GoDaddy Barındırma

GoDaddy, hosting endüstrisinin gerçek babasıdır. En büyük alan adı kayıt şirketi ve dünyanın en büyük hosting sağlayıcısıdır..

En iyi web sitesi barındırma hizmeti olup olmadığı bu tarafsız GoDaddy hosting incelemesinde görülmeye devam ediyor.

En iyi web sitesi barındırma şirketini aramamda GoDaddy’yi atlayamadım. Dürüst incelemeler ve noktaya geri bildirim yoluyla bir bütün olarak barındırma dünyasını geliştirmek için, orada en büyük ev sahibinin artılarını ve eksilerini değerlendirmek zorunda kaldım.

Deluxe paylaşılan planı satın aldım, varsayılan bir WordPress sitesi oluşturdum ve performansını ölçmek için birkaç izleme aracına bağladım. Orada birçok GoDaddy hosting değerlendirmeleri var, ancak hiçbiri aylar boyunca topladığım derinliğe ve gerçek verilere sahip değil.

GoDaddy Kimdir?

ABD’de yaşıyorsanız, GoDaddy’yi kesinlikle biliyorsunuzdur, çünkü bu, zaman zaman dubitable lezzetinin agresif pazarlama stratejilerini kullanan bir şirkettir. Genellikle ünlüleri ve ünlü sporcuları, büyük sponsorluk fırsatlarını ve bir dizi tartışmayı içeren Super Bowl reklamlarının tümü GoDaddy’nin popülerliğine katkıda bulunur.

Şirket 1997 yılında Jomax Technologies adı altında kuruldu ve o zamandan beri büyümektedir. Resmi verilere göre, GoDaddy 17 milyon müşteriye hizmet veren 6.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Diğer birçok ana bilgisayarda bu kadar çok alan adı yoktur (ve GoDaddy’de bunlardan 75 milyon da vardır).

GoDaddy çok büyük.

Bununla birlikte, büyük varlıklar genellikle inovasyon ve sürekli evrimin temel erdemler olduğu yüksek tempolu bir pazarda alakalı kalmak için mücadele eder.

Bu devle durum böyle mi?

Geniş altyapısını güncel tutabilir mi??

Gerçekçi olarak en iyi web sitesi sağlayıcıları ve onların gelişmiş ürünleri ile rekabet edebilir?

Bu tarafsız, ayrıntılı incelemede sayıların GoDaddy’nin hikayesini anlatmasına izin vereceğim.

"Yeni Başlayanlar İçin Barındırma"

uptime

% 99.99

Destek

7/10

Yükleme Hızı

1.25 Saniye

Özellikleri

7/10

OVERAL2.8

Temel Malzemeler – GoDaddy Çalışma Süresi, Hız, Destek

Çalışma süresi, hız ve kalite desteği, olumlu bir web barındırma deneyiminin temel bileşenleridir ve burada değerlendirilecek ana şeydir, Hosting Tribunal’da.

1. Mükemmel Çalışma Süresi -% 99.99

Çalışma süresi yeni bir web barındırma düşünülmesi gereken en önemli faktördür.

Bu nedenle GoDaddy test sitemi oluşturduktan sonra yaptığım ilk şey, siteyi StatusCake izleme hesabıma bağlamaktı.

Şimdiye kadar, çalışma süresi kusursuz% 100. İki aylık izleme süresi hala önemli sonuçlar çıkarmak için çok kısa, ancak başlangıç ​​çok umut verici.

GoDaddy toplam çalışma süresini% 99,9 garanti eder. Bu garanti, nispeten yetersiz bir tazminat politikası ile desteklenmektedir. Çalışma süresi% 99,9’un altına düşerse, son kullanıcı aylık ücretin% 5’ine eşit kredi alabilir. Bu kadar.

Nihai kesinti süresinin gerçek uzunluğu tazminatta rol oynamaz.

Diğer ana bilgisayarlar, mevcut SLA ihlal edildiğinde tam bir aylık ücretsiz barındırma hizmeti sunar.

Bununla birlikte, tüm bunlar boş bir egzersiz teorisi aracıdır, çünkü GoDaddy sunucusu vaat edilen istikrarı sağlar ve.

Ortalama Çalışma Süresi 2018:

 • Ağustos -% 100
 • Eylül -% 100
 • Ekim -% 100
 • Kasım -% 100
 • Aralık -% 100

Ortalama Çalışma Süresi 2019:

 • Ocak -% 100

"Mükemmel çalışma süresi."

2. Şüpheli Hız

 • Hızlı Tepki Süresi – 0.68s
 • Etkileyici Tam Yüklenme Süresi – 1.32s
 • Yük Altında Makul – 0.69s

Not: Alanımda hız testleri uygularsanız, sonuçlar biraz dalgalanabilir. Aynı test platformundan bile, iki ardışık test normalde biraz farklı sonuçlar gösterir. GoDaddy sitem Arizona’da barındırılıyor, bu yüzden ABD konumlarından test ettim. Tüm eklentiler ve sunucu tarafı önbellekleme devre dışı bırakıldı.

Hız önem kazanıyor. Halsiz bir site ciddi bir caydırıcıdır ve birçok kullanıcı, yüklenmesi uzun süren bir sayfaya dönmeyi bile düşünmez.

Analiz ettiğim tüm sunucuları test ederken, çeşitli kıyaslama araçları genellikle farklı sonuçlar ürettiğinden özel hükümler alırım. Tarafsız ve dürüst incelemeler yaratma çabamda, üç testin ortalama değerini alıyorum.

GoDaddy’yi test ettiğimde, hem sunucu yanıt süresi (TTFB) hem de sayfanın tam olarak yüklenmesi için geçen süre etkileyiciydi. İlk bayt yarım saniyeden daha kısa bir sürede geri gönderilirken, sayfanın tüm sunumu yaklaşık 1.32 saniye sürdü.

Bu iyi bir hız benimki gibi küçük, basit bir site, ancak gözden geçirdiğim diğer ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, GoDaddy performansının vasat olduğunu söylemeliyim.

GoDaddy sunucusunu ciddi bir yük altında bıraktığımda işler etkileyiciydi. Tüm 150 istekleri ele aldı ve 50 eşzamanlı kullanıcı dikkat çekici istikrar ve tutarlılık ile yolunu gönderdi ve.

Stres altında sadece küçük dalgalanmalar.

Birden çok sorguya hızlı ve kararlı yanıt.

GoDaddy sunucusu stres altında çok saygın bir performans gösterdi.

Sadece çalışma süresi ve hıza dayanarak, GoDaddy orada en iyi web barındırma sağlayıcılarının ortasında yer alıyor.

Ortalama tepki süresi 2018:

 • Ağustos – 0.47s
 • Eylül – 0.82s
 • Ekim – 0.53s
 • Kasım – 1.20s
 • Aralık – 0.41s

Tam yüklü sayfa 2018:

 • Ağustos – 1.25s
 • Eylül – 1.52s
 • Ekim – 1.31s
 • Kasım – 1.66s
 • Aralık – 0.85s

Yük altında tepki 2018:

 • Ağustos – 0.52s
 • Eylül – 0.50s
 • Ekim – 0.52s
 • Kasım – 1.31s
 • Aralık – 0.58s

"Hız çok kötü değil ama çok daha iyi olabilir."

3. Düzensiz Destek ve Güncel Olmayan Bilgi Bankası

Hız ve çalışma süresi çok önemlidir, ancak teknik destek bir web barındırma kalitesini belirleyen başka bir belirleyici faktördür.

Sana GoDaddy’nin büyüklüğünü anlattım. Şirket çok büyük ve müşteri tabanı muazzam. Sonuç olarak, destek ekibi 24/7 talebi karşılamak için çok sayıda olmalıdır.

Üstün kaliteli teknik destek sağlamak için binden fazla insanı eğitmek o kadar kolay değil ve GoDaddy bu alanda özellikle iyi bir iş çıkarmıyor.

İhtiyacınız olan saatte çok iyi cevaplar ve yeterli destek alabileceğiniz doğrudur. Bununla birlikte, yetersiz bilgi ve kötü hazırlanmış ajanlardan artan bir hayal kırıklığından başka bir şey elde etmek de eşit derecede olasıdır..

Hatlar 7/24 birçok dilde mevcuttur, ancak sohbet desteği için aynı şey söylenemez. Bu incelemeye başladığımda sohbet tamamen kullanılamıyordu, yani sohbet düğmesi yoktu.

Birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi oldu, ancak sohbet destek ekibi yalnızca çalışma saatlerinde kullanılabilir. Bunun GoDaddy’yi amatörce gösterdiğini söylemeliyim.

Sadece ne zaman sohbet et?

Sohbete yalnızca çalışma saatlerinde erişilebilen GoDaddy, rakiplerinin çok gerisinde.

Bilgi tabanının da güncellenmesi gerekiyor. GoDaddy ad sunucularımı (şaşırtıcı derecede iyi gizlenmiş) ararken, rehberlik için bilgi tabanına başvurmak zorunda kaldım… sadece sağlanan adımların müşteri alanının eski bir sürümünden ekran görüntüleri olduğunu anlamak için. Faydasız.

Kılavuzların ve makalelerin düzenli ve güncel bir koleksiyonunu tutmak çaba gerektirir, ancak saygın bir ev sahibi çok çalışmalıdır. Özellikle destek çoğunlukla telefonda mevcut olduğunda ve hatlar meşgul olma eğiliminde olduğunda.

"GoDaddy desteği zar zor yeterli ve bilgi tabanı eski."

GoDaddy’nin Artıları

GoDaddy genişlemeye devam ediyor. Ve başarısının büyük bir kısmı iyi pazarlamaya atfedilebilirken, şirket oldukça iyi ürünler sunuyor.

1. Cömert Planlar

Girişim Ekonomisi hosting planını bir kenara paylaştı, GoDaddy, sınırsız disk alanı ve bant genişliği sunan güzel paketler sunar. Ayrılan RAM ve CPU gücü en büyük değil, paylaşılan bir ortam için iyi.

Tüm planlara getirilen tek sınır, kullanıcının sahip olabileceği dosya sayısıdır. 250.000’de duruyor, ki bu iyi. Yine de, orta ölçekli birkaç web sitesi olanların hissedeceği bir sınırlama.

Açık bir barındırma alanı kısıtlı olmasa da, kelimeleri açıklığa kavuşturmak için bir GoDaddy sunucusuna yükleyebileceğiniz veri miktarı.

GoDaddy barındırma planlarını (daha sonra daha fazla bilgi) okursanız, listelenen özelliklerin sayısı sizi şaşırtabilir. Hemen hemen hepsi, herhangi bir Linux paylaşılan barındırma planında standart özellikler olduğundan, olmayın. Standart cPanel özellikleri sağlam ve harika olduğu için bununla ilgili yanlış bir şey yok, ancak açıklığa ihtiyacı vardı.

Benzersiz bir şey elde edemezsiniz, ancak paketler sorunsuz bir şekilde modern içerik yönetim sistemlerini çalıştırmak için yeterince iyi donanımlıdır.

2. Düzenli Hesap Kurulumu

GoDaddy ile bir site başlatmak çok kolaydır, çünkü hesap kurulumu sorunsuz bir WordPress kurulumunda size yol gösterebilir.

Hesap oluşturulduktan birkaç dakika sonra temel bir WordPress sitenizin çalışır durumda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı ve kolay WordPress kurulumu.

Hızlı, kesintisiz, akıcı.

Yaptığım şey bu ve hızlı ve hoştu.

temiz.

3. Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

Yıllar geçtikçe GoDaddy kendi web sitesi kurucusunu geliştirdi. En son yinelemesi denir GoCentral.

Oldukça vasat bir site oluşturma uygulaması olduğundan, şirketin avantajları altında listelemek için biraz isteksizim, ancak temel bir internet varlığı isteyen insanlar için yapacak.

GoCentral, yaratıcı süreci hızlandırdı.

GoCentral, temel web sitelerini kayda değer bir kolaylıkla oluşturabilir.

Tüm planlarda öne çıkan GoCentral, birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan çok modern bir oluşturma sürecine sahiptir. İçerik oluşturucuları tarafından sezgisel ve kullanımı kolay olarak nitelendirilen bu site oluşturucu aslında biraz kısıtlayıcı ve temel hissettiriyor, ancak çok daha kötü ve çok daha pahalı web sitesi oluşturma araçları gördüm.

4. İyi Fırsatlar

GoDaddy kazançlı anlaşmalarıyla ünlüdür. Çoğu zaman gülünç derecede düşük başlangıç ​​paketleri alabilirsiniz.

Bir dolarlık aylık ücretten bahsediyorum buraya. Ücretsiz barındırma alanına girmeden bundan daha düşük olamaz.

En iyi yanı, düşük GoDaddy barındırma fiyatlarının pratikte her zaman bulunabilmesidir, çünkü ev sahibi yeni müşterileri nasıl çekeceğini iyi bilen çok güçlü bir pazarlama ekibine sahiptir..

GoDaddy’nin Eksileri

GoDaddy iyi bir hosting seçeneği?

İlk başta GoDaddy, daha sonra her türlü barındırma hizmetine genişleyen bir etki alanı adı kaydedicisi olarak başladı: web sitesi barındırma, e-posta barındırma, site oluşturucu, çevrimiçi defter tutma ve daha fazlası.

Sadece şirketin tüm ticaretlerden bir Jack olmaya çalıştığını ancak kesinlikle hiçbirinin ustası olmadığını, alan adı kaydının olası istisna olduğunu söylemek gerekir..

Zaten destek ekibinin en iyi barındırma sağlayıcılarından bazıları ile karşılaştırıldığında par’ın altında olduğunu belirtmiştim.

İşte GoDaddy’nin diğer önemli eksiklikleri

1. Temel Hosting Çözümleri

GoDaddy standart bir hosting ürünü sunmaktadır. Linux barındırma paketinde olağanüstü veya özellikle etkileyici bir şey yok. Esasen, her cPanel barındırma hizmeti.

şimdi, basit bir web sitesinin ötesinde bir şey arıyorsanız, bu yeterince iyi olabilir. Kuşkusuz, çoğu durumda, WordPress beğenileri en barebone Linux kurulumuyla bile olağanüstü işlevsellik sağladığından yeterince iyidir..

Yine de pazar payı değeri ile sektör lideri olan ve ürünleri konusunda çok vokal olan bir şirketten daha fazlasını bekliyordum.

2. Gerçek Değer Üzerinde Pazarlama

Önceki noktaya bağlı olarak, GoDaddy’nin güçlü ürünler yerine güçlü pazarlamaya dayanması.

Şirket, planlarının sahip olduğu sayısız özelliğin reklamını yapıyor, ancak kesinlikle her bir ekstra hizmet için ücret alıyor. O kadar para aç ki, neredeyse tüm diğer web sunucularında ücretsiz olarak bulunan özellikler bile mevcut değil veya ücretli.

Para iade garantisi? Varolmayan.

Otomatik yedeklemeler? Hayır. Sitenizi ve e-postalarınızı yedeklemek için yerleşik cPanel işlevini kullanabilirsiniz, ancak bunun manuel olarak yapılması gerekir. Ayrıca, plan detaylarının hiçbir yerinde bu olasılık hakkında bir kelime görmüyorsunuz. Yine de GoDaddy yedekleme aracı için ödeme seçeneği oldukça belirgindir.

GoDaddy pazarlamayı iyi bilir.

Upsells, baban kim?

Ücretsiz bir SSL mi? Hayır, paylaşılan en büyük barındırma planını seçmediğiniz sürece. Bu özellikle büyük bir hızlandırılmış, diğer tüm şeyler eşit, Google, SSL bağlantısı olan siteleri güvenli bir bağlantısı olmayan sayfalardan daha yüksek sıralar. SSL sertifikaları ücretsiz olmadığı için küçük site sahipleri için bu bir sorundu, ancak Let’s Encrypt gibi projeler bu engeli kaldırdı.

Sonuç olarak, çoğunlukla tüm iyi web barındırma sağlayıcıları planlarında ücretsiz SSL içerir.

Upsells? EVET! Onlardan, bol bol olsun. Müşteri alanınıza her giriş yaptığınızda önerilen alan adlarını itmek biraz saçma.

Bunlar, GoDaddy’nin (çoğunlukla geliri göz önüne alındığında, başarılı bir şekilde, başarılı bir şekilde) oldukça önemli olan ve diğer ev sahiplerinde ücretsiz olarak kullanılabilen hizmetler için ödeme alma girişiminin birkaç örneğidir..

Kaydolduktan sonra, kesinlikle gerekli olmayan ürünleri sipariş etmenizi isteyen düzenli promosyon e-postaları da alacaksınız..

3. Göç Hizmeti Yok

Göç? Hayır. Hizmet şartları, işlenebilecek veya verilmeyebilecek bir hizmet olduğunu belirtir, ancak GoDaddy, taşındıktan sonra sitenizin çalışacağına söz vermez.

Cidden?

Burada ilginç bir soru sormama izin verin:

Bir siteyi GoDaddy ile barındırmanın maliyeti nedir??

Bir siteyi kendiniz taşımanız gerekiyorsa, çok fazla zaman ve teknik uzmanlık.

4. Kötü Gezinti ile Müşteri Alanı

GoDaddy, kendini yeni başlayanlar için uygun, kullanımı kolay bir ana bilgisayar olarak tanıtıyor.

Şirket kesinlikle deneyimsiz kullanıcılara nasıl ürün satacağını biliyor olsa da, müşteri alanının özellikle kullanıcı dostu olduğunu söyleyemem.

Bunlara erişmek için bir açılır menüden geçmeniz gerekmesine rağmen, ürün yönetimi işlevlerinin çoğuna erişmek oldukça kolaydır. Açıkça düzenlenmiş navigasyon için PLENTY alan olduğu için bu çok garip.

GoDaddy müşteri alanında iyileştirmeler yapılabilir.

Müşteri alanı daha kullanışlı ve daha az satış yapabilir.

Basit alan adı yönetimi gibi şeyler gereksiz hale getirilir. Alan adı yöneticisi alan adını otomatik olarak görüntülemiyor başka bir yerde kayıtlı ancak GoDaddy ile barındırılan adlar. Hangi ad sunucularının kullanılacağı gibi alakalı bilgiler almak için bunları arama çubuğuna yazmanız gerekir.

Bu bölüm neden “Etki Alanlarım” olarak adlandırılıyor?.

Müşteri portalı üzerinden yapabileceğiniz en kolay şey yeni ürünler satın almaktır.

5. Yüksek Yenileme Ücretleri

GoDaddy’nin neredeyse her zaman promosyonlar gerçekleştirdiğinden bahsettim, ve paylaşımlı barındırma 1 $ / mo için puan verebilir. Şanslıysanız, barındırma paketini yenilemeniz gerektiğinde bir anlaşma bile alabilirsiniz, ancak ağır yenileme fiyatını ödemek zorunda kalabilirsiniz..

Maksimum paket, yenileme işleminden sonra giriş fiyatından 10 $ daha fazla olan 24,99 $ (vergisiz) tutar. 24,99 $ en dik ücret değildir (SiteGround 29,99 $ ücret almaktadır), ancak dahil edilen özellikler için fiyat toplamda fazladır.

6. Şirket Kültürü

Şimdi, bu normalde önemli bir faktör olarak bir web barındırma seçerken bir şey değil. Sunucular hızlı ve kararlı olduğu sürece, destek ekibi işlerini biliyor ve fiyatı makul, şirketin ne yaptığını daha az umursamıyordum.

ancak, GoDaddy o kadar komiktir ki tüm barındırma endüstrisini bir ölçüde tanımlar. Sadece web sağlayıcıları değil, daha küçük web hosting edinen agresif bir oyuncu. Bunun da ötesinde, güçlü bir marka imajı yaratan güçlü bir pazarlamaya sahiptir ve her zaman olumlu bir imaj değildir..

GoDaddy, yıllar boyunca birkaç skandalda merkezi bir rol oynadı, şirket SOPA’ya karşı olan tutum benim için en açıklayıcıydı. Dünyanın en büyük hosting sağlayıcısı ve alan adı kayıt kuruluşunun ilk pozisyonu, SOPA’nın uygulanması gereken iyi bir şey olmasıydı..

Tesadüfen, GoDaddy özel, korunan bir statüye sahip olurken SOPA bir avuç alan adı kayıt kuruluşunu kapatırdı.

Bana göre, bu, GoDaddy’nin, bir bütün olarak toplum için potansiyel maliyetler ve araçlar ne olursa olsun, kârdan başka bir şey kovalamayan bir şirket olduğunun başka bir kanıtıdır. Müşterilerinin peşinden koşan ve son kullanıcıları güçlendiren ve interneti daha iyi bir yer haline getiren birçok kaynak sağlayan SiteGround ve InMotion Hosting gibi şeylerle keskin bir kontrast.

GoDaddy’yi Öneririz?

GoDaddy iyi bir ev sahibi, ancak çok daha iyi seçenekler var.

Bu barındırma behemoth ana dezavantajı kötü destek ekibi, ama agresif pazarlama ve büyük miktarda yükseliyor ya da iyilik yok.

Sunucuları mükemmel hız ve güvenilirlik gösterir, ancak burada incelediğim en iyi web barındırma sağlayıcılarının çoğu bunlarla eşleşebilir.

Bu iki faktör önemli olsa da, GoDaddy’yi 2019’un en iyi 3 ana bilgisayarının ilk 3 ve hatta ilk 5’i arasına koymak için tek başına yeterli değiller.

Birkaç sayfa ve sınırlı işlevselliğe sahip basit bir web sitesinin peşindeyseniz, özellikle güzel bir indirim almayı başarırsanız GoDaddy makul bir seçim olabilir.

Aksi takdirde, bu GoDaddy barındırma incelemesini unutun ve biraz daha araştırma yapın.

Bir Bakışta GoDaddy

Destek

Bilgi tabanı

Paylaşılan barındırma planları

Kontrol Paneli

Barındırılan alan sayısı

Veri tabanı sayısı

E-posta hesapları

Yedeklemeler ve geri yükleme

Depolama

Bant genişliği

teknoloji

Güvenlik

Alan adı kaydı

Site taşıma

Web Sitesi Oluşturucu

E-ticaret

Özel barındırma

Windows barındırma

Veri merkezleri

uptime

hız

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma yapısı

teminatlar

Erken iptal için orantılı geri ödemeler

Freebies

Şirket Web Sitesi

Şirket kültürü

Yalnızca telefon numarası mevcut
Bilgi tabanı iyi fakat ciddi bir güncelleme gerekiyor
4 paylaşılan barındırma planı
cPanel
En küçük plan için 1 alan, geri kalanı için sınırsız
En küçüğü için 10, Ekonomi paketi için 25, diğer iki plan için sınırsız
Bilinmeyen gelen kutusu sayısı; boyutları e-posta başına 250 MB, toplamda 5 GB
Otomatik yedekleme yok
Sınırsız; yalnızca en küçük plan alanı 100 GB ile sınırlar.
Unmetered
HDD’ler, standart Linux barındırma teknolojileri; 125’ten fazla uygulama mevcut
Oldukça standart Linux işleri
Cheap ilk kayıt
Garantisiz bir nezaket hizmeti
Temel web sitesi oluşturucu
SSL yalnızca en büyük iki plana dahil edildiğinden ve sunucular PCI uyumlu olmadığından ideal değil
GoDaddy özel WordPress barındırma planlarına sahiptir
Stokta var, 3 planları $ 2.49 / ay’dan başlıyor
Dünya çapında 9 veri merkezi
Sağlam performans,% 99,9 söz verdi
GoDaddy, sitelere hızlı bir şekilde hizmet veriyor ve yanıt süreleri ortalamanın biraz altında
Çok düşük tanıtım ücretleri
Ön ödeme aylık maliyeti azaltır; yenileme ücretleri spektrumun pahalı sonuna doğru yöneliyor
Çalışma süresi% 99,9’un altına düşerse, aylık barındırma ücretinin% 5’inden kredi talep edebilirsiniz. Para iade garantisi yok!
Hayır
Bahsetmeye değer bir şey yok
GoDaddy web sitesi daha az karmaşık olabilir ve yüzünüze daha az ürün itilebilir
GoDaddy var olan en büyük web hosting şirketidir. Şirket tarihi boyunca birçok tartışma yaşadı ancak bu alanda hâkim olan oyuncu olarak kaldı..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author