Порівняння cPanel проти Plesk для розміщення веб-сайтів у 2020 році

cpanel vs pleskЯкщо вам подобається більшість власників інтернет-бізнесу, ви хочете отримати найпростіший метод управління веб-сайтами … щось допоможе вам виконати справи з мінімальними клопотами..

На щастя, дві найкращі панелі управління, cPanel та Plesk, пропонують функції, які роблять адміністрування веб-сайту неймовірно простими.

Якщо ви коли-небудь замислювалися про те, як вони складаються один проти одного, то це порівняння cPanel проти Plesk для вас.

Готові побачити, кого ми коротуємо як короля панелі управління? 👑

Зануримось.

Загальні функції панелі управління

Більшість панелей управління веб-хостингом повинні мати такі функції:

 • Управління базами даних, найчастіше MySQL або PostgreQSL
 • Управління системою доменних імен. Це стосується поштових доменів та веб-доменів
 • FTP управління
 • Управління резервними копіями
 • Управління системою електронної пошти. Це включає квоти електронної пошти, адреси електронної пошти та запобігання спаму
 • Доступ до файлів журналу та звітування про них
 • Керування ключами SSH користувача

Як і у більшості продуктів для веб-хостингу на ринку, існують оновлення та продукти преміального рівня для панелей веб-керування.

Багато з цих продуктів чудово підходять для розширення бізнесу. Тепер давайте подивимось, що cPanel і Plesk пропонують своїм клієнтам.

cPanel

cPanel-логотипcPanel – це найпоширеніша панель управління на сьогоднішній день. Він може похвалитися інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом користувача та функціональним інтерфейсом управління сервером.

Обидва інтерфейси працюють безперебійно і пропонують плавний хостинг, будь то менеджер сайту, кінцевий користувач або торговий посередник. cPanel довіряють найбільшим гравцям хостингової галузі, включаючи HostGator, Bluehost та GoDaddy.

Хоча cPanel підтримується лише Linux, ви можете отримати підтримку Windows за допомогою віртуалізації, встановленої від більшості провідних хостів cPanel..

Основні характеристики:

 • Можливість налаштування більшості CMS за допомогою інтуїтивних інсталяторів
 • Велика кількість корисних інструментів, включаючи інструменти бази даних та засоби резервного копіювання
 • Панель управління на базі Linux
 • Може використовуватися разом із WHM для живлення хостингової платформи

огляд cpanel

cPanel прагне навчати своїх клієнтів з метою розширення можливостей хостинг-провайдерів, незалежно від розміру їх роботи..

Вони пропонують документацію, відеоуроки та бази знань. cPanel має спеціалізованих тренерів, які керують безкоштовними програмами онлайн-навчання. cPanel University може отримати доступ будь-хто.

cPanel і WHM

Ви часто будете бачити cPanel, згаданий у WHM. cPanel – клієнтська сторона продукту. Це означає, що ви зможете робити такі речі, як редагування файлів веб-сайту, керування базами даних та створення нових облікових записів електронної пошти.

WHM – який ви можете спробувати тут – це адміністративний інструмент, який дозволяє одночасно керувати кількома обліковими записами cPanel. Це чудово підходить для тих, хто має більше ніж один веб-сайт (тобто майже для всіх), оскільки вони, ймовірно, мають більше одного cPanel.

інформаційна панель

Особливості

Швидкі веб-сайти PHP та Ruby

PHP7, який використовується разом із PHP – FPM та HTTP / 2, означає, що у вас буде швидкий веб-сайт. Multi-PHP спрощує власників сайтів краще керувати PHP – FPM та PHP, а також конфігурацію параметрів пулу віртуальних хостів. cPanel & WHM працюють на 90 відсотків швидше. Потрібні серверні ресурси зараз на 30 відсотків менше.

Кожен веб-сайт отримує безкоштовний сертифікат SSL

Завдяки AutoSSL, кожен веб-сайт розміщений на cPanel & WHM може бути виданий автоматичний безкоштовний сертифікат SSL. Процес займає лише кілька хвилин. Оскільки користувачі можуть встановлювати сертифікати за допомогою інтерфейсу cPanel, постачальникам хостингу не потрібна послуга SSL.

Проста відповідність PCI

CPanel & WHM-сервер може бути сумісним з PCI протягом декількох хвилин. Це завдяки дружньому користувальницькому інтерфейсу, який пропонує WHM.

Автоматично блокувати шкідливих відвідувачів

cPHulk дозволяє власникам сайтів захищати свої сайти від зловмисників, одночасно дозволяючи законним відвідувачам доступ до сайту.

Ви можете вносити в чорний список цілі країни, акаунти чи IP-адреси. Ви також можете додати білий список, використовуючи ті самі параметри. Ви можете контролювати, а також блокувати спроби входу в cPanel, SSH, WHM, електронну пошту та FTP.

The Take Away

cPanel створений для всіх. Їхній світовий набір є надійним. Вони мають інфраструктуру, обслуговування клієнтів та якісні продукти, щоб забезпечити своїм клієнтам те, що їм потрібно.

Незалежно від того, чи хочете ви внести незначну зміну о 3 годині ранку чи хочете зробити капітальний ремонт свого сайту, cPanel може допомогти вам.

Плеск

plesk логотипPlesk – це панель управління, яка створена для того, щоб допомогти вам захистити, створити та запустити ваші програми та веб-сайти. Його увага зосереджена на простоті та простоті у використанні. Плеск трохи молодший за cPanel. cPanel був випущений у 1996 році, а Plesk потрапив на ринок у 2001 році.

Plesk поділяє ряд подібностей з cPanel & WHM. Хоча cPanel обмежений Linux, Plesk – це сервер, що працює на платформі.

Він може працювати на Linux, Windows та інших обслуговуючих платформах. Plesk пропонує як клієнтські, так і адміністративні функції. Це означає що Plesk пропонує потужний досвід, гнучкість та контроль.

Plesk використовується лідерами в області хостингу, включаючи Go Daddy, Amazon Web Services, Google та Docker.

Основні характеристики:

 • Підтримка серверів Linux та Windows
 • Підтримує та забезпечує встановлення для більшості популярних CMS
 • Надає функції управління обліковими записами та функції управління сервером нестандартно

панель приладів plesk

Plesk пропонує користувальницький інтерфейс, який трохи чистіший, ніж те, що ви отримуєте з cPanel. Однак можливості, які пропонує Plesk, не сильно відрізняються від пропозицій cPanel.

Плеск нещодавно став незалежною компанією. Вони присвячені тому, щоб бути в курсі постійних змін, які спостерігаються в Інтернеті.

Їх мета – націлити людей, які не відвідують хостинг, а також жорстких розробників. Їх ідея полягає в тому, щоб зробити управління сервером ефективним, але просто.

Вони використовують контент-маркетинг як інструмент навчання, щоб допомогти веб-дизайнерам зрозуміти важливість розповідей, як вести бізнес в Інтернеті та маркетингу.

WebOps

Plesk пишається тим, що є повноцінною панеллю керування сервером веб-серверів. Це означає, що вони пропонують надійну безпеку веб-сайтів та серверів, а також можливість керувати більш ніж одним сервером за допомогою однієї панелі управління.

Гнучкість, розширюваність та контроль означають, що ви можете змусити Plesk робити саме те, що вам потрібно.

Особливості

Безпека SSL одним натисканням

Навіть якщо ви новачок у хостінгу, ви розумієте, чому безпека SSL настільки важлива. На жаль, створити та оновлювати це може бути складним завданням.

Завдяки новим послугам на ринку, немає жодної причини, чому ваш сайт не захищений. Plesk автоматично отримує сертифікат і налаштовує файли бази даних, щоб розміщувати лише HTTPS-доступ.

Це означає, що ваша веб-панель та всі ваші веб-сайти захищені. Ви також отримаєте дані щодо безпеки, коли ваш сервер під атакою, і сертифікати будуть автоматично поновлені.

Захистіть WordPress одним клацанням миші

Plesk дозволить клієнтам WordPress хостингу довірити їх управління безпекою. Лише одним клацанням миші Plesk зможе стежити за оновленнями плагінів, встановлювати патчі безпеки та обробляти виправлення помилок.

Інтеграція Git

Багато хто скаржився, що веб-панелі не пропонують підтримку для Git. Плеск відповів, додавши їх розширення Gitman. Розширення можна використовувати з Plesk 12.5 і вище.

каталог розширень plesk

Докер інтеграція

З жовтня 2016 року Plesk включає підтримку Docker. Існує каталог з більш ніж 200 000 зображень Docker. Докер можна запустити безпосередньо з Plesk без використання командного рядка.

ОС / хост-агностик

Plesk може працювати в більшості операційних систем і практично є хост-агностиком. Plesk можна навіть запустити всередині контейнера Docker на Docker Hub. Це одна з найбільших відмінностей між Plesk та cPanel.

cPanel проти Plesk

Як бачимо, між cPanel і Plesk існує ряд подібностей. Тож як ти вирішиш, який із тебе підходить? Є кілька факторів, які слід врахувати:

 • Сумісність
 • Набір функцій
 • Досвід користувача
 • Ціни та параметри ліцензування
 • Підтримка

cPanel та Plesk Порівняльна таблиця

Сумісність

CPanel працює лише з Linux. Отже, якщо ви використовуєте cPanel, ви повинні використовувати одну з наступних підтримуваних операційних систем:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • Amazon Linux

Plesk – це крос-платформа, яка може запускатися з використанням декількох операційних систем, включаючи:

 • Debian
 • Ubuntu
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • Windows Server

Важливо зазначити, що вам потрібно буде придбати опцію Plesk для конкретної ОС, яку ви використовуєте. Ви не можете придбати лише один набір програмного забезпечення, а потім використовувати його на кількох машинах, що мають різні операційні системи.

Набір функцій

Як ми вже згадували, обидва продукти оснащені основними функціями, необхідними для управління веб-сайтом та сервером. Розширюваність – головна відмінність двох продуктів.

Наприклад, за допомогою Plesk ви можете легко інтегрувати Git або Docker. Однак якщо ви хочете використовувати засоби, які зазвичай асоціюються з WordPress або Virtualmin, і Plesk, і cPanel працюють.

Досвід користувача

І cPanel, і Plesk мають привабливий, сучасний та зручний інтерфейс. Незважаючи на це, новачки з управління сервером вважають, що спрощений підхід, запропонований Plesk, простішим у використанні. Це не означає, що cPanel важко використовувати.

Plesk групи функціонують разом, тому вам не потрібно шукати купу варіантів, перш ніж знайти те, що шукаєте.

plesk Сторінка веб-сайтів та доменів

І Plesk, і cPanel дозволяють вам отримувати доступ до панелі управління мобільних пристроїв, незалежно від того, використовуєте ви Android або IOS.

екрани cpanel на мобільних пристроях

Ціноутворення та ліцензування

cPanel пропонує три варіанти – від 15 доларів на місяць до 45 доларів на місяць. Ви можете сплачувати щомісяця або щороку, або одночасно до трьох років. Чим довший термін, який ви платите за аванс, тим менше виявляється ваш середньомісячний платіж.

таблиця цін на cpanel

Plesk пропонує три варіанти, які починаються від $ 4,17 на місяць і до $ 29,17, залежно від обраних варіантів. Знайдіть час, щоб переглянути описи того, що ви купуєте, щоб переконатися, що ви отримуєте правильний варіант для вас.

Таблиця цін на plesk

Підтримка

Обидві компанії пропонують величезну підтримку. У Plesk є довідкова служба, яка доступна 24 години на день сім днів на тиждень.

cPanel має службу довідок, яка доступна з понеділка по п’ятницю з 6 до 18 години за тихоокеанським часом та з суботи на неділю з 6 до 16 годин за тихоокеанським часом.

Вибір між Plesk та cPanel

Вибрана панель управління веб-хостингом буде грати велику роль у взаємодії з вашим сервером. Ваша панель – це те, що дає вам функції, які вам знадобляться для управління проектом. Для більшості людей, які читають цей посібник, ми рекомендуємо cPanel як варіант переходу до керування хостинговим планом вашого веб-сайту.

Caveat biasor: Усі наші найкращі варіанти для веб-хостингу в Канаді покладаються на cPanel для управління базами даних, тому радимо перейти з ними. На відміну від цього, Wix та Squarespace – які часто вважаються двома найкращими розробниками веб-сайтів сьогодні – не мають панелі керування, як Plesk або cPanel. Скоріше, це власна панель управління, створена спеціально для їх веб-служб, і, таким чином, мало коригує.

cPanel користується великою популярністю, оскільки він простий у використанні та працює з серверами на базі Linux, які працюють на більшій частині Інтернету. Plesk, з іншого боку, працює і в Linux, і в Windows. Це хороший варіант, якщо ви хочете залишатися з подібною панеллю управління при використанні декількох серверів.

Ми сподіваємось, що цей посібник виявився корисним для того, щоб дати вам огляд того, що Plesk та cPanel вносять до столу. На вашу думку, який із них кращий? Будь ласка, поділіться своїми коментарями з нами нижче.

Більше путівників

 • Apache проти Nginx
 • Що таке користувацькі агенти
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author