa tiež programy na výsadbu stromov a zníženie použitého plastu.

Chcete mať miesto a les?

A2 skutočne vynakladá úsilie na zníženie svojho vplyvu na životné prostredie.

Celkovo vzaté, je to spoločensky zodpovedný hostiteľ, ktorý sa stará o odkaz, ktorý vytvára. Dátové centrá vyžadujú obrovské množstvo energie a chladenia a je pekné vidieť iniciatívy, ktoré negujú negatívny dopad, ktorý môžu mať tisíce serverov..

Nevýhody A2 Hosting

A2 Hosting je veľmi milý poskytovateľ webhostingu, ale existujú určité veci, ktoré je možné urobiť lepšie. Žiadny z nich nie je skutočným obchodníkom, ale stojí za zmienku.

1. Turbo Booster iba v najväčšom pláne

A2 tu a tam zobrazuje 20-násobný zosilňovač rýchlosti, ktorý hosťuje, ale pravdou je, že táto extra optimalizácia je zahrnutá iba v najväčšom z troch plánov hostenia. Je pravda, že to dáva zmysel, pretože stránky využívajúce najväčší zdieľaný balík budú pravdepodobne náročné na zdroje. Určite by mohli ťažiť z rýchlej aktualizácie.

A2 má veľmi spravodlivý marketing, až na jednu výnimku.

Malé zvýšenie, ktoré sľubuje viac ako dve tretiny plánov.

Napriek tomu je zvodný prísľub neuveriteľnej rýchlosti viditeľne zobrazený na domovskej stránke A2 a vyzerá úplne ako predzvesť.

2. Úvodný plán je obmedzený

Najmenší plán, ktorý ponúka A2 Hosting, je pomerne obmedzený. Môže byť hostiteľom jednej domény s najviac 5 databázami a 25 poštovými schránkami.

Je prispôsobený pre malé, začínajúce webové stránky, ktoré nemajú veľa technických požiadaviek a udržiavajú relatívne nízky počet ľudí v zákulisí. Pokiaľ ide o intro obchody, videl som oveľa lepšie.

Odporúčame hostenie A2?

Áno, robíme.

Zodpovedný, priateľský a podivný, A2 Hosting je spoločnosť zameraná na poskytovanie vynikajúcich výsledkov predovšetkým. A to sa mu podarí.

Plán Swift, ktorý som pre túto kontrolu testoval, predstavuje slušné rýchlosti a Turbo sľubuje ešte lepší výkon.

Vynikajúca technická podpora, dobrý výber hostingových riešení, ktoré sa pekne zväčšujú s rastom balíkov, a solídna vedomostná základňa spôsobila, že môj server A2 Hosting prešiel vetou, aby preskúmal a vytvoril spoločnosť, a spoločnosť ju tiež hodnotí ako jednu z najlepších možností hostenia..

Bez ohľadu na svoj relatívny nedostatok slávy je poskytovateľ hostingu za svoje miesto medzi najlepšími.

A2 UBYTOVANIE V RÁMCI

podpora

Vedomostná základňa

Zdieľané plány hostenia

Ovládací panel

Počet hostovaných domén

Počet databáz

e-mail

Zálohy a obnova

skladovanie

Bandwidth

technológie

zabezpečenia

Registrácia doménového mena

Migrácia stránok

Tvorca webových stránok

E-commerce

Špecializovaný hosting

Windows hosting

Dátové centrá

uptime

rýchlosť

stanovenie ceny

štruktúra ryže

záruky

Vrátené sumy za predčasné zrušenie

zadarmo

Webová stránka spoločnosti

Firemná kultúra

A2 Hosting má veľmi dobre informovaný, pohotový a priateľský tím podpory
Veľmi solídna vedomostná základňa, ktorá vidí pravidelné aktualizácie
3 hostingové plány
cPanel, dobre optimalizovaný
1 s najmenším plánom a pre ostatné dva neobmedzené
5 pre najmenší plán, koľko chcete pre ostatné dva
25 doručených pre najmenší plán, pre ostatné dva neobmedzené. Ukladací priestor je neobmedzene obmedzený
Server Rewind Backups, free with plan 2 & 3. Všetky plány majú k dispozícii zálohovacie riešenie DropMySite na vytváranie úplných offline záloh. Veľmi užitočné, pretože napadnuté weby sa môžu infikovať spolu so všetkými ich kópiami na serveri cPanel
Neobmedzene plošne
Neobmedzene plošne
SSD, RAID 10 cez kartu, kompatibilita s HTTP / 2
Kontrola servera HackScan. A2 Optimized Enhanced Security for WP. Šifrujme SSL automaticky nainštalovanú
Bezplatná registrácia, bezplatný prevod
Áno, bezplatne, ak je to možné
Zadarmo vo všetkých plánoch
Mnoho dostupných nákupných vozíkov a bezplatné SSL cez internet umožňuje online obchod
Všetky plány sú optimalizované pre WordPress s vopred nakonfigurovanou vyrovnávacou pamäťou a automatickými aktualizáciami
Áno, tri plány
Slúži na troch kontinentoch, viac vrstiev redundancie
99,9% záruka
Vďaka rýchlej reakcii na CDN, ktorá je súčasťou každého plánu, je veľmi rýchla doba odozvy a výkonnosť na celom svete
Cena je primeraná, s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí a pomerným vrátením platby po uplynutí tohto obdobia. Najdrahší plán je 9,31 dolárov mesačne, ak sa platí 2 roky vopred. Pre všetky funkcie, ktoré má, je to celkom dobrá cena
Mesačná cena klesá iba pri dvojročných plánoch
30-dňová záruka vrátenia peňazí
zaručená
Reklamné kredity pre Bing a Yahoo si môžete nárokovať vo všetkých plánoch
Informatívne, ľahko použiteľné
Super ekologická spoločnosť, uhlíkovo neutrálna už viac ako 10 rokov a podporujúca mnohé environmentálne iniciatívy
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author