Mis on DNS, kuidas see töötab ja kuidas teie DNS-tsooni kasutada

Kujutage ette, et peate oma telefoni kasutama, kuid te ei saa kontaktide salvestusruumi kasutada – peate meeles pidama ja valima iga inimese telefoninumbri. Kõlab tüütu, eks? Nii näeks välja maailm ilma DNSita!

Ehkki selle praktilist kasutamist saab selgitada ainult ülaltoodud lausega, on domeeninime sütemil palju huvitavaid keerukusi, mida me käsitleme selles artiklis põhjalikumalt. Olge kursis ja leidke huvitavaid fakte ja kasulikke teadmisi DNS-i toimimise kohta!

1. Ülevaade

80-ndatel aastatel enne DNS-i kasutuselevõttu, Võrgu arvutitele pääses juurde nende IP-aadressi kaudu, mis sarnaneb telefoninumbriga.

See on lihtsalt number.

See oli kasulik mõnda aega, kui Internet oli üsna väike. Ja jah, see oli selle süsteemi jaoks piisavalt väike vaid paarkümmend aastat tagasi. Selle kasvuga muutus see lähenemisviis üha vähem praktiliseks. Me kõik teame oma lähimate sõprade telefoninumbreid, kuid kujutage ette, mis juhtuks, kui teie sõprusringkonnast kasvaks paari aasta jooksul mitu miljonit inimest.

DNS paneb Interneti tööle.Domeeninime teenus suunab liiklust kogu globaalses võrgus.

Foto autor Jordan Harrison saidil Unsplash

Noh, see juhtus Internetiga ja numbrite meeldejätmine või kirjutamine polnud päris nii võimalik, enamvähem praktiliselt.

Ühel hetkel mõistsid MIT-i teadlased, et inimese aju on täiesti võimeline sõnade või fraaside meeldejätmiseks ja mitte juhuslike arvude jadade korral nii võimas. See loogiline, kuid ülioluline teostus sünnitas DNS-i eelkäija – hostinime teenuse.

See oli toores lahendus, kuid täitis oma eesmärki. Hostinimi oli lihtsalt tohutu fail nimega hostid, mida igal opsüsteemil on, ka tänapäeval. Seda kasutati ARPANETi ajal (suurim võrk enne Interneti tekkimist).

Selle mõttekäigu järgmine loogiline samm oli selle süsteemi tsentraliseerimine või üleilmastumine. Nii tekkis domeeninimede teenus (või serverid või süsteem) või lühidalt DNS. See on globaalne tsentraliseeritud süsteem, mis annab IP-aadressidele nimesid ja muudab nende kasutamise inimestel hõlpsamaks ja meelde jätmiseks.

Kui sisestate brauserisse google.com, teab teie brauser *, * millisele arvutile / arvutitele see fraas viitab. Selle realiseerimiseks on mitu sammu ja me käsitleme neid järgmistes peatükkides.

2. Mis on DNS

DNS on Interneti selgroog. See väide pole kaugeltki täpne DNS-i määratlus, kuid selle tõesust ei saa vaielda. Ilma domeeninimesüsteemita ei töötaks kogu internet koos kõigi selle põhjustatavate õudsete tagajärgedega üldse.

Domeeninime teenus töötab mitmel tasemel abstraktsiooni, mis võimaldavad domeene õigesti liigitada, ranges hierarhilises struktuuris. Neid abstraktsioone nimetatakse nimeruumideks ja neid eraldavad igas domeenis olevad punktid. Kui võtta näiteks domeen www.hostingtribunal.com, on teil järgmised kihid:

Tippdomeenid

See on domeeni .com osa. Kui te poleks kasvanud kalju all, oleksite kindlasti kuulnud “.com”, “.net.”, “.Org” ja muudest populaarsetest tippdomeenidest. Need on kõige tavalisemad ja ka vanimad. Praegu on olemas enam kui 342,4 miljonit domeeninime registreerimist, ja „.Com” ja „.net” kokku on 151,7 miljonit nendest.

Mõned tipptaseme domeenid on ülemaailmselt kasutatavad nagu eelpool mainitud, kuid on ka neid, mis on piiratud konkreetsete organisatsioonide või riikidega. „.Edu” gTLD on reserveeritud haridusasutustele, „.gov” valitsusasutustele ja nii edasi.

Naljakas fakt gTLD-de kohta: Äärmiselt populaarne .TV-gTLD, mida kasutatakse laialdaselt viidetena televiisorile, on tegelikult Tuvalu riigi kood-TLD (ccTLD), mis teenib arvestatava osa oma riigi netoväärtusest puhtalt selle juhuslikkuse tõttu!

Riigikoodiga tippdomeenid

Riigikoodiga tippdomeenid on tipptasemel domeenid, mida kasutatakse saitide kirjeldamiseks, mis tegutsevad kindlates riikides ja piirkondades (või nendest). Need on kasulikud brändingu, kohalike ettevõtete ja paljude kohalike iteratsioonidega rahvusvaheliste saitide jaoks.

Interneti-hiiglasel Amazonil on dot-com versioon, dot-de Saksamaa jaoks, dot-uk Suurbritannia jaoks jne. See lähenemisviis suurendab kohaliku turu hõlvamist, ületab keeletõkkeid ja muudab saatmiskulude (ja tollimaksude) arvutamise palju lihtsamaks..

CcTLD-d on endiselt tippdomeenid, mitte sekundaarsed domeenid.

Teiseks-Taseme domeenid

Teise taseme domeenid tulevad punkti ette dot-com või dot-us. Meie näites on see veebisaidi www.hostingtribunal.com osa „hosttribunal”. Kui võtta näiteks www.bbc.co.uk, oleks „.co” osa teise taseme domeen.

Uued gTLD-d luuakse pika, kuluka taotlusprotsessi ja ICANNi (muu hulgas kõigi domeeninimede reguleeriva asutuse poolt) läbi viidud hindamise kaudu ning teie kui kasutaja saate kasutada ainult olemasolevat komplekti.

ICANNi veebisaidil on palju kasulikku teavet domeeninimede kohta.Lõppkokkuvõttes reguleerib ICANN kõiki olemasolevaid domeeninimesid.

Teisest küljest võivad teise taseme domeenid olla kõik, mida soovite. Kuni nimi on vaba, saate selle registreerida. Interneti suurust arvestades pole see siiski alati lihtne ülesanne.

Lõbus fakt teise taseme domeenide kohta: mida lühem ja paremini äratuntav domeen on, seda väärtuslikum see on. On tohutul hulgal ettevõtteid ja inimesi, kes saavad kasu domeenide registreerimisest, mis võivad tekitada ärihuvi, ja siis müüa neid tohutu kasu saamiseks. Uue domeeninime registreerimine maksab tavaliselt 1–100 dollarit, kuid „esmaklassilise” domeeni ostmine inimeselt, kes selle ainus edasimüügi eesmärgil hankis, võib tulla tihti kümnete või sadade tuhandete dollaritega!

Alamdomeenid

Alamdomeene reguleerib teise taseme domeeni omanik ja nad saavad DNS-tsoonis luua suvalise arvu alamdomeene. Sel põhjusel näete üsna sageli utiliidi alamdomeene nagu “pood.mydomain.com” või “blog.mydomain.com”.

Alamdomeenide loomine on tasuta ja need on URL-ribal lisateabe pakkumiseks väga kasulikud. Ettevõttes näeksite neid veelgi tihedamalt pesastatud, seal viidatakse ka asukohale, tüübile, otstarbele jne. Näiteks „serverid.storage.eu-west.region1.google.com” võib hõlpsalt olla Google’i serveri seaduslik domeeninimi.

3. Kuidas DNS töötab

Seal ja jälle – DNS-i päringu elutsükkel

Kui esitate domeeni www.hostingtribunal.com taotluse, kontrollib teie brauser kõigepealt kohalikku opsüsteemi selle sisestuste osas.

Kas mäletate faili “hostid”, mida me varem mainisime? See on endiselt lähedal ja see on esimene asi, kust OS otsib selle domeeniga seotud IP-aadresse.

Kui see ei leia sealt viidet, küsib OS teie Interneti-teenuse pakkujalt.

See on protsessi nimega DNS-kirje otsing, kuna ISP saadab globaalsele võrgule päringu ressursi (tavaliselt veebisait) otsimiseks, mida lõppkasutaja soovib. Kuna iga teenuseosutaja jaoks otsitakse palju DNS-i (sõna otseses mõttes miljonites sekundis), hoiavad Interneti-teenuse pakkujad tavaliselt kirjete vahemällu salvestatud versiooni, nii et nad ei pea otsimisi tegema igal ajal sama ressursi taotlemisel.

Võrgukaablid on fantastilised!See kaabel on DNS-päringu algus või lõpp.

Foto Markus Spiske saidil Unsplash

Protsessi seda etappi haldab rekursiivne lahendaja. Märkimisväärne fakt lahendaja kohta on see, et see rühmitab saadud taotlused partiidena. Põhimõtteliselt loob see vahemälu andmebaasi, nii et väike arv päringuid suudab teenindada märkimisväärset hulka kasutajaid. See säästab võrguliiklust, mis on Interneti ulatust silmas pidades äärmiselt oluline.

Kui teie Interneti-teenuse pakkujal ei ole teie OS-i soovitud IP-d, siis ISP edastab teie päringu ahelas edasi (kes lisab seejärel tulu oma DNS-i vahemälu andmebaasi).

Juurnimeserverid

Kui teie päring ei leia marsruudi vahemällu salvestatud andmetest vastust, saadetakse see aadressile juurnimeserverid. Nad on asutus, mis sisaldab iga üksikut DNS-i kirjet ja vastutab kõigi nende autentsuse ja kättesaadavuse kontrollimise eest. Juurserverid suunavad iga gTLD liikluse vastavale asutusele.

Kui teie päring on jõudnud juurnimeserveritesse, kontrollivad nad vastava gTLD asutuse olemasolu. Nad skannivad domeeninime kõigepealt paremalt poolt. (Tehniliselt loetakse domeeninimesid paremalt vasakule.) Näiteks domeeni jaoks mis tahes „.Com” domeeninime korral suunavad nad päringu üle „.com” tippdomeeni nimeserveritesse – VeriSign.

TLD nimeserverid teavad juba, millise gTLD eest nad vastutavad, seega kontrollivad nad teise taseme domeeni. Meie www.hostingtribunal.com päringu korral kontrollivad tippdomeeni nimeserverid “hosttribunal” ja annavad nende optimeeritud algoritmide abil tulemuse.

TTL

Päringu tagastamise ajal salvestavad meie vahelduvad serverid (rekursiivsed serverid) saadud DNS-i väärtused kindla aja jooksul. Seda nimetatakse “elamiseks” (TTL), mis kõigil domeenide kirjetel on. TTL-i kestus seadistatakse kirjega ise.

Kui soovite, et serverite DNS-ahel värskendaks oma andmeid sageli, saate seada lühikese eluea. See on sageli ebavajalik, kuna toimiva domeeni DNS-kirjed ei muutu sageli.

Lõppude lõpuks viib see päring tagasi teie arvutisse, kus salvestad kirje oma brauseris kohaliku viitena ja brauser ise saadab päringu selle domeeni jaoks saadud IP-le..

Milline sõit, eh!

Arvestades, et andmevahetus Internetis on lähedal valguskaabli kiirusele, võtab kogu see tehniliselt keerukate sündmuste jada vaid millisekundit.

Lõbus fakt juurnimeserverite kohta: Juurnimeservereid on ainult 13! Tegelikkuses koosneb igaüks neist masinate klastrist, et tagada vajalik arvutusjõud, turvalisus, koondamine ja ribalaius. Kui juhtub, et isegi üks juurserver on maas, on mõju Internetile tohutu. Lugematud veebisaidid ei lahene; isegi suured, mis on alati saadaval, jäävad maha. 13 serverit haldab:

VeriSign, Inc., Lõuna-California ülikool (ISI), Ühtsed kommunikatsioonid, Marylandi ülikool, ASA (Amesi uurimiskeskus), Interneti-süsteemide konsortsium, Inc., USA kaitseministeerium (NIC), USA armee (teaduslabor), Netnod, VeriSign, Inc., RIPE NCC, ICANN ja WIDE projekt

4. DNS-tsooni dissektsioon – kirjete tüübid

Mõiste, mida võite oma veebisaidi seadistamisel kohata, eriti kui domeeninimi on ühes kohas registreeritud ja hostimist pakutakse mõnes teises kohas, on kirje Rekord või DNS-i kirjed. Kõik veebisaidiga seotud DNS-i kirjed on osa saidi DNS-tsoonist.

Omakorda täidab DNS-tsoon administratiivset ja tehnilist funktsiooni. Rangelt öeldes on DNS-tsooni määratluses öeldud, et see on kogu domeeninimesüsteemi segment, mis on ühe administraatori halduse all, olgu see siis juriidiline või eraõiguslik üksus.

Ma tean, see kõlab nagu tehniline jama.

See näeb välja DNS-tsoon.Üksikasjalik arvukate kirjetega DNS-tsoon. Keerutage ettevaatlikult.

Sellegipoolest jätan selle tähelepanuta ja keskendun praktilistele DNS-tsooni aspektidele, mis puudutavad otseselt veebisaidi hostimist.

Veebimajutuse korral tuleb mitu ühendatud teenust suunata hostimisteenuse – veebisaidi, andmebaasi, e-posti – töötamiseks sobivatesse serveritesse ja koordineerimist reguleerivad DNS-tsoonis talletatud andmed. Tsoon on DNS-kirjete kogum, mis on sorteeritud nende üksikute tüüpide järgi; sisu nimetatakse a DNS-tsoon.

Näiteks salvestatakse peamises A-kirjes kirje, mis ütleb domeeninime, kust (millisest serverist, st) sisu laadida (tuntud ka kui “veebisait”). Üsna sageli saab www-rekord ka A-rekordi.

Postiteenuste, lisateenuste, omandiõiguse autentimise ja muu jaoks on olemas ka muud tüüpi kirjed.

5. DNS-kirjete peamised tüübid

Lindistus

Kirje on DNS-kirje, mis seob domeeninime IP-aadressiga. Nii leiate teie veebisaidi koduserveri Internetist. See on kirje, mis seob veebisaidi (sisu) tema määratud domeeninimega (aadressiga).

AAAA kirjed

AAAA kirjed on täpselt samad, mis A-kirjed, kuid IPv4-aadresside asemel kasutavad nad IPv6-d, mis on juba hädavajalik. Interneti loomisel näis IP-versiooni 4 pakutav 4 miljardi aadressi suurusjärk suurem kui oleks kunagi vaja läinud. Interneti eksponentsiaalse kasvu ja sellega ühendatud seadmete plahvatuse tõttu see enam nii pole. IPv6 võeti kasutusele selleks, et võidelda IPv4 kogumi ammendumisega, muutmata palju seda, kuidas DNS tervikuna töötab.

CNAME-kirje

CNAME-kirje on üsna sarnane A-kirjega, kuid see seob domeeninime teise domeeninimega. Nii saate oma domeeni alamdomeenid ühendada väliste domeenidega, muretsemata nende IP-aadresside muutmise pärast – teile viidatakse selle asemel otse teisele domeeninimele.

MX-rekord

MX-kirje on see, mis suunab, kuhu meiliserver ja üsna sageli “serverid” asuvad. Teie veebisaidi avamiseks peab olema olemas a veebiserver mis teenindab veebisaidi andmeid; e-kirju saadab ja võtab vastu a meiliserver, seega MX-kirje olemasolu eesmärk.

MX-kirjetel on konkreetne omadus, mida nimetatakse prioriteediks. MX-serveri prioriteet tähistatakse numbritega, alustades nulliga. Seda tehakse enamasti koondamise tõttu, nii et mitu domeeniserverit saab seostada ühe domeeninimega. Kui 0. prioriteediga server ei vasta päringule, küsitakse järgmise numbriga serverit ja nii edasi.

SPF-kirjed

SPF-kirjed on TXT-kirjed (tekstipõhised kirjed), mida kasutatakse postiteenuste autentsuse määramiseks. Kuna meiliprotokoll on üsna vana ega ole viimastel aastakümnetel palju (kui üldse) värskendusi näinud, võetakse iga kord uuesti kasutusele täiendavad turvameetmed. Enamik neist aitab kindlaks teha, kas e-kirja saatja on isik, kelleks ta on. SPF-kirjed on üks neist mehhanismidest.

PTR-andmed

PTR-kirjed on vastupidised DNS-kirjed, mis on täpselt vastupidised A-kirjetele. Nad seovad IP-sid domeenidega. Nii saate IP-st päringu korral saada asjakohast teavet selle kohta, millise domeeninimega see on seotud.

NS Records

Nimeserveri kirjed on üks olulisemaid, kuna need määravad domeeninime, millist DNS-tsooni kasutada. Üldiselt saate DNS-tsooni luua saidil mis tahes DNS-server ja selle jaoks on erinevad kirjed. Näiteks saate luua „google.com” jaoks kehtiva DNS-tsooni ja saata selle oma veebisaidile. Kas see tähendab, et kogu Google’i liiklus on nüüd teie oma? Noh, ei, sest autentsed Google.com NS (nimeserver) kirjed räägivad, millised täpsed nimeserverid neid sisaldavad õige DNS-tsoon. Üsna käepärane.

6. Mis on DNS-vahemälu

Nagu iga Interneti-süsteemi puhul – alati on sellega seotud turbeprobleeme ja kaalutlusi ning DNS pole erand.

Eriti levinud ärakasutamine on DNS-vahemälu mürgitus. See juhtub siis, kui autoriteetne server on pahatahtlikult seatud andma DNS-päringule valesid tulemusi.

DNS-i mürgituse lihtne näide oleks see, et google.com osutab alati Google’i serveritele ja avab kurikuulsa veebisaidi. Kui konkreetne server või serverikomplekt pakub ülesvoolu DNS-otsijatele valesid kirjeid, saab google.com lahendada häkkerite seatud IP-d. Tavaliselt tehakse seda DNS-protokolli viiruste või tõrgete kaudu.

Teine ärakasutamine on DNS-i võimendusrünnakud, kus DNS-servereid võltsitakse vale DNS-päringu taotleja aadressi kaudu ja nad kõik tagastavad andmed samale IP-le. Nii saavad tuhanded serverid saata DNS-i vastusepäringu konkreetsele masinale, kuni selle olemasolevad ressursid on ammendunud. Seda tüüpi pahatahtliku kasutamise korral ei rünnata DNS-serverite endi vastu; selle asemel kasutatakse neid teiste serverite alla viimiseks.

DNS-tunneldamine on järjekordne rünnak DNS-serverite vastu. Põhimõtteliselt on see viis pahatahtlike andmete edastamiseks ühest masinast teise. Andmed ise on serverisse saadetud päringus kodeeritud. Vastates loob server kahesuunalise ühenduse andmeedastuseks ja see võimaldab sageli volitamata kaugjuurdepääsu serverile endale.

Kohaliku DNS-i ärakasutamise tüüp on DNS-i kaaperdamine. See hõlmab konkreetse arvuti võrguteabe redigeerimist nii, et see lahendaks selle DNS-i päringud pahatahtliku DNS-serveri poole. Üldiselt kasutaks teie süsteem ülesvoolu kirjete hankimiseks usaldusväärseid DNS-servereid, kuid kui neid andmeid on muudetud, võite lõpuks saada kõik DNS-kirjed, mille ründaja on pahatahtlikule DNS-serverile seadnud.

Häkkerid on DNS-i turvaaukudest hästi teadlikud.DNS-rünnakud on tavalisemad, kui arvate, eriti DDoS-i sort.

Foto Samuel Zeller saidil Unsplash

DDoS (hajutatud teenuse keelamine) rünnak on NXDOMAIN rünnak mis kasutab olematu domeeni poole päringute tegemiseks tohutul hulgal servereid, ujutades DNS-serverid protsessis olevate taotlustega üle. Igal masinal on piiratud ressursid ja ta saab teha piiratud arvu päringuid, enne kui see hakkab viivitusi lisama või teenused hakkavad kokku kukkuma. Kui server on ründajate taotlustega üle koormatud, ei saa see enam ühtegi seaduslikku kasutaja taotlust esitada.

7. Turvaküsimused

Täna vaatasime üle, mis on DNS, selle toimimise põhimõtted ja keerukused, mis võivad põhjustada väärkasutamist ja kuritarvitamist.

Teema on üsna lai ja tehniliste kirjeldustega täidetud, kuid see teave peaks olema enam kui piisav, et saaksite oma sõprade ja kolleegidega DNS-i kohta haritud vestlust pidada..

Interneti kui terviku nurgakivina on domeeninime teenus teema, millest iga professionaal ja harrastaja peaks vähemalt natuke aru saama. Loodetavasti on teil nüüd see vajalik mõistmine olemas ja võite asuda DNS-i spetsifikatsioonidesse sügavamalt tutvuma, kui see artikkel on teie huvi äratanud.

Järeldus

Täna vaatasime üle, mis on DNS, selle toimimise põhimõtted ja keerukused, mis võivad põhjustada väärkasutamist ja kuritarvitamist.

Teema on üsna lai ja tehniliste kirjeldustega täidetud, kuid see teave peaks olema enam kui piisav, et saaksite oma sõprade ja kolleegidega DNS-i kohta haritud vestlust pidada..

Interneti kui terviku nurgakivina on domeeninime teenus teema, millest iga professionaal ja harrastaja peaks vähemalt natuke aru saama. Loodetavasti on teil nüüd see vajalik mõistmine olemas ja võite asuda DNS-i spetsifikatsioonidesse sügavamalt tutvuma, kui see artikkel on teie huvi äratanud.

KKK

Mis on näide DNS-ist?

Domeeninimede teenus (DNS) on ülemaailmne spetsifikatsioon, mis lubab seostada inimloetavaid nimesid Interneti IP-dega. Interneti-kasutajana kasutate DNS-i iga päev iga teie külastatud veebisaidi kaudu, e-posti kontrollimisel ja Interneti-kõne tegemisel. Kõik need toimingud teostavad DNS-päringu, et teie arvuti saaks teada, millisele serverile päring tuleks saata.

Miks te kasutate DNS-i??

DNS-i kasutatakse mis tahes Interneti-teenuse lahendamiseks. Võite oma teenuseid alati suunata IP-le, kuid IP-aadresse (eriti IPv6) on palju raskem meeles pidada ja ka teenuse taga olev IP võib muutuda. DNS tegeleb nende muudatustega teie eest. Näiteks võivad google.com-i hostivad serverid muutuda, kuid te ei pea neid kontrollima ega meelde jätma – DNS tegeleb nende muudatustega, nii et saate alati kirjutada google.com ja jõuda tuttavale veebisaidile sõltumata muudatustest tegelik IP selle taga võib toimuda.

Mis on DNS-i IP-aadress?

IP-aadress on protokoll, mis on loodud nii, et igale võrgu masinale saab määrata kordumatu identifikaatori. Üldiselt on iga IP masina jaoks ainulaadne ja võimaldab nimetatud seadmeni jõuda võrgu kaudu või, mis kõige tavalisem, Interneti kaudu, mis on suurim võrk maailmas. DNS-i päringu teostamisel jõuab teie päring IP-ni, mis on selle masina aadress, kuhu peaksite oma päringu suunama.

Mis on DNSSec??

DNSSec on spetsifikatsioon, mis võimaldab suurema turvalisuse tagamiseks DNS-i karastada. See on DNS-protokolli laienduste komplekt, mis võimaldab tal kontrollida päringu päritolu ning edastatavate ja taotletavate andmete terviklikkust, pakkudes taotlustele allkirjastamismehhanismi. DNSSec peatab manipuleeritud andmete serveritele esitamise, et neid pahatahtlikult muuta.

Mis on 1.1.1.1 DNS?

1.1.1.1 DNS on üsna uus (1. aprillil 2018 käivitatud) DNS-i rekursiivne nimeserver, mille on loonud CloudFlare koostöös APNIC-iga. CloudFlare on juhtiv rahvusvaheline ettevõte DNS ja anti-DDoS väljadel. Nimeserveri eesmärk on pakkuda kiireimat DNS-i lahendust ja keskenduda privaatsusele. Peale CloudFlare’i 1.1.1.1 on muudeks kuulsateks DNS-serveriteks Google’i 8.8.8.8 ja 8.8.4.4, mida paljud süsteemid kasutavad.

Mis on DNS-i otsing?

DNS-i otsing on konkreetse domeeni või IP päringu saatmine ja sellele vastava kirje hankimine. DNS-i päringuid tehakse iga kord, kui pääsete juurde veebisaidile või veebiga seotud teenusele, kuna alati peab olema server (oma määratud IP-aadressiga), mis seda päringut teenindab.

Mis on DNS-server?

DNS-serverid on masinad, mida kasutatakse DNS-kirjeid salvestavate, vahemällu salvestavate ja teenindavate rakenduste hostimiseks. Kõige populaarsem rakendus eesmärkidel on BIND, mis on ka see, mida mõned juurnimeserverid kasutavad. Kui server on rakenduse õigesti konkreetse domeeni nimeserveriks seadistanud, muutub see DNS-serveriks. Muud tüüpi DNS-serverid on rekursiivsed DNS-serverid, mida kasutatakse ainult DNS-i kirjete pidamiseks ja pakkumiseks.

Mis on DNS-tsoon?

DNS-tsoon on DNS-kirjete kogum, mis pakub konkreetse domeeni jaoks asjakohast teavet. See hõlmab kõigi domeeniga seotud teenuste kirjeid – veebiserver, e-posti teenused, autentimisrekordid, tekstikirjed ja palju, palju muud. DNS-i otsingupäringuid saab teha DNS-tsoonis oleva konkreetse kirje või kogu DNS-tsooni jaoks.

Mis on DNS?

Domeeninimede süsteem on ülemaailmne spetsifikatsioon Internetis, mis võimaldab nimesid (või domeeninimesid) IP-aadressidele kaardistada. See on loodud, kuna inimestel on üsna keeruline numbrijadasid, näiteks IP-aadresse, meelde jätta, ja sõnade meeldejätmine on palju lihtsam, kuna saate nendega tähenduse siduda. Näiteks IP-i „157.240.1.35” meeldejätmine ja selle iga kord sisestamine, kui soovite oma sotsiaalmeedia kontot kontrollida, võib olla tüütu, kuid sellele IP-le osutav „facebook.com” on palju mugavam..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author