Najlepšie bezplatné cloudové úložisko pre rok 2020

Vektorový obrázok cloudového úložiskaNeexistuje nič také ako obed zadarmo, ako sa hovorí …

Ale tam bezplatné vzorky, ak viete, kde hľadať. A pokiaľ ide o nájdenie najlepšia bezplatná služba cloudového úložiska, nájdete ich takmer všade.

Dnešní špičkoví poskytovatelia cloudového úložiska sú viac než ochotní poskytnúť vám trochu cloudového úložiska – úplne zadarmo – v nádeji, že po dokončení skúšobnej verzie sa z vás stane lojálny platiaci zákazník..

Pravda za „bezplatnými“ súdmi

A čo viac, mnohé z týchto bezplatných skúšobných období sú skutočne užitočné a umožňujú vám „vyskúšať jazdu“ takmer všetky funkcie, ktoré získate pre zákazníka ako úplne … Je však dôležité zdôrazniť, že väčšina možností bezplatného ukladacieho priestoru v cloude – či už ide o skúšobnú verziu alebo v opačnom prípade – jednoducho nemajú dostatok miesta pre väčšinu firiem, vrátane firiem s viac ako niekoľkými zákazníkmi, ktorí ukladajú a nahrávajú svoje súbory.

To znamená, že by mohli stačiť na osobné použitie, a ako už bolo uvedené, stále stojí za to vyskúšať si cit pre službu a užívateľské rozhranie.

Najlepšie bezplatné cloudové úložné služby v roku 2020

Pri hodnotení služieb sme sa zamerali na celkový úložný priestor, ktorý získate zadarmo, ako náš primárny hodnotiaci faktor (za predpokladu, že všetky tu uvedené možnosti sú: uzamknutej tesný z hľadiska bezpečnosti).

Okrem toho sme kládli takmer rovnaký dôraz na špecifikácie poskytované zadarmo. Okrem funkcií sme vzali do úvahy aj používateľské skúsenosti, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri určovaní, ktorý balík je najlepšia bezplatná služba.

Každá služba má svoje vlastné maximá a minimá, takže náš zoznam nie je skutočne objektívny. Pri zostavovaní zoznamu sme sa zamerali na niekoľko vecí, takže pri ich prechádzaní budeme rozširovať každú službu. Týmto spôsobom si budete môcť vybrať ten, ktorý stojí za celoživotné predplatné, keď sa nakoniec rozhodnete ho získať.

Tu je náš zoznam najlepších možností bezplatného ukladania v cloch do roku 2020:

Disk Google č. 1: The Reigning Champ

Kľúčové špecifikácie
 • Účet Google
 • Žiadne potrebné aktualizácie
 • Modernizované plány sa oplatia

PROS

 Môžete použiť 15 GB bezplatného úložiska
Môžete tiež bezplatne používať Dokumenty Google
 Softvér Google ponúka aplikácie tretích strán zadarmo

ZÁPORY

 Súbory sa dodávajú so spravovaným šifrovaním
Existujú potenciálne problémy s ochranou osobných údajov
Neexistuje žiadny klient so systémom Linux

Disk Google vám poskytuje zadarmo 15 GB od momentu, keď sa zaregistrujete pomocou účtu Google. Ktokoľvek s Androidom alebo Gmailom to dostane automaticky.

Aj keď musíte zdieľať miesto s doručenou poštou a Fotky Google, stále stačí, ak nepotrebujete inováciu na platený program.

Ak potrebujete vykonať inováciu, spoločnosť Google sa zvýšila na platňu a ponúkla možnosť 100 GB. Za 2 doláre mesačne môžete mať k dispozícii 100 GB. Disk Google je o niečo drahší, ak chcete viac dát ako 100 GB.

Disk Google vám poskytuje bezplatné služby, ktoré dostanete ako platiaci odberateľ. To znamená, že budete môcť bezplatne využívať Dokumenty Google. Budete tiež môcť používať obrovský softvérový ekosystém Disku Google skvelé aplikácie a integrácie tretích strán, bez ďalších nákladov.

Nevýhodou uchovávania súborov na Disku Google je to, že táto platforma je známa pre skenovanie vašich súborov čo je obrovský problém s ochranou súkromia. Skenery spoločnosti Google vás chránia pred vírusmi, nevyžiadanou poštou a nebezpečným obsahom, čo môže byť zlé, ak bude normálny súbor v karanténe a poškodený potom, čo bol označený ako nebezpečný. Analyzujú však aj obsah s cieľom propagovať relevantné produkty pre používateľov, čo je vážna invázia do súkromia, aspoň v mojich očiach.

Ak vás to obťažuje, radšej sa rozhodnete pre inú možnosť bezplatného ukladacieho priestoru v cloude, aj keď Disk Google ponúka všetko, čo chcete..

Ďalším negatívom je skutočnosť, že Disk Google neposkytuje možnosť sprostredkovania. To znamená, že máte iba 15 GB, pokiaľ sa nerozhodnete platiť. Ak je to tak, berúc do úvahy rovnaké funkcie pre platených používateľov Disku Google, odporúčame vám ponechať si bezplatný Disk Google a pomocou iného programu pridať na 15 GB, ktoré už máte..

# 2 pCloud: Najlepšie šifrovanie úložiska v cloude

Kľúčové špecifikácie
 • Spustenie úložiska 2 GB
 • Pohodlné užívateľské prostredie
 • Multimédiá

PROS

 Môžete použiť 10 GB voľného úložného priestoru
Balíček ponúka dobrý dojem používateľa
 Môžete tiež používať prehrávanie videa a zvuku s možnosťou vytvárať zoznamy skladieb

ZÁPORY

 Nulové znalosti sú nákladnejšie
Získate menej funkcií zdieľania

pCloud poskytuje používateľom plány úložiska, ktoré začínajú 2 GB bezplatného cloudového úložiska jednoducho prihlásením sa na účet.

Toto je výborná ponuka nie kvôli úložnému priestoru, ktorý je štandardný, ale preto, že sada funkcií je na rovnakej úrovni ako ich platené plány na vstupnej úrovni. Rovnako ako iní poskytovatelia, môžete získať ďalšie miesto – v hodnote 8 GB – vykonaním jednoduchých úloh, ako je odkázanie iných ľudí na platformu.

Bezplatná služba pCloud nemá dve dôležité funkcie: heslá a dátumy vypršania platnosti zdieľania odkazov. Ak sa chcete vyhnúť problému, budete musieť prepnúť na balík 500 GB alebo 2 TB. Aj keď sú obidve ceny v porovnaní s mnohými na trhu bežne dostupnými, je to veľká nevýhoda keď bezplatný účet tieto funkcie neposkytuje.

Okrem chýbajúcich funkcií vyniká služba pCloud pre bezplatných členov. Bol som ohromený zabudovaným prehrávačom zvuku a videa, ktorý vám v podstate umožňuje streamovať hudbu a pozerať filmy z cloudu – ako aj užitočnou funkciou účtu pCloud, ktorý dokáže spravovať streamovanie v HD.

Náklady na skladovanie v cloude sa v priebehu času skutočne zvyšujú. Platiť každý mesiac je nepríjemné. Ide o to, že jednorazový poplatok za fyzický pevný disk je lepšou ekonomickou voľbou.

Našťastie vám pCloud umožňuje platiť jednorazový poplatok za ukladanie v cloude. Ich balíček s kapacitou 500 GB môžete získať navždy za 175 dolárov. To znamená, že máte pevný disk zaručený, že budete pracovať celý život. Ak ho používate 10 rokov, budete mať na pamäti približne 1,50 USD mesačne na náklady na skladovanie.

Mnoho ľudí – vrátane mňa – miluje bezpečnostné služby spoločnosti pCloud s nulovými znalosťami. Je smutné, že si užijete zážitok s nulovými znalosťami, a to ani v prípade, že máte účet pCloud Premium. Nakoniec budete musieť platiť viac za pCloud Crypto. Napriek tomu sa ako bezplatná služba zaregistrujete v službe Crypto bez toho, aby ste museli poskytovať prémiu.

Napriek niekoľkým malým nevýhodám, s vynikajúcou používateľskou skúsenosťou a dostatkom bezplatného úložiska, pCloud je na prvom mieste v našom zozname..

# 3 MediaFire: Tony freebies

Kľúčové špecifikácie
 • 10 GB úložného priestoru pri spustení
 • Lacné a spoľahlivé
 • Systém odmeňovania
 • Možnosť rozšírenia úložiska

PROS

 Môžete použiť až 10 GB voľného úložného priestoru
Môžete tiež získať až 50 GB ďalšieho úložného priestoru
 Platforma ponúka lacné cenové plány

ZÁPORY

 Nemôžete použiť synchronizáciu súborov
Musíte sa vysporiadať so zlou bezpečnosťou

Ak odporúčanie MediaFire ďalším ľuďom nie je váš šálka čaju, nemusíte sa obávať. Inštaláciou aplikácie smartfónu MediaFire môžete získať ďalšie 2 GB úložného priestoru. Prepojením služby Facebook alebo Twitter máte tiež možnosť získať viac gigabajtov.

MediaFire tiež ponúka cenovo dostupné cenové plány, ako poskytnúť jeden terabajt (1 TB) len pre 5 dolárov mesačne. Ako už bolo povedané, s výnimkou bezplatných služieb je ťažké túto platformu odporučiť, aj keď je jednou z mála služieb podporovaných systémom Linux..

Hlavným problémom je, že program MediaFire nebude synchronizovať súbory medzi akýmkoľvek zariadením. To znamená, že musíte nahrávať alebo sťahovať dokumenty pomocou manuálnej práce v cloude.

Navyše, bezpečnostné podrobnosti platformy nie sú ideálne, so slabými šifrovacími službami a bez poskytnutia hesla. MediaFire napriek tomu dokáže poskytnúť dostatok úložného priestoru zadarmo, takže sa nám podarí vytvoriť náš zoznam.

Hlavným dôvodom, prečo je MediaFire na zozname, je to, že ponúka dobrú časť údajov zadarmo.

# 4 Sync.com: Získajte úložisko prostredníctvom sprostredkovaní

Kľúčové špecifikácie
 • 5 GB úložného priestoru pre spustenie
 • Špičkový systém sprostredkovania
 • Mnoho dostupných funkcií
 • Dobre zaoblená skladovacia služba

PROS

 Za každé sprostredkovanie s nulovými limitmi získate úložisko 1 GB
Dodáva sa so šifrovaním s nulovými znalosťami
 Môžete využiť 5 GB bezplatného úložiska

ZÁPORY

 Dátumy vypršania platnosti nemôžete použiť
Pre odkazy neexistujú žiadne limity na sťahovanie
Neexistuje žiadny klient so systémom Linux

Služba Sync.com prichádza ako druhá služba v oblasti cloudových úložísk na tomto zozname.

Keď sa zaregistrujete, na platforme získate 5 GB voľnej kapacity. Mnoho používateľov spieva chvály za synchronizáciu, ale vďaka čomu je platforma tak populárna ako bezplatná služba, je to, že má sprostredkovací program. s absolútne nulovými limitmi. Podobne ako pri pCloud, pri každej novej registrácii, ktorú zadáte, využijete 1 GB, ale môžete ju zdieľať toľko pozvania, koľko chcete. ��

Platforma má na sprostredkovanie limit obmedzený na 20 GB, ale v skutočnosti je jednoduché kontaktovať spoločnosť priamo prostredníctvom e-mailu alebo živého chatu, aby ste mohli povoliť obmedzenie stropu. Zástupcovia podpory spoločnosti Sync budú kontrolovať vaše odporúčania, aby sa ubezpečili, že sú skutoční ľudia, ale pokiaľ bude všetko objednané, rozšíria váš bonus za odporúčanie.

Ako neobmedzená sprostredkovateľská služba teoreticky môžete s touto platformou získať takmer neobmedzené cloudové úložisko zadarmo, ako je povolené pre akúkoľvek inú službu, ktorú sme uviedli. Mnoho používateľov využíva ich sociálne médiá na získanie čo najväčšieho úložného priestoru.

Okrem toho služba Sync.com nevystriháva veľa funkcií svojich platených programov zo svojej bezplatnej služby. Napríklad môžete získať šifrovanie s nulovými znalosťami vo všetkých programoch, zadarmo a platené. To vám umožní rozšíriť na zdieľané súbory. A čo viac, program má zatiaľ najlepšiu službu s nulovými znalosťami pre platiacich aj neplatiacich používateľov.

Máte tiež možnosť chrániť heslom vaše zdieľané súbory prostredníctvom bezplatného účtu, ale nepridávať dátumy vypršania platnosti ani limity na sťahovanie. Z tohto dôvodu budete musieť prepnúť na program Sync.com Pro. Takže, ak máte nejaké problémy pri výbere medzi Sync.com alebo pCloud, má to zmysel. Obaja sú takmer vyrovnaní. V oboch prípadoch získate skvelú zľavu.

Keď vyčerpáte priateľov a známych, budete musieť za službu platiť. Sync má fantastickú štruktúru platieb, kde 1 TB úložného priestoru predstavuje poplatky 5 USD mesačne. Udržuje to jednoduché.

Naše čestné uznania

Cítime nejaké ďalšie možnosti bezplatného ukladania v cloude, ktoré stojí za zmienku. Aj keď sa im nedarí zaradiť sa na začiatok nášho zoznamu, nie sú zlé možnosti:

# 5 Amazon Cloud Drive

Registráciou získate jednoducho 5 GB zadarmo, ale ak ste aktuálnym používateľom Amazon Prime, môžete si užiť neobmedzené úložisko fotografií. Nevýhodou je, že Amazon Drive nemôže šifrovať súbory, takže bezpečnosť je problémom.

# 6 Degoo

Ďalší populárny poskytovateľ úložného priestoru, ktorý je veľmi populárny. Jedno prihlásenie do Degoo vám poskytne 100 GB voľného úložného priestoru. Aj keď je to omnoho viac, ako ponúkajú iné služby, Degoo uspokojuje online zálohovanie namiesto cloudového úložiska. V skutočnosti to nie je ani vynikajúca služba zálohovania online, ale prinajmenšom to dokončí prácu.

# 7 Microsoft OneDrive

Nakoniec, pre čo najjednoduchšie možnosti sa nemusíte pozerať ďalej ako na 1 TB poskytnutú spoločnosťou Microsoft OneDrive. Prístup k bezplatnému úložnému priestoru získate jednoducho pomocou platného ID e-mailu inštitútu. Môžete získať balík Office 365, ktorý sa dodáva aj s verziami pre počítače pre programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Najlepšie na tom je, že je to zadarmo.

Sprievodca nákupom cloudového úložiska zadarmo

Aké funkcie by ste mali hľadať v bezplatnej službe cloudového úložiska? V prvom rade: zabezpečenia.

Pri nákupoch v okolí za najlepšie plány bezplatného ukladacieho priestoru v cloude, kybernetická bezpečnosť by mala byť predmetom vášho hlavného záujmu. Najuznávanejšie spoločnosti poskytujúce cloudové úložisko nikdy neuvidia a nezaznamenajú viac ako len záblesk vašich údajov – uchovávajú ich šifrované, chránené pred hackermi a zvedavými očami svojich zamestnancov..

druhý, najlepšie „bezplatné“ plány by mali obsahovať toľko funkcií ako základné platené ekvivalenty, pretože vám poskytne realistickejšiu predstavu o tom, za čo by ste skutočne zaplatili. Po tom, čo by malo zmysel pre vzorku zadarmo, keby vynechali kľúčové ingrediencie?

Nakoniec by sa táto služba mala dať ľahko používať, ako je to v prípade tak jednoduchého, ako by to mohla vaša babička použiť. ���� Malo by sa bezproblémovo integrovať do všetkých vašich zariadení, či už ide o smartfón, tablet alebo stolný počítač.

Väčšina bezplatných cloudových aplikácií, ktoré tu odporúčame, je krížovo kompatibilná na všetkých uvedených zariadeniach a pracuje na všetkých hlavných operačných systémoch. Týmto spôsobom môžete získať prístup k požadovaným súborom, kedykoľvek ich chcete, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate (pokiaľ ste pripojení k internetu).

Ako si vyberiete ideálne bezplatné úložisko cloud?

Všetky služby, ktoré tu odporúčame, sú síce bezplatné, ale nie všetky poskytujú rovnaké služby hodnota. Vynechali sme všetkých poskytovateľov nič menej ako dokonalá bezpečnosť, pretože by bolo zbytočné spomínať si ich.

Iba dve zostávajúce kategórie na porovnanie sú 1) počet gigabajtov (GB) zahrnutých do plánu bezplatného úložiska a 2) funkcie, ktoré budete môcť používať..

Zadarmo k drahému

Pre väčšinu ľudí stačí slovo „free“, aby ich nalákali, a dokonca sa uspokojili so stredným úložným balíčkom. Nenechajte sa napáliť! Ako už bolo uvedené, každá možnosť bezplatného úložiska v cloude sa líši.

Tu je obchod, nie dobrý možnosti ponúkajú viac ako 50 GB bezplatného plánu. To je na najvyššom konci. Najviac vyčítajte pri 15 až 16 GB. Ak plánujete používať službu cloudového úložiska dlhšiu dobu, v určitom okamihu skončíte s platením.

Najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú sa treba zamerať, je, že žiadna spoločnosť vám v skutočnosti nedáva toľko úložného priestoru. Dropbox, jeden z najznámejších poskytovateľov cloudových úložísk, je tiež jedným z najmenej veľkorysých úložísk za dolár, keď prekročíte limit 2 GB bezplatných údajov..

Ako funguje úložisko v cloude

Prostredníctvom Dropboxu vám ponúkame iba 2 GB bezplatného plánu, oficiálne známeho ako Dropbox Basic. Potom sa ceny v najlepšom prípade zdvojnásobia oproti iným plánom ukladania v cloude. V najhoršom prípade je to viackrát viac ako v prípade iných možností.

Dropbox ponúka svoj najnižší prémiový plán pri 1 TB úložného priestoru. Mnoho ľudí dokonca nepotrebuje toľko úložného priestoru. Týmto vám bude bežať 10 dolárov mesačne a ak chcete zdvojnásobiť údaje, budete sa pozerať na 20 dolárov mesačne.

Dropbox ponúka riešenie, aby ste si bezplatne uložili 16 GB úložného priestoru tak, že sa prihlásia vaši priatelia, ale to nie je vždy možné – ani nie je pre firmy profesionálne žiadať od ostatných, aby sa zaregistrovali. Rovnakú funkciu ponúkajú aj ďalšie služby. Preto vám odporúčame priestrannejšie plány, napríklad pCloud alebo Sync.com (viac o týchto možnostiach za minútu).

Počet a typ funkcií

Okrem obmedzenia úložného priestoru (GB) množstvo bezplatných plánov ukladania v cloude tiež obmedzuje počet poskytovaných funkcií. Ako príklad používa Dropbox, jeho základný program postráda dôležité funkcie, ako sú heslá a dvojfaktorová autentifikácia na ochranu vašich priečinkov, ako aj zdieľanie súborov a celulárny offline prístup. Z tohto dôvodu možnosti v našom zozname vynikajú radom funkcií, z ktorých si môžete vybrať.

Záverečné myšlienky

Je to skvelá vec, keď je spoločnosť presvedčená o svojich službách, že sú ochotní ju poskytnúť zadarmo, v nádeji, že sa jedného dňa stanete platiacim zákazníkom..

Lenže presne viete, ktoré funkcie by boli pre vás alebo vašu spoločnosť najvýhodnejšie, len čo im poskytnete službu, ktorú vyskúšate na vysokej škole. Zrekapitulujeme naše najlepšie možnosti:

 1. disk Google
 2. pCloud
 3. MediaFire
 4. Sync.com

Najlepší poskytovatelia bezplatných cloudových úložísk, ako je pCould, vám poskytnú až 10 GB úložného priestoru s niekoľkými pokročilými funkciami v nádeji, že uprednostňujete ich systém pred tým, čo je už k dispozícii všetkým používateľom služby Gmail, ako je napríklad Disk Google.

Nakoniec je na vás, aby ste určili, koľko voľného cloudového úložiska potrebujete a ktoré služby sú pre danú úlohu najvhodnejšie. Našťastie vám nič nebráni vyskúšať ich všetky a držať sa toho, ktorý sa vám najviac páči sú všetci slobodní!

Udržujte svoje informácie v bezpečí, nezabudnite na to, ako zdieľate svoje údaje, a využite tieto možnosti bezplatného ukladacieho priestoru v cloude (zatiaľ čo môžete!). Koniec koncov, nedá sa povedať, kedy dôjde k bezplatným vzorkám … ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author