Як користуватися Linux: Простий посібник для початківців

Нещодавно технологічний гігант Microsoft оголосив, що дуже близький до досягнення основної рубежу в мільярд обчислювальних пристроїв під керуванням операційної системи Windows 10, тим самим завоювавши найбільшу частку ринку з точки зору настільних ПК.

Linux, з іншого боку, працює лише на 2% настільних комп’ютерів, хоча це найпопулярніша сім’я операційних систем у світі. Як це може бути?

Реальність Linux у 2020 році полягає в тому, що він забезпечує близько 90% персональних та корпоративних обчислювальних пристроїв у всьому світі, і це частково тому, що операційні системи Android для Android та Chrome на базі ядра Linux, не кажучи вже про те, що Linux є платформою вибір для серверних додатків, веб-служб хостингу, центрів обробки даних у хмарних обчисленнях, суперкомп’ютерів та багатьох корпоративних мереж.

Суперкомп’ютер Pleiades, керований NASA, працює на Linux, як і система штучного інтелекту IBM Watson, яка спеціально працює на сервері SUSE Linux Enterprise 11.

Якщо ви розглядали можливість спробувати Linux, але не знаєте, з чого почати, перше, що вам слід знати, це те, що ви, ймовірно, на півдорозі, оскільки ви вже знайомі зі світом операційних систем, схожих на Unix. Windows, macOS, Android, iOS, Chrome OS і навіть BlackBerry QNX OS – це системи, схожі на Unix.

Більшість користувачів смартфонів Android можуть отримати вивірку iOS, якщо вони переходять на iPhone, і те саме можна сказати про користувачів macOS, які переходять на Windows. Вони можуть не повністю насолоджуватися цим досвідом, але вони мають майже інтуїтивне розуміння функціональності. Цей Unix-подібний аспект Linux означає, що ви швидко звикнете до нього, як тільки ви його спробуєте.

Що саме таке Linux?

Linux – це операційна система (ОС) подібно до Windows або macOS, це платформа, яка управляє всіма апаратними компонентами вашого комп’ютера. Це допомагає програмним програмам спілкуватися з обчислювальними пристроями.

Розвиток Linux починається з початку 1990-х. Лінус Торвальдс, фінський студент інформатики, вирішив створити власну версію ОС для ПК, яким він володів у той час, клон 486, побудований на архітектурі Intel x86.

Ядро Linux

Слід зазначити, що Торвальдс почав розробляти ядро ​​Linux, і це завдання, яке він продовжує виконувати донині разом із підтримкою вільної та відкритої спільноти розробників. Ядро Linux є ядром цієї платформи ОС, яка станом на березень 2019 року. Чому варто розглянути можливість використання Linux? знаходиться на версії 5.0.5 Ядро – це критична програма, кодована з метою контролю всього, що стосується ОС та функціональності обчислювальних пристроїв.

Зважаючи на вищезазначене, важливо уточнити, що Linux – це ім’я, яке може взаємозамінно посилатися на ядро ​​або на сімейство ОС. Оскільки Linux лежить в основі руху вільного та відкритого програмного забезпечення (FOSS), існує досить багато варіантів ОС, більшість з яких орієнтовані на настільні та портативні системи, але деякі кодуються та розповсюджуються на конкретних пристроях на увазі.

Наприклад, Android ідеально підходить для смартфонів, планшетів та інших пристроїв, оснащених інтерфейсами сенсорного екрану. Chrome OS – це версія Linux, складена для роботи на сучасних ноутбуках, таких як Chromebook. Red Hat Enterprise Linux – це комерційна ОС, призначена для серверів.

Це всі дистрибутиви Linux, які часто скорочуються до “distros”. Для цього посібника ми згадаємо про настільні дистрибутиви FOSS Linux, які є найкращим способом розпочати роботу. Як мінімум, вам знадобиться робочий стіл або ноутбук, а в ідеалі USB-накопичувач для запуску дистрибутива Linux, який, можливо, вам навіть не доведеться встановлювати.

Як і будь-яка ОС, Linux має:

 • Завантажувач: Коли ви запускаєте комп’ютер, основна система вводу / виводу (BIOS) починає працювати через послідовність подій, щоб переконатися, що все ваше обладнання працює і може правильно спілкуватися; Потім він спрямовує програмне забезпечення на виконання завантажувача, який завантажує ядро ​​в пам’ять. Деякі легкі дистрибутиви Linux, такі як Puppy Linux, займають менше 300 Мб і завантажують як ядро, так і ОС з оперативної пам’яті. Завантажувач завантажується після того, як запити вводу / виводу, такі як миша, клавіатура, відображення відео, аудіо та графічний інтерфейс користувача, функціональні.
 • Демони: Як багатозадачна ОС, Linux використовує демони для запуску у фоновому режимі в очікуванні запитів. Якщо ви протестуєте лише дистрибутив Linux, ви можете не знати про демони, оскільки вони є фоновими процесами, подібними до того, що ви бачите в диспетчері завдань Windows або в моніторі активності macOS.
 • Оболонка: Багато дистрибутивів Linux дозволяють користувачам отримувати доступ до оболонки ОС через інтерфейс командного рядка (CLI), яким можна керувати через термінальну програму. Текстові команди CLI можуть використовуватися для спілкування з ядром, і це щось лякає деяких потенційних користувачів Linux, але це схоже на введення CMD з меню “Пуск” Windows та введення команд, що нагадують епоху DOS. Пізніше в цьому посібнику ми повернемося до команд shell та CLI.
 • Графічний сервер: Тут ви отримуєте інтерфейс, схожий на Windows, до якого звикли всі. У більшості дистрибутивів Linux використовується система X Window, також відома як X11 або X, яка обробляє всі графічні елементи на екрані, оскільки вони стосуються рухів миші або сенсорного екрану користувача. Деякі дистрибутиви Linux, зокрема більш легкі версії, завантажуються в середовище, подібне до терміналу, що спонукає користувачів вводити команду «xwin» для запуску GUI; це подібно до раннього часу Windows 3.1x 16-бітної епохи, яка завантажувала користувачів у DOS і вимагала команди «win» для доступу до GUI.
 • Середовище робочого столу: Це твір, який найбільше знайомий кожному користувачеві. У ландшафті Linux можна вибрати багато середовищ. Подібно до мовних систем Windows, таких як Aero та Metro, та користувальницького інтерфейсу Aqua macOS, Linux має безліч варіантів, таких як KDE, MATE, Cinnamon, GNOME, Xfce, Unity та інші.

Багато робочих середовищ Linux імітують Windows з метою полегшення роботи користувачів, але оскільки вони є відкритим кодом, вони можуть бути налаштовані на емуляцію Apple GUI-систем, і це часто трапляється з KDE.

У деяких випадках настільні середовища можуть бути перетворені для конкретних цілей. Одним із таких прикладів є робочий стіл Sugar OS, який служить навчальною платформою для дітей.

Вибір дистрибутива Linux для тестування

На сьогоднішній день на вибір є понад 600 дистрибутивів Linux, більшість з них безкоштовні для встановлення, і більшість з них базується на таких основних дистрибутивах:

 • Арк
 • Debian
 • openSUSE
 • Забійне програмне забезпечення

Після десятиліть розробки Linux консенсус для новачків повинен починатися з дистрибутива на базі Debian. Debian часто називають справжньою «універсальною операційною системою», оскільки його можна встановити практично на будь-якому обчислювальному пристрої з правильною конфігурацією.

Можливо, ви не хочете вибирати дистрибутив на базі Slackware, якщо ви не працюєте із дуже старим обладнанням, і дистрибуції на основі Arch, як правило, більш технічні. Зважаючи на це, наступні рекомендації базуються на Debian.

 • Linux Mint в даний час є одним з найпопулярніших дистрибуцій. У ньому є одне з найчистіших настільних середовищ на ринку, приємна суміш елементів Windows та macOS. Для нових користувачів Mint постачається з великою кількістю опцій. Він функціонує аналогічно Windows 7/10 з меню «Пуск» та підбором програм. Він дуже швидкий і сумісний з різними апаратними засобами, навіть на старих комп’ютерах, бажано 64-розрядних. Для тих, хто переходить з Windows на Linux, це найкращий варіант.
 • Ubuntu також є хорошим варіантом для користувачів Windows, які хочуть зробити перехід. Ubuntu – це як “крутий дідусь”, який був там, робив це, і досі живе і б’є. Ubuntu побудований на основі універсальної платформи, побудованої для середніх користувачів, а не лише техніків. Для когось, хто починає, Ubuntu – це чудово; Плюс, є ціла кількість корисної документації та підтримки громади у вигляді форумів та інших веб-спільнот.
 • Щеня Linux це дистрибутив на основі Ubuntu, спеціально складений та упакований для відновлення старого обладнання. Цей легкий розподіл може працювати на оперативній пам’яті, а це означає, що весь функціонал ОС не вимагає встановлення жорсткого диска. Старіші нетбуки Windows, які перестали отримувати підтримку років тому, можна оновити за допомогою Puppy Linux, і ця ОС також ідеально підходить для користувачів, які просто хочуть відчути, як працює Linux на їх апараті. Подібний варіант був би SliTaz, який можна запустити з пакету вагою менше 200 МБ.

Що стосується корисних програм, дистрибутиви Linux, такі як Mint та Ubuntu, постачаються з корисним програмним забезпеченням, таким як LibreOffice для продуктивності (як Microsoft Office, але безкоштовно), Firefox для веб-перегляду, VLC для відтворення відео та аудіофайлів, GIMP для редагування зображень, Pidgin для обміну миттєвими повідомленнями, Audacity для редагування аудіо та ін.

Найкраще, що більшість дистрибутивів Linux підключаються до сховищ FOSS, де сотні програм можуть бути завантажені та встановлені разом із усіма необхідними залежностями.

Тестовий драйвер Linux

Акуратний аспект дистрибутивів Linux полягає в тому, що ви можете взяти їх на тестовий диск, перш ніж вирішити зробити їх основною ОС. Це можливо, тому що більшість дистрибутивів Linux підтримує функцію “живого компакт-диска”, що означає, що ядро, графічний сервер, робоче середовище та додатки можуть бути завантажені із змінних носіїв, таких як USB-накопичувачі. У багатьох випадках дистрибутиви Linux також можуть бути протестовані у віртуальних машинах, але найкращим методом є використання флеш-накопичувачів USB.

Основні дистрибутиви, такі як Mint та Ubuntu, можна перевірити, спершу відвідавши їх сторінки завантаження та шукаючи потрібний ISO-файл для тестування:

 • Завантажити Ubuntu
 • Завантажити м’яту

Рекомендуються USB-накопичувачі з принаймні 2 ГБ пам’яті; в іншому випадку ви можете перевірити більш легкі дистрибутиви, які все ще є повнофункціональними:

 • Завантажити SliTaz
 • Щеня Linux скачати

Оскільки ваш USB стане обчислювальним пристроєм, перед завантаженням та встановленням дистрибутива вам потрібно переконатися, що він правильно відформатований. Вставте USB із зображенням ISO на робочий стіл чи ноутбук перед перезавантаженням; Вам може знадобитися встановити пріоритет завантаження вашого BIOS на USB, і це можна зробити, натиснувши одну з наступних клавіш:

 • ВИХІД
 • F1
 • F2
 • F8
 • F10

Коли з’явиться утиліта налаштування BIOS, скористайтесь клавішами зі стрілками для переходу до меню пріоритету завантаження та встановіть USB як головний пристрій, а жорсткий диск – як другий варіант. Збережіть свої нові налаштування BIOS, дозвольте перезавантажити комп’ютер та дотримуйтесь підказок на екрані.

Основні компоненти Linux, які ви зазвичай бачите під час прямого сеансу USB, включають:

 • Менеджер дисплеїв для входу.
 • Менеджер вікон для обробки ваших програм.
 • Менеджер, який також обробляє вікна, панелі, меню, штрихові інтерфейси та основні програми.

Закінчивши процес завантаження, ви повинні побачити середовище робочого столу. Як і Windows, більшість варіантів Linux матимуть робоче середовище.

Через кілька хвилин ви зможете легко знайти панель завдань, область сповіщень, меню програми, де можна змінити налаштування, час / дату тощо.

Використання додатка Linux Terminal

Користувачі, які мають більш технічний нахил, можуть зробити речі ще простішими, протестувавши лише термінальний дистрибутив Linux, наприклад Tiny Core Linux або mini-Debian.

Це дозволить завантажувати ОС прямо в CLI і без елементів графічного інтерфейсу. По суті, ви будете дивитись на термінал, з якого ви можете вводити текстові команди, такі як:

 • pwd – показує шлях поточного каталогу, в якому ви перебуваєте.
 • лс – відображає список файлів у поточному каталозі.
 • cd – перейти до іншого каталогу.
 • mkdir – створює нову папку в поточному каталозі.
 • дотик – створює нові порожні файли до тих пір, поки не вказано розширення типу файлу, наприклад: new.txt.
 • mv – передає файли з одного каталогу в інший. Ця команда може також використовуватися для перейменування файлів; у випадку new.txt “mv new second” призведе до того, що файл буде перейменований у second.txt.
 • рм – видаляє файли.
 • rmdir – видаляє каталоги після їх очищення від файлів.
 • людина – це найкорисніша команда для початківців, оскільки вона пропонує описи та інформацію про команди Linux.
 • apropos – ще одна корисна команда, яка є ще зручнішою, ніж «людина», оскільки ви можете вказати теми. Скажімо, ви хочете дізнатися більше про ієрархію файлової системи Linux. У цьому випадку ви можете ввести ієрархію apropos для відображення сторінок керівництва Linux, що містять слово “ієрархія”.

Ієрархія файлових систем Linux

Під час навігації у вашій Linux чи постійній установці ви захочете ознайомитись зі стандартом ієрархії її файлової системи. В ОС на базі Debian, наприклад Ubuntu, це може виглядати приблизно так:

 • / бін – звідки починається більшість користувачів.
 • / завантаження – де живе ядро.
 • / дев – там, де мешкають драйвери пристроїв.
 • / тощо – де можна знайти файли конфігурації для всіх користувачів.
 • / додому – де слід зберігати власні папки.
 • / ліб – де зберігаються динамічні бібліотеки та залежності, і їх не слід торкатися.
 • / ЗМІ – де посилаються нерухомі та знімні носії, включаючи віртуальні машини.
 • / мнт – там, де зазначені встановлені нерухомі та знімні носії.
 • / опт – де додаткові програмні пакети зберігаються після встановлення.
 • / проц – схожий на / lib, його слід залишити в спокої.
 • / корінь – саме тут супервайзер може зберігати файли та виконувати команди високого рівня.
 • / бігати – тимчасова файлова система.
 • / сбін – схожий на root, саме тут виконуються команди суперпользователя.
 • / srv – де знаходяться дані FTP та HTTP.
 • / сис – надає інформацію про ядро.
 • / tmp – інша тимчасова файлова система.
 • / usr – де зберігаються встановлені користувачем програми.
 • / вар – інша тимчасова файлова система, спеціально використовувана в Інтернет-додатках, таких як веб-браузери.

Навігація по файловій системі Linux

Більшість дистрибутивів Linux, укомплектованих графічним сервером, завантажуватимуть вас безпосередньо в графічний інтерфейс робочого столу, який у багатьох випадках буде нагадувати Windows або macOS.

На робочих столах, таких як Mate, LXDE і KDE Plasma, ви можете подивитися внизу або вгорі екрана, щоб знайти піктограму, що нагадує кнопку меню «Пуск Windows». Якщо натиснути або натиснути на цей елемент, з’явиться опція навігації з міткою, яка буде вказувати на папку Bin, Root, Home, Usr або Mnt.

Останній робочий стіл Gnome досить інтуїтивно зрозумілий завдяки скауоморфним значкам, які зображають предмети, такі як шафи для подачі документів, дисководи або комп’ютери. Клацання на цих графічних елементах відкриє каталоги та папки у власні вікна, завдяки чому навігація буде дуже схожою на macOS та Windows. Настільний ПК Unity, знайдений у багатьох дистрибутивах Ubuntu, також містить інтуїтивні піктограми для навігації по теках.

Зсередини CLI, що надається додатком терміналу Linux, навігація завжди починається з команди pwd, яка поверне шлях, де ви зараз перебуваєте, наприклад:

pwd

/ додому /

Ви можете використовувати команду ls для відображення всіх файлів у папці, в якій ви перебуваєте. Крім того, команда cd дозволяє змінювати каталоги, наприклад:

CD / додому / завантажити

pwd

/ домашня / скачати

Замість того, щоб вводити цілі шляхи, ви також можете ввести папку в поточний шлях:

pwd

/ додому /

завантажити CD

pwd

/ скачати

Для переміщення на один рівень із поточного шляху просто введіть cd..

cd..

pwd

/ додому /

Переміщення файлів у каталогах Linux

Поки ви перебуваєте в середовищі робочого столу, кожне вікно, де відображається каталог, стає менеджером файлів, а це означає, що ви відкриваєте кілька папок для перетягування файлів. У терміналі Linux команда mv може використовуватися для передачі файлів.

Скажімо, файл, який ви хочете перемістити, називається “проект” і наразі зберігається в домашній папці / папці для завантаження. Щоб перемістити його в папку Documents1 в межах одного каталогу, ви можете ввести:

mv / home / скачати / проект / home / завантажити / документи1

Ви також можете використовувати * аргументи wildcard за допомогою команди mv. Щоб перемістити всі свої пісні з папки / home / завантажити в / home / download / music, введіть наступне:

mv /home/download/*.mp3 / домашня / завантаження / музика

Перейменування файлів з командного рядка

Контекстні меню правою кнопкою миші присутні у більшості робочих столів Linux, а це означає, що ви можете перейменовувати файли, натискаючи їх значки один раз правою кнопкою миші. У середовищі CLI перейменування може бути виконано за допомогою mv, тієї ж команди, що використовується для переміщення файлів.

Скажімо, у вас є файл з назвою new.txt, який ви хочете перейменувати на “другий”. Вашою командою буде:

mv нова секунда

Майте на увазі, що приклад, наведений вище, буде працювати до тих пір, поки файл new.txt буде розташований на шляху, який ви зараз перебуваєте. Linux не змусить вас перейти на певний шлях для виконання команди mv для перейменування. Якщо ви вкажете шляхи, mv буде виконувати, як ви вказуєте. Припустимо, що new.txt знаходиться в папці / home / download /, і ви хочете перейменувати його на second.txt, використовуючи цю команду:

mv / home / скачати / новий / home / скачати / секунду

Процеси та завдання Linux

Багато системних інструментів та утиліт постачаються у більшість дистрибутивів Linux, на яких є настільні графічні інтерфейси GUI, і вони незмінно включають диспетчер завдань, аналогічний тому, який використовується в Windows.

Наприклад, монітор системи Gnome – це одна з найкращих причин, коли ви повинні вибрати дистрибутиви Linux на цьому робочому столі. Те, як він відображає запущені процеси та різні варіанти, які він пропонує для управління, роблять його дуже потужним інструментом.

Вся інформація, відображена Gnome System Monitor та іншими менеджерами завдань GUI, надходить із оболонки Linux, а це означає, що ви можете їх переглядати та обробляти ними командами терміналу CLI, такими як:

 • верх – це як команда ls, за винятком того, що вона відображає запущені процеси, відсортовані за кількістю обчислювальних ресурсів, які вони використовують. Ви також можете спробувати htop. Якщо він уже встановлений у вашому дистрибутиві Linux, він буде відображати процеси, схожі на GUI, але все ще в терміналі.
 • пс – подібно до верхньої команди, ps відображає запущені процеси, але виграє два аргументи: -A та grep. Наприклад, якщо ви запускаєте сеанс Firefox, ви можете бачити всі процеси, які використовує цей браузер з відкритим кодом.
 • pstree – це напів графічний спосіб відображення процесів Linux у форматі дерева.
 • вбити – як очікувалося, це посилає ядро ​​сигнал для вбивства певного процесу. Для успішного використання kill, йому повинен супроводжуватися ідентифікаційний номер процесу, виданий системою, який може відображатися будь-якою з перерахованих вище команд.
 • pkill – коли ви хочете зупинити всі процеси, на які викликається запущена програма, команда pkill зробить це, і вона прийме ім’я програми. Коли ви введете pkill firefox, всі процеси, використовувані цим браузером, будуть зупинені. Killall – ще один спосіб викликати pkill.
 • xkill – у деяких випадках команда pkill може не зупинити графічний інтерфейс запущеної програми, але команда xkill піклується про будь-які порожні вікна, що плавають навколо.

Розуміння дозволів Linux

Як і в операційній системі Windows, Linux надає багатокористувацький обліковий запис. Режим його безпеки за замовчуванням включає заходи щодо заборони користувачам доступу до файлів, що належать до інших облікових записів.

Щоб виявити дозволи, встановлені після встановлення, вам доведеться запустити додаток терміналу та ввести:

лс -л

Команда вище відобразить список файлів у довгому форматі. Це дозволяє вам бачити дозволи, призначені для вашого облікового запису. У першому стовпці зліва відображається рядок символів, які відповідають дозволам на читання, запис та виконання.

Якщо перед іменем облікового запису користувача у першому стовпці ви бачите “rwx”, це означає, що ви можете (r) ead, (w) rite та e (x) екутувати відповідний файл. Якщо будь-який із символів rwx був замінений символом “-“, це означає, що дозвіл відсутній. У випадку з обліковим записом, який заблокований паролем, є хороший шанс, що ви побачите – замість rwx.

Дозволи можуть бути призначені, змінені та керовані з CLI за допомогою команди chmod, але вам доведеться спочатку зробити себе суперпользователем. У багатьох дистрибутивах Linux на базі Debian, таких як Ubuntu, можливо, вам доведеться встановити пароль кореневого облікового запису перед використанням chmod, і ви можете це зробити так:

sudo adduser * тут ви вводите своє ім’я користувача »

Пароль:

У відповідь на запит ви встановите власний захищений пароль. Тепер ви можете змінювати режими за допомогою команди chmod, ось приклад:

chmod u + rwx project.txt

Наведений вище приклад додає дозволи для читання, запису та виконання для поточного користувача стосовно текстового файлу з назвою «проект». Щоб видалити дозволи, аргумент + можна змінити на -. Більш ефективним методом управління дозволами, принаймні в дистрибутивах на основі Debian, є встановлення утиліти Eiciel, яка забезпечує метод GUI, який легко зрозуміти.

Підключення до Інтернету

Можливість підключитися до Інтернету негайно – це одна з причин, за якими Ви захочете приєднатися до основних дистрибутивів на робочому столі, таких як Ubuntu та Mint, які були складені з оновленими версіями драйверів мережевих карт..

Майстри конфігурації, що постачаються цими дистрибутивами, надзвичайно ефективні для виявлення мережевих карт та пристроїв, а в деяких випадках вони навіть пропонують можливість налаштувати віртуальну приватну мережу для підвищення конфіденційності та безпеки від найпоширеніших кібератак.

Додавання додаткового програмного забезпечення до Linux

Коли ви хочете додати більше програмного забезпечення до свого дистрибутиву Linux, все, що вам потрібно зробити, – це перейти до центру програмного забезпечення або менеджера пакетів. В Ubuntu ви також можете запустити термінальний сеанс і скористатися наступною командою, щоб отримати останню версію веб-браузера Firefox:

sudo apt-get update

sudo apt-get install firefox

До Windows 10 і появи Microsoft Store, дистрибутиви настільних систем Linux часто вважалися вищими через особливості програмного центру.

Офісні апартаменти

Одним з основних моментів суперечок проти Linux є відсутність складного офісного набору. Користувачі Windows зіпсували Microsoft Office і не хочуть робити перехід від нього. Реальність полягає в тому, що існують офісні пакети, які чудово працюють в Linux і забезпечують ту саму функціональність без накладних витрат, пов’язаних з Microsoft Office.

ApacheOpenOffice

Що стосується безкоштовних офісних наборів, OpenOffice Apache є одним з найкращих. Він побудований на тій самій основі, що і Microsoft Office із надійним текстовим процесором, електронною таблицею та програмним забезпеченням для презентації. Фактично, файли можна використовувати без змін між OpenOffice та Microsoft Office.

Документи Google

Цей безкоштовний офісний набір активізував свою гру в останні роки і тепер є надійним конкурентом для особистого чи ділового використання. Це не локалізоване програмне забезпечення, а скоріше хмарний варіант.

Ви можете робити майже все, що можна в Документах Google, в Microsoft Office, але не обмежуєтесь необхідністю завантажувати та встановлювати його на кожному використаному пристрої. Майже всі постачальники хмарних сховищ працюють у Linux, як і в Windows або Mac OSX.

Office365

Якщо ви впевнені, що життя не варто жити без Microsoft Office, ви можете отримати доступ до Office365 через веб-браузер. Це не безкоштовно, але дозволяє продовжувати використовувати Microsoft Office під час роботи в Linux.

Чому варто розглянути можливість використання Linux?

 • При правильному розповсюдженні Linux ви зможете повернути стару робочу станцію або ноутбук до життя і до 2020 року. Наприклад, Windows XP все ще працює на старих машинах, але IT-команда повністю відмовилася від цього, тобто немає оновлень безпеки. Деякі дистрибутиви Linux, з іншого боку, продовжують підтримувати безпеку, спеціально розроблену для старого обладнання.
 • У Linux є функціонал, який може подобатися деяким користувачам краще. Коли були представлені Windows 8 та 10, не всі були в захваті від різного інтерфейсу. Тим часом, в дистрибутиві Linux є графічні інтерфейси, схожі на Windows 7, що повинно подобатися деяким користувачам, зручним для старих способів використання комп’ютера.
 • Linux надзвичайно безпечний. Windows зробила багато для технологічного світу. але коли мова йде про безпеку, Linux створив кращу репутацію. У Linux немає такої великої історії вірусів, ні вразливості, які часто нападали на Windows.
 • Linux відомий своєю продуктивністю. У порівнянні з Windows, багато технічних гуру бачать більш високі показники продуктивності в Linux. Можна більше видавити з Linux, особливо якщо мова йде про серверні версії. Загальна стабільність і надійність сервера є одними з багатьох причин, які, можливо, вам підійдуть Linux.
 • Linux великий у захисті конфіденційності, те, що стало дилемою серед технічних гігантів. Спільнота дистрибуторів FOSS Linux, схоже, цінує особисту конфіденційність та захист краще, ніж Google та Microsoft.

Фінальні думки

Зрештою, Linux – це дуже занижений технологічний інструмент. Занадто багато людей налякані від Linux через його «складність», недостатня кількість програмних можливостей та відсутність комерційної підтримки, але все це виявилося помилковими уявленнями.

Linux працює так само добре, якщо не краще, ніж Windows, особливо для старих пристроїв, де патчі безпеки та оновлення давно нехтують основними постачальниками. І хоча існує крива навчання, пов’язана з Linux, як тільки ви перейдете на основний горб, це буде так просто, як упасти з коня.

Тепер давайте швидко підготуємо основні ідеї, що містяться в цьому посібнику:

 • Що таке Linux
 • Елементи ядра Linux
 • Найкращі дистрибутиви Linux
 • Як налаштувати та використовувати Linux
 • Важливі команди Linux
 • Дозволи та доступ до облікових записів
 • Підключення до Інтернету
 • Додавання додатків та програмного забезпечення Linux

Як і в Windows, ви повинні були навчитися знаходити програми, відкривати та закривати програми, підключатися до Інтернету, друкувати документ, по суті той же процес навчання, який буде потрібно для Linux.

Як тільки ви спробуєте Linux, ви побачите, що це насправді не так складно, як це часто робиться. Насправді ви можете розглядати це як інший варіант Windows або macOS, хоч і той, який є більш захищеним, стабільнішим та менш голодним до ресурсів.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author