WestHost Review – 8 nga 30 hostet (statistikat pas 40+ muajsh …

Faqja kryesore e Westhost

WestHost u themelua në 1998 nga Chis Russell, ata u shkrinë me UK2 Group në 2008. WestHost është një nga hostet më të vjetër të uebit atje. Vlen të përmendet gjithashtu se UK2 Group posedon gjithashtu MidPhase e cila është një host shumë i fortë i top 5 në hostingfacts.com.

Ata pretendojnë të ofrojnë një pritje të besueshme në internet që është e përballueshme. Ne i hetuam ato me kujdes duke përdorur shërbimin e tyre dhe duke bërë një kontroll të sfondit për të zbuluar se çfarë mendojnë përdoruesit e tjerë. Shqyrtimi ynë i paanshëm ju lejon të dini nëse WestHost ia vlen apo jo.

Për ta bërë shqyrtimin tonë të saktë, ne kemi blerë “Planin Personal” të WestHost përsëri në qershor 2015 dhe kemi krijuar një faqe interneti themelore të WordPress. Siti ynë i testit mund të shihet këtu dhe statistikat e performancës së thelluar (në kohën e duhur) & shpejtësia) këtu. Klikoni “Histori” për të gërmuar më thellë.

Informacion i përgjithshëm & Pasqyrë e hostimit

VERDIKTI JON: Hosting më i Pafund
SPEED: 881ms (mesatarja e shkurtit 2018 deri në janar 2020)
uptime: 99,98% (Shkurt 2018 deri në Janar 2020 mesatare)
SUPPORT: 24/7 Bisedë live
Apps: WordPress, AbanteCart, Joomla, PrestaShop
TIPARET: Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike, hapësirë ​​në disk 50 GB & Gjerësia e bandës 1000 GB
PLANET HOSTING: Serverë të përbashkët, WordPress, VPS dhe Dedikuar
TRANSFERI I SITIT: Migrim falas në internet
Çmimi: Duke filluar nga 1.99 $ / muaj (rinovon me 4,99 $ / muaj)

Mirat e përdorimit të HostH WestHost

WestHost ofron një emër domain falas për jetën, së bashku me disa ‘shtesa’ të dobishme.

1. Një Domain falas për jetën

E keni dëgjuar të drejtë. Nëse ngjiteni me WestHost, ata nuk do t’ju paguajnë për rinovimin e emrit të domain (i cili zakonisht është rreth 10 deri 15 $ / vit). Ata do të sigurojnë që ju të shijoni një emër domain falas për sa kohë që ju pret me ta. (Domaini i lirë vjen vetëm me plane të preferuara dhe të nivelit të biznesit)

2. Uptime Drejtpërdrejt Mesatarja e Industrisë

Gjatë 24 muajve të fundit, ata kishin një kohëzgjatje mesatare prej 99.98 përqind. Ata kanë qenë mjaft të mirë gjatë 24 muajve të fundit dhe 12 muajve të fundit ata kanë treguar rezultate të shkëlqyera – duke goditur 100% të kohës së duhur në disa muaj.

Koha e fundit mesatare 12-mujore:

 • Kohëzgjatja mesatare e Janarit 2020: 100%
 • Dhjetor 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Nëntori 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Koha mesatare e tetorit 2019: 99.99%
 • Koha mesatare e shtatorit 2019: 99.99%
 • Gusht 2019 mesatare e kohës: 100%
 • Koha mesatare e kohës së korrikut 2019: 100%
 • Qëndrueshmëria mesatare e qershorit 2019: 99,98%
 • Maj 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Koha mesatare e prillit 2019: 100%
 • Koha mesatare mesatare e Mars 2019: 100%
 • Shkurt 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%

westhost-performance-24monthsSite testi live: hostingfacts-wh.com | Avg. kohën e shpejtë dhe shpejtësinë: 24-muaj+

2. Migracioni Falas dhe Garancia për 30-Kthim Parash

WestHost do t’ju ndihmojë të transferoni skedarët dhe uebfaqen tuaj nga hosti juaj aktual në serverin e tyre. Ata gjithashtu ofrojnë një kthim të plotë të mbështetur nga politika e tyre 30-ditore për kthimin e parave. Nëse për ndonjë arsye vendosni që shërbimi i tyre nuk është për ju brenda 30 ditëve nga regjistrimi, ata do t’ju kthejnë në tërësi. Kjo vlen vetëm për planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

3. Aktivizimi i çastit

Për dallim nga shumica e hostëve në internet (veçanërisht pritja në lëvizje & Qendër e mbajtjes së faqes në internet), nuk duhet të prisni orë ose ditë me radhë që llogaria juaj të aktivizohet. Me WestHost, llogaria juaj do të aktivizohet menjëherë.

4. Siguria e përmirësuar me kopjet rezervë të natës

Me kopje rezervë të rregullt të natës për shumicën e planeve të tyre të mbajtjes në internet, mbështetje për Cloudflare CDN dhe heqjen automatike të malware për planet e tyre, WestHost duket se është një host shumë i sigurt.

5. Aplikacionet me një Klik dhe Ndërtuesi i Uebfaqeve

WestHost ofron një instalim me një klik për shumë prej aplikacioneve më të larta në internet përmes Softaculous. Kjo përfshin gjithçka, nga WordPress tek Joomla, Drupal dhe Magento.

Sidoqoftë, përderisa ato aplikacione janë përshtatur për webmasterë të shkathët, blogerët fillestarë mund të kenë nevojë për pak më shumë ndihmë.

Për fat të mirë, WestHost gjithashtu ofron një ndërtues të faqeve të internetit DIY dhe opsione të dyqaneve online.

Ndërtuesi i faqes në internet përfshin mbi 165 tema tërheqëse, plus një plan të gjithanshëm që përfshin një emër domain, host, dhe adresa të postës elektronike. Në thelb, gjithçka që ju nevojitet për të filluar faqen tuaj të parë nën një çati.

Dhe vetëm me një pikë fillestare të fillimit të çmimit 3,71 dollarë / muaj, është ende një mundësi e përshtatshme, e përshtatshme, kështu që nuk duhet të vendosni ose të lidhni të gjitha këto gjëra me dorë.

6. Lista e çmimeve relativisht transparente

Pritësit në internet janë famëkeq për varrosjen e kostove në vendet që ju më pak i prisni.

Zakonisht ju duhet të hidhni mbi kushtet e tyre të shërbimit për të gjetur ato më të mëdhenjtë. Dhe madje edhe atëherë, shpesh ka një ton të shitjeve që ju presin si një minierë gjatë procesit të arkës.

Shumë nga këto kosto “të fshehura” vërtiten rreth rritjes së niveleve të rinovimit. Kjo është arsyeja pse ne u gëzuam (dhe sinqerisht, të befasuar) kur pamë që WestHost ka një listë të madhe çmimesh për këto detaje për të gjitha produktet e tyre. Everythingdo gjë është fjalë për fjalë të gjitha për të shqyrtuar – nuk ka legalitet të ndërlikuar për të deshifruar.

E vetmja gjë e lodhshme është që ju do të duhet të renditni nëpër dhjetra, nëse jo me qindra, variantet e produkteve të tyre për të gjetur përgjigje specifike (si ndryshimet e normës së rinovimit midis emrave të domain me .coms vs .org).

Por në çdo mënyrë, ne duartrokasim përpjekjen e tyre që të paktën të jenë të hapur për të gjitha mënyrat se si produktet e tyre mund t’ju kushtojnë më shumë në të ardhmen e afërt.

Kundërpërdorimit të përdorimit të HostH WestHost

Fatkeqësisht, WestHost poston mesatare (ose pak më poshtë se mesatarja) ku llogarit.

1. Më e ngadaltë se koha e ngarkesës ideale

Testi ynë zbuloi se koha e tyre mesatare e ngarkesës së faqeve të jetë 881ms gjatë 24 muajve të fundit, që nuk është më e keqja që kemi parë, por akoma më e ngadaltë sesa hostet me më të vlerësuarat.

Koha mesatare e ngarkesës WestHost:

WestHost-2019-2020-statisticsShpejtësia mesatare e WestHost 2019-2020 | Shihni statistikat

2. 40+ Minuta për të Kontaktuar me mbështetjen e tyre

Nuk jam i sigurt nëse është një rezultat, por u deshën 40 minuta për të kontaktuar me mbështetjen e klientëve të tyre. Pasi e tha këtë, asistentja e ndihmës ishte miqësore dhe e dobishme. Ne gjithashtu jemi të impresionuar nga fakti se ata ofrojnë një numër pa pagesë për njerëzit që duan të kontaktojnë me ta nga SH.B.A..

Ne gjithashtu bëmë një kontroll të sfondit për të zbuluar se çfarë mendojnë klientët e tjerë në lidhje me WestHost dhe zbuluam që klientët e tyre kishin vlerësime të ndryshme për mbështetjen e tyre.

Mbështetje WestHost

Scott ishte i dobishëm, por iu desh shumë kohë për të kontaktuar

3. Jo “Me të vërtetë” Pafund

Ndërsa disa plane të përbashkëta të ndarjes së pritjes në WestHost premtojnë skedarë të pakufizuar, gjerësi bandë, dhe bazat e të dhënave, është e rëndësishme të theksohet se shtypja e tyre e shkëlqyer thotë ndryshe. Këtu është një citim i drejtpërdrejtë nga faqja e tyre Kushtet dhe Kushtet:

“Pritja jonë e përbashkët e pakufizuar është krijuar për të përmbushur nevojat e shumicës së bizneseve të vogla dhe faqeve të internetit personale; nuk është krijuar për të përmbushur nevojat e bizneseve të mëdha ose shërbimeve të klientëve që bien jashtë modelit mesatar të përdorimit për pritje të përbashkët dhe mund të jenë më të përshtatshme për planet e pritjes që ofrojnë veçori të zgjeruara. Llogaritë me një numër të madh skedarësh (numërimi i inodeve mbi 200,000), bazat e të dhënave që tejkalojnë madhësinë 5 GB ose madhësia kumulative e të gjitha bazave të të dhënave mbi 10 GB mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në performancën e serverit. Ne rezervojmë të drejtën të kërkojmë që numri i inodeve (skedarët dhe direktoritë) dhe / ose madhësia e bazës së të dhënave të zvogëlohen për të ndihmuar në sigurimin e performancës së serverit. Mosrespektimi i këtyre kërkesave mund të rezultojë në përfundimin e llogarisë tuaj. “

Në thelb, edhe pse ata premtuan një pritje të pakufizuar, llogaria juaj në përgjithësi nuk duhet të ketë baza të të dhënave që tejkalojnë një 10 GB kumulative. Nëse i konsiderojnë skedarët tuaj shumë dhe bazat e të dhënave tuaja janë shumë të mëdha, ata mund të kërkojnë që të zvogëloni skedarët tuaj ose të azhurnoni në një plan më të mirë. Mosarritja e kësaj mund të çojë në përfundimin e llogarisë tuaj.

Ne nuk jemi të lumtur që ata fshehën atë që lejon pritja e tyre “e pakufizuar” me të vërtetë në faqen e tyre Kushtet dhe Kushtet.

Me këtë tha, ne besojmë se nuk ka asgjë të quajtur “pritje të pakufizuar” dhe që WestHost është mjaft bujar për çmimet që ata ofrojnë.

4. Planet më të lira Ejani me një angazhim 3-vjeçar

Me shumicën e planeve të tyre, veçanërisht planet e tyre të përbashkëta të pritjes, çmimet janë shumë të shtrenjta dhe nuk komunikohen siç duhet: për shembull, Plani Personal reklamohet si 1.99 $ në muaj por ju mund ta merrni atë çmim vetëm nëse paguani për një deri në tre vjet në një herë. Mimi aktual është 8 dollarë në muaj, dhe afati minimal për të cilin mund të paguani është 3 muaj me 9,00 $ / muaj.

5. Disa kufizime…

Disa nga planet e tyre janë shumë kufizuese. Për shembull, planet e tyre të hostimit të WordPress lejojnë vetëm 1 emër domain për server. Ne besojmë se ata mund të bëjnë më mirë se kjo.

6. Periudha e icingmimit Intro shumë të shkurtër

Të gjithë hostët në internet do t’ju mbështesin me një çmim fillestar tepër të ulët. Shpesh duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë sepse është: pas mandatit tuaj të parë, çmimi rritet në nivele normale (shpesh dy ose tre herë më shumë se niveli fillestar).

Rreshtimi i argjendit është se shumica e ushtrive do t’ju lejojnë të kyçeni në atë normë të ulët deri në tre vjet. Kështu që po kurseni një ton të holla gjatë asaj periudhe kohore.

Problemi me WestHost është se ndërsa ata fillimisht kanë një normë vërtet të përballueshme (1.99 $ / muaj), ju mund ta blini atë vetëm për një vit të vetëm. Pas kësaj, çmimi pastaj hidhet në 8 $ / muaj.

Periudha 12-mujore e hyrjes në WestHost

Krahasoni atë “humbur” 6 $ / muaj gjatë dy viteve në krahasim, dhe ju jeni kryesisht duke paguar me rreth 144 dollarë gjatë tre viteve të para.

Kjo nuk është çështja e vetme, sidoqoftë.

Mundësia më e lirë e pritjes së përbashkët e WestHost (Plani Personal) nuk ofron një emër domain falas, adresë IP të dedikuar ose çertifikatë SSL. Vetëm planet e tyre më të shtrenjta i përfshijnë ato gjëra. Krejt papritur, ajo që dukej mjaft e përballueshme me 1.99 $ / muaj tani përfundon duke kërkuar me të vërtetë e shtrenjtë kur faktoni të gjitha këto kosto ‘të fshehura’.

Hmimet WestHost, Planet Pritëse & Fakte te shpejta

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e planeve të ndryshme të pritjes të ofruara nga WestHost:

Ndarja e përbashkët: Pritja e tyre e përbashkët – ata e quajnë atë si “Web Hosting Web i Vogël” – vjen me tre plane kryesore:

 • Plani personal: Ky plan kushton 1,99 dollarë në muaj. Ajo vjen me hapësirë ​​në disk 50 GB, gjerësi bandë 1.000 GB, 1 bazë të dhënash, 1 faqe në internet, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe 10 nën-fusha.
 • Plani i preferuar: Ky plan kushton 5,20 dollarë në muaj. Ajo vjen me hapësirë ​​në disk të 200 GB, gjerësi bande 2.500 GB, baza të të dhënave të pakufizuara, faqe interneti të pakufizuara, nënfusha të pakufizuara dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike. Ajo gjithashtu vjen me një emër domain falas.
 • Plan biznesi: Ky plan kushton 6.40 dollarë në muaj. Ajo vjen me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bande të pakufizuar, baza të të dhënave të pakufizuara, llogari të pakufizuar emaili, faqe interneti të pakufizuara dhe nënfusha të pakufizuara. Ajo gjithashtu vjen me një emër domain falas dhe IP të përkushtuar.

Prmimet dhe planet e WestHost

  • Domain falas: Vetëm në planet + planet e preferuara
 • Lehtësia e regjistrimit: Procesi i shpejtë i regjistrimit.
 • menyra pagese: Kartë krediti, Paypal.
 • Tarifat dhe klauzolat e fshehura: Llogaritë e përbashkëta të pritjes nuk duhet të kalojnë 200,000 inode ose madhësia totale e bazës së të dhënave.
 • upsells: Asnjë upsells.
 • Aktivizimi i llogarisë: Aktivizimi i menjëhershëm.
 • Paneli i Kontrollit dhe Përvoja e Panelit: cPanel.
 • Instalimi i Aplikacioneve dhe CMS (WordPress, Joomla, etj.): Instalim i shpejtë i aplikacioneve dhe CMS të njohura përmes Softaculous.

A e Rekomandojmë WestHost?

Jo, ne jo.

WestHost është një mikpritës mesatar. Ata kanë një shpejtësi mesatare në kohë, mesatare të ngarkimit të faqeve, dhe me të vërtetë mbështetje mesatare. Arsyeja e vetme pse vlerësohet akoma në top 10 tonë është çmimi i ulët i tyre.

Do të ishit më mirë të gjeni një host të ndryshëm në faqen tonë.

P.S. Nëse doni të shihni ofruesit e pritjes që renditen më lart WestHost, kontrolloni këtu hostet më të mirë të uebit.

Nëse e keni përdorur WestHost, ju lutemi lini një përmbledhje më poshtë. E mirë apo e keqe – nuk ka me të vërtetë rëndësi pasi ne po përpiqemi t’i mbajmë vlerësimet tona të qarta dhe të ndershme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author