Najlepsi dostawcy CDN (Content Delivery Network) w Kanadzie

Był rok 1883, stary dziki zachód. Dwóch kolesi stojących 50 stóp od siebie, przed wieżą zegarową.

Szybkość strony jest bardzo ważna, ponieważ bezpośrednio wpływa na wygodę użytkownika. W eCommerce też jesteś Szybki… Lub śmierć. ��

Szybkość jest ważniejsza niż sprytna funkcjonalność lub estetyczne projekty, które możesz umieścić na swojej stronie. Widzisz, według ostatnich badań 47% użytkowników internetu ledwo będzie się trzymać Twojej witryny, jeśli nie zostanie w niej załadowana dwie sekundy lub mniej.

Niektóre badania wykazały również, że 78% kupujących online, którzy mają problemy z witryną, to są rzadziej kupuje w tej samej witrynie ponownie, a 44% z nich opowie o nich swoim znajomym złe doświadczenie!

wektor prędkości witrynyJakby tego było mało, Google konsekwentnie to podkreśla szybkość strony jest czynnikiem rankingowym.

Oznacza to, że szybko ładująca się strona internetowa jest szybką ścieżką do zdobycia większej liczby odwiedzających, lepszych pozycji w rankingach i lepszego doświadczenia użytkownika. Teraz wszyscy wiemy, że algorytmy Google są – w przeważającej części – owiane tajemnicą, pomimo tego braku informacji wiemy, że gigant wyszukiwarek wyraźnie wskazuje, że szybkość witryny jest integralną częścią sukcesu każdej witryny.

Gdzie zacząć?

Instalowanie Sieć dostarczania treści to świetne miejsce do rozpoczęcia optymalizacji prędkości. Ale ponieważ jest tak wielu dostawców sieci dostarczania treści w Kanadzie, zawężenie do najlepszego dostawcy sieci dostarczania treści (CDN) może być ogromnym zadaniem.

Na szczęście dla ciebie, wykonaliśmy wszystkie ciężkie podnoszenie aby pomóc ci przejść przez bzdury i znaleźć odpowiednią usługę CDN dla twoich potrzeb. Dzisiaj podzielimy się z Tobą tylko najlepszymi z najlepszych. Jeśli więc potrzebujesz więcej hostingu, lepiej sprawdź naszą najlepszą stronę o hostingu w Kanadzie później.

Zanim zaczniemy, zrozumiemy, czym jest CDN i jak to jest krok we właściwym kierunku.

Weźmy się za to.

Co to jest sieć dostarczania treści?

Sieć dostarczania treści, znana również jako CDN, to globalnie rozproszona sieć serwerów sieciowych które buforują statyczne treści w Twojej witrynie i przechowują je w wielu różnych lokalizacjach, aby przybliżyć je globalnym użytkownikom.

Oto jak to działa. Zwykle twoja strona jest obsługiwana z jednego miejsca. Tak więc wszyscy odwiedzający mają dostęp do tego samego serwera. Oznacza to, że jeśli masz duży ruch, Twoja witryna automatycznie zwalnia. A czasem w godzinach szczytu, Twoja witryna może nawet spowodować awarię serwera.

dlaczego warto korzystać z CDN

W tym przypadku funkcja CDN polega na buforowaniu wszystkich zasobów statycznych witryny, aby były one obsługiwane przez serwery CDN. To zmniejsza obciążenie serwera hostingowego i sprawia, że ​​jest szybszy i bardziej wydajny. Ponadto każde żądanie użytkownika witryny jest obsługiwane przez najbliższy serwer, co ułatwia zauważenie.

Jakie są zalety korzystania z CDN?

Cóż, jest kilka korzyści, o których mógłbym pomyśleć – na szczycie listy jest to, że oszczędza ci pieniądze. Prawda jest taka, że ​​wynajmujesz usługę CDN i dostawcę usług hostingowych oszczędność kosztów które w innym przypadku zostałyby poniesione, gdyby zainwestowały w infrastrukturę i oddzielnych dostawców usług na całym świecie.

zalety korzystania z CDN

Ale to nie wszystko.

 • Sieć CDN zmniejsza również opóźnienie sieci i utratę pakietów, co oznacza, że ​​użytkownicy końcowi odczuwają mniejsze drgania i lepszą jakość strumienia. W rezultacie użytkownicy mogą dostarczać treści w wysokiej rozdzielczości.
 • CDN ułatwia segmentację odbiorców i dostarczanie różnych treści różnym użytkownikom w zależności od rodzaju urządzenia, z którego korzysta użytkownik.
 • Ze względu na konfigurację architektury CDN tworzone są nadmiarowości w celu zapewnienia niezawodności i przyjemnego korzystania z Internetu.
 • Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, aby złagodzić ataki DDoS i zagrożenia sieciowe.
 • Sieci CDN można bezproblemowo wdrażać na prawie każdej platformie.
 • CDNS może również znacznie poprawić szybkość Twojej witryny.

Czego szukać w CDN

Dostawcy CDN nie są tacy sami. Niektóre są oczywiście lepsze od innych pod wieloma względami. Aby upewnić się, że wybierasz odpowiedniego dostawcę CDN, oto kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Diagram czasów ładowania strony cdnPrędkość

Szybkość strony ma duże znaczenie. Biorąc pod uwagę, że przeciętny człowiek czeka tylko dwie do trzech sekund na załadowanie strony internetowej, czas ładowania CDN, który wybierzesz powinno być naprawdę cholernie dobre. Wydawanie dużych pieniędzy na CDN nie ma sensu, jeśli nie będzie to szybkie.

Niezawodność

Zróbmy to dobrze. Niezawodność nie oznacza, że ​​CDN zapewni oszałamiającą niezawodność przez 100% czasu. Oczywiście mogą dać z siebie wszystko i zbliżyć się, ale podobnie jak wszystkie inne rozwiązania technologiczne, również mają swoje wady. Ale, ogólnie rzecz biorąc, dobry CDN powinien przynajmniej pisać zdrowa niezawodność z 99,999%.

ikona sslBezpieczeństwo

Innym czynnikiem, który chcesz wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo sieci CDN, której szukasz.

Chcesz mieć pewność, że masz najlepszą Secure Sockets Layer (SSL) lub Transport Layer Security (TLS), aby nie było żadnych danych przesyłanych zwykłym tekstem, gdy wszystko powinno być idealnie zaszyfrowane.

Cena £

Zanim zainwestujesz w jakąkolwiek sieć CDN, musisz wiedzieć, ile to będzie kosztować. Większość dostawców pobiera opłaty od GB. Dlatego warto wiedzieć, ile przepustowości używasz, abyś mógł obliczyć, ile kosztuje korzystanie z sieci CDN.

Zrzeczenie się: Chociaż może być kuszące, aby wziąć najtańszą ofertę na stole, jeśli chodzi o sieci dostarczania treści, zdecydowanie nie chcesz rezygnować z jakości. Ponieważ wtedy oznacza to, że będziesz przechodził przez publiczność i nie jest to coś, co chcesz zrobić. Dostajesz to, za co płacisz.

wektor lokalizacji serwera globalnej sieciLiczba lokalizacji sieciowych

W świecie dostawców CDN im więcej lokalizacji ma CDN, tym większą masz elastyczność. Z tego powodu CDN, na który się wybierasz, powinien mieć jak najwięcej lokalizacji sieciowych na wszystkich głównych kontynentach.

Obsługa klienta 24/7

Bądźmy szczerzy. Szanse na spotkanie z czkawką nie są dokładnie nieistniejące. A jeśli masz dużo ruchu, szanse rosną wykładniczo. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze dostawcy CDN, musisz się upewnić, że ten dostawca oferuje wsparcie 24/7 kiedy coś pójdzie nie tak.

Optymalizacja obrazu

Jednym z powodów spowolnienia witryn internetowych są obrazy o wysokiej rozdzielczości. Dobry CDN powinien oferować optymalizację obrazu, która pozwala na szybsze ładowanie zdjęć i stron internetowych. Teraz, gdy wiesz, czego szukać, przejdźmy do soczystej części.

Recenzja najlepszych dostawców CDN w Kanadzie

1. Incapsula

logo imperva incapsulaIncapsula jest łatwo jednym z moich ulubionych dostawców. Powody są dość proste. W przypadku innych sieci CDN nie jest tak łatwo znaleźć tak zaawansowaną ochronę. Oprócz funkcji równoważenia obciążenia i zapory ogniowej z certyfikatem PCI, Incapsula oferuje również inteligentną ochronę DDoS bezpieczeństwo złamania szczęki.

Podoba mi się również fakt, że oferuje jedne z najszybszych prędkości, jakie można spotkać. Dzięki dużej pojemności centrów danych na całym świecie Incapsula zapewnia superszybką obsługę dla różnych potrzeb, w tym dla firm SaaS, sklepów internetowych i strumieniowego przesyłania wideo na żądanie.

Co najlepsze, oprócz doskonałej prędkości Incapsula jest zoptymalizowana do obsługi ruchu między serwerami. Nie wspominając o tym, że jest również bardzo łatwy w konfiguracji.

2. Cloudflare

logo cloudflareDzięki dużej sieci centrów danych na całym świecie i niezwykle odpornej sieci Cloudflare oferuje wysoce niezawodne i wydajne usługi.

Ponadto Cloudflare ma wbudowane funkcje przełączania awaryjnego i równoważenia obciążenia, które pomagają utrzymać dostarczalność usługi. Za pomocą analityki w czasie rzeczywistym możesz łatwo monitorować i blokować podejrzane roboty, zagrożenia i obraźliwe boty.

Oprócz niezawodności i wydajności Cloudflare ma o wiele więcej do zaoferowania. Najbardziej zauważalny jest fakt, że oferują bezpłatny plan z pewnymi ograniczonymi funkcjami dla małych witryn, które nie mogą uzyskać własnego CDN premium.

3. Amazon CloudFront

Logo Amazon CloudFrontCloudfront to solidny CDN dostawca, który oferuje szybkie, globalne i szybko rozwijające się serwery.

W szczególności wybrałem CloudFront, ponieważ oferują one bezpieczne środowisko dla niemal każdej zawartości strony internetowej i możesz z łatwością ograniczyć kraj CDN i hostować transmisję na żywo.

Jednak w przeciwieństwie do Incapsula i Cloudflare, usługa Cloudfront wydaje się nieco bardziej skomplikowana dla początkujących, co oznacza, że ​​potrzebujesz trochę szkolenia, aby poruszać się po niej używać.

4. Stackpath

Logo StackpathMój numer cztery to Stackpath. To mój czwarty wybór, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych sieci dostarczania treści na świecie. Jest szybki, bezpieczny i łatwy w konfiguracji, a serwery są strategicznie rozmieszczone w 90 krajach.

Ponadto serwery ładowane na dysk SSD są zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania strony i doskonałego przyspieszenia obrazu – nie wspominając o tym, że ma wbudowaną funkcję SSL, która chroni twoją stronę internetową w czasie rzeczywistym oraz dwustopniową funkcję bezpieczeństwa uwierzytelniania, która pomaga zablokować zawartość i Zabezpiecz swoje konto.

5. Akamai

Logo AkamaiNastępny jest Akamai. Szczególnie podoba mi się ta sieć dostarczania treści, ponieważ ma wizualizację w czasie rzeczywistym, która zapewnia cenny wgląd w globalne regiony podatne na ataki internetowe.

Ponadto pomaga identyfikować miasta o największym natężeniu ruchu i najwolniejszych połączeniach. Oprócz inteligentnej platformy, Akamai jest również znany ze swojej zdolności do przyspieszania połączeń i posiadania odpowiedniej infrastruktury potrzebnej do przyspieszenia połączeń.

Jednak w przeciwieństwie do większości innych sieci dostarczania treści, o których wspomniałem, Akamai jest nieco wolniejszy w porównaniu, głównie dlatego, że korzysta z wyszukiwania opartego na DNS.

6. Cachefly

Logo CacheflyJeśli szukasz alternatywy dla Incapsula, jest to jedna z najlepszych dostępnych opcji.

Cachefly jest podobny do lepiej znanych nazw, takich jak Cloudflare i CloudFront, ponieważ jest jednym z najszybszych CDN dostępnych na rynku. Ponadto firma oferuje CDN na wszystkich kontynentach, co jest dużym krokiem, jeśli się nad tym zastanowić, zwłaszcza że większość innych CDN oferuje CDN tylko na ograniczonej liczbie kontynentów.

Oprócz tych wszystkich gadżetów firma współpracuje z niektórymi z największych znanych marek, co jest sygnałem zaufania i wiary. Z drugiej jednak strony Cachefly może być dość drogie. Co więcej, ciężko jest znaleźć plan z kilkoma gigabajtami. Chociaż są drogie, nadal są jeden z najlepszych tam dla twoich pieniędzy.

Podsumowując

To wszystko, ludzie! Sześciu najlepszych dostawców sieci dostarczania treści w 2020 r. Jak zawsze, należy przeprowadzić własne badania i dołożyć należytej staranności, aby ustalić, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Może Ci się spodobać:

 • Najlepszy kreator stron internetowych
 • Najlepsza platforma blogowa

Referencje i zdjęcia:

 • EHRIntelligence.com
 • DigiMarkCentral.com
 • ColocationAmerica.com
 • HackerNoon.com
 • GlobalDots.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author