69 samouczków WordPress, aby odkryć wszystkie sekrety CMS

Zwykle zaczynałem od powiedzenia kilku słów o WordPress i jego świetności, ale wydaje mi się, że będzie to trochę bezcelowe.

Jeśli jesteś na tej stronie, prawdopodobnie już wiesz, jak niesamowita może być WP.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy i wskazówek, jak zbudować wspaniałą stronę internetową za pomocą WordPress. Wiesz, te praktyczne porady i wskazówki, które pomogą ci lepiej zrozumieć, z czym masz do czynienia i jak to zrobić poprawnie.

Mam to wszystko i torbę z frytkami!

W tym artykule znajdziesz obszerną listę samouczków WordPress zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Będziemy zajmować się każdym krokiem od pierwszego spotkania z WP po ​​ostatnie poprawki w nowo utworzonej witrynie. Dowiesz się więcej o motywach, różnych wtyczkach, SEO, bezpieczeństwie witryny i innych.

Następnie możesz przejść na fora pomocy najlepszych dostawców hostingu WordPress i wstydzić wszystkich.

Brzmi dobrze, prawda? Zanurzmy się!

Zacznijmy od najlepszych ogólnych samouczków w Internecie. Każdy z tych obszernych przewodników zasługuje na osobny artykuł, ponieważ obejmuje prawie wszystko, co możesz myśleć o WordPress.

Jeśli jesteś zupełnie nowy w tworzeniu stron internetowych – od tego zaczyna się Twoja podróż…

Contents

Pierwsze kroki

1. Słowniczek WordPress

Glosariusz WordPress

Przed nami jeszcze wiele pracy nad odkrywaniem świata WP, więc najlepiej poznać żargon. Jeśli nie znasz terminu, którego nie ma na liście, zawsze możesz dodać go jako sugestię.

2. WordPress.com vs. WordPress.org

WordPress.com vs. WordPress.org

Początkujący użytkownicy WP mogą łatwo pomylić się z pozornie podobnymi usługami na WordPress.com i WordPress.org. Dwie platformy są w rzeczywistości dość odrębne i obejmują zupełnie inne konfiguracje, ograniczenia i poziomy wsparcia. Dzisiaj skupimy się na własnej wersji open source dostępnej na WP.org, więc ważne jest, abyś mógł odróżnić.

3. The Ultimate Guide WordPress

Ostateczny przewodnik WordPress

Pierwsze kroki w WordPress nigdy nie były tak łatwe. WPBegginer jest jedną z największych społeczności WP, a jej zespół redakcyjny często wydaje obszerne przewodniki na temat oprogramowania. Doskonale wiedzą, jak mylne może być zbudowanie strony internetowej po raz pierwszy. Dlatego ten przewodnik przedstawia logiczny, krok po kroku proces i delikatnie wprowadza użytkownika w WordPress i jego zawiłości.

4. Jak wybrać najlepszego hosta

Wybierz host WordPress

Istnieje mnóstwo dostawców hostingu i prawie wszyscy twierdzą, że nadają się do realizacji projektów WordPress. Jednak rzeczywistość nie może być dalsza od prawdy, więc upewnij się, że dokładnie przestudiowałeś swoje dane, zanim wskoczysz na nowe przedsięwzięcie online. Osłabię ofertę, dodając nasze obszerne recenzje na temat niektórych z najlepszych pretendentów – SiteGround i Bluehost.

5. Jak zainstalować WordPress (ręcznie)

Instalacja ręczna WordPress

Ręczna instalacja oprogramowania może być nieco trudna, ale na szczęście programiści WP chętnie dzielą się informacjami bezpośrednio ze źródła. Prowadzą Cię przez proces instalowania CMS na różnych platformach i oferują rozwiązania potencjalnych problemów, które możesz napotkać po drodze. Przewodnik jest szczególnie pomocny, jeśli chcesz zainstalować WP na komputerze lokalnym i dostosować go w trybie offline.

6. Jak zainstalować WordPress (przez Softaculous)

Instalacja WordPress Softaculous

PHP i MySQL stanowią rdzeń WordPress, więc aplikacja działa najlepiej na serwerach Linux. Najczęściej dostawcy hostingu Linux wyposażają swoich klientów w cPanel, który zawiera Softaculous Autoinstaller. To potężne narzędzie oszczędza czas i wysiłek związany z ręczną instalacją i oferuje konfigurację ponad 450 aplikacji do tworzenia stron internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Instalacja WP z Softaculous jest łatwa jak 1-2-3, jak zauważysz w tym przewodniku dla początkujących WordPress.

7. Jak zainstalować WordPress (przez WAMP)

Instalacja WAMP WordPress

WAMP to w zasadzie zestaw Apache, PHP i MySQL, który działa na serwerach Windows. Ten jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników systemu Windows, którzy chcą bawić się WordPress bez konieczności przeprowadzania się do systemu Linux. Samouczek jest często aktualizowany, co zapewnia, że ​​treść jest zawsze aktualna.

8. Jak zainstalować motywy

Instalacja motywu WordPress

Świadomie czy nie, ludzie oceniają książkę po okładkach. Twoja strona nie jest inna. O ile nie zachwycisz odwiedzających od samego początku, ryzykujesz ich nieodwracalną utratą. Instalowanie motywów WP jest dość łatwym zadaniem, więc możesz skupić się na znalezieniu idealnego układu, który pasuje do Twojej witryny jak rękawica.

9. Jak zainstalować wtyczki

Instalacja WordPress z wtyczkami

Następnie mamy wtyczki. Niezwykle pomocne dodatki pozwalają dostosować WordPress według własnego uznania – koszyki na zakupy, ikony mediów społecznościowych, formularze kontaktowe – nazywasz to. Nauka ABC wtyczek WP okaże się bardzo przydatna na drodze, więc sprawdź te bezpłatne samouczki WordPress.

10. Zrozumienie widżetów

Zrozumienie widżetów WordPress

Widżety są częścią architektury WP, która zapewnia praktyczny zestaw metod ułatwiających projektowanie stron internetowych i zarządzanie nimi. Istnieje mnóstwo domyślnych widżetów, które są dostarczane z każdą świeżą instalacją WordPress, w tym kategorie, pasek wyszukiwania, chmury tagów i wiele innych. Wiele motywów i wtyczek zawiera własne widżety, więc zrozumienie ich podstaw może pomóc w jak najlepszym ich wykorzystaniu.

11. Jak skonfigurować Google Analytics

Konfiguracja WordPress Google Analytics

Znasz Google Analytics? Tak, narzędzie, które pozwala wiedzieć wszystko o użytkownikach – skąd pochodzą, co kliknęli i jak długo zostali. Ponad 50 milionów witryn na całym świecie korzysta z Google Analytics, a Twoja strona nie powinna mieć znaczenia, jeśli chcesz pozostać w kontakcie z odbiorcami.

12. Jak przyspieszyć WordPress

Przyspiesz WordPress

Nasz zespół już wyjaśnił, jak ważna jest szybkość Twojej witryny ten wypełniony faktami artykuł. Ponieważ rzeczy w naszej erze cyfrowej idą tak szybko, musisz wyprzedzać trendy lub ryzykować, że szybko pozostaniesz w tyle. Zapewnienie szybkiego czasu ładowania stron z każdej lokalizacji i na dowolnym urządzeniu to coś, co powinieneś zrobić wcześniej niż później.

13. Jak zabezpieczyć WordPress

Bezpieczny WordPress

WordPress to najpopularniejsza aplikacja do budowania stron internetowych. Jako taki najczęściej atakują również hakerzy oprogramowania na całym świecie. Ochrona witryny WP jest procesem ciągłym, który rozpoczyna się zaraz po pierwszej instalacji platformy. Zatrzymuje się tylko, gdy… cóż, właściwie nigdy się nie zatrzymuje. To nieustanna bitwa, ale nadal możesz wyjść na szczyt, jeśli będziesz wystarczająco ostrożny.

Teraz, gdy jesteśmy gotowi na rozpoczęcie korzystania z WordPress, zobaczmy, co możemy z tym zrobić.

Praca z WordPress

14. Jak dostosować panel kontrolny

Dostosuj pulpit nawigacyjny

Modyfikowanie wyglądu zaplecza WP nie polega tylko na wygodzie. Często w naszej witrynie pracuje wiele osób, które wymagają różnych poziomów dostępu. Możemy dostosować to, co widzą i edytować, do najdrobniejszych szczegółów, aż do stylu i schematu kolorów strony logowania.

15. Jak utworzyć post

WordPress Utwórz post

OK, więc skończyłeś konfigurować WordPress i możesz zacząć dodawać zawartość. Jedna rzecz przed tobą. Być może słyszałeś, że twórcy WP wydali w 2018 roku zupełnie nowego edytora o nazwie Gutenberg. Wstrząsnęło wieloma autorami i znacząco zmieniło sposób tworzenia treści. Na szczęście istnieją świetne samouczki WordPress dla początkujących, które dość dobrze omawiają temat Gutenberga.

16. Jak korzystać z edytora Gutenberga

Wykorzystaj WordPress Gutenberg

Uhonorowanie wynalazcy prasy drukarskiej, najnowszy edytor WordPress obiecał zrewolucjonizować sposób, w jaki tworzymy i dystrybuujemy nasze treści. Pierwsze wydanie przeżyło gwałtowny początek, a doświadczeni użytkownicy byli słusznie sceptyczni. Od tego czasu wszystko wraca do normy, a ten nowoczesny edytor oparty na blokach patrzy na świetlaną przyszłość.

17. Jak tworzyć kategorie

WordPress Utwórz kategorie

Kategorie składają się na całą strukturę witryny WP. Reprezentują menu Twojej witryny i pomagają użytkownikom przejść do pożądanej strony. Kategoryzowanie treści tworzy strukturę, która będzie kompleksowa zarówno dla odwiedzających, jak i robotów wyszukiwarek. Dodawanie i modyfikowanie menu jest dziecinnie proste dzięki edytorowi WP przeciągnij i upuść, więc śmiało i sprawdź.

18. Jak utworzyć stronę docelową

WordPress Utwórz stronę docelową

Dobrze zaprojektowana strona docelowa może zdziałać cuda w kampaniach marketingowych lub staraniach o generowanie potencjalnych klientów. Właściciele firm i marketerzy często stosują niestandardowe strony, ponieważ mogą przyciągać uwagę, prowadzić do predefiniowanych działań i gromadzić niezbędne dane o ruchu. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać produkt, zgromadzić subskrypcje lub promować film – strony docelowe są najlepszym rozwiązaniem!

19. Jak stworzyć galerię zdjęć

WordPress Utwórz galerię zdjęć

Treści wizualne są obecnie wokół nas. Zwykle dzielimy się zdjęciami wszystkiego, co uważamy za fajne – ludzi, jedzenia, zwierząt domowych, przyrody. W końcu „obraz jest wart tysiąca słów”, prawda? W WordPress chodzi przede wszystkim o estetykę, a na pewno dowodzą tego liczne opcje i funkcje dostosowywania w tym dziale.

20. Jak utworzyć witrynę handlu elektronicznego

WordPress Utwórz stronę eCommerce

Ponad 22% światowej populacji już robi zakupy online. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do pisania adresu internetowego i zamawiania produktu w dwie minuty, to tak, jakbyśmy nigdy nie wiedzieli inaczej. Możesz użyć różnych wtyczek do stworzenia sklepu internetowego, ale WooCommerce jest bez wątpienia najbardziej widocznym. WooCommerce już teraz szturmuje sektor handlu internetowego, wyprzedzając nawet konkurentów rynkowych, którzy skupiają się wyłącznie na handlu elektronicznym.

21. Jak utworzyć witrynę afiliacyjną Amazon

WordPress Utwórz sklep Amazon

Sklep partnerski Amazon pozwala sprzedawać swoje produkty na największym na świecie rynku. Integracja różnych platform, takich jak WordPress i Amazon, brzmi jak wielka sprawa, ale tak naprawdę nie jest. Ten samouczek prowadzi przez cały proces uruchamiania sklepu WP, przenoszenia produktów na nowy rynek i oczywiście najsłodszą część – zbieranie zarobków.

22. Jak dodawać pliki multimedialne

WordPress Dodaj multimedia

Dodawanie obrazów, plików audio i wideo do postów jest proste dzięki WP. Ten obszerny samouczek WordPress dla początkujących rzuca nieco światła na to, jak działa wbudowany edytor WISYWIG i jak zintegrować multimedia, aby Twoje treści były bardziej wciągające. Jako bonus, istnieje kilka praktycznych wskazówek dotyczących wyrównania i optymalizacji rozmiaru.

23. Jak przesyłać pliki przez FTP

WordPress Prześlij pliki FTP

Większość paneli sterowania zawiera wbudowany system zarządzania plikami, który umożliwia łatwe przesyłanie danych. Możesz to również osiągnąć poprzez pulpit administratora WP. Oba sposoby są jednak ograniczone do liczby i rozmiaru plików, które można przesyłać jednocześnie. Z drugiej strony FTP jest często szybszy, bezpieczniejszy i eliminuje wszystkie takie ograniczenia.

24. Jak dodać Favicon

WordPress Dodaj Favicon

Czy zauważyłeś kiedyś, że większość witryn ma zminimalizowany obraz, który pojawia się przed nazwą w zakładce przeglądarki? To się nazywa favicon. Jest to doskonała okazja do ulepszenia marki i uczynienia jej bardziej niezapomnianym. Dodatkowo, jeśli jesteś podobny do mnie i cały czas masz mnóstwo otwartych okien, ulubione okażą się ogromną pomocą, gdy musisz szybko zlokalizować określoną kartę.

25. Jak dodać Gravatara

WordPress Dodaj Gravatar

Gravatar, czyli Globalnie uznany awatar, reprezentuje Twój obraz w sieci. Zamiast tworzyć różne profile w wielu witrynach, możesz mieć jedno konto, korzystając ze wstępnie zdefiniowanych informacji. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla aktywnych blogerów, którzy dopiero budują sobie markę.

26. Ostateczny przewodnik dla WordPress Multisite

WordPress Multisite

WordPress oferuje sprytną opcję uruchamiania wielu stron internetowych w ramach jednej instalacji. Jak to jest przydatne? W jakich przypadkach należy zastosować tę metodę? Jak to działa? Postępuj zgodnie z tym doskonałym przewodnikiem od twórców funkcji wielu witryn i dowiedz się, jakie korzyści płyną z prowadzenia całej sieci witryn pod jednym kapeluszem.

27. Jak dodać wiele języków

WordPress Multilingual

Jaki jest najlepszy sposób na dotarcie do międzynarodowej publiczności niż rozmawianie z nią w swoim ojczystym języku? Dodanie nowych języków do istniejącej witryny WordPress działa doskonale bez żadnych dodatkowych instalacji WP.

Jeśli chodzi o jakość, zdecydowanie zalecam ręczne tłumaczenie treści, aby dopracować nawet najdrobniejsze szczegóły. Wtyczki językowe są coraz lepsze z dnia na dzień dzięki ewolucji uczenia maszynowego, więc nadal są doskonałą opcją do rozważenia, jeśli chcesz zaoszczędzić czas.

28. Jak korzystać z interfejsu API REST WordPress

WP Rest API

Interfejsy programowania aplikacji (lub po prostu interfejsy API) umożliwiają dwie różne aplikacje do łączenia i wymiany danych. Na przykład możesz użyć interfejsu API Map Google do umieszczenia mapy w swojej witrynie, która uzyska odpowiednie informacje bezpośrednio od Google. Stosując tę ​​samą logikę do WordPress, możemy znacznie poprawić wrażenia użytkownika i zwiększyć możliwości naszej witryny, wszystko za pomocą interfejsu API REST.

29. Kalendarz konserwacji witryny WordPress

Konserwacja witryny WordPress

Utrzymanie strony internetowej jest procesem ciągłym. Nawet jeśli zbudujesz idealną stronę WP, nadal musisz się nią pilnować i upewnić się, że jest zawsze aktualna. Jest wiele rzeczy do rozważenia, ale nie bój się – nie musisz pamiętać ich na pamięć. Ta lista zrobi to za Ciebie.

Teraz, gdy już skończyliśmy podstawy, czas zastanowić się, jak wygląda i czuje się nasza strona internetowa.

Motywy WordPress

30. Jak wybrać motyw

Wybierz motyw WordPress

Wybór odpowiedniego motywu dla swojej witryny ma kluczowe znaczenie, a nie mówię tylko o ładnym wyglądzie. Twój układ wizualny może znacznie poprawić wrażenia nawigacyjne odwiedzających, a nawet wzmocnić ogólne bezpieczeństwo witryny. Istnieje mnóstwo przydatnych samouczków WordPress na ten temat, ale ten obszerny przewodnik obejmuje to wszystko.

31. Jak dostosować motywy

Dostosuj motyw WordPress

Podobnie jak w przypadku każdej innej platformy typu open source, każdy aspekt infrastruktury WordPress można dostosować. Przy odpowiedniej wiedzy i odrobinie doświadczenia wkrótce przekonasz się, że modyfikacja motywu WP nie jest przeznaczona tylko dla projektantów i programistów. Gdy już to zrozumiesz, niebo jest granicą!

32. Jak utworzyć motyw podrzędny

Motyw podrzędny WordPress

Wyobraź sobie motywy potomne, takie jak środowisko testowe dla wszelkich poprawek i zwrotów akcji, które chcesz wypróbować na swojej stronie internetowej, nie zakłócając jej dostępności online. Motyw dziecięcy odwzorowuje „rodzica” i pozostawia wszystko inne Twojej wyobraźni. Jeśli po zakończeniu modyfikowania nowego układu brakuje jakichkolwiek funkcji, motyw nadrzędny uzupełni luki.

33. Jak dodać niestandardowe czcionki

WordPress Dodaj niestandardowe czcionki

Czcionka zawartości jest istotnym elementem wizualnego brandingu, który może dodać tak potrzebnego efektu do Twojej nowej firmy. Choć stylowe mogą być niektóre z wbudowanych opcji, zawsze powinieneś szukać wyjątkowości. Czcionka witryny jest idealnym sposobem na obejście tego.

34. Zrozumienie psychologii kolorów

WordPress Color Psychology

Według ostatnich badań aż 85% kupujących online wskazuje kolor jako główny powód, dla którego lubią lub nie lubią określonego produktu. Niezależnie od tego, czy robimy to na poziomie świadomym, czy nie, kolory mogą wywoływać emocje, a postępowe firmy już to wykorzystują.

35. Jak przeprowadzić test A / B

WordPress Wykonaj testy A-B

Marketerzy uwielbiają stosować metodologię testowania A / B, ponieważ może ona znaleźć praktyczne zastosowanie. Zasadniczo za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję, możesz podzielić ją na dwie (lub więcej) odmian. Załóżmy, że zastanawiasz się, czy Twoja witryna powinna przyjąć kolor zielony czy niebieski. Każdemu nowemu odwiedzającemu możesz podać inną wersję, a zebrane dane dadzą Ci znać, który kolor działa najlepiej. W końcu liczby nie kłamią, prawda?

Gdy będziesz zadowolony z nowego stylowego wyglądu swojej witryny, możesz rozważyć dodanie kilku funkcji. Poniższą listę samouczków wtyczek WordPress podzieliliśmy na kategorie według ich wartości dla różnych specjalistów.

Wtyczki WordPress

36. Niezbędne wtyczki WordPress

Niezbędne wtyczki WordPress

Dzięki ponad 50 000 wtyczek w bibliotece WP łatwo się zgubić. Na szczęście możesz znaleźć mnóstwo przydatnych samouczków wtyczek WordPress, które przedstawiają podstawowe narzędzia na początek i dlaczego ich potrzebujesz. Odtąd wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Upewnij się tylko, że dodajesz tylko to, czego potrzebujesz i regularnie je aktualizujesz, aby uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa.

37. Wtyczki WordPress dla projektantów

Wtyczki WordPress dla projektantów

Projektanci mogą realizować swój pełny potencjał twórczy dzięki WordPress. Każdy mały aspekt wizualnego wyglądu strony internetowej WP jest w pełni konfigurowalny, a istnieje mnóstwo narzędzi, które mogą ci pomóc. Sprawdź wybrane najlepsze dodatki, które projektanci uwielbiają ułatwiać.

38. Wtyczki WordPress dla programistów

Wtyczki WordPress dla programistów

Ten jest dla wszystkich webmasterów, deweloperów i ćpaczy kodu. ElegantThemes zasłynął w społeczności WP dzięki obszernej bibliotece dodatków i jednym z najlepszych samouczków WordPress. jego przewodnik pokaże Ci najbardziej preferowane wtyczki przez programistów i dlaczego są tak popularne.

39. Wtyczki WordPress dla marketerów

Wtyczki WordPress dla marketerów

Neil Patel nie wymaga przedstawiania, jeśli jesteś zdalnie zainteresowany marketingiem cyfrowym. Nie mogę wymyślić lepszej osoby, która mogłaby zaufać poradami marketingowymi, niż jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie i założyciel niezwykle udanej agencji cyfrowej. Z przyjemnością podzieli się swoją wiedzą i wskazówkami na temat swoich ulubionych wtyczek.

40. Wtyczki WordPress dla autorów

Wtyczki WordPress dla autorów

Pierwotnym celem WordPressa było popularyzowanie blogów, więc nie zapominajmy o wszystkich autorach, którzy nadal używają WP do zasilania swoich blogów. Od narzędzi, które pomagają poprawić Twoje umiejętności pisania, po sugestie dotyczące zabezpieczenia witryny – ten samouczek ma to wszystko. Ponadto przewodnik jest często aktualizowany, dzięki czemu masz pewność, że zawarte w nim informacje są ponadczasowe.

41. Wtyczki WordPress dla właścicieli sklepów

Wtyczki WordPress dla właścicieli sklepów

Posiadanie sklepu internetowego jest teraz tak proste, jak ciasto. Zrobiliśmy już przyjrzyj się najlepszym twórcom witryn e-commerce, a teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o różnych dodatkach, których możesz użyć do zwiększenia wydajności swojego sklepu. Wybierz odpowiedni zestaw narzędzi dla swojej firmy, a wkrótce nadejdzie sukces.

Po zakończeniu korzystania z wtyczek następny zestaw bezpłatnych samouczków WordPress nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o poprawianiu szybkości i wydajności witryny.

Przyspieszenie WordPress

42. Jak sprawdzić szybkość witryny

WordPress Sprawdź szybkość witryny

Szybkość witryny nie może sprowadzać się do jednej liczby, ponieważ wiele czynników wpływa na jej wydajność. Dobrze, że istnieją różne narzędzia, które nie tylko pozwalają mierzyć połączenie z całego świata, ale także zawierają zgrabne porady dotyczące optymalizacji. Radzę wybrać kilka i porównać wyniki, jakie dają z tej samej lokalizacji.

43. Jak zoptymalizować swoje zdjęcia

WordPress Optymalizuj obrazy

Pozwól, że wyjaśnię jedną rzecz – Twoje zdjęcia należą do najważniejszych czynników, na których należy się skupić, poprawiając szybkość witryny. Optymalizacja obrazu to ostrożny proces, który rozpoczyna się na długo przed przesłaniem grafiki na swoją stronę internetową. Ten przewodnik po optymalizacji jest odpowiedni dla początkujących użytkowników WordPress, ale zaawansowani użytkownicy mogą również znaleźć przydatne porady.

44. Jak włączyć kompresję Gzip

Kompresja WordPress GZIP

Kompresja obrazów to absolutna konieczność w WordPress. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości mogą zachwycić naszych gości, ale wymagają również odpowiedniej części zasobów systemowych. Zapewnienie optymalnego czasu ładowania zdjęć rozjaśnia ten ładunek, dzięki czemu możesz cieszyć się kilkoma zadowolonymi powracającymi klientami.

45. Jak korzystać z CDN

WordPress CDN

CDN, czyli sieć dostarczania treści, to sieć serwerów na całym świecie, która zawiera buforowane kopie Twojej witryny. Za każdym razem, gdy odwiedzający wyląduje na Twojej stronie, serwer najbliżej jego lokalizacji wyświetla treść. W ten sposób można uniknąć spowolnienia spowodowanego dużymi odległościami. Twój dostawca hostingu WordPress często może polecić rozwiązanie CDN, a nawet pomóc w jego instalacji.

46. ​​Jak wykorzystać buforowanie przeglądarki

Pamięć podręczna przeglądarki WordPress Leverage

Ten szybki hack umożliwia przeglądarce buforowanie niektórych części strony, dzięki czemu nie są ładowane za każdym razem, gdy ktoś na nią wyląduje. Zgrabna sztuczka wymaga pewnych modyfikacji pliku .htaccess, ale ten samouczek nauczy Cię, jak maksymalnie wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki WordPress.

47. Jak korzystać z ładowania asynchronicznego

Ładowanie asynchroniczne WordPress

Javascript jest obecnie podstawą większości stron internetowych. Przyciski mediów społecznościowych, wtyczki SEO, motywy – każdy mały element witryny uruchamia skrypty, a te skrypty potrzebują odpowiedniej części zasobów. Pamiętaj, aby zoptymalizować procesy Javascript, a to natychmiast odzwierciedli Twoją ogólną prędkość.

Szybkość jest niezbędna – możesz skorzystać z kilku szczegółowych wskazówek, jak sprawić, byś latał na stronie WP – ale także bezpieczeństwo. Następny zestaw samouczków WordPress nauczy Cię, jak zbudować ścianę wokół swojej witryny (i nie trzeba płacić za to Meksykowi).

42. Jak sprawdzić szybkość witryny

WordPress Sprawdź szybkość witryny

Szybkość witryny nie może sprowadzać się do jednej liczby, ponieważ wiele czynników wpływa na jej wydajność. Dobrze, że istnieją różne narzędzia, które nie tylko pozwalają mierzyć połączenie z całego świata, ale także zawierają zgrabne porady dotyczące optymalizacji. Radzę wybrać kilka i porównać wyniki, jakie dają z tej samej lokalizacji.

43. Jak zoptymalizować swoje zdjęcia

WordPress Optymalizuj obrazy

Pozwól, że wyjaśnię jedną rzecz – Twoje zdjęcia należą do najważniejszych czynników, na których należy się skupić, poprawiając szybkość witryny. Optymalizacja obrazu to ostrożny proces, który rozpoczyna się na długo przed przesłaniem grafiki na swoją stronę internetową. Ten przewodnik po optymalizacji jest odpowiedni dla początkujących użytkowników WordPress, ale zaawansowani użytkownicy mogą również znaleźć przydatne porady.

44. Jak włączyć kompresję Gzip

Kompresja WordPress GZIP

Kompresja obrazów to absolutna konieczność w WordPress. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości mogą zachwycić naszych gości, ale wymagają również odpowiedniej części zasobów systemowych. Zapewnienie optymalnego czasu ładowania zdjęć rozjaśnia ten ładunek, dzięki czemu możesz cieszyć się kilkoma zadowolonymi powracającymi klientami.

45. Jak korzystać z CDN

WordPress CDN

CDN, czyli sieć dostarczania treści, to sieć serwerów na całym świecie, która zawiera buforowane kopie Twojej witryny. Za każdym razem, gdy odwiedzający wyląduje na Twojej stronie, serwer najbliżej jego lokalizacji wyświetla treść. W ten sposób można uniknąć spowolnienia spowodowanego dużymi odległościami. Twój dostawca hostingu WordPress często może polecić rozwiązanie CDN, a nawet pomóc w jego instalacji.

46. ​​Jak wykorzystać buforowanie przeglądarki

Pamięć podręczna przeglądarki WordPress Leverage

Ten szybki hack umożliwia przeglądarce buforowanie niektórych części strony, dzięki czemu nie są ładowane za każdym razem, gdy ktoś na nią wyląduje. Zgrabna sztuczka wymaga pewnych modyfikacji pliku .htaccess, ale ten samouczek nauczy Cię, jak maksymalnie wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki WordPress.

47. Jak korzystać z ładowania asynchronicznego

Ładowanie asynchroniczne WordPress

Javascript jest obecnie podstawą większości stron internetowych. Przyciski mediów społecznościowych, wtyczki SEO, motywy – każdy mały element witryny uruchamia skrypty, a te skrypty potrzebują odpowiedniej części zasobów. Pamiętaj, aby zoptymalizować procesy Javascript, a to natychmiast odzwierciedli Twoją ogólną prędkość.

Szybkość jest niezbędna – możesz skorzystać z kilku szczegółowych wskazówek, jak sprawić, byś latał na stronie WP – ale także bezpieczeństwo. Następny zestaw samouczków WordPress nauczy Cię, jak zbudować ścianę wokół swojej witryny (i nie trzeba płacić za to Meksykowi).

Zabezpieczanie WordPress

48. Jak zaktualizować WordPress

Aktualizacja WordPress

Aktualizacje aplikacji to wielka rzecz. Dlaczego? Na początek wprowadzają do tabeli wiele nowych funkcji, zawierają poprawki błędów i poprawiają ogólną wydajność witryny. To samo powinno być wystarczająco przekonujące. Ale oto prawdziwy kicker: aktualizacje usuwają luki w zabezpieczeniach, które często wykorzystują hakerzy. W rzeczywistości podstawowe ataki cybernetyczne WP stanowią 31,5% wszystkich naruszeń bezpieczeństwa w WordPress. Lepiej bezpiecznie niż przykro, prawda?

49. Jak wykonać kopię zapasową WordPress

Tworzenie kopii zapasowej WordPress

O ile ufasz swojemu hostowi i swoim środkom bezpieczeństwa, zawsze powinieneś mieć plan tworzenia kopii zapasowych. W tym przypadku – dosłownie. Występują nieoczekiwane usterki i nie możesz ryzykować utraty danych, ponieważ zaskoczyło Cię. Bądź więc proaktywny i zapewniaj płynne prowadzenie firmy dzięki regularnej strategii tworzenia kopii zapasowych.

50. Jak ukryć swoją stronę logowania administratora

WordPress Ukryj stronę administratora

Czy słyszałeś o brutalnych atakach? Hakerzy uruchamiają je, aby uzyskać nieautoryzowany dostęp do stron internetowych. Ataki typu brute-force trafiają na twoją stronę administratora (która domyślnie znajduje się w / wp-admin) i wykonaj algorytm symulujący próby logowania. Działają miliony kombinacji użytkowników i przepustek, dopóki nie znajdą się na końcu. Teraz wyobraź sobie, że „przeniesiesz” stronę administratora do innej, bezpieczniejszej lokalizacji. Brzmi prosto, ale jest niesamowicie skuteczny.

51. Jak ograniczyć próby logowania

WordPress Limit Próby logowania

Innym sposobem zabezpieczenia się przed tymi nieznośnymi atakami siłowymi jest ograniczenie prób logowania na stronie administratora. W ten sposób, nawet jeśli haker znajdzie swoją lokalizację, uruchomienie złośliwego algorytmu po prostu uderzy w kamienną ścianę po kilku próbach. Pod koniec dnia dodanie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do Twojej witryny może działać tylko na Twoją korzyść.

52. Jak chronić hasło WordPress

Ochrona hasłem WordPress

Może być mnóstwo powodów, dla których chcesz ukryć niektóre (lub wszystkie) treści przed wścibskimi oczami. Na szczęście WordPress umożliwia bezpieczne logowanie do dowolnej części witryny – strony, produktu, pliku do pobrania – nazywasz to. Wykonaj ten pomocny samouczek, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

53. Jak dodać uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Konfiguracja WordPress Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jednym ze sposobów dalszego wzmocnienia aplikacji WP jest dodanie uwierzytelniania dwuskładnikowego podczas logowania. Wiesz, te kilka dodatkowych rzeczy, które czasami musimy robić oprócz wejścia do naszego użytkownika i przekazania, takich jak kliknięcie zdjęcia lub wpisanie kombinacji liter / cyfr. Dziś poznasz kilka bardziej kreatywnych sposobów zabezpieczenia strony logowania.

Teraz nasze bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie – jeśli nadal czujesz, że czegoś brakuje, dowiedz się, jak to zrobić naprawdę nie do zdobycia – i możemy skupić się bardziej na optymalizacji naszej witryny. Następny zestaw przewodników szkoleniowych WordPress sprawi, że zadanie to będzie tak łatwe, jak to tylko możliwe.

Optymalizacja WordPress

54. Ostateczny przewodnik SEO

Ostateczny przewodnik SEO WordPress

Optymalizacja wyszukiwarek (w skrócie SEO) oznacza, jak daleko Twoja strona pojawi się w wynikach wyszukiwania. Google, absolutny lider rynku, bierze pod uwagę ponad 200 czynników przy wyświetlaniu wyników, a Ty masz wpływ na większość z nich. Sposób, w jaki z nich korzystasz, może sprawić różnicę między prężnym biznesem a zrujnowanym biznesem.

55. Jak znaleźć i naprawić zepsute linki

WordPress Znajdź i napraw zepsute linki

Migracja strony internetowej WordPress lub zmiana jej domeny nieuchronnie oznacza, że ​​musisz upewnić się, że linki prawidłowo przekierowują do nowej lokalizacji. W przeciwnym razie doprowadzą zarówno odwiedzających, jak i roboty wyszukiwarek, do nieistniejących stron, które otwierają zupełnie nową puszkę robaków.

56. Jak powstrzymać wyszukiwarki przed indeksowaniem witryny

WordPress Zatrzymaj indeksowanie wyszukiwarek

Strony internetowe nie pojawiają się z dnia na dzień. Biorą dużo starannego planowania, prób i błędów oraz licznych redakcji, aż osiągną doskonałość. Chociaż możesz sobie pozwolić na wprowadzanie zmian bezpośrednio w działającej witrynie na wczesnym etapie, lepiej nie wpuszczaj robotów wyszukujących przed zakończeniem głównych zadań optymalizacyjnych.

57. Jak zawęzić linki bezpośrednie

WordPress Refine Permalinks

Idealna struktura adresów URL jest przejrzysta, czytelna i jak najkrótsza. WordPress rozumie, jak ważne są permalinki dla twojej ogólnej strategii SEO, i oferuje kilka ciekawych wbudowanych opcji ich udoskonalenia. Ten obszerny samouczek obejmuje wszystko i uzupełnia go odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na ten temat.

58. Ściągawka dla programistów

Ściągawka WordPress

Ten jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jeśli masz jakieś umiejętności kodowania i chcesz zastosować je na swojej stronie WordPress – ta lista okaże się niezbędnym asystentem. Ściągawka zaczyna od podstaw WordPressa, a następnie zawiera niezbędne informacje, które pomogą poprawić twoje umiejętności rozwijania.

59. Jak skonfigurować Yandex na WordPress

Konfiguracja WordPress Yandex

Google jest zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką… ale niekoniecznie w każdym kraju. Jeśli Twoi odbiorcy pochodzą głównie z Rosji, musisz rozważyć optymalizację pod kątem lokalnej wyszukiwarki Yandex. Firma ma po prostu ponad 50% rosyjskiego rynku wyszukiwarek, co czyni ten kraj jednym z niewielu miejsc na świecie, w których Google nie zajmuje czołowej pozycji.

W tym momencie WP powinno brzmieć na tyle dobrze, abyś chciał przełączyć się z istniejącej platformy (i, co zrozumiałe). Kolejne samouczki WordPress przeprowadzą Cię przez cały proces.

Migracja WordPress

60. Jak przenieść witrynę Bloggera do WordPress

Przenieś Bloggera do WordPress

Blogger jest jedną z najpopularniejszych platform blogowych i istnieje wiele dobrych powodów. Darmowa rejestracja, prosta nawigacja, przejrzyste menu – to wszystkie istotne zalety, lubiane przez nowych użytkowników. Jednak wraz z rozwojem witryny nieuchronnie napotkasz ograniczenia, dlatego przejście na WordPress jest rozwiązaniem bardziej niż logicznym.

61. Jak przenieść witrynę Wix do WordPress

Przenieś Wix do WordPress

Innym popularnym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych jest Wix. Choć jest atrakcyjna sama w sobie, porównując ją do WordPressa, po prostu jej tam nie ma. WP jest najlepszym wyborem pod względem wszechstronności i swobody twórczej, więc nie jest nienaturalne chcieć dokonać zmiany.

62. Jak przekonwertować witrynę Joomla na WordPress

Przenieś Joomla do WordPress

Joomla od lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku CMS. Następnie WordPress gwałtownie podskoczył i zmiotł konkurencję. Nic więc dziwnego, że użytkownicy Joomla zaczęli gromadzić się na nowej platformie. Dwie aplikacje do tworzenia stron internetowych są z natury różne, a proces ten nie jest do końca prosty. Na szczęście znaleźliśmy coś, co poprowadzi cię przez cały proces.

63. Jak przekonwertować HTML na WordPress

HTML do WordPress

Przekształcenie statycznej strony HTML w WordPress może być zniechęcającym zadaniem. Na szczęście istnieje więcej niż jeden sposób na skórowanie kota HTML, więc wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Gdy skończysz, możesz cieszyć się przynależnością do jednej z największych społeczności internetowych i korzystać ze wszystkich jego zasobów.

64. Jak przenieść WP z lokalnego serwera na Live Site

Przenieś WordPress z lokalnego do aktywnego

Bardzo często programiści wolą budować i modyfikować WordPress lokalnie zamiast stosować zmiany bezpośrednio w środowisku na żywo. Ta metoda przynosi oczywiste korzyści z pracy w trybie offline i testowania dostosowań bez dodatkowego ryzyka bananów w witrynie. Teraz możesz nauczyć się, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

65. Jak migrować WordPress do nowego hosta

Przenieś WordPress do nowego hosta

Najczęściej, gdy przenosisz swoją witrynę do nowego hosta, oni zajmują się przeniesieniem witryny. To jednak nie jest pewne, dlatego zawsze warto przygotować się do przetestowania własnych umiejętności. Oto jeden obszerny samouczek, który pomoże Ci przenieść WordPress i nie stracić żadnych danych w międzyczasie.

Omówiliśmy teraz wszystkie podstawowe aspekty budowy strony internetowej za pomocą WordPress, a ty masz dużo do zrobienia. Zanim pozwolę ci zagłębić się w bogactwo informacji, mam coś dla tych, którzy wolą uczyć się od audiowizualnych przewodników.

Samouczki wideo WordPress

66. Jak założyć witrynę WordPress w 10 minut

YouTube - Uruchom witrynę WordPress

Film instruktażowy WPBeginner zabiera nas w krótką prezentację od pierwszych kroków od wyboru hosta, aż do uruchomienia witryny WP na żywo. Jeśli tyle informacji zmieści się w 10 minut, po prostu wyobraź sobie, jak szybko można dostać się do gry WordPress.

67. Jak opracować motyw od podstaw

YouTube - Opracuj motyw WordPress

Ten samouczek zagłębia się nieco w zawiłości motywów WP i pozwala samemu zostać programistą WordPress. Po obejrzeniu filmu będziesz w stanie lepiej zrozumieć CSS i JS i zastosować te umiejętności w tworzeniu oszałamiającej wizualnie strony internetowej.

68. Jak stworzyć sklep internetowy

Youtube - Utwórz sklep WordPress

Uruchomienie nowej witryny biznesowej z WordPress nie jest niczym wielkim, ale należy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów. Postanowiłem więc pokazać jeden z najbardziej obszernych samouczków YouTube WordPress, aby upewnić się, że niczego nie przegapisz. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy z koszykiem, implementacją produktu czy bramką płatności – ten film Cię obejmuje.

69. Jak korzystać z Docker Compose z WordPress

WordPress Docker Compose

Docker Compose to narzędzie, które pozwala przenieść WordPress na wyższy poziom, wykorzystując technologię wielu kontenerów. Nie jest to odpowiednie dla początkujących użytkowników, ale jeśli znasz się na podobnych ramach i językach skryptowych, Docker może pomóc ci robić cuda z WP.

Podsumowując

Proszę, ludzie!

To kończy listę HostingTribunal samouczków WordPress. Nawet jeśli zacząłeś jako kompletny nowicjusz WP, teraz powinieneś już czuć się tak pewny siebie jak doświadczony użytkownik. Jak widać, najpopularniejszy CMS nie jest trudny w obsłudze. Przy odrobinie praktyki wkrótce stworzysz witrynę swoich marzeń.

Myślę, że coś przeoczyłem lub poszukaj dalszych informacji na temat WordPress?

Daj mi znać, a chętnie to dodam. Do zobaczenia i…

… Myślisz, że zapomnieliśmy o twojej torbie z frytkami? Jeśli osiągnąłeś ten punkt, bardzo dobrze na niego zasługujesz.

Paczka chipsów

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author