Najlepsze usługi hostingowe dla Pakistanu

Jako agencja internetowa z dużą ilością kont hostingowych (częściowo do obsługi naszych klientów, a częściowo dlatego, że mamy wiele pobocznych projektów i lubimy eksperymentować ��), mamy całkiem niezłe pojęcie o tym, co definiuje świetnego hosta strony.

Przejrzeliśmy wszystkie nasze konta, przeanalizowaliśmy, którzy hostingi działają dobrze dla Pakistanu (używając śledzenia na żywo), a którzy nie (i dlaczego). Następnie postanowiliśmy zbudować tę ogromną stronę porównawczą, aby udostępnić to, co znaleźliśmy, ciesz się!

W celu szybkiego zapoznania się, znajdź nasze 3 najlepsze poniżej!

Firma hostingowaOgólna ocenaCena / mies. Serwery na całym świecie FunkcjeRecenzje Witryna
Logo Hostingera 0,99 USD (Ogromna 90% sprzedaży)

 • Bardzo tani
 • Bardzo łatwa konfiguracja
 • Responsywne wsparcie
 • Świetna wydajność i szybkość
 • Globalna sieć serwerów
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy!

Recenzja Hostingera
siteground2 3,95 USD (67% zniżki tylko na pierwszą fakturę)
 • Serwery singapurskie + globalna sieć
 • Niedrogie
 • Świetny występ
Przegląd SiteGround
GreengeeksLogo 2,95 USD
 • Zielony hosting
 • Nieograniczone miejsce na dysku
Recenzja GreenGeeks

# footable_29032 td.ninja_column_3 {text-align: center; }

O naszych recenzjach hostingu

Pisząc nasze recenzje hostingu dla Pakistanu, wzięliśmy pod uwagę wiele czynników.

Obejmują one czas pracy, opcje wsparcia i czas reakcji, szybkość, lokalizacje serwerów, łatwość użytkowania, koszt w stosunku do wartości, miejsce na dysku itp.

Dwa najważniejsze czynniki, na których się skupiamy, to wsparcie �� i szybkość ⚡.

Weźmy na przykład szybkość witryny, czy wiesz, że 1-sekundowe opóźnienie oznacza zmniejszenie liczby wyświetleń strony o 11%, co oznacza, że ​​ponad 1/10 odwiedzających będzie się odwracać na każdą sekundę wczytywania się witryny… właśnie dlatego porządna strona internetowa dostawca hostingu jest niezbędny!

Jak widać, jakość twojego dostawcy usług hostingowych może mieć ogromny wpływ na potencjalny sukces Twojej witryny!

Kilka witryn, w których byliśmy prezentowani:

Polecane na stronach

Best Web Hosting Pakistan – 2020 recenzji

Tu są 10 najlepszych recenzji hostingu dla Pakistanu, wyszczególniając ich koszt, opcje wsparcia i miejsce na dysku:

1. Hostinger – najlepszy ogólny hosting

www.hostinger.com

Logo Hostingera

Cena £: 0,99 USD
Miejsca na dysku: 10 GB
Wsparcie: Czat na żywo

Hostinger zapewnia jedną z najlepszych usług hostingowych z instalacjami wordpress 1 kliknięciem, niestandardowym panelem sterowania i doskonałą obsługą klienta 24/7. Ich pakiet premium jest jeszcze tańszy niż hosting GoDaddy i idealny dla właścicieli witryn w Pakistanie.

Ich serwery danych znajdują się na całym świecie, w tym w USA, Singapurze i Europie. Oferują miejsce na dyskach SSD, które pomogą szybko załadować Twoją witrynę z dowolnego miejsca na świecie, w tym z Pakistanu.

Technologia Hostingera

Hostinger oferuje różnorodne opcje hostingu, w tym hosting współdzielony, hosting WordPress, VPS i hosting w chmurze dla dużych witryn, które wymagają najwyższej wydajności. Pojedynczy wspólny plan hostingu Hostingera jest idealny dla początkujących, ponieważ jest tani, a panel sterowania jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Mają też dużą bazę wiedzy, która prowadzi użytkowników przez cały proces. Możesz bardzo szybko zbudować i uruchomić swoją stronę internetową.

Mają też plany hostingowe skierowane do właścicieli małych firm i dużych witryn internetowych. VPS i hosting w chmurze oferują dużą przestrzeń dyskową wraz z wtyczkami buforującymi do ładowania strony internetowej z superszybką prędkością.

Hostinger gwarantuje nieprzerwany czas pracy wynoszący 99,9% i zgodnie z naszym monitorowaniem użytkowania zapewniają one 100%. W przypadku jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się bezpośrednio z zespołem obsługi klienta, który jest dostępny 24 godziny na rozwiązanie problemu.

Patrząc na wartość, jaką otrzymujesz za jedyne 0,99 USD miesięcznie, nie musisz szukać dalej.

Plusy

 • Szybkie prędkości ładowania strony
 • 24-godzinna obsługa klienta
 • Bardzo tani
 • Globalna sieć serwerów
 • Łatwe ustawienie

Cons

 • Nie dotyczy

2. SiteGround – drugie miejsce w ogólnym hostingu

www.siteground.com

Logo SiteGround

Cena £: 3,95 USD
Miejsca na dysku: 10 GB
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

SiteGround to kolejna bardzo renomowana firma hostingowa z ponad 2 milionami domen. Jest to również jedna z usług hostingowych oficjalnie zalecanych przez WordPress.org.

Najtańszy plan hostingowy (StartUp) SiteGround, przeznaczony dla początkujących, zaczyna się od 3,95 USD / miesiąc (odnawia się przy 11,95 USD / miesiąc). Plan obejmuje hosting 1 witryny internetowej z 10 000 odwiedzających, a także oferuje bezpłatną instalację WP, 10 GB miejsca, bezpłatny CDN, bezpłatny SSL, bezpłatny e-mail i więcej. Inne plany (GrowBig i GoGeek) są odpowiednie dla małych firm w Pakistanie z opcją hostowania nieograniczonej liczby witryn o ruchu przekraczającym 25 000 odwiedzających / miesiące. Plany te oferują również narzędzia programistyczne, które są bardzo przydatne do wydajnego tworzenia stron internetowych.

Cechą charakterystyczną hostingu SiteGround jest ultraszybka sieć oparta na Google Cloud. Oferuje szybkie ładowanie stron internetowych z TTFB poniżej 200 ms, a strona zoptymalizowana pod kątem standardowej prędkości może łatwo załadować poniżej 2 sekund. Jest to doskonałe w przypadku witryn e-commerce i biznesowych, w których szybkość strony ma kluczowe znaczenie dla konwersji użytkowników na klientów. Ponadto SiteGround oferuje również integrację CDN, aby zaoferować tę samą prędkość błyskawicy użytkownikom łączącym się z całego świata.

SiteGround ma bardzo elastyczny zespół obsługi klienta 24/7, który może odpowiedzieć w ciągu 10 minut za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu i poczty e-mail.

Plusy

 • Szybki czas ładowania stron internetowych
 • CDN w celu optymalizacji prędkości dla użytkowników na całym świecie
 • Dobry zakres funkcji bezpieczeństwa i codziennych kopii zapasowych
 • Użytkownik Firendly pulpit nawigacyjny i panel sterowania

Cons

 • Wysokie koszty, jeszcze wyższe koszty odnowienia

3. Greengeeks – najlepszy zielony hosting

www.greengeeks.com

Logo GreenGeeks

Cena £: 2,95 USD (USD)
Miejsca na dysku: bez limitu
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

GreenGeeks to kolejna dobra opcja hostingu. Jest to „zielona” firma hostingowa, która kupuje certyfikowane źródła energii odnawialnej o wartości 300% zużycia energii na stronie internetowej. Jest to najlepsza, przyjazna dla środowiska firma hostingowa, jaką można znaleźć wśród ogromnej listy.

Nawet najtańszy plan hostingu GreenGeeks jest wyposażony w niezbędne i oparte na wydajności funkcje stron internetowych. Możesz hostować 1 stronę internetową w abonamencie podstawowym z nieograniczoną ilością miejsca, bezpłatnym CDN i bezpłatnym Wildcard SSL. Szybkość witryny jest zwiększona dzięki serwerowi LiteSpeed, Power Cacher i nowoczesnemu dyskowi SSD Raid-10. Ta kombinacja zapewnia szybką łączność i czas ładowania strony, nawet w przypadku witryn o dużej skali. Plany GreenGeeks Pro i Premium oferują jeszcze wyższą wydajność i możliwość hostowania nieograniczonej liczby stron internetowych.

Inne cenne funkcje oferowane przez GreenGeeks Hosting obejmują kreator witryn typu „upuść”, bezpłatną migrację witryny i konta e-mail. Oferują wsparcie techniczne 24/7, które jest idealne dla klientów, którzy potrzebują osobistej pomocy technicznej w rozwiązywaniu problemów.

Plusy

 • Szybki czas ładowania
 • Przyjazny dla środowiska
 • Szeroki zakres nieograniczonych zasobów, w tym miejsca na dysku

Cons

 • Wysokie koszty odnowienia

4. Hosting A2 – najlepszy hosting dla sprzedawców

www.a2hosting.com

Logo hostingu A2

Cena £: 3,92 USD (USD)
Miejsca na dysku: bez limitu
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

A2 Hosting obsługuje ponad 500 000 domen i jest bardziej popularny dzięki udostępnianym usługom hostingowym. Ich najtańszy plan obejmuje 1 witrynę internetową, bezpłatny SSL, nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD, Cloudflare CDN, obsługę CMS, cPanel i stronę przejściową, która zwykle nie jest dostępna w podstawowych planach innych usług hostingowych.

Serwery A2 Hosting są zoptymalizowane pod kątem stron internetowych WordPress i zapewniają szybki czas ładowania. Automatycznie optymalizuje stronę internetową z funkcjami buforowania i kompresji, aby osiągnąć najlepszą wydajność. A2 ma unikalne funkcje, których inni dostawcy hostingu nie oferują w tym samym przedziale cenowym. Obejmuje buforowanie po stronie serwera, obszar przejściowy i wtyczki do optymalizacji prędkości dla WordPress. A2 może być Twoją usługą hostingową goto, jeśli jesteś nowym blogerem i szukasz niedrogiego i niezawodnego usługodawcy.

A2 Hosting ma dodatkowe zalety i funkcje dla swoich wyższych planów. Oferuje 20-krotny wzrost wydajności dzięki swoim serwerom Turbo zasilanym przez APC / OPcache & Turbo Cache. Serwery Turbo obsługują połączenia bardziej wydajnie i szybciej. Szybkie prędkości ładowania znacząco wpływają na SEO i wygodę użytkownika.

A2 Hosting ma również 24-godzinny zespół obsługi klienta, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu. Czas oczekiwania na czat na żywo może być jednak frustrujący.

Plusy

 • Szybkie ładowanie strony
 • Wysoki procent czasu sprawności
 • Integracja z CloudFlare CDN
 • Szeroki zakres nieograniczonych zasobów

Cons

 • Obsługa czatu na żywo może zostać ulepszona

5. Inspedium – lokalny hosting

www.inspedium.com

logo inspedium

Cena £: Rs. 128 / miesiąc
Miejsca na dysku: bez limitu
Wsparcie: Telefon, bilety

Inspedium to pakistańska usługa hostingowa z siedzibą główną w Karaczi. Oferują różnorodne plany, w tym hosting dzielony, biznesowy i dla sprzedawców. Inspedium ma imponującą klientelę i hostuje niektóre z najlepszych stron internetowych, takich jak Geo.tv, Arydigital.tv itp..

Inspedium ma imponujące funkcje w swoim podstawowym planie hostingowym, który obejmuje Unlimited Strotage, Unlimited Data Transfer, bezpłatny SSL, bezpłatny CDN dla 1 strony internetowej. Mają także serwer sieciowy litespeed zapewniający szybką łączność i ładowanie strony. Plany hostingowe są również tanie, zaczynając od Rs. 128 / miesiąc, a ceny są jasno określone i nie ma żadnych ukrytych opłat, które mogłyby nagle pojawić się na fakturze.

Hosting opcje płatności faktur są również łatwiejsze dzięki EasyPaisa i Jazz Cash. Jeśli nie masz możliwości korzystania z karty kredytowej, możesz łatwo skorzystać z lokalnych opcji płatności.

Plusy

 • Szybkie ładowanie strony
 • Cpanel
 • Niedrogie ceny

Cons

 • Może nie nadawać się do dotarcia do międzynarodowej publiczności

6. Kinsta – Best Managed WordPress Hosting

kinsta.com

logo kinsta

Cena £: 30 USD (USD)
Miejsca na dysku: 10 GB
Wsparcie: Czat na żywo, bilety

Kinsta to usługa hostingowa WordPress premium zarządzana przez sieć premium Google Cloud. Hosting serwerów Google Cloud odróżnia Kinsta od tradycyjnych udostępnianych i dedykowanych usług hostingowych. Hosting w chmurze wykorzystuje przestrzeń wirtualnego serwera, która może skalować się i być bardziej elastyczna, aby zapewnić szybkie prędkości ładowania, a także bardzo skutecznie radzić sobie z skokami ruchu.

Kinsta ma do wyboru ponad 20 lokalizacji serwerów, a najbliżej Pakistanu jest Bombaj, który może zapewnić błyskawiczną szybkość odwiedzającym. Pod względem prędkości Kinsta przewyższa konkurencję. Może zapewnić odwiedzającym czas reakcji serwera poniżej 50 ms. Możesz także wykorzystać możliwości CDN, aby jeszcze bardziej poprawić czasy ładowania.

Czas sprawności jest również imponujący, wynoszący 99,9%, chociaż w ubiegłym roku osiągnęli 100% czasu sprawności. Kinsta zapewnia to dzięki ciągłemu monitorowaniu i kontrolom czasu pracy co minutę oraz szybkiemu korygowaniu kodów odpowiedzi na błędy w mniej niż 30 minut. Ponadto jest to wymarzony host dla programistów z narzędziami takimi jak dostęp SSH, Git i WP-CLI we wszystkich swoich planach od Starter do Enterprise.

Wszystkie te funkcje premium mają jednak wysoką cenę 30 USD miesięcznie w najbardziej podstawowym planie dla 1 witryny z 20 000 odwiedzających. Chociaż nie jest dostępny dla małych firm, ale może być idealny dla dużych witryn e-commerce. Ponieważ Kinsta jest zoptymalizowany pod kątem stron Woocommerce WordPress i może łatwo zarządzać obciążeniem stron za pomocą wielu wtyczek.

Plusy

 • Jeden z najlepszych hostów internetowych WordPress
 • Szybkie ładowanie strony
 • 100% czasu sprawności od 2018 r
 • Pomocne i elastyczne wsparcie
 • Kinsta korzysta z sieci premium Google Cloud

Cons

 • Kosztowny

7. HostPapa

www.hostpapa.com

Logo HostPapa

Cena £: 3,95 USD
Miejsca na dysku: 100 GB
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

HostPapa sprzedaje się jako rozwiązanie hostingowe dla małych firm. Ma tanie plany hostingowe i funkcje, takie jak instalacja WordPress 1-Click, podstawowy program do tworzenia witryn, nieosiągalna przepustowość itp..

HostPapa oferuje 3 rodzaje planów hostingowych: konto startowe, konto biznesowe i konto Business Pro. Najtańszy zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie, ale ma 3-letnie zobowiązanie. Biznesplan oferuje różnorodne funkcje, które obejmują przestrzeń internetową, przepustowość, domeny i wiadomości e-mail. Otrzymasz certyfikat SSL i automatyczne aktualizacje tylko po uaktualnieniu do konta Business Pro.

Obsługa klienta HostPapa jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez czat na żywo, telefon i e-mail. Funkcja czatu na żywo nie jest bardzo przyjazna dla użytkownika, a kliknięcie jej otwiera nową kartę, w której musisz ponownie zalogować się na swoje konto HostPapa.

Plusy

 • Dobra prędkość ładowania strony
 • Zakres planów hostingowych z różnymi funkcjami
 • Obsługa CMS, takich jak WordPress i inne
 • 24 godziny obsługi klienta

Cons

 • Ceny nie są proste i drogie w przypadku planów na 1 rok

8. BlueHost – dobry hosting dla początkujących

www.bluehost.com

Logo Bluehost

Cena £: 3,95 USD (USD)
Miejsca na dysku: 50 GB
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

Bluehost jest jedną z najbardziej renomowanych firm hostingowych z ponad 3 milionami domen hostowanych. Jest to jedna z tanich usług hostingowych, która oferuje przystępne plany cenowe, bez żadnych ukrytych opłat i bezpłatnej rejestracji domeny przez pierwszy rok. Te funkcje sprawiają, że jest to idealny hosting dla nowych stron internetowych.

Bluehost ma centra danych na całym świecie, w tym w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, co oznacza, że ​​możesz zapewnić odwiedzającym szybki czas ładowania i optymalne wrażenia użytkownika. Możesz użyć tego hosta do różnych rozwiązań hostingowych, w tym hostingu współdzielonego, hostingu w chmurze, VPS, hostingu WooCommerce i hostingu WordPress.

Do wyboru są trzy plany: Basic, Plus i Prime. Podstawowy plan obejmuje hosting dla 1 witryny internetowej oraz takie funkcje, jak cPanel, 50 GB przestrzeni dyskowej, instalacje CMS za jednym kliknięciem, nieograniczona liczba e-maili, bezpłatne SSL itp. Plany wyższego poziomu oferują hosting dla nieograniczonej liczby witryn z nieograniczoną ilością miejsca.

Należy zauważyć, że Bluehost nie obejmuje bezpłatnej migracji witryny, co jest funkcją, której mogą potrzebować obecni właściciele witryn. Ale przy wielu narzędziach dostępnych online do migracji witryny nie powinno to stanowić problemu.

Plusy

 • Szybka łączność i ładowanie strony internetowej
 • Elastyczne i pomocne wsparcie
 • Polecane przez WordPress
 • Dostępna szeroka gama usług hostingowych

Cons

 • Wzrost ceny odnowienia
 • Brak bezpłatnej migracji witryny

9. Dreamhost

www.dreamhost.com

Logo Dreamhost

Cena £: 2,59 USD (USD)
Miejsca na dysku: bez limitu
Wsparcie: Telefon, czat na żywo, bilety

DreamHost jest jednym z najstarszych dostawców usług hostingowych w branży i obsługuje ponad 1,5 miliona witryn w ponad 100 krajach. Jest to opłacalna opcja dla małych właścicieli witryn z ograniczonymi budżetami. Serwery internetowe Dreamhost są zlokalizowane głównie w USA, ale ma szybką łączność, a prędkość ładowania strony nie byłaby problemem w Pakistanie.

Dreamhost oferuje różnorodne opcje hostingu, które są odpowiednie dla wszystkich – od początkujących po właścicieli małych firm, strony handlu elektronicznego itp. Oferują hosting dzielony, hosting WordPress, VPS, hosting serwerów dedykowanych i hosting w chmurze. Posiadają wewnętrzną technologię i są bardzo niezawodną firmą hostingową, która utrzymuje witrynę w dobrym zdrowiu i chroni przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Pakiet startowy DreamHost obejmuje hosting dla 1 witryny z nieograniczoną przepustowością i miejscem na dysku, bezpłatne SSL i wordpress 1-kliknięciem oraz inne instalacje CMS, w tym Wix i Weebly. Plany DreamHost są stosunkowo niedrogie i nie zwiększają opłat za odnowienie, jak większość innych hostów. Pakiet startowy jest najtańszy po Hostingerze (2,59 USD / miesiąc – abonament 3 lata, 3,95 USD / miesiąc – abonament 1 rok) spośród wszystkich dostawców hostingu wymienionych tutaj, jeśli uwzględnisz koszt odnowienia.

Dreamhost ma bardzo dobrą obsługę klienta. Ich zespół wsparcia jest zaawansowany technologicznie i bardzo profesjonalnie zajmuje się problemami. Twoje problemy zostaną rozwiązane w ciągu 24 godzin od podniesienia biletu.

Plusy

 • Brak opłaty za przedłużenie lub ukrytych opłat
 • Niedrogie plany hostingowe
 • Nieograniczona przepustowość i miejsce na dysku
 • Obsługuje różnorodność CMS
 • Najlepsza obsługa klienta

Cons

 • Średni procent czasu przestoju jest nieco niski

10. CreativeOn – lokalny hosting

www.creativeon.com

logo creativeon

Cena £: Rs. 2650 rocznie dla porządnego planu
Miejsca na dysku: 1 GB
Wsparcie: Telefon, bilety

CreativeOn to lokalna firma hostingowa z siedzibą w Lahore w Pakistanie. Ma tanie wspólne plany hostingowe, a także przeznaczony dla małych firm. Obsługuje strony internetowe najlepszych marek Pakistanu, takich jak City 42, Servis, Master Paints itp.

CreativeOn oferuje różnorodne rozwiązania hostingowe: budżet, WordPress, biznes, VPS, a także serwer dedykowany. Funkcje planu budżetu są nieco ograniczone, z zaledwie 1 GB miejsca na dysku i 10 GB przepustowości miesięcznie. Wysokiej klasy plan WordPress obejmuje nieograniczone miejsce na dysku i 120 GB miesięcznej przepustowości.

Funkcje bezpieczeństwa oferowane przez CreativeOn Hosting są ograniczone i nie obejmują certyfikatów SSL ani rozwiązań SiteLock. Musisz kupić certyfikat SSL osobno. Masz jednak dostęp do innych funkcji, takich jak konfiguracja konta e-mail i częste kopie zapasowe.

CreativeOn to dobra, niedroga opcja, jeśli chcesz współpracować z firmą hostingową zlokalizowaną w Pakistanie. Będziesz także mieć możliwość opłacenia rachunków za hosting przelewem na lokalne konto bankowe lub za pośrednictwem EasyPaisa lub Jazzcash. CreativeOn ma również dedykowaną stronę obsługi klienta, dzięki czemu można łatwo podnieść bilety na zapytania.

Plusy

 • tani hosting strony w Pakistanie
 • Dobry zakres planów hostingowych
 • Dobra prędkość ładowania strony

Cons

 • Ograniczone funkcje
 • Niska przepustowość i miejsce na dysku
 • Ograniczone funkcje bezpieczeństwa

Jak znaleźć najlepszy hosting w Pakistanie

Zadaj sobie pytanie, jaki jest cel Twojej witryny? Czy jest to strona e-commerce z codziennymi transakcjami, czy jest to magazyn, aktualności czy zwykły blog. Firma hostingowa strony transakcyjnej powinna mieć rozbudowane funkcje bezpieczeństwa w celu ochrony poufnych informacji użytkowników. Witryna z wiadomościami lub czasopismami na dużą skalę powinna być ukierunkowana na usługę hostingu z nieograniczoną pamięcią i przepustowością, ponieważ będzie generować dużo treści i przyciągać duży ruch.

Istnieje wiele czynników, o których należy pamiętać przed wybraniem usługi hostingowej. Poniżej przyglądamy się niektórym z tych rozważań przy wyborze hostingu w Pakistanie.

Lokalizacja serwera

Szybkość ładowania strony zależy od lokalizacji serwera WWW. W idealnym przypadku serwer hostingowy powinien znajdować się jak najbliżej miejsca docelowego odbiorcy.

mapa lokalizacji serwera

Niestety nie ma godnej pochwały firmy hostingowej z serwerami hostingowymi zlokalizowanymi w Pakistanie. Jeśli więc szybkość jest bardzo krytycznym czynnikiem dla Twojej witryny, powinieneś wybrać firmę hostingową z serwerami w Europie lub Azji, ponieważ jest to najbliżej Pakistanu.

Czas pracy

Czas sprawności to miara czasu, w którym hostowane centra danych działają. Zwykle 99,9% czasu sprawności oznacza, że ​​twoja strona będzie funkcjonować przez większą część roku, a może to być przestój 1-2 minut w nieparzystym miesiącu. Im wyższy procent czasu sprawności, tym bardziej niezawodna jest usługa hostingowa.

Procent czasu działania wynoszący 99,94% może wydawać się wysoki, ale nie jest idealny dla witryn o dużym natężeniu ruchu. Wybierz usługi hostingowe z procentem czasu sprawności wynoszącym co najmniej 99,8%. Możesz sprawdzić nasz pulpit śledzenia na żywo tutaj dla wszystkich najlepszych firm hostingowych, które aktualnie śledzimy.

Miejsca na dysku

Funkcja miejsca na dysku wskazuje ilość danych, które można przechowywać na serwerze hostingowym. Dane są zwykle w postaci tekstu, obrazów i filmów. Najlepiej wybrać usługę hostingową, która oferuje nieograniczone miejsce do przechowywania danych, jeśli masz witrynę bogatą w treści. Poszukaj także technologii pamięci masowej, z której korzysta firma hostingowa. Obecnie najlepszą technologią jest dysk SSD, który zapewnia szybką łączność i szybkość ładowania.

Przepustowość i transfer danych

Przepustowość oznacza szybkość, z jaką dane są przesyłane do użytkowników. Natomiast transfer danych to ilość danych przesyłanych do użytkowników. Zwykle podstawowe plany hostingowe ograniczają ilość przesyłanych danych. Możesz skorzystać z podstawowego taniego planu hostingowego z limitem transferu danych, jeśli jesteś początkujący i nie przyciągnie dużego ruchu do swojej witryny na wczesnych etapach. W miarę rozwoju witryny możesz zawsze przejść do planów wyższego poziomu z nieograniczonym transferem danych.

Prędkość

Szybkość ładowania witryny jest kwestią krytyczną, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy hostingowej. Hostowanie serwerów i ich lokalizacji to podstawowe czynniki wpływające na szybkość witryny. Pomiary takie jak Time To First Byte (TTFB) dobrze wskazują, jak szybka jest łączność z serwerem hostingowym. Idealny TTFB wynosi poniżej 200 ms.

Szybkość serwera

Zastanów się, czy Speed ​​jest poważnym czynnikiem, jeśli jesteś e-commerce lub marką, ponieważ witryna o niskiej prędkości wpływa również na wiarygodność marki i powoduje niewielkie zaangażowanie.

Wsparcie

Dobra firma hostingowa zawsze ma dobre wsparcie klienta, które jest łatwo dostępne i jest w stanie rozwiązać problemy z witryną w ciągu 24 godzin. Większość firm hostingowych oferuje wsparcie 24/7 przez czat na żywo, bilety wsparcia, e-mail lub telefon. Najlepiej unikać firmy hostingowej, która nie ma dobrego personelu pomocniczego.

Bezpieczeństwo

Zasadniczo strony internetowe są podatne na problemy związane z bezpieczeństwem w postaci naruszenia bezpieczeństwa danych, ataków DDOS, złośliwego oprogramowania i hakowania. Dobra usługa hostingowa ma takie funkcje, jak skanowanie złośliwego oprogramowania i automatyczne aktualizacje w celu zapobiegania problemom bezpieczeństwa.

Certyfikaty SSL

Certyfikat Secure Sockets Layer (SSL) to standardowa technologia zabezpieczeń zapewniająca szyfrowane połączenie między Twoją witryną a odwiedzającymi. Wyszukiwarki takie jak Google preferują witryny z certyfikatami SSL i oceniają je wyżej, aby zapewnić użytkownikom witryny bezpieczne i godne zaufania.

Serterty SSL

Większość planów hostingowych zawiera bezpłatny certyfikat SSL, który jest idealny, jeśli masz ograniczony budżet. Let’s Encrypt to jedna z firm, która współpracuje z wieloma firmami hostingowymi i rozdaje bezpłatne certyfikaty SSL.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author