WP Engine – Tüm Hype haklı mı?

WordPress yönetilen hizmetlerini inceleme zamanı sonunda geldi!

Hosting Tribunal’ın hayatındaki bu yeni bölümü muhtemelen paranın satın alabileceği en iyi WordPress platformu ile başlatacağım.

WP Engine incelemem Hosting Tribunal için bilinen aynı ayrıntılı ve kapsamlı test yöntemini izliyor.

Ancak, yönetilen WP çözümlerinin paylaşılan barındırma paketlerinden çok daha iyi çalışması gerektiği için sıralama ölçütleri daha da katıdır.

Performansını, güvenliğini ve desteğini izlemek için iki yıl önce bu özel WordPress barındırıcısına kaydoldum. Doğal olarak, son kullanıcılar tarafından gönderilen birçok WP Motoru incelemesine göz attım ve test uzmanları tarafından oluşturulan hizmet hakkında daha iyi bir fikir edinmek için böyle bir incelemeye göz attım.

İşte bulduğum şey.

WP Motoru Nedir?

WP Engine, tipik bir web sitesi barındırma sağlayıcısı değildir.

Şirket, bir hizmet sağlayıcısına daha çok benziyor, çünkü platformu benzersiz bir şekilde uyarlandı. Yalnızca WordPress siteleri için çalışır ve hatta belirli kısıtlamalarla barındırılır.

Bu yüzden WP Engine ve Bluehost gibi karşılaştırmalar oldukça yanlış yerleştirilmiştir. İkincisinin de yönetilen WordPress barındırma sağladığı doğru olsa da, eski popüler içerik yönetim sistemini hızlı, güvenli ve güvenilir hale getirme konusunda uzmanlaşmıştır..

En iyi yönetilen WordPress ana bilgisayarlarını inceledim ve hiçbiri WP Engine’in geliştirdiklerine bile yaklaşmadı.

Tabii ki, tüm harika şeyler bir fiyata geliyor ve bu hizmet bir istisna oluşturmuyor, ancak daha sonra WP Engines artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi.

"Geliştiriciler için Süper Premium WordPress Hosting & Şirketler"

Çalışma Zamanı:

% 99.99

Yükleme hızı:

0.57s

Destek:

Mutlak birinci sınıf

Kontrol Paneli:

müseccel

OVERAL4.3

Temel Malzemeler – WP Motor Çalışma Süresi, Hız, Destek

WP Engine çalışma süresi, hızı ve özel desteği çok umut verici bir barındırma çözümü sunar.

1. Süper Çalışma Süresi

WP Engine hızlı bir hosting çözümüdür. Ciddi anlamda hızlı.

Kesinlikle burada Hosting Tribunal inceledim en hızlı ev sahibi olduğunu. Hem arka uç hem de ön uç sorguları 0,2 saniyeden daha kısa sürede sunulur.

Birçok özel WP ana bilgisayarı sunucularını CMS için optimize eder. Tipik olarak, bu tür çabalar sonuç verir, ancak WP Engine beklentileri bir miktar aşar.

Yaptığım sayısız testten WP Engine mühendisleri ve sistem yöneticilerinin zanaatlarının gerçek ustaları olduğu açık. Açıkçası, WordPress’in sahip olduğu tüm tuhaflıklarda ustalar (ve çok az değiller) ve kendi barındırma ortamlarını içten dışa biliyorlar.

İkincisi sadece WP düşünülerek tasarlanmıştır ve iyi tasarlanmıştır..

Ön uçtaki WP Motor hızı hakkında soğuk rakamlar şöyle diyor:

2019 yılında ortalama hız:

 • Ocak – 0.145s
 • Şubat – 0.121s
 • Mart – 0.201s
 • Nisan – 0.143s
 • Mayıs – 0.139s
 • Haziran – 0.122s
 • Temmuz – 0.143s
 • Ağustos – 0.139s
 • Eylül – 0.188s
 • Ekim – 0.153s

WP Engine 2019’da tam yüklü zaman:

 • Ocak – 0.988s
 • Şubat – 1.12s
 • Mart – 0.957s
 • Nisan – 1.01s
 • Mayıs – 0.849s
 • Haziran – 1.14s
 • Temmuz – 1.21s
 • Ağustos – 0.949s
 • Eylül – 1.19s
 • Ekim – 0.931s

Arka uç da etkileyici, SiteGround paylaşılan ortamını rahatça aşıyor.

50 eşzamanlı kullanıcı ve 300’den fazla eşzamanlı bağlantı WP Engine planlarının en küçüğünü bile zorlamadı.

Hız testlerine dayanarak işleri perspektif haline getirmek için WP Engine, sanal özel sunuculardan daha iyi performans gösterir. Önemli olan sadece ham bilgi işlem gücü olmadığı için bu büyük bir sürpriz olmamalı. Bir VPS, en üst düzey WordPress deneyimini sunabilmek için önemli teknik uzmanlığa ihtiyaç duyar.

WP Engine ekibi bu uzmanlığa sahiptir.

Karar: Gözlemlediğim en hızlı WordPress sunucusu. Rakamlara dayanarak, WP Engine platformu VPS çözümlerine rakip olabilir.

2. WP Motor Çalışma Süresi -% 99.99

WP Engine web sitemi 2017’de izlemeye başladım. Bu WP Engine incelemesini 2019 yılına kadar bitirmeyi düşünmedim ama parlak tarafta 22 aydan fazla veri var.

WPE sitemde hala% 99,99 kullanılabilirlik görüntüleniyor. 

Bu sadece inanılmaz bir durum ama StatusCake izleme sistemi henüz yanlış bir şekilde rapor vermiyor, bu yüzden güvensizliğimi ortadan kaldırmalı ve sayıları kabul etmeliyim.

22 ay ve sayarak, kesinti süresi yüzde onda birinin altında.

WP Engine fiyatlandırmasını daha da aşağıya tartışıyorum (spoiler: ucuz değil), ancak şirketin planları hakkında okurken, yatırım süresine ve yatırımınız için elde ettiğiniz hıza dikkat edin.

Yatırım için – WP Engine, istikrarlı ve hızlı hizmet yoluyla çevrimiçi varlığınızı yükseltmek için tasarlanmış bir barındırma çözümüdür. Sıradan bloglama için değil, mükemmel küçük işletmelere, büyüyen web sitelerine ve hatta trafik canavarlarına uygundur.

Çakmaksız.

Karar: İki yıllık izleme için istatistiksel olarak ihmal edilebilir kesinti süresi. İnanılmaz.

3. WP Motor Desteği – Yıldızlar

WP Engine’de çalışan insanlar WordPress inekleri. Henüz bunlardan herhangi biriyle şahsen tanışmama rağmen, popüler CMS’ye olan tutkuları belli. İletişim kurduğum tüm teknik destek acenteleri çok bilgili ve yardım etmeye istekliydi.

Konuştuğum satış acentaları bile WordPress ve şirketlerinin gerçek barındırma ortamına oldukça aşinaydı. Satış acenteleri anlaşmaları kapatırken bir şeyleri açıklamaktan çok daha iyi oldukları için bu küçük bir başarı değil.

WP Engine, barındırma endüstrisinde en iyi desteği desteklemez, çünkü bilgileri büyük ölçüde WordPress için uzmanlaşmıştır, ancak uzmanlık kapsamına giren her şey mükemmel bir şekilde kapsanmaktadır.

Karar: Herhangi bir WordPress sorununu çözebilecek birinci sınıf destek.

WP Motor Artıları

WP Engine bir şey yapar – WordPress web sitelerini barındırır – ve bunu gerçekten iyi yapar. İşte onu, yönetilen WP çözümlerinde liderler arasına yerleştiren platformun ana güçlü yönleri.

1. Çok yönlülük

WP Engine, hem pazarlamacılar hem de geliştiriciler için uygundur.

Platformun benzersiz mimarisi sayesinde, geliştiricilerin ortalama paylaşılan ana makinenin sağladığından çok daha fazla özgürlüğü var.

WP Engine benzersiz çok yönlülük sunar.

Öte yandan, şirket deneyimsiz web ustalarının gitmesine yardımcı olmak için proaktif ve bilgili bir yerleşik ekibine sahiptir. Bunlar, sitenizi geliştirmenize, pazarlamanıza ve büyütmenize yardımcı olacak çok çeşitli sorulara cevap verebilecek bir grup WP meraklısıdır.

2. Güvenlik

Hemen göze çarpan bir şey, WP Engine’in güvenliği ne kadar ciddiye aldığıdır. Güvenlik esas olduğundan, ana bilgisayarların sahip olduğu güvenlik özellikleri hakkında sık sık konuşurum.

Kesinti sürelerinin ve yavaş yükleme hızının çevrimiçi itibarınız için kötü olduğunu düşünüyorsanız – ve onlar kötü, şüphesiz orada – kusurlu bir web sayfasının veya çalınan kullanıcı verilerinin size neler yapabileceğini düşünün.

WP Engine, sistem genelinde güvenliği artırmak için birkaç şey yapar:

 • Güçlü bir hesap yalıtımı sağlar
 • Belirli eklentilere izin vermez
 • Otomatik güncellemeleri yükler
 • Belirli WordPress güvenlik kurallarını uygular
 • 2FA dağıtır
 • DDoS hafifleticileri korur
 • Otomatik tehdit algılama araçlarıyla tarama yapar

3. Kurumsal Hosting için Özel Çözümler

Son derece bilgili uzmanları sayesinde WP Engine, her büyüklükteki işletmenin şimdiye kadarki en optimize edilmiş WordPress performansından faydalanmasına yardımcı olabilir.

Ne koyacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa – veya nerede bulunacağını – bilmiyorsanız htaccess, WP Engine yardımcı olabilir. Sitenizin ek SEO veya hız optimizasyonu kullanabileceğinden korkuyorsanız, WP Engine’in cevabı olacaktır veya kendiniz bulmak için elinize doğru araçları koyacaktır..

Olağanüstü performansın getirdiği birçok avantajdan yararlanırken, çevrimiçi işinizi sorunsuz bir şekilde büyütebilmeniz için şirket harika bir şekilde ölçeklendiriyor. Tescilli LargeFS teknolojisi gibi özellikler sayesinde istediğiniz kadar ölçeklendirebilirsiniz.

Bir düğmeye tıklayarak tatlı, güçlü pazarlama araçları sizi bekliyor.

Ve en iyi yanı?

Hiçbir büyüme, hızlı yükleme sürelerinden (ziyaretçi sayısından bağımsız olarak), ulaşılamaz güvenlikten ve kusursuz çalışma süresinden ödün verecek kadar büyük değildir.

Tüm bu faktörler, bir noktadan SEO’ya büyük katkıda bulunan kullanıcı deneyimini artırdı.

4. Geliştiriciler için Özel Çözümler

Ayrıntılı incelememin WP Engine’in sunduğu tüm özel çözümleri zaten tükettiğini bir saniyeliğine bile düşündüyseniz, sıkıca oturun – daha fazlası var.

WP Engine, WP evrenine büyük katkı sağlayan son derece teknik bir yapıdır. Orada çalışan halk, karmaşık bir WordPress sitesi çalıştırmak ve geliştirmek için ne gerektiğini çok iyi biliyor.

Bu boş bir övünme veya genel pazarlama dilidir.

WP Engine, hızlı yerel gelişime izin veren kendi DevKit’ini (hala beta sürümünde ancak hızla ilerliyor) geliştirir. Hızlıdır, çünkü DevKit, istediğiniz zaman konuşlandırmanız, test etmeniz, hata ayıklamanız ve yeniden test etmeniz için tüm WordPress yapılandırmasının yerel bir sürümünü içerir.

Elbette, PHP sürüm seçimi, Genesis CLI, xdebug, WP Engine sunucularına sorunsuz itme ve çekme için WPEngine sFTP ve SSH Gateway erişimi gibi diğer faydalı şeylerin yanı sıra işbirlikleri de mümkündür..

Cidden, WPE DevKit bir pakette bir elektrikli el aleti ve İsviçre çakısıdır!

5. Genesis Çerçevesi

Bu, hızlı geliştirme ve devreye alma olanağı sağlayarak hem geliştiricilerin hem de geliştiricilerin işe alınmasına neden olan işletme sahiplerinin hızlı bir şekilde yerden kalkmasına yardımcı olduğu için önceki iki nokta arasındaki bir karışımdır..

Genesis, herhangi bir WordPress sitesi için sağlam bir temel olup, SEO’nun bazı yerleşik özellikleriyle güvenlik ve performans sağlar.

(Evet, Gutenberg editöründen çok daha iyi.)

6. StudioPress Temaları

WP Engine başka ne yapıyor?

Oynamak, değiştirmek ve kullanmak için 36 premium tema sunar. Genesis çerçevesiyle üretilmiştir, bu da onları WP Engine sunucularında özellikle iyi çalışır hale getirir. 

Tahmin edebileceğiniz gibi, bunları düzenlemek ve değiştirmek bir esinti.

Tatlı değil mi?

7. Kurumsal Kullanıcılar için Katılım Çağrısı

WP Engine, küçük işletme girişimlerinden sonra hizmet vermektedir, ancak aynı zamanda büyük projelerin nasıl ele alınacağını da biliyor. Sadece mantıklı, aksi takdirde platformun neredeyse sınırsız kaynağının büyük bir kısmı boşa gidecek.

Premium hizmet kurumsal kullanıcılarının aldığı bir tanesi, “yönetilen hizmetler” terimine yepyeni bir anlam katan yeni bir çağrı ve özel bir hesap yöneticisidir..

8. Kod Değerlendirmesi

Bu, kurumsal düzeyde başka bir hizmettir.

Uzman bir WP Engine ekibi, kullanıma hazır WP sitenizin kodunu ve performansını inceler. Kapsamlı testlerle, yeni web sitesini optimize etmeye çalışırlar, böylece en baştan itibaren optimum seviyelerde performans gösterir.

9. Otomatik Taşıma

Sitenizi WP Engine’e taşımanın kolay bir yolu var. SiteGround ve HostPapa gibi paylaşılan ana bilgisayarlar arasında çok popüler olan tamamen alıcı ana bilgisayar tarafından işlenen ücretsiz bir geçiş kadar sorunsuz değildir, ancak yine de çok kolaydır..

Yine başka bir tescilli araç olan WP Engine geçiş eklentisi, mevcut WordPress kurulumunuzu başka bir ana bilgisayarın sunucularından kaldırabilir ve WP Engine ortamına kopyalayabilir.

Kulağa karmaşık gelebilir, ancak oldukça iyi çalışır. Yeni müşteriler kazanmaya çalışan bir WP Motor satıcısıysanız özellikle kullanışlı olabilir.

Ve en iyi tarafı? Bir eklenti olduğundan, istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, ancak birçok kez.

10. 60 günlük Para İade Garantisi

WP Engine’in maliyeti büyüktür, ancak oldukça uzun bir süre test edebilirsiniz. Endüstri standardı sadece bir ay para iade garantisi içinde barındırma sağlamaktır, ancak WPE iki kat daha uzun sürer.

Hangi kaşlarını çatmak.

WP Motor Eksileri

Oldukça harika, WP Engine kusursuz bir hizmet değil. Ne kadar az olsa da, eksileri mevcuttur.

1. Planlarda Sert Kapaklar

WP Engine incelemem, şirket planlarına ayrılmış tüm bir bölüme sahip, ancak bir şey öne çıkıyor ve kendi başına bir sözü hak ediyor: ziyaretçi şapkası.

Bakın, her WP Motor planı belirli bir aylık ziyaretçi limiti ile birlikte gelir. Siteniz daha fazla benzersiz isabet oluşturursa, site düşmez ve performansı düşmez. Bununla birlikte, belirtilen sınırın üzerindeki tüm ziyaretçiler ek ücret ödeyeceğinden, bütçeniz isabet alabilir.

Kuşkusuz, benzer hizmet seviyeleri sunan birçok WP Engine alternatifi bu tür kapakları dağıtır.

Tipik olarak performans nedenlerinden ötürü iddia ederler – sunucuları ve benzeri şeyleri aşırı yüklememek – ancak bu kadar sıkı bir şekilde uygulandığında, genellikle daha büyük, daha pahalı bir plana doğru itilir.

2. E-posta Barındırma Yok

İşte bir sürpriz: WP Engine kontrol panelinize giriş yapın ve… hiçbir şekilde e-posta kontrolü yok. E-posta hizmeti olmadığı için.

Verilen, web sitesi barındırma ve e-posta barındırma iki farklı şey, ama web ana büyük çoğunluğu her ikisi de sağlar. WP Engine ile Bluehost veya Dreamhost’u karşılaştırın – yönetilen WP teklifine sahip diğer kaliteli sunucular – ve bu bariz bir dezavantaj.

Evet, WPE’nin tipik bir web sunucusu değil, bir hizmet sağlayıcı olduğunu biliyorum, ancak üçüncü taraf aracılığıyla portföyüne e-posta ekleyebilirdi.

Ancak, öyle değil ve bu, sizin, kullanıcının bağımsız olarak ilgilenmesi gereken bir şey.

3. Yasaklanan Eklentiler

Gerçeği söylemek gerekirse, WP Engine’in izin verilmeyen eklentiler listesinden bahsetmenin ne kadar adil olduğundan emin değilim çünkü birçokları için küçük bir rahatsızlık ve daha fazlası olacak.

Her neyse, işte anlaşma: WP Engine, esas olarak güvenlik nedeniyle değil, aynı zamanda performans sorunları nedeniyle, bir avuç WordPress eklentisinin yüklenmesine ve çalışmasına izin vermiyor.

Şimdi, liste o kadar kısa değil ve orada birçok hayran favorisi bulacaksınız, ancak izin verilen eklentiler listesindeki girişler WP Engine ortamında daha iyi olmasa da işi eşit derecede iyi yapıyor.

Yine de, özellikle taşınmayı planlıyorsanız ve belirli işlevlere alışkınsanız listeye bir göz atın.

WP Motoru Öneririz?

Kesinlikle!

Nesnellik ve titizlik adına, bu WP Engine incelemesi için platformun sınırlamalarını dikkatlice inceledim, ancak gerçek şu ki, paranın satın alabileceği en iyi yönetilen WordPress çözümleri.

Verilmiş, ucuz değil ama neden olsun ki? Hizmet yüce, usta eller tarafından mükemmelliğe ayarlanmış, diğer barındırma sağlayıcılarının araçlarının ve know-how’ının ötesinde cilalı ve optimize edilmiş.

Tabii ki daha pahalıya mal olacak.

Ancak, iyi harcanan paradır çünkü özel WordPress ana bilgisayarları gittikçe, WP Engine olağanüstü bir sanatçıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author