Recenzia hostiteľa (2020)

Máte hlavný plán. Chystáte sa ukončiť svoju nudnú dennú prácu, spustiť webovú stránku a potom zarobiť dostatok pasívneho príjmu na dôchodok na tropickej pláži niekde v Thajsku … ��

Predtým, ako začnete písať svoj rezignáčný list, aby ste ho odovzdali svojmu šéfovi, uistite sa, že máte plán, na ktorom budete hosťovať nový web. Bez spoľahlivého, spoľahlivého a rýchleho poskytovateľa webhostingu bude váš nový podnik odsúdený na neúspech.

logo hostgátora

Našťastie v týchto dňoch nemusíte byť technickým sprievodcom, aby ste mohli nový web uviesť do prevádzky. Táto recenzia hostgátora vám pomôže nastaviť a hostiť nový web behom pár minút.

Pravdepodobne ste už videli reklamy Hostgator online alebo počuli reklamy na svoje obľúbené podcasty. Spoločnosť pôsobí približne od roku 2002 a svoju prvú medzinárodnú kanceláriu v Kanade otvorila v júni 2006.

V kanadskej divočine nenájdete veľa aligátorov (dúfame), ale čítajte ďalej, aby ste zistili, či hostGator vyhovuje humbuku.

Ako sme testovali – živé sledovanie hostgátora

Kontrola webhostingu nie je malá úloha. Poskytovatelia sa musia hodnotiť podľa mnohých faktorov vrátane: rýchlosť, spoľahlivosť, a samozrejme náklady. Najlepší spôsob, ako získať tieto údaje, je otestovať ich. Bohužiaľ to nie je niečo, čo väčšina ľudí dokáže efektívne.

V spoločnosti HostingCanada zakladáme všetky naše hodnotenia webhostingu na kvantifikovateľných metrikách a štatistikách. Ak poskytovateľ webhostingu nestojí za to peniaze, povieme vám to priamo. Pozrite si naše živé sledovanie tu, vrátane hostgator.

Pri hodnotení výkonnosti hostgátora voči iným najlepším poskytovateľom sme zaznamenali metriky z niekoľkých veľkých kanadských miest a provincií. Vaši koncoví používatelia sa pravdepodobne rozšíria po celej krajine a na celom svete, takže je dôležité, aby sa váš webový projekt načítal rýchlo zo všetkých miest. Podrobnejšie informácie nájdete v našom procese testovania.

Tu je prehľad nášho prístupu k tejto kontrole ponúk hostiteľa:

 • Najprv vám poskytneme základné čísla výkonu hostgátora vrátane doby prevádzky, rýchlosti a spoľahlivosti.
 • Potom prejdeme k určovaniu cien a vyhodnotíme ponuky produktov spoločnosti HostGator, aby sme vám pomohli nájsť najlepšiu hodnotu.
 • Nakoniec porovnáme hostgátora s inými populárnymi platformami a poskytneme naše celkové odporúčanie pre vás, našich verných kanadských čitateľov.

Výsledky zo 4 miest

Tu ideme, stat nerds. Je čas vykopať sa do matematiky webhostingu s programom HostGator. Všetky naše testy sa uskutočnili v Kanade, aby sme získali presnú kombináciu výsledkov v celej krajine. Ak chcete začať, pozrite si nižšie uvedené výsledky z našich štyroch testovacích miest.

 • montreal
  • Prevádzková doba – 98,6%
  • Priemerná doba načítania – 1,912ms
 • Toronto
  • Prevádzková doba – 98,9%
  • Priemerná doba načítania – 2,012ms
 • Vancouver
  • Prevádzková doba – 97,5%
  • Priemerná doba načítania – 2,182ms
 • Winnipeg
  • Prevádzková doba – 98,09%
  • Priemerná doba načítania – 1,658ms

Ľudia hovoria, že vo Winnipegu nemá čo robiť, ale pozrite sa! Majú internet! A veľmi rýchly internet. ��

Čo vlastne tieto čísla znamenajú? Najprv je dôležité porozumieť terminológii. Keď hovoríme o aktualizácii na serveri HostingCanada, týka sa to miery konzistentnosti služieb poskytovateľa hostingu. Štatistika sa uvádza ako percento, ktoré udáva celkový čas, počas ktorého je poskytovateľ hostingu online a normálne funguje.

HostGator napríklad hral s 98,6% dostupnosti z testovacích miest v Montreale. To znamená, že vo všetkých údajoch, ktoré sme získali pri našom testovaní, neboli služby hostGator pre používateľov Montrealu dostupné iba 1,4% času. Matematika predstavuje približne 122 hodín prestojov v priebehu roka. To je celkom dobré. 

Pri meraní výkonnosti v čase prevádzkyschopnosti dokonca aj zlomok percentuálneho bodu môže významne zmeniť dostupnosť vašich webových stránok. V spoločnosti HostingCandada považujeme metriku dostupnosti viac ako 98% za silnú, pričom všetko, čo je nižšie, je klasifikované ako zlé. Najlepšie hostingové spoločnosti zaručujú 99% dostupnosti alebo inak vám vrátia niektoré z vašich platieb, ak sa toto očakávanie nesplní.

A čo časy načítania hostgátora? doba prevádzkyschopnosti verzus prestoje

Teraz pri prepínaní prevodových stupňov na záťažové časy sa naše zameranie posúva z celkovej dostupnosti na skutočné merania rýchlosti. Čísla zostavené spoločnosťou HostingCanada sú v priemere za niekoľko mesiacov testovania na platforme HostGator s rôznymi prehliadačmi ako Google Chrome, Mozilla Firefox a Microsoft Internet Explorer. Časy uvedené vyššie sa merajú v milisekundách a pokrývajú dĺžku úplnej žiadosti a odpovede na cloudový webový server.

Nezabúdajte, že koncoví používatelia vašich webových stránok sa môžu zdať odlišnými časmi odozvy v dôsledku rôznych faktorov vrátane rýchlosti miestnej siete, správania prehliadača a prevádzky servera.. Celkovo je rýchlosť načítania hostgátora dobrá v porovnaní s inými bežnými poskytovateľmi dostupnými v Kanade.

Zaťažovacie časy, ktoré sú priemerne o 2 000 milisekúnd alebo menej, sa považujú za vysoko výkonné, pretože to znamená, že koncový používateľ bude pri načítaní webovej stránky čeliť veľmi malému oneskoreniu. Použitie poskytovateľov hostingu s pomalšou dobou odozvy je riskantné, pretože vaši čitatelia a zákazníci sa môžu otravovať oneskorením a zvoliť si prehliadanie iných stránok..

Vysvetlená cena hostgátora

Rýchlosť a spoľahlivosť sú samozrejme dôležité pri výbere webhostingu, ale pokiaľ ide o konečné rozhodnutie, cena môže byť najväčším faktorom. Nakoniec, ak ste vlastníkom malej firmy alebo sa pokúšate spustiť nové uvedenie do prevádzky, váš rozpočet bude pravdepodobne obmedzený a budete chcieť nájsť najdostupnejší plán, ktorý vám ešte vždy poskytne solídny výkon. Zároveň je dôležité nielen zvoliť najlacnejšiu možnosť hostenia a potom dúfať v to najlepšie.

HostGator rozdeľuje svoje hostingové ponuky do troch možností plánu: Hatchling, Baby a Business. Prvé dva sú inšpirované maskotmi plazov a sú zamerané na malých zákazníkov alebo jednotlivé webové stránky, zatiaľ čo podnikateľský plán je zameraný na podnikových používateľov. Nižšie nájdete aktuálne ceny, ktoré hostgator ponúka pre kanadských zákazníkov, avšak nezabudnite, že tieto sadzby sa často menia, najmä ak hostgator realizuje predaj podľa rôznych plánov..

Zdieľané cPanel Hosting HostGator

Medzi plánmi Hatchling a Baby existuje iba jeden zásadný rozdiel a to je počet domén, ktoré je možné spravovať. S plánom šrafovania môžete prepojiť iba jediné meno hostiteľa, napríklad .com alebo .net, s hostiteľským prostredím. Inovovaním na plán Baby vám HostGator umožní nakonfigurovať cloudové prostredie tak, aby pracovalo s neobmedzeným počtom domén. Z tohto dôvodu je vhodné zvýšiť náklady na plán Baby, ak plánujete šíriť svoj webový projekt na viacerých weboch a doménach.

Obchodný plán spoločnosti HostGator prekvapivo neobsahuje veľké množstvo významných výhod. Zahŕňa však vyhradenú adresu IP pre stabilný hosting a automatickú inováciu na pozitívnu SSL poskytovanú spoločnosťou Comodo. Vyhradený hostiteľ môže pre váš webový projekt poskytnúť vyššiu bezpečnosť a efektívnejší výkon. Voľba Podnikateľský plán vám tiež umožňuje nainštalovať vlastný certifikát SSL, ak sa rozhodnete nepoužiť priložený certifikát.

Pre zákazníkov z Kanady ponúka HostGator internetový obchod celková solídna hodnota za peniaze. V porovnaní s inými možnosťami hostenia toho istého kalibru získavate zhruba rovnaké služby, ale s oveľa rýchlejším výkonom ako niektorí jeho konkurenti.

Hostgator Extra Goodies – SSL a bezplatné výdavky na reklamy

Webhostingové spoločnosti často hodia ďalšie funkcie alebo jazykovú podporu ako spôsob, ako sladiť obchod. HostGator sa nelíši. Nižšie sú uvedené príklady ich ponúkaných balíkov.

Zdieľaný hosting Porovnanie Zobraziť ceny Plány HostGator

Je dôležité si uvedomiť, že všetky plány HostGator teraz obsahujú základný certifikát SSL, ktorý vám umožní šifrovať všetky prenosy medzi hosťovaným webovým serverom a prehliadačmi koncových používateľov. Nie ste si istí, ako SSL funguje. V tomto článku nájdete základné informácie.

Všetky plány hostgator majú tiež kredit 100 dolárov pre reklamu Google Adwords aj Bing. Pomocou tohto kreditu môžete nastaviť reklamné kampane na oboch platformách a potom speňažiť výkonnosť svojich webových stránok.

HostGator uľahčuje spustenie webovej stránky pomocou ľubovoľného programovacieho jazyka, ktorý uprednostňujete. Táto platforma okrem iného podporuje Python, PHP a Perl.

HostGator tiež poskytuje všetkým zákazníkom e-mailový hosting, ktorý vám umožňuje konfigurovať rôzne poštové schránky na použitie v doméne vašich webových stránok. To zahŕňa podporu e-mailových protokolov IMAP aj POP3. Podpora pre e-mail hosting je rozhodujúca, ak plánujete spustiť e-mailové marketingové kampane prostredníctvom nového webového projektu.

Skóre zákazníckeho servisu HostGator 8/10

Možno by ste si mysleli, že akonáhle sa váš web stane hostiteľom na živom internete, už sa nič nestane, ale nie je to tak. Pred výberom platformy, ktorú chcete použiť, by ste mali vždy zvážiť reputáciu a ponuky zákazníckej podpory poskytovateľa.

podpora chatu hostgátoraHostGator ponúka zákaznícku podporu po celý deň, každý deň, po celý rok, bez ohľadu na to, aký typ cenového plánu ste si zaregistrovali. Môžete sa obrátiť na svojich pracovníkov technickej podpory prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo prostredníctvom živého chatovacieho systému.

Na základe skúseností spoločnosti HostingCanada sme zistili, že technická podpora hostgátora je pomerne užitočná a ľahko sa s ňou dá skontaktovať. Mali by ste si však uvedomiť, že ich webová stránka zaručuje 99% dostupnosti, čo nezodpovedá našim vlastným výsledkom testovania.

Chcel by som spomenúť, že ak práve začínate stavať svoju prvú stránku, je mimoriadne dôležité mať kvalitnú podporu. Nielenže vám ušetrí veľké bolesti hlavy, keď budete musieť sami zistiť technické problémy, ale nakoniec ušetríte peniaze, ktoré si teraz najmete mimo pomoc. Budete prekvapení, koľko žiadostí môžete požiadať ich pracovníkov technickej podpory. ��

Odporúčame Gator?

Absolútne áno. HostGator je ako Ford Focus vo svete online hostingu. Nie je to fantázia alebo honosnosť, nie je to ultrarýchle alebo príliš pomalé. Namiesto toho sedí priamo v strede s vynikajúcim výkonom v porovnaní s cenou, podporou kvality a množstvom ďalších ďalších funkcií.
V minulosti sme tiež hostili niekoľko našich vlastných stránok, ktoré používali hostGator, a dosiahli sme skvelé výsledky. Ako vidíte z metrík v našom sledovaní naživo, spoločnosť HostGator preukázala veľkú spoľahlivosť a rýchlejšie rýchlosti pripojenia..

 • HostGator tiež ponúka prijateľné ceny s rôznymi úrovňami plánov, ktoré sú veľmi porovnateľné s inými významnými hostingovými spoločnosťami. Dôležité je, že HostGator obsahuje aj bezplatný základný certifikát SSL pre všetkých zákazníkov bez ohľadu na ich plán.
 • logo hostgátora

Zmluvy s poskytovateľmi webhostingu môžu byť často uzavreté na obdobie mnohých mesiacov alebo dokonca rokov. Ak je vaša webová stránka momentálne hostená inde, mali by ste zistiť, aký druh záväzku ste sa zaregistrovali a aké sú možnosti prechodu. S HostGator môžete migrovať existujúci webový projekt na svoju platformu s minimálnymi prerušeniami. Potom môžete pokračovať a užiť si ten najlepší zážitok z hostingu v cloude.

Zhrnutie to

HostGator je silným konkurentom v odvetví webhostingu, vďaka ktorému je cloud cenovo dostupný pre kanadských zákazníkov a ponúka množstvo ďalších funkcií..

Tiež sa ti môže páčiť:

 • Najlepšie webhosting
 • Najlepší tvorca webových stránok

Referencie a obrazové kredity:

 • VisualModo.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author