Recenzja One.com

Ogólna ocena

Najtańszy plan
Bezpłatnie… początkowo

One.com: Szybkie podsumowanie dla osób, które nie mają czasu (prawie wszyscy)

Niestety, w skrócie, nie zalecamy One.com z kilku powodów, z których głównymi są dostępność i wsparcie. Przeanalizujmy kilka problemów, które znaleźliśmy.

Brak gwarancji dostępności: Tak, dobrze to przeczytałeś, nie mają żadnych gwarancji, że twoja strona będzie działała ani na jak długo… z każdym innym dostawcą hostingu próbującym osiągnąć 99,9% czasu działania, one.com twierdzi, że nie, nic nie gwarantujemy , niezbyt dobry początek!

Funkcje: Chociaż jest kilka funkcji, które zawsze lubimy widzieć u naszych dostawców hostingu, myślę, że kopie zapasowe byłyby jednymi z najważniejszych, na pewno jeśli nie ma żadnej dostępności ani gwarancji wydajności… cóż, pakiet startowy nie zawiera kopii zapasowych, wielkie nie- nie w naszej książce.

Wsparcie: Jest wiele skarg na ich nastawienie do wsparcia, zbyt wiele, by je zignorować. Wygląda na to, że pracownicy pomocy technicznej mogą wykorzystać gwarancję braku nieprzerwanej pracy (lub wydajności) jako usprawiedliwienie dla wszelkiego rodzaju problemów…

Tak naprawdę to, co naprawdę mówimy, to… istnieje wiele innych hostów internetowych, którzy są znacznie lepsi w prawie wszystkim. Naszym ulubionym jest wciąż SiteGround, są świetni w zakresie bezpieczeństwa, niesamowitego czasu pracy, bardzo responsywnego wsparcia, mają wiele centrów danych na całym świecie (w tym w Londynie) i są oficjalnie rekomendowani przez WordPress (mogą oczywiście poradzić sobie z dowolnym CMS, który ci rzuć na nich). Są naprawdę bezmyślne, sprawdź naszą recenzję tutaj.

Nadal zainteresowany One.com, czytaj dalej poniżej.

Badanie One.com

Przegląd hostingu w One.com

Firma została założona przez Jacoba Jensena w 2002 roku w Danii. Do tej pory ma około 1,5 miliona klientów w 149 krajach. Zatrudniają także ponad 270 pracowników. One.com ma zarejestrowane firmy w Danii, na Filipinach, w Indiach i Dubaju, co pozwala jej być konkurencyjnym na rynku (w tym na rynku hostingu w Wielkiej Brytanii).

Firma zapewnia różne produkty i usługi, w tym między innymi hosting, kreator stron internetowych, e-maile, rejestrację domen i Office 365. Zdobyli wiele nagród, takich jak wybór redakcji Netzsieger wśród dostawców hostingu. PC Magazine Holandia & Belgia przyznała również One.com nagrodą Redakcji za najlepszy hosting (może być świetny)… ale tak naprawdę nie możemy ich postrzegać jako jednego z najlepszych hostów internetowych.

One.com ma zespoły wsparcia, programistów i inżynierów z Indii, Dubaju i Danii. Wsparcie oferowane jest w różnych językach, w tym duńskim, holenderskim, niemieckim, norweskim, francuskim, szwedzkim i angielskim. Każdego miesiąca zespół wsparcia odpowiada na ponad 100 000 zapytań.

cennik

One.com zapewnia cztery typy pakietów hostingowych. Plany te noszą nazwy Hosting Starter, Professional, Professional Plus i Business. Wymienione plany można zobaczyć poniżej:

Cennik one.com

Najtańszy plan nazywa się pakietem Hosting Starter. Kosztuje 2,45 USD miesięcznie i możesz wybrać tylko roczny tryb płatności. Dlatego musisz wydać łącznie 29,4 USD. Opłata instalacyjna kosztuje 13,80 USD. Ponadto, przy wymeldowaniu, nadal musisz płacić podatek od towarów i usług (VAT).

Według One.com pakiet Hosting Starter jest idealny dla podstawowych stron internetowych, blogów i hostingu poczty e-mail. Daje ci to 25 GB przestrzeni dyskowej, co jest wystarczające, jeśli zaczynasz podstawową stronę internetową. Możesz mieć tylko jedną stronę internetową na konto hostingowe. Tak więc, jeśli masz tylko jedną stronę internetową na konto hostingowe, 25 GB miejsca na dysku „może być” wystarczające dla potrzeb przechowywania.

Używane są dyski półprzewodnikowe (SSD). Ze względu na swoje unikalne procesy dyski SSD działają szybciej niż tradycyjne dyski. Oznacza to, że prędkości ładowania witryny będą szybsze w porównaniu z innymi, którzy używają tradycyjnych dysków jako środków do przechowywania.

Otrzymujesz nieograniczoną przepustowość, co oznacza, że ​​możesz pomieścić nieograniczoną ilość ruchu. Nie musisz płacić dodatkowo za niezwykle dużą liczbę osób odwiedzających witrynę. Ponadto masz nieograniczoną liczbę kont e-mail. Ponownie nie musisz wydawać więcej pieniędzy na dodatkowe skrzynki pocztowe. Możesz przypisać konta e-mail do różnych osób odpowiedzialnych za różne działy Twojej witryny (lub firmy).

Pakiet Hosting Starter wraz z innymi pakietami jest dostarczany z bezpłatnym certyfikatem SSL. Certyfikat SSL umożliwia szyfrowanie poufnych informacji, dzięki czemu nie można ich zobaczyć, gdy są przekazywane z serwera na serwer, dopóki nie dotrą do miejsca docelowego. Jest to przydatne, jeśli witryna obsługuje ważne informacje, takie jak numery kart kredytowych.

Ponadto certyfikat SSL umożliwia konwersję witryny z HTTP na HTTPS. Ten ostatni jest faworyzowany przez Google w porównaniu z pierwszym w rankingach wyszukiwarek. Tak więc posiadanie certyfikatu SSL jest jak trafienie dwóch ptaków jednym kamieniem – możesz chronić poufne informacje, jednocześnie poprawiając swój ranking na stronach wyników wyszukiwania.

Otrzymujesz przyjazny dla użytkownika panel sterowania, który pozwala łatwo zarządzać pakietem hostingowym. Ten intuicyjny panel sterowania umożliwia dostęp do modułów DNS, plików i poczty e-mail. Możesz go również użyć do aktywacji dodatków, takich jak SiteLock i MarketGoo.

Opcje pomocy technicznej

One.com zapewnia różne opcje uzyskania wsparcia. Opcje te są uwzględnione poniżej:

  • Strona statusu systemu One.com,
  • Baza wiedzy samopomocy,
  • Wsparcie online na czacie na żywo,
  • Wsparcie telefoniczne oraz
  • Wsparcie emailowe.

Strona Stan systemu pokazuje ogólną dostępność systemów w Europie i Ameryce. Określa, czy te systemy działają, czy nie. Ponadto partnerzy One.com, tacy jak Rushfiles, Sitelock i MarketGoo, również znajdują się na tej stronie wraz z raportami stanu. Raporty o planowanych czynnościach konserwacyjnych można zobaczyć na stronie Stan systemu, a dołączone zdarzenia z przeszłości również informują klientów o ważnych przeszłych zdarzeniach, które miały miejsce w ich działalności.

Baza wiedzy samopomocy lub Centrum pomocy, jak ją nazywa firma, jest dość oczywiste. Zawiera przewodniki na temat konfigurowania i zarządzania dostępnymi pakietami. Wsparcie przez e-mail, telefon i czat online na żywo są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów w zakresie wsparcia.

Jeśli chodzi o recenzje klientów, One.com wzbudziło mieszane nastroje. Niektóre opinie klientów stwierdzały, że ich system obsługi klienta szybko odpowiadał na pytania. W rzeczywistości doświadczyli doskonałej obsługi klienta w firmie.

Jednak w innych recenzjach stwierdzono, że One.com ma słaby zespół wsparcia, który nie jest w stanie odpowiedzieć na proste i skomplikowane pytania. Chociaż szybko udało się zdobyć przedstawiciela, większość z nich nie rozwiązała problemów klienta. Ostatecznie większość klientów musiała przejść z One.com do innego dostawcy hostingu.

Plusy

Jeśli chodzi o rejestrację w One.com, istnieją pewne zalety. Są one uwzględnione poniżej:

nieograniczona przepustowość

Dzięki pakietowi Hosting Starter zyskujesz nieograniczoną przepustowość. Oznacza to, że możesz pomieścić nieograniczoną ilość ruchu. Nie naliczymy opłaty za więcej niż zwykle przeglądających strony.

Nieograniczone konta e-mail

Nawet najtańszy pakiet zawiera nieograniczoną liczbę kont e-mail. Nie musisz wydawać więcej pieniędzy, aby uzyskać inną usługę hostingu poczty e-mail. Każda osoba powiązana z Twoją witryną (lub firmą), która potrzebuje adresu e-mail, będzie miała własne konto.

Darmowy certyfikat SSL

Certyfikat SSL otrzymujesz za darmo. Umożliwia to szyfrowanie poufnych informacji przekazywanych wzdłuż różnych serwerów do ich ostatecznego miejsca docelowego. Oznacza to również, że masz przewagę nad konkurencją pod względem pozycji w wyszukiwarkach. Jak wiadomo lub nie, wyszukiwarki takie jak Google preferują bezpieczne witryny (HTTPS) zamiast niezabezpieczonych (HTTP).

Cons

Istnieją różne wady, jeśli chodzi o rejestrację w One.com. Poniżej niektóre z nich:

Brak gwarancji bezawaryjności

Wydajność Twojej witryny nie jest gwarantowana. Większość dostawców hostingu zapewnia gwarancję dostępności od 99,95% do 99,99%. Niektóre dają nawet 100% gwarancji. Jednak w One.com ta gwarancja dostępności nie jest dostępna.

Klienci skarżyli się na upadek ich witryny. Przedstawiciele działu wsparcia firmy stwierdzili jednak, że wydajność i czas pracy nie były gwarantowane w ich pakietach, więc nie mogą nic zrobić z powodu awarii witryny.

Łał! Jest to poważny problem, jeśli masz witrynę internetową, która musi być przez cały czas online, aby przyciągnąć wielu klientów i zwiększyć sprzedaż. Nie chcesz, aby Twoja witryna uległa awarii. A gdyby tak się stało, chciałbyś, aby zespół wsparcia był po twojej stronie. Najwyraźniej w One.com brakuje wydajności i niezawodności hostingu.

Ograniczone miejsce do przechowywania

Hostingowy plan startowy zapewnia jedynie 25 GB miejsca na dysku. Może to nie wystarczyć, jeśli chcesz witryny wypełnionej wysokiej jakości obrazami i filmami. Niektóre firmy hostingowe zapewniają nieograniczone miejsce na dysku i najwyraźniej One.com traci na tym.

Mieszane recenzje dotyczące obsługi klienta

Niektóre recenzje były pozytywne. Chociaż niektóre były negatywne. Jak stwierdzono wcześniej, w negatywnych recenzjach stwierdzono nawet, że ich przedstawiciele obsługi klienta powtórzyli, że nie ma gwarancji dostępności i wydajności. Oznacza to, że nie dbają o to lub nie mogą nic zrobić, jeśli wydajność witryn spadnie.

Dobra obsługa klienta jest jednym z kluczowych czynników przy wyborze dostawcy hostingu. One.com ma mieszane recenzje i nie możesz postawić na coś, co nie będzie spójne. Czy chcesz mieć niespójną stronę internetową, która będzie się pojawiać w losowych momentach? Oczywiście nie.

Bez kopii zapasowej & Przywróć funkcje

Najtańszy plan nie zawiera funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania. Jeśli coś pójdzie nie tak z twoją witryną i nie możesz tego naprawić, nie masz kopii zapasowej, której możesz użyć do przywrócenia witryny do momentu, w którym działała. Uff To źle. Zacząłbyś od zera na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. I nie chciałbyś tego.

Wniosek

One.com to zdecydowanie jedna firma hostingowa, której należy unikać. Nie mają gwarancji dostępności ani wydajności i mają mieszane nastroje w zakresie obsługi klienta. Są to kluczowe funkcje, których potrzebujesz w firmie hostingowej i oczywiście One.com ich nie ma.

Wielki tłuszcz nie jest od nas, zamiast tego sprawdź SiteGround!

Podsumowanie Recenzja Matthew Rogers Data przeglądu 2018-08-20 Recenzja Pozycja One.com Autor Ocena 21 gwiazdka1 gwiazdkaszaryszaryszaryNazwa produktu One.comCena
0 GBP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author