5 najlepszych platform blogowych sprawdzonych na 2020 r. (Płatne i bezpłatne)

Gotowy wkroczyć w świat blogów?

Następnie lepiej rozpocznij swoją podróż właściwą ścieżką, wybierając opcję najlepsza platforma blogowa… Wybrana przez Ciebie platforma blogowa wpłynie na jakość Twojego bloga (i na ile podoba ci się jego podróż).

Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić…

Obecnie w Internecie jest ponad miliard blogów, a liczba dostępnych platform blogowych utrudnia wybór tylko jednego.

Ten przewodnik pomoże Ci określić, która platforma blogowa jest dla Ciebie odpowiednia, porównując zalety i wady każdego z nich.

Zakładamy, że jesteś nowym blogerem, który chce platformy blogowej, która jest łatwa w obsłudze i konfiguracji. Chcesz platformy, która będzie rosła wraz z Tobą wraz ze wzrostem doświadczenia i odbiorców.

Wybór niewłaściwej platformy blogowej na początku doprowadzi do wyzwań w przyszłości, zwłaszcza jeśli masz nadzieję, że wykorzystasz swojego bloga jako sposób zarabiania pieniędzy.

Gotowy żeby zacząć? Zanurzmy się.

Nasz numer 1: Wix

Wix jest naszym wyborem numer jeden ponieważ jest intuicyjny, ma wiele samouczków i jest prosty dla początkujących.

pudełko z logo wix

Odwiedź Wix.com

Plusy:
 • Łatwo konfigurowalny za pomocą szablonów i aplikacji innych firm
 • Nie wymaga umiejętności kodowania. Zbuduj swoją witrynę za pomocą narzędzi przeciągnij i upuść
 • Łatwa i szybka konfiguracja
Cons:
 • Bezpłatne konto wyświetla markę WIX i reklamy w Twojej witrynie
 • Ograniczona liczba bezpłatnych aplikacji innych firm
 • Po wybraniu szablonu nie można zmienić

WIX wyróżnia się na tle innych twórców stron internetowych. Swoją markę budują przede wszystkim na zasadzie szeptanej od 2006 roku. Stworzyli produkt, który jest intuicyjny i wszechstronny, a jednocześnie łatwy w użyciu dla nowych blogerów którzy szukają platformy typu „przeciągnij i upuść”. Jest to kompleksowy kreator stron internetowych.

WIX umożliwia tworzenie witryny wraz z blogiem przy użyciu ich narzędzi, oprogramowania i serwerów. Panel administracyjny Wix umożliwia dostęp do twojej witryny. Inne rozwiązania do budowy witryn wymagają osobnego instalowania, pobierania i zarządzania różnymi częściami Wix.

Wix można porównać do wynajmu mieszkania, a nie do zakupu domu. Jesteś w stanie dostosować rdzeń i wygląd strony.

Ale infrastrukturą, bezpieczeństwem i budową opiekuje się właściciel nieruchomości, którym w tym scenariuszu jest Wix. Istnieje kompromis między wygodą a kontrolą.

Po ponad 14 miesiącach recenzji Wix na mojej własnej stronie i wielu stronach naszych klientów, czuję to zapewnia idealną równowagę między designem, funkcjami i ceną.

Ceny Wix

Bezpłatny plan Wix jest dla tych, którzy nie mają nic przeciwko, aby ich adres witryny miał następującą strukturę: http://yourwebsite.wix.com/yourwebsite. Bezpłatny plan pozwala na nieograniczoną liczbę stron i typów stron. Masz ograniczoną przestrzeń dyskową i funkcje.

wycena wix

Płatne plany wahają się od 5 do 25 USD. Abonament Connect Domain za 5 USD obejmuje przepustowość 1 GB, 500 MB przestrzeni dyskowej i możliwość łączenia się z domeną.

Abonament VIP kosztuje 25 USD miesięcznie. Obejmuje to nieograniczoną przepustowość, 20 GB przestrzeni dyskowej, profesjonalną ocenę witryny, sklep internetowy, bezpłatną domenę i inne funkcje. Płatności można dokonać za pomocą dowolnej głównej karty kredytowej.

Aplikacja blogowa Wix ułatwia dodawanie blogów do Twojej witryny obsługiwane na urządzeniach mobilnych. Wix zapewnia obsługę klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Wix spełnia obietnicę, że będzie w 100 procentach wygodny dla projektantów stron internetowych i blogerów. Brak elastyczności może być wyzwaniem dla profesjonalnych programistów (dla których zalecamy Squarespace), ale dla początkujących, którzy chcą rozwijać swój blog, uważamy, że Wix reprezentuje to, co najlepsze na rynku..

Nasz numer 2: WordPress

WordPress to nasz drugi wybór, ponieważ jest prosty, bezpłatny i łatwy w utrzymaniu.

Pudełko z logo WordPress

Odwiedź WordPress.com

Plusy:
 • Pełna kontrola nad witryną
 • Dodaj funkcje, w tym sklepy internetowe, członkostwa i fora
 • Tysiące darmowych i premium motywów WordPress
 • Ponad 45 000 darmowych wtyczek
 • WordPress działa dobrze z SEO
Cons:
 • Stosunkowo stroma krzywa uczenia się do zarządzania blogiem
 • Jesteś odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowych i bezpieczeństwo

WordPress, w przeciwieństwie do naszego pierwszego wyboru Wix, wymaga odrobiny wiedzy do zaprojektowania twojego pierwszego bloga. Jest to o wiele łatwiejsze niż nauka programowania, ale nie jest metodą przeciągania i upuszczania.

Zanim przejdziemy dalej od naszej recenzji, chcieliśmy wyjaśnić różnicę między WordPress.org a WordPress.com.

Obsługa motywów
 • WordPress.org oferuje pełną obsługę motywów. Możesz używać, modyfikować i dostosowywać komercyjne i darmowe motywy. Za pomocą swojej witryny możesz zrobić wszystko, co chcesz.
 • WordPress.com ogranicza twoje motywy do tych aktualnie obecnych w repozytorium WordPress. Istniejących motywów nie można dostosowywać ani nie można przesyłać niestandardowych motywów.
Wtyczki
 • WordPress.org pozwala zmaksymalizować moc WordPress jako CMS. Możesz przesłać i dostosować dowolną wtyczkę.
 • WordPress.com nie zezwala na żadne wtyczki. Niektóre funkcje wtyczek są wbudowane w platformę.
Ceny WordPress.com

wycena wordpress

 • WordPress.org wymaga zakupu hostingu i zapłaty za rejestrację domeny w serwisie zewnętrznym.
 • WordPress.com pozwala blogom za darmo i zapewnia do 3 GB przestrzeni dyskowej. Nie możesz dostosować swojej domeny i jesteś ograniczony do subdomen. WordPress wyświetli reklamy w Twojej witrynie.
Zarabianie
 • WordPress.org pozwala sprzedawać reklamy, jeśli wybierzesz na swojej stronie. Możesz zatrzymać 100 procent tego, co zarabiasz na swojej stronie.
 • WordPress.com nie zezwala na sprzedaż reklam w Twojej witrynie. Jeśli Twoja witryna ma 25 000 lub więcej odsłon miesięcznie, istnieje możliwość podziału przychodów.
Branding
 • WordPress.org nie zmusza Cię do brandowania swojej witryny niczym WordPress. Możesz, jeśli chcesz, ale jest to całkowicie opcjonalne.
 • WordPress.com wymaga pokazania linku „powered by” na swojej stronie. Ponadto WordPress wyświetli reklamy w Twojej witrynie bez uzyskiwania przychodów.

Oto kilka różnic między WordPress.com a WordPress.org. Inne różnice obejmują sposób, w jaki platformy używają SEO, analityki, handlu elektronicznego i konserwacji.

WordPress.com i WordPress.org zapewniają blogerom niezrównane wsparcie z samouczków oferowanych przez witryny, a także ogromna społeczność użytkowników chętnych do pomocy innym użytkownikom z pytaniami lub wątpliwościami.

Dzięki wszystkim dostępnym informacjom nowi blogerzy mogą szybko przyspieszyć i bez trudu rozpocząć dostosowywanie swojej witryny.

Nasz numer 3: Medium.com

Medium.com to nasz numer trzy ze względu na łatwość użycia. Jest to świetna opcja dla bezpłatnej platformy blogowej.

średnie logoPlusy:
 • Łatwość użycia
 • Nie wymaga kodowania
 • Nie wymaga konfiguracji
 • Skoncentruj się na pisaniu, a nie projektowaniu strony internetowej
 • Łączy Cię ze społecznością pisania online
Cons:
 • Ograniczone funkcje
 • Medium.com jest Twoją własnością. Jeśli stracisz bloga, Twoi odbiorcy się z nim zgadzają
 • Zarabianie nie jest opcją za pośrednictwem reklam

Medium.com to platforma, która pozwala autorom dzielić się spostrzeżeniami od 2012 roku. Pozwala to na dotarcie do dużej liczby odbiorców. Medium.com zostało opisane jako Twitter w długim formacie.

Jednym z oferowanych przez nich profitów jest możliwość importowania treści blogów z dowolnego miejsca w Internecie. Po zaimportowaniu możesz go swobodnie edytować.

Co więcej, obserwowani w mediach społecznościowych podążają za Tobą na Medium.com. Połączenie konta Medium z witrynami takimi jak Facebook i Twitter automatycznie łączy Cię ze znajomymi, którzy korzystają z Medium.

Średni pokazuje, ile masz czytelników. Mówi ci, które dotrą do końca. Niektórzy wydawcy zwracają się do Medium.com, aby znaleźć nowych autorów swoich witryn.

jak działa medium

Medium jest wolne od API. Obserwatorzy, których masz, są uprawnieni, co zwiększa wiarygodność tego, co piszesz.

Medium nie jest odpowiednią platformą do skomplikowanego i technicznego pisania. Blogerzy, którzy koncentrują się na uczeniu się przez życie, przedsiębiorczości i polityce, mogą mieć się lepiej.

W przeciwieństwie do WordPress, nie jesteś właścicielem niczego na Medium.com. Medium Corporation może zamknąć cię według własnego uznania. Mogą zlikwidować twoje konto i mogą zmienić plany cenowe.

Korzystanie z medium nie rozwija marki tak bardzo, jak rośnie medium. Pisząc, zasadniczo promujesz Medium.com.

Jeśli jesteś popularnym pisarzem, ludzie będą pamiętać to, co napisałeś i pamiętają, że znaleźli to na Medium.com, ale nie zapamięta twojego imienia tak dobrze, jak gdybyś napisał go we własnej domenie lub konto w mediach społecznościowych. Przeciwnie, jest tak w przypadku witryn takich jak WordPress.

Medium.com jest bezpłatny. Może zwiększyć ekspozycję, ale ma poważne ograniczenia. Uważamy, że warto zapłacić za to cenę.

Nasz numer 4: Blogger

Blogger to stara platforma, która stara się sprostać potrzebom współczesnych blogerów.

pudełko z logo bloggerPlusy:
 • To jest darmowe
 • Łatwy w konfiguracji i zarządzaniu
 • Wykorzystuje bezpieczeństwo i niezawodność Google
Cons:
 • Ograniczone funkcje
 • Ograniczone szablony i opcje projektowania
 • Aktualizacje są rzadkie
 • Google może anulować lub zawiesić Twojego bloga według własnego uznania

Blogger, dziadek blogów, został założony przez Evana Williamsa w latach 90. Evan Williams później założył Twittera i medium. Frustracja Matta Mullenwega z Bloggerem skłoniła go do uruchomienia WordPressa. Blogger jest uważany przez wielu za przestarzały i pełen zapomnianej technologii.

Blogger, którego właścicielem jest Google, jest teraz całkowicie darmowy. Jego kompleksowy charakter zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Jeszcze, pisarze muszą kontrolować handel dla wygody.

Blogger koncentruje się na blogowaniu (… duh); platforma ma niewielkie możliwości zarządzania treścią. Nic dziwnego, że największą skargą dotyczącą Bloggera jest to, że brakuje mu funkcji, co powoduje, że autorzy szybko przerastają platformę.

Google postrzega Bloggera jako refleksję. Obsługa klienta i wsparcie, które oferują, jest mniej niż gwiezdne. Konieczne rozwiązywanie problemów może pochodzić z forów pomocy technicznej lub z wyszukiwania filmów na YouTube.

blogger w witrynach Google

Blogger to platforma, która nie chce się rozwijać. Ich jedynym celem jest blogowanie. Inne witryny umożliwiają promowanie treści za pomocą mediów społecznościowych.

Blogger wydaje się jednak zadowolony z robienia rzeczy tak, jak zawsze to robił. To niekoniecznie złe, jeśli skupiasz się tylko na blogowaniu. Ale jeśli chcesz dzwony i gwizdy obecne na innych platformach, po prostu ich tu nie ma.

Google utrzymuje Bloggera od ponad dekady. Nic nie wskazuje na to, że wkrótce zniknie. jednak, Google ma reputację zabijania swoich produktów kaprysem. Blogger nie jest obecnie ani nigdy nie był priorytetem dla Google. Będzie stale zagrożony zamknięciem.

Ponieważ Twoje treści są hostowane na platformie blogów Google, musisz przestrzegać zasad Google dotyczących treści. Zasady są liberalne (i stają się coraz bardziej liberalne z każdym rokiem …), ale więcej niż jeden bloger widział, że ich blog został zamknięty z powodu arbitralnego egzekwowania przez Google.

Jeśli Twój blog dotyczy tematu, który można uznać za kontrowersyjny, powinieneś pomyśleć dwa razy, zanim zainwestujesz swój czas i energię w pisanie na platformie, nad którą nie masz pełnej kontroli..

Może istnieć niewielka grupa odbiorców, którzy korzystają z Bloggera. Uważamy jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie dla większości blogerów.

Nasz numer 5: Tumblr

Tumblr to platforma do mikroblogowania, która zawiera niektóre funkcje sieci społecznościowych.

pudełko z logo tumblrPlusy:
 • Łatwy w użyciu
 • Łatwa do zintegrowania komponenty mediów społecznościowych
 • Ułatw korzystanie z obrazów, filmów, GIF-ów itp.
Cons:
 • Ograniczone funkcje
 • Zły wybór tematów
 • Trudno wykonać kopię zapasową swojego bloga
 • Trudne do importu lub eksportu projektów

Tumblr jest przeznaczony dla młodszych klientów. Pulpit nawigacyjny powinien być intuicyjny, ale wymaga poważnej krzywej uczenia się. Blog jest podporządkowany multimediom.

układ tumblrW treści tekstowej brakuje poważnych opcji i narzędzi. Jako początkujący możesz korzystać z niektórych dostępnych narzędzi artystycznych. Twój blog może wyglądać atrakcyjnie, ale zabraknie dzwonków i gwizdów, do których przyzwyczaili się czytelnicy.

Narzędzia optymalizacji wyszukiwarek nie są dostępne w tej usłudze. Jest to poważna wada, szczególnie jeśli postrzegasz swojego bloga jako przyszłe źródło dochodów. Tumblr może się poszczycić stale rosnącą liczbą członków. Jednak nie wspominają o tłumach ludzi, którzy co miesiąc opuszczają serwis, gdy zdają sobie sprawę, że brakuje mu narzędzi niezbędnych do sukcesu blogowania.

Nie uważamy, że Tumblr to dobra opcja, szczególnie dla nowych pisarzy. Nie chcesz, aby frustracja spowodowała, że ​​całkowicie zrezygnowałeś z blogowania.

Zalecamy, aby spojrzeć na nasz numer jeden Wix. Zapewnia ci wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia atrakcyjnego bloga. Jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.

Wniosek

Na całym świecie istnieje ponad 400 milionów blogów. Ludzie zwracają się do blogów, aby znaleźć społeczność, która podziela te same ideały, zainteresowania, nadzieje i aspiracje. Jeśli chcesz założyć własnego bloga, zaczynasz wielką podróż, która ma wiele satysfakcjonujących korzyści.

Zanim zaczniesz blogować, musisz wybrać odpowiednią platformę blogowania. Chcesz, aby wybrana platforma była łatwa w użyciu, niedroga, wydajna i działała bezproblemowo z mediami społecznościowymi. Za nasze pieniądze, Wix jest odpowiedzią.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się czytanie naszego postu. Czy jesteś nowym blogerem? Z jakich platform korzystałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Do następnego razu.

Gdy będziesz gotowy na uaktualnienie swojego bloga, potrzebujesz dobrego hosta. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszym hostingu dla kanadyjskich blogerów, aby zobaczyć, kto bierze ciasto.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author