Jak zarządzać bazami danych WordPress za pomocą phpMyAdmin (2020)

Większość ludzi uważa WordPress za prostą stronę internetową i narzędzie do budowania sklepów eCommerce. Prawdę mówiąc, każdy może używać WordPressa do budowania różnorodnych tematycznych stron internetowych i sklepów internetowych. Jednak możesz nie zdawać sobie sprawy, że po kliknięciu instalacji za pomocą jednego przycisku tworzysz bazę danych. Twoja baza danych MySQL przechowuje twoją stronę internetową, a przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji nigdy nie musisz się martwić o utratę swojej strony.

Dzięki PMA możesz używać narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania tej bazy danych. Przyjrzymy się bliżej temu, co robi baza danych WordPress MySQL i jak chronić twoją stronę za pomocą narzędzi i przewodnika dla typowych zadań PMA.

Jak korzystać z phpMyAdmin

Zanim przejdziemy do szczegółów baz danych WordPress, pomaga zdefiniować kilka terminów:

Co to jest baza danych WordPress MySQL?

MySQL oznacza „ustrukturyzowany język zapytań”. Definiuje to system zarządzania bazą danych typu open source, który można uruchomić za pomocą zapytań.

Twój WordPress ma bazę danych MySQL zainstalowaną za każdym razem, gdy tworzysz nową instalację. Baza danych jest jednym z dwóch kluczowych elementów witryny WordPress. Jeśli WordPress jest bramą i interfejsem do budowy strony internetowej, twoja baza danych MySQL jest sercem. Cała zawartość, w tym posty, komentarze, strony, obrazy itp. Są przechowywane w bazie danych.

how-to-use-php-to-insert-data-into-mysql-database

Przy każdej instalacji tworzone są nowe standardowe tabele dla bazy danych WP. Istnieje 11 wszystkich tabel. Jeśli jednak potrzebujesz wtyczek do swojego motywu, będziesz mieć więcej tabel. Jednak pliki instalacyjne są dostarczane z podstawowymi tabelami WordPress w następujący sposób:

 •  wp_comments: wszystkie komentarze z Twojej witryny są tutaj przechowywane.
 •  wp_commentmeta: obejmuje to także „metadane” (takie jak tytuł, słowa kluczowe itp.) w komentarzach na stronie.
 •  wp_links: przechowuje informacje, które wprowadziłeś do funkcji łącza WordPress.
 •  wp_posts: obejmuje to wszystkie dane dotyczące stron, nawigacji i postów.
 • wp_options: Dotyczy to wszystkich plików administracyjnych i ustawień.
 • wp_postmeta: metadane dla wszystkich Twoich postów.
 • wp_terms: kategorie i tagi są tutaj przechowywane.
 • wp_term_relationships: wszystkie informacje dotyczące postów i taksonomii znajdują się tutaj.
 • wp_users: możesz skonfigurować różnych użytkowników, takich jak administratorzy i autorzy, a ich informacje są tutaj przechowywane.
 • wp_usermeta: to są meta dane użytkownika.
 • wp_term_taxonomy: obejmuje to taksonomie dla tabel w ramach wp-_terms.

Te tabele zasadniczo przechowują wszystkie nieprzetworzone dane i pliki, na których tworzona jest witryna. Po stronie WordPress możesz stylizować, edytować i przesyłać multimedia. Te tabele są tworzone automatycznie podczas instalacji plików instalacyjnych WordPress, więc nie musisz się martwić o konfigurację tej części.

Co to jest phpMyAdmin i dlaczego warto go używać do zarządzania bazą danych WordPress?

Dlaczego więc używasz tego do kontrolowania bazy danych MySQL? Dzięki PMA możesz tworzyć kopie zapasowe i kontrolować bazę danych za pomocą narzędzi, co oznacza, że ​​nie musisz pisać zapytań MySQL.

Oto główne cechy:

 •  Użyj narzędzi do administrowania i monitorowania baz danych za pomocą aplikacji internetowej typu open source opartej na PHP.
 • Kompatybilny z wieloma serwerami w systemach Windows lub Linux.
 • Zmodyfikuj dowolny punkt wartości w bazie danych
 • Bezproblemowo klikaj i uruchamiaj działania, aby wykonywać zapytania SQL, które bardziej skutecznie kontrolują i zabezpieczają twoje bazy danych
 •  Utwórz i usuń dowolną bazę danych.
 • Twórz kopie zapasowe, eksportuj i importuj bazy danych za pomocą kilku kliknięć myszką.

Obecnie prawie wszystkie hosty WordPress zapewniają ten pakiet administracyjny PHP w oprogramowaniu cPanel, podobnie jak wszyscy dostawcy hostingu cPanel. Otrzymujesz je w ramach pakietu hostingowego i można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem strony produktu lub ustawień konta hostingowego. Jeśli jednak prowadzisz własny serwer, możesz skonfigurować te pliki na własną rękę.

Nawet jeśli nie masz wiedzy na temat konfiguracji serwera i dopiero zacząłeś uczyć się o bazach danych, możesz użyć tego jako narzędzia administracyjnego dla bazy danych MySQL. Chociaż istnieje wiele innych narzędzi administracyjnych takich jak ten, PMA działa również w przypadku innych platform programistycznych, takich jak WampServer lub MAMP. W związku z tym PMA jest wysoce zalecane dla WordPress, ponieważ jest łatwy w konfiguracji, prosty w obsłudze i jest zawarty w większości dostawców usług hostingowych wysokiej jakości.

Czy potrzebujesz znajomości PHP do pracy z PMA?

Krótka odpowiedź brzmi: nie! Ta PMA jest napisana w PHP, co pozwala na uruchamianie w normalnej przeglądarce internetowej. Wszystkie działania zarządzania już istnieją w interfejsie, więc możesz łatwo kliknąć i uruchomić, aby wykonać każde z nich.

W każdym razie chcesz nauczyć się PHP? Chociaż nie musisz wiedzieć, jak pisać PHP, aby korzystać z PMA, możesz nauczyć się PHP, aby lepiej zrozumieć i dostosować WordPress w późniejszym terminie. Oto świetny samouczek dla początkujących, aby rozpocząć.

Jak uzyskać dostęp do PMA?

Jeśli po raz pierwszy uczysz się o MySQL i PMA do zarządzania bazami danych, prawdopodobnie chcesz użyć narzędzi dostawcy hostingu do skonfigurowania i zarządzania serwerem WordPress. Każda strona wymaga hostingu, prawda? Gdy zarejestrujesz się u dostawcy usług hostingowych, niezależnie od tego, czy kupujesz motyw WordPress, czy używasz cPanel (lub Plesk) do instalacji plików, utworzysz bazę danych MySQL. Powinieneś mieć dostęp do administracyjnej strony głównej PMA w cPanel lub może być konieczne kliknięcie produktu hostingowego na koncie hostingowym, a następnie kliknięcie „Zarządzaj” lub „Ustawienia”.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem dostępu do narzędzi do zarządzania bazami danych, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych lub sprawdź stronę pomocy technicznej.

Czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem konfigurującym własny serwer i bazy danych? Jeśli instalujesz go samodzielnie, istnieje kilka sposobów dodania go do serwera. Możesz użyć instrukcji instalacji, aby uzyskać informacje o konfiguracji dla każdego typu serwera.

Korzystanie z phpMyAdmin do zarządzania bazą danych WordPress

Jak można wywnioskować powyżej, istnieją zasadniczo dwa sposoby skonfigurowania zarządzania bazą danych PMA f WP.

Najczęstszym i najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do PMA jest konto hostingowe. W takim przypadku narzędzie prawdopodobnie zostanie zainstalowane w bazie danych MySQL. Zwykle musisz uzyskać dostęp do pulpitu zarządzania kontem i przejść do strony głównej cPanel. Jeśli masz z tym problem, najlepiej skontaktować się z dostawcą usług hostingowych telefonicznie. Będą mogli przeprowadzić Cię przez proces dostępu do tego narzędzia do zarządzania za pośrednictwem strony konta Twojego dostawcy usług hostingowych.

Drugi i bardziej skomplikowany sposób polega na uruchomieniu własnego serwera i ręcznej instalacji PMA, ale jest to łatwe do zrobienia, jeśli znasz się na konfiguracji i zarządzaniu serwerem. Na przykład możesz skonfigurować serwer Ubuntu za pomocą usługi. Wszystko czego potrzebujesz to polecenie apt-get w systemie Linux lub skorzystaj z narzędzia Composer dla serwera Windows.

cPanel

Ten proces zależy od dostawcy usług hostingowych. Zazwyczaj po zalogowaniu się do witryny hostingowej znajduje się produkt do hostingu witryny, a następnie wybierz instalację WordPress, którą chcesz zarządzać, i kliknij „Zarządzaj” lub „Ustawienia”. Może to otworzyć link do narzędzia, ale zazwyczaj zostaniesz przekierowany do cPanel.

Uwaga: Jeśli nigdy nie konfigurowałeś instalacji WordPress, musisz najpierw zainstalować WordPress, aby skonfigurować bazy danych. Przez większość czasu PMA jest instalowany z bazą danych MySQL. Oto przewodnik, aby ręcznie zainstalować WordPress przez cPanel.

Możesz znaleźć PMA w sekcji bazy danych. Powyższy zrzut ekranu pokazuje, gdzie to narzędzie do zarządzania istnieje na nowoczesnej stronie głównej cPanel (od 2020 r.).

Po kliknięciu narzędzie uruchomi aplikację i otworzy stronę, która powinna wyglądać następująco:PhpMyAdmin

Możesz od razu rozpocząć pracę nad protokołami zarządzania bazą danych, możesz najpierw zmienić niektóre ustawienia wyglądu interfejsu. Domyślnie jest ustawiona na „pmahomme” i ma rozmiar czcionki „82%”, ale możesz zwiększyć czcionkę lub zmienić kolory, jeśli ułatwi to pracę z.

Uwaga: ustawienia wyglądu po prostu zmieniają wygląd witryny WordPress, a nie jej.

Cztery typowe zadania związane z phpMyAdmin

Poniższe samouczki dotyczą tego, co większość ludzi lubi robić z bazami danych MySQL, w tym:

 •  Sprawdź status swojego WordPress: Możesz zobaczyć cały ruch, połączenia, nieudane próby i inne statystyki statusu na WordPress za pomocą PMA.
 •  Uzyskaj dostęp do bazy danych WP i edytuj ją: możesz edytować zawartość, posty i informacje dotyczące bezpieczeństwa swojej witryny bezpośrednio za pośrednictwem strony głównej narzędzia.
 •  Dodaj lub usuń bazę danych WP Być może chcesz użyć serwera do skonfigurowania nowej instalacji, możesz utworzyć tutaj nową bazę danych WP lub usunąć jedną, aby zaoszczędzić miejsce.
 •  Utwórz kopię zapasową, wyeksportuj i zaimportuj bazę danych WP: Być może chcesz skonfigurować bazę danych WP z już istniejącej, możesz użyć PMA do wykonania kopii zapasowej plików WordPress i zaimportować bazę danych, abyś nigdy nie martwił się utratą strony internetowej.
 •  Optymalizacja bazy danych WP: Zaoszczędź miejsce, optymalizując pofragmentowane tabele i upewnij się, że witryna działa szybko.
 • Zresetuj hasła użytkowników i dodaj lub edytuj konta użytkowników
 • Zabezpiecz swoją bazę danych WP: Udostępniamy przewodnik na kilka sposobów, aby zabezpieczyć witrynę WordPress przed zwykłymi włamaniami.

Jak sprawdzić status bazy danych WP

Status PhmMyAdmin

 •  W narzędziu administracyjnym kliknij „Status” u góry menu.Sprawdzony serwer MySQL
 •  Teraz możesz zobaczyć wszystkie informacje o ruchu i połączeniach dla swojej witryny. Możesz również użyć tego podmenu, aby uzyskać dostęp do informacji o innych procesach, zapytaniach, monitorowaniu i innych. Najlepiej użyć tych danych, aby sprawdzić, czy Twoja witryna przestała działać po przejściu w tryb offline i czy potrzebujesz większej przepustowości.

Jak uzyskać dostęp do bazy danych WP i edytować ją

Sprawdzanie bazy danych w panelu kontrolnym PhpMyAdmin

Możesz zobaczyć wszystkie bazy danych dostępne na pasku bocznym lub klikając „Bazy danych” u góry menu. W niektórych przypadkach w nazwie bazy danych pojawi się „wp”. To jest główny prefiks oznaczający „WordPress”.

Po zlokalizowaniu bazy danych, którą chcesz edytować, wystarczy kliknąć ją, aby wyświetlić listę tabel.

Tabela bazy danych

Możesz edytować dowolną tabelę, ale należy zachować ostrożność, ponieważ tabele te zawierają pliki do prowadzenia witryny WordPress na żywo. Zawsze należy najpierw utworzyć kopię zapasową bazy danych, a może warto utworzyć „testową bazę danych”, w której można grać z ustawieniami i edytować bazy danych bez pracy w witrynie na żywo.

Przykład: dostęp i edytowanie postów w PMA

Interfejs tabeli bazy danych

Możesz kliknąć tabelę wp_posts i wybrać „Przeglądaj”, aby zobaczyć wszystkie utworzone posty. Każda część wpisu może być edytowana z tego interfejsu. Możesz kliknąć post, aby szybko zmienić treść, edytować złe zdjęcie lub zmienić inne informacje. Jeśli klikniesz „Upuść” lub „Usuń” we wpisie lub jego treści, zostanie on usunięty z serwera.

Tworzenie kopii zapasowych, tworzenie i usuwanie baz danych WP za pomocą phpMyAdmin

Usunięcie

Usuwanie bazy danych jest najłatwiejszą częścią tego przewodnika. Możesz po prostu przejść do strony głównej, kliknąć „Bazy danych”, a następnie wybrać bazę danych, którą chcesz usunąć. Na dole kliknij „Drop”, aby usunąć bazę danych. Spowoduje to trwałe usunięcie bazy danych z serwera.
Baza danych WP

Utwórz nową bazę danych WP

Tworzenie bazy danych

Wróć do zakładki „Bazy danych”. Jeśli masz opcję tworzenia baz danych, u góry strony zobaczysz „Utwórz bazę danych”. W niektórych przypadkach dostawca usług hostingowych może nie zezwalać na dodawanie baz danych za pośrednictwem PMA.

Możesz wprowadzić dowolną nazwę bazy danych. Jednak powinieneś wybrać nazwisko, które ułatwi identyfikację, jeśli chcesz wrócić późno. Kliknij „Utwórz” po wprowadzeniu nazwy bazy danych. PMA natychmiast tworzy pustą bazę danych.

Kliknij „Uprawnienia – Dodaj konto użytkownika”, a następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło dla nowego administratora WordPress. W polu nazwy hosta wybierz „Użyj pola tekstowego” i wpisz localhost jako nazwę. Powinieneś ustawić bardzo bezpieczne hasło dla tego użytkownika.

Strona logowania do bazy danych

Następnie skonfigurujesz konfigurację nowej bazy danych WP. Znajduje się w „Baza danych konta użytkownika”. Wybierz „Przyznaj wszystkie uprawnienia do ___ bazy danych” (____ to nazwa Twojej bazy danych). Kliknij „Idź”, aby zakończyć konfigurację konta administratora. Następnie instalator WordPress załaduje się i poprosi o dodatkowe informacje, w tym nazwę bazy danych, nazwę użytkownika MySQL, hasło MySQL i informacje o koncie.

Uwaga: użyjesz nazwy właśnie skonfigurowanej pustej bazy danych. Aby zalogować się do MySQL, możesz wrócić do cPanel i kliknąć „MySQL” w bazach danych, aby uzyskać dane logowania. Jeśli nie jest dostępny tutaj, może być konieczne skontaktowanie się z dostawcą hostingu.

Jak podłączyć bazę danych?

W tym momencie WordPress automatycznie zainstaluje potrzebne pliki i skonfiguruje nową witrynę dla Ciebie.

Tworzenie kopii zapasowych, importowanie i eksportowanie baz danych

Możesz eksportować swoje bieżące bazy danych i importować bazy danych za pośrednictwem PMA. Jest to przydatne narzędzie, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową bazy danych WP lub ręcznie przenieść bazę danych na inny host. Możesz użyć do tego klienta FTP lub możesz to zrobić bezpośrednio przez PMA.

Eksportowanie bazy danych

Eksportowanie bazy danych

Na stronie głównej PMA przejdź do strony „Eksportuj” u góry. Kliknięcie tego powoduje otwarcie narzędzia eksportu, w którym można wybrać eksport „Szybki” lub „Niestandardowy”. Opcja „Szybka” obejmuje obecnie wszystkie tabele bazy danych. Jest to najszybsza opcja jednoczesnego utworzenia kopii zapasowej całej bazy danych WP.

 •  Wybierz opcję „Szybkie”, aby natychmiast wykonać kopię zapasową bazy danych.
 •  Wybierz „Niestandardowy”, aby ręcznie wybrać, co chcesz wyeksportować.
 •  Wybierz „SQL” w „Format”, a następnie kliknij „Idź”.
 •  Zostanie wyświetlone okno dialogowe z prośbą o zapisanie pliku na komputerze. Zapisz kopię zapasową z unikalną nazwą w folderze na komputerze, którego nie zapomnisz.
 • Plik SQL zawierający wszystkie informacje z bazy danych WP pobierane na komputer.

Importowanie bazy danych

Jeśli musisz przeprowadzić migrację tej bazy danych na nowy serwer lub Twoja witryna ulegnie awarii i musisz szybko przesłać kopię zapasową, możesz to zrobić za pośrednictwem PMA.

Importowanie bazy danych

 •  Aby zaimportować zapisany eksport bazy danych, po prostu kliknij „Importuj” ze strony głównej PMA.
 •  Kliknij „Wybierz plik”. Znajdź plik bazy danych, który chcesz zaimportować, i prześlij go. Dokładna kopia Twojej bazy danych znajduje się teraz na twoim serwerze.

To takie proste!

Optymalizacja bazy danych WP za pomocą phpMyAdmin

Po pewnym czasie posiadania witryny WordPress możesz zobaczyć pofragmentowane tabele. Są to zrzuty pamięci, które zwiększają wykorzystanie przepustowości bazy danych i spowalniają czasy zapytań. Zasadniczo czas na optymalizację!

MySQL pozwala na użycie polecenia, które optymalizuje bazę danych WP w ciągu kilku sekund. Po prostu przejdź do PMA i kliknij bazę danych WP, którą chcesz zmodyfikować. Pojawią się wszystkie tabele. Na dole kliknij „Sprawdź wszystko”, a następnie po prawej stronie wybierz menu rozwijane i kliknij „Optymalizuj tabelę”.

Jak wybrać zoptymalizować tabelę?

Po zakończeniu twoje tabele zostaną zdefragmentowane i nowa pamięć powinna zostać zwolniona do użytku. Ponadto witryna WordPress może działać szybciej.

Zarządzanie użytkownikami i hasłami WordPress z phpMyAdmin

Jak zresetować hasło WordPress w PMA

Zapomniałeś hasła do konta administratora na WordPress? Nigdy strach! Możesz wrócić do strony głównej PMA, wybrać bazę danych WP dla odpowiedniego hasła, a następnie kliknąć tabelę „wp_users”.

Jak znaleźć użytkownika bazy danych WP

Kliknij „Przeglądaj”, aby wyświetlić wszystkich użytkowników i hasła. Możesz ręcznie zmienić hasła tutaj, klikając „Edytuj” obok hasła.

Dodaj nowego użytkownika lub zmień nazwę użytkownika dla WordPress w PMA

Jeśli chcesz edytować lub dodawać użytkowników za pomocą PMA, przejdź do tej samej tabeli „wp_users”, jak wspomniano w powyższym przewodniku.

Aby zmienić nazwę użytkownika:

 •  Kliknij „Przeglądaj” obok „wp_users”.
 •  Pojawi się lista użytkowników, kliknij „Edytuj” obok użytkownika, którego chcesz zmienić.
 •  Obok „user_login” możesz ręcznie wprowadzić nową nazwę użytkownika.Pulpit użytkownika bazy danych WP

Aby dodać nowego użytkownika:

 •  Wybierz „Przeglądaj” obok „wp_users”. Twoja lista użytkowników zostanie załadowana. U góry strony kliknij „Wstaw”.Menu wstawiania użytkownika tabeli bazy danych WP
 •  Stąd wypełnisz wszystkie pola formularza wymagane do skonfigurowania nowego użytkownika.
 •  Identyfikator: jest generowany automatycznie, więc pozostaw puste.
 •  user_login: jest to nazwa użytkownika używana do logowania.
 •  user_pass: To hasło służy do logowania do WordPress.
 •  nazwa_użytkownika: jeśli chcesz uzyskać nazwę użytkownika bardziej przyjazną adresowi URL, możesz ją tutaj wpisać. Można tego użyć, jeśli nazwa użytkownika ma znaki specjalne, ale chcesz mieć adres URL zawierający tylko litery.
 •  user_email: Wpisz prawidłowy adres e-mail, aby uzyskać dostęp do e-maili konta WordPress.
 •  user_url: Możesz pozostawić to pole puste lub wpisać adres URL swojej witryny WordPress.
 •  user_registered: Wybierz CURRENT_TIME w kolumnie funkcji, aby automatycznie dodać czas.
 •  user_activation_key: Pozostaw puste.
 •  user_status: Pozostaw puste.
 • display_name: Możesz wpisać nazwę użytkownika lub pseudonim, który będzie wyświetlany w postach i artykułach w polu autora.

Kliknij „Idź”, aby dodać użytkownika.

Zmiana uprawnień użytkownika w PMA dla WordPress

Przed zmianą uprawnień użytkownika musisz mieć już identyfikator użytkownika. Aby to uzyskać, wróć do tabeli „wp_users” i kliknij „Przeglądaj”. Następnie możesz wybrać identyfikator z kolumny.

Zmiana identyfikatora uprawnień użytkownika
Aby zmienić uprawnienia użytkownika, przejdź do „wp_usermeta” z listy tabel. Wybierz „Przeglądaj”.

Zmiana uprawnień użytkownika - WP Usermeta
U góry kliknij „Wstaw”. Spowoduje to załadowanie formularza do zmiany uprawnień. Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby dodać uprawnienia administratora.

Opcja wstawiania bazy danych

 •  umeta_id: Pozostaw puste. To automatycznie wypełnia.
 •  identyfikator_użytkownika: wprowadź identyfikator użytkownika wybrany wcześniej przez dodanego użytkownika.
 •  meta_key: Wpisz wp_capabilities w tym polu. (Możesz mieć inny prefiks dla swoich tabel, jeśli tak, wpisz go zamiast wp.)
 •  meta_value: Wprowadź następujący kod seryjny: a: 1: {s: 13: „administrator”; s: 1: ”1 ″;}

Kliknij „Idź, aby zapisać zmiany i dodać nowe uprawnienia.

Jak zabezpieczyć bazę danych WP w PMA

Chociaż każda witryna jest podatna na ataki hakerskie i cyberboty, istnieje kilka środków, które można podjąć, aby zapobiec całkowitemu otwarciu się. Kroki te utrudnią hakerom infiltrację Twojej witryny.

Zmień prefiks bazy danych WP

Do tej pory wszyscy wiedzą, że standardowym prefiksem dla baz danych WP jest „wp”. Właśnie dlatego widzisz wp_users lub wp_posts.

Możesz to zrobić w PMA, przechodząc do strony głównej i klikając „SQL” u góry menu.

Baza danych SQL Menu

Wyszukaj za pomocą zapytania SQL

Ręczne przechodzenie jeden po drugim i zmiana prefiksów jest uciążliwe, więc można użyć zapytania SQL, aby przyspieszyć działanie. Przygotowaliśmy zapytanie do użycia poniżej. Możesz skopiować i wkleić to w polu SQL, aby zamiast tego zmienić wszystkie prefiksy na wp_b123456. Możesz znaleźć ten numer i zmienić go na dowolny przedrostek o tym samym formacie co wp_insertnumber.

RENAME tabela `wp_commentmeta` TO` wp_b123456_commentmeta`;
RENAME tabela `wp_comments` TO` wp_b123456_comments`;
RENAME tabela `wp_links` TO` wp_b123456_links`;
RENAME tabela `wp_options` TO` wp_b123456_options`;
RENAME tabela `wp_postmeta` TO` wp_b123456_postmeta`;
RENAME tabela `wp_posts` TO` wp_b123456_posts`;
RENAME tabela `wp_terms` TO` wp_b123456_terms`;
RENAME tabela `wp_termmeta` TO` wp_b123456_termmeta`;
RENAME tabela `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`;
RENAME tabela `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy`;
RENAME tabela `wp_usermeta` TO` wp_b123456_usermeta`;
RENAME tabela `wp_users` TO` wp_b123456_users`;

Zmiana nazwy użytkownika i przepustki MySQL

Użytkownik bazy danych i hasło powinny być bardzo trudne do odgadnięcia. Oznacza to dodanie znaków specjalnych lub użycie generatora haseł, aby zapewnić silne hasło. Ponadto nie należy przechowywać hasła w żadnym folderze zarządzania otwartym na komputerze lub stronie internetowej, chyba że jest ono również bardzo bezpieczne.

Użyj wtyczki bezpieczeństwa WordPress innej firmy

Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo WordPress i potrzebujesz dodatkowej ochrony, możesz użyć Sucuri. Jest to jedna z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress, ponieważ faktycznie powiadamia, że ​​próbujesz włamać się do bazy danych, zanim Twoja strona internetowa ulegnie awarii..

Ponadto nie zaszkodzi zdobyć jedną z najlepszych sieci VPN dla sieci osobistej, aby uniknąć kradzieży danych.

Podsumowując

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dał ci wgląd w sposób konfiguracji, dostępu i optymalizacji phpMyAdmin (PMA). Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz więcej wskazówek na temat nawigacji i zabezpieczania WordPress, możesz zostawić komentarz lub sprawdzić nasze badania i analizy dotyczące hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author