Platformat më të mira të tregtisë në krahasim (2020)

Dndërrimi i ëndrrave në punë në lidhje me dyqanin tuaj të ardhshëm të tregtisë elektronike duke ju dhënë mundësinë për të qenë Scrooge McDuck nuk është asgjë për të cilin keni turp.

Viti është 2020 – fitimi i parave në internet nuk ka qenë kurrë më i lehtë!

Vozitja për në punë është e kotë, «9-5 punë» janë shpirt-gjiri, dhe veshja e pantallonave çdo ditë duket e panevojshme. Në fund të fundit, Kanada është e ftohtë dhe ne kemi internet – pse të shkojmë jashtë?

Në këtë ditë dhe moshë, mundësitë e disponueshme për njerëzit e përditshëm për të fituar para shtesë ose për të filluar një biznes nga shtëpia janë të pafundme.

Jo vetëm kaq – opsionet për të ndërtuar një faqe në internet eCommerce për të shitur koleksionin tuaj të butonave të nivelit të lartë janë pothuajse të pafund gjithashtu. Ka kaq shumë mënyra për të arritur sukses, në fakt, që shpesh mund të ndjehen të dërrmuar. Mos u shqetëso!

Unë ju kam mbuluar me platformat më të mira të e-commerce dhe ndërtuesit e faqeve të internetit në dispozicion për ju sot në Kanada. ����

Contents

Zgjedhja jonë për Ndërtuesin më të Mirë të Uebfaqeve Tregtare

Përdorni Shopify. Kompanitë e tjera janë përpjekur të konkurrojnë me platformën mbreti i e-commerce, por qëllimi i vetëm i Shopify është të sigurohemi që keni gjithçka që ju nevojitet për të shitur njerëzit produkte dhe shërbime.

Miratimi ynë i Shopify mund të vijë si pak më lart, por nëse keni testuar dhe punuar me sa më shumë platforma eCommerce siç kemi ne, përfundimisht do të arrini në të njëjtin mendim. Krahasimet e platformave të e-commerce janë të vështira pasi ato jetojnë në një spektër të madh, por ne ju kemi mbuluar.

1. Shopify – Platforma më e mirë e tregtisë elektronike

E gjithë ekzistenca e Shopify është t’ju ndihmojë të ndërtoni një biznes. Nëse keni vullnet, atëherë ata do ta marrin rrugën.

Themeluar nga tre djem në Kanada kur ata ishin të ngopur me opsionet ekzistuese të tregtisë elektronike – Shopify ka zgjidhur shumicën e çështjeve pronarët e dyqaneve të e-commerce kanë hyrë në të kaluarën.

rekuizitë

Të mirat për Shopify janë të pafund pasi me të vërtetë është platforma më e mirë ecommerce në treg. Një artikull i tërë mund të shkruhet se sa e lehtë është të tregosh produkte në mënyra të ndryshme në një faqe në shtëpi, por këtu janë disa nga të mirat. Ajo gjithashtu është me seli këtu në Otava, Kanada.

Shitje me shumë kanale (Shitet në Amazon, Ebay, Etsy me 1 Klik)

Kur shesni produkte nuk do të bëni shumë përpjekje nëse i shfaqni vetëm ato në faqen tuaj të internetit. 48% e njerëzve fillojnë të kërkojnë një produkt në vendet e tregut. Kjo do të thotë që gjysma e njerëzve atje janë kthyer në Amazon, Ebay, ose Etsy për një zgjidhje për problemin e tyre.

Shopify ju lejon të integroni produktet tuaja me këto vende të tregut, si dhe kanalet e mediave sociale si Pinterest, Facebook dhe Instagram.

Sistemi i inventarit

blej sisteme të inventaritSistemi i inventarit në Shopify bën shtimin, organizimin dhe redaktimin e produkteve një fllad.

Nëse keni një katalog të madh produktesh, mund të jetë e frikshme të përpiqeni të organizoni gjithçka në faqen tuaj në një mënyrë që do të kishte kuptim për klientët. Nëse keni një inventar që vjen nga furnitorë të ndryshëm, ai mund të jetë edhe më i frikshëm.

Shopify ju lejon të keni produkte që vijnë nga ju dhe çdo qendër tjetër përmbushjeje që mund të përdorni. Në një dyqan, ku disa produkte vijnë nga qendrat e përmbushjes së Amazon, disa vijnë nga një shtyp me kërkesë, disa nga një shërbim dropshipping, dhe disa nga ju mund të jenë një dhimbje koke të madhe, por Shopify e bën atë të lehtë pasi secili produkt mund të vendoset të përmbushet nga kudo.

Kur bëhet fjalë për organizimin e gjithçkaje Shopify ju lejon të bëni koleksione dhe ju lejon të organizoni produktet tuaja në grupe të shumta në një kohë. Përdorimi i Shopify e bën të lehtë për të kontrolluar inventarin tuaj.

Features

Të gjitha mjetet dhe mjetet që ju nevojiten ekzistojnë në Shopify. Në pjesën e prapme të dyqanit ka mundësi për shumë aspekte të rastësishme që janë të rëndësishme si p.sh. personalizimi i postave elektronike të dërguara për konfirmime të porosive, azhurnimi i politikave të privatësisë dhe rimëkëmbja e braktisur e karrocave.

Nëse nuk ka veçori për atë që po përpiqeni të bëni, atëherë kthimi në dyqanin e aplikacionit Shopify është vendi ku duhet të shkoni. Ekzistojnë një mori aplikacionesh që ngarkojnë tarifa ose ndonjëherë madje kanë versione falas për të ndihmuar me çështje specifike që kanë pronarët e dyqaneve të Shopify.

Shopify madje do t’ju dërgojë një lexues të kartave të kreditit kur të regjistroheni me ta, në mënyrë që të shisni mallrat tuaj edhe personalisht.

Cons

Të këqijat e Shopify janë pika më e mirë e shitjes. Në të vërtetë nuk ka asnjë të keqe. Nëse ka ndonjë platformë që bën diçka më të mirë se Shopify – zakonisht nuk është më mirë.

Shopify-Features

Themimi nuk është i shkëlqyeshëm për fillestarët. Ju duhet të kollitni disa para nëse doni të përdorni një platformë si kjo por kostoja është e krahasueshme me të gjitha platformat e tjera.

Konkoni më i madh me Shopify është duke u përpjekur të rregulloje temat e kaluara të faqes suaj të internetit. Për të koduar brenda Shopify duhet të dini se çfarë po bëni. Shumë kohë kjo përfshin punësimin e dikujt për t’ju ndihmuar.

Ifymimi i Shopify

Mimet në Shopify mund të duken pak të kushtueshme por kostoja ia vlen nëse jeni serioz në ndërtimin dhe rritjen e një dyqani të tregtisë elektronike. Ndërton koston e Shopify në gjithçka që ju nevojitet për të rritur një biznes në internet.

Shopify konkuron mirë me platformat e tjera të tregtisë elektronike pasi strukturat e tyre të çmimeve janë jashtëzakonisht të ngjashme. Mimet krahasohen dobët me platformat e tjera që nuk janë ndërtuar posaçërisht për eCommerce, si dhe opsionet falas të pritura në WordPress.

Nëse shitjet e mjaftueshme po vijnë përmes madje opsioni më i shtrenjtë do të jetë një kosto e papërfillshme.

Kodimi i backend-it

Ekzistojnë disa aspekte ezoterike të sfondit të Shopify. Ka disa çështje që shfaqen që do t’ju lënë të kruheni kokën dhe Googling një shërbim të zhvilluesit për t’ju ndihmuar.

Gjetja e dikujt që e di se çfarë po bëjnë mund të çojë në kosto shtesë dhe vonesa në rregullimin e dyqanit tuaj.

Lehtësinë e përdorimit

Vendosja e një dyqani në Shopify është aq e lehtë sa bëhet. E gjithë qëllimi i Shopify është të krijoni një dyqan sa më të lehtë. Ju nuk duhet të jeni ekspert për të bërë asgjë në platformë.

Shopify ju jep një strukturë pune dyqanesh në internet, kështu që gjithçka që duhet të bëni është të krijoni dyqanin tuaj. Ekzistojnë shabllone, kështu që nuk duhet të krijoni asgjë nëse nuk dëshironi asnjërën dhe ato të optimizuara për ekranet e lëvizshme.

konfiguroni blerjen

Ndërtuesi i faqes në internet funksionon në mënyrë të ngjashme me opsionet e tjera si Wix dhe Squarespace dhe e bën redaktimin e elementeve të ndryshëm. Të gjitha temat e miratuara nga Shopify janë gjithashtu të lehta për t’u përdorur me anë të dizajnit dhe e bëjnë atë një fllad për të bërë një dyqan të bukur. Ekziston gjithashtu mundësia e punësimit të një zhvilluesi të aprovuar të Shopify për ta bërë faqen tuaj sa më perfekte.

Ju nuk duhet të bëni asgjë për pagesa në internet dhe mund të hidhni katalogun e produkteve tuaja në rrjetet sociale.

Aplikacioni Mobile Shopify është gjithashtu një diferencues i madh. Aplikacioni është i mahnitshëm dhe funksione të shumta mund të realizohen në lëvizje. Në ditën dhe moshën e sotme pse do të zgjidhnit ndonjëherë një opsion pa një aplikacion mobil.

Modelet / Dizajni – Nuk kërkohet ndonjë dizajn

Temat falas në Shopify janë një rrugë e vlefshme nëse nuk dëshironi të krijoni para për të bërë faqen tuaj të bukur.

Ka dhjetë tema falas në dispozicion që të gjithë arrijnë qëllime të ndryshme. Një e specializuar në fotografinë buzë-për-buzë (e shkëlqyeshme për shfaqjen e peizazheve në Kanada), një është e shkëlqyeshme për krijimin e turmave, dhe një përqëndrohet në të qenit e thjeshtë për të lundruar.

blerje temë të modës

Nëse dëshironi më shumë funksionalitet, ka mijëra tema për të blerë për Shopify. Zhvilluesit si Jashtë Sandbox bëjnë tema të bukura të krijuara për të bërë të lehtë krijimin e një dyqani të bukur. Këto vijnë me baza të mëdha njohurish dhe vetë komunitetet për t’ju ndihmuar në hartimet tuaja.

Aplikacione dhe shtesa – Mbi 2,000 aplikacione

Shopify ka më shumë se 2,000 aplikacione dhe në rritje. Nëse ka diçka për tregëtinë elektronike që ju dëshironi Shopify do ta ketë. Opsionet me të vërtetë mbulojnë gjithçka.

shopify dyqan aplikacioni

Nëse jeni duke kërkuar të krijoni një perandori dropshipping, atëherë mund të përdorni Oberlo. Dëshironi të krijoni bluza me porosi? Kontrolloni CustomCat. Mundësitë e marketingut që përmirësojnë, përmirësojnë SEO ose automatizojnë marketing me email janë gjithashtu të përhapura.

Sistemi i rishikimit në dyqanin e aplikacioneve tregon se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë edhe për shtojcën. Disa prej shtojcave më të mira madje kanë versione falas.

Ndihma për klientët

Ekipi mbështetës në Shopify është fantastik. Ata janë në dispozicion 24/7 me email, chat live dhe telefon. Në krye të ekipit të tyre mbështetës, baza e njohurive në Shopify është e shkëlqyeshme.

Gjëja tjetër e shkëlqyeshme në lidhje me Shopify është se ajo është zgjidhja më e përdorur në tregti elektronike. Kjo do të thotë që komuniteti është i gjallë. Do lloj çështje që mund të ketë patur zakonisht adresohet në komunitet dhe e lë mbështetjen e klientit në anën e saj.

Çmimeve

Eachdo niveli i çmimeve përfshin produkte të pakufizuar, mbështetje 24/7, aftësinë për të shitur në kanale të tjera të shitjeve, krijimin manual të porosisë, kodet e zbritjes, certifikatën SSL, rikuperimin e braktisur të karrocave, blerjet e blerjeve me analiza mashtrimi, aplikacionin POS, pajisjen fizike dhe të fuqishëm zgjedhja e aplikacionit.

Kostot e tjera të përfshira në Shopify janë shtojcat e paguara, temat e paguara dhe blerja e domain. Ekzistojnë një numër i madh i shtojcave që ia vlen kostoja, si dhe paguhen mrekullueshëm për tema që mund të ngrejnë vërtet dyqanin tuaj.

Gjëja e shkëlqyeshme për Shopify është të keni një dyqan plotësisht funksional me disa nga karakteristikat më të mira në treg, do t’ju kushtojë vetëm 29 dollarë në muaj. Ndërsa shkallëzoni dyqanin tuaj, mund të rritni shpenzimet. Shopify gjithashtu përfshin një nivel ndërmarrjeje me porosi i cili lejon më shumë përshtatje.

Për të mësuar më shumë, lexoni Rishikimin tonë të Shopify. 

2. Wix – Ndërtues i Mirë i Uebfaqeve – Jo i shkëlqyeshëm për tregtinë elektronike 

Wix është një krijues i faqes në internet që ju jep lirinë për të krijuar ndonjë gjë pa sherr në të vërtetë të mësuarit se si të krijoni ndonjë gjë.

Me mundësi të shkëlqyera për tregtinë elektronike për biblioteka të kufizuara, kjo është zgjidhja më e mirë për njerëzit që janë duke shitur një ose dy produkte.

TLDR – Wix është një mjet i shkëlqyeshëm për ndërtimin e një uebfaqeje, por nuk i ka të gjitha aplikacionet dhe veçoritë e palëve të treta që krijojnë një platformë të shkëlqyeshme të tregtisë elektronike.

rekuizitë

Wix ofron një shumë pozitive për eCommerce dhe hartimin e faqes në internet në përgjithësi. Ndërsa nuk ishte ndërtuar vetëm për tregti elektronike, në të vërtetë mund të shkojë shumë përpara për të ofruar një dyqan të bukur. Padyshim që është më mirë për katalogët e produkteve të vogla, por nëse jeni fotograf ose artist Wix mund të jetë opsioni më i mirë për ju.

Canvas bosh – Ju duhet të përdorni Wix nëse dëshironi të tërhiqni dhe lëshoni, por gjithashtu keni pak durim për të marrë kohën për të zotëruar funksionalitetin e Wix. Sapo të fitohet Wix është një mjet i fuqishëm që do t’ju lejojë të shndërroni një kanavacë të zbrazët në një vepër arti.

Elementet – Sasia e opsioneve dhe elementeve për t’u shtuar në një faqe në internet është e gjerë. Nëse ekziston një mundësi mund të mendoni për një tipar estetik në një faqe në internet Wix do ta ketë. Opsionet janë të pafundme.

elementë wix

Secili element ka një sasi mahnitëse të opsioneve në krye të kësaj…

lojtar wix temë

Inteligjenca e Dizajnit Artificial – Në vend që të merrni kohë për të parë të gjitha temat dhe paraqitjet, programi zgjedh për ju bazuar në preferencat dhe pyetjet e bëra. Sshtë një veçori lehtësuese dhe vendimtare. Mos ngurroni të shtoni gjithçka që dëshironi në krye të tij gjithashtu.

Cons

Wix operon një bazë të mesme midis të qenit një zgjedhje solide eCommerce dhe thjesht të qenit një ndërtues në internet. Gjë është se, nëse doni një ndërtues të thjeshtë në internet me mundësi të tregtisë elektronike, atëherë mund të jeni më i përshtatshëm duke përdorur Squarespace. Nëse dëshironi një platformë eCommerce me më shumë funksionalitet eCommerce, atëherë patjetër që dëshironi të përdorni Shopify.

Funksionaliteti i e-Tregtisë – Kur zbret në të Wix thjesht nuk ishte bërë për një përvojë të gjerë në tregtinë elektronike. Me këtë u tha që është e mundur të keni një dyqan të mrekullueshëm eCommerce. Ju thjesht nuk do të gjeni të njëjtin lloj të fushëveprimit të tipareve dhe mbështetje për tregti elektronike që do të bënit në Shopify.

Dizajni i tepruar në krahasim me opsionet e tjera – Me Wix, ka mundësi të panumërta dhe karakteristika të shumta për tërheqjen e vëmendjes. Ndërtuesi i thjeshtë, tërheqës dhe tërheqës i faqes në internet që premtohet është përgjithësisht i lehtë për t’u përdorur, por Squarespace është shumë më i lehtë nëse kjo është ajo që po kërkoni.

Lehtësinë e përdorimit 

Wix është platforma e dytë më e lehtë për t’u përdorur në këtë listë kur bëhet fjalë për hartimin. E vetmja më e lehtë është Squarespace. Në të vërtetë krijimi i një uebsajti është super i lehtë në Wix dhe do të befasoheni jashtëzakonisht shumë nga sa bukur mund të bëni një faqe në internet me softverin.

Shumica e njerëzve që duan të ndërtojnë uebfaqen e tyre me funksionalitet tërheqës dhe rënie duhet të përdorin Wix. Të vetmit njerëz që unë do të tregoja në drejtim të Squarespace janë ata që duan një uebsajt të thjeshtë pa shpërqendrime. Problemi paraqitet kur eCommerce hyn në ekuacion. Funksionaliteti i tregtisë elektronike nuk është i shkëlqyeshëm në Wix por veçoritë që ato kanë janë të lehta për t’u përdorur.

Templates / Dizajn

lourdes twitter ms fjala meme

Ana pozitive e redaktorit është se është aq e thjeshtë sa merr. Redaktori është diçka që mund të marrësh menjëherë dhe të jesh në gjysmë të rrugës së duhur. Ka disa hile dhe gjëra më të hollësishme për të mësuar, por për pjesën më të madhe është e lehtë të bësh gjithçka që dëshiron.

Problemi i vjetër në moshën e lëvizjes së elementeve rreth softverit është se ekziston një shans që ai mund të ndërhyjë me elementë të tjerë aty pranë. Nuk është aq dramatike sa softveri siç është Microsoft Word, por prapë mund të shkaktojë disa çështje.

Lloji i çështjeve në të cilat zgjidhen lehtësisht gjithashtu rregullohen. Për fat të mirë, ka mjete të tilla si prishja, rivendosja, zvarritja e rrjetit dhe zvarritja e ankorave. Më poshtë është një shembull i çështjeve që shfaqen zakonisht. Kur ndryshojmë madhësinë e shkronjave të një seksioni – logoja e kokës është zmadhuar në mënyrë të pashpjegueshme gjithashtu.

Wix-edit-titull

Redaktori i Wix është po aq i lehtë për t’u përdorur sa çdo redaktor tjetër atje. Me redaktorin e Wix ka thjesht më shumë. Megjithatë, më shumë është argëtuese – premtojmë.

Me lirinë e plotë të projektimit, vijnë disa veçori të mrekullueshme në redaktues që nuk mund të bëhen në shumicën e krijuesve të faqeve të internetit dhe janë jashtëzakonisht të vështira për t’u ndërtuar në faqet e internetit të ndërtuara me porosi. Mundësia e Wix për të hedhur video dhe animacion kudo dhe kudo është pornoja e nivelit të ardhshëm për mendimin tonë.

Këlyshjet me disa nga çështjet e formatimit nuk janë ndërprerjet e marrëveshjeve. Ështjet ndodhin por ato gjithmonë janë rregulluar lehtësisht dhe ia vlen për redaktorin e plotë të kanavacës së zbrazët. Gjithashtu, lehtësia e përdorimit të redaktorit është e mrekullueshme. A ju përmendëm ju thjesht tërhiqni shurupin që dëshironi në vendet që dëshironi dhe pastaj i lini atje? Shtë e mrekullueshme!

Wix Apps dhe Shtesa të tjera

Wix ka një treg relativisht të gjerë të aplikacioneve. Ai që do të marrë vëmendjen më të madhe për përdoruesit e e-commerce është aplikacioni Wix Stores. Kjo aplikacion ndihmon me gjithçka që nevojitet për të krijuar dhe menaxhuar një dyqan në internet dhe e bën atë mjaft të lehtë. Ai nuk ofron aq shumë funksionalitete sa përdorimi i Shopify, por shkon shumë.

Ka shtesa të tjera që ndihmojnë në shitjen e shkarkimeve, shtojnë funksionalitetin e prenotimit dhe përdorin shtypjen në shërbimet e kërkesës.

Mbështetje Wix e Klientit

Nëse ndiheni të mbuluar nga ndonjë Wix e tepruar. Kjo është arsyeja pse Wix është kaq e shkëlqyeshme për fillestarët.

Qendra e Ndihmës Wix është e përkryer për fillestarët. Zgjedhja e pjesës së redaktorit të qendrës së ndihmës çon në qindra artikuj. Qindra! Të kuptoni se si të përdorni ndonjë veçori mund të bëhet duke shkuar në qendrën e ndihmës dhe duke kërkuar atë që ju kërkoni. Ata madje do t’ju mësojnë gjëra rreth SEO nëse doni ta lexoni atë. Wix vërtetë ju ka mbuluar.

qendra e ndihmës wix

Ekipi i ndihmës për klientët e Wix është gjithashtu jashtëzakonisht i shpejtë dhe i dobishëm. Ata kanë vetëm dy mundësi, por të dy funksionojnë mirë. Ju mund të paraqisni një biletë ose të përdorni shërbimin e tyre për kthimin e të hënave-të Premtes nga 8 e mëngjesit – 08:00 EST. Një përgjigje zakonisht vjen brenda pesë minutave. Ekziston edhe opsioni në planet më të larta për mbështetjen e klientëve me përparësi.

Ixmimi Wix

Ixmimet Wix janë të ulta në krahasim me shërbimet aktuale të pritjes së e-commerce. Nga niveli i tyre më i ulët deri në nivelin më të lartë, në të vërtetë nuk merrni funksionim më të mirë të tregtisë elektronike. Pikat më të larta të çmimeve ofrojnë vlerë vetëm jo llojin e vlerës që ofrojnë Shopify ose BigCommerce.

Të gjitha planet e çmimeve pranojnë pagesa në internet, janë 100% falas të komisionit, ofrojnë një bandë të pakufizuar, një domen të lidhur, pa reklama Wix, Google Analytics, domen falas për një vit, 300 dollarë dollarë për reklama, një program përforcues të faqes dhe një aplikacion ndërtues formash.

Wix është më e lirë se shumica e alternativave. Sidoqoftë, ju merrni atë që paguani. Wix ofron funksionalitetin më të thjeshtë të tregtisë elektronike – i cili mund të jetë ai që po kërkoni.

Ndërsa ne nuk mendojmë se Wix është platforma më e mirë ecommerce atje, ne ende mendojmë se është një opsion i shkëlqyeshëm.

Po kërkoni thjesht një ndërtues të rregullt? Shikoni ndërtuesit tanë më të mirë të faqes në internet. 

Sigurohuni që të shikoni përmbledhjen tonë të plotë Wix.

3. WooCommerce (Falas) – E mirë për WordPress të Lartë. Kërkon kodimin

Platforma eCommerce për WordPress, e cila aktualisht është më e popullarizuara në mesin e përdoruesve të CMS. Ky është opsioni për njerëzit që jetojnë në WordPress. WooCommerce është zgjedhja nëse dëshironi që çdo pëllëmbë e faqes tuaj të personalizohet.

Alsoshtë gjithashtu zgjedhja e shumë zhvilluesve të internetit. Nëse keni një uebfaqe ekzistuese të WordPress dhe dëshironi të shtoni disa produkte, atëherë WooCommerce është ndoshta zgjedhja për ju pasi është e lirë të përdorni.

rekuizitë

Pozitivi i menjëhershëm i WooCommerce që ngulit është se është falas. E dyta është se është ndërtuar për WordPress, kështu që nëse doni të përdorni WordPress, atëherë WooCommerce duhet të jetë patjetër zgjedhja juaj.

wordpress-dhe-Woocommerce-features

Blogjet me produkte – Shumë biznese në internet fillojnë si blog. Nëse ata po përpiqen të shesin produkte të bashkëpunëtorëve, të fitojnë para nga reklamimi, ose thjesht duan të flasin me njerëz përmes internetit, vjen një kohë kur shumë pronarë të blogut dëshirojnë të shesin produkte.

Meqenëse shumica e blogjeve janë pritur në WordPress, vjen nga një vlerë gjigande shtesë nga WooCommerce. Në më të thjeshtëin e saj, thjesht mund të hidhni disa produkte në faqen tuaj të internetit që dëshironi t’i shisni, i cili përshtatet në mënyrë të përsosur me një blog.

Brenda WordPress – Siç u përmend më lart me Blogging WooCommerce është brenda WordPress. Kjo do të thotë që nëse jeni profesionist në WordPress jashtë eCommerce, atëherë WooCommerce do të jetë i lehtë për ju. Ju nuk duhet të mësoni se si Shopify punon për të pasur një dyqan të suksesshëm në tregti elektronike. Si një veteran i WordPress WooCommerce do të ketë kuptim natyror për ju dhe lehtësisht mund të kualifikohet si ndërtuesi më i mirë i e-commerce.

Mund të bëjë asgjë me të – Ashtu si WordPress në përgjithësi – nëse e dini se si mund të bëni gjithçka që dëshironi me WooCommerce. Kur zhvilluesit me përvojë ndërtojnë dyqane me porosi eCommerce shumë nga koha kur ata po përdorin WordPress dhe WooCommerce.

Kundër – konsiderata të rëndësishme

Negativët e lidhur me WooCommerce janë të njëjtat negativë të lidhur me WordPress.

Kurba e të mësuarit – WooCommerce është i lehtë për tu zbatuar në një nivel të ulët. Nëse e keni kuptuar WordPress është e lehtë të shtoni vetëm disa produkte. Ndërtimi i një dyqani të madh me katalogë gjigantë të produkteve është një histori krejt tjetër. Duhen shumë njohuri për WordPress dhe zhvillim të faqes në internet për të ndërtuar të njëjtin lloj dyqani Shopify ju lejon të ndërtoni mjaft lehtë. Me këtë që thuhet – mund të shkoni përtej Shopify me WooCommerce me atë njohuri.

Konsumimi i kohës – WooCommerce mund të ndërtojë dyqanin më të personalizuar nga cilado prej opsioneve në këtë përmbledhje. Përpjekja për ta arritur këtë është një ndërmarrje masive. Ndërtimi i të njëjtit lloj dyqani si opsionet e tjera këtu do të zgjasë shumë më tepër nëse nuk keni njohuri paraprake.

Mund të ketë nevojë për një zhvillues – Arritja e ndërtimit të dyqanit që ju nevojitet ose dëshironi mund të marrë një zhvillues. Nëse nuk dini si të kodoni dhe keni një vizion madhështor, do t’ju duhet të punësoni një zhvillues në një moment.

Lehtësinë e përdorimit

mundësia e përdorimit të faqes në internetPasi të keni kuptuar WordPress duke shtuar produkte me WooCommerce është e lehtë. Marrja e WooCommerce në nivelin tjetër dhe ndërtimi i një dyqani plotësisht të djegur është një histori tjetër. Nëse keni qindra produkte mund të jetë e vështirë të organizoni produktet tuaja dhe të ndërtoni një dyqan që nuk është i ngathët.

Nëse nuk keni përvojë me WordPress, ka një kurbë mësimi shumë më të madhe. Së pari, duhet të mësoni se si funksionon WordPress dhe të siguroheni që të keni gjithçka të kuptuar me temën tuaj dhe të gjitha shtojcat e tjera që përdorni. Atëherë do të ishte koha për të kuptuar punën e brendshme të WooCommerce.

Modelet WooCommerce / Dizajni

Përkundër asaj që shumë njerëz mendojnë – nuk është e nevojshme të dini se si të kodoni për të përdorur WordPress. Padyshim që ndihmon herë pas here dhe mund të lartësojë modelin tuaj në nivelin tjetër. Shumë tema lejojnë shumë nga funksionalitetet që ofron Wix ose Squarespace me mundësinë e rregullimit të mëtejshëm me kod.

shablloni i dyqanit woocommerce

Mënyra se si fillon ndërtimi i një faqe WordPress është që përdoruesi të zgjedhë një temë për t’u përdorur. Temat në thelb janë ato që ndërtuesi Wix është por i ndërtuar nga zhvilluesit e tjerë. Ju mund të tërhiqni dhe lëshoni në disa raste ose të zgjidhni një element për ta shtuar në faqen tuaj dhe më pas mund ta redaktoni me tekst të personalizuar, imazhe ose çfarëdo që është e zbatueshme. Disa nga këto tema janë bërë posaçërisht për të punuar me WooCommerce dhe eCommerce në përgjithësi

WordPress vjen me një larmi të madhe temash të ndërtuara WordPress që i lejojnë dikujt të ndërtojë një faqe interneti themelore. Temat e thjeshta mund të ngrihen me kod, por një uebfaqe definitivisht mund të ndërtohet pa përdorur kod.

Në krye të temave falas ka tema që mund të blini dhe pastaj t’i përdorni që ofrojnë një përvojë ndërtimi të ngjashme me Wix. Ka kompani që kanë krijuar një përvojë të bukur ndërtimi si Temat Elegant dhe Jashtë Sandbox.

Temat Elegant ka krijuar një ndërtues që ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni elemente specifike me karakteristika të lehta për t’u përdorur. Shumë mund të bëhet në sekonda pa kohë ngarkimi.

shembje dhe-riemërtoj-gif

Sasia e mbështetjes dhe informacioni se si të bazohet thjesht në cilën temë ju zgjidhni. Disa tema kanë bashkësi të gjera që mund të ndihmojnë në përdorimin e temës, ndërsa disa pothuajse nuk kanë asnjë ndihmë.

Aplikacionet dhe Shtesat

Nëse shikoni një shërbim si Wix – ato kanë rreth 300 aplikacione për të zgjedhur. Kur mendoni rreth tij 300 tingëllon si një numër solid – por çfarë të keni për të hyrë në 54.434 shtojca? Deri në ditën e nesërme do të ketë më shumë shtesa në tregun e WordPress. Askush nuk ka nevojë për qasje në mbi 50,000 shtesa. Ose i bëjnë ata?

Sidoqoftë, ekziston një shtojcë për gjithçka që mund të mendoni. Ata të gjithë shqyrtohen nga përdoruesit e vërtetë nëse njerëzit janë duke i përdorur ato dhe do t’ju japin një sasi të mirë informacioni për të vendosur. Mund të jetë dërrmuese të përpiqesh të gjesh atë që po kërkon herë pas here.

Kjo është ajo ku eCommerce vjen në jetë e WordPress. WooCommerce është teknikisht një shtojcë dhe ka qindra shtesa që mund të përdoren për të përmirësuar përvojën tuaj WooCommerce. Shumë prej tyre janë provë dhe gabim.

Ndihma për klientët

Meqenëse nuk paguani asgjë për WooCommerce, mbështetja e klientit nuk ofrohet në mënyra të ndryshme. Një kërkesë mbështetjeje mund të bëhet drejtpërdrejt tek WooCommerce dhe ekipi i WordPress mund të jetë në gjendje të ndihmojë gjithashtu.

Sa i përket burimeve të komunitetit, WooCommerce ka shumë. Meqenëse WooCommerce përdoret brenda WordPress sasia e njerëzve që e përdorin atë e bën komunitetin të lulëzojë. Do gjë me të cilën mund të keni nevojë për ndihmë është ndoshta vetëm një kërkim i Google larg. Ekziston gjithashtu gjithmonë mundësia e punësimit të një zhvilluesi i saj.

Oomimet WooCommerce

WooCommerce është absolutisht falas. Mund ta shtoni në faqen tuaj të WordPress pa asnjë kosto. Mënyra se si WooCommerce fiton para është duke ofruar një sasi të madhe të shtojcave që ndihmojnë me funksione të ndryshme të e-commerce.

çmimi i woocommerce

Bukuria e kësaj është se ju mund të paguani sa më pak si zero dollarë dhe thjesht të rregulloni faqen tuaj në nivelin që dëshironi. Kostot e tjera të përfshira janë blerjet e domain, si dhe kostot e pritjes ashtu si çdo faqe në internet në WordPress.

Gjëja më e mirë në lidhje me çmimet e WooCommerce është se mund të filloni të paguani për tipare ndërsa rriteni dhe rregulloni biznesin tuaj.

Shikoni vlerësimin tonë të WordPress vs Wix.

4. BigCommerce – Si Shopify por me But Karakteristikat

BigCommerce është platforma më e ngjashme me zgjedhjen tonë më të lartë, Shopify. BigCommerce nuk është domosdoshmërisht më keq – ka njerëz që e preferojnë atë. Secila prej këtyre softuerëve ofron shërbime të shkëlqyera dhe nëse po kërkoni një konkurrencë të drejtpërdrejtë, atëherë ky është vendi juaj i parë për tu parë. Vlen gjithashtu të përmendet se ky vend ishte pothuajse i përplasur midis Magento dhe BigCommerce. Magento mund të sigurojë një kornizë të mirë siç mund të shihet në këto vende të tregtisë elektronike të ndërtuara në Magento 2. Pavarësisht, BigCommerce zuri këtë vend për shkak të mjeteve të marketingut dhe menaxhimit të saj, si dhe aftësisë për të shkallëzuar me lehtësi operacionin tuaj.

rekuizitë

tipare të biznesit të madh

Pozitivët e BigCommerce janë në mjetet e tyre të menaxhimit aktual të dyqaneve. Kur është fjala për menaxhimin e dyqanit tuaj të ndërtuar është pothuajse nëse jo aq i mirë sa Shopify.

Mjetet e Menaxhimit – BigCommerce ka mjete të shkëlqyeshme të menaxhimit kur bëhet fjalë për menaxhimin e produktit, menaxhimin e porosive, analitikën dhe raportet. Pasi të keni një dyqan të ndërtuar dhe jeni të kënaqur me dizajnin, BigCommerce është i dobishëm. Kur shitjet fillojnë të rrokullisen në administrimin e tyre bëhet një fllad.

Mjetet e marketingut – Mjete dhe aplikacione të ndryshme të marketingut janë në dispozicion në platformë për të ndihmuar me reklamat, kuponat dhe SEO.

E shkallëzueshme – Ndërsa shitjet tuaja rriten, BigCommerce ka më shumë mundësi për të rritur punën tuaj. Prettyshtë shumë e qartë se ata janë më të interesuar të ndihmojnë ndërmarrjet e shitjeve me vëllim të lartë sesa fillimin.

Cons

Për të gjitha aspektet që mund të jenë të barabarta me Shopify ka disa që janë më keq.

Dizajn – Dizenjimi i një dyqani në BigCommerce është më i vështirë sesa të krijoni një në Shopify. Nuk është aq intuitiv dhe opsionet nuk janë aq të bollshme.

Tarifat e transaksionit – Në planin më të ulët ka një tarifë transaksioni 1.5%.

Intuitiviteti – Si fillestar do të hutoheni në BigCommerce. Ndërfaqja e dizajnit dhe terminologjia janë thjesht konfuze. Nuk ka shumë gjëra që mund të bëhen vetëm duke klikuar në mënyrë intuitive.

Lehtësinë e përdorimit

hartimi i përmbajtjes së faqes në internetNë përgjithësi, BigCommerce mund të jetë pak e vështirë për t’u përdorur. Kur në të vërtetë krijoni uebfaqen tuaj, është e lehtë të shihni se një zhvillues do të ishte shumë më i mirë në realizimin e asaj që dëshironi. Problemi është – nëse keni nevojë për një zhvillues për të krijuar faqen tuaj të internetit ata ndoshta nuk do të duan të përdorin BigCommerce. Ata do të zgjidhnin WooCommerce ose Shopify.

Problemi tjetër me lehtësinë e përdorimit të tyre është se ata nuk kanë një program celular. Kur konkurroni drejtpërdrejt me një kompani si Shopify – një me një aplikacion të mahnitshëm celular, më mirë keni një përvojë superiore në desktop. Kur drejtoni një dyqan eCommerce gjithmonë ekziston diçka që duhet të bëhet ndërsa jeni në arrati.

BigCommerce përdor edhe terminologji të çuditshme. Nëse jeni fillestar në eCommerce do të hutoheni. Kur duhet të përqendroheni në ndërtimin e dyqanit tuaj, do të përpiqeni të kuptoni se çfarë shërbimi po përpiqet t’ju tregojë.

Modelet / Dizajni (Vetëm 7 për të zgjedhur)

shabllone biznesi

Ka dizajne falas në BigCommerce – shtatë të jenë të sakta. Sidoqoftë, të gjitha ato janë të dizajnuara nga e njëjta kompani dhe të gjitha llojet e pamjes njëjtë. Unë do të jem i sinqertë – ato nuk janë shumë të bukura. 

Pagesat për temat janë mjaft të këndshme, por vijnë me një çmim prej 145 $ – 235 $. Gjëja e shkëlqyeshme për të gjitha temat e tyre është se ata janë të përgjegjshëm për celular.

Pjesa e vështirë vjen kur në të vërtetë dizenjojmë dyqanin. Për të qenë të drejtë me BigCommerce ata kanë bërë përpjekje për të përmirësuar procesin e projektimit duke ndërtuar një mjet të quajtur Store Design. Më parë, ju është dashur të dizajnoni dyqanin tuaj dhe më pas të shikoni paraprakisht. Tani të dy mund të bëhen në të njëjtin ekran.

Edhe me këtë mjet të ri BigCommerce mbetet prapa Shopify për shkak të përvojës së tyre të projektimit për personalizim. Të gjitha temat e tyre dalin nga kërkimi profesional i kutisë, por ato janë më tepër prerëse cookie dhe personalizimi është një ngritje e rëndë nëse nuk keni përvojë zhvillimi. Karakteristikat e projektimit nuk janë të bollshme.

Aplikacione dhe Shtesa – Sasi e kufizuar e programeve

BigCommerce ka më shumë se 600 aplikacione dhe në rritje. Nëse ka diçka për tregtinë elektronike që ju dëshironi BigCommerce zakonisht do ta ketë. Gjëja është – Shopify ka mbi 2,000.

bigcommerce-appsNdërsa BigCommerce mund të ketë zgjidhje për një problem që ju drejtoni në – Shopify do ta ketë atë zgjidhje dhe ndoshta një mundësi të dytë për të zgjedhur. Ky konkurs ushqen përmirësim në të gjitha aplikacionet e tyre.

Të gjitha aplikacionet themelore që mund të prisni në një platformë eCommerce janë të pranishme dhe shumica e nevojave mund të plotësohen.

Ndihma për klientët

Një ofertë tjetër për ndihmë ndaj klientëve 24/7 është në dispozicion në BigCommerce. Ato mund të kontaktohen përmes telefonit ose emailit.

BigCommerce gjithashtu ka mijëra artikuj dhe video ndihmë. Komuniteti në BigCommerce është gjithashtu i dobishëm dhe shumë çështje mund të zgjidhen duke perdorur forumet e tyre ose një kërkim të shpejtë në Google.

Bigmimet BigCommerce

Struktura e çmimeve të BigCommerce është e krahasueshme me Shopify dhe ofron shumë të njëjtën vlerë.

Të gjitha planet përfshijnë produkte të pakufizuar, llogari të pakufizuar të stafit, produkte të pakufizuar, ruajtje të pakufizuar të skedarëve, bandwidth të pakufizuar, mundësinë e shitjes në kanale të tjera të shitjeve, kuponë, zbritje, karta dhurate, zbritje të etiketave të transportit, vlerësime të transportit në kohë reale, mjete profesionale të raportimit, HTTPS , kushtuar SSL, mbështetje 24/7, dhe vlerësime të produkteve me vlerësime.

BigCommerce gjithashtu përfshin një nivel ndërmarrjeje me porosi i cili lejon më shumë përshtatje.

5. Hapësira katrore – Gjysma në mes të Wix dhe Shopify

Squarespace është një tjetër mundësi që do të ishte ideale për një dyqan me vetëm disa produkte. Konkurrenti kryesor i Squarespace është Wix dhe kjo është alternativa më e mirë për një platformë të thjeshtë për t’u përdorur.

Ndërsa Squarespace nuk është padyshim opsioni më i mirë për një dyqan eCommerce, ai ka pozitive.

Squarespace-Features

Ndërtimi i shpejtë – E mira, jo, e i madh gjë në lidhje me Squarespace është sa e thjeshtë është të bësh një faqe në të vërtetë estetikisht të këndshme në një kohë të vogël çuditërisht.

Profesionalizëm i Lehtë – Whatfarë jeni duke paguar me të vërtetë në Squarespace është softuer tërheqës dhe tërheqës i çiftuar me modelet e tyre të mahnitshme. Këto dy tipare të kombinuara thjesht bëjnë faqet e internetit që duken mirë. Në fund të ditës nëse nuk kujdeseni të personalizoni çdo aspekt të faqes tuaj, qëllimi juaj është vetëm të krijoni një uebfaqe që duket mirë.

Qëndrimi brenda një ekosistemi – Squarespace është gjithëpërfshirëse dhe siguron fjalë për fjalë gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar dhe rritur faqen tuaj në internet. Qëndrimi i të gjithëve në një platformë me gjithçka që zotëron dhe zhvillohet nga Squarespace bën gjithçka më të lehtë. Ata madje ofrojnë analitikë në internet dhe metrikë këtu për ju. Problemi është që opsionet për tregëtinë elektronike nuk janë të mëdha.

Tregti elektronike për Fotografë – Hapësira katror është e shkëlqyeshme në shfaqjen e fotografive në shabllonet e tyre. Shitja e tyre me funksionalitetin e tyre në tregti elektronike është vërtet e lehtë. Nëse kjo është ajo që ju jeni duke u përpjekur të bëni, përdorni Squarespace.

Cons

Hapësira katrore është e mahnitshme në atë që bën mirë. Thjesht nuk bën shumë, përveç bërjes së uebfaqeve të modeluara me disa funksione të tregtisë elektronike.

Funksionaliteti aktual i e-commerce – Squarespace nuk është për kompanitë që duan dyqane të mëdha. Shtimi i më shumë se disa produkteve dhe përpjekja për të krijuar një perandori eCommerce nuk do të funksionojë mirë për ju në Squarespace.

Duke shkuar përtej modelit – Aftësitë e backend përtej ngjitjes brenda një shablloni në Squarespace mund të jenë krejt të vështira. Nëse qëllimi juaj është të shmangni nga shablloni, me siguri do të keni një kohë të keqe.

Lehtësinë e përdorimit

terhiq-rënie-vectorKa shumë shërbime të zhvillimit të faqes në internet që kanë funksionalitet tërheqës dhe rënie. Me këto programe kompjuterike gjithçka që bëni është të merrni një element që dëshironi të ndërtoni në faqe dhe ta tërhiqni atë atje ku dëshironi.

E tërhiqni atë – pastaj hidheni!

Ndërfaqja e dizajnit të Squarespace është aq e thjeshtë sa merr. Ju merrni një element që dëshironi të ndërtoni në modelin e paracaktuar dhe atë në një pozicion të paracaktuar që mund të vendoset. I gjithë procesi është i standardizuar për të siguruar që faqja juaj e internetit të mbetet kohezive dhe e stilizuar.

Të gjitha opsionet e e-commerce në Squarespace janë të drejtpërdrejta për t’u përdorur dhe zbatuar gjithashtu. Nuk ka asnjë lojë guessing në Squarespace.

Templates / Dizajn

Squarespace është krijuesi më i mirë i uebfaqeve për sa i përket funksionalitetit dhe lehtësisë së përdorimit i kombinuar. Ka ndërtues faqesh në internet me më shumë karakteristika siç u përmendën më parë në Wix dhe ka ndërtues të faqeve të internetit që janë më të lehtë për t’u përdorur. Si rregull i përgjithshëm, të gjitha opsionet që janë më të lehta për t’u përdorur janë mjaft të këqija.

Gjëja e shkëlqyeshme për Squarespace është sa intuitiv është gjithçka. Ju mund të lëvizni nëpër elementë të ndryshëm për të zgjedhur dhe modifikuar cilësimet e këtij elementi.

hartimi i hapësirës katror

Ose thjesht mund të klikoni atë që është vendosur në faqen e internetit dhe thjesht të redaktoni cilësimet, pa pasur nevojë të gjuani ato që po kërkoni.

squarespace-style

Aplikacionet dhe Shtesat

Squarespace nuk ka shumë integrime por ato kanë disa nga ato që një uebfaqe themelore eCommerce që ka vetëm disa produkte do të përdorë. Nëse dëshironi të kaloni se Squarespace nuk është zgjidhja e duhur për ju.

Integrimet që ato kanë janë ndërtuar të gjitha në ekosistemin Squarespace dhe janë me cilësi të lartë. Disa integrime që janë përfshirë që janë të dobishme janë ndjekja e Filialeve në Amazon, Mailchimp, Instagram dhe Pinterest.

Ndihma për klientët

customersupportHapësira e katrorit është aq e lehtë sa ndoshta nuk do të keni nevojë kurrë për ekipin e ndihmës së klientit. Nëse shfaqet një çështje teknike, mbështetja e tyre është në dispozicion përmes bisedës, postës elektronike dhe telefonit.

Baza e njohurive për Squarespace është gjithashtu e gjerë nëse ekziston diçka që nuk mund të gjendet. Baza e njohurive vjen në dispozicion Nëse nuk mund të gjeni cilësime ose elemente të caktuara. E tëra që duhet është një kërkim i shpejtë në bazën e njohurive për t’u treguar në drejtimin e duhur.

Mimet e hapësirës katror

Prmimet e katrorit duhet të krahasohen me Wix. Përsëri, ju jeni duke marrë atë që paguani. Arsyeja që çmimi i nivelit më të lartë nuk ofron një sasi më të madhe të funksionalitetit të tregtisë elektronike është sepse Squarespace është menduar për sitin e thjeshtë të tregtisë elektronike..

Të tre planet e e-commerce të Squarespace përfshijnë një bandë të pakufizuar dhe ruajtje, siguri SSL, mbështetje 24/7, adresë emaili, kredi 100 $ në Google Ads, pop-up promovues, produkte të pakufizuar dhe ju lejon të pranoni dhurime.

Shikoni këtu rishikimin tonë të Squarespace.

6. Vulluzion – Më shumë probleme sesa është me vlerë

Vëllimi ekziston si një alternative për platformat e tjera për një arsye. Menaxhimit të inventarit. Shtë e mahnitshme në administrimin e inventarëve të mëdhenj dhe me të vërtetë gozhduar atë aspekt të platformës. Volusion është një tjetër mundësi platforme që është ndërtuar posaçërisht për eCommerce dhe vlen të kontrollohet në krahasim me Shopify dhe BigCommerce.

rekuizitë

Shërbimet e ofruara nga Volusion janë diferencuar nga Shopify dhe BigCommerce. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e mirë, por të paktën është pak më ndryshe.

Shërbime të integruara – Volusion ka një rrjet të pavarur, stilistë dhe zhvillues që ju mund të punësoni për të përmbushur detyrat e drejtë në platformën Volusion. Kjo e bën të lehtë gjetjen e ndihmës menjëherë.

vëllim më i ndërtuar në mjete

Menaxhimit të inventarit – Kjo është e vetmja gjë që Volusion bën më mirë sesa konkurrentët. Menaxhimi i inventarit është i mrekullueshëm. Shtë më intuitivi dhe e bën atë super të lehtë për të azhurnuar dhe përdorur kanale të shumta.

Cons

Shumica e opsioneve janë më keq në Volusion.

Kapelet e bandës – Për dallim nga konkurrentët e Volusion, ata kapin sasinë e trafikut të faqes suaj të internetit. Kjo mund të jetë problematike nëse përfundoni të merrni shumë trafik.

Opsionet e projektimit – Hartimi i një faqe në internet për Volusion është shumë më i vështirë kur krahasohet me opsionet e tjera. Nëse e keni mbyllur një zhvillues në një dhomë dhe i keni bërë ata të bëjnë një faqe në internet në të gjashtë prej këtyre platformave, më e shëmtuara do të ishte në Volusion.

Mungesa e aplikacioneve dhe analitikëve – Ju nuk mund të bëni as blog në Volusion. Nuk ka dyqan me aplikacione dhe nuk mund të shesësh produkte dixhitale. Për më tepër, opsionet e analitikës janë të zbehtë në krahasim me konkurrencën e saj.

Lehtësinë e përdorimit

Vëllimi nuk është me të vërtetë i lehtë për t’u përdorur. Nuk ka shumë gjëra që janë të drejtpërdrejta për krijimin e një faqe në internet për Volusion. E vetmja gjë që ka kuptim është menaxhimi i inventarit të tyre.

Nuk është e thjeshtë të përdoret si fillestar, por edhe si një zhvillues nuk e ka aq shumë kuptim. Edhe instalimi i SSL është konfuz. Nëse keni para për të hedhur dikë në Volusion për të ndërtuar faqen tuaj të internetit, atëherë është e lehtë, por atëherë pse nuk po shkoni direkt te një zhvillues? Do të kushtoja shumë para për asnjë zhvillues që nuk do të dëshironte të përdorte Volusion sesa Shopify ose WooCommerce.

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit në Volusion merr mbështetjen e klientit në mënyrë efikase. Qendra e tyre e ndihmës është e dobishme ashtu si çdo zgjidhje tjetër dhe një telefonatë ose bisedë e shpejtë do t’ju marrin përgjigje për çdo gjë tjetër për të cilën keni nevojë për ndihmë.

qendra e ndihmës së vërshimit

Mundësia për të paguar mbështetjen e përparësisë në shkallën më të lartë është gjithashtu në dispozicion. Kjo do të sigurojë që pothuajse kurrë nuk keni një kohë pritjeje.

Icingmimi i Vollushes

Prmimet e volumit janë të krahasueshme me BigCommerce si dhe Shopify. Shtresat janë pak më ndryshe pasi zhbllokojnë opsione më specifike sesa BigCommerce dhe Shopify. Disa veçori që duket sikur duhet të jenë të disponueshme në nivelin më të ulët nuk janë.

Të tre strukturat e çmimeve përfshijnë një numër të pakufizuar të produkteve, ruajtje të pakufizuar të skedarëve, mbështetje në internet, arka të sigurt, menaxhim të inventarit, krijimin e porosive manuale, kuponë, mundësi të shumta pagese dhe variante të produkteve.

Volusion gjithashtu përfshin një nivel ndërmarrjeje me porosi i cili lejon më shumë përshtatje.

Mbi Mendimet Në Ndërtuesit më të Lirë të Tregtisë

Ekzistojnë edhe më shumë mundësi mbi gjashtë të përshkruara këtu. Kur të bjerë në të ju mund ta ngushtoni atë në tre opsione: Shopify, Wix dhe WooCommerce.

3 platforma ecommercePërdorni Shopify nëse jeni serioz në lidhje me zhvillimin e një biznesi në internet dhe mund të përballoni çmimin. Shopify bën gjithçka më të lehtë dhe kujdeset për të gjitha dhimbjet e kokës që vijnë së bashku me rritjen e një biznesi në tregtinë elektronike.

Wix do të ishte zgjedhja juaj nëse dëshironi të ndërtoni një uebfaqe të bukur dhe të shesni nën pesë produkte. Shopify mund ta bëjë këtë gjithashtu, por Wix është më e thjeshtë dhe më e lirë. I mungon shumë funksionaliteti në tregtinë elektronike, por nëse nuk shqetësoheni për këtë, atëherë është perfekte.

WooCommerce është për njerëzit që duan të mësojnë gjithçka rreth rritjes së një faqe interneti për tregti elektronike. Me WooCommerce ka shumë opsione të dobishme, por ju duhet të kuptoni gjithçka në tuaj. WooCommerce mund të jetë e thjeshtë kur çiftëzohet me një blog dhe disa produkte, por nëse doni ta rritni atë në një dyqan masiv, do t’ju duhet të dini rrugën tuaj rreth WordPress.

Në thelb, duhet të kuptoni se çfarë lloj dyqani po kërkoni të ndërtoni dhe zgjidhni midis këtyre tre opsioneve. Shopify i kënaq të gjitha opsionet, kështu që nëse dëshiron të thuhet se çfarë të zgjedhësh – zgjedh Shopify.

FAQ – Pyetje të tjera në lidhje me Ndërtuesit më të mirë të Ecommerce në Kanada

Cila është platforma më e mirë e tregtisë për fillestarët?

Nëse jeni duke shitur produkte të shumta, atëherë Shopify nëse atë që dëshironi. Nëse një uebfaqe statike (një sit që përmban vetëm informacion) është ajo që dëshironi, atëherë lexoni, ju lutemi kontrolloni artikullin më të mirë të hostve të uebit.

Si për Shkarkimet Dixhitale?

Shopify funksionon shkëlqyeshëm për shkarkime dixhitale. Ata kanë një mori karakteristikash dhe gjithashtu aplikacione që ndihmojnë për përsëritjen e pagesave.

ECom: Worksfarë funksionon për Dropshipping?

Unë do të rekomandoja Shopify edhe një herë pasi ato kanë një treg të lulëzuar të aplikacioneve dhe integrimin me Oberlo dhe softuerët e tjerë të menaxhimit të inventarit.

Whatfarë është e mirë për shumicë?

Nëse do të gjeni një zgjidhje të thjeshtë, BigCommerce ka gjithçka që ju nevojitet. Mimet janë pak më të lira dhe ju keni të gjithë integrimin e njëjtë si platformat e tjera.

Platforma eCom e Biznesit të Vogël

Shopify është platforma më e mirë për tregtinë elektronike. Designedshtë krijuar për pronarë të biznesit që duan gjithçka në majë të gishtave me një komunitet të lulëzuar në internet.

Frfarë kornizë është më e mira për faqet e internetit të tregtisë?

Kuadri më i mirë është Shopify. Softueri ka gjithçka që ju mundëson të rritni një faqe në internet eCommerce në lartësitë më të mëdha të mundshme, si dhe thjesht të drejtoni një dyqan të vogël Boutique.

Si ta krijoj një dyqan online falas?

Mundësia e vetme 100% falas do të ishte krijimi i një uebsajti Wix pa një domain të personalizuar. Wix ka një version falas, por emri i domain-it tuaj do ta ketë këtë format: username.wixsite.com/siteaddress.

Cila është më e lehtë për të përdorur ndërtuesin e faqes elektronike të tregtisë?

Ndërtuesi më i lehtë i faqes elektronike eCommerce për të ndërtuar një faqe në internet është Squarespace. Sidoqoftë, me atë lehtësi fillestare vijnë sakrifica afatgjata me funksionalitetin e e-commerce. Përzierja më e mirë e lehtësisë dhe funksionalitetit është Shopify.

Cila është platforma më e lirë e tregtisë?

Platforma më e lirë e tregtisë elektronike për të filluar është WooCommerce. WooCommerce mund të përdoret falas në WordPress. Vendosja e një faqe WordPress me WooCommerce mund të bëhet për sa më shumë si tre dollarë në muaj në një faqe interneti pritëse.

Dofarë duhet të filloj një dyqan online?

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kuptoni një produkt që dëshironi të shisni, atëherë të krijoni një faqe në internet. Kontrollimi i shërbimeve të tilla si Shopify dhe platformat e tjera të tregtisë elektronike janë një vend i mirë për të filluar.

Cila Platformë Ecommerce është më e mira për SEO?

WooCommerce është alternativa më e mirë sepse përdoret në WordPress. WordPress ka aftësitë më të mira të SEO. Nëse dëshironi diçka më të lehtë – Shopify dhe BigCommerce ofrojnë aplikacione dhe mundësi Blogimi për SEO.

Referenca dhe kredi për imazh:

  • Indiamart.com
  • Shopify.com
  • CanStockPhoto.com
  • TrendSoft.co
  • TeamOnTwikkeling.net

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author