HostGator İncelemesi (2020)

Bir master planın var. Sıkıcı gün işinizden çıkacak, bir web sitesi başlatacak ve daha sonra Tayland’ın herhangi bir yerindeki tropikal bir plajda emekli olacak kadar pasif gelir elde edeceksiniz… ��

Ancak istifa mektubunuzu patronunuza teslim etmeye başlamadan önce, yeni web sitenizi nerede barındıracağınıza dair bir planınız olduğundan emin olun. Sağlam, güvenilir ve hızlı bir web barındırma sağlayıcısı olmadan, yeni girişiminiz başarısızlığa mahkum olacaktır.

toplantı sahibi logosu

Neyse ki, bu günlerde yeni bir web sitesini çalıştırmak için teknik bir sihirbaz olmanıza gerek yok. Bu HostGator incelemesi, yeni sitenizi birkaç dakika içinde kurmanıza ve barındırmanıza yardımcı olacaktır.

Muhtemelen için reklam gördünüz HostGator en sevdiğiniz podcast’lerde çevrimiçi veya duyurulan reklamlar. Şirket 2002 yılından bu yana faaliyet göstermektedir ve Haziran 2006’da Kanada’daki ilk uluslararası ofisini açmıştır..

Kanada vahşi doğasında çok fazla timsah bulamayacaksınız (umarız) ancak HostGator’un hype’a kadar yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Nasıl Test Eddik – Canlı HostGator Takibi

Bir web barındırma incelemek küçük bir görev değildir. Sağlayıcılar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktör üzerinde değerlendirilmelidir: hız, güvenilirlik, ve tabi ki maliyet. Bu verileri elde etmenin en iyi yolu test etmektir. Ne yazık ki bu çoğu insanın etkili bir şekilde yapabileceği bir şey değil.

HostingCanada’da tüm web barındırma incelemelerimizi ölçülebilir metrikler ve istatistiklere dayandırıyoruz. Bir web barındırma sağlayıcısı para değerinde değilse, size doğrudan anlatacağız. Bkz. burada canlı izleme, HostGator dahil.

HostGator’un diğer üst düzey sağlayıcılara karşı performansını değerlendirirken, Kanada’nın birçok büyük kentinden ve ilinden ölçümler aldık. Son kullanıcılarınız büyük olasılıkla ülkeye ve dünyaya yayılacaktır, bu nedenle web projenizin tüm konumlardan hızlı bir şekilde yüklenmesi önemlidir. Daha ayrıntılı bilgi için test sürecimizi kontrol edin.

Aşağıda, HostGator’un sunduğu bu incelemeye yaklaşımımızın bir özeti verilmiştir:

 • İlk olarak, çalışma süresi, hız ve güvenilirlik de dahil olmak üzere HostGator’ın performansının ham sayılarını vereceğiz.
 • Ardından fiyatlandırmaya geçeceğiz ve en iyi değeri bulmanıza yardımcı olmak için HostGator’un ürün tekliflerini değerlendireceğiz.
 • Son olarak, Hostgator’u diğer popüler platformlarla karşılaştıracağız ve sadık Kanadalı okuyucularımız için size genel tavsiyemizi vereceğiz.

4 Şehirden Sonuçlar

İşte başlıyoruz, stat nerds. HostGator ile web barındırma matematiğini inceleme zamanı. Tüm testlerimiz, ülke genelinde sonuçların doğru bir karışımını elde etmek için Kanada içinde gerçekleştirildi. Başlamak için dört test konumumuzdan aşağıdaki sonuçlara göz atın.

 • Montreal
  • Çalışma zamanı – % 98.6
  • Ortalama Yükleme Süresi – 1,912ms
 • Toronto
  • Çalışma zamanı – % 98.9
  • Ortalama Yükleme Süresi – 2,012ms
 • Vancouver
  • Çalışma zamanı – % 97.5
  • Ortalama Yükleme Süresi – 2,182ms
 • Winnipeg
  • Çalışma zamanı – 98.09%
  • Ortalama Yükleme Süresi – 1,658ms

İnsanlar Winnipeg’de yapacak bir şey olmadığını söylüyor, ama bakın! İnternet var! Ve oldukça hızlı internet de. ��

Peki bu rakamlar aslında ne anlama geliyor? Öncelikle terminolojiyi anlamak önemlidir. HostingCanada’da güncelleme hakkında konuştuğumuzda, barındırma sağlayıcısının hizmetlerinin ne kadar tutarlı olduğunun bir ölçüsünü ifade eder. İstatistik, barındırma sağlayıcısının çevrimiçi ve normal şekilde çalıştığı toplam süreyi belirtmek için yüzde olarak sunulur.

Örneğin, HostGator % 98,6 kesintisiz çalışma süresi Montreal test yerlerinden. Bu, testlerimizde topladığımız tüm verilerde, HostGator hizmetlerinin Montreal kullanıcıları için yalnızca yüzde 1,4’ünü alamadığı anlamına geliyor. Matematik, bir yıl boyunca yaklaşık 122 saatlik kesinti süresine eşittir. Bu oldukça iyi. 

Çalışma süresi performansı ölçülürken, yüzde noktasının bir kısmı bile web sitenizin kullanılabilirliğinde önemli bir fark yaratabilir. HostingCandada’da,% 98’in üzerinde çalışma süresi metriklerinin güçlü olduğunu düşünüyoruz; En iyi barındırma şirketleri% 99 çalışma süresini garanti eder veya bu beklenti karşılanmazsa size bazı ödemelerinizi iade eder.

HostGator’un Yükleme Süreleri Hakkında? kesinti ve kesinti

Şimdi vites değiştirirken yük süremiz, genel kullanılabilirlikten gerçek hız ölçümlerine geçer. HostingCanada tarafından derlenen sayılar, HostGator’un platformunda Google Chrome, Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer gibi çeşitli tarayıcılarla ortalama bir kaç ay boyunca yapılan testlerdir. Yukarıda sağlanan süreler milisaniye cinsinden ölçülür ve tam bir isteğin uzunluğunu ve bir bulut web sunucusuna yanıt süresini kapsar.

Web sitenizin son kullanıcılarının, yerel ağ hızı, tarayıcı davranışı ve sunucu trafiği gibi çeşitli faktörlerden dolayı yanıt sürelerinde bazı değişiklikler olabileceğini unutmayın.. Genel olarak, HostGator’un yükleme süresi hızları Kanada’da bulunan diğer yaygın sağlayıcılara göre iyi performans gösteriyor.

Ortalama yükleme süreleri 2.000 milisaniye veya daha azının yüksek performans olduğu düşünülür, çünkü son kullanıcı web sayfasını yüklerken çok az gecikme yaşayacaktır. Daha yavaş yanıt sürelerine sahip barındırma sağlayıcılarının kullanımı risklidir, çünkü okuyucularınız ve müşteriniz gecikmelerden rahatsız olabilir ve bunun yerine diğer sitelere göz atmayı seçebilir.

HostGator Fiyatlandırması Açıklandı

Hız ve güvenilirlik elbette web barındırma seçerken önemlidir, ancak bir nihai karar vermek için aşağı, fiyatlandırma en büyük faktör olabilir. Sonuçta, küçük bir işletme sahibiyseniz veya yeni bir başlangıç ​​yapmaya çalışıyorsanız, bütçeniz muhtemelen sıkı olacaktır ve yine de sağlam performans sağlayabilecek en uygun fiyatlı planı bulmak isteyeceksiniz. Aynı zamanda, sadece en ucuz barındırma seçeneğini seçmek ve sonra en iyisini ummak önemlidir..

HostGator, hosting tekliflerini üç plan seçeneğine böler: Yavru, Bebek ve İşletme. İlk ikisi sürüngen maskotlarından ilham alır ve küçük müşterilere veya bireysel web sitelerine yöneliktir, İş planı ise kurumsal kullanıcıları hedefler. HostGator’un Kanadalı müşteriler için sunduğu mevcut fiyatlandırma için aşağıya bakın, ancak özellikle HostGator farklı planlarında satış gerçekleştirdiğinde bu oranların sık sık değiştiğini unutmayın..

Web Hosting Planları Paylaşılan cPanel Hosting HostGator

Yavrulama ve Bebek planları arasında sadece bir büyük fark vardır ve yönetilmesine izin verilen alan sayısıdır. Tarama planıyla, barındırılan ortamınıza yalnızca .com veya .net gibi tek bir ana bilgisayar adını bağlayabilirsiniz. Bebek planına geçerek HostGator, bulut ortamınızı sınırsız sayıda alan adıyla çalışacak şekilde yapılandırmanıza olanak tanır. Bu nedenle, web projenizi birden çok siteye ve alana yaymayı planlıyorsanız, Bebek planı maliyet artışı değerlidir..

Şaşırtıcı bir şekilde, HostGator’un İş planı çok sayıda önemli avantaj içermiyor. Bununla birlikte, kararlı barındırma için özel bir IP adresi ve Comodo tarafından sağlanan Pozitif SSL’ye otomatik yükseltme içerir. Özel bir ana bilgisayar, web projeniz için ekstra güvenlik ve daha verimli performans sağlayabilir. İş planı seçeneği, dahil olanı kullanmamayı seçerseniz özel bir SSL sertifikası yüklemenize de olanak tanır.

Kanadalı web müşterileri için HostGator, para için genel katı değer. Aynı kalibreli diğer barındırma seçenekleriyle karşılaştırıldığında, kabaca aynı hizmetleri alıyorsunuz, ancak bazı rakiplerinden çok daha hızlı performans elde ediyorsunuz.

Hostgator Extra Goodies – Ücretsiz SSL ve Reklam Harcamaları

Web hosting şirketleri genellikle anlaşma tatlandırmak için bir yol olarak ekstra özellikler veya dil desteği atmak olacaktır. HostGator farklı değil. Eklenen paket tekliflerine ilişkin bazı örnekler için aşağıya bakın.

Paylaşımlı Hosting Karşılaştırması Fiyatları Göster Planlar HostGator

Artık tüm HostGator planlarının, barındırılan web siteniz ve son kullanıcı tarayıcıları arasındaki tüm aktarımları şifrelemenize izin veren temel bir SSL sertifikası içerdiğine dikkat etmek önemlidir. SSL’nin nasıl çalıştığından emin değilim. Temel bilgileri öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Tüm HostGator planları da 100 $ kredi ile geliyor hem Google Adwords hem de Bing reklamcılık için. Bu krediyle her iki platformda da reklam kampanyaları oluşturabilir ve ardından kendi web sitenizin performansından para kazanabilirsiniz.

HostGator, tercih ettiğiniz programlama dilini kullanarak bir web sitesi başlatmayı kolaylaştırır. Platform Python, PHP ve Perl’i destekliyor ve diğerleri.

HostGator ayrıca tüm müşterilere web sitenizin etki alanında kullanılmak üzere farklı posta kutularını yapılandırmanıza olanak tanıyan e-posta barındırma hizmeti sunar. Buna hem IMAP hem de POP3 e-posta protokolleri için destek dahildir. Yeni web projenizle e-posta pazarlama kampanyaları yürütmeyi planlıyorsanız, e-posta barındırma desteği çok önemlidir.

HostGator Müşteri Hizmetleri Puanı 8/10

Canlı internette barındırıldıktan sonra web sitenizde hiçbir şeyin yanlış gitmeyeceğini düşünmek isteyebilirsiniz, ancak durum böyle değildir. Hangi platformu kullanacağınızı seçmeden önce her zaman bir sağlayıcının müşteri destek itibarını ve tekliflerini dikkate almalısınız.

hostgator sohbet desteğiHostGator tüm gün, her gün, yıl boyunca müşteri desteği sunar, ne tür bir fiyatlandırma planı oluşturduğunuzdan bağımsız olarak. Destek personeline e-posta, telefon veya canlı sohbet sistemi aracılığıyla ulaşabilirsiniz..

HostingCanada’nın deneyimlerine dayanarak, HostGator’un teknik desteğinin oldukça yararlı ve kolayca iletişime geçebileceğini tespit ettik. Ancak, web sitelerinin kendi test sonuçlarımızla eşleşmeyen% 99 çalışma süresini garanti ettiğini unutmayın..

İlk sitenizi oluşturmaya yeni başlıyorsanız, kaliteli desteğe sahip olmaktan çok önemli olduğunu belirtmek istedim.. Sadece teknik sorunları kendi başınıza bulmanızın büyük bir baş ağrısını kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda dışarıdan yardım alarak işe tasarruf edersiniz. Destek personeline kaç talepte bulunabileceğinize şaşıracaksınız. ��

Gatoru Önerir miyiz?

Biz kesinlikle. HostGator, online hosting dünyasının Ford Focus’u gibidir. Süslü veya gösterişli değil, ultra hızlı veya çok yavaş değil. Onun yerine mükemmel performans ile tam ortada oturur fiyat, kalite desteği ve diğer birçok ekstra özellik ile karşılaştırıldığında.
Ayrıca geçmişte HostGator kullanarak birçok sitemizi de barındırdık ve harika sonuçlar aldık. Canlı izlememizdeki metriklerden de görebileceğiniz gibi HostGator, mükemmel güvenilirlik ve daha yüksek bağlantı hızları sunduğunu kanıtladı.

 • HostGator, diğer büyük hosting şirketleri ile çok karşılaştırılabilir olan farklı plan katmanlarıyla da uygun fiyatlandırma sunuyor. Daha da önemlisi, HostGator, planlarına bakılmaksızın tüm müşteriler için ücretsiz bir temel SSL sertifikası içerir.
 • toplantı sahibi logosu

Web sağlayıcıları ile sözleşmeler genellikle aylarca hatta yıllarca kilitlenebilir. Web siteniz şu anda başka bir yerde barındırılıyorsa, ne tür bir taahhütte bulunduğunuzu ve hangi geçiş seçeneklerinin kullanılabilir olduğunu öğrenmelisiniz. HostGator ile mevcut bir web projesini platformlarına minimum kesintilerle taşıyabilirsiniz. Ardından, bulutta en iyi barındırma deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz..

Özetle

HostGator, web barındırma endüstrisinde güçlü bir rakiptir ve bulutu Kanadalı müşteriler için uygun fiyatlı hale getirir ve çok sayıda ek özellik sunar.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

 • En İyi Web Hosting
 • En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Referanslar ve resim kredileri:

 • VisualModo.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author