BigCartel İncelemesi – Sanatçının Seçimi

Bir sanatçı veya içerik oluşturucu olarak hangi e-Ticaret platformunu kullanmanız gerektiğini bulmak zordur – BigCartel, Shopify veya diğer seçeneklerden herhangi biri?

bilinmeyenSanat yaratmak bir şeydir. Çevrimiçi olarak satmak istediğinizde ne olur? Çevrimiçi mağazanızın estetiğinin güzel, korkak veya şiddet içeren kreasyonlarınızdan uzaklaşmasını istemezsiniz.

Bunu sadece hiçbir yere satamazsın.

İddialı ürünler, satışları kolaylaştırmak için sanatsal bir vitrini hak ediyor. Genel kalabalığa hizmet eden bir e-ticaret platformu kullanmak, bunaltıcı, kafa karıştırıcı ve gereksiz olabilir.

BigCartel içeri girer ve güzel ürünleri sergilemeyi basit ve eğlenceli hale getirir.

TLDR;

BigCartel, sanatçılar ve içerik oluşturucular için tasarlanmış bir e-ticaret platformudur. Tüm işlevselliğine ihtiyaç duymayan tatlı noktaya tam olarak uyuyor Shopify ama daha fazlasına ihtiyaç duymak Wix veya Squarespace e-Ticaret için teklifler.

BigCartel’in gerçekten çivi yaptığı yön, ürünler için bir vitrin oluşturmak. BigCartel’in sunduğu web sitesi tasarımı tamamen satılan ürünlerle ilgilidir.

Bu, sanatçıların ve yaratıcıların istedikleri mağazaya sahip olmalarını sağlayan harika bir seçenektir. BigCartel, ücretli bir plana geçmeden önce herkesin hizmeti beğenip beğenmediğini görmesini sağlayan sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir plan sunar..

Artıları

BigCartel’in spesifik artıları diğerinin spesifik artılarından daha önemlidir harika web sitesi oluşturucuları geçmişte gözden geçirdik. BigCartel bir niş hizmettir – profesyoneller sizinle konuşursa muhtemelen bu nişte ikamet edersiniz.

Fiyatlandırma

BigCartel sınırlı özelliklere ve minimalizm tasarım estetiğinin ana hedefidir Shopify gibi bir şirketin yaptığı gibi hizmetlerini fiyatlandıramazlardı.

Daha fazla ayrıntı aşağıdaki fiyatlandırma bölümünde bulunabilir, ancak planları arasındaki tek fark, aynı anda kaç ürün satabileceğinizdir..

Açıkçası, satmak istedikleri 500 resmi olan sanatçı için berbat. BigCartel’in hedef pazarının büyük çoğunluğu için fiyat biçimleri çekici. Aynı anda yalnızca 7 ürün satıyorsanız, web sitenizin faturası düşük olabilir.

Sanatçılar için Üretildi

BigCartel’in tüm amacı sanatsal kalabalığa hitap etmektir. Şirketin sunduğu temaların hepsi güzel ürünleri sergilemek için tasarlanmıştır. En iyi BigCartel tasarım örneklerinin tümü minimalisttir ve müşterilerinin sattığı estetik açıdan hoş ürünleri tamamen sergilemektedir..

thegoodtwin masaüstü

Yukarıdaki örnek sadece not defterleri satıyor, ancak gördüğünüz gibi ürünler ana özellik. Web sitesi tasarımı aşırı derecede minimalist. Bu, sanatçılara, ürünün neye benzediğinin yanı sıra daha fazla bilgi verdiği için de uygundur.

Servisin kullanımı ve kurulum süresinin son derece düşük olması ne kadar basittir? sanatınız ve ürünleriniz üzerinde çalışmak için çok zamanınız kaldı.

Kullanımı kolay

BigCartel’in minimalist doğası, piyasadaki kullanımı en kolay e-ticaret platformlarından birini getirir. BigCartel olduğunu eTicaretin asıl cesaretine girmek isteyen insanlar için değil.

Büyük-Karteli-pano

Size birkaç farklı görevi gerçekleştirmenizi sağlayan basit bir gösterge tablosu sunar. Üst düzey özelleştirilebilirlik, BigCartel ile oyunun adı değildir ve basitlikle ilgilenen insanlar için harika bir kullanıcı arayüzü sunar.

Diğer hizmetlerin de kullanımı kolaydır, ancak BigCartel aslında bu kategoride tacı kazanabilir. Kendimi zamanladım, beş üründe BigCartel’de iyi görünümlü bir web sitesi elde edebilirim 18 dakika 47 saniye.

Açıkçası, zaman ayırmada yanlış bir şey yok. Sadece söylüyorum – kesinlikle iyi bir web sitesine sahip olmak zorunda değilsiniz ve hala iyi bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Eksileri

Ölçeklenebilir Değil

BigCartel’deki küçük iddialı mağazanızla birlikte alay etmek ve daha sonra bir sebepten dolayı viral hale gelmek gerçekten berbat olur. İşinizi para akacağı gibi ölçeklendirmek istersiniz. Sorun şu ki BigCartel bunun için bir işleve sahip değil. Kesinlikle yapmanız gerekecek başka bir hizmete geç.

Sanırım mağazanızla büyük vurmak büyük bir sorun değil. Sorun şu ki, yaparsanız, muhtemelen farklı bir e-Ticaret çözümüne geçmek isteyeceksiniz.

Ayrıca, büyük bir ürün kütüphanesine sahip olmak ve bu şekilde ölçeklendirmek BigCartel’de o kadar da işe yaramaz. Kaç adet ürününüz olduğuna ve 300’de ürün sayısını sınırlıyorlar. Verilen 300 ürün, saçma sapan büyük bir ürün kataloğuna sahip olduğunuz anlamına gelir. Muhtemelen o kadar çok ürünü olan herkese bir çentik indirmesini tavsiye ederim.

Sınırlı Özellikler ve Entegrasyonlar

BigCartel’in minimalist doğası nedeniyle, en iyi e-Ticaret platformlarının içerdiği bazı özellikleri doğası gereği eksiktir. Onların gibi özellikler vergi hesaplama aracı arzulanan bir çok şey bırakın ve nakliye ücretleri sadece bir sabit gönderim bedeli.

BigCartel’in birkaç entegrasyonu var, ancak sayı binlerce, özellikle Shopify gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında düşük..

Mesele şu ki, bunun tasarım gereği açık. BigCartel, geniş bir pazara hizmet etmekle ilgilenmiyor. Yalnızca içerik oluşturucuların ve sanatçıların, eserlerini ve sanatlarını sergilemek için hizmetlerini kullanmalarını istiyorlar.

Bu yaklaşımda gerçekten yanlış bir şey yoktur, sadece Shopify gibi bir hizmetin sahip olduğu tüm özelliklerin ve entegrasyonların mevcut olmayacağı anlamına gelir.

Mağazanızı Oluşturun

Mağazanızı kurmak BigCartel ile mümkün olduğunca kolaydır. Kelimenin tam anlamıyla kafa karıştırıcı veya zor olan bir şey yok ve kurulum bir saatten az sürmeli gerçekten zaman ayırmak istesen bile. Daha önce de belirttiğim gibi, iyi bir mağaza inşa ettim. 20 dakikadan az.

Nasıl çalışır

Hesabınızı oluşturduktan hemen sonra, önünüzde basit bir kurulum arayüzü görünecektir. Herhangi bir şey sizi şaşırtırsa veya zorluk çıkarırsa, yardım merkezinde yardım bulabilir veya müşteri desteğine başvurabilirsiniz.

büyük kartel sayfa ekle

Kurulum arabirimiyle birkaç adım geçtikten sonra, gösterge tablosu (profesyoneller bölümünde gösterilir) gördüğünüz bir sonraki şey olacaktır. Bir sonraki adım sadece ürün ekle ve mağazanızı tasarlayın – her ikisi de adım adım ve son derece kolay.

Temalar

BigCartel’in şu anda on beş teması var. Hepsi minimalist ve web sitesinin gerçek tasarımından daha fazla ürüne odaklanıyor.

Büyük Kartel temaları

Her birinin düzenlenmesi kolaydır ve büyük fotoğrafları sergileyebilir. Temaları manipüle etmek son derece kolaydır ve ürünleri öne çıkarmak için güzel bir yol oluşturur.

Daha fazla özelleştirme istendiğinde sorun ortaya çıkar. Kendiniz kodlama yapmanız veya sizin için bunu yapmak için birini kiralamanız gerekecektir. Bu yapmak istediğiniz bir şeyse, BigCartel zaten sizin için bir seçim olarak fazla bir anlam ifade etmiyor.

Üçüncü taraf temaları da var, ancak bunların çoğu temel olarak BigCartel’in kendisinde edinebileceğiniz şeydir ve aynı düzeyde destek veya mobil optimizasyona sahip olmayabilir..

e-Ticaret Özellikleri

Yetenekleri

BigCartel’in yeteneklerini tanımlamanın en iyi yolu, ne yapabildiğini söyleyebilmektir.. Ne yapar – iyi yapar.

BigCartel bir harika SEO aracı herhangi bir büyük SEO sahte pas işlemediğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca indirim kodları oluşturmanıza ve Facebook mağazanızı yönetmenize olanak tanır.

Bunun da ötesinde, BigCartel’in hareket halindeyken mağazanızı yönetebileceğiniz bir mobil uygulaması var.

Entegrasyonları

BigCartel’in çılgın bir entegrasyona sahip olmaması sürpriz değil. İyi olan şu ki gerekli olan her şeye sahipler ve hepsi yüksek kalitede.

BigCartel, Facebook Mağazası, Google Analytics, LiveChat, Printful, MailChimp, Art Of Where ve bir avuç diğerleri gibi entegrasyonlara sahiptir.

Mobil Optimizasyon

BigCartel’in tüm temaları tamamen mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Bu, mağazanız için kişilerin bilgisayarda göreceği ve kişilerin telefonlarından erişeceği iki ayrı tasarım oluşturmanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

ios için bigcartel

Mobil tasarımlar geleneksel tasarımlar kadar çabuk ve mobil alışveriş deneyimini gelecekteki müşteriler için bir esinti haline getirecek.

İşte sizin için iki eğlenceli e-ticaret web sitesi istatistikleri:

  • İnternet kullanıcılarının% 57’si işinizi akranlarına tavsiye etmemek için tek başına zayıf mobil tasarım yeterlidir.
  • Mobil web sitesi uygunsuz bir şekilde görüntüleniyorsa, tüketicilerin neredeyse% 80’i web sitenize katılmayı bırakacaktır.

Müşteri desteği

BigCartel, duyarlı ve yardımcı müşteri desteğine sahiptir. Web sitelerinin ekip sayfasında tüm müşteri destek temsilcilerini bile sergiliyorlar – yani öncelikli müşteri desteği.

Sorun destek 7/24 değil telefon veya sohbet desteği yok. Bir destek ekibiyle iletişim kurmanın en sevdiğim yolu sohbet etmek..

Ayrıca, hizmeti kullanırken ortaya çıkabilecek sorunların çoğunu kapsayan bir yardım merkezine de sahiptirler..

bigcartel desteği

Yukarıda belirtilen temel bölümler gibi farklı bölümler halinde düzenlenmiştir. Her bölüm, web sitesi oluşturucusunun her yönünün nasıl kullanılacağına ilişkin kolay talimatları gösterir.

Fiyatlandırma

BigCartel fiyatlandırmayı piyasadaki diğer iyi seçeneklerden nispeten farklı bir şekilde ele alır. Bu sizin yararınıza veya dezavantajınız için kullanılabilir.

Tüm ücretli planlarla, her özellik her müşteriye açıktır. Tek fark satabileceğiniz ürün sayısıdır. Sonsuza kadar 20’nin altında ürün satmayı planlıyorsanız – BigCartel inanılmaz ucuz bir seçenektir.

Şirket ayrıca herkesin BigCartel’i denemesini sağlayan ücretsiz bir Altın planı sunuyor. Ücretsiz plan, en fazla 5 ürün yüklemenizi sağlar ve sınırlı özelliklere sahiptir. İyi bir fikir ücretsiz planı deneyin ve beğeneceğinize karar verirseniz yükseltin.

Sonuç

Bir sanatçı veya bir sanatçıyı andıran bir şeyseniz ve ürünlerinizi Etsy yerine kendi web sitenizde satmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, BigCartel e-ticaret seçiminiz olmalıdır..

Var neredeyse hiç öğrenme eğrisi yok ve sitenizi sergileyen, ürünler yaklaşık 30 dakika içinde.

Shopify inanılmaz bir e-ticaret platformu ve en çok önerilen e-ticaret platformumuzdur, ancak BigCartel bizi şaşırttı ne kadar iyi olduklarını kanıtlamak hedef pazarlarına hizmet verme.

Şimdi, “neden bin ürün satamıyorum? Bundan 6 ay sonra ne olacak? ”, O zaman incelememize göz atmak isteyebilirsiniz. Wix ve WordPress Karşılaştırması daha uygulanabilir bir çözüm için.

SSS

BigCartel Ücretsiz mi?

BigCartel, sınırlı özellikleri kullanmanıza ve en fazla beş ürün satmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir plan sunar. Yükseltmeden önce hizmeti denemek için mükemmeldir.

Shopify BigCartel’den daha mı iyi??

Tek kelimeyle – evet. İki kelimeyle – duruma göre değişir. Bir e-ticaret mağazası kurmak isteyenlerin çoğu için Shopify en iyi seçimdir. BigCartel, sanatsal ürünlerini kendi çevrimiçi alanlarında sergilemek ve e-ticarete derinlemesine dalmak istemeyenler için harika bir alternatiftir.

BigCartel ne yapar?

BigCartel bir e-Ticaret platformudur. Sanatlarını satan sanatçılara ve sanatsal ürünler satan küçük markalara hizmet etmeyi amaçlıyorlar..

BigCartel bir kesim yapar mı?

Stripe ve PayPal ile kredi kartı işlem ücretleri var, ancak BigCartel sadece aylık bir ücret alıyor – işlem ücreti yok.

Stripe ödemesi nasıl çalışır??

Stripe kullanımı süper kolaydır. Tek yapmanız gereken bir hesap yapmak ve banka hesap bilgilerinizi girmek. Birisi sizden Stripe aracılığıyla bir şey satın aldığında, para doğrudan banka hesabınıza ödenir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author