69 Návody na použitie WordPress na odhalenie všetkých tajomstiev CMS

Zvyčajne by som začal tým, že poviem pár slov o WordPress a o tom, aké je skvelé, ale cítim, že tu bude celkom zbytočné..

Ak ste na tejto stránke, pravdepodobne už viete, aký úžasný môže byť WP.

Potrebujete ďalšiu pomoc a pokyny, ako vytvoriť skvelú webovú stránku so službou WordPress. Viete, tieto praktické tipy a triky vám pomôžu lepšie porozumieť tomu, čo riešite a ako to robiť správne.

Mám všetko a vrece čipov!

V tomto článku nájdete rozsiahly zoznam príručiek WordPress pre začiatočníkov aj skúsených používateľov. Pokrývame všetky kroky od prvého stretnutia s WP až po dokončovacie úpravy na vašom novo vytvorenom webe. Dozviete sa viac o témach, rôznych doplnkoch, SEO, zabezpečení stránok a ďalšie informácie.

Potom môžete ísť na podporné fóra najlepších poskytovateľov hostingu WordPress a dať každému hanbu.

Znie to dobre, však? Poďme sa ponoriť!

Začnime s najlepšími všeobecnými tutoriálmi na webe. Každý z týchto rozsiahlych sprievodcov si zaslúži samostatný článok, pretože pokrýva takmer všetko, čo vás napadne v súvislosti s WordPress.

Ak ste úplne nováčikom v oblasti budovania webu – tu začína vaša cesta …

Contents

Začíname

1. Slovník WordPress

Slovník WordPress

Máme veľa práce, aby sme mohli skúmať svet WP, takže je najlepšie, ak sa zoznámite s žargónom. Ak nepoznáte výraz, ktorý nie je na zozname, môžete ho kedykoľvek pridať ako návrh.

2. WordPress.com vs. WordPress.org

WordPress.com vs. WordPress.org

Začínajúci používatelia WP môžu byť ľahko zamieňaní so zdanlivo podobnými službami na stránkach WordPress.com a WordPress.org. Tieto dve platformy sú v skutočnosti celkom odlišné a zahŕňajú úplne odlišné nastavenia, obmedzenia a úrovne podpory. Dnes sa zameriame na verziu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá je hosťovaná na serveri WP.org, takže je dôležité poznať rozdiel.

3. Ultimate WordPress Guide

Konečný sprievodca WordPress

Prvé kroky v programe WordPress nikdy neboli také ľahké. WPBegginer je jednou z najväčších komunít WP a jej redakčný tím často vydáva komplexné príručky o softvéri. Veľmi dobre vedia, aké mätúce môže byť vytvorenie webovej stránky prvýkrát. Táto príručka preto popisuje logický postup krok za krokom a jemne vás oboznámi s programom WordPress a jeho zložitosťou..

4. Ako si vybrať najlepšieho hostiteľa

Vyberte hostiteľa WordPress

Existuje celá škála poskytovateľov hostingu a takmer každý tvrdí, že je vhodný na umiestnenie projektov WordPress. Realita však nemôže byť ďalej od pravdy, takže sa uistite, že ste urobili svoj starostlivý výskum predtým, ako skočíte po hlave do svojho nového online podniku. Osladím dohodu pridaním našich rozsiahlych recenzií niektorých najlepších uchádzačov – SiteGround a Bluehost.

5. Ako nainštalovať WordPress (ručne)

Manuálna inštalácia WordPress

Manuálna inštalácia softvéru môže byť trochu zložitejšia, ale vývojári WP našťastie zdieľajú informácie priamo zo zdroja. Prevedú vás procesom inštalácie CMS na rôzne platformy a ponúknu riešenia možných prekážok, s ktorými sa môžete počas cesty stretnúť. Táto príručka je obzvlášť užitočná, ak potrebujete nainštalovať program WP na miestny počítač a vyladiť ho offline.

6. Ako nainštalovať WordPress (cez Softaculous)

WordPress Softaculous inštalácia

PHP a MySQL sú v jadre WordPress, takže aplikácia funguje najlepšie na serveroch Linux. Poskytovatelia hostingu Linuxu častejšie ako iní dodávajú svojim klientom cPanel, ktorý obsahuje Softaculous Autoinstaller. Tento výkonný nástroj vám ušetrí čas a úsilie spojené s manuálnymi inštaláciami a ponúka niekoľko kliknutí na nastavenie viac ako 450 aplikácií na vytváranie webových stránok. Inštalácia programu WP s programom Softaculous je taká jednoduchá ako 1-2-3, ako si všimnete v tejto príručke pre začiatočníkov programu WordPress.

7. Ako nainštalovať WordPress (prostredníctvom WAMP)

Inštalácia WordPress WAMP

WAMP je v podstate balík Apache, PHP a MySQL, ktorý beží na serveroch Windows. Tento je určený pre všetkých používateľov Windows, ktorí chcú pracovať s WordPressom bez toho, aby prešli na Linux. Výukový program je často aktualizovaný, čo zaisťuje, že jeho obsah je vždy aktuálny.

8. Ako nainštalovať témy

Inštalácia motívu WordPress

Vedomí alebo nie, ľudia posudzujú knihu podľa jej obálky. Vaše webové stránky sa nelíšia. Pokiaľ sa návštevníkom nedozviete hneď od začiatku, riskujete ich nezvratnú stratu. Inštalácia tém WP je pomerne ľahká úloha, takže sa môžete zamerať na nájdenie perfektného rozloženia, ktoré sa hodí na vaše webové stránky ako rukavice.

9. Ako nainštalovať doplnky

Inštalácia WordPress s doplnkami

Ďalej máme doplnky. Nesmierne užitočné doplnky vám umožňujú prispôsobiť WordPress tak, ako uznáte za vhodné – nákupné vozíky, ikony sociálnych médií, kontaktné formuláre – pomenujte ho. Naučenie doplnkov ABC od spoločnosti WP sa ukáže ako veľmi užitočné, takže nezabudnite skontrolovať tieto bezplatné príručky WordPress..

10. Pochopenie miniaplikácií

Pochopenie miniaplikácií WordPress

Widgety sú súčasťou architektúry WP, ktorá poskytuje praktickú sadu metód na ľahšiu tvorbu a správu webových stránok. Pri každej novej inštalácii programu WordPress je k dispozícii veľa predvolených miniaplikácií vrátane kategórií, vyhľadávacieho panela, oblakov značiek a mnoho ďalších. Mnoho tém a doplnkov obsahuje vlastné widgety, takže porozumenie ich základom vám môže pomôcť pri ich využití.

11. Ako nastaviť Google Analytics

Nastavenie WordPress Google Analytics

Znáte službu Google Analytics? Áno, nástroj, ktorý vám umožní vedieť všetko o vašich návštevníkoch – odkiaľ prišli, na čo klikli a ako dlho zostali. Viac ako 50 miliónov webových stránok na celom svete nájde skvelé využitie služby Google Analytics a vaša stránka by nemala mať žiadny význam, ak chcete zostať v kontakte so svojím publikom.

12. Ako zrýchliť WordPress

Urýchlite WordPress

Náš tím už načrtol, aká dôležitá je rýchlosť pre váš web tento faktom nabitý článok. S vecami, ktoré sa v našej digitálnej ére pohybujú tak rýchlo, musíte zostať v ústrety trendom alebo riziku, ktoré rýchlo zaostávajú. Zaistenie rýchlosti načítania stránok zo všetkých miest a na akomkoľvek zariadení je niečo, čo by ste mali urobiť skôr ako neskôr.

13. Ako zabezpečiť WordPress

Zabezpečte WordPress

WordPress je jediná najobľúbenejšia web-building aplikácia tam. Najčastejšie sa preto zameriavajú na softvérových hackerov na celom svete. Ochrana vašej webovej stránky WP je prebiehajúci proces, ktorý sa začne hneď po prvej inštalácii platformy. Zastaví sa iba vtedy, keď … vlastne sa nikdy nezastaví. Je to neúprosná bitka, ale ak ste dosť opatrní, stále môžete vyjsť na vrchol.

Teraz, keď sme pripravení začať s WordPress, pozrime sa, čo s tým môžeme urobiť.

Práca s WordPress

14. Ako prispôsobiť informačný panel

Prispôsobte si informačný panel

Úprava vzhľadu backendu WP nie je len o pohodlie. Na našich webových stránkach často pracujú viacerí ľudia a vyžadujú rôznu úroveň prístupu. To, čo vidia, môžeme upraviť a upraviť na najmenšie podrobnosti, až po štýl a farebnú schému vašej prihlasovacej stránky..

15. Ako vytvoriť príspevok

WordPress Vytvorenie príspevku

OK, takže ste dokončili nastavenie WordPress a môžete začať pridávať obsah. Jedna vec skôr, ako to urobíte. Možno ste už počuli, že vývojári WP vydali v roku 2018 úplne nového editora s názvom Gutenberg. Triasla mnohými autormi a významne zmenila spôsob, akým sa obsah vytvoril. Našťastie existujú skvelé príručky pre WordPress pre začiatočníkov, ktoré celkom dobre pokrývajú tému Gutenberg.

16. Ako využiť editor Gutenberg

Využite WordPress Gutenberg

Najnovší editor WordPress, ocenený vynálezcom tlačiarne, sľuboval prevrat v spôsobe, akým vytvárame a distribuujeme náš obsah. Počiatočné vydanie utrpelo skalnatý začiatok a skúsení používatelia boli oprávnene skeptickí. Veci sa odvtedy vracajú späť a tento moderný editor založený na blokoch sa pozerá do budúcnosti.

17. Ako vytvoriť kategórie

WordPress Vytvoriť kategórie

Kategórie tvoria celú štruktúru vašej webovej stránky WP. Predstavujú vaše stránky a pomáhajú používateľom prejsť na požadovanú stránku. Kategorizácia obsahu vytvára štruktúru, ktorá bude komplexná pre návštevníkov aj roboty vyhľadávacích nástrojov. Pridanie a úprava ponúk je detskou hrou pomocou editora WP drag-and-drop, takže choďte a vyskúšajte to.

18. Ako vytvoriť vstupnú stránku

WordPress Vytvorenie vstupnej stránky

Dobre navrhnutá vstupná stránka dokáže urobiť zázraky pre vaše marketingové kampane alebo úsilie o generáciu potenciálnych zákazníkov. Majitelia firiem a obchodníci často používajú stránky zostavené na mieru, pretože môžu priťahovať pozornosť, viesť k preddefinovaným činnostiam a zhromažďovať základné dopravné údaje. Či už chcete predávať produkt, hromadiť predplatné alebo propagovať video – vstupné stránky sú tou správnou cestou!

19. Ako vytvoriť fotogalériu

WordPress Vytvorenie fotogalérie

Vizuálny obsah je dnes všade okolo nás. Máme tendenciu zdieľať fotografie všetkého, čo považujeme za skvelé – ľudí, jedlo, domáce zvieratá, príroda. Koniec koncov, „obrázok stojí za tisíc slov“, však? WordPress je o estetike a určite to ukazuje na rozsiahlych možnostiach a funkciách prispôsobenia v tomto oddelení.

20. Ako vytvoriť web elektronického obchodu

WordPress Vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu

Viac ako 22% svetovej populácie už nakupuje online. Sme zvyknutí jednoducho zadať webovú adresu a objednať si výrobok za dve minúty, akoby sme nikdy nevedeli nič iné. Na vytvorenie online obchodu môžete použiť rôzne doplnky, ale WooCommerce je nepochybne najvýznamnejším. WooCommerce už buje sektor online obchodu búrkou, dokonca prekonáva konkurenciu na trhu, ktorá sa striktne zameriava na elektronický obchod.

21. Ako vytvoriť webovú stránku pridruženého Amazonu

WordPress Vytvorenie obchodu Amazon

Sesterský obchod Amazon vám umožňuje predávať svoje výrobky na najväčšom svetovom trhu. Integrácia rôznych platforiem ako WordPress a Amazon znie ako veľká vec, ale v skutočnosti to tak nie je. Tento tutoriál vás prevedie celým procesom spustenia obchodu WP, premiestnením vašich produktov na nový trh a samozrejme najsladšou časťou – výberom vašich zárobkov.

22. Ako pridať multimediálne súbory

WordPress Pridať multimédiá

Pridávanie obrázkov, zvukových súborov a videosúborov do príspevkov je hračkou s programom WP. Tento rozsiahly program WordPress pre začiatočníkov objasňuje, ako vstavaný editor WISYWIG funguje, a ako integrovať multimédiá, aby bol váš obsah ešte zaujímavejší. Bonusom je niekoľko praktických tipov na zarovnanie a optimalizáciu veľkosti.

23. Ako nahrávať súbory cez FTP

Nahrávanie súborov WordPress FTP

Väčšina ovládacích panelov obsahuje zabudovaný systém na správu súborov, ktorý umožňuje jednoduché odovzdávanie údajov. Môžete to dosiahnuť aj pomocou ovládacieho panela WP. Obidva spôsoby sú však obmedzené na počet a veľkosť súborov, ktoré môžete súčasne nahrať. FTP, na druhej strane, je často rýchlejší, bezpečnejší a eliminuje všetky také obmedzenia.

24. Ako pridať favicon

WordPress Pridať Favicon

Všimli ste si niekedy, že väčšina webových stránok má minimalizovaný obrázok, ktorý sa zobrazuje pred ich menom na karte prehliadača? Tomu sa hovorí favicon. Ponúka vynikajúcu príležitosť na vylepšenie vašej značky a zvýšenie jej pamätnosti. Navyše, ak ste ako ja a máte neustále otvorené okná, favicony dokážu obrovskú pomoc, keď potrebujete rýchlo nájsť konkrétnu kartu..

25. Ako pridať Gravatar

WordPress Pridať Gravatar

Gravatar, čo je skratka pre Globally Recognized Avatar, predstavuje váš vizuálny obraz na webe. Namiesto vytvárania rôznych profilov na viacerých webových stránkach môžete mať preddefinované informácie jeden účet. Toto riešenie je užitočné najmä pre aktívnych blogerov, ktorí si sami vytvárajú meno.

26. Ultimate Guide for WordPress Multisite

Multisite WordPress

WordPress ponúka šikovný spôsob spustenia viacerých webových stránok v rámci jednej inštalácie. Ako je to užitočné? V ktorých prípadoch by ste si mali zvoliť túto metódu? Ako to funguje? Postupujte podľa tohto vynikajúceho tutoriálu od skutočných vývojárov funkcie viacerých miest a zistite výhody prevádzkovania celej siete lokalít pod jedným klobúkom..

27. Ako pridať viac jazykov

Viacjazyčný WordPress

Aký najlepší spôsob, ako osloviť medzinárodné publikum, ako s nimi hovoriť v ich rodnom jazyku? Pridanie nových jazykov na váš existujúci web WordPress funguje úplne dobre bez akýchkoľvek ďalších inštalácií WP.

Pokiaľ ide o kvalitu, dôrazne vám odporúčame ručne preložiť svoj obsah, aby ste sa ubezpečili, že upresníte aj tie najmenšie podrobnosti. Jazykové doplnky sa však vďaka vývoju strojového učenia každým dňom zlepšujú, takže sú stále vynikajúcou možnosťou zvážiť, či potrebujete ušetriť čas..

28. Ako používať rozhranie WordPress REST API

Rozhranie API WP Rest

Rozhrania na programovanie aplikácií (alebo jednoducho API) umožňujú dve rôzne aplikácie na prepojenie a výmenu údajov. Napríklad pomocou rozhrania Google Maps API môžete na svoj web umiestniť mapu, ktorá získa relevantné informácie priamo od spoločnosti Google. Použitím rovnakej logiky na WordPress môžeme výrazne vylepšiť používateľské prostredie a vylepšiť možnosti našich stránok, a to všetko pomocou rozhrania REST API.

29. Kalendár údržby stránok WordPress

Údržba stránok WordPress

Údržba webových stránok je nepretržitý proces. Aj keď vytvoríte perfektný web WP, musíte ho stále sledovať a zabezpečiť, aby bol vždy aktuálny. Existuje veľa vecí, ktoré treba brať do úvahy, ale nebojte sa – nemusíte si ich pamätať zo srdca. Tento zoznam to urobí za vás.

Teraz, keď už skončíme základy, je čas zamyslieť sa nad tým, ako náš web vyzerá a čo je.

Témy WordPress

30. Ako si vybrať tému

Vyberte tému WordPress

Výber správneho motívu pre váš web je zásadný a nehovorím len o peknom vzhľade. Vaše vizuálne rozloženie môže výrazne vylepšiť navigačné skúsenosti návštevníkov a dokonca posilniť celkovú bezpečnosť stránok. Existuje veľa užitočných návodov WordPress na túto tému, ale tento rozsiahly sprievodca sa týka všetkých.

31. Ako prispôsobiť témy

Prispôsobte tému WordPress

Rovnako ako pri každej inej otvorenej platforme je možné prispôsobiť každý aspekt infraštruktúry WordPress. So správnymi znalosťami a skúsenosťami zistíte, že úprava témy WP nie je určená iba pre dizajnérov a vývojárov. Akonáhle sa dostanete na kĺb, obloha je limit!

32. Ako vytvoriť detskú tému

WordPress Child Theme

Predstavte si detské témy ako testovacie prostredie pre všetky vylepšenia a zvraty, ktoré chcete vyskúšať na svojej webovej stránke bez narušenia dostupnosti online. Detská téma replikuje jej „rodiča“ a všetko ostatné ponecháva na vašej fantázii. Ak po dokončení úpravy nového rozloženia budú nejaké funkcie chýbať, medzery vyplnia nadradené motívy.

33. Ako pridať vlastné písma

WordPress Pridať vlastné písma

Vaše písmo s obsahom je základným prvkom vizuálnej značky, ktorá môže pridať toľko potrebné oomph do vášho nového podnikania. Tak štýlové, ako sú niektoré z vstavaných možností, mali by ste vždy hľadať jedinečnosť. Písmo vášho webu je perfektný spôsob, ako to dosiahnuť.

34. Pochopenie psychológie farieb

WordPress Color Psychology

Podľa posledných štúdií neuveriteľných 85% online nakupujúcich poukazuje na farbu ako na hlavný dôvod, prečo sa im určitý produkt páči alebo nepáči. Či už to robíme na vedomej úrovni alebo nie, farby môžu vyvolať emócie a progresívne podniky už túto skutočnosť využívajú.

35. Ako vykonať testovanie A / B

WordPress Vykonajte testovanie A-B

Obchodníci radi používajú metodiku testovania A / B, pretože môžu nájsť značné praktické využitie. V zásade, kedykoľvek čelíte rozhodnutiu, môžete ho rozdeliť do dvoch (alebo viacerých) variácií. Povedzme, že vás zaujíma, či by váš web mal používať zelenú alebo modrú farebnú schému. Každému novému návštevníkovi môžete poskytnúť inú verziu a zozbierané metriky vám oznámia, ktorá farba má najlepšiu výkonnosť. Koniec koncov – čísla neklamú, správne?

Keď budete spokojní s novým štýlovým vzhľadom svojho webu, môžete zvážiť pridanie niektorých funkcií. Nasledujúci zoznam kurzov doplnkov WordPress sme kategorizovali podľa ich hodnoty pre rôznych profesionálov.

Doplnky WordPress

36. Musí mať doplnky WordPress

Musí mať doplnky WordPress

S viac ako 50 000 doplnkami v knižnici WP je ľahké sa stratiť. Našťastie nájdete množstvo užitočných tutoriálov s doplnkami WordPress, ktoré načrtávajú základné nástroje, ktoré treba začať a prečo ich potrebujete. Odtiaľ to všetko záleží na vašej fantázii. Len nezabudnite pridať iba to, čo potrebujete, a pravidelne ho aktualizujte, aby ste predišli akýmkoľvek bezpečnostným rizikám.

37. Doplnky WordPress pre dizajnérov

Doplnky WordPress pre dizajnérov

Dizajnéri dokážu naplno využiť svoj kreatívny potenciál pomocou programu WordPress. Každý malý aspekt vizuálneho výhľadu na webovej stránke WP je plne prispôsobiteľný a existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu. Vyskúšajte výber niektorých najlepších doplnkov, ktoré návrhári radi uľahčujú.

38. Doplnky WordPress pre vývojárov

Doplnky WordPress pre vývojárov

Toto je pre vás všetkých webmasterov, vývojárov a kódových fešákov. ElegantThemes si v komunite WP pomenovali svoju rozsiahlu knižnicu doplnkov a niektoré z najlepších tutoriálov WordPress. jeho sprievodca vám ukáže najvýhodnejšie doplnky od vývojárov a prečo sú tak populárne.

39. Doplnky WordPress pre obchodníkov

Doplnky WordPress pre obchodníkov

Ak máte záujem o digitálny marketing, spoločnosť Neil Patel sa nemusí predstavovať. Neviem si predstaviť lepšiu osobu, ktorá by dôverovala marketingovému poradenstvu, ako jedného z najlepších ovplyvňujúcich pracovníkov v tejto oblasti a zakladateľa veľmi úspešnej digitálnej agentúry. Je rád, že sa podelil o svoje know-how a poukázal na svoje obľúbené doplnky.

40. Doplnky WordPress pre autorov

Doplnky WordPress pre autorov

Pôvodným cieľom programu WordPress bolo popularizovať blogovanie, takže nezabúdajte na všetkých autorov, ktorí stále používajú WP na napájanie svojich blogov. Od nástrojov, ktoré pomáhajú zlepšovať vaše písacie schopnosti, až po návrhy na zabezpečenie vašich webových stránok – tento tutoriál má všetko. Sprievodca sa navyše často aktualizuje, takže si môžete byť istí, že informácie vo vnútri sú nadčasové.

41. Doplnky WordPress pre majiteľov obchodov

Doplnky WordPress pre majiteľov obchodov

Mať online obchod je v dnešnej dobe rovnako jednoduché ako koláč. Už sme si vzali bližší pohľad na najlepších tvorcov webových stránok v oblasti elektronického obchodu, a teraz je čas dozvedieť sa viac o rôznych doplnkoch, ktoré môžete použiť na zvýšenie výkonu vášho obchodu. Vyberte si tú správnu sadu nástrojov pre svoje podnikanie a úspech bude čoskoro nasledovať.

Po dokončení doplnkov vám ďalšia sada bezplatných príručiek WordPress naučí všetko, čo potrebujete vedieť o zvýšení rýchlosti a výkonnosti stránok.

Urýchlenie WordPress

42. Ako skontrolovať rýchlosť svojich webových stránok

Skontrolujte rýchlosť webových stránok

Rýchlosť stránok sa nemôže znížiť na jedno číslo, pretože jej výkon ovplyvňuje veľa faktorov. Dobrá vec, že ​​existujú rôzne nástroje, ktoré vám umožňujú nielen merať vaše pripojenie z celého sveta, ale obsahujú aj elegantné tipy na optimalizáciu. Moja rada by bola výber niekoľkých a porovnanie výsledkov, ktoré prinesú z rovnakého miesta.

43. Ako optimalizovať obrázky

WordPress Optimize Images

Dovoľte mi objasniť jednu vec – vaše obrázky patria medzi najdôležitejšie faktory, na ktoré sa treba zamerať pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok. Optimalizácia obrázkov je opatrný proces, ktorý začína pred tým, ako odovzdáte vizuály na svoj web. Tento sprievodca optimalizáciou je vhodný pre začiatočníkov WordPress, ale pokročilí používatelia môžu nájsť aj niekoľko úhľadných rád.

44. Ako povoliť kompresiu gzip

Kompresia WordPress GZIP

Kompresia obrázkov je v programe WordPress absolútnou nevyhnutnosťou. Fotografie s vysokým rozlíšením môžu páčiť našim návštevníkom, ale tiež si vyžadujú spravodlivý podiel na systémových zdrojoch. Zaistenie optimálneho času načítania vašich fotografií uľahčí načítanie a vďaka tomu si môžete vychutnať spokojných vracajúcich sa zákazníkov.

45. Ako používať CDN

WordPress CDN

CDN alebo sieť na doručovanie obsahu je sieť serverov z celého sveta, ktorá obsahuje kópie vašich webových stránok v pamäti. Vždy, keď návštevník pristane na vašej stránke, zobrazí sa obsah najbližšie k jeho umiestneniu. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť akémukoľvek spomaleniu spôsobenému veľkými vzdialenosťami. Váš poskytovateľ hostingu WordPress vám často môže odporučiť riešenie CDN a dokonca vám pomôže s jeho inštaláciou.

46. ​​Ako využiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača WordPress

Táto rýchlosť hack umožňuje prehliadaču cache niektoré časti vašej stránky, takže nie sú načítané zakaždým, keď niekto pristane na nej. Úhľadný trik vyžaduje určité úpravy súboru .htaccess, ale tento tutoriál vás naučí, ako používať vyrovnávaciu pamäť prehliadača WordPress k maximálnej výhode..

47. Ako používať asynchrónne načítanie

Asynchrónne načítavanie WordPress

Javascript je dnes jadrom väčšiny webových stránok. Tlačidlá sociálnych médií, doplnky SEO, témy – každý malý prvok lokality prevádzkuje skripty a tieto skripty potrebujú spravodlivý podiel zdrojov. Nezabudnite optimalizovať procesy Javascriptu, čo sa okamžite prejaví na vašej celkovej rýchlosti.

Rýchlosť je nevyhnutná – a môžete mať úžitok z niekoľkých podrobných tipov, ako zaistiť, aby vás webový server WP preletel – ale aj bezpečnosť. Nasledujúca sada príručky WordPress vás naučí, ako postaviť múr okolo svojich webových stránok (a za to nemusíte platiť Mexiko)..

42. Ako skontrolovať rýchlosť svojich webových stránok

Skontrolujte rýchlosť webových stránok

Rýchlosť stránok sa nemôže znížiť na jedno číslo, pretože jej výkon ovplyvňuje veľa faktorov. Dobrá vec, že ​​existujú rôzne nástroje, ktoré vám umožňujú nielen merať vaše pripojenie z celého sveta, ale obsahujú aj elegantné tipy na optimalizáciu. Moja rada by bola výber niekoľkých a porovnanie výsledkov, ktoré prinesú z rovnakého miesta.

43. Ako optimalizovať obrázky

WordPress Optimize Images

Dovoľte mi objasniť jednu vec – vaše obrázky patria medzi najdôležitejšie faktory, na ktoré sa treba zamerať pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok. Optimalizácia obrázkov je opatrný proces, ktorý začína pred tým, ako odovzdáte vizuály na svoj web. Tento sprievodca optimalizáciou je vhodný pre začiatočníkov WordPress, ale pokročilí používatelia môžu nájsť aj niekoľko úhľadných rád.

44. Ako povoliť kompresiu gzip

Kompresia WordPress GZIP

Kompresia obrázkov je v programe WordPress absolútnou nevyhnutnosťou. Fotografie s vysokým rozlíšením môžu páčiť našim návštevníkom, ale tiež si vyžadujú spravodlivý podiel na systémových zdrojoch. Zaistenie optimálneho času načítania vašich fotografií uľahčí načítanie a vďaka tomu si môžete vychutnať spokojných vracajúcich sa zákazníkov.

45. Ako používať CDN

WordPress CDN

CDN alebo sieť na doručovanie obsahu je sieť serverov z celého sveta, ktorá obsahuje kópie vašich webových stránok v pamäti. Vždy, keď návštevník pristane na vašej stránke, zobrazí sa obsah najbližšie k jeho umiestneniu. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť akémukoľvek spomaleniu spôsobenému veľkými vzdialenosťami. Váš poskytovateľ hostingu WordPress vám často môže odporučiť riešenie CDN a dokonca vám pomôže s jeho inštaláciou.

46. ​​Ako využiť vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača WordPress

Táto rýchlosť hack umožňuje prehliadaču cache niektoré časti vašej stránky, takže nie sú načítané zakaždým, keď niekto pristane na nej. Úhľadný trik vyžaduje určité úpravy súboru .htaccess, ale tento tutoriál vás naučí, ako používať vyrovnávaciu pamäť prehliadača WordPress k maximálnej výhode..

47. Ako používať asynchrónne načítanie

Asynchrónne načítavanie WordPress

Javascript je dnes jadrom väčšiny webových stránok. Tlačidlá sociálnych médií, doplnky SEO, témy – každý malý prvok lokality prevádzkuje skripty a tieto skripty potrebujú spravodlivý podiel zdrojov. Nezabudnite optimalizovať procesy Javascriptu, čo sa okamžite prejaví na vašej celkovej rýchlosti.

Rýchlosť je nevyhnutná – a môžete mať úžitok z niekoľkých podrobných tipov, ako zaistiť, aby vás webový server WP preletel – ale aj bezpečnosť. Nasledujúca sada príručky WordPress vás naučí, ako postaviť múr okolo svojich webových stránok (a za to nemusíte platiť Mexiko)..

Zabezpečenie WordPress

48. Ako aktualizovať WordPress

Aktualizácia WordPress

Aktualizácia aplikácií je veľká vec. Prečo? Pre začiatočníkov prinášajú do tabuľky množstvo nových funkcií, obsahujú opravy chýb a zlepšujú celkový výkon stránok. To by malo byť dosť presvedčivé. Ale tu je skutočný kicker: aktualizácie opravujú bezpečnostné chyby, ktoré hackeri často zneužívajú. V skutočnosti, základné kybernetické útoky WP predstavujú 31,5% zo všetkých porušení zabezpečenia v systéme WordPress. Lepšie bezpečné ako ľúto, správne?

49. Ako zálohovať WordPress

Zálohovanie WordPress

Pokiaľ dôverujete svojmu hostiteľovi a bezpečnostným opatreniam, mali by ste vždy mať plán zálohovania. V tomto prípade – doslova. Stávajú sa neočakávané chyby a nemôžete riskovať stratu údajov, pretože vás prekvapilo. Buďte teda proaktívni a zabezpečte hladké plachtenie svojej firmy pomocou pravidelnej stratégie zálohovania.

50. Ako skryť prihlasovaciu stránku správcu

Skryť stránku správcu

Už ste počuli o útokoch hrubou silou? Hackeri ich spustia, aby získali neoprávnený prístup na webové stránky. Útoky hrubou silou sa dostanú na vašu stránku správcu (ktorá je predvolene umiestnená na stránke / Wp-admin) a spustiť algoritmus, ktorý simuluje pokusy o prihlásenie. Prevádzkujú milióny kombinácií používateľov a vstupov, až kým nie sú konečne na mieste. Teraz si predstavte, či „presuniete“ stránku správcu na iné, bezpečnejšie miesto. Znie to jednoducho, ale je to neuveriteľne efektívne.

51. Ako obmedziť pokus o prihlásenie

Pokusy o prihlásenie do limitu WordPress

Ďalším spôsobom, ako sa chrániť pred týmito otravnými útokmi hrubou silou, je obmedzenie pokusov o prihlásenie na stránke správcu. Týmto spôsobom, aj keď hacker nájde svoje umiestnenie, spustenie škodlivého algoritmu po niekoľkých pokusoch zasiahne kamennú stenu. Na konci dňa môže pridanie ďalšej úrovne zabezpečenia na váš web fungovať iba vo váš prospech.

52. Ako chrániť heslom WordPress

Chráňte heslom WordPress

Existuje veľa dôvodov, prečo chcete, aby sa nejaký (alebo celý) obsah skryl pred zvedavými očami. Našťastie vám WordPress umožňuje bezpečné prihlásenie do ktorejkoľvek časti vášho webu – stránky, produktu, stiahnuteľného súboru – pomenujete ho. Postupujte podľa tohto užitočného návodu a zistite, ako na to.

53. Ako pridať dvojfaktorové overenie

WordPress Setup Two Factor Authentication

Jednou z metód na ďalšie posilnenie aplikácie WP je pridanie dvojfaktorovej autentifikácie po prihlásení. Viete, tých pár ďalších vecí, ktoré musíme niekedy urobiť, okrem vstupu do nášho používateľa a odovzdania, ako napríklad kliknutie na fotografiu alebo zadanie rozbaľovacieho zoznamu písmeno / číslo. Dnes sa dozviete niekoľko ďalších kreatívnych spôsobov, ako zaistiť svoju prihlasovaciu stránku.

Teraz je naša bezpečnosť na špičkovej úrovni – ak máte stále pocit, že niečo chýba, naučte sa, ako ju skutočne impregnovať – ​​a my sa môžeme viac zamerať na optimalizáciu našich stránok. Ďalšia sada školiacich sprievodcov WordPress urobí túto úlohu tak jednoduchou, ako len môže byť.

Optimalizácia WordPress

54. Konečný sprievodca SEO

Dokonalý sprievodca SEO WordPress

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (alebo skrátene SEO) znamená, ako ďaleko predbehne váš web vo výsledkoch vyhľadávania. Spoločnosť Google, absolútna jednotka na trhu, pri zobrazovaní výsledkov zohľadňuje viac ako 200 faktorov a na väčšinu z nich máte vplyv. Ak ich využijete, môže to znamenať rozdiel medzi bzučiacou firmou alebo bustou.

55. Ako nájsť a opraviť nefunkčné odkazy

WordPress Nájsť a opraviť nefunkčné odkazy

Migrácia webovej stránky WordPress alebo zmena jej domény nevyhnutne znamená, že musíte zaistiť správne presmerovanie odkazov na nové umiestnenie. V opačnom prípade povedú návštevníkov aj prehľadávače vyhľadávacích nástrojov na neexistujúce stránky, ktoré otvárajú úplne novú plechovku červov.

56. Ako zabrániť vyhľadávačom v indexovaní vašich stránok

WordPress Zastaví vyhľadávacie nástroje v indexovaní

Webové stránky sa nezobrazujú iba cez noc. Vyžadujú veľa starostlivého plánovania, pokusov a omylov a početné redigovania, až kým nedosiahnu dokonalosť. Aj keď si môžete dovoliť vykonať zmeny priamo na živom webe v jeho počiatočných fázach, radšej nenechajte vyhľadávacie roboty skôr, ako dokončíte hlavné úlohy optimalizácie..

57. Ako spresniť vaše Permalinky

WordPress Spresnenie Permalinks

Dokonalá štruktúra adresy URL je čistá, čitateľná a čo najkratšia. WordPress chápe, aké zásadné sú permalinky pre vašu celkovú stratégiu SEO a poskytuje niekoľko úhľadných zabudovaných možností ich vylepšenia. Tento rozsiahly návod pokrýva všetko a dopĺňa ho odpoveďami na často kladené otázky na túto tému.

58. Vývojári Cheat Sheet

WordPress Cheat Sheet

Tento je určený pre pokročilejších používateľov. Ak máte nejaké znalosti v oblasti kódovania a chcete ich použiť na svojom webe WordPress – tento zoznam sa ukáže ako nevyhnutný pomocník. Cheat sheet vás začne so základmi WordPress a potom sa venuje základom, ktoré pomôžu zlepšiť vaše rozvojové schopnosti.

59. Ako nastaviť Yandex na WordPress

Nastavenie WordPress Yandex

Google je zďaleka najpopulárnejší vyhľadávací nástroj … ale nie nevyhnutne v každej krajine. Ak vaše publikum pochádza prevažne z Ruska, musíte zvážiť optimalizáciu pre miestny vyhľadávací nástroj Yandex. Spoločnosť drží spravodlivosť viac ako 50% ruského trhu s vyhľadávacími nástrojmi, aby sa krajina stala jedným z mála miest na svete, na ktorom spoločnosť Google nenárokuje najlepšie miesto.

Do tohto momentu by WP malo znieť dosť dobre, aby vás prinútilo prejsť od vašej existujúcej platformy (a pochopiteľne tak). Nasledujúce príručky WordPress vás prevedú týmto procesom.

Migrácia WordPress

60. Ako presunúť lokalitu Blogger na WordPress

Presuňte Blogger na WordPress

Blogger je jednou z najobľúbenejších platforiem na blogovanie a existuje veľa dobrých dôvodov. Bezplatná registrácia, jednoduchá navigácia, prehľadné ponuky – to všetko sú základné výhody, ktoré sa novým používateľom páčia. S rastúcou stránkou sa však nevyhnutne stretnete s obmedzeniami, a preto je prechod na WordPress viac než logickým riešením..

61. Ako presunúť lokalitu Wix na WordPress

Presuňte Wix na WordPress

Ďalším populárnym riešením budovania webových stránok je Wix. Keď to porovnáte s WordPressom, je to také atraktívne, ako keby to bolo samo o sebe. WP je najlepšou voľbou z hľadiska všestrannosti a tvorivej slobody, takže nie je neprirodzené chcieť urobiť zmenu.

62. Ako previesť stránku Joomla na WordPress

Presuňte Joomla na WordPress

Joomla roky držala popredné miesto na trhu CMS. Potom WordPress prudko stúpal a vyhnal konkurenciu. Preto nebolo prekvapením, keď sa používatelia Joomly začali hrnúť na novú platformu. Tieto dve aplikácie na vytváranie webových stránok sa svojou podstatou líšia a proces nie je celkom jednoduchý. Našťastie sme našli niečo, čo vás vedie celým procesom.

63. Ako prevádzať HTML na WordPress

HTML na WordPress

Transformácia statickej stránky HTML na WordPress môže byť náročná úloha. Našťastie existuje viac ako jeden spôsob, ako môžete vylepšiť spôsob používania HTML mačky, takže si vyberte spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje. Po dokončení sa môžete tešiť z toho, že ste súčasťou jednej z najväčších online komunít a môžete využiť všetky jeho zdroje.

64. Ako presunúť WP z lokálneho servera na živé stránky

Presuňte WordPress z miestneho na živý

Vývojári stále radšej vytvárajú a upravujú WordPress lokálne namiesto aplikovania zmien priamo na živé prostredie. Táto metóda prináša zjavné výhody práce v režime offline a testovania prispôsobení bez zvýšeného rizika, že váš web bude banánmi. Teraz sa môžete naučiť, ako to urobiť sami, v niekoľkých ľahkých krokoch.

65. Ako migrovať WordPress na nového hostiteľa

Presuňte WordPress na nového hostiteľa

Častejšie ako nie, keď presuniete svoju webovú stránku na nového hostiteľa, postarajú sa o jej prenos. Stále to nie je dané, takže vždy je užitočné byť pripravený vyskúšať si svoje vlastné zručnosti. Tu je jeden rozsiahly návod, ktorý vám pomôže presunúť WordPress a medzitým nestratíte žiadne údaje.

Teraz sme sa venovali všetkým podstatným aspektom vytvárania webovej stránky pomocou programu WordPress a vy máte veľa čítania. Predtým, ako vám dovolím kopať toto množstvo informácií, mám niečo – niečo pre tých z vás, ktorí dávajú prednosť poučeniu z audiovizuálnych sprievodcov.

Videopríručky WordPress

66. Ako spustiť web WordPress za 10 minút

YouTube - založte web WordPress

Inštruktážne video WPBeginnera nás zavedie na rýchlu prehliadku od prvých krokov po výbere hostiteľa až po spustenie živého webu WP. Ak sa toľko informácií zmestí do 10 minút, predstavte si, ako rýchlo sa dostanete do hry WordPress.

67. Ako rozvíjať tému od nuly

YouTube - rozvíjajte tému WordPress

Tento tutoriál sa ponorí trochu hlbšie do zložitosti tém WP a umožní vám stať sa vývojárom WordPress sami. Po pozeraní videa budete môcť lepšie porozumieť CSS a JS a implementovať tieto zručnosti pri vytváraní vizuálne ohromujúceho webu..

68. Ako vytvoriť internetový obchod

YouTube - Vytvorte obchod WordPress

Začať novú obchodnú webovú stránku s WordPressom nie je nič moc, ale je potrebné zvážiť niekoľko základných podrobností. Preto som sa rozhodol ukázať vám jeden z najrozsiahlejších sprievodcov služby YouTube WordPress, aby ste sa ubezpečili, že vám nič nechýba. Či už potrebujete pomoc s nákupným košíkom, implementáciou produktu alebo platobnou bránou – toto video vás pokrylo.

69. Ako používať Docker Compose s WordPress

WordPress Docker Compose

Docker Compose je nástroj, ktorý vám umožní posunúť WordPress na ďalšiu úroveň pomocou technológie viacerých kontajnerov. Nie je to presne vhodné pre začiatočníkov, ale ak viete, ako postupovať okolo podobných rámcov a skriptovacích jazykov, Docker vám môže pomôcť s otázkou WP..

Zabalenie

Tam to máte, ľudia!

Týmto sa uzavrie zoznam HostingTribunal kurzov WordPress. Aj keď ste začínali ako nováčik WP, už by ste sa mali cítiť rovnako istí ako skúsení používatelia. Ako vidíte, najobľúbenejší CMS nie je tak ťažko ovládateľný. Takže s trochou praxe si čoskoro vytvoríte web svojich snov.

Myslím, že mi niečo uniklo alebo hľadám ďalšie informácie o téme WordPress?

Dajte mi vedieť a rád to pridám. Ahoj, a…

… myslíte, že sme zabudli na vašu tašku s čipmi? Ak ste dosiahli tento bod, potom si ho veľmi dobre zaslúžite.

Vak na hranolky

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author