Recenzia FastComet – kométa, ktorá letí nahor alebo nadol?

FastComet je relatívne neznámy poskytovateľ webhostingu, ale v okamihu, keď som videl webové stránky spoločnosti, som vedel, že ich musím dôkladne skontrolovať.

Len technicky v reálnom čase a precízne meranie dokázali túto technologicky orientovanú, podivínsku spoločnosť urobiť spravodlivo Zaregistroval som sa, vytvoril som základnú stránku WordPress a pripojil som ju k spoľahlivým monitorovacím nástrojom poskytnúť čo najpodrobnejší prehľad FastComet a odpovedať na otázku:

Je FastComet dobrý?

Čo je FastComet?

FastComet so sídlom v San Franciscu v Kalifornii pôvodne poskytoval hosting a správu systému výlučne pre firemných klientov.

Štyri roky od svojho založenia v roku 2013 spoločnosť uviedla na trh cloudové hostingové riešenie, ktoré sa otvára smerom k súkromným klientom a majiteľom malých firiem.

Technický dôraz na FastComet je zrejmý. S ôsmimi dátovými centrami na troch kontinentoch a mimoriadne podrobnou webovou stránkou vyzerá FastComet posadnutý technológiou a infraštruktúrou.

Nikdy som nevidel hostingovú spoločnosť, ktorá vydávala toľko informácií hneď od netopiera. SiteGround sa blíži, ale úroveň podrobností a informácií, ktoré zdieľajú FastComet, je niečo iné.

Znamená to však táto posadnutosť v kvalitné služby?

Pozrime sa, čo majú tieto čísla povedať a ako bude nakoniec vyzerať táto recenzia FastComet z roku 2019 za pár mesiacov.

"Hosting pre dizajnérov a nováčikov"

uptime:

99,99%

Nakladacia rýchlosť:

1.27s

Podpora:

Vynikajúca podpora, vynikajúca vedomostná základňa

Ovládací panel:

cPanel

OVERAL4

Základné informácie – Uptime, rýchlosť a podpora FastComet

1. Vynikajúca dostupnosť – 99,99%

Hosting webových stránok vo svojom jadre znamená jednu vec: sprístupniť hostenú stránku odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Čas prevádzkyschopnosti určuje, či je služba dobrá alebo priemerná.

V tejto súvislosti vyniká FastComet. Aj keď web spoločnosti nedáva žiadne sľuby, doba prevádzky, na ktorej sa moje stránky WordPress tešia, je veľmi pôsobivá..

Jediný výpadok zaregistrovaný za viac ako šesť mesiacov monitorovania sa uskutočnil v októbri a nebol dostatočný na to, aby celková dostupnosť klesla pod 99,9%. Približne 15 minút prestojov v priebehu šiestich mesiacov je úplne vynikajúci.

Priemerná doba prevádzky 2018:

 • August – 100%
 • September – 100%
 • Október – 99,97%
 • November – 100%
 • December – 100%

Priemerná doba prevádzky 2019:

 • Január – 99,99%

"FastComet udržuje veľmi vysokú dostupnosť."

2. Veľmi dobrá rýchlosť

 • Primeraná doba odozvy – 0,57 s (8.)
 • Primeraná doba načítania – 1.27 s (11.)
 • Rozumné pri zaťažení – 1,05 s (8.)

Poznámka: Ak v mojej doméne spustíte testy rýchlosti, výsledky sa môžu mierne meniť. Dokonca aj z tej istej testovacej platformy by dva testy normálne vykazovali mierne odlišné výsledky. Moja stránka FastComet je umiestnená v Londýne, takže som ju otestovala z miest v Spojenom kráľovstve. Všetky doplnky a cache na strane servera boli vypnuté.

Rýchlosť je prinajmenšom rovnako dôležitá ako prevádzka. Rýchlejšie webové stránky zaznamenávajú oveľa vyššie miery konverzie, lepšie SEO a väčšiu spokojnosť zákazníkov. Na druhej strane, pomalé stránky sú potrestaní koncovými používateľmi aj vyhľadávacími nástrojmi.

Testoval som FastComet tromi rôznymi nástrojmi, aby som získal priemernú dobu, ktorú server potrebuje na odoslanie prvého bajtu a úplné načítanie domovskej stránky môjho webu WordPress..

Výsledky boli veľmi dobré. Aj keď je TTFB trochu priemerný, čas potrebný na úplné načítanie stránky bol druhý len v DreamHost. V októbri 2018 sa však všetky výsledky značne zvýšili, pričom čas na načítanie stránok sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom takmer úplne zdvojnásobil..

Rýchla rýchlosť je síce pekná, ale rovnako dôležité je aj to, ako server reaguje v roji s návštevníkmi. Preto som išiel do aplikácie Load Impact a poslal som 50 virtuálnych používateľov, aby otestovali odpoveď pri načítaní.

Kvalitný výkon pri zaťažení.

Servery FastComet charakterizujú rýchlosť a stabilita.

FastComet pracuje so značnou stabilitou pri veľkom zaťažení.

V prvých niekoľkých mesiacoch bol koniec blesku rýchly, ale jeho časy odozvy sa zdvojnásobili. Servery FastComet stále fungujú dobre, ale spoločnosť už vypadla z 5 najrýchlejších backendov.

V januári 2019 boli doteraz zaznamenané najhoršie výsledky, 2,03 sekundy. V porovnaní s mnohými inými hostiteľmi je to stále veľmi rýchle a postačuje na to, aby sa FastComet udržal v top 10.

Celkové výsledky FastComet boli veľmi stabilné a pomerne rýchle. Priemerná doba odozvy je iba 0,92 sekundy, ale musím objasniť, že po prvých dvoch mesiacoch testovania sa takmer zdvojnásobila. Spočiatku to bolo pod 0,50 s.

FastComet zálohuje svoju dokonalú bezchybnú dobu prevádzky slušnou rýchlosťou.

Priemerný čas odozvy 2018:

 • August – 0,40 s
 • September – 0,43 s
 • Október – 0,65 s
 • November – 0,68 s
 • December – 0,59 s

Priemerný čas odozvy 2019:

 • Január – 0,64 s

Plne načítaná stránka 2018:

 • August – 0,92 s
 • September – 0,79 s
 • Október – 1,51 s
 • November – 1,65s
 • December – 1,57 s

Plne načítaná stránka 2019:

 • 1. januára – 1.19

Reakcia pri zaťažení 2018:

 • August – 0,45 s
 • September – 0,40 s
 • Október – 1.10s
 • November – 1.10
 • December – 1,23 s

Reakcia pri zaťažení 2019:

 • Január – 2,03 s

"Veľmi rýchla služba, ktorá ľahko zvláda dopravné špičky."

3. Vynikajúca podpora

V minulosti som vyjadril názor, že menšie spoločnosti poskytujú lepšie skúsenosti so zákazníkmi. Zdá sa, že FastComet dokazuje tento bod, pretože má relatívne malú zákaznícku základňu a skvelú podporu.

Kalifornčania majú výkonnú infraštruktúru, ktorú udržiavajú skutoční odborníci na hosťovanie. Skontrolujte, či sa na blogu FastComet.com nenachádzajú technické príspevky v blogu alebo položky v databáze znalostí, aby ste sa sami presvedčili.

Pri tomto preskúmaní FastComet som sa viackrát rozprával s podporou a nevyhnutne som dostal rýchle, priateľské a užitočné odpovede. Toľko, že si už nie som istý, kto je najlepším poskytovateľom služieb v tejto kategórii.

Až do nedávnej doby bol SiteGround nesporným číslom jedna, ale ak by som musel porovnávať podporu FastComet vs SiteGround, bol by som ťažko presvedčený, aby som poukázal na jasného víťaza. FastComet má určite tím podporujúci hviezdu.

Znalostná báza, ktorú FastComet udržuje, je veľmi pekne usporiadaná a obsahuje množstvo užitočných návodov a príručiek.

"Jeden z najlepších, ak nie najlepší tím podpory v hostiteľskom priemysle."

Výhody FastComet

Po pravde povedané, niekoľko recenzií FastComet možno písať iba o funkciách, ktoré sú predvolene súčasťou zdieľaného riešenia spoločnosti. Ale pretože chcem dokončiť tento konkrétny prehľad FastComet do konca roku 2018, v krátkosti uvediem len tie najpôsobivejšie aspekty plánov FastComet..

1. Vyhradené zdroje plánu

Jednou z hlavných nevýhod zdieľaného hostingu je nerovnomerné rozdelenie zdrojov. Chybne kódované alebo hacknuté stránky niekedy môžu napájať server, čo spomaľujú všetky ostatné doménové mená, ktoré sú tu hostené..

FastComet sľubuje veľmi dobrú izoláciu účtu a vyčlenené zdroje pre každú stránku.

FastComet poskytuje vyhradené zdroje každému zdieľanému používateľovi.

Viete, čo získate pri každom pláne FastComet.

To je vynikajúca správa na niekoľkých úrovniach. Pokročilá izolácia účtu zvyšuje bezpečnosť, zatiaľ čo vyhradené prostriedky zaručujú výkon a tiež jasne ukazujú, čo získate, ak prejdete na väčší plán.

2. Vynikajúca infraštruktúra

Osem dátových centier znie pôsobivo, pretože skutočne sú.

AKTUALIZÁCIA: Od roku 2019 má FastComet 10 dátových centier.

FastComet má tiež optimalizované servery. Jednotky SSD a hŕstka zosilňovačov rýchlosti poskytujú hviezdny výkon. Agresívna kompresia GZIP, obsah optimalizovaný pre prehliadač, bezstratová kompresia údajov, načítanie asynchrónnych zdrojov a funkcia Keep Alive sú v predvolenom nastavení povolené pre všetky zdieľané účty..

A ak toto technické blábolenie znie rovnako bláznivo, ako sa domnievam, môže sa báť, že nemusíte ničomu rozumieť..

Je dosť dobré, že ľudia v FastComet vedia, ako nakonfigurovať tieto technológie tak, aby všetky stránky hostené v spoločnosti fungovali na optimálnej úrovni..

3. Pravidelné zálohy

Zálohy a digitálne údaje by mali ísť ruka v ruke. vždy.

Najmä vtedy, keď sú príslušné údaje zobrazené na internete, aby ich mohol svet vidieť a používať.

FastComet vytvára automatické zálohy, ktoré sú ľahko prístupné cez cPanel. Dva z plánov spoločnosti uchovávajú kópie za posledných sedem dní, zatiaľ čo najväčší plán za posledných 30 dní.

4. Bezplatný prevod domény

FastComet mal k dispozícii bezplatnú registráciu domény na celý život, ale táto funkcia bola, žiaľ, ukončená.

Spoločnosť napriek tomu ponúka solídnu náhradu – úplne bezplatný prenos prichádzajúcej domény. Prevody domén v predvolenom nastavení pridávajú ďalší rok k existujúcej registrácii.

Inými slovami, prechod vašej domény na FastComet by vám poskytol bezplatný rok registrácie.

FastComet navyše ponúka veľmi lákavé poplatky za obnovenie, pretože spoločnosť účtuje svojim zákazníkom iba registračný poplatok.

5. Veľmi silná bezpečnosť

FastComet robí z bezpečnosti neoddeliteľnú súčasť svojich služieb.

Pokročilá izolácia účtu prostredníctvom systémov CageFS a Cloud Linux zaručuje, že infikovaná stránka nerozšíri malware na server.

Spoločnosť Web Application Firewall (WAF) je optimalizovaná pre najpopulárnejšie systémy na správu obsahu ako Magento, WordPress a Joomla. Blokuje 99% všetkých pokusov o získanie neoprávneného prístupu na hostované stránky.

Bezpečnosť je v FastComet najvyššou prioritou.

BitNinja pridáva ďalšiu úroveň ochrany zastavením vkladania skriptov, DDoS a XSS útokov.

Ak všetko pôjde na juh, monitorovací a bezpečnostný tím FastComet je pripravený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Môžu obsahovať akýkoľvek hack v priebehu niekoľkých minút, skenovať a vyčistiť postihnutý používateľský účet.

6. Pokročilé nástroje pre vývojárov

FastComet je určite užívateľsky prívetivý, ale nedosahuje sa to na úkor pokročilejších používateľov.

Naopak, ktokoľvek má znalosti a želania, môže použiť širokú škálu vývojových nástrojov. WP-CLI, bash, Drush, Laravel, Genesis a Symphony sú len niektoré z mnohých modulov a nástrojov dostupných vo všetkých zdieľaných plánoch..

GIT je tiež predinštalovaný.

7. Viac umiestnení dátového centra

Výsledkom lepšej celkovej výkonnosti je, že vaše stránky sa priblížia k miestu, kde väčšina návštevnosti pochádza. Túto teóriu som otestoval pri príprave svojej nezaujatej kontroly webhostingu FastComet tak, že som získal referenčné hodnoty rýchlosti z celého Atlantiku a videl som pomalšie reakčné časy.

FastComet má dva servery v Ázii a tri v Európe a USA.

8. Mnoho zadarmo

Všetky zdieľané plány FastComet zahŕňajú bezplatné SSL, balík SEO, bezplatný chatovací klient a reklamné peniaze v hodnote 75 dolárov.

Aj keď nezískate kupón FastComet zo stránky so zľavou, v ktorej sa nachádzate za krásny obchod, niet pochýb o tom..

9. 45-dňová záruka vrátenia peňazí

Väčšina spoločností poskytujúcich hosting ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. FastComet, rovnako ako HostGator, to predlžuje na 45 dní, čo je vynikajúce. Jeden mesiac nestačí na správne testovanie webhostingu.

45 dní dáva viac priestoru na experimentovanie a testovanie.

10. Bezplatná migrácia

FastComet vám pomôže skopírovať existujúcu stránku na ich servery. Najmenší plán poskytuje iba jednu migráciu, zatiaľ čo ostatné dva až tri miesta.

Požiadal som technickú podporu o týchto obmedzeniach a bolo mi povedané, že je možné o nich rokovať rozumne.

Nie zlé.

11. Jednoduché ceny

FastComet predpokladá skôr inovatívny prístup k nabíjaniu.

Počiatočné poplatky sú výrazne nižšie ako poplatky, ktoré očakávajú, keď sa obnoví krátka doba obnovy. To je štandardný bit a je to načrtnuté veľmi jasne.

Inzerované počiatočné poplatky sú však rovné – nemenia sa na základe dĺžky počiatočného obdobia.

To značne zjednodušuje veci, pretože môžete získať veľmi lacný hosting na mesiac alebo rok.

Je také osviežujúce vidieť takú jednoduchosť.

Nevýhody FastComet

FastComet sa formuje ako jeden z najlepších hostiteľov, ktorých som tu recenzoval na hostinskom tribunáli, ale nie je to bezchybné. Jedným z nich je hosťovanie FastComet WordPress úplne rovnaké ako štandardná zdieľaná ponuka. Ale to nie je hlavný problém.

1. Klamlivý marketing

Zdá sa, že marketingové tímy FastComet a InMotion išli do rovnakej školy. Obe spoločnosti majú k dispozícii nástroj na priame porovnanie medzi nimi a konkurenciou.

Najhoršie je zavádzajúca sebapropagácia.

Tieto rýchlosti sa nekontrolujú.

Väčšina ľudí, ktorí čítajú recenzie hostingu, FastComet alebo inak, zriedka kontroluje viac ako tri spoločnosti, takže je pre nich ťažké objektívne posúdiť, či je porovnanie na adrese FastComet.com pravdivé..

Dovoľte mi, aby som vám tam pomohol: nie je.

Rýchlostná výhoda, ktorá sa objavila na poprednom mieste, má ďaleko od pravdy, ako vidíte v našej prípadovej štúdii.

Na FastComet.com vidíte priame porovnania ako FastComet vs GoDaddy, FastComet vs HostGator, atď., Ale tieto podrobné merania často obsahujú chybné informácie.

UPDATE: FastComet spustil úplne nový iteráciu svojich webových stránok v lete 2019. Priame porovnanie je teraz oveľa presnejšie. Ak bude dostávať pravidelné aktualizácie, FastComet zostane v mojej recenzii s jedným podvodníkom.

2. Obmedzené miesto na disku

Všetky plány FastComet majú obmedzený priestor na disku. Všeobecne možno povedať, že limity sú primerané, ale sú rovnaké.

15 GB pre najmenší plán je viac ako dosť, pretože v ňom môže byť umiestnená jediná stránka. Užívatelia s niekoľkými webovými stránkami však môžu pociťovať maximálny limit 35 GB z troch ponúk.

Odporúčame FastComet?

Áno!

FastComet je relatívne malá spoločnosť, ktorá investovala značné prostriedky do masívnej modernej infraštruktúry, a to hovorí.

Bezchybný čas prevádzky, veľmi dobrá rýchlosť, vynikajúca podpora a veľké množstvo technológií dostupných pre začínajúcich aj skúsených správcov webu robí z FastComet veľmi silného hostiteľa.

Cena je spravodlivá a jednoduchá, zatiaľ čo hodnota na oplátku je jednoducho ohromujúca. A čo viac, spoločnosť ponúka celý rad produktov na hosťovanie, aby tam podniky mohli ľahko rásť. Na prvý pohľad vyzerajú FastComet VPS a špecializované riešenia sľubne.

Toto je určite jedna z najlepších spoločností zaoberajúcich sa webhostingom, ktorú som skontroloval. Ak však nesúhlasíte s mojím preskúmaním FastCometom, vynechajte riadok nižšie alebo skontrolujte ostatných hostiteľov, ktorých sme tu skontrolovali, na hostiteľskom súde..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author