Recenzia Hostinger – poskytovateľ zdieľaného hostingu s jemnou rovnováhou medzi cenou a výkonom

Prvýkrát, keď som navštívil Hostinger.com, ma zasiahli dve veci: extrémne nízke ceny za zdieľaný hosting a informačná hodnota stránky. Iste, to láka používateľov, aby si kúpili hosting s niektorými zo štandardných marketingových trikov, ale má tiež veľa legitímnych informácií, zatiaľ čo mesačné poplatky sú nereálne nízke.

Ďalšou vecou, ​​ktorú som si všimol pri príprave predbežného prieskumu na túto recenziu hostingera, bolo to, že ide o hostiteľa so silným technickým rodokmeňom. Na stránkach hostiteľského tribunálu je však dostatok technicky vhodných hostiteľov. Bolo potrebných viac informácií.

Preto som si kúpil zdieľaný plán Premium, nainštaloval naň čistý WordPress a začal monitorovať jeho dostupnosť a rýchlosť.

Po mesiacoch testovania vám môžem povedať o hostingerovi všetko zhrnuté v nezaujatej a podrobnej kontrole.

Čo je Hostinger?
Hostinger bol vytvorený v Litve asi pred 15 rokmi a je medzinárodnou značkou s veľmi silným zastúpením na mnohých trhoch. Toto je spoločnosť, ktorá sa nekloní EIG alebo GoDaddy. Namiesto toho sa snaží vytvoriť svoju vlastnú ríšu. Iba to, že sa toto impérium cíti prekvapivo dobre.
Hostinger napokon vytvoril a stále prevádzkuje najväčšieho poskytovateľa bezplatného hostovania webových stránok. Teraz 000webhost nie je bez svojich nedostatkov – ďaleko od neho -, ale skutočnosť, že ho konceptualizovali a zrealizovali ľudia za Hostingerom, a stále nič neplatí, pretože z nich niečo stojí.

"Najlepšie celkové hostiteľa na 17 mesiacov"

uptime

99,90%

podpora

9/10

Rýchlosť načítania

0,68 s

Vlastnosti

9/10

OVERAL3.6

Základy – rýchlosť hostingerov, doba prevádzkyschopnosti a podpora

Niektorí hovoria, že poskytovateľ hostingu je dobrý iba ako najpomalší server, iní sa zameriavajú na dostupnosť a starostlivosť o zákazníka. Nediskriminujem a nevyskúšam ich všetky. rozsiahlo

1. Dobrá dostupnosť – 99,91%

Uptime je jedným z hlavných výrečných príznakov kvalitného webhostingu a Hostinger si rozumie dobre.

99,91% dostupnosti v priebehu šiestich mesiacov monitorovania nie je zlým výsledkom; spadá do sľúbených 99,9%.

Až doteraz, v decembri 2018, bola moja malá stránka WordPress v režime offline dlhšie, čo viedlo k 99,63% dostupnosti. Po pravde povedané, kvôli sviatočnému obdobiu, v ktorom sa nachádzal, som nenašiel čas na podanie sťažnosti na hostiteľa.

Hostinger sľubuje vrátenie 5% mesačného poplatku za hosťovanie vždy, keď dôjde k porušeniu SLA v dostupnosti. Vzhľadom na to, že za 4 zo 6 mesiacov bola prevádzka bezchybná, neočakávam, že budem mať dôvod na sťažnosť v dohľadnej dobe..

Sľúbená kompenzácia je stále veľmi malá

"Hostinger trvá 99,9% dostupnosti, ale sľubuje veľmi obmedzenú kompenzáciu."

Priemerná doba prevádzky 2018

 • Október – 100%
 • November – 100%
 • December – 99,62%

Priemerná doba prevádzky 2019

 • Január – 99,99%
 • Február – 100%

2. Vynikajúca rýchlosť

 • Mimoriadne rýchla doba odozvy – 0,19 s (1.)
 • Veľmi rýchle časy načítania – 0,68 s (1.)
 • Stabilný pri zaťažení – 1,17 s (8.)

Poznámka: Ak v mojej doméne spustíte testy rýchlosti, výsledky sa môžu mierne meniť. Dokonca aj z tej istej testovacej platformy by dva testy normálne vykazovali mierne odlišné výsledky. Moja stránka Hostinger je umiestnená v Atlantiku, takže som ju otestovala z miest v USA. Všetky doplnky a cache na strane servera boli vypnuté.

Zhoda medzi používateľmi a profesionálmi je zriedkavá vec online. Napriek tomu sa väčšina ľudí vo svojich hodnoteniach hostingerov zhoduje, že ide o rýchly hostiteľ. Údaje, ktoré som zostavil zo štyroch rôznych nástrojov na testovanie referenčných hodnôt, to tiež potvrdzujú.

v skutočnosti, je to jeden z najrýchlejších poskytovateľov hostingu Doposiaľ som testoval.

Rýchlosť frontendu nie je ničím veľkolepým. Server Hostinger trvá 0,19 sekundy reagovať s prvým bajtom údajov. Potom to potrebuje iba 0,68 sekundy na úplné vykreslenie stránky.

Vďaka takýmto výsledkom je moja inštalácia Hostinger WordPress najrýchlejšou monitorovanou lokalitou načítania, ktorá len sleduje hrany medzi servermi InterServer a Dreamhost..

images / hostinger-review-the-zdieľané hosting-poskytovateľa-s-pokuty-rovnováha medzi tým, cena-a-výkon-3.png

Keď príde na rýchlosť backendu, Hostinger tiež doručí.

Nie je zďaleka najlepšími hráčmi v tejto kategórii, ale je rovnako vzdialený od najhorších. Priemerná doba odozvy 1,17 sekundy na takmer 300 súčasných požiadaviek nie je vôbec zlá.

Priemerný čas odozvy 2018:

 • Október – 0,13 s%
 • November – 0,12 s
 • December – 0,21 s

Priemerný čas odozvy 2019:

 • Január – 0,21 s
 • Február – 0,14 s

Plne načítaná stránka 2018:

 • Október – 0,71 s
 • November – 0,59 s
 • December – 0,60 s

Plne načítaná stránka 2019:

 • Január – 0,84 s
 • Február – 0,83 s

Reakcia pri zaťažení 2018:

 • Október – 1.12s
 • 1. – 1.12
 • December – 1,15 s

Reakcia pri zaťažení 2019:

 • 1. januára – 1.27

"Hostinger je skutočne rýchly poskytovateľ webových stránok."

3. Podpora by mohla byť lepšia

Ak pôjdete na server Hostinger.com, možno vás prekvapí, že tím podpory sa nazýva „Tím úspechu zákazníka“. Znie to skvele, ale moja skúsenosť s pôsobivými marketingovými podmienkami bola dosť nerovnomerná.

Vo chvíli, keď som otvoril podpornú stránku, sa spustili dva poplachy.

najprv, nikde nie je uvedené žiadne telefónne číslo. Napodiv, adresy kancelárií spoločnosti v Kaunase a Larnake sú k dispozícii, takže môžete pravdepodobne poslať list. Obidve miesta sú uvedené s príslušnými poštovými smerovacími číslami.

Zjavný nedostatok telefonickej podpory je mimoriadne čudný, ale ešte som nebol pripravený Hostingera zľaviť.

Potom som videl druhú divnú vec pod zámienkou pulzujúceho „Poďme sa rozprávať!“ tlačidlo, ktoré vám umožní … poslať e-mail?

images / hostinger-review-the-zdieľané hosting-poskytovateľa-s-pokuty-rovnováha medzi tým, cena-a-performance.jpg

Vážne na to kliknete a dostanete sa na kontaktný formulár. Pokúsil som sa to niekoľkokrát, pretože som si myslel, že to možno bolo odoslanie dotazu chatovému agentovi, ktorý môže pripraviť primerané odpovede. Dostal som e-mail, ktorý obsahoval jednoriadkovú odpoveď na moju jednoriadkovú otázku.

V tejto súvislosti sa cíti ako chat.

Iba to tak nie je.

myseľ, Podarilo sa mi dosiahnuť rozhovor, príp. Je prístupná iba na stránke podpory Hostinger; samotná stránka nie je na domovskej stránke prepojená. Snažil som sa z hostinger.in a tiež z britskej verzie hostiteľa, ale nenašiel som žiadne priame odkazy na podporu.

Jo, a vo Firefoxe to nefungovalo.

Tak či onak. Tlačidlo chatu sa nachádza v pravom dolnom rohu a nakoniec som mal príjemnú, aj keď nie celkom presvedčivú konverzáciu s podporným agentom. Bol pohotový a priateľský, ale trocha pokingov a sond odhalilo, že určité inzerované funkcie sú zavádzajúce. Viac informácií nájdete v časti o nevýhodách mojej recenzie hostinger.

Pri putovaní po webe Hostinger, ktorý hľadal nepolapiteľný spôsob rozhovoru, som sa rozhodol skontrolovať vlákna webhostingu spoločnosti Reddit, aby som získal ďalšie informácie..

Hľadanie najlepšieho webhostingu ma často vedie do Redditu, kde Hostinger tiež navštevuje frekvencie. Podpora je hodnotená pomerne dobre, ale zjavný nedostatok niekoľkých hlavných komunikačných kanálov je hrozný.

"Podporný tím sa zdá byť kompetentný, ale nedostatok telefónu je vážnym opomenutím. Možnosť živého rozhovoru by sa mohla poskytnúť oveľa dostupnejším spôsobom."

Hostinger Pros

Hostingerské hostiteľské riešenie sa ťažko kvalifikuje ako vynikajúci balík, je však dobre zaoblené a robustné. Začiatočníci aj pokročilí používatelia môžu nájsť veľa vecí, ktoré sa im páčia.

1. Šialene lacné

O poplatkoch za hostingera sa budem podrobnejšie venovať neskôr, ale dovoľte mi len povedať, že spoločnosť je iba obyčajná 0,99 dolárov ďaleko od dabovania bezplatného hostiteľa webových stránok. Bez srandy. 99 centov. Ani dolár.

2. Vyhradené zdroje

Hostinger sľubuje istý výkon CPU a RAM pre každý zo svojich troch zdieľaných hostingových plánov, čo je vynikajúca správa pre tých, ktorí rastú a expandujú. Vedieť, za čo platíte, a všetok ten jazz.

Vždy je ťažké povedať, do akej miery je implementovaná taká presná správa zdrojov, ale snaha venovať každému používateľovi určitú výpočtovú silu je vždy príjemná.

3. SSD cez palubu

Pokiaľ ide o infraštruktúru, spoločnosť Hostiger drží krok s najnovšími priemyselnými štandardmi. Všetky jeho servery bežia na SSD. Jednotky SSD sú oveľa rýchlejšie ako staršie pevné disky, takže je to zrejmá aktualizácia.

4. Zabudovaná vyrovnávacia pamäť

Všetky plány hostingerov majú povolenú vyrovnávaciu pamäť Nginx. Postačuje povedať, že Nginx je výkonný a rýchly webový server bez toho, aby sa hlbšie venoval technickým otázkam; bol navrhnutý tak, aby prekonal Apache a náležite to urobil. Ak je ukladanie do vyrovnávacej pamäte Nginx na strane servera správne nakonfigurované (čo sa ubezpečilo aj o podpore hostingerov), dynamické stránky s ťažkým obsahom by mali fungovať bezchybne.

5. Pravidelné zálohy

Aj keď iba obchodný plán zaručuje denné zálohovanie, každé zo zdieľaných riešení hostenia zálohuje vaše údaje každý týždeň. Mnohí by to považovali za holé minimum, ktoré musí prémiový webový hostiteľ urobiť – plne súhlasím s touto predstavou – ale pravdou je, že bežné zálohy sa všeobecne neposkytujú. Pozerám sa na teba, GoDaddy.

6. 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Záruky vrátenia peňazí sú štandardnou praxou medzi poprednými webhostingovými spoločnosťami. Hostinger na tom nevyniká, ale ide o to, čo väčšina poskytovateľov ponúka. 30 dní nie je toľko na správne testovanie webhostingových služieb, ale sú nekonečne lepšie ako nič. Pozerám sa na teba, GoDaddy.

images / hostinger-review-the-zdieľané hosting-poskytovateľa-s-pokuty-rovnováha medzi tým, cena-a-výkon-2.jpg

7. Neobmedzené Cronjobs

Počuli ste toto právo, neobmedzené počúvanie. Najmenší plán (ktorý už má jednu nohu v kategórii bezplatného webhostingu) podporuje súčasne iba jedno kľúčové slovo, ale ďalšie dve zdieľané riešenia dokážu zvládnuť toľko, koľko chcete. Cronjobs sú úžasné. Nikdy ich nemôžete mať.

8. Zaskočte po celej rade

Keď sme pri tom, poďme to naplno využiť. Všetky plány hostingerov sa dodávajú s úložiskom riadenia verzií Git. Ak neviete, čo to je, pravdepodobne ho nebudete používať, ale ak áno – úžasné, správne?

9. Optimalizované pre WordPress

Doplnky a servery na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress pripravené na umiestnenie tohto populárneho systému na správu obsahu z neho robia Hostinger vynikajúcim domovom.

Inštalátor jedným kliknutím a automatické aktualizácie robia z balíka Hostinger WordPress dosť lákavú ponuku.

10. Patentovaný ovládací panel

Po pravde povedané, potreboval som nejaký čas na to, aby som sa rozhodol, či vlastná zabudovaná ústredňa patrí do kategórie Pros alebo nie.

Aj keď takéto iniciatívy obdivujem, zriedka sú lepšie ako existujúce riešenia. Inštinktívne som premýšľal, prečo Hostinger nepoužíva cPanel.

images / hostinger-review-the-zdieľané hosting-poskytovateľa-s-pokuty-rovnováha medzi tým, cena-a-výkon-3.jpg

Spoločnosti devs však odviedli celkom veľkolepú prácu. Ovládací panel vyzerá podobne ako cPanel, ale to nie je zlá vec; šetrí čas na učenie.

Je úhľadný a funkčný, umožňuje dostatok kontroly a bezproblémový prístup, vďaka čomu je ideálny pre začiatočníkov.

11. Tvorca webových stránok

Hostinger poskytuje slušné množstvo inštalátorov na jedno kliknutie, má však aj slušný nástroj na vytváranie stránok. Tvorca webových stránok Hostinger je zahrnutý vo všetkých plánoch a má funkčné rozhranie drag-and-drop, ktoré vám pomôže rýchlo a efektívne vytvoriť webovú stránku.

images / hostinger-review-the-zdieľané hosting-poskytovateľa-s-pokuty-rovnováha medzi tým, cena-a-výkon-4.jpg

Aj keď nie som obzvlášť veľký fanúšik takýchto tvorcov webových stránok, musím pripustiť, že toto je jedna z lepších iterácií, ktoré som videl.

12. Povedali ste zľavy??

Teraz som sa zmienil o tom, že úvodné ceny sú smiešne nízke, ale môžete získať aj nejakú serióznu zľavu pre hostingera. Je to trochu neskutočné písanie, že keď sú počiatočné ceny také nízke, že ich diskontovanie má sotva zmysel.

Je to však veľmi realistická možnosť.

13. Odpovede na spätnú väzbu

Po menej ako troch mesiacoch od zverejnenia môjho prehľadu o spoločnosti Hostinger sa spoločnosť poďakovala za upozornenie na niektoré problémy na serveri Hostinger.com.

Prvým negatívnym bodom v časti Nevýhody mojej recenzie bolo zavádzajúce frázovanie, ktoré spoločnosť použila pri opise svojich plánov.

Hostinger však podnikol aktívne kroky na vyriešenie problému a parametre jeho plánov sú teraz opísané omnoho primeranejšie. Obmedzenia sú objasnené hviezdičkami, vďaka čomu je všetko výrazne transparentnejšie a menej zavádzajúce aj pre tých, ktorí sa najviac rozptyľujú.

Musím pripustiť, že na osobnej úrovni sa to zdalo skvelé, pretože spravodlivejšie a transparentnejšie webhostingové spoločnosti sú jedným z hlavných dôvodov existencie hostiteľského súdu..

Vidieť hostiteľa, ktorý sa skutočne stará dosť na to, aby urobil niekoľko jednoduchých krokov k čestnému marketingu, je, samozrejme, obrovský pozitívny znak.

Kudos, Hostinger.

Nevýhody hostingera

Aj keď má Hostinger celkom solídne riešenie hostingu, jeho ponuka je zďaleka bezchybná.

1. Obmedzené pre pokročilých používateľov

Hostinger má dobre zaoblený balík zdieľaného hostenia, ale pokročilí používatelia ho môžu nájsť v niektorých oblastiach. Áno, sú tu Git, cronjobs a Curl, ale veľa dobrôt dostupných v cPanel jednoducho chýba. Ruby on Rails, Python a iní sa nikde nenájdu.

2. Ťažká migrácia

Migrácia stránok na hostinger môže byť problematická. Aj keď podpora je pripravená pomôcť akýmkoľvek potrebným spôsobom – radu alebo priame zapojenie do procesu – skutočnosť, že hostiteľ prevádzkuje vlastný hostiteľský panel, sťažuje prenos existujúcich stránok cez.

Je to možné, ale je veľmi pravdepodobné, že to bude vážne problémy.

3. Žiadne bezplatné SSL

Ak chcete zabezpečiť svoje stránky pomocou protokolu SSL zadarmo, hostinger nie je ideálny. Iba najväčší z týchto troch plánov obsahuje zabezpečený certifikát.

Všeobecne sa mi zdá, že je to čudné, pretože nedostatok SSL zhoršuje SEO a riešenie Let’s Encrypt sa dá relatívne ľahko integrovať do väčšiny hostiteľských prostredí..

Ak chcete získať protokol SSL, musíte za to buď zaplatiť osobitne, manuálne si zaobstarajte šifrovaciu jednotku Let’s Encrypt, alebo si kúpte najväčšiu z troch programov Hostinger..

Odporúčam hostingera?

Áno, odporúčam hostingera z mnohých dôvodov.

Ak hľadáte lacné riešenie hostingu, je to pravdepodobne najlepšia voľba.

Rýchlosť a výkon sú tiež pôsobivé.

Prístup k tímu podpory sa dá optimalizovať, ale agenti sú pohotoví a informovaní.

Absencia pokročilejších možností hostenia a niekoľko príkladov typického marketingového marketingu hostingu, ktoré som spomenul počas tohto podrobného preskúmania hostingera, nemení skutočnosť, že táto spoločnosť poskytuje veľkú hodnotu za peniaze..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author