Роз’яснення різних типів веб-хостингу (Спільний, VPS, виділений)

Різні типи веб-хостингу

Вам потрібне місце для розміщення вашого веб-сайту, але їх бентежать різні типи хостингу? Тоді ви прийшли в потрібне місце.

Знайти правильний веб-хостинг для себе непросто. Є багато факторів, які слід враховувати. Навіть якщо ви переглянули наш список найкращих веб-хостингів, ви все одно можете застрягти з деякими знаками запитання щодо того, який саме веб-сайт є правильним для вас.

Щоб допомогти вам у цьому, ця публікація дасть вам докладнішу інформацію про те, що таке веб-хостинг та які види веб-хостингу доступні. Після цього ми детально обговоримо різні типи веб-хостингу, включаючи їх роботу, плюси та мінуси та для кого вони найкраще підходять..

Готові? Тоді почнемо.

По-перше, основи – що саме таке веб-хостинг?

різні типи хостингу - пояснив хостингСпочатку давайте розберемося, що таке веб-хостинг.

Це насправді досить просто. Переглядаючи веб-сайт у веб-переглядачі, ви можете це зробити, оскільки браузер завантажив ряд файлів, заповнених кодом, і перетворив розмітку в те, що ви насправді можете побачити.

Як і на вашому комп’ютері, ці файли зберігалися десь, щоб ви могли отримати доступ до них. Однак замість вашого жорсткого диска вони були на іншому комп’ютері, так званому сервері.

Сервери є більш потужними, ніж ваш ноутбук (тому вони можуть керувати багатьма людьми, які відвідують веб-сайт одночасно), однак він складається з тих же речей, що і процесор, пам’ять та інші компоненти. Він навіть має операційну систему, зазвичай на базі Linux.

Власник сервера здає його в оренду особі, яка володіє веб-сайтом, який ви переглядаєте, а також надає деякі інші послуги, такі як управління сервером, підтримка, сканування зловмисного програмного забезпечення, резервне копіювання тощо. Процес надання цієї інфраструктури для інших називається веб-хостингом. Людина, яка це робить, називається хостинг-провайдером.

Все зрозуміло досі? Класно, тоді поглибимося детальніше.

Які існують різні типи веб-хостингу?

показ різних типів веб-хостингу - спільний vs vps vs присвячений

Веб-хостинг – це не одне. Перш за все, більшість господарів пропонують кілька пакетів послуг, які можуть бути різними за ціною та тим, що ви отримуєте за неї.

Однак одне з перших і найосновніших рішень, яке вам доведеться прийняти, – це визначитися з різними типами хостингу.

Хоча існують різні способи розрізнити пропозиції веб-хостингу (функції, рівень управління), найбільш основними способами є перегляд технології, яка використовується для сервера.

Це має сенс, оскільки, як ви побачите нижче, ця частина також визначає безліч інших факторів, таких як продуктивність, безпека, масштабованість та рівень зусиль на вашому боці.

Оскільки це має таку різницю, замість того, щоб спочатку дивитись на компанії та ціни, вам краще спочатку зосередитись на тому, щоб з’ясувати, який із різних типів веб-хостингу є правильним видом для вас. Після цього ви все ще можете подивитися, що є в наявності.

Далі ми детально розглянемо чотири найпоширеніші типи хостингу: спільний, VPS, виділений та хмарний хостинг. Отже, ви знаєте, як прийняти рішення для себе.

1. Спільний хостинг – найкращий для початківців

Спільний хостинг

Спільний хостинг – це саме те, що звучить. Із загальним обліковим записом хостингу ваш сайт розташований на тому ж сервері, що і безліч інших веб-сайтів.

Скільки букет? Це дійсно залежить від вашого налаштування та хостинг-провайдера. Однак, не рідкість, коли сайт розміщує сотні та навіть тисячі інших.

Плюси

Найбільша перевага цього варіанту полягає в тому, що ви також поділяєте вартість сервера з багатьма людьми. Якщо хостинг-провайдер може розмістити кілька сотень або тисяч клієнтів на одному сервері, це дозволяє їм розподілити операційну вартість між багатьма сторонами.

Ось чому спільний хостинг є найдоступнішим. Ви можете придбати її так само дешево, як $ 2 / місяць із середньою вартістю в діапазоні $ 5- $ 10 / місяць. Чудово підходить для людей з обмеженими коштами та тих, хто тільки починає.

Крім цього, із загальним обліковим записом хостингу ви, як правило, повністю подбаєте про налаштування. Налаштувати дуже мало, щоб ви могли повністю зосередитись на створенні свого веб-сайту.

Мінуси

Обмін сервером з багатьма сторонами, однак, також є найбільшим недоліком цієї домовленості. Як уже згадувалося, сервер – це комп’ютер з такими ресурсами, як простір на жорсткому диску, швидкість процесора та оперативна пам’ять.

VPS-vs-Shared

Ці ресурси є кінцевими. Так само, як ваш ноутбук сповільнюється, коли ви запускаєте занадто багато програм одночасно, так це роблять ці машини, коли їх занадто багато робити.

Оскільки всі веб-сайти спільного хоста ставлять попит на ресурси сервера, ви можете зіткнутися з проблемами, якщо один з них приєднає всю потужність обробки через збільшення трафіку або несправний код. Це залишає всіх інших конкурувати за відпочинок, що призводить до простоїв (тобто ваш веб-сайт недоступний) або знижується швидкість завантаження.

Це явище під назвою “ефект поганого сусіда”, і одна з головних причин спільного хостингу – найпроблемніша з різних типів веб-хостингу. Хоча багато господарів активно намагаються уникати цього сценарію, це ризик, який ви берете під час цієї конкретної установки. Зрештою, якщо кожен клієнт платить 5 доларів на місяць, чи дійсно варто витрачати години підтримки на одного клієнта? Не зовсім.

Для кого це?

Тож, коли спільний хостинг коли-небудь хороша ідея? Так! Це може бути чудово для житлових сайтів, які не отримують багато трафіку (поки що), статичних сайтів для брошур, сайтів для розробки та тестування, персональних сайтів або інших веб-сайтів, де тривалість роботи не є великою проблемою.

Спільний хостинг – це також чудовий варіант, якщо ви маєте дуже жорсткий бюджет. Це дозволяє компаніям створювати веб-присутність, навіть якщо вони не в найкращому становищі для цього. Оскільки такий спільний хостинг є надзвичайно важливим інструментом рівності в Інтернеті.

Одні з найвідоміших хостів у цьому сегменті – Bluehost, Siteground та InMotion Hosting.

Рекомендоване подальше читання: 8 кращих постачальників дешевих веб-хостингів

2. VPS хостинг – Спільний хостинг наступного рівня

VPS хостинг

VPS означає Virtual Private Server. Він є найбільш збалансованим серед різних типів веб-хостингу. Сервер VPS все ще є спільним середовищем, але спосіб його налаштування дуже відрізняється.

Хоча всі сайти VPS мають один фізичний сервер, він розміщує декілька окремих віртуальних машин. Це робить свого роду середину між спільним хостингом та отриманням власного виділеного сервера.

Плюси

VPS набагато надійніше і стабільніше, ніж спільний хостинг. Перш за все, зазвичай обмежується 10-20 веб-сайтів на одному сервері. Це зменшує попит на сам сервер.

Однак справжнє поліпшення полягає в тому, що всі ресурси розподіляються рівномірно і жоден веб-сайт не може перевищувати його партію. Як тільки ви досягнете межі того, що вам призначено, ваш сайт може знизитися, але інші залишаться стабільними.

Це досягається за допомогою віртуальних машин, які створюють розділення всередині сервера. Це просте доповнення пом’якшує більшість ефектів поганого сусіда.

Ще одна велика перевага серверів VPS полягає в тому, що вони надають більшу гнучкість і дозволяють налаштувати ваше середовище. У спільних хостах це неможливо, оскільки це також змінить налаштування всіх інших. Оскільки ваш обліковий запис міститься у віртуальній машині, ви можете вносити зміни, не зачіпаючи інших.

Нарешті, VPS є масштабованим. Оскільки ви працюєте з віртуальною машиною, яка займає певний відсоток ресурсів, доступних на сервері, збільшити доступне для вас – це зовсім не проблема. Це чудовий комфорт для власників бізнесу, які очікують, що їх сайти будуть рости та процвітати.

Мінуси

Немає занадто багато недоліків для цього типу хостингу. Найбільше, звичайно, те, що це коштує дорожче, ніж рішення нижчого рівня. Отже, якщо ви маєте обмежений бюджет, вам потрібно знайти рішення, яке працює для вас грошово.

Однак, хоча середня VPS коштує близько 50 доларів на місяць (і може масштабуватися до 200 доларів), VPS можна отримати приблизно від 20 доларів на місяць. Крім того, щойно ви потрапляєте на вищі ешелони цього типу веб-хостингу, ви, ймовірно, заробляєте достатньо грошей, щоб легко покрити витрати.

Друга річ щодо хостингу VPS – це те, що з більшою потужністю конфігурації також виникає більша відповідальність. Якщо ви не знаєте, чим займаєтесь, можна видалити важливі файли чи програмне забезпечення, не знаючи цього. Тож, щоб реально скористатися цим, потрібно отримати освіту.

Для кого це?

Якщо у вас є гроші, рекомендуємо якнайшвидше оновити VPS. Хоча він і дорожчий, навіть найнижчий рівень зазвичай набагато кращий, ніж будь-яке спільне хостинг-рішення.

Найпізніше, коли ви починаєте отримувати пристойні кількості трафіку, ви повинні рухатися? Однак не забудьте перевірити деталі того, що ви отримуєте (плата за налаштування, потужність процесора, пам’ять, місце для зберігання, пропускна здатність), щоб ви знали, що вам потрібно.

Деякі відомі та шановані рішення VPS пропонують хостинг InMotion та Dreamhost.

3. Виділений хостинг – для великих ліг

Виділений хостинг

Як випливає з назви, виділений хостинг просто означає це: у вас є сервер для себе. Це дає безліч переваг, але також має досить багато недоліків.

Плюси

Перш за все, однією з головних переваг присвяченого хостингу є те, що він заперечує всі проблеми поганих сусідів просто тому, що їх немає. Жоден інший веб-сайт не може вкрасти ваші ресурси, нести ризик для безпеки або спричинити інші проблеми. Це відрізняє його від різних типів веб-хостингу, про які ми говорили раніше.

Крім того, оскільки ви отримуєте комп’ютер самостійно, багато компаній дозволяють вам широко його налаштувати. Можливо, ви зможете вибрати ОС, об’єм та тип пам’яті та інші апаратні елементи. Це дає велику гнучкість.

Мінуси

Звичайно, така установка поставляється з вартістю. Оренда спеціалізованого сервера – це недешево. Ціни починаються від $ 60 / місяць і проходять аж до $ 350 + / місяць. Однак, якщо ваш бізнес потребує спеціалізованого сервера, ви, мабуть, зможете взяти на себе витрати.

На додаток до цього, вам потрібно знати трохи про комп’ютери та серверні технології. Хоча є керовані спеціалізовані хостингові рішення, вам все одно доведеться зробити багато самостійно.

З іншого боку, ви можете отримати абсолютно некерований сервіс, де потрібно буде самостійно встановити ОС, не кажучи вже про всі інструменти, необхідні для запуску веб-сервера, забезпечення сканування безпеки, видалення зловмисного програмного забезпечення тощо. Крім того, ви можете також найняти адміністратора сервера. Однак це приносить їй додаткові витрати.

Крім того, за допомогою спеціалізованого сервера ви кладете всі свої яйця в один кошик. Якщо його апаратне забезпечення виходить з ладу, ваш сайт не працює. В інших домовленостях інші модулі можуть брати участь у разі відмови або замінюватись автоматично. Для виділених серверів, особливо якщо ви їх відстежуєте, це може зайняти більше часу.

Для кого це?

Хтось коли-небудь потребує завзятого хостингу? Це дискусійно. У сьогоднішньому світі, коли хмара VPS охоплює, потреба у власному сервері зменшується. Звичайно, він може зайняти набагато більше звернень, ніж традиційний VPS, проте, з точки зору масштабованості, він ніде не має нічого, що може надати хмарна система (докладніше про це нижче).

Крім цього, VPS високого класу може бути набагато дешевше, ніж виділений сервер низького класу, а також набагато більш потужний. Не дуріть, що присвячений – це більш просунутий варіант лише тому, що ви єдина людина на сервері. Подивіться на доступні вам ресурси, ось що насправді важливо.

Отже, серед різних типів веб-хостингу, обговорених тут, цей найменший імовірність вам знадобиться. Єдиний раз, за ​​який ми б сказали, що вам обов’язково потрібно скористатися спеціалізованим сервером, якщо ви маєте вузькоспеціалізовані потреби в апараті або хочете набагато більше контролювати конфіденційність своїх даних, ніж де-небудь ще.

Одні з найкращих виділених хостів – LiquidWeb, GreenGeeks та PickaWeb.

4. Хмарний хостинг – майбутнє веб-хостингу

Хмарний хостинг

Хмарний хостинг по суті такий же, як VPS-хостинг, оскільки ви також маєте свій сайт на віртуальній машині.

Однак замість одного фізичного сервера ваш сайт є частиною цілої мережі комп’ютерів, з яких він може динамічно витягувати всю необхідну йому силу..

Цей тип налаштування стає все більш звичним. Деякі компанії навіть не називають свою службу VPS, скажімо, Cloud або Cloud VPS.

Плюси

Однією з найбільших переваг хмарного хостингу є масштабованість. Традиційний VPS можна масштабувати, але лише до певного моменту. Вона обмежена ємністю апаратного забезпечення, на якому вона вбудована. На сервері з 32 ГБ оперативної пам’яті ваш сайт ніколи не зможе отримати доступ до 64 ГБ при необхідності.

Це не стосується хмарної системи. Замість того, щоб розділити один комп’ютер на кілька віртуальних машин, він об’єднує декілька комп’ютерів у потужний віртуальний сервер, який може надавати свої ресурси за необхідності. Скільки б ваш сайт вимагав, саме стільки він може отримати.

Окрім цього, вам також виставляють рахунок лише за ті ресурси, якими ви фактично користуєтесь. Це може бути кращим рішенням, ніж платити фіксовану ціну за виділений сервер, з якого ви ніколи не використовуєте всю потужність.

Цей тип налаштування також хороший з міркувань безпеки, зокрема DDoS-атак. У таких типах хакерів сервер переповнюється безліччю паралельних запитів, поки він не виходить з ладу. У хмарній мережі ви можете поширювати ці запити між багатьма різними комп’ютерами та зменшувати їхню ефективність набагато краще, ніж у будь-якій однесерверній системі.

Мінуси

Основним недоліком хмарного хостингу є те, що витрати не завжди є повністю передбачуваними. Багато постачальників хмарних хостингів працюють із сукупністю фіксованих цін та комісійних платежів. Якщо у вас виникли стрибки руху, це може значно збільшити ваші витрати. Хоча це зазвичай також означає, що ви заробляєте краще і, отже, можете взяти на себе витрати, варто пам’ятати про це.

Для кого це?

cloud_hosting

Хмарні системи чудові, якщо ви хочете мати можливість масштабувати свій веб-сайт набагато далі, ніж традиційні системи. В майбутньому це, ймовірно, замінить спільні та виділені варіанти, оскільки технологія стане більш досконалою.

Однак це означає, що ви не маєте великої різниці в тому, чи шукаєте ви VPS чи хмарний хостинг. Багато компаній все одно замінюють свою звичайну систему хмарними VPS просто через переваги, які вона пропонує їм також. Отже, навіть якщо ви користуєтеся простим VPS, ви можете використовувати хмарний хостинг, не знаючи.

Деякі відомі хости, які надають хмарний хостинг, це Dreamhost, Google Cloud Platform, веб-сервіси Amazon та Linode.

Який із різних типів веб-хостингу призначений саме для вас?

Вибір хостингового пакету може бути досить складним і потребує великої уваги. Однак перший крок – розуміння різних типів хостингу, доступних вам. Сподіваємось, ця стаття дала вам змогу зробити це.

Якщо ви тільки починаєте (наприклад, при створенні свого першого блогу / сайту), цілком чудово працювати з спільним хостингом. Завжди можна пізніше перейти на більш потужне налаштування. Тільки якщо ви вже знаєте, що на вашому веб-сайті є потреби, які спільний хостинг не може задовольнити, якщо ви подивитесь на інші варіанти з початку роботи.

Після того, як ви прийняли рішення, має сенс подивитися на купу компаній. Ми радимо перевірити наших найвищих рейтингів господарів, щоб знайти найкращих. Подивіться, що пропонується, і порівняйте оперативну пам’ять, дисковий простір, використання CDN, пропускну здатність та інші вимірювані ресурси. Потім погляньте на всі необхідні вам додаткові функції.

Після закінчення процесу у вас повинно бути 2-3 фаворити, після чого він зведеться до особистих уподобань. Можливо, коротка бесіда з підтримкою – щоб оцінити їх корисність – піде на довгий шлях.

Потрібно додаткове читання веб-хостингу? Погляньте на статті, наприклад, де зареєструвати доменне ім’я та параметри для розробника веб-сайту для створення вашого сайту.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author