Recenze FastComet – kometa, která letí nahoru nebo dolů?

FastComet je relativně neznámý poskytovatel webhostingu, ale ve chvíli, kdy jsem viděl web společnosti, jsem věděl, že si to musím pečlivě prohlédnout.

Pouze tato data v reálném čase a přesná měření dokázaly tuto techniku ​​orientovanou, podivínskou společnost spravedlivě vykonat Zaregistroval jsem se, vytvořil jsem základní web WordPress a připojil jsem jej k robustním monitorovacím nástrojům poskytnout co nejpodrobnější recenzi FastComet a odpovědět na otázku:

Je FastComet dobrý?

Co je FastComet?

FastComet se sídlem v San Franciscu v Kalifornii zpočátku poskytoval hostování a správu systému výhradně pro firemní klientelu.

Čtyři roky od svého založení, v roce 2013, společnost spustila cloudové hostingové řešení, které se otevírá směrem k soukromým klientům a majitelům malých podniků.

Technický průlom FastComet je zřejmý. S osmi datovými centry na třech kontinentech a velmi podrobnými webovými stránkami vypadá FastComet posedlý technologií a infrastrukturou.

Nikdy jsem neviděl hostitelskou společnost, která rozložila tolik informací hned od netopýra. SiteGround se blíží, ale úroveň podrobností a informací sdílených FastCometem je něco jiného.

Ale tato posedlost se promítá do kvalitních služeb?

Podívejme se, co čísla musí říkat a jak bude tato recenze FastComet z roku 2019 vypadat nakonec za pár měsíců.

"Hosting pro designéry a nováčky"

Uptime:

99,99%

Rychlost načítání:

1,27 s

Podpěra, podpora:

Vynikající podpora, vynikající znalostní báze

Kontrolní panel:

cPanel

OVERAL4

Základní informace – Uptime, rychlost a podpora FastComet

1. Vynikající dostupnost – 99,99%

Webhosting ve své podstatě znamená jednu věc: zpřístupněte hostovaný web odkudkoli a kdykoli.

Uptime určuje, zda je služba dobrá nebo průměrná.

V tomto ohledu vyniká FastComet. Přestože webové stránky společnosti nedávají žádné sliby, provozuschopnost mého webu WordPress, které se těší, je nesmírně působivá.

Jediný výpadek zaznamenaný za více než šest měsíců sledování se stal v říjnu a nebyl dost dlouhý, aby celková dostupnost klesla pod 99,9%. Přibližně 15 minut prostoje po dobu šesti měsíců je naprosto brilantní.

Průměrná doba provozu 2018:

 • Srpen – 100%
 • Září – 100%
 • Říjen – 99,97%
 • Listopad – 100%
 • Prosinec – 100%

Průměrná doba provozu 2019:

 • Leden – 99,99%

"FastComet udržuje velmi dlouhou dobu provozu."

2. Velmi dobrá rychlost

 • Přiměřená doba odezvy – 0,57 s (8.)
 • Přiměřená doba načítání – 1,27 s (11.)
 • Rozumné pod zatížením – 1,05 s (8.)

Poznámka: Pokud spustíte testy rychlosti v mé doméně, výsledky se mohou trochu lišit. I ze stejné testovací platformy by dva testy normálně zobrazovaly mírně odlišné výsledky. Můj web FastComet je hostován v Londýně, takže jsem ho testoval z britských lokalit. Všechny pluginy a ukládání do mezipaměti na straně serveru byly deaktivovány.

Rychlost je přinejmenším stejně důležitá jako doba provozu. Rychlejší weby vidí mnohem vyšší míru konverze, lepší SEO a větší spokojenost zákazníků. Na druhé straně jsou pomalé stránky potrestány koncovými uživateli i vyhledávači.

Testoval jsem FastComet se třemi různými nástroji, abych získal průměrnou dobu, kterou server potřebuje k odeslání prvního bajtu a úplnému načtení domovské stránky mého webu WordPress..

Výsledky byly velmi dobré. Přestože je TTFB poněkud průměrný, doba potřebná k úplnému načtení stránky byla druhá pouze u DreamHost. V říjnu 2018 však všechny výsledky značně vzrostly, přičemž doba, po kterou se web načte, se téměř zdvojnásobí v porovnání s předchozím měsícem..

Rychlost je dobrá, ale stejně důležité je, jak server reaguje, když je houpán návštěvníky. Proto jsem šel na Load Impact a poslal 50 virtuálních uživatelů, aby testovali odpověď pod zatížením.

Kvalitní výkon při zatížení.

Servery FastComet charakterizují rychlost a stabilita.

FastComet pracuje s pozoruhodnou stabilitou při silném zatížení.

V prvních několika měsících byla koncovka blesková, ale její doba odezvy se zdvojnásobila. Servery FastComet přesto provozují provoz dobře, ale společnost již vypadla z top 5 nejrychlejších backendů.

V lednu 2019 došlo k zatím nejhoršímu výsledku, 2,03 sekundy. Ve srovnání s mnoha dalšími hostiteli je to stále velmi rychlé a stačí, aby se FastComet dostal do top 10.

Celkové výsledky FastComet byly velmi stabilní a poměrně rychlé. Průměrná doba odezvy je pouze 0,92 sekundy, ale musím vyjasnit, že po prvních dvou měsících testování je téměř zdvojnásobena. Zpočátku to bylo pod 0,50 s.

FastComet zálohuje své bezvadné uptime s slušnou rychlostí.

Průměrná doba odezvy 2018:

 • Srpen – 0,40 s
 • Září – 0,43 s
 • Říjen – 0,65 s
 • Listopad – 0,68 s
 • Prosinec – 0,59 s

Průměrná doba odezvy 2019:

 • Leden – 0,64 s

Plně načtená stránka 2018:

 • Srpen – 0,92 s
 • Září – 0,79 s
 • Říjen – 1,51 s
 • Listopad – 1,65s
 • Prosinec – 1,57 s

Plně načtená stránka 2019:

 • 1. ledna – 1.19

Reakce při zatížení 2018:

 • Srpen – 0,45 s
 • Září – 0,40 s
 • Říjen – 1,10 s
 • Listopad – 1.10s
 • Prosinec – 1,23 s

Reakce při zatížení 2019:

 • Leden – 2,03 s

"Velmi rychlá služba, která snadno zvládne dopravní špičky."

3. Vynikající podpora

V minulosti jsem vyjádřil názor, že menší společnosti poskytují lepší zákaznické zkušenosti. Zdá se, že FastComet tento bod dokazuje, protože má relativně malou zákaznickou základnu a skvělou podporu.

Kaliforňané mají silnou infrastrukturu, kterou udržují skuteční odborníci na hosting. Podívejte se na jakékoli technické blogové příspěvky na FastComet.com nebo položky ve znalostní bázi, abyste se sami přesvědčili.

Pro tuto recenzi FastComet jsem se několikrát bavil s podporou a nevyhnutelně jsem dostal rychlé, přátelské a užitečné odpovědi. Tolik, že už si nejsem jistý, kdo je nejlepším poskytovatelem služeb v této kategorii.

Až do nedávné doby byl SiteGround nesporným číslem jedna, ale pokud bych musel porovnat podporu FastComet vs SiteGround, byl bych tvrdě tlačen, abych upozornil na jasného vítěze. FastComet má rozhodně tým podpory hvězd.

Znalostní báze, kterou FastComet udržuje, je velmi pěkně uspořádaná a obsahuje spoustu užitečných návodů a průvodců.

"Jeden z nejlepších, ne-li nejlepších týmů podpory v hostitelském průmyslu."

Výhody FastComet

Po pravdě řečeno, několik recenzí FastComet lze psát pouze o funkcích, které jsou standardně součástí sdíleného řešení společnosti. Ale protože chci dokončit tento konkrétní přezkum FastComet do konce roku 2018, zmíním se stručně jen o nejpůsobivějších aspektech plánů FastComet..

1. Vyhrazené zdroje plánu

Jednou z hlavních nevýhod sdíleného hostingu je nerovnoměrné rozdělení zdrojů. Špatně kódovaný – nebo hacknutý – web může někdy vylepšit výkon serveru a zpomalit tak všechna ostatní hostovaná jména domén.

FastComet slibuje velmi dobrou izolaci účtu a vyhrazené zdroje pro každý web.

FastComet poskytuje vyhrazené zdroje každému sdílenému uživateli.

Víte, co dostanete s každým plánem FastComet.

To je vynikající zpráva na několika úrovních. Pokročilá izolace účtu zvyšuje zabezpečení, zatímco vyhrazené prostředky zaručují výkon a také jasně ukazují, co získáte, pokud upgradujete na větší plán.

2. Vynikající infrastruktura

Osm datových center zní působivě, protože skutečně jsou.

AKTUALIZACE: Od roku 2019 má FastComet 10 datových center.

FastComet má také optimalizované servery. Jednotky SSD napříč deskou a hrstka posilovačů rychlosti poskytují hvězdný výkon. Agresivní komprese GZIP, obsah optimalizovaný pro prohlížeč, bezeztrátová komprese dat, načítání asynchronního zdroje a Keep Alive jsou ve výchozím nastavení povoleny ve všech sdílených účtech.

A pokud tento technický blábolení zní stejně bláznivě, jak se domnívám, může to mít strach, protože nemusíte nic z toho rozumět.

Je dost dobré, aby lidé na FastComet věděli, jak tyto technologie nakonfigurovat tak, aby všechny weby hostované ve společnosti fungovaly na optimální úrovni.

3. Pravidelné zálohy

Zálohy a digitální data by měly jít ruku v ruce. Vždy.

Obzvláště když jsou dotyčná data zobrazována na internetu, aby je svět viděl a použil.

FastComet vytváří automatické zálohy, které jsou snadno dostupné přes cPanel. Dva z plánů společnosti uchovávají kopie za posledních sedm dní, zatímco největší plán za posledních 30 dní.

4. Zdarma převod domény

FastComet měl k dispozici bezplatnou registraci domény na celý život, ale tato funkce byla, bohužel, ukončena.

Přesto společnost nabízí solidní náhradu – zcela zdarma příchozí přenos domény. Převody domén ve výchozím nastavení přidávají další rok ke stávající registraci.

Jinými slovy, přesun vaší domény na FastComet by vám poskytl bezplatný rok registrace.

FastComet navíc nabízí velmi lákavé poplatky za obnovení, protože společnost účtuje od svých zákazníků pouze registrační poplatek.

5. Velmi silná bezpečnost

Díky FastComet je bezpečnost nedílnou součástí jejích služeb.

Pokročilá izolace účtu prostřednictvím CageFS a Cloud Linux zaručuje, že infikovaný web nerozšíří malware na server.

Společnost Web Application Firewall (WAF) je optimalizována pro nejpopulárnější systémy pro správu obsahu, jako jsou Magento, WordPress a Joomla. Blokuje 99% všech pokusů o získání neoprávněného přístupu k hostovaným webům.

Bezpečnost je v FastComet nejvyšší prioritou.

BitNinja přidává další vrstvu ochrany zastavením injekcí skriptů, DDoS a XSS útoků.

Pokud vše půjde na jih, tým FastComet pro živé sledování a zabezpečení je připraven nepřetržitě. Mohou obsahovat jakýkoli hack během několika minut, prohledat a vyčistit postižený uživatelský účet.

6. Pokročilé nástroje pro vývojáře

FastComet je určitě uživatelsky přívětivý, ale toho není dosaženo na úkor pokročilejších uživatelů.

Naopak kdokoli má znalosti a touhu, může použít širokou škálu vývojářských nástrojů. WP-CLI, bash, Drush, Laravel, Genesis a Symphony jsou jen některé z mnoha modulů a nástrojů dostupných ve všech sdílených plánech.

GIT je také předinstalován.

7. Více umístění datového centra

Teoretické přiblížení webu místům, kde většina provozu pochází, vede k lepšímu celkovému výkonu. Tuto teorii jsem testoval při přípravě své nezaujaté recenze webhostingu FastComet tím, že jsem získal rychlostní testy z celého Atlantiku a viděl pomalejší dobu odezvy.

FastComet má dva servery v Asii a tři v Evropě a USA.

8. Mnoho freebies

Všechny sdílené plány FastComet zahrnují bezplatné SSL, sadu SEO, bezplatného chatového klienta a reklamní peníze v hodnotě 75 $.

I když nezískáte kupón FastComet ze slevového webu, ve kterém se nacházíte za skvělý obchod, není pochyb o tom.

9. 45denní záruka vrácení peněz

Většina hostingových společností nabízí 30denní záruku vrácení peněz. FastComet, stejně jako HostGator, to prodlužuje na 45 dní, což je vynikající. Jeden měsíc nestačí na správné testování webového hostitele.

45 dní dává více prostoru pro experimentování a zkoušení.

10. Volné migrace

FastComet vám pomůže zkopírovat existující web na jejich servery. Nejmenší plán poskytuje pouze jednu migraci, zatímco další dva až tři weby.

Zeptal jsem se technické podpory na tato omezení a bylo mi řečeno, že jsou obchodovatelná v rozumném smyslu.

Není špatné.

11. Jednoduché ceny

FastComet předpokládá spíše inovativní přístup k nabíjení.

Počáteční poplatky jsou výrazně nižší, než ty, které očekávají, až bude doba obnovy blízko. To je standardní bit a je nastíněno velmi jasně.

Inzerované počáteční poplatky jsou však rovné – nemění se na základě délky počátečního období.

To podstatně zjednodušuje věci, protože můžete získat velmi levný hosting po dobu jednoho měsíce nebo let.

Je osvěžující vidět takovou jednoduchost.

Nevýhody FastComet

FastComet se formuje jako jeden z nejlepších hostitelů, kterého jsem zde posoudil na hostinském tribunálu, ale není bezchybný. Za prvé, hosting FastComet WordPress je přesně stejný jako standardní sdílená nabídka. Ale to není hlavní problém.

1. Zavádějící marketing

Zdá se, že marketingové týmy FastComet a InMotion odešly do stejné školy. Obě společnosti jsou nástrojem pro přímé srovnání mezi nimi a konkurencí.

Nejhorší je zavádějící sebepropagace.

Tyto rychlosti se nekontrolují.

Většina lidí, kteří čtou recenze hostingu, FastComet nebo jinak, málokdy kontroluje více než tři společnosti, takže je pro ně obtížné objektivně posoudit, zda je srovnání na FastComet.com pravdivé.

Dovolte mi, abych vám tam pomohl: není.

Rychlostní výhoda, která byla na viditelném místě, není daleko od pravdy, jak můžete vidět v naší případové studii.

Na FastComet.com vidíte přímé srovnání jako FastComet vs GoDaddy, FastComet vs HostGator atd., Ale tato podrobná měření často obsahují chybné informace.

UPDATE: FastComet spustil zcela novou iteraci svých webových stránek v létě 2019. Přímé srovnání je nyní mnohem přesnější. Pokud obdrží pravidelné aktualizace, FastComet zůstane v mé recenzi s jedním koncem.

2. Omezené místo na disku

Všechny plány FastComet mají omezený prostor na disku. Obecně lze říci, že limity jsou přiměřené, ale jsou všechny stejné.

15 GB pro nejmenší plán je více než dost, protože v něm může být umístěna jediná stránka. Uživatelé s několika webovými stránkami však mohou pociťovat limit 35 GB u největší ze tří nabídek.

Doporučujeme FastComet?

Ano!

FastComet je relativně malá společnost, která investovala velké prostředky do masivní, moderní infrastruktury, a říká to.

Bezchybný provozuschopnost, velmi dobrá rychlost, vynikající podpora a velké množství dostupných technologií pro začínající i zkušené webmastery činí z FastComet velmi silného hostitele.

Cena je spravedlivá a jednoduchá, zatímco hodnota poskytovaná na oplátku je prostě ohromující. A co víc, společnost poskytuje celou řadu hostingových produktů, aby zde mohly podniky snadno růst. Na první pohled vypadají FastComet VPS a specializovaná řešení slibně.

Toto je určitě jedna z nejlepších webhostingových společností, které jsem zkontroloval, ale pokud nesouhlasíte s mou kontrolou FastComet, přetáhněte řádek níže nebo zkontrolujte ostatní hostitele, které jsme zde zkontrolovali, na hostingovém tribunálu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author