15 sposobów na przyspieszenie witryny

Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą przytrafić się Twojej witrynie, jest utrata klientów z powodu problemów, których można całkowicie uniknąć. Statystyki z badania czasu ładowania strony Google w 2017 r. Pokazują, że jedna sekunda może mieć duży wpływ na liczbę odwiedzin i poziom zadowolenia klientów.

W ciągu jednej sekundy:

 • Liczba wyświetleń strony może zostać zmniejszona o 11 procent ��
 • Poziom zadowolenia klientów może spaść o 16 procent ��
 • Możesz doświadczyć 7-procentowego zmniejszenia współczynników konwersji ��

W ciągu roku to jedno sekundowe opóźnienie może spowodować spadek przychodów o 2,5 miliona USD dla firm, które zwykle wynoszą średnio 100 000 USD dziennej sprzedaży.

W skrócie, czas oczekiwania jest wrogiem wydajności witryny i zadowolenia użytkowników. 53% konsumentów deklaruje, że opuści stronę internetową, której załadowanie zajęło więcej niż trzy sekundy.

Co to jest opóźnienie i dlaczego jest ważne?

Istnieją trzy składniki, które wpływają na szybkość dostarczania danych: przepustowość, opóźnienie i przepustowość. W połączeniu ze zoptymalizowaną zawartością i kodowaniem elementy te idą w parze. Problemy z jednym wpłyną na inne.

obraz przedstawiający opóźnienie i szybkość sieciPasmo to potok, po którym przemieszczają się twoje dane. Wąska przepustowość zmniejsza ilość informacji przesyłanych w danym momencie przez ten rurociąg. Prowadzi to do problemów z opóźnieniem i wpływa na przepustowość.

Stronie internetowej czas oczekiwania definiuje się jako czas potrzebny na informacje, aby wykonać podróż w obie strony z przeglądarki na serwer iz powrotem do użytkownika. Wydajność to ilość danych przesyłanych przez serwer w określonym przedziale czasu.

Jest to optymalna równowaga opóźnienia (mała) i przepustowości (wysoka), która prowadzi do wydajnego dostarczania i lepszej przepustowości. Jeśli saldo to jest niekorzystne, czas ładowania strony w Twojej witrynie będzie dłuższy, a dostarczanie danych opóźnione.

Co przyczynia się do wysokich opóźnień?

 • Propagacja. Jest to czas potrzebny pakietom danych na przejście z jednego źródła do drugiego.
 • Medium transmisyjne. Przebyliśmy długą drogę od czasów połączenia telefonicznego, ale nośnik transferu nadal wpływa na opóźnienia. Nawet takie postępy technologiczne, jak światłowody i sieci WAN mają fizyczne ograniczenia, które wpływają na szybkość dostarczania treści.
 • Routery. To, co jesteśmy w stanie zrobić za pomocą kliknięcia myszy lub wpisania adresu URL, uruchamia łańcuch zdarzeń, który pozwala nam uzyskać dostęp do Internetu. W oczach przeciętnego użytkownika żądanie jest wysyłane i honorowane z prędkością światła. Zależy to jednak od zdolności naszego routera do prawidłowej analizy nagłówków pakietów i innych informacji.

Im bardziej rozproszona jest sieć, tym więcej razy pakiet musi przeskakiwać z routera na router. Przyczynia się to do dużego opóźnienia.

 • Przechowywanie. Opóźnienia występują przy każdym sukcesie lub przechowywaniu pakietu danych. Proces ten dodatkowo komplikuje liczba przełączników i mostów napotkanych między początkowym żądaniem przeglądarki a dostarczeniem. Zobacz powiązane – najlepsze miejsce do przechowywania w chmurze
 • Formatowanie Sposób konfiguracji plików i zarządzania bazami danych WordPress wpłynie na sposób odczytu i przetwarzania instrukcji i kodu. Czysty, chudy i elegancki kod prowadzi do wydajności i szybkości.
 • Typy i rozmiary plików. Jest oczywiste, że mniejsze pliki i prostsze formatowanie będą przechodzić przez sieć szybciej i bardziej efektywnie. Witryny, które są obciążone grafiką i innymi multimedialnymi treściami, wydają się bardziej zagracone, co wpływa na szybkość ładowania stron. Dlatego ważne jest, aby kompresować pliki witryny.

Korzyści z optymalizacji witryny

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z wysokiej jakości narzędzia do tworzenia witryn, zatrudnić projektanta stron internetowych, czy samodzielnie zbudować swoją stronę internetową, rozważenie bezpieczeństwa i szybkości projektowania poprawi wygląd i dostarczanie treści. To pomaga z Optymalizacja SEO i zapewnia lepsze wrażenia użytkownika (UX).

Badania pokazują, że pełne załadowanie przeciętnej strony docelowej może potrwać do 22 sekund. Wyobraź sobie przewagę nad konkurencją, jeśli możesz zmniejszyć czas ładowania do siedmiu sekund lub krócej.

15 sposobów na zwiększenie prędkości internetu już dziś

Dzisiejsze serwery są w stanie dostarczyć czasy ładowania mierzone w milisekundach, a nie sekundach. Oprócz kontroli technologii dostarczania treści internetowych użytkownikom, możesz wprowadzić szereg zmian i poprawek, aby zapewnić spójne, szybkie ładowanie stron i bardziej satysfakcjonujący ogólny UX.

Oto 15 sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć szybkość witryny i nie będą one w żaden sposób wpływać na jakość treści ani estetykę witryny.

1. Włącz kompresję plików

Kompresja plików nie jest niczym nowym. Wszyscy napotkaliśmy pliki, które były zbyt duże, aby je pobrać, do których jesteśmy w stanie uzyskać dostęp po skompresowaniu. Ten sam pomysł może pomóc w szybszym ładowaniu witryny za pomocą kompresji Gzip.

Aby to zrobić, zainstaluj wtyczkę kompresji dla systemu zarządzania treścią lub ręcznie za pomocą pliku .htaccess. Działa to w przypadku CSS, JS, XML i HTML poprzez dodanie następującego kodu:

AddOutputFilterByType DEFLATE tekst / zwykły
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE application / xml
AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / xhtml + xml
AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application / javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-javascript

2. Usuń niepotrzebne wtyczki i rozszerzenia

Gdy budujesz swoją witrynę po raz pierwszy, kusi do zainstalowania i wypróbowania wielu wtyczek. Niektóre z nich są świetne, ale wiele innych gromadzi kurz w naszych katalogach. Ustaw zasadę, aby natychmiast odinstalowywać wszystkie stare, niepotrzebne lub nieobsługiwane wtyczki i dodatki lub rozszerzenia. Wyłączenie ich może wydawać się łatwiejszą opcją, ale może to powodować problemy z bezpieczeństwem i narażać Cię na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa i wykorzystania.

Niezwykle ważne jest również, jeśli chodzi o bezpieczeństwo witryny, polegające na zainstalowaniu tylko najlepszych wtyczek WordPress i usuwaniu niepotrzebnych..

3. Zoptymalizuj HTTP

Istnieją dwa sposoby na poprawę czasu ładowania strony dzięki optymalizacji HTML. Pierwszym jest zminimalizowanie żądań HTTP. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • W miarę możliwości używaj CSS zamiast obrazów
 • Łącz pliki CSS, JS i HTML, aby uniknąć wzdęć i nadmiarowości
 • Projektuj czyste, proste strony z mniejszą liczbą elementów
 • Włącz buforowanie
 • Zmniejsz liczbę przekierowań, usuwając stare strony i uszkodzone linki

Drugim sposobem optymalizacji HTML jest włączenie Keep-Alive. Zwykle każde żądanie pliku inicjuje osobne działanie. Włączając HTML Keep-Alive, tworzysz jedno otwarte połączenie, które pozostanie tak długo, aż wszystkie żądania przeglądarki zostaną spełnione. Wystarczy skopiować ten fragment kodu do pliku .htaccess, otoczony odpowiednimi tagami otwierającymi i zamykającymi:

IfModule mod_headers.c
Zestaw nagłówka Połączenie podtrzymujące połączenie
IfModule

4. Zainstaluj sieć dostarczania treści (CDN)

Sieci dostarczania treści (CDN) skrócić czas ładowania strony w taki sam sposób jak serwery. Sieci te rozmieszczone są w różnych punktach globu, umożliwiając osobom w tej geolokalizacji dostęp do Twojej witryny bliżej domu.

Wiele usług hostingowych obejmuje CDN jako część ich usług, więc sprawdź dostępność przed zalogowaniem się z kimkolwiek. Zobacz powiązane – najlepsze kanadyjskie sieci CDN

5. Włącz buforowanie

Buforowanie pozostawia kopię strony internetowej w przeglądarce użytkownika, dopóki strona nie zostanie odświeżona i zawartość zaktualizowana. Oznacza to mniej żądań HTTP i stron do załadowania. Po włączeniu buforowania można skrócić czas ładowania strony o 1,5 sekundy. W erze, w której liczy się każda sekunda, stanowi to ogromną różnicę.

Buforowanie w WP można włączyć za pomocą wtyczki Rocket lub jednej z bezpłatnych wtyczek, takich jak WP3 Total Cache lub Super Cache. Osoby używające HTML mogą włączyć buforowanie za pomocą Etags, Expire lub innych metod. Użytkownicy Drupala mogą wykonać włączenie pamięci podręcznej, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

6. Zminimalizuj kod JS i CSS

Możesz poprawić czas ładowania strony, zmniejszając ilość kodowania potrzebną do wykonania akcji. Zacznij od utworzenia osobnego pliku dla JS i CSS, a następnie pracuj nad zmniejszeniem odstępu, usuwaniem niepotrzebnych komentarzy i łączeniem plików lub wierszy poleceń tam, gdzie to możliwe. Jeśli nie masz pewności, jak najlepiej zminimalizować kod bez powodowania innych problemów, dostępne są narzędzia minimalizujące, które zidentyfikują i poprawią rozdęte kodowanie.

7. Zastosuj asynchroniczne ładowanie plików JS i CSS

Gdy kod będzie ubogi i wydajny, możesz dostosować sposób ładowania plików na stronę za pomocą ładowania asynchronicznego. To zmienia sposób, w jaki treść jest ładowana na twoją stronę, robiąc to bardziej wydajnie.

Widzisz, większość przeglądarek obsługuje żądania, ładując strony po kolei, pojedynczo. Jest to znane jako synchroniczne ładowanie strony. Za każdym razem, gdy przeglądarka napotyka stronę synchroniczną, zatrzymuje wszystkie inne działania do momentu pełnego załadowania bieżącej strony. Dzięki ładowaniu asynchronicznemu Twoja przeglądarka jest w stanie obsłużyć niektóre żądania jednocześnie, co oznacza krótszy czas ładowania strony.

Większość systemów zarządzania treścią ma mechanizm umożliwiający asynchroniczne ładowanie plików CSS i JS. Na przykład WordPress ma zakładkę „Pliki statyczne” we wtyczce Rocket, która pozwoli ci włączyć tę funkcję, zaznaczając odpowiednie pola w sekcji „Blokowanie renderowania CSS / JS”. Użytkownik inny niż WP może włączyć to w JS za pomocą atrybutu asynchronicznego lub odroczenia. W przypadku CSS spróbuj napisać style dla pierwszego ekranu w nagłówku html, aby umożliwić asynchroniczne ładowanie pierwszej strony.

Odroczone ładowanie JavaScript może dawać takie same wyniki i można je włączyć w tej samej sekcji panelu WP Rocket jako preferencje ładowania. Jeśli prowadzisz witrynę w języku HTML, możesz odroczyć ładowanie JS przez wywołanie zewnętrznego pliku tuż przed tagiem body w kodzie, tak jak poniżej:

8. Zoptymalizuj pliki obrazów

Jednym z największych wieprzy zasobów i baz danych są obrazy. Oczywiście zdjęcia dodadzą do twoich treści, ale zbyt wiele wpłynie również na prędkość i odwiezie ruch. Jeśli musisz dołączyć obrazy do swojej witryny, wybierz jeden lub dwa, zmniejsz ich rozmiar i wpisz tekst do czegoś bardziej wydajnego, np. .Jpeg, lub przekształć je w kolaż zamiast galerii osobnych obrazów. Możesz także przenieść je na platformę stworzoną dla obrazów, taką jak InstaGram, i prosty link do tej platformy ze swojej witryny.

To samo dotyczy treści wideo, które można usunąć na kanał YouTube. Oba te rozwiązania pomogą również w SEO, ponieważ można je optymalizować osobno, używając kombinacji tagów alt do indeksowania obrazów i treści wideo oraz SEO na stronie w celu ogólnej optymalizacji strony. Jednym z naszych ulubionych jest Optimizilla.

9. Wyłącz Hotlinkowanie i ogranicz udziały w mediach społecznościowych

Mówiąc o mediach społecznościowych i obrazach, dobrze byłoby wyłączyć gorące linki na swojej stronie i ograniczyć udziały w mediach społecznościowych. Druga sugestia wydaje się sprzeczna ze wszystkim, co wiesz o dowodach społecznościowych, zasięgu i zaangażowaniu, ale możesz znaleźć równowagę, która będzie wspierać Twoją obecność w mediach społecznościowych bez wpływu na wydajność.

To prowadzi nas do problemu Hotlinks. Hotlink to technologia, która pozwala innym osobom na pobieranie twoich treści i używanie ich na własnej stronie internetowej lub platformie mediów społecznościowych. Nieumyślnie zwiększa to zużycie zasobów.

Zamiast umieszczać linki do zdjęć lub treści w innej witrynie lub pozwalać na kradzież, pobierz je i zapisz na serwerze. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale linkowanie do innych treści na stronie może mieć niezamierzoną konsekwencję, że pozwolenie, by wydajność witryny innej osoby mogła mieć wpływ na Twoją.

10. Ogranicz skrypty zewnętrzne

Dodanie zewnętrznych skryptów vi Kod JS zwiększa liczbę żądań HTTP, co zmniejsza prędkość strony. Niektóre zewnętrzne skrypty są konieczne, więc nie musisz ich całkowicie eliminować. Pingdom pozwala przetestować każdy zewnętrzny link w celu ustalenia, które powodują problem.

Przed dodaniem zewnętrznych linków do treści internetowych upewnij się, że witryna źródłowa jest niezawodna, w przeciwnym razie możesz przynieść ich problemy na platformę.

11. Znajdź i napraw zepsute linki

Uszkodzone łącza zakończone przekierowaniami lub komunikatami o błędach mogą mieć wpływ na UX. Jednak ta wskazówka odnosi się do łączy zawartych w obrazie, plikach JS lub CSS. Wyszukaj i przetestuj łącza w nagłówku plików CSS oraz w źródłowym adresie URL JavaScript. Możesz ich szukać ręcznie, sprawdzając dzienniki serwera lub za pomocą narzędzia do sprawdzania łączy.

12. Zoptymalizuj swoje bazy danych

Wielkogabarytowe przechowywanie plików zdecydowanie przyczynia się do powolnej wydajności. Chcesz mieć pełny zapis każdej akcji ze względów bezpieczeństwa, ale za każdym razem, gdy wtyczka lub inna funkcja zapisuje dane, gromadzi się w Twojej bazie danych. Wyobraź sobie, że wszystkie te pingbacki, spam lub niepotrzebne komentarze i narastające wersje poprawiają się, a masz dobre pojęcie o problemie.

optymalizacja bazy danych

Aby uniknąć tego problemu, regularnie wykonuj kopie zapasowe, a następnie wyczyść, aby pozbyć się nadmiernej ilości danych bez ponoszenia niezamierzonych konsekwencji.

13. Użyj lekkich motywów

Zdziwiłaby Cię różnica polegająca na zmianie motywu z niezgrabnego i obciążonego kodem na lekki framework. Jeśli Twoja witryna wydaje się działać wolno, a wszystkie inne elementy są w porządku, spróbuj użyć nowszego, lżejszego motywu. Oznacza to głębsze zanurzenie się w historii wydajności motywu, niż po prostu szukanie czegoś, co wygląda ładnie.

Podobnie jak w przypadku wtyczek, odinstaluj stary motyw zamiast go wyłączać.

14. Wybierz dobry system zarządzania treścią

Systemy zarządzania treścią (CMS) mają kluczowe znaczenie dla utrzymania niezawodnej prędkości i wydajności. Najpopularniejszym jak dotąd jest WordPress, ale są też Joomla, Drupal i wiele innych. Oferują one zaletę optymalizacji treści oraz dostępność wtyczek lub funkcji zwiększających wydajność.

15. Wybierz usługę hostingową z dbałością o wydajność

Znalezienie taniej usługi hostingowej może być kuszące. W końcu chleb i masło są na twojej platformie, prawda? Jednak optymalizacja wszystkich innych składników, które przyczyniają się do wydajności, nie ma znaczenia, jeśli Twoja platforma hostingowa nie spełnia standardów.

Oznacza to nie tylko wybór planu, który pozwoli ci poradzić sobie z gwałtownymi wzrostami ruchu, ale także znalezienie dostawcy technologii zapewniającej wydajność. Udostępniane plany hostingu są w porządku, jeśli dopiero zaczynasz i używasz bardziej statycznych treści. Jednak twoja prędkość i dostępność zasobów zależy czasem od posiadania dobrych sąsiadów.

O ile to możliwe, wybierz wysokiej jakości wirtualną sieć prywatną (VPN) lub a serwer dedykowany. Zapewni to zasoby, pamięć i dostępność niezbędne do skrócenia przestojów i opóźnień.

Nie zapomnij o testowaniu i ciągłej ewaluacji

Wiedza o tym, co poprawić, a kiedy zależy od tego, jakie problemy wpływają na czas ładowania strony i ogólną szybkość dostarczania treści. Niektóre usługi hostingowe mają wbudowane narzędzia, których można użyć do pomiaru wydajności witryny. Istnieje również szereg metod i narzędzi, których można użyć do pomiaru opóźnienia i czasu ładowania strony.

Bez względu na to, jakiej metody lub narzędzia używasz, upewnij się, że testujesz z różnych lokalizacji. Jest oczywiste, że serwery znajdujące się dalej od źródła dostarczą treści dłużej. Geo-testy z wielu lokalizacji pomogą Ci ocenić wskaźniki opóźnień. Podczas przeprowadzania testu prędkości rób to zarówno z włączoną, jak i wyłączoną siecią CDN. Pomoże Ci to ocenić skuteczność sieci CDN i innych technologii.

jak działa cdn

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych narzędzi do testowania prędkości jest Pingdom. To bezpłatne narzędzie online jest łatwym sposobem na określenie zakresu problemów z wydajnością i szybkością witryny. Wystarczy wpisać adres URL i lokalizację serwera w polu wyszukiwania i nacisnąć „Rozpocznij test”. Możesz także wykupić subskrypcję premium, aby uzyskać bardziej szczegółowe testy dostępności i typów zawartości w ponad 70 lokalizacjach serwerów.

To jest przykład testu ping przy użyciu publicznego DNS Google:

ping 8.8.8.8
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 bajtów danych
64 bajty od 8.8.8.8: icmp_seq = 0 ttl = 56 czas = 54,524 ms
64 bajty od 8.8.8.8: icmp_seq = 1 ttl = 56 czas = 43,4223 ms
64 bajty od 8.8.8.8: icmp_seq = 2 ttl = 56 czas = 50,773 ms

Narzędzie traceroute będzie śledzić podróż pakietu od serwera do serwera, mierząc trasę od przeglądarki do hosta i identyfikując wszelkie wąskie gardła lub inne problemy.

Oto przykład raportu polecenia traceroute używającego tego samego Google DNS:

$ traceroute 8.8.8.8
traceroute do 8.8.8.8 (8.8.8.8), maks. 64 przeskoków, 52 bajty
1 192.168.0.1 (192.168.0.1) 6,632 ms 9,659 ms 10,089 ms
2 10,89.0.1 (10,89.0.1) 29,867 ms 14,293 ms 30,259 ms
3 blk-212-126-117.eastlink.ca (173.212.126.117) 20.677 ms 19.575 ms 20.155 ms
4 ns-hlfx-dr002.ns.eastlink.ca (24.215.102.161) 30,093 ms 29,371 ms 30,796 ms
5 ns-hlfx-br002.ns.eastlink.ca (24.215.102.221) 29,540 ms 29,516 ms 29,989 ms
6 ns-hlfx-br001.ns.eastlink.ca (24.215.102.9) 26,678 ms 29,203 ms 30,787 ms
7 google.eastlink.ca (24.215.101.10) 49,027 ms 49,196 ms 90,601 ms
8 209,85.241.127 (209.85.241.127) 49,999 ms
72.14.239.75 (72.14.239.75) 48,939 ms
72.14.235.169 (72.14.235.169) 46,823 ms
9 google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8) 49,465 ms 45,436 ms 43,772 ms

Mówiąc o Google, mają również bezpłatne narzędzie do testowania stron internetowych pod kątem problemów z prędkością i wydajnością. Możesz uzyskać dostęp do ich PageSpeed ​​Insights tutaj.

Testowanie nie jest jednorazową operacją. Twoja witryna powinna być monitorowana przez całą dobę za pomocą automatyzacji i niektórych dostępnych narzędzi do testowania wydajności i prędkości. aby wyniki miały jakikolwiek sens. Pomoże Ci to zidentyfikować wszelkie problemy, zanim staną się kosztownymi problemami.

Końcowe przemyślenia

Gdy sieci stają się coraz bardziej zatłoczone i rozproszone, opóźnienia stają się bardziej prawdopodobne. Naszym celem jest dostarczenie informacji potrzebnych do poprawy wydajności i szybkości witryny. Oprócz wyboru najlepszej usługi hostingowej dla Twoich potrzeb i budżetu, optymalizacja treści i sposobu jej dostarczania znacznie przyczyni się do wyeliminowania wielu przyczyn przestojów i niskiej wydajności.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author