Jak kupić nazwę domeny – prosty przewodnik (2020)

Gratulujemy założenia nowego biznesu online! ������

Uruchomienie nowej firmy może być ekscytujące (i zniechęcające), ale jest kilka rzeczy, z którymi musisz się zmierzyć, zanim rozpocznie się zabawa…

Przede wszystkim twój nowy biznes online będzie potrzebował dobra Nazwa domeny.

Trudno przecenić znaczenie nazwy domeny… może dosłownie stworzyć lub zepsuć Twój biznes (jak dowiedział się jeden z startupów z Toronto).

Nazwa domeny dla Twojej witryny jest ważna także dla odbiorców i wyszukiwarek. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać nazwę domeny odzwierciedlającą Twoją markę, zapadającą w pamięć i która pozostanie za wiele lat.

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko i niedrogo kupić nazwę domeny, to dobrze trafiłeś. Jest to prosty, bezbolesny i bezpośredni proces, jeśli znasz najlepszych rejestratorów domen do wyboru i jak z nich korzystać.

Gotowy na nową nazwę domeny? Wspaniale, więc zacznijmy.

�� OGLĄDAJ: zanim kupisz domenę…

1. Wykonaj własne badania (DYOR)

Zanim zaczniesz szukać nazwy domeny, zawsze zrób trochę pracy domowej z góry.

Przez „odrabianie lekcji” rozumiemy, że musisz dokładnie wiedzieć, czego tak naprawdę chcą Twoi czytelnicy i / lub klienci. Powinieneś także studiuj swoją niszę aby zrozumieć popularne słowa kluczowe i wyszukiwane hasła używane przez odbiorców docelowych.

Przejrzyj strony internetowe podobnych firm i sprawdź nazwy domen konkurencji. Przeglądaj, aby dowiedzieć się, kiedy konkretna nazwa domeny została ostatnio sprzedana oraz kim są lub byli dostawcy usług hostingowych. Najlepsi kanadyjscy hostingi i rejestratorzy dobrze traktują swoich klientów (i domeny ich klientów) i unikają „podejrzanych” praktyk typowych dla niskiej jakości, niedrogich hostów internetowych w niektórych krajach.

2. Łatwe do pisania i zapamiętywania domen

Niech to będzie proste i łatwe. Zawsze pamiętaj, aby wybrać nazwę domeny, którą publiczność może łatwo przeliterować. Nie podążaj za modami i trendami dnia i wybierz nazwę domeny, która jest łatwa do opanowania.

Najlepiej unikać także dziwnych pisowni i innych postaci. Pisownia, które dezorientują odbiorców, mogą wyrzucić ich na niewłaściwe strony, a nawet stracić klientów. Krótkie imię, które mówi o Twojej firmie i jest łatwe do rozpowszechnienia ustnie, jest rzeczywiście najlepiej dopasowane.

3. Przejdź do .com

Czy wiesz aż 48% nazw domen ma rozszerzenie .com?

Tak, to wciąż najlepsze rozszerzenie, jakie może mieć Twoja nazwa domeny w 2020 roku i później. Nie tylko jest to najłatwiejsze do zapamiętania, ale wszyscy go znają.

Jeśli wybierzesz rozszerzenie .com, możesz korzystać z innych popularnych TLD, takich jak „.net”, „.org” itp. Przeprowadź burzę mózgów na własnych rozszerzeniach. (Zalecamy jednak unikanie dziwnych rozszerzeń, takich jak .pizza.)

4. Uważaj na ukryte opłaty

Cena odgrywa ogromną rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie nazwy domeny. Rynek jest pełen rejestratorów domen, którzy spróbują zachęcić cię do kupowania od nich. Ale kluczem jest czujność i nie dać się zwieść kupowaniu takiego, który wydaje się tani, ale ma mnóstwo ukrytych opłat i drogich dodatków (patrząc na ciebie, GoDaddy).

Niektórzy rejestratorzy mogą sprzedawać ci nazwę domeny po niskiej cenie w imię ofert promocyjnych. Jednak w związku z opłatami za przedłużenie, opłatami kontraktowymi, kosztownymi rachunkami i innymi kosztami będzie wiele dodatkowych kosztów. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, zrób dobrze swoje badania.

5. Poszukaj przejrzystości

Zawsze pamiętaj o współpracy z rejestratorami, którzy utrzymują optymalny poziom przejrzystości w swojej działalności. Z góry musisz znać wszystkie ceny, usługi i inne ważne szczegóły.

Na przykład powinieneś być świadomy opłat za przedłużenie, opłat za transfer i kwoty anulowania. Jeśli jakikolwiek rejestrator odmówi podzielenia się tak ważnymi aspektami, coś jest z nim nie tak. Najlepiej nie zawierać z nim żadnej umowy.

6. Wybierz markową nazwę

Branding jest jednym z najważniejszych parametrów sukcesu każdego przedsięwzięcia biznesowego. Posiadanie markowej nazwy domeny dla Twojej firmy daje jej unikalną identyfikację. Co to jest? I dlaczego jest to wymagane?

Markowa nazwa domeny nie ma określonego znaczenia. Jest wyjątkowy i można go łatwo wymówić i zapamiętać. Na przykład Google nie jest słowem i nie ma znaczenia, ale jest tak sławny i łatwy do zapamiętania. Jeśli nie masz pewności, jak wybrać markową nazwę domeny, zapoznaj się z dowolnym z tych generatorów nazw domen – świetnie pomagają w wyborze nazwy witryny (a także przyjemne w użyciu).

7. Upewnij się, że nazwa nie jest znakiem towarowym i nie jest używana

Nikt z nas nie chce zakończyć procesu sądowego na samym początku działalności. Wybierając nazwę domeny, upewnij się, że nie jest ona znakiem towarowym. Musisz także sprawdzić witryny mediów społecznościowych, aby sprawdzić, czy wybrana nazwa jest już używana.

Używanie tej samej nazwy w domenie i sieciach społecznościowych to idealna rzecz. Pomoże to publiczności zapoznać się z tym imieniem i znaleźć cię w Internecie.

8. Chroń swoją prywatność

Prywatność jest największym problemem przy zakupie nazwy domeny. Kupując nazwę domeny, szukaj rejestratorów, którzy oferują bezpłatną ochronę za minimalną cenę. Ponieważ nazwy domen są publicznie rejestrowane w katalogach WHOIS i RDAP, najlepiej zachować prywatność danych osobowych.

To Ty decydujesz, aby zachować swoją własność i dane kontaktowe prywatnie. Zachowaj czujność i nie wpadnij w pułapkę dla rejestratorów, którzy pobierają kwoty premium za ochronę Twojej prywatności. W celu ochrony prywatności nie szukaj dalej niż Namecheap; domyślnie oferują bezpłatną ochronę prywatności WHOIS. Dzięki Namecheap za to, że są „wzorowymi obywatelami” branży rejestratorów, jeśli chodzi o ochronę informacji ich klientów.

9. Myśl długoterminowo

Wszystkie decyzje podejmowane dla Twojej firmy, zarówno małej, jak i dużej, powinny być podejmowane z długoterminowej perspektywy. Podobnie, twoja nazwa domeny jest twoją inwestycją i powinna być długoterminowa.

Nie używaj nazwy, która będzie musiała zostać zmieniona lub zezłomowana w najbliższej przyszłości. Zamiast tego wybierz nazwę, która może reprezentować Twoją firmę i markę przez wiele lat. Weź pod uwagę swoją niszę i wybierz nazwę, która określi Twoje usługi biznesowe, nawet jeśli zdecydujesz się na rozwój w najbliższej przyszłości.

Znaczenie nazwy domeny:

  • Buduje Twoją markę – Nazwy domen pomagają zwiększyć świadomość na temat Twojej firmy i marki. Idealna nazwa domeny ułatwia odbiorcom poznanie twoich usług. Siła przekazu ustnego pomoże szerzyć wśród mas świadomość Twojej marki.
  • Nazwa domeny zwiększa wiarygodność Twojej firmy – Nazwa domeny robi dobre wrażenie na widowni. Nazwa domeny zwiększy zaufanie odbiorców docelowych do Twojej firmy i usług. Twoja firma będzie wyglądać na bardziej profesjonalną i godną zaufania. Jeśli nie chcesz wydać dodatkowego grosza na rejestrację nazwy domeny, dlaczego odbiorcy mieliby ufać twoim produktom i usługom?
  • Przyciąga walk-in business – Wybór nazwy domeny pasującej do charakteru Twojej firmy może przyciągnąć wiele osób prowadzących działalność online. Na przykład, jeśli masz do czynienia z kosmetykami, nazwa domeny jak lookbeautiful.com natychmiast przyciągnie uwagę tych, którzy szukają kosmetyków.
  • Załóż swój biznes jako zaawansowany technologicznie – W erze rewolucji cyfrowej posiadanie nazwy domeny sprawi, że Twoja firma będzie przyszłościowa. Zbuduje twoją reputację jako znawcy technologii. Ludzie ufają firmom, które są obecne bardziej niż online.
  • Ranking wyszukiwarek – Dobrze rozwinięta strona z wysokiej jakości treścią i dobrą nazwą domeny zwiększy pozycję w wyszukiwarkach. Twoja nazwa domeny będzie bardziej rozpoznawalna w wyszukiwarkach takich jak Google. To z kolei zwiększy twoją bazę klientów i przyniesie ci więcej działalności.

Jak kupić nazwę domeny (dokładne kroki)

Teraz, gdy wiesz, jak wybrać nazwę domeny, pozwól nam przeprowadzić Cię przez kolejne etapy zakupu nazwy domeny.

Po wybraniu nazwy domeny musisz ją teraz kupić dla swojej firmy. Oto jak to zrobić:

1. Wybierz nazwę domeny

Wybierz nazwę, którą ma mieć Twoja firma. Powinien odpowiednio zdefiniować twoje usługi, a jeśli to możliwe, być niezapomniany i nieco chwytliwy.

generator nazw nameboy

Użyj generatora nazw domen, takiego jak Nameboy, aby wymyślić dobrą nazwę dla swojej domeny.

2. Znajdź rejestratora domen

Pierwszym krokiem jest znalezienie rejestratora, który zarejestruje nazwę Twojej domeny. Jak wspomniano, sugeruję Namecheap.

wyszukiwanie nazwisk

3. Dostępność domeny

Po wybraniu nazwy musisz sprawdzić, czy jest ona dostępna. Cel dobrze znanego i zaufanego rozszerzenia TLD, takiego jak .com, .net lub .org.

Sprawdź dostępność

Pamiętaj, że domena z wybranym rozszerzeniem może być niedostępna.

W takim przypadku dąż do „następnego najlepszego” dostępnego rozszerzenia. Gdy go znajdziesz, po prostu zapłać za domenę i dokończ transakcję.

4. Rejestracja domen

Po dokonaniu płatności musisz dokończyć rejestrację.

rejestracja domeny

Podaj wszelkie niezbędne informacje kontaktowe wymagane przez rejestratora. Pamiętaj, że jeśli masz prywatność WHOIS, Twoje dane osobowe pozostaną prywatne. .

5. Weryfikacja

Ostatnim i ostatnim krokiem przy zakupie nazwy domeny jest weryfikacja podanych przez Ciebie danych własności. Po zweryfikowaniu wszystko jest gotowe.

Gratulacje!

Twoja firma internetowa ma teraz nową błyszczącą nazwę domeny.

Gotowy do zakupu domeny?

Podsumowując, nazwy domen odgrywają kluczową rolę w reprezentowaniu, zakładaniu i promowaniu Twojej firmy w Internecie.

Nazwa domeny daje tożsamość do Twojej firmy i pomaga przejść długą drogę.

Dobra marka, oprócz brandingu, powinna pomóc Twojej firmie generować ruch na Twojej stronie i przyciągać klientów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci wybrać – i kupić – najbardziej odpowiednią nazwę domeny dla Twojej firmy.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru nazwy domeny dla swojej firmy lub masz pytania dotyczące różnych rejestratorów, po prostu napisz do nas wiadomość na naszej stronie kontaktowej, a krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author