Przegląd Cloudways – czy zarządzanie chmurą zarządzaną to dobry pomysł?

Usługi sieciowe oparte na chmurze są obecnie modne. W rzeczywistości prawie każda firma zapewniająca hosting ma jakąś formę chmury, na której można oprzeć platformę.

Przy tak wielu opcjach, jak oddzielić dobro od zła?

Odpowiedź jest prosta. Wybierz ten, który oferuje trochę więcej, nie kosztując więcej. Firmy takie jak Cloudways starają się zapewnić tego rodzaju wartość usługi, oferując inny rodzaj zarządzanej chmury, nazwij to Cloud +, jeśli chcesz.

Logo Cloudways

Co to jest Managed Cloud Hosting?

Zarządzane przetwarzanie w chmurze wykorzystuje niektóre z najlepszych funkcji platform chmurowych, a mianowicie rozproszoną dostępność sieci na wielu serwerach, i kładzie nacisk na bezpieczeństwo i spójność.

Serwery Cloudways są wykute maszyny wirtualne łączące bezpieczeństwo lokalnych serwerów prywatnych z wygodą i oszczędnością kosztów modelu publicznego. Jest to idealna atmosfera dla programistów do pracy ze względu na bezpieczeństwo i możliwość tworzenia serwerów naśladujących różne lokalizacje geograficzne. To doskonałe narzędzie do testowania bezpieczeństwa, szybkości i wydajności z perspektywy inżynieryjnej.

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzane platformy chmurowe oferują następujące korzyści:

Dostępność, na którą możesz liczyć

Stała dostępność wynika ze sposobu, w jaki takie platformy są zbudowane poprzez system sieci pamięci masowej (SAN) i serwerów, aby zapewnić niezawodną ochronę przed awarią.

Automatyzacja

Przełączanie awaryjne i zarządzanie zasobami jest zautomatyzowane w celu zapewnienia równowagi między maszynami fizycznymi a sieciami zarządzanymi poprzez wirtualizację. To znaczy jeśli jeden host ulegnie awarii, w sieci wirtualnej są inne, które wypełnią lukę automatycznie, aby utrzymać działanie witryny.

Bezpieczeństwo sieci

Środowiska serwerów w chmurze i wirtualnych sieci lokalnych (VLAN) są chronione przez protokoły takie jak system wykrywania włamań (IDS) / system zapobiegania włamaniom (IPS) i zapory ogniowe.

Zrównoważona platforma hybrydowa

Chociaż nie jest to prawdziwy model hybrydowy, zarządzane platformy chmurowe są w stanie analizować zasoby między udostępnionymi, dedykowanymi sieciami i serwerami chmurowymi znajdującymi się na tych samych serwerach.

Przystępność

Z fakturowaniem według zużycia i opłacalnym modelem hostingu, chmury zarządzane zapewniają przewagę niższych kosztów bez poświęcania wydajności i bezpieczeństwa.

Celem naszego przeglądu Cloudways jest zapewnienie kompleksowej oceny korzyści, funkcji i wydajności, dzięki czemu Cloudways zarządzany hosting jest doskonałym rozwiązaniem dla programistów i przedsiębiorstw wszystkich rozmiarów i branż.

Przegląd Cloudways: dlaczego jest inny

Firma została założona w 2011 roku. Centralna lokalizacja na Malcie oferuje szereg korzyści. Sieć serwerów zapewnia klientom łatwy dostęp do siebie, co zwiększa szybkość i dostęp.

Zapewnia również żyzną przestrzeń do tworzenia aplikacji PHP, w tym aplikacji w kontenerach, w bezpiecznym środowisku. Są w stanie to zrobić, utrzymując bezpieczny model PaaS (platforma jako usługa), który jest bogaty w funkcje i niedrogi.

Od razu nietoperz, Cloudways zapewnia dwutygodniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz zbudować i przetestować swoją witrynę oraz dostępne funkcje, takie jak inteligentny asystent CloudwaysBot bez inwestowania ani grosza. Możesz utworzyć nazwę użytkownika i hasło lub zalogować się na swoje konto LinkedIn, Github lub Google.

Następnie będziesz mieć swobodę wyboru spośród szerokiej gamy systemów zarządzania treścią (CMS), w tym trzech najlepszych platform: WordPress, Drupal i Joomla. Inne obejmują:

 • MediaWiki
 • Mooble
 • PHP Stack
 • Sugar CRM
 • Prestashop
 • Magento

Wybór nie jest ograniczony do twojego CRM. Możesz zintegrować Cloudways z innymi platformami chmurowymi takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, Vultr i Digital Ocean. Będziesz nawet mieć wybór serwerów z wielu firm rozproszonych po całym kraju.

Ale co ze szczegółami tej zarządzanej usługi przetwarzania w chmurze?

Oferują one bardzo konkurencyjne ceny zaczyna się już od 10 $ miesięcznie, a ich wydajność jest lepsza. W tej firmie nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wykorzystania procesora i zasobów przepustowości, jak w przypadku niektórych innych firm hostingowych. Oznacza to, że możesz mieć dedykowane zasoby, których potrzebujesz, bez zwiększania kosztu planu.

Cena a wydajność

Jednym z pierwszych kryteriów wyboru dobrej usługi hostingowej jest wartość w porównaniu do ceny. Zazwyczaj jest to mierzone jako stosunek ceny do wydajności w oparciu o dostarczalność usług po określonej cenie. Im niższy stosunek, tym bardziej pożądana usługa.

Uptime vs przestoju

Czy wiesz, jaka jest różnica między czasem dostępności wynoszącym 99,8 a 99,999 (5-9 s)? Chociaż liczby te stanowią zaledwie ułamek sekundy, pierwsza liczba dotyczy 18 godzin przestojów rocznie, a pozostałe tylko dziewięć minut.

Wielu hostów internetowych obiecuje pewien czas bezawaryjności, ale wielu nie tworzy kopii zapasowych z gwarancjami na piśmie, włączając je do swoich umów SLA (umowy o gwarantowanym poziomie usług). Cloudways obiecuje dostępność na poziomie 99,999 procent i zostało to sprawdzone w testach. Jeden tester wysłał ping do swojej witryny za pomocą narzędzia testowego z wielu lokalizacji co 15 minut przez 30 dni. W przeglądzie ich danych na koniec tego okresu, nie było jednego przypadku przestoju.

Średnia prędkość ładowania

W teście po teście Cloudways był w stanie przeanalizować ładowanie stron do milisekund. Dla porównania najlepsze platformy hostingowe zazwyczaj ładują strony w czasie od 1 do 10 sekund. Warto zauważyć, że za każdą dodatkową sekundę potrzebną do załadowania witryny, Twoje współczynniki odrzuceń wzrosną nawet o 32 procent. To nie będzie problem z Cloudways, które mają średni czas ładowania około 616,5 milisekund.

Co sprawia, że ​​ta platforma jest tak szybka? Technologia w postaci skumulowanych Apache, Memcached, Varnish i Nginx.

Serwery i lokalizacje serwerów

Cloudways zapewnia dostęp do sieci dostarczania treści, która tworzy i skończy wiele kopii twoich stron internetowych w ich globalnej sieci składającej się z 45 punktów obecności (PoPs). Gdy tylko żądanie wpłynie na ich serwer, zostanie ono automatycznie przesłane do najbliższej lokalizacji geograficznej. To kolejny czynnik, który wpływa na szybkość i niezawodność tej platformy hostingowej. Integracja z siecią CDN kosztuje 1 USD za 25 GB przepustowości. CSN jest obsługiwany przez StackPath, który wcześniej był MaxCDN. Możesz także użyć Cloudflare lub innej wybranej sieci CDN.

Firma ma siedzibę na Malcie i ma serwery we wszystkich głównych stolicach Europy, a także w większych miastach w USA, Azji, Australii i dwóch w Ameryce Południowej w Rio de Janeiro i San Paolo w Brazylii..

Przepustowość

Dzięki Cloudways jest mało prawdopodobne, że napotkasz problemy z niewystarczającą przepustowością. Tak długo, jak masz dobrą kontrolę nad ilością zasobów, których potrzebujesz, możesz uzyskać przepustowość w zakresie od 1 do 12 terabajtów.

Obsługa klienta i baza wiedzy

Obsługa klienta jest dostępna przez czat na żywo 24/7/365. Oferują również bilety do działu pomocy technicznej z szybką reakcją i możliwość porozmawiania z technikiem na żywo. Jedyną wadą jest to wymagana jest interakcja człowiek-człowiek za pośrednictwem formularza online, aby zaplanować połączenie zwrotne lub sesję Skype.

Jak każda firma, która jest pewna poziomu usług i czasu reakcji, Cloudways oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy. Starając się być innym, nie jest zgodny z typowym modelem 30- lub 60-dniowym. w rzeczywistości, jest to tak skomplikowane, że nawet obsługa klienta odsyła cię do strony z zasadami zamiast próbować ci to wyjaśnić.

Ich baza wiedzy jest obszerna, z dużą ilością samouczków i porad aby rozwiązać szereg problemów związanych z hostingiem. Istnieje również całkiem aktywny blog, który jest pełen artykułów, i możesz subskrybować, aby otrzymywać artykuły i aktualizacje prosto do skrzynki odbiorczej. Możesz nawet współpracować z firmą i rozszerzoną społecznością na wszystkich głównych platformach społecznościowych.

Cechy szczególne

Funkcje to kolejne miejsce, w którym ta platforma naprawdę błyszczy. Cała nowela zajęłaby objaśnienie wszystkich zalet Cloudways, dlatego przedstawimy najważniejsze informacje i poinformujemy, czym się wyróżnia na tle innych rozwiązań hostingu w chmurze.

Chociaż może nie pozostać długo wyjątkowy, ich model usługi PaaS to innowacja. Pierwszą rzeczą, o której musimy wspomnieć, jest łatwa instalacja jednym kliknięciem oraz suwak, który pozwala skonfigurować system poprzez wybranie szacunkowej liczby odsłon, które możesz uzyskać. Następnie system zaleca rozmiar serwera i inne zasoby, aby spełnić przewidywane potrzeby. Możesz również skonfigurować ręcznie, aby uzyskać wyższy stopień dostosowania.

Następnie możesz zainstalować witrynę WordPress lub inny system CMS. Jako bonus otrzymasz jedną bezpłatną migrację platformy.

Ale to nie wszystko sprawia, że ​​Cloudways jest wyjątkową platformą. Ich zestawy funkcji są oparte na eCommerce, ze specjalną kolekcją narzędzi programistycznych.

Skalowalność

Jedną z najlepszych rzeczy w hostingu w chmurze jest poziom skalowalności. Od ciebie płać tylko za używane zasoby, nie musisz się martwić o wyczerpanie zasobów, aby zapłacić więcej niż potrzebujesz „na wszelki wypadek”.

Jeśli korzystasz z AWS lub Google Cloud, możesz wdrożyć go, aby skalować procesor i pamięć RAM, aby spełnić Twoje wymagania. Będziesz mieć także dwa dyski, jeden na aplikacje, a drugi na bazę danych. Daje to również dodatkowe bezpieczeństwo.

Związane z: Zarządzanie bazami danych WordPress za pomocą phpMyAdmin

Bezpieczeństwo

Oprócz obsługi wtyczek zabezpieczających WP, Cloudways oferuje kilka własnych funkcji. Obejmują one:

 • Zapory ogniowe które ograniczają dostęp do portu
 • Logowanie SSH i SFTP aby zapobiec atakom brutalnej siły
 • Bezpieczeństwo bazy danych poprzez ulubioną białą listę adresów IP
 • Izolacja aplikacji aby aplikacje były uruchamiane osobno, nawet na tym samym serwerze
 • Certyfikaty SSL za pomocą Let’s Encrypt
 • Zarządzanie rolami użytkownika do obsługi protokołu dostępu z najmniejszymi uprawnieniami
 • Bezpieczeństwo i łatanie systemu operacyjnegom, które można skonfigurować do automatycznego instalowania za pośrednictwem Debiana
 • Bounty Bug Bounty dla entuzjastów bezpieczeństwa w crowdsourcingu, we współpracy z BugCrowd
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w celu dalszej kontroli dostępu
 • Zgodność z RODO
 • Kompleksowe szyfrowanie
Kopia zapasowa i przywracanie

Kopie zapasowe są domyślnie wykonywane automatycznie, a funkcja przywracania jest obsługiwana jednym kliknięciem. Administratorzy mogą również ręcznie konfigurować kopie zapasowe, aby działały zgodnie z preferowanym harmonogramem.

Monitorowanie

Będziesz spał łatwiej, wiedząc, że otrzymujesz 24-godzinny monitoring na żywo i alerty. Cloudways zapewnia również integrację z New Relic w celu rozwiązywania problemów z wydajnością, a CloudwaysBot powiadamia o problemach.

Dodatki i integracje

Gdy potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności, Cloudways zapewnia szereg dodatków i integracji. Lista obejmuje:

 • Cloudways API
 • CloudwaysBot Channels
 • Migracja aplikacji
 • Dodatek SMTP
 • Backspace Dodatek e-mail
 • Dodatek DNS Made Easy
 • Dodatki do obsługi Cloudways
CloudwaysBot

Te unikalne funkcje są jak asystent pokładowy. Może odpowiadać na pytania, wydawać rekomendacje, udzielać wskazówek podczas pracy lub wysyłać alerty za pośrednictwem Slacka, HipChat lub e-maila. Możesz dostosować rodzaj powiadomień, a programiści mogą wchodzić w interakcje z CloudwaysBot za pomocą niestandardowych interfejsów API.

Deweloperzy mogą zarządzać swoimi zespołami za pomocą konsoli administracyjnej, gdzie mogą przypisywać role i udzielać uprawnień, a Ty możesz skonfigurować specjalny dostęp dla tymczasowych członków zespołu, takich jak konsultanci i specjaliści ds. bezpieczeństwa.

Mimo że nie masz dostępu do konta root, możesz przeprowadzać etapowanie i testowanie lub uzyskać dostęp do wiersza poleceń za pośrednictwem protokołu SSH.

Attn: Developers

Jeśli rozwijasz się w PHP, z przyjemnością zauważysz, że Cloudways oferuje wybór pomiędzy pracą z PHP7 lub wyborem spośród kilku platform. Ułatwienie operacji skryptowych jest realizowane przez dostarczony interfejs RESTfulAPI. Jest nawet API Playground do testowania skryptów.

Jedyne wady, które moglibyśmy naprawdę znaleźć na tej platformie, to to, że jest trudno jest uzyskać obsługę klienta przez telefon, a konta nie zawierają adresów e-mail ani opcji rejestracji domeny. Możesz uzyskać adresy e-mail, ale będzie to trochę kosztować. Otrzymasz również ograniczone wsparcie, jeśli rozwijasz się w języku takim jak Ruby, Python lub JS i nie masz dostępu do roota.

Rodzaje usług i plany cenowe

Oprócz 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, Oferty Cloudways do 11 poziomów usług. Na pierwszy rzut oka stawki mogą wydawać się mało konkurencyjne, ale należy wziąć pod uwagę, że zarządzanie platformą jest wliczone w tę cenę.

Firma działa na modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, a do ich zalet należą bezpłatne migracje i certyfikaty SSL, nieograniczona instalacja aplikacji oraz eksperckie wsparcie 24/7 przy każdym abonamencie. Usługi są naliczane co godzinę, a opłata za platformę jako usługę jest naliczana co miesiąc. Możesz zapłacić główną kartą kredytową lub PayPal.

Najlepsze plany cenowe Cloudways

Główne cztery poziomy usług to:

Usługa DO1GB za 10 USD miesięcznie / 0,0139 USD za godzinę, w tym 1 GB pamięci RAM, procesor jednordzeniowy, 25 GB pamięci i 1 TB przepustowości
DO2GB za 22 USD miesięcznie / 0,0306 USD za godzinę, która obejmuje 2 GB pamięci RAM, jeden rdzeń, 50 GB pamięci i 2 TB przepustowości
DO4GB (najbardziej preferowane) 42 USD miesięcznie / 0,0583 USD za godzinę, z 4 GB pamięci RAM, dwoma rdzeniami, 80 GB pamięci i 4 TB przepustowości
DO8GB 80 USD miesięcznie / 0,1111 USD za godzinę, co obejmuje 8 GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor, 150 GB pamięci i 5 TB przepustowości

Platformy obejmują trzy nowe poziomy, DO96, 128 i 192 GB, które zwiększają Twoje możliwości do oszałamiającej 192 GB pamięci RAM, 32-rdzeniowego procesora, 3840 GB pamięci i 12 TB przepustowości za 1035 USD miesięcznie / 1,4375 USD na godzinę.

Końcowe przemyślenia

Deklarowaną misją Cloudways jest „Wzmocnienie pozycji ludzi, aby mogli realizować swoje marzenia”. Mamy nadzieję, że ten Cloudways Review był w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące tej opcji hostingu.

Jeśli szukasz niedrogiego elastycznego rozwiązania hostingowego dla swojej witryny eCommerce lub działań związanych z tworzeniem stron internetowych. Z naszej perspektywy, Cloudways oferuje najlepsze tego typu platformy hostingowe, z dodatkowymi dodatkami wrzuconymi na dokładkę.

Często zadawane pytania: hosting zarządzany w chmurze

Jeśli szukasz tylko kilku informacji, zapraszamy do naszego FAQ na temat hostingu zarządzanego przez Cloudways.

P: Gdzie opiera się Cloudways?

ZA: Siedziba firmy znajduje się przy 52 Springvale, ul. Papieża Piusa XII, Mosta MST2653 na Malcie. Daje to korzyść ze scentralizowanej lokalizacji, która jest dostępna z Europy, USA i innych lukratywnych globalnych centrów biznesowych.

P: Czym zarządza hosting WordPress?

ZA: Jest to usługa hostingowa, która obsługuje wiele aspektów prowadzenia witryny WordPress dla Ciebie. Oznacza to, że zajmują się konserwacją oraz wykonywaniem kopii zapasowych / odświeżania. Ponieważ większość z nich to platformy hostingowe w chmurze, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo, dostępność i skalowalność.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author