Jak przeprowadzić migrację WordPress.com do WordPress.org

jak migrować wordpress.com do wordpress.orgChociaż WordPress.com jest jedną z najlepszych platform dla początkujących, aby rozpocząć blogowanie i tworzenie własnej przestrzeni online, ma ona również kilka ograniczeń. WordPress.com pozwala ci założyć konto za darmo, ale drugą stroną tej przystępności cenowej jest to, że jesteś znacznie bardziej ograniczony w zakresie dostosowywania i kontroli nad swoją witryną w porównaniu do WordPress.org.

Na przykład witryny WordPress.com mają ograniczone możliwości zarabiania na swoich treściach, nie można instalować różnych wtyczek do optymalizacji SEO, handlu elektronicznego i innych, a także nie można używać reklam innych firm w ruchu. Ponadto masz znacznie mniejszą kontrolę nad zasobami serwera i bezpieczeństwem zapewnianym swojej witrynie dzięki blogowi WordPress.com.

Blogi WordPress.org są znacznie potężniejsze, zarówno pod względem miejsca na serwerze, jak i opcji dostosowywania. Wynika to z faktu, że witryny WordPress.org lub działające z kontem hostingowym WordPress (tj. Rejestrujesz się na dobrym hostingu dedykowanym dla swojej witryny) i masz prawdziwą nazwę domeny. Innymi słowy, zabezpiecza trochę internetowej nieruchomości, a nie wynajmuje coś taniego.

W tym przewodniku omówimy sposób migracji z WordPress.com WordPress.org i szczegółowo wyjaśnimy każdy krok. Zacznijmy.

Przełącz się z WordPress.com na WordPress.org

Zmiana z WordPress.com WordPress.org nie jest strasznie trudna ani skomplikowana, zwłaszcza że sama platforma WordPress oferuje większość lub wszystkie narzędzia potrzebne do ukończenia procesu. Istnieją jednak pewne kroki, które musisz wykonać samodzielnie, bez pomocy platformy WordPress, takie jak zabezpieczenie usług hostingowych i wybranie domeny.

Zanurzmy się głęboko w WordPress.com i WordPress.org i sprawdźmy, jak różnią się one między sobą platformami.

Co WordPress.com ma do zaoferowania

Chociaż mają tę samą nazwę, WordPress.com nie jest tak popularny ani skuteczny jak WordPress.org. Jednak WordPress.com wciąż został stworzony przez jednego ze współzałożycieli WordPress: Matt Mullenweg. To tylko zwiększa zamieszanie dla początkujących i powoduje, że wiele osób uważa, że ​​WordPress.com oferuje zakres wszystkich funkcji i użyteczności marki.

WordPress.com jest podzielony na 5 planów, od darmowego do VIP. Plany te mają różne przedziały cenowe, przy czym każdy przedział cenowy odpowiada innej subskrypcji oraz dodatkowym funkcjom lub opcjom dostosowywania. Koszty abonamentu wynoszą od 48 USD rocznie w abonamencie osobistym do 5000 USD lub więcej miesięcznie w przypadku VIP dzięki specjalnej technologii hostingu w chmurze, która wchodzi w skład planu.

Jednak większość użytkowników rozpoczynających lub trzymających się bezpłatnego abonamentu WordPress.com. Jest to nie tylko niezwykle łatwe w konfiguracji, ale pozwala eksperymentować bez ryzykowania portfela. Nawet bez subskrypcji WordPress.com zapewnia 3 GB przestrzeni dyskowej oraz automatyczne aktualizacje i kopie zapasowe na platformie i stronie internetowej. Kopie zapasowe są świetną funkcją, ponieważ zapobiegają konieczności przebudowy witryny od zera w razie awarii.

Biorąc to pod uwagę, WordPress.com ma poważne ograniczenia, które sprawiają, że WordPress.org jest bardziej atrakcyjną opcją dla poważnych właścicieli firm internetowych lub blogerów.

Bezpłatny plan obejmuje reklamy

Dla początkujących, wszystkie bezpłatne witryny WordPress.com zawierają reklamy. Nie zarabiasz na tych reklamach, ponieważ użytkownicy nie mają takiej opcji nie zobaczyć ich. W przypadku blogów tematycznych lub treści dostosowanych do konkretnej bazy odwiedzających, może to wyłączyć czytelników, szczególnie reklamy kolidują z twoimi treściami. Musisz przejść na płatny plan, jeśli chcesz pozbyć się tych ogólnych reklam.

Co więcej, nie możesz sprzedawać własnych reklam, co oznacza, że ​​Twoje opcje monetyzacji są ograniczone. To prawda, że ​​jeśli masz witrynę o dużym ruchu na pierwszym miejscu, prawdopodobnie i tak chcesz ją wcześniej zaktualizować, ale nadal jest to znacząca wada.

Jak już wspomniano, nie możesz również przesyłać żadnych wtyczek. Wtyczki są zasadniczo dodatkami, które współpracują z platformą WordPress i dodają przydatne funkcje lub funkcje bezpieczeństwa. Użytkownicy bezpłatnego abonamentu WordPress.com mają kilka funkcji „Jetpack” zawartych w ich kontrolkach na stronie internetowej, choć są one ograniczone w porównaniu do opcji płatnych.

WordPress.com Darmowe strony internetowe są również niezwykle ograniczone pod względem motywu i wyglądu. Wielu użytkowników WordPress.com patrzy na mnóstwo motywów dostępnych na platformie WordPress, ale zdaje sobie sprawę, że większość z nich jest zablokowana, chyba że zapłacą za pierwszą warstwę subskrypcji.

Wreszcie użytkownicy WordPress.com dla planu bezpłatnego nie mają żadnych narzędzi Google Analytics ani możliwości śledzenia statystyk. Podsumowując, opcja WordPress.com Free jest naprawdę dobry tylko jako platforma blogowa dla początkujących; nie możesz zrobić wiele więcej dzięki dostępnym narzędziom.

Co WordPress.org ma do zaoferowania

logo wordpress.comWordPress.org to platforma używana przez właścicieli firm internetowych w poważnych blogerach na całym świecie. Jest również wyposażony w bezpłatny abonament, chociaż musisz zapłacić za nazwę domeny i hosting (ten pierwszy jest często dołączany do drugiego). WordPress.org jako platforma jest również oprogramowaniem typu open source, więc jest zaufana przez większość społeczności online.

Główną atrakcją WordPress.org jest pełna kontrola, jaką daje ci Twoja witryna. Jest to jedna z najłatwiejszych w obsłudze platform internetowych, jakie kiedykolwiek stworzono, co jest częścią tego, co przyciąga tak wielu ludzi na platformę. Pozwala wykorzystać rozprzestrzenianie się motywów WordPress w narzędziach dostosowywania, aby naprawdę stworzyć unikalną stronę internetową dla odwiedzających lub firmy online.

Wspaniałe opcje dostosowywania

Możesz również dodać wtyczki lub aplikacje WordPress do swojej witryny. Umożliwiają one tworzenie sklepów e-commerce, lepsze bezpieczeństwo dla odwiedzających, narzędzia multimedialne lub strony wyświetlania zdjęć i wiele, wiele więcej. W szczególności musisz pobrać wtyczki zapasowe WordPress, jeśli chcesz zachować integralność i historię witryny, a nie polegać na automatycznych kopiach zapasowych, które opcje WordPress.com zapewniają za darmo.

Zasadniczo możesz stwórz dowolną stronę internetową, jaką możesz sobie wyobrazić korzystanie z platformy WordPress.org dzięki opcjom dostosowywania.

Daje ci dużo więcej kontroli

Ale inną dużą atrakcją WordPress.org są opcje monetyzacji i potencjał. Jeśli chcesz zarabiać na swojej firmie lub witrynie internetowej, musisz w zasadzie założyć witrynę WordPress.org. Nie tylko możesz wyświetlać własne reklamy bez konieczności dzielenia się przychodami z WordPress, ale także zyskujesz także kontrolę nad danymi i narzędziami śledzenia Google Analytics które niesławnie wykluczają witryny WordPress.com.

Dzięki temu możesz dostosować kampanie marketingowe, dowiedzieć się, które reklamy są najskuteczniejsze dla Twojej bazy użytkowników, i określić, które treści najlepiej zwiększają ruch, aby z kolei zwiększyć Twoje zyski.

Co więcej, witryny WordPress.org pozwalają tworzyć opcje członkostwa i sprzedawać je pod kątem zawartości, określonych rodzajów mediów i wielu innych. Dzięki tym narzędziom budowanie biznesu online jest więcej niż możliwe, a wszystko to jest możliwe do osiągnięcia przez pojedynczą osobę z wystarczającą motywacją i kreatywnym wglądem.

Jedynymi prawdziwymi wadami są te, które mają całkowitą kontrolę. Na przykład, jesteś odpowiedzialny za aktualizację swojej witryny, zarówno ogólnie, jak i ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo będziesz musiał zapłacić za hosting serwerów, które będą rosły w miarę wzrostu ruchu i odpowiednio zwiększania zasobów serwera.

Mimo to zdecydowana większość osób uważa, że ​​witryny WordPress.org są znacznie lepsze od alternatywy. Jest to najlepsza opcja, jeśli poważnie myślisz o wykreśleniu i utrzymaniu własnego miejsca online.

Zdobycie własnego hosta

Pierwszym krokiem do migracji witryny WordPress.com do WordPress.org jest zakup hostingu WordPress. Znalezienie firmy hostingowej WordPress jest dość proste: wystarczy Google, aby wyszukać to samo zapytanie i natychmiast uzyskać mnóstwo wyników. Jednak wybranie najlepszej opcji hostingu WordPress jest nieco trudniejsze.

Czego szukać

Dla początkujących, potrzebujesz firmy, która ma doskonałą skalowalność pod względem zasobów serwerowych. Zasoby te obejmują między innymi pamięć (mierzoną w gigabajtach) i przepustowość, która zwykle występuje jako „nieograniczona” (choć realistycznie ograniczona, jeśli witryna nagle rośnie). Skalowalność jest ważna, ponieważ pozwoli ci obsłużyć większą liczbę odwiedzających miesięcznie i w pełni korzystać z nagłych wzrostów ruchu, zamiast zmuszać się do szybkiej aktualizacji i subskrypcji hostingu w pośpiechu.

bezpieczeństwo wordpressNastępnie spróbuj znaleźć hosting WordPress firma oferująca dobre bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress.org ma w rzeczywistości kluczowe znaczenie, szczególnie w dobie GDRP i innych przepisów internetowych. Mówiąc wprost, odwiedzający strony internetowe chcą wiedzieć, że ich dane są bezpieczne.

Może to obejmować certyfikację SSL, która ustanawia podstawowy poziom bezpieczeństwa Twojej witryny i zapewnia odwiedzającym spokój ducha. Jest to konieczne, jeśli chcesz prowadzić sklep internetowy dowolnego rodzaju. Certyfikacja SSL zwykle kosztuje miesięczną opłatę, ale niektóre usługi hostingowe WordPress zawierają dodatkowo certyfikację SSL. Poszukaj ich, jeśli chcesz uzyskać maksymalny stosunek jakości do ceny.

Niektóre firmy hostingowe WordPress również zawierają kopie zapasowe jako jedną z ich funkcji. Są to doskonałe dodatkowe korzyści. Systemy ochrony przed atakami DDoS i inne środki przeciwwirusowe są również świetnymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę.

Po zapewnieniu bezpieczeństwa sprawdź, co oferuje firma hostingowa WordPress w zakresie obsługi klienta. Dobra firma hostingowa powinna mieć kilka sposobów na dotarcie do swoich zespołów obsługi klienta, w tym wsparcie przez telefon lub czat internetowy.

Rodzaj hostingu

Na koniec rozważ rodzaj WordPress hosting firmy oferuje. Zdecydowana większość ofert subskrypcyjnych będzie udostępniana przez hosting, co oznacza, że ​​udostępnisz przestrzeń hostingową z kolekcji serwerów innym „najemcom”. Zwykle działa to dobrze w przypadku małych i średnich stron internetowych.

hosting WordPressAle możesz chcieć firmy hostingowej, która oferuje dedykowany hosting WordPress na najwyższym poziomie. Oznacza to, że zyskujesz pełną przestrzeń serwera i nigdy nie musisz dzielić się zasobami serwera z nikim innym. Oczywiście te opcje hostingu są nieco drogie w porównaniu do wspólnych subskrypcji, ale mogą być tego warte, jeśli spodziewacie się gwałtownego wzrostu witryny.

Lub możesz to zbadać Hosting w chmurze WordPress. Jest to nowsza wersja niż dwie pozostałe opcje i umożliwia przechowywanie danych serwera w chmurze. Jakość przechowywania w chmurze szybko zyskuje na popularności dzięki zwiększonej szybkości, lepszemu bezpieczeństwu i łatwości użytkowania. Plany te mogą być średnie lub kosztowne w zależności od dostawcy.

Mówiąc o tym, nie zapomnij rozważyć ceny przed sfinalizowaniem wyboru hostingu. Pamiętaj, aby zsumować miesięczny koszt planów hostingowych z planem WordPress.org, z którym zmierzasz do całkowitego miesięcznego budżetu wydatków.

Przeniesienie rejestratora domen

Po skonfigurowaniu witryny WordPress.org możesz przenieść istniejącą nazwę domeny do bazy danych WordPress.org lub zacząć od nowej nazwy domeny, jeśli nie jesteś szczególnie przywiązany do tej, którą Twoja witryna WordPress.com ma obecnie.

Jeśli wybierasz nową nazwę domeny, możesz spróbować użyć głównej nazwy swojej witryny, choć może to nie działać w zależności od tego, jak konwencjonalna jest już nazwa. W każdym razie nazwa domeny niekoniecznie musi odnosić się do głównej witryny; po prostu wybierz coś, co możesz zapamiętać, a to będzie łatwe do zidentyfikowania.

Aby przenieść domenę z WordPress.com na inny host, możesz najpierw zalogować się na swoje konto WordPress.com, a następnie zarządzać domeną z karty Zarządzanie domeną. Wybierz witrynę, którą chcesz przenieść, i powinna ona przejść do strony zawierającej informacje o niej i różne opcje.

ZA Przycisk Przenieś domenę powinien być dostępny, co spowoduje przejście do ekranu umożliwiającego przeniesienie do innego rejestratora domeny lub użytkownika, a nawet innej witryny. Oczywiście wybierz przeniesienie do innej opcji rejestratora. Może być konieczne odblokowanie domeny i usunięcie ochrony prywatności. Zrób to, gdy pojawi się monit Aktualizuj ustawienia i kontynuuj.

Otrzymasz kod transferu e-mail, który możesz następnie przesłać do interfejsu WordPress.com.

Po tym wszystkim przejdź na nową stronę internetową WordPress.org i zastanów się nad nazwą domeny.

Migracja istniejących witryn

W niektórych przypadkach, w zależności od wybranej usługi hostingowej, przeniesienie witryny WordPress.com do WordPress.org będzie bezpłatne. W innych przypadkach może to kosztować niewielką opłatę; sprawdź to przed rozpoczęciem procesu przesyłania.

Krok pierwszy

obszar administracyjny wordpress

Aby rozpocząć, musisz wyeksportować swoje dane z WordPress.com. Zaloguj się do swojego konta WordPress.com i przejdź do pulpitu nawigacyjnego, a następnie kliknij łącze administracyjne po lewej stronie (nazywane Administrator WP).

Zmierzać do Przybory, następnie Eksport. Powinieneś zobaczyć dwie opcje: darmowy i z przewodnikiem. Darmowa opcja jest odpowiednia do naszych celów, ponieważ masz ten przewodnik!

Następny ekran zapyta Cię, jakie dane chcesz wyeksportować do nowej witryny; w większości przypadków oczekujemy, że chcesz przenieść całą swoją zawartość, ale możesz również przenosić strony, posty, multimedia i inne treści oddzielone widokami kategorii na.

jak expoert wordpress.com

Kliknięcie tego ekranu spowoduje pobranie pliku XML na komputer, który zawiera wszystkie dane, które wyeksportujesz do nowej witryny WordPress.org.

Krok drugi

Następnie nadszedł czas, aby zainstalować WordPress na serwerze hostingowym. Można to już zrobić w zależności od wybranego wcześniej planu hostingowego WordPress – kilka z nich robi to automatycznie jako bonus do subskrypcji. Tak czy inaczej, wystarczy kilka kliknięć.

Krok trzeci

Następnie możesz zalogować się do obszaru administracyjnego witryny WordPress, tak jak wcześniej, ale tym razem za pośrednictwem serwera dostawcy hostingu. Iść do Przybory, następnie Import i znajdź przycisk oznaczony Zainstaluj teraz pod opcją WordPress. Działa to automatyczne narzędzie do importowania WordPress; wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk „Uruchom importera”, gdy zobaczysz, że wyskakuje.

jak importować wordpress

Na ekranie pojawi się monit o przesłanie wcześniej pobranego pliku XML. Prześlij to z dowolnego miejsca, w którym zostało zapisane (pulpit to łatwe miejsce do zapamiętania).

Importer da Ci możliwość przypisania zawartości do bieżącego profilu użytkownika lub pozwoli ci utworzyć nowy profil użytkownika, a także opcję importowania starych załączników. Zalecamy kliknięcie tego pola, aby pliki obrazów były powiązane z odpowiednimi postami lub stronami.

Krok czwarty

Teraz wystarczy kliknąć przycisk Zatwierdź przycisk, a WordPress automatycznie przeprowadzi migrację starej witryny do nowej platformy WordPress.org. Należy pamiętać, że większe witryny z większą ilością danych będą musiały w pełni migrować dłużej, podczas gdy mniejsze witryny mogą być wykonane w ciągu zaledwie kilku minut.

Po zakończeniu importowania dobrym pomysłem jest przejrzenie witryny i upewnienie się, że wszystko wygląda tak, jak wcześniej. Obrazy i inne media mogą być nieco wybredne podczas procesu migracji, więc być może będziesz musiał zadzierać tu i tam, aby odzyskać wszystko tak, jak było.

Przekierowanie ruchu

Jeszcze jedna wskazówka: jeśli lojalnie obserwujesz swoją witrynę WordPress.com, warto zapłacić 13 USD rocznie na WordPress, aby przekierować stary ruch z witryny WordPress.com do nowej lokalizacji WordPress.org. Pomoże Ci to utrzymać swoje miejsce w rankingach wyszukiwania Google i pomoże utrzymać ruch do poprzedniego poziomu bez konieczności budowania nowych odbiorców od zera lub w wolniejszym tempie. Można to osiągnąć za pomocą Witryna przekierowująca WordPress.com, który obsługuje również wszelkie płatności

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author