Правила доступу до канадських веб-сайтів

Станом на 2020 рік, у будь-який час Інтернет переглядає Інтернет 34,56 мільйона канадців. У країні також є один з найвищих рівнів доступності, с 96 відсотків населення, яке має доступ до Інтернету.

Незалежно від того, чи є ви блогером чи продавцем електронної комерції, ви хочете переконатися, що ваш вміст підтримує відповідність законам про доступність Канади та є корисним та доступним для всіх, хто хоче відвідувати ваші сторінки.

Це означає, що вам потрібно дотримуватися вказівок на етапі розробки, що забезпечить інвалідам рівний доступ до вашого веб-сайту. Оптимізація сайту, включаючи стиснення файлів веб-сайту, ефективність хостингу та загальну роботу користувачів, слід обробляти таким чином, щоб відвідувачі з обмеженими можливостями бачили, чули, розуміли та взаємоділи або сприяли вашому вмісту.

Переконуючись, що найкращий доступний веб-хостинг вирішить багато питань, все ж є деякі речі, які слід навчитися робити самостійно:

Що таке доступність веб-сайтів і чому це важливо??

Доступність – це засіб забезпечення великого користувацького досвіду (UX), але виходить за рамки цього. Доступність веб-сайтів охоплює людей з постійними вадами через порушення зору, слуху та мови, неврологічних станів та тих, хто отримує доступ до Інтернету різними засобами, які можуть ускладнити нормальну взаємодію.

У тому числі старіші системи та пристрої з меншими екранами, які не використовують клавіатури.

Коли ваш веб-сайт розроблений з дотриманням інструкцій щодо доступу, він також допомагає тимчасово відключеним, людям похилого віку, людям, які живуть у місцях, що мають проблеми з підключенням, та особам із ситуаційними обмеженнями, наприклад, особам, які використовують комп’ютери та інші пристрої в просторах з великою кількістю відблисків або обмежень на аудіовміст.

Інфографіка про важливість доступності веб-сайтів

Джерело: DMA.org.uk

Знання про те, як люди з обмеженими можливостями користуються Інтернетом, є дуже корисним для збору лояльної аудиторії.

Для того, щоб Інтернет був справді відкритим і корисним для всіх, оптимізація вашого веб-сайту для доступності є надзвичайно важливою. Насправді це закон у Канаді, де понад шість мільйонів людей старше 15 років живуть з певною формою інвалідності..

Існує кілька різних правил, що стосуються доступності для інвалідів. Ці закони поширюються на будь-які публікації, включаючи навчальні матеріали та вміст веб-сайтів, причому деякі застосовуються строго до цифрових медіа. Наша мета – надати вам огляд вказівок щодо доступності та законодавства для канадців, а потім висвітлити способи створення веб-сайту по-справжньому доступні для всієї вашої аудиторії, залишаючись у відповідності з законодавством.

Канадські закони про доступність до Інтернету спрощені

Ще до появи цифрової доби канадці з обмеженими можливостями були захищені кількома законодавчими актами. Багато із цих законів залишаються у книгах по всій провінції, хоча вони були оновлені та внесені поправки, щоб більше застосовуватись до поточних потреб громадян.

Також було створено ряд нових законів, які були написані для того, щоб усі канадці мали доступ до переваг, які дає доступ до Інтернету.

Одне з найдавніших світових законодавчих актів до нас надходить через Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, яка протягом багатьох років постійно вносилася поправок, щоб гарантувати, що працівники та громадяни у всьому світі мають однаковий доступ до цифрових технологій.

доступність веб-сайтів різні аспекти

джерело: newtarget.com

Сполучені Штати також стояли на передньому плані із забезпечення доступності для всіх громадян, незалежно від фізичних можливостей, рівного доступу до технологій. Закон про реабілітацію 1973 р. Був оновлений у 1998 році. Розділ 508 вимагає від федеральних відомств використовувати ті ж електронні та інформаційні технології (ЗНО), якими користуються інші громадяни США, як легко доступні інвалідам.

Якщо ваш веб-сайт має охоплення за межами Канади, рекомендується переглянути цей список 508, щоб переконатися, що ваше кодування, плагіни та сценарії відповідають стандартам, викладеним у цій поправці. Це неофіційно, але виходячи з 508 вказівок, викладених у законі.

Щоб не переборщити наших південних сусідів, законодавчі органи Канади по всій країні створили наші власні набори правил та стандартів доступності. Однією з перших є поправка до Канадського закону про права людини 1985 р., Який було внесено до поправок у 2016 році, щоб забезпечити вказівки щодо доступу до Інтернету.

Закон про доступність для онтаріанців з обмеженими фізичними можливостями (AODA)

В рамках цього закону власники бізнесу в Онтаріо з понад 50 працівниками, приватні чи некомерційні, школи та організації в державному секторі повинні до 1 січня створити або оновити вміст веб-сайтів, щоб відповідати керівництву WCAG 2.0 рівня A – AA, 2021. Зміст визначається як будь-який текст, зображення, відео чи звук.

Починаючи з 2020 року, до 2025 року AODA також потребуватиме значних змін, щоб перейти на нові чи існуючі веб-сайти для громадськості, школи та бізнесу. Це включає:

 • Створення доступних навчальних та навчальних матеріалів
 • Створення доступного відео, яке включає підписи для людей із вадами слуху та описи студентів та персоналу з вадами зору
 • Доступ до всіх шкільних бібліотечних матеріалів
 • Створення доступних механізмів та форм зворотного зв’язку
 • Створення доступних екстрених матеріалів за запитом

Роботодавці також повинні переконатися в доступності всіх навчальних посібників, внутрішніх комунікацій, оцінок та інформації щодо реагування на надзвичайні ситуації. Недотримання будь-якого з перерахованих вище випадків призведе до штрафних санкцій Від 200 до 15 000 доларів, залежно від власності / оточення веб-сайту та серйозності недотримання.

Закон про доступ до Канади (законопроект C-81)

Одним із нових законодавчих актів, цей акт був запропонований Міністром науки та спорту та інвалідів у 2018 році. Метою є надання керівництва розробникам веб-сайтів та дизайнерам та сприяння включенню громадян та мешканців з обмеженими можливостями..

Він був проголосований 21 червня 2019 року після Королівського згоди, і він, в основному, відповідає тим же вимогам, що і WCAG. Штрафи за невиконання та дотримання цих правил можуть призвести до штрафу 250 000 доларів.

Закон про доступність для Закону про манітобів (AMA)

AMA було прийнято провінцією в 2013 році для забезпечення такого ж типу захисту та доступу, як законодавство про Онтаріо. Він побудований на п’яти наборах стандартів, які вимагають від розробників веб-сайтів, видавців та бізнесу для забезпечення доступності для інвалідів-манітобів.

Сюди входить розмір друку, колір контраст, та використання мови, які відповідають АОДА та WCAG.

Закон про доступність Нової Шотландії

Цей акт було прийнято до закону у 2017 році, але його частини ще знаходяться на стадії розробки. Нова Шотландія застосовує підхід “на прикладі”, завдяки чому всі урядові веб-сайти відповідають стандартам WCAG. Вони відрізняються від інших провінцій тим, що застосовують графік відповідності, який залежить від вимог кожного з 12 стандартів WCAG.

Покарання за невиконання – це штраф, який може досягти максимально високого рівня 250 000 доларів. Провінція також пропонує гранти веб-розробникам, щоб допомогти їм задовольнити вимоги та уникнути штрафних санкцій.

Супутні законопроекти, закони та положення

Посібник з доступності веб-вмісту 2.0 (WCAG 2.0) – це набір стандартів, які допомагають веб-розробникам та технічним розробникам включати точки доступу для відключеного доступу до вмісту. Він побудований на чотирьох принципах, зрозумілих, працездатних, надійних та зрозумілих, які керують 12 стандартами доступного веб-дизайну.

цифрові значки доступності

Також у роботах, що охоплюють інші провінції, є кілька законодавчих актів. Одним із останніх є Закон про доступність Британського Колумбі (Білл М 219), який базується на керівних принципах, викладених у їх стратегії “Доступність 2024”.

Перше читання цього акту було в травні 2018 року, але це ще не закон. Слідом за іншими канадськими провінціями, більшість інших працюють над власними правилами та законодавствами про доступність.

Найкращі практики зробити ваш веб-сайт більш доступним

Зробити доступ до веб-контенту для всіх, хто може отримати вигоду від її використання або насолодитися нею – це турбота кожного з ООН для місцевих органів влади та власників бізнесу.

Створюючи веб-сайт, розробляючи доступ до веб-дизайну, крім того, щоб ваш веб-сайт підтримував інструменти та пристрої доступності, забезпечує більш задовільний досвід, допомагає в брендінгу та сприяє лояльності клієнтів..

Він також забезпечує фундамент соціального включення, що допомагає інвалідам, людям похилого віку та людям, які живуть у сільській місцевості, користуватися тією ж технологією, що і решта нас.

Одне з питань, що стосуються настанов щодо доступності, – це складність створення стандартизованого набору протоколів та процедур, які дозволять найбільшій кількості людей комфортно використовувати технології.

Це змусило деяких наших найбільших технологічних новаторів зібратися разом і створило єдиний набір стандартів, щоб забезпечити максимальну доступність для різних пристроїв та обчислювальних середовищ.

Прагнучи переконатися, що ви обслуговуєте всіх своїх потенційних відвідувачів веб-сайту, ми з гордістю передаємо деякі рекомендації та найкращі практики щодо включення доступності у свій веб-сайт..

Інфографіка веб-доступності

Джерело: library.triton.edu

Типографія та читабельність

Це переважаючий і, мабуть, найважливіший елемент дизайну веб-сайтів. Вибір розміру та кольору шрифту, макета та загальної організації може полегшити читання та перегляд веб-сайту для людей із вадами зору. Наступні текстові вказівки засновані на WebAIM та створені для забезпечення відповідності WCAG:

 • Дотримуйтесь одного чи двох великих шрифтів, які легко читаються
 • Використовуйте фактичний текст, а не закопуючи його в графіку
 • Переконайтеся, що достатньо контрасту між кольорами шрифту та фону
 • Використовуйте розміри шрифту, які є відносними, і уникайте невеликих, вигадливих або тонких шрифтів
 • Обмежте варіанти, такі як шрифти CAPS, жирний або курсив
 • Не використовуйте текст, який блимає або рухається
 • Уникайте використання лише розміру, кольору або стилю шрифту для передачі текстового значення

Побудова доступних заголовків

Заголовки – це один із найкращих способів надати вмісту структуру, яку легко дотримуватися відвідувачам із вадами зору. Це покращує потік і читабельність, а також дає читачам чіткі напрямки та варіанти навігації.

Організація W3 створила керівництво для створення заголовків HTML, яке охоплює розмір, оптимальне розміщення та використання. Найбільший заголовок повинен бути зарезервований у верхній частині сторінки, з поступовими, послідовними розмірами, що відмічають абзаци та розділи.

Макет вмісту, кольори та зображення

Кольорова сліпота може ускладнити навіть найелегантніший веб-сайт, якщо ретельно не враховувати при виборі кольорової гами. Немає жодної форми кольорової сліпоти, тому не повинно бути однорозмірного рішення.

Однак загальним правилом для забезпечення значущого досвіду є виберіть текст, який добре виділяється на тлі, і використовувати темні кольори проти світлих відтінків.

Це випадок, коли корисно використовувати інструмент для вимірювання контрасту. Ви знайдете його в розділі з ресурсами нижче. Зображення мають бути розмірами, використовуватися нечасто і містити їх у тексті альт-тексту для належної індексації та описових цілей. Зробіть зміст змісту на будь-якому типі екрану, не впливаючи на макет або функціональність.

оптимізація зображень для доступності

джерело: kinsta.com/blog/

Що стосується макету, то для всіх відвідувачів є правильним правилом використання невеликого текстового блоку та шрифту хорошого розміру, що містить багато пробілу, а також використовувати списки та заголовки куль для розбиття та визначення вмісту. Намагайтеся уникати використання таблиць, якщо вони абсолютно не потрібні для вашого типу вмісту.

Включення доступного відеовмісту

Що стосується відео, то існує три основні сфери розгляду: підписи, описи, і транскрипції. Підписи повинні бути синхронізовані зі словами, виголошеними на відео, вони повинні бути такими ж, як ті, які чують ті, хто не втрачає слух, а доступ повинен здійснюватися простою кнопкою перемикання.

Уникайте додавання відео з функцією автоматичного відтворення, оскільки люди, які не бачать, можуть не знайти механізму, щоб зупинити повтор.

Будь-які стенограми повинні розташовуватися під екраном перегляду відео та побудовані таким чином, як у читача справжнє представлення відеоконтенту. Це означає, що формулювання має бути точним, а будь-які важливі дії чи підказки повинні бути включені до стенограми.

Новини автоматизованого відеозапису

джерело: telestream.net

Аудіо описи дозволяють сліпим та слабозорим людям насолоджуватися суттю відеоконтенту. Будь-які дії чи уявлення, які не оповідаються, повинні бути описані чітко та стисло, що передає будь-які дії, що відбуваються на відео.

Забезпечення доступності клавіатури

Одним з найбільш основних методів введення даних є клавіатура, для того, щоб ваш веб-сайт був справді доступним, переконайтесь, що жоден вміст не переміщується лише мишею.

Доступність клавіатури підтримується створенням тексту та інших областей навігації, які узгоджуються з функцією вкладки, що може полегшити проблеми з використанням кнопок або меню без миші. Ви можете перевірити це на кожній з ваших веб-сторінок, відключивши мишу та намагаючись отримати доступ до всіх функцій та функцій.

Створення доступних документів

Більшість вмісту веб-сайтів включає документи або певну форму тексту, і є багато цифрових документів, необхідних канадцям для ведення бізнесу. Щоб забезпечити доступність PDF-файлів та інших типів документів, вони повинні:

 • Будьте чіткими лаконічними та добре представленими
 • Використовуйте заголовки та інше форматування, що покращує потік
 • Сконструюйте вміст у формі списку, коли це можливо
 • Мови тегів, які допомагають читачам екрану визначити правильну пунктуацію
 • Включіть alt-текст для ідентифікації зображень

Проектування доступних форм

Майже на всіх веб-сайтах є якісь форми, незалежно від того, чи просите ви відвідувачів підписатися на ваш веб-сайт, створити обліковий запис, видавати квитки довідкової служби або продавати товари. Додаючи форми до свого вмісту, переконайтеся, що поля достатньо великі, щоб їх можна було розрізнити, щоб кожен розділ був чітко позначений, і переконайтеся, що будь-які мітки поруч із відповідним полем.

Інструкції та інша допоміжна інформація повинні бути легко знайти, зрозуміти та прочитати.

Ресурси для покращення доступності веб-сайтів

Окрім вказівок щодо створення та дизайну веб-сайтів, існує ряд ресурсів, які допомагають розробникам підтримувати відповідність, створюючи при цьому естетично приємні, функціональні веб-сайти, які можна використовувати для всіх.

 • Доступні документи з MS Word: оскільки це одне з найпоширеніших програм для обробки даних, у цьому посібнику ви знайдете, як забезпечити відповідність вашим документам Word вимогам щодо доступності. Також є посібник з перетворення документів Word у формат PDF без втрати доступності, а також посібники для Adobe Acrobat Pro, InDesign та ремонту недоступних файлів Adobe PDF.
 • Розробка веб-сайтів для сліпих та слабозорих: Цей посібник надає корисні вказівки щодо використання SEO для покращення доступності, проектування для читачів екрану та створення контенту для барвника.
 • Інструмент доступності для хвиль: коли ви хочете точно оцінити веб-сайт щодо проблем із доступністю, ці інструменти допоможуть.
 • Переглядач доступності: За допомогою цього інструменту розробники можуть відображати та перевіряти дані API у веб-переглядачах, щоб підтвердити, як ця інформація передає допоміжну технологію.
 • W3C Wiki: Розділ про тестування доступності містить вказівки щодо проведення тестування доступності та як це потрібно зробити для досягнення найкращих результатів.
 • Перевірка контрасту WebAIM: Цей інструмент дозволяє протестувати кольори переднього плану та фону, щоб переконатися, що вони відповідають стандартам контрасту для WCAG 2.0.
 • Доступні відеозаписи DigitalGOV 508: демонструє, як використовувати відеоплеєр, сумісний із 508.
 • NVDA (невізуальний доступ на робочий стіл): це безкоштовний інструмент зручного користування, подібний до інструменту VoiceOver для Mac.
 • Інструменти для розробників доступності: розширення Chrome для розробників, щоб перевірити наявність проблем із доступністю веб-сайту.
 • Доступність веб-вмісту та мобільна мережа: Це чудовий посібник для тестування доступності на мобільних платформах. Його можна використовувати спільно з Посібником з найкращих практик мобільних веб-сайтів.

Фінальні думки

Відповідність означає включення доступності у ваш дизайн із самого початку. Однак проектування доступності не означає, що потрібно починати з нуля. Усі запропоновані вище пропозиції та найкращі практики можуть бути впроваджені у ваш веб-сайт у будь-який час.

Порада: Більшість розробників веб-сайтів з високою оцінкою вже уважно стежать за доступністю. Якщо ви не досвідчені в управлінні бекендом, радимо перевірити вказане програмне забезпечення, перш ніж спробувати зробити все самостійно.

Ми сподіваємося, що ця інформація та посилання на ресурси корисні для того, щоб ви могли створити найкращий вміст та макет, і що ним може користуватися кожен, хто подорожує вашими сторінками.webs

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author