Najlepsze generatory nazw domen

wektor generatora nazw domenWymyślanie właściwa nazwa domeny może być trudnym wyzwaniem, ponieważ nie można po prostu zakręcić kołem fortuny domeny, aby zapewnić dostępność domeny… ?

Twoja nazwa domeny musi być łatwa do zapamiętania (i faktycznie coś znaczyć), jednocześnie opisując, co marka robi lub sprzedaje.

Niestety, nawet gdy właściciele firm wymyślą chwytliwą nazwę, która odzwierciedla ich markę, idealna domena może być już w użyciu, co odeśle cię z powrotem do tablicy kreślarskiej. To, co zaczęło się jako zabawny projekt, może szybko przekształcić się w coś frustrującego i stresującego.

?Na szczęście dostępne są narzędzia, które pomogą Ci wybrać najlepsza nazwa domeny. Narzędzia te skracają czas potrzebny na wybranie nazwy i pomagają wygenerować nazwę domeny, która nie została jeszcze zajęta.

Nie masz jeszcze nazwy domeny? Złap jeden tutaj za tanie:

 • HostGator.com (koszt domeny: 0,01 USD za 1 rok)
 • Bluehost.com (koszt domeny: BEZPŁATNIE przez 1 rok)
 • Znajdź więcej rejestratorów domen tutaj.

Ze wszystkich wspaniałych generatory nazw domen w Internecie są to nasze ulubione:

1. Lean Domain Search

logo leandomainsearchLean Domain Search pomaga wybrać nazwę domeny, wprowadzając pojedyncze słowo kluczowe związane z Twoimi produktami lub usługami. Po wprowadzeniu wybranego słowa kluczowego będziesz mógł przeszukać powiązane opcje domeny, które są dostępne.

Wyniki zwracane są jako adresy .com.

Ponadto możesz:

 • Filtruj wyszukiwanie według długości, popularności lub alfabetycznie
 • Zapisz nazwiska, które lubisz najbardziej
 • Śledź historię wyszukiwania
 • Udostępnij wyniki innym osobom
 • Natychmiast szukaj określonych nazw, aby sprawdzić, czy są one dostępne

To narzędzie wyszukiwania jest najlepsze z dostępnych, jeśli masz na myśli niektóre słowa kluczowe, które chcesz uwzględnić, ale szukasz świeżych pomysłów na pełną nazwę domeny.

2. Usuń nazwę

logo bustanameBust a Name zapewnia różnorodne narzędzia do filtrowania, które ułatwiają znalezienie najlepszej nazwy odpowiadającej Twoim potrzebom.

Możesz rozpocząć wyszukiwanie, filtrując słowa kluczowe, a następnie wybierając opcje takie jak „zaczyna się od” lub „kończy się na” słowu kluczowym. Następnie możesz dalej filtrować wyniki, określając, jak naturalnie chcesz mieć nazwę domeny i czy jest limit znaków.

Możliwe jest także wyświetlanie nazw domen, które są już zajęte, oraz filtrowanie nazw według .com, .org i .net. Witryna będzie także zawierać dodatkowe propozycje słów kluczowych.

To świetny generator nazw domen, jeśli nie masz jeszcze na myśli słowa kluczowego. Możesz wybrać „Utwórz losową domenę”, która pomoże Ci wygenerować pomysły. Możesz także zapisać słowa kluczowe na później, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do zakupu lub możesz połączyć się bezpośrednio z rejestratorami domen, takimi jak GoDaddy i Namecheap, jeśli jesteś gotowy na zakup.

Wreszcie ta witryna umożliwia także wyszukiwanie konkretnej nazwy domeny, jeśli chcesz sprawdzić, czy nazwa, którą już wybrałeś, jest dostępna.

3. Shopify Business Name Generator

logo firmy shopifyShopify Business Name Generator pomoże Ci znaleźć dostępne nazwy domen, nawet jeśli nie używasz ich w celach biznesowych.

Rozpocznij wyszukiwanie, wybierając słowo kluczowe związane z tematem, który chcesz omówić, lub związane z produktami lub usługami biznesowymi. Wprowadź go do funkcji wyszukiwania w witrynie, a wygeneruje setki potencjalnych sugestii dotyczących nazw domen.

Strona zachęca do utworzenia sklepu Shopify z wybraną nazwą domeny, ale nie jest to konieczne. Możesz iść gdzie indziej, aby kupić adres internetowy.

Wszystkie sugestie są zwracane przy użyciu rozszerzenia .com.

4. Nameboy

logo nameboyNameboy to dobre narzędzie do wyszukiwania dostępnych nazw domen na podstawie wybranych słów kluczowych. W polu wyszukiwania możesz wpisać maksymalnie dwa słowa kluczowe, a witryna natychmiast zwraca listę sugerowanych nazw.

Oferują wykres, który ułatwia określenie, które rozszerzenia są już używane, a które są dostępne. Na przykład nazwa domeny donuts.com może być zajęta, ale donuts.net lub donuts.org mogą być dostępne.

Można także sprawdzić, które nazwy domen są dostępne do odsprzedaży, nawet jeśli zostały już zajęte. Czasami firmy i osoby prywatne według nazw domen sądzą, że będą z nich korzystać w przyszłości, ale potem decydują się je odsprzedać.

To świetny generator nazw domen, jeśli masz już na myśli kilka słów kluczowych, ale nie wiesz dokładnie, jak zamienić je w nazwę domeny.

5. NameStall

logo namestallNameStall oferuje kilka różnych narzędzi, które ułatwiają wyszukiwanie nazwy domeny. Możesz rozpocząć wyszukiwanie za pomocą narzędzia do generowania nazw, które umożliwia wyszukiwanie za pomocą:

 • Części mowy
 • Popularne słowa kluczowe
 • Kategorie branżowe
 • Podstawowe angielskie słowa

Narzędzie pozwala określić, czy chcesz, aby słowo kluczowe znajdowało się na końcu lub na początku nazwy domeny, czy też chcesz dodać łącznik do adresu internetowego. Możliwe jest również filtrowanie według rozszerzenia.

Narzędzie zwraca wyniki, które są dostępne, a także nazwy, które zostały pobrane, ale nie zostały jeszcze zarejestrowane.

Możesz także użyć NameStall, aby wygenerować nazwę domeny i wyszukać, czy nazwa, którą masz na myśli, jest dostępna. Możliwe jest również wyszukiwanie najlepiej płatnych słów kluczowych.

6. Domain Puzzler

Logo domeny PuzzlerDomain Puzzler to jedno z najprostszych narzędzi na naszej liście generatorów nazw domen.

Wstawisz idealne słowa kluczowe i wybierasz rozszerzenie domeny, a następnie wyszukujesz pomysły na nazwy. Podoba nam się to, ponieważ możesz dołączyć kilka różnych słów kluczowych zamiast tylko jednego lub dwóch, co ma miejsce w przypadku podanych dotychczas sugestii. Narzędzie połączy wprowadzone słowa kluczowe w różne kombinacje, aby pomóc Ci stworzyć idealną nazwę.

Możesz dodać nazwy do ulubionych.

To narzędzie oferuje również bardziej zaawansowaną opcję wyszukiwania. Możliwe jest także porównanie rankingu strony dla różnych nazw domen, dzięki czemu będziesz wiedział, czy Twoja nazwa jest przyjazna dla SEO.

7. Nazwa siatki

Logo Nazwa siatkiName Mesh to kolejne narzędzie, które pozwala wyszukiwać według więcej niż jednego lub dwóch słów kluczowych i jest świetną opcją, jeśli masz na myśli kilka słów kluczowych. Wpisz 2–3 w polu wyszukiwania i wygeneruj listę.

Twoje wyniki zostaną podzielone na kategorie, takie jak:

 • SEO
 • Podobny
 • Nowy
 • Wspólny
 • Krótki

Po wyszukiwaniu słów kluczowych możesz filtrować wyniki na podstawie rozszerzenia, maksymalnej długości i tego, czy domena została jeszcze zarejestrowana. Name Mesh może także sugerować dodatkowe słowa kluczowe, które warto rozważyć.

8. Domeny Bot

Logo Bot DomainsDomains Bot może pomóc Ci wyszukać nazwę i ustalić, czy jest już używana. Rozpocznij wyszukiwanie od słowa kluczowego, które zwraca listę sugerowanych nazw na podstawie tego słowa kluczowego, połączonych słów kluczowych i innych powiązanych słów kluczowych.

Możesz także wyszukać nazwę domeny, którą chcesz ustalić, czy jest ona dostępna, a jeśli tak, możesz ją kupić i zarejestrować, klikając link. Ta strona sugeruje również podobne nazwy domen i pozwala filtrować według rozszerzenia i języka. Możesz także dodawać własne prefiksy, sufiksy i synonimy.

9. Panabee

Logo PanabeePanabee pozwala wyszukać nazwę domeny, wygenerować nową nazwę i wygenerować nazwę firmy.

Pozwala rozpocząć wyszukiwanie przy użyciu maksymalnie dwóch słów kluczowych i zwraca sugestie na podstawie tych słów kluczowych. Jeśli wybrana nazwa domeny jest zajęta, możesz odwiedzić GoDaddy, aby wyświetlić inne rozszerzenia, które mogą być dostępne.

Panabee jest również w stanie dostarczyć sugestie na podstawie powiązanych wyszukiwanych haseł i pokaże, czy Twoja idealna nazwa domeny jest używana w mediach społecznościowych – coś, czego wielu właścicieli firm nie bierze pod uwagę, dopóki nie jest za późno.

10. Nazwa stacji

logo nazwyName Station oferuje bezpłatne konto, które można połączyć z Twoim adresem e-mail lub kontem na Facebooku. Po zarejestrowaniu się możesz

 • Generuj nazwy domen
 • Sprawdź, czy nazwa jest dostępna
 • Weź udział w konkursach nazw publicznych
 • Poznaj propozycje słów kluczowych

Name Station umożliwia filtrowanie wyników według rozszerzenia, długości nazwy lub szeregu innych opcji. Jeśli nie masz pomysłów na słowa kluczowe, pomoże Ci to wygenerować, wchodząc do branży. Witryna została opisana w SEOMoz, TechCrunch, Mashable i innych renomowanych graczach w branży, więc są dobrze znani i warto je sprawdzić.

11. Niemożliwość!

Niemożliwość! logoNiemożliwość przyjmuje unikalne podejście do generowania nazw domen. Zaczynasz od słowa kluczowego, a następnie wybierasz przymiotniki, rzeczowniki i czasowniki, które można dodać na początku lub na końcu słowa kluczowego. Następnie określasz, czy chcesz mieć opcję cztero, pięcio- lub sześcioliterową, czy też chcesz zezwolić na mieszanie czegokolwiek ze słowem kluczowym.

Ta strona jest świetna do generowania zabawnych pomysłów. Jeśli którekolwiek z tych nazw Ci się podoba, możesz je kupić od GoDaddy lub Namecheap za pośrednictwem podanego linku.

12. Natychmiastowe wyszukiwanie domen

Logo Instant Domain SearchNarzędzie wyszukiwania jest świetne, jeśli masz już na myśli konkretną nazwę domeny.

Wpisz to na stronie, a dowiesz się, czy jest już używana. Jeśli nie jest dostępny, witryna zasugeruje podobne dostępne alternatywy. Powiadomi Cię również, czy Twoje oryginalne imię jest wystawione na aukcję.

Gdy znajdziesz właściwą nazwę lub zdecydujesz się licytować już używaną nazwę, możesz połączyć się bezpośrednio z GoDaddy za pośrednictwem Instant Domain Search, aby dokonać zakupu lub licytować. Możesz również sprawdzić, kto jest właścicielem witryny, jeśli jest używana, i dowiedzieć się, jak złożyć ofertę zakupu, jeśli chcesz.

13. Chcę moje imię

Logo Chcę moje imięChcę, aby moja nazwa zawiera funkcje podobne do wyszukiwania domen. Działa najlepiej dla tych, którzy już myślą o nazwie domeny.

Podajesz adres domeny, której chcesz używać, a strona poinformuje Cię, czy jest dostępna. W przypadku, gdy żądana nazwa domeny jest już zajęta, I Want My Name oferuje alternatywy i ich koszty. Możliwe jest również filtrowanie poprzez ukrywanie nazw domen, które są niedostępne, dzięki czemu możesz przejrzeć listę potencjalnych nazw bez oczekiwania na coś, czego nie możesz użyć.

14. Dot-o-Mator

Logo Dot-o-MatorJeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć tworzenie nazwy domeny, Dot-o-Mator to świetne narzędzie do wypróbowania.

Istnieją dwie kategorie, które pozwalają wybrać początek i koniec nazwy domeny. Witryna zwraca długą listę losowych opcji. Umożliwia także wpisywanie własnych słów związanych z tematem.

Jeśli znajdziesz wśród wyników coś, co Cię zainteresuje, możesz dodać je do Scratchbox, które pomogą Ci śledzić swoje ulubione nazwiska. Witryna oferuje również generator nazw Web 2.0, który pomaga generować losowe nazwy firm i domen bez wprowadzania słów kluczowych.

Ta strona zawiera wiele informacji i może być trudno skrócić długą listę nazwisk, ale jest to świetne miejsce na początek, jeśli chcesz generować nowe pomysły.

15. Fajne pomysły na nazwy

fajne logo pomysłów na nazwęFajne nazwy pomysłów zawiera nazwę firmy generującą narzędzie, które może również powiedzieć, czy są dostępne jakieś powiązane nazwy domen. To narzędzie jest unikalne, ponieważ pozwala filtrować wyniki na podstawie wielkości firmy lub bazy klientów. Ułatwia to znalezienie świetnych nazw firm, które już przyciągają odbiorców.

Witryna zawiera zaawansowane opcje, które pozwalają wybrać długość imienia i nazwiska oraz lokalizację wybranych słów kluczowych. Możesz sprawdzić, czy domena jest dostępna, i możesz sprawdzić na Twitterze, czy nazwa jest używana przez kogoś.

16. DomainWheel

Logo DomainWheelDomainWheel to najnowszy z wymienionych przez nas narzędzi. Jest to jedna z najlepszych opcji na liście ze względu na prostą konstrukcję. Zawiera również potężne narzędzie wyszukiwania, które może sugerować domeny, które można kupić.

Dostajesz wyniki dostarczane za pomocą rozszerzeń domen najwyższego poziomu +15, w tym .com, .net, .org, .info i .biz). Możliwe jest także wyszukiwanie nowych, oryginalnych nazw. Jeśli masz problem z wybraniem nazwy, narzędzie udostępnia listę rymowanych sugestii i słów kluczowych, które mają sprawić, że Twoja witryna będzie atrakcyjna dla wyszukiwarek i osób.

Udostępniliśmy tutaj kilkanaście generatorów nazw domen, które, miejmy nadzieję, pomogą Ci stworzyć nazwę, która będzie idealna dla Twojej firmy i która będzie również dostępna do zakupu.

Referencje i zdjęcia:

 • Fly.biz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author