10 najlepszych alternatyw PayPal (zaktualizowanych do 2020 r.)

PayPal istnieje już od 1998 roku. Od tego czasu tak naprawdę nie zmienił się aż tak bardzo…

W rzeczywistości pod wieloma względami stało się znacznie gorzej – droższe, więcej przepisów i ta sama trudna do uzyskania obsługa klienta. Czas przyjrzeć się alternatywom PayPal. ��

Nie mówię, że nie powinieneś używać PayPal. Istnieje jednak wiele udokumentowanych problemów z korzystaniem z PayPal i nie winię nikogo za poszukiwanie alternatywy.

Gdy system PayPal został uruchomiony po raz pierwszy, był rewolucyjny. Nic dziwnego, że połowa założycieli PayPal to miliarderzy.

PayPal naprawdę zyskał na popularności, gdy eBay wykorzystał go do większości swoich transakcji. Przez lata wydawało się, że wszyscy używają PayPal do bezpiecznych transakcji online.

Szybkie przejście do 2020 r. – jest teraz tak wiele innych opcji. Wszystkie odnoszą sukcesy, ale działają podobnie jak PayPal. Dlaczego ludzie ich używają?

PayPal nie robi wszystkiego idealnie, a wiele alternatyw zajmuje niszowe obszary. Te inne firmy miały również możliwość znalezienia problemu z PayPal i rozwiązania go we własnym oprogramowaniu.

Rzućmy okiem na alternatywy PayPal dostępne w Kanadzie. ����

The Low Down

Gdy pojawią się problemy z PayPal lub jeśli szukasz różnych opcji płatności z różnych powodów, istnieje wiele alternatyw do wyboru.

Najlepszym ogólnym oprogramowaniem do płatności jest Square.

Najlepszym rozwiązaniem eCommerce jest Stripe.

Najlepszą opcją płatności osobistych jest Venmo.

1. Kwadrat – najlepsze ogólne oprogramowanie do płatności

Kiedy robisz zakupy lub kupujesz kawę w lokalnej kawiarni, prawdopodobnie zapłaciłeś za coś, co wygląda tak:

To jest system POS Square. Firma, założona przez Jacka Dorseya ze sławnego Twittera w 2009 roku, rozpoczęła od oferowania adaptera do telefonów komórkowych. To pozwoliło każdemu zaakceptować płatności kartą kredytową.

Dziś Square obsługuje wiele sklepów fizycznych i internetowych.

Podczas zakładania sklepu fizycznego jednym z pierwszych pytań, na które należy odpowiedzieć, jest sposób przyjmowania płatności kartą kredytową. W przeszłości ustawianie wszystkiego do zrobienia było koszmarem. Teraz wszystko, czego potrzebujesz, to iPad i technologia POS Square.

Opłaty Square są porównywalne z PayPal. Każde przesunięcie kosztuje 2,65% transakcji. Wszystkie zapłacone faktury kwadratowe będą kosztować 2,9%, a także 0,30 USD opłaty. W przypadku całej sprzedaży w sklepie internetowym usługa będzie kosztować 3,4% i 0,15 USD za transakcję. Wszystkie opłaty są również łatwo widoczne w ich systemie.

2. Stripe – najlepsze rozwiązanie eCommerce

Stripe to najlepsza firma na tej liście. Zwykle nie powiedziałbym czegoś takiego, ponieważ jest to bardzo subiektywne. Wystarczy posłuchać, jak założyciele opowiadają o swojej historii i zobaczyć, co robią dzisiaj, aby zrozumieć, że starają się uczynić świat lepszym dla ludzi.

Firma zaczęła sprawiać, by płatności e-commerce były łatwe i łatwe dla wszystkich właścicieli firm. Stripe jest używany we wszystkich najpopularniejszych rozwiązaniach eCommerce, takich jak Shopify, WooCommerce, Wix i Squarespace.

Początkowo wystarczyło rzucić kilka linii kodu na swoją stronę internetową, aby rozpocząć. Nadal możesz to zrobić teraz, ale na wszystkich głównych platformach możesz po prostu zainstalować aplikację lub wtyczkę.

Opłaty za paski wynoszą 2,9% i 0,30 USD za transakcję. Jeśli budujesz sklep internetowy, to Stripe to dobry wybór.

3. Venmo – najlepsza opcja płatności osobistych

Venmo to moja ulubiona opcja na tej liście. Kiedy byłem dzieckiem, myślałem, że przelewy pieniężne będą łatwe i futurystyczne. Zawsze, kiedy stałem się dorosły, zawsze zakładałem, że będę mógł złapać czyjś nadgarstek i pomyśleć o tym, ile pieniędzy chciałem mu dać.

Jeszcze się nie dotarliśmy. Możemy jednak po prostu otworzyć Venmo na naszych telefonach i wysłać naszym znajomym 10 USD za pizzę, którą właśnie dla nas zamówili.

Jesteśmy prawie w futurystycznym czasie, kiedy to da komuś trochę pieniędzy:

Do tego czasu będziemy używać Venmo.

Z Venmo można korzystać bezpłatnie na koncie bankowym lub karcie debetowej. Możesz nawet płacić ludziom za pomocą karty kredytowej, ale poniesiesz 3% opłaty. Usługa płatności oferuje również własną kartę, zwaną kartą Venmo, która oferuje wiele korzyści.

Pobranie pieniędzy na konto bankowe jest również bezpłatne, a Twoje pieniądze dotrą tam w ciągu jednego dnia. Jeśli chcesz natychmiastowego przelewu, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 1% co najmniej 0,25 USD i maksymalnie 10 USD.

Czasami ładowanie aplikacji może być wolne, ale dzieje się tak tylko dlatego, że na ich serwery trafiają tysiące transakcji na sekundę.

4. Skrill – Międzynarodowe przekazy pieniężne

Ta branża jest pełna fajnych nazw, ale Skrill wygrywa konkurs nazw. Wygląda na to, że coś kapitana Marvela powinno bić.

Skrill działa jak cyfrowy portfel, który umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy. Wysyłanie pieniędzy za granicę zawsze było problemem, ale w Skrill możesz to zrobić za 1,9%. Skrill ułatwia to, wymagając tylko adresu e-mail.

Skrill robi również inne rzeczy, takie jak oferowanie przedpłaty. Skrill najlepiej wykonuje międzynarodowe przelewy pieniężne.

5. Zelle – łatwe przelewy bankowe

Zelle jest bardzo podobna do Venmo. Poszli na rynek zupełnie inaczej. Venmo poszło za konsumentem końcowym, a Zelle po bankach. Obie były dobre strategie i się opłaciły.

W zależności od banku, z którego korzystasz (większość banków to oferuje), wystarczy przejść do aplikacji używanej do bankowości mobilnej. Następnie wybierasz osobę do zapłaty na podstawie jej numeru telefonu lub adresu e-mail. Następnie wysyłasz kwotę, którą chcesz wysłać.

Pieniądze trafią bezpośrednio na ich konto bankowe z konta bankowego. Podobnie jak Venmo, nie ma opłat za korzystanie z Zelle, chyba że użyjesz karty kredytowej, w którym to przypadku naliczona zostanie 3% opłata.

6. Google Pay – Bezpieczna opcja płatności mobilnych

Google Pay to najbezpieczniejszy sposób płacenia mobilnie.

Wystarczy przesunąć ekran blokady telefonu na terminal płatniczy, który go akceptuje.

Google Pay zabezpiecza wszystko za pomocą procesu tokenizacji. Bierze twoją kartę kredytową lub debetową i tworzy token do jej reprezentowania. Uniemożliwia to kradzież informacji o karcie.

Twoja karta jest nadal ładowana w taki sam sposób, jak normalnie, ale odbywa się to w bezpieczny sposób.

7. WePay – zintegrowane płatności za platformy

WePay został stworzony, aby być lepszym PayPal. Zasadniczo chce umożliwić ludziom przyjmowanie płatności online bez tworzenia niczego poza kontem WePay.

Działa bardzo podobnie do PayPala, ale skupił swoje podejście na bezproblemowym działaniu.

WePay ułatwia pobieranie opłat transakcyjnych. Obejmuje ona opłatę w wysokości 3,5% ceny całkowitej lub co najmniej 0,50 USD za transakcję.

Usługa ta stała się popularnym wyborem dla wielu organizacji non-profit, szczególnie dla początkujących organizacji non-profit. To także zyskała znakomitą reputację w zakresie obsługi klienta.

8. Amazon Pay – skorzystaj z istniejących metod

Amazon Pay to najprostsza opcja płatności. Wszystko, co naprawdę robi, to oszczędność czasu potrzebnego na wprowadzenie karty kredytowej. Pozwala tylko skorzystać z opcji, która była już używana w Amazon. Ponieważ prawdopodobnie korzystasz już z Amazon, korzystanie z Amazon Pay ma sens.

Z drugiej strony, jeśli jesteś już handlowcem Amazon i otwierasz własny sklep eCommerce, przyjmowanie płatności za pośrednictwem Amazon Pay ułatwia utrzymanie wszystkich transakcji w jednym miejscu.

Amazon Pay oferuje również dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ nie udostępnia pełnych informacji nikomu, od kogo kupujesz towary.

9. Płatności Shopify – najlepsza opcja Shopify

Jeśli jesteś właścicielem sklepu Shopify, płatności Shopify bardzo ułatwiają pobieranie płatności od klientów. Jeśli Twoi klienci dokonali zakupów w innej witrynie Shopify, prawdopodobnie będą już mieli zapisane informacje i będą gotowe.

Shopify utworzył Shopify Payments jako alternatywę dla korzystania z zewnętrznych procesorów płatniczych, jeśli utworzyłeś sklep na platformie eCommerce.

Opłaty za płatności Shopify są dokładnie takie same jak Stripe, chyba że uaktualnisz konto do zaawansowanego Shopify.

10. Bitcoin lub inne krypto – opcja prywatna

W połowie grudnia 2017 roku wszyscy myśleli, że Bitcoin przejmie świat walut. Wszyscy płaciliby bez przekazywania poufnych informacji finansowych lub konta bankowego.

Tak się nie stało, ale ludzie już od jakiegoś czasu płacą Bitcoinem.

Proces ten może być mylący dla niektórych osób i nie jest to najbardziej stabilny sposób przyjmowania płatności, ponieważ cena Bitcoin lub innych kryptowalut zmienia się każdego dnia.

Musisz kupić kryptowalutę z giełdy, takiej jak Coinbase.

Następnym krokiem jest użycie portfela wydatków, abyś mógł kupić coś w BitPay.

Następnie wysyłasz płatność, którą chcesz dokonać. Nie przekazuje żadnych danych osobowych i jest względnie natychmiastowy.

Jedyne opłaty z tym związane to opłaty na giełdach, na których kupujesz swoją kryptowalutę i opłata górnicza. Opłata górnika działa jak opłata transakcyjna i pokrywa wszelkie koszty sieciowe związane z wysłaniem Bitcoin. Opłaty są zwykle niższe niż dolar.

Problemy z PayPal

Ponieważ cała ta lista ma przedstawiać alternatywy dla PayPal, zastanówmy się, dlaczego ludzie nie chcą już korzystać z PayPal. Do diabła, istnieją nawet witryny w pełni zaangażowane w wyrzucanie PayPal.

Działa jak bank, ale nim nie jest

PayPal jest tam, gdzie chce być. Ma swobodę działania jak bank, ale nie ma żadnych przepisów, takich jak właściwy bank.

Oferuje wszystkie usługi banku, w tym karty kredytowe i debetowe, a jednocześnie nie oferuje takiej samej ochrony, jaką oferuje bank. Zarabiają miliony na wszystkich transakcjach swoich klientów i przechowują ogromne kwoty pieniędzy.

Nie jest wymagane udzielanie pomocy w taki sam sposób jak bank. Banki muszą zachować bezpieczeństwo i mieć solidną obsługę klienta i usługi rozwiązywania problemów.

Nagłe konto zawiesza się

Kwestie te są dobrze udokumentowane w Internecie. PayPal zamrozi konta znikąd.

Dobrze, możesz pomyśleć: „Coś musi to być przyczyną”.

Źle. Dzieje się to całkowicie losowo.

„Cóż, po prostu go odblokuję”.

Powodzenia!

Proces odblokowywania konta to pełny proces weryfikacji tożsamości, który trwa wiecznie. Może to być niezwykle frustrujące, gdy trzeba przetwarzać płatności dla swojej firmy lub płacić dostawcy.

Zła obsługa klienta

Jeśli lubisz czytać o złości ludzi, po prostu Google „Historie obsługi klienta PayPal”.

Wszystkie są naprawdę złe.

Obsługa klienta w systemie PayPal jest znana z tego, że nie znają się na technologii, a czasy oczekiwania są powszechną skargą. Konto z pierwszej ręki na LinkedIn pokazuje sytuację, która została wielokrotnie powtórzona.

Wysokie opłaty

Opłaty są wysokie w systemie PayPal. Każda transakcja kosztuje 0,30 USD, a następnie 2,9% całości. Ta kwota naprawdę może się sumować. Wiele opłat alternatywnych jest znacznie niższych.

Oszustwa

Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat próbowałeś coś sprzedać na Craigslist, zostaniesz zalany wiadomościami od osób o słabej gramatyce, które próbują cię wyłudzić z tego, co sprzedajesz.

Wszyscy używają do tego PayPal. Serwis ma nawet stronę przeznaczoną do ostrzegania ludzi przed oszustwem.

Podsumowując

PayPal nadal działa dla ogromnej części populacji. Nadal są liderem w transakcjach internetowych.

Zawsze istnieją powody, by szukać alternatyw w branży i ta nie jest inna. Z biegiem lat pojawiło się wiele alternatywnych rozwiązań w zakresie przetwarzania płatności. Testowanie kilku z nich nigdy nie jest złym pomysłem.

Alternatywy Paypal – FAQ

Czy istnieją alternatywy PayPal??

Tak, istnieje niezliczona ilość alternatyw PayPal. Niektóre z najbardziej popularnych to Stripe, Venmo i Square.

Czego mogę użyć zamiast PayPal?

To zależy od tego, do czego aktualnie używasz PayPal. W przypadku płatności osobistych Venmo to świetny wybór. Do transakcji biznesowych można użyć Square. Stripe jest najlepszym wyborem do przetwarzania płatności eCommerce.

Kto jest największym konkurentem PayPal?

Obecnie Square jest największym konkurentem PayPal.

Czy mogę korzystać z PayPal w Kanadzie?

Tak, możesz.

Jakie są opłaty PayPal za otrzymywanie pieniędzy?

Opłata za każdą transakcję wynosi 0,30 USD i 2,9% transakcji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author