Recenzja BigCartel – wybór artysty

Jako artysta lub twórca trudno jest zorientować się, jakiej platformy eCommerce powinieneś używać – BigCartel, Shopify lub jakiejkolwiek innej opcji?

nie wiemTworzenie sztuki to jedno. Co się stanie, gdy chcesz sprzedać online? Nie chcesz, aby estetyka Twojego sklepu internetowego odbierała Ci piękne, funky lub brutalne kreacje.

Nie możesz tego po prostu sprzedać w dowolnym miejscu.

Produkty Artsy zasługują na artystyczną wizytówkę ułatwiającą sprzedaż. Korzystanie z platformy eCommerce obsługującej tłum może być przytłaczające, mylące i niepotrzebne.

BigCartel wkracza i sprawia, że ​​prezentowanie pięknych produktów jest proste i przyjemne.

TLDR;

BigCartel to platforma eCommerce przeznaczona dla artystów i twórców. Pasuje do tego, że nie potrzebujesz wszystkich funkcji Shopify ale potrzebuje więcej niż Wix lub Squarespace oferty dla eCommerce.

Aspekt, który BigCartel naprawdę robi na paznokciach tworzenie prezentacji produktów. Projekt strony internetowej oferowany przez BigCartel dotyczy sprzedawanych produktów.

To świetna opcja, która pozwala artystom i twórcom mieć sklep, który chcą. BigCartel oferuje bezpłatny abonament z ograniczonymi funkcjami, które pozwalają każdemu sprawdzić, czy podoba mu się ta usługa, przed przejściem na abonament płatny.

Plusy

Konkretne zalety BigCartel są ważniejsze niż konkretne zalety innych świetni twórcy stron internetowych sprawdziliśmy w przeszłości. BigCartel to usługa niszowa – jeśli profesjonaliści z tobą rozmawiają, prawdopodobnie mieszkasz w tej niszy.

cennik

Ponieważ BigCartel ma ograniczone funkcje i minimalizm jest głównym celem estetyki projektu nie mogli wycenić swoich usług w taki sam sposób, jak robi to firma taka jak Shopify.

Więcej informacji można znaleźć w sekcji cenowej poniżej, ale jedynym rozróżnieniem między ich planami jest liczba produktów, które można sprzedać jednocześnie.

Oczywiście jest to do bani dla artysty, który ma 500 obrazów, które chcą sprzedać. Dla zdecydowanej większości rynku docelowego BigCartel ich cena jest atrakcyjna. Jeśli sprzedajesz tylko 7 produktów jednocześnie, Twój rachunek za stronę będzie niski, jak to tylko możliwe.

Stworzony dla artystów

Celem BigCartel jest przemawianie do artystycznego tłumu. Wszystkie motywy oferowane przez firmę mają na celu zaprezentowanie pięknych produktów. Wszystkie najlepsze przykłady projektowania BigCartel są minimalistyczne i całkowicie prezentują estetyczne produkty sprzedawane przez ich klientów.

pulpit thegoodtwin

W powyższym przykładzie sprzedano tylko notesy, ale jak widać, główną funkcją są produkty. Projekt strony internetowej jest maksymalnie minimalistyczny. Jest to przydatne dla artystów, ponieważ dodatkowe informacje poza tym, jak wygląda produkt, są nieistotne.

Przy tym, jak prosta jest usługa i czas konfiguracji jest bardzo niski, istnieje zostało dużo czasu na pracę nad twoją sztuką i produktami.

Łatwy w użyciu

Minimalistyczna natura BigCartel sprawia, że ​​jest to jedna z najłatwiejszych w obsłudze platform eCommerce na rynku. BigCartel jest nie dla ludzi, którzy chcą wskoczyć w drobiazgi eCommerce.

Pulpit nawigacyjny Big-Cartel

Przedstawiają ci prosty pulpit nawigacyjny, który pozwala wykonać kilka różnych zadań. Możliwość dostosowania na wysokim poziomie nie jest nazwą gry z BigCartel i stanowi świetny interfejs dla osób, które są zainteresowane prostotą

Inne usługi są również łatwe w użyciu, ale BigCartel może faktycznie zdobyć koronę w tej kategorii. Zmierzyłem czas, mogę uzyskać w połowie dobrą stronę na BigCartel z pięcioma produktami 18 minut i 47 sekund.

Oczywiście nie ma nic złego w poświęcaniu czasu. Mówię tylko – zdecydowanie nie musisz i nadal możesz mieć całkiem ładną stronę internetową.

Cons

Nie skalowalne

Naprawdę byłoby do kitu, gdy szalejesz razem ze swoim małym sklepem z artykułami artystycznymi na BigCartel, a potem z jakiegoś powodu robię się wirusowym. Chcesz skalować swój biznes tak, jak napływają pieniądze. Problem w tym, że BigCartel nie ma na to możliwości. Z pewnością będziesz musiał przełączyć na inną usługę.

Wydaje mi się, że trafienie w wielki sklep nie stanowi większego problemu. Problem polega na tym, że jeśli to zrobisz, prawdopodobnie będziesz chciał przejść na inne rozwiązanie eCommerce.

Ponadto posiadanie ogromnej biblioteki produktów i skalowanie w ten sposób nie działa tak dobrze na BigCartel. Ceny zależą od tego, ile masz produktów i ograniczają liczbę produktów do 300. To prawda, 300 produktów oznacza, że ​​masz absurdalnie duży katalog produktów. Prawdopodobnie doradziłbym każdemu, kto ma tak wiele produktów, aby obniżył go o jeden poziom.

Ograniczone funkcje i integracje

Ze względu na minimalistyczny charakter BigCartel z natury brakuje niektórych funkcji, które obejmują najlepsze platformy eCommerce. Funkcje takie jak ich narzędzie do obliczania podatków pozostaw wiele do życzenia, a opłaty za wysyłkę można ustawić tylko jako stały koszt wysyłki.

BigCartel ma kilka integracji, ale liczba ta jest niska, zwłaszcza w porównaniu do usługi takiej jak Shopify – która ma tysiące.

Chodzi o to – oczywiste jest, że jest to zgodne z projektem. BigCartel wyraźnie nie jest zainteresowany obsługą szerokiego rynku. Chcą tylko, aby twórcy i artyści korzystali z ich usług, aby zaprezentować swoje dzieła i sztukę.

Z tym podejściem nie ma nic naprawdę złego, oznacza to po prostu, że nie wszystkie funkcje i integracje usługi takiej jak Shopify będą dostępne.

Buduj swój sklep

Założenie sklepu jest tak proste, jak to możliwe dzięki BigCartel. Nie ma w tym dosłownie nic mylącego ani trudnego konfiguracja powinna zająć mniej niż godzinę nawet jeśli naprawdę chcesz nie spieszyć się. Jak wspomniałem wcześniej, zbudowałem w porządku sklep poniżej 20 minut.

Jak to działa

Zaraz po utworzeniu konta pojawi się prosty interfejs konfiguracji. Jeśli coś Cię dezorientuje lub przedstawia trudności, możesz znaleźć pomoc w Centrum pomocy lub skontaktować się z obsługą klienta.

duża strona dodania kartelu

Po przejściu kilku kroków z interfejsem instalacyjnym, pulpit nawigacyjny (pokazany w sekcji profesjonalistów) będzie następną rzeczą, którą zobaczysz. Następnym krokiem jest po prostu dodaj produkty i zaprojektuj swój sklep – oba są krok po kroku i niezwykle łatwe.

Tematy

BigCartel ma obecnie piętnaście tematów. Wszystkie są minimalistyczne i skupiają się na produktach bardziej niż na faktycznym wyglądzie strony.

Tematy Big Cartel

Każda z nich jest łatwa do edycji i może prezentować duże zdjęcia. Motywy są niezwykle łatwe w obsłudze i tworzą piękny sposób prezentowania produktów.

Problem pojawia się, gdy potrzebne jest większe dostosowanie. Będziesz musiał zrobić kodowanie samemu lub zatrudnić kogoś, kto zrobi to za ciebie. Jeśli chcesz to zrobić, BigCartel i tak nie ma dla ciebie sensu.

Istnieją również motywy innych firm, ale większość z nich to w zasadzie to, co można uzyskać na samym BigCartel i może nie mieć tego samego poziomu wsparcia lub optymalizacji mobilnej.

Funkcje eCommerce

Możliwości

Najlepszym sposobem opisania możliwości BigCartel jest stwierdzenie, że jest zdolny do tego, do czego jest zdolny. Co robi – robi dobrze.

BigCartel ma świetne narzędzie SEO które mogą zapewnić, że nie popełnisz żadnego ogromnego faux pas SEO. Umożliwia także tworzenie kodów rabatowych i zarządzanie sklepem na Facebooku.

Ponadto BigCartel ma aplikację mobilną, co oznacza, że ​​możesz zarządzać swoim sklepem z dowolnego miejsca.

Integracje

Nic dziwnego, że BigCartel nie ma szalonej ilości integracji. Dobrą rzeczą jest to mają wszystkie niezbędne i wszystkie są wysokiej jakości.

BigCartel oferuje takie integracje, jak Facebook Store, Google Analytics, LiveChat, Printful, MailChimp, Art Of Where i kilka innych.

Optymalizacja mobilna

Wszystkie motywy BigCartel są w pełni zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Oznacza to, że nie będziesz musiał tworzyć dwóch osobnych projektów dla swojego sklepu, które ludzie zobaczą na komputerze, a ludzie będą mieli dostęp z telefonu.

bigcartel dla iOS

Projekty mobilne są tak samo zgrabne jak tradycyjne projekty i sprawią, że zakupy mobilne staną się proste dla przyszłych klientów.

Oto dwie zabawne statystyki witryny eCommerce:

  • Sam zły projekt mobilny wystarczy, aby 57% internautów nie polecało Twojej firmy swoim rówieśnikom.
  • Prawie 80% konsumentów przestanie wchodzić w interakcje z Twoją witryną, jeśli witryna mobilna wyświetla się niewygodnie.

Obsługa klienta

BigCartel ma elastyczne i pomocne wsparcie klienta. Na stronie zespołu swojej witryny prezentują nawet wszystkich swoich agentów obsługi klienta – co oznacza, że ​​faktycznie mają priorytetowa obsługa klienta.

Problemem jest wsparcie nie 24/7 i nie mają wsparcia przez telefon ani czat. Moim ulubionym sposobem skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej jest rozmowa na czacie, a nie posiadanie tego rodzaju kłótni.

Mają także centrum pomocy, które obejmuje większość problemów, które mogą wystąpić podczas korzystania z usługi.

obsługa bigcartel

Jest on podzielony na różne sekcje – jak sekcja podstawowa opisana powyżej. Każda sekcja zawiera proste instrukcje dotyczące korzystania z każdego aspektu narzędzia do tworzenia witryn.

cennik

BigCartel radzi sobie z cenami stosunkowo inaczej niż w przypadku innych dobrych opcji dostępnych na rynku. Można to wykorzystać na korzyść lub na niekorzyść.

W przypadku wszystkich płatnych planów każda funkcja jest dostępna dla każdego klienta. Jedyną różnicą jest liczba produktów, które możesz sprzedać. Jeśli planujesz wiecznie sprzedawać poniżej 20 produktów – BigCartel to niesamowicie tania opcja.

Firma oferuje również bezpłatny plan Gold, który pozwala każdemu wypróbować BigCartel. Bezpłatny abonament pozwala na przesłanie do 5 produktów i ma ograniczone funkcje. Dobrym pomysłem byłoby wypróbuj bezpłatny plan, a następnie dokonaj aktualizacji, jeśli uznasz, że Ci się podoba.

Wniosek

BigCartel powinien być Twoim wyborem w eCommerce, jeśli jesteś artystą lub kimś podobnym do artysty i szukasz łatwego sposobu na sprzedaż swoich produktów na własnej stronie internetowej – zamiast Etsy.

Jest prawie brak krzywej uczenia się i możesz mieć funkcjonalną stronę internetową, która prezentuje twoje produkty w około 30 minut.

Shopify to niesamowita platforma eCommerce i nasza najbardziej polecana platforma eCommerce, ale BigCartel zaskoczył nas udowadniając, jak są dobrzy w obsłudze rynku docelowego.

Teraz, jeśli zastanawiasz się, „dlaczego nie mogę sprzedać tysiąca produktów? Co stanie się za 6 miesięcy? ”, Możesz sprawdzić naszą recenzję Wix vs WordPress dla bardziej realnego rozwiązania.

FAQ

Jest bezpłatny BigCartel?

BigCartel oferuje bezpłatny plan, który pozwala korzystać z ograniczonych funkcji i sprzedawać do pięciu produktów. Jest idealny do wypróbowania usługi przed aktualizacją.

Czy Shopify jest lepszy niż BigCartel?

Jednym słowem – tak. W dwóch słowach – to zależy. Shopify to najlepszy wybór dla większości osób, które chcą zbudować sklep eCommerce. BigCartel to fantastyczna alternatywa dla osób, które chcą zaprezentować swoje produkty artystyczne we własnej przestrzeni online i nie chcą głęboko zanurzyć się w eCommerce.

Co robi BigCartel?

BigCartel to platforma eCommerce. Ich celem jest obsługa artystów sprzedających swoje dzieła oraz małych marek sprzedających produkty artystyczne.

Czy BigCartel ma rację?

W Stripe i PayPal obowiązują opłaty za przetwarzanie kart kredytowych, ale BigCartel pobiera tylko opłatę miesięczną – bez opłat transakcyjnych.

Jak działa płatność Stripe?

Pasek jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy założyć konto i podać informacje o koncie bankowym. Kiedy ktoś kupi coś od ciebie, za pośrednictwem Stripe, pieniądze są wpłacane bezpośrednio na twoje konto bankowe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author