Shqyrtimi dixhital i Paqësorit

Paqësori Digjital

Hostingimi i denjë për karbonin, mbështetja e mirë për klientët, karakteristikat janë më pak se yjor…

DigitalPacificLogo

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 6.90 / mo

Digital Pacific: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Ndërsa Digital Pacific është një host i mirë sipas standardeve Australiane, nëse i krahasojmë ato me hostin tonë të preferuar aktual të faqes WebGround, do të vini re shpejt disa dallime, me ato kryesore mungesa e qendrave globale të të dhënave (ata kanë vetëm 1 fillor në Sidnei, SiteGround ka mjaft në të gjithë botën, duke ju dhënë një shtrirje globale), dhe mungesa e planeve të përqendrimit të përqendruar në WordPress (mbi 25% e të gjithë internetit funksionon në WordPress, dhe faqja juaj ndoshta do të jetë ashtu, prandaj është mjaft e rëndësishme), dhe hapësira e diskut (plani themelor i tyre lejon vetëm 1 GB, SG ofron 10 GB).

Ne na pëlqen sesa e pastër dhe e gjelbër është Paqësori Digjital, dhe performanca e tyre është padyshim mjaft e mirë për të pritur shumicën e vendeve, dhe peshore bukur kur shkoni në çmim. Ajo që ne nuk na pëlqeu, sidoqoftë, ishte sa pak përfshihet në planin e tyre themelor (i cili çmohet mbi planet më të konkurruesve).

Siç u përmend më parë, ajo vjen vetëm me 1 GB hapësirë ​​në disk, por gjëja vërtet e çuditshme është mungesa e mbështetjes për bazat e të dhënave MySQL, të cilat ju duhet të ekzekutoni ndonjë CMS të mirë si WordPress ose Joomla. Kjo e bën planin themelor vetëm të dobishëm për faqet e vogla statike html, si faqet e llojit të broshurës ose faqet e mbajtësit të vendeve.

Pra, me pak fjalë, rekomandimi ynë akoma shkon në SiteGround sesa Digital Pacific, pasi SiteGround ka veçori si 10 GB hapësirë ​​në diskut, SSL falas, CDN falas, migrime falas, ato kanë qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën (shtrirje globale), mbështetje të madhe , dhe ata janë rekomanduar zyrtarisht nga WordPress (shumë pak pritës mund ta pretendojnë këtë, është goxha mbresëlënëse), ata janë një inteligjent i vërtetë, shikoni rishikimin tonë të SiteGround këtu!

Ende të interesuar në Digital Pacific, vazhdoni të lexoni më poshtë.

hulumtim dixhital i Paqësorit

Rishikimi dixhital i Paqësorit

E themeluar në vitin 2000, Digital Pacific është një ofrues Australian me përvojë, neutral-karboni me një fokus të madh në shërbimin cilësor dhe kënaqësinë e klientit. Kjo kompani me bazë në Sidnei nuk ofron asgjë përveç zgjidhjeve të besueshme të pritjes – të përshtatura për të përmbushur dhe tejkaluar nevojat e klientëve të sotëm. Këtu janë disa nga vlerat kryesore të kompanisë:

 • Shërbime pritëse intuitive dhe të pasura me cilësi me çmime të arsyeshme
 • Formimi i marrëdhënieve afatgjata me klientët
 • Kuptimi i nevojave të klientit
 • Mbështetje 24/7 e klientëve gjatë gjithë vitit

Ata ofrojnë një gamë të gjerë shërbimesh hosting nga VPS të përbashkëta dhe hosting që të gjithë rrugën për serverët e dedikuar. Këto shërbime janë bërë të mundshme nga ekipi i aftë dhe me përvojë i Digital Pacific. Pra, nëse ju jeni një biznes i mesëm i vogël apo i mesëm duke kërkuar hostin më të mirë në internet Australian për të ndërtuar faqen tuaj të biznesit, kjo kompani ka shumë për të ofruar!

Shërbime Pritëse

Pak gjëra që e bëjnë Digital Pacific të dalë nga turma:

 • Me më shumë se 15 vjet përvojë, Digital Pacific është një nga kompanitë e para që filloi të ofrojë zgjidhje për mbajtjen në internet në Australi.
 • Ata kanë një sistem të shkëlqyer rezervë që ruan faqen tuaj të internetit, bazën e të dhënave dhe skedarët e postës elektronike 3 herë në ditë!
 • Digital Pacific po përdor pajisje të nivelit të lartë Dell me disqe të pasqyruar për të siguruar stabilitetin, fuqinë dhe qëndrueshmërinë e serverit.

Çmimeve

çmimet e paqes dixhitale

Siç u përmend më lart, plani i tyre themelor nuk është me të vërtetë diçka për të cilën dëshironi të regjistroheni nëse nuk do të gjeni, nëse planifikoni një sit statik html, si një sit i mbajtësve të vendeve, deri në faqen tuaj të internetit të vërtetë. Pra, atëherë plani tjetër është 9,92 dollarë nëse paguani çdo vit, ai plan lejon të dhëna për MySQL në mënyrë që të mund të përdorni CMS tuaj të preferuar si WordPress, ose Joomla. Ata gjithashtu kanë plane biznesi e cila është aty ku ne fillojmë të shohim tipare që krahasohen me nikoqirët tanë më të mirë si SiteGround ose A2 Hosting.

Ndarja në internet e përbashkët për bizneset

Ky është plani më themelor i tyre i hostimit për Bizneset. Shtë një pritje e përbashkët, që do të thotë që faqja juaj e internetit do të vendoset në një server me një numër faqet e internetit të tjera. Meqenëse do të keni shumë fqinjë, do të ndani burimet e serverit së bashku. Tani mos lejoni që t’ju trembë, ne po flasim për serverë super të fuqishëm që mund të trajtojnë më shumë se një uebfaqe. Nëse doni të hapni një blog për kompaninë tuaj, ose të keni një faqe interneti të korporatave, plani i Hosting Business i Digital Pacific do të mbulojë nevojat tuaja. Dhe nëse, në çdo rast, e shihni që kjo zgjidhje nuk është mjaft e mirë, lehtë mund të përmirësoni një plan më të mirë pritës.

Ja çfarë merrni:

 • CPanel i lehtë për t’u përdorur.
 • Mbështetje 24/7 e klientit.
 • Aftësia për të ndryshuar planet pa u shqetësuar për kontratat ose gjobat.
 • Uebfaqja juaj do të pritet në serverat Australianë – të gjithë mirëmbahen dhe operohen nga Digital Pacific.

Ky hostim fillon me 6.90 dollarë në muaj (krahasuar me 4,95 dollarë në muaj të SiteGround). Megjithëse do të rekomandonim planin e tyre “Business Basic” që përmban 25 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 100 GB trafik mujor dhe një numër të pakufizuar emailesh. Përveç këtij plani themelor, ju mund të merrni Standard Business, Advanced of Pro. Ato janë më të shtrenjta, por ja vlen totalisht paratë shtesë – në rast se po kërkoni për ruajtje të rritur dhe gjerësi bandë.

VPS Hosting

Nëse jeni pas rritjes së performancës dhe kontrollit të plotë mbi serverin tuaj, do të interesoheni për planin e pritjes VPS të Paqësorit. Kjo ju jep një server virtual plotësisht funksional, me një sistem operativ të instaluar që mund të menaxhoni në mënyrë të pavarur. Ekzistojnë dy mundësi për hostimin VPS:

 • VPS i vetë-menaxhuar, që do të thotë që ju do të merrni një server virtual dhe kjo është ai. Nëse doni të instaloni sende, të zgjidhni problemet ose thjesht bëni mirëmbajtje të rregullt, do të duhet të punësoni një administrator të sistemit ose t’i bëni të gjitha ato gjëra vetë. Ky plan kushton rreth 45 dollarë në muaj.
 • VPS i menaxhuar ju lejon të përqendroheni në biznes, ndërsa ekspertët në Digital Pacific merren me anën teknike të gjërave. Ky plan fillon nga 74 dollarë në muaj.

Me të dyja këto plane, do të merrni:

 • VPS cPanel
 • Setup falas
 • Hapësirë ​​falas rezervë

Përkushtuar Hosting

Pritja e përkushtuar është për lojtarët e mëdhenj në treg. Në vend që të keni një server virtual që ndan burime me makina të tjera virtuale në një server fizik – që është rasti me hostimin VPS, do të merrni një server të fuqishëm fizik vetë. Kjo është aq e mirë sa bëhet në botën pritëse. Ky plan është ideal për ekzekutimin e një aplikacioni në internet me burime të mëdha ose në faqet e internetit të mëdha të tregtisë elektronike. Si pjesë e këtij plani, ju keni të drejtë të merrni:

 • Vendosja e shpejtë
 • Pajisjet më të fundit të nivelit të ndërmarrjes nga Dell
 • Menaxhim i përkushtuar dhe mbështetje për azhurnime dhe siguri
 • Mbështetje e shpejtë

Planet e dedikuara të pritjes dixhitale të Paqësorit fillojnë me 99 dollarë.

përfundim

Siç u përmend në përmbledhje, ata janë një pritës i mirë dhe ata janë eko-miqësorë, por për shkak të mungesës së të dhënave të MySQL (pra asnjë WordPress ose Joomla) në planin e tyre themelor (i cili çmohet si një plan që duhet të ketë mbështetje ), mungesa e serverëve jashtë shtetit dhe hapësira e ulët e diskut, ne ju rekomandojmë të shikoni në opsione alternative si A2 Hosting ose SiteGround.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersReview Date 2016-02-28Përkërkohet Artikujt Digital PacificAuthor Vlerësimi 31star1star1stargrigriEmri i produktit PacificPrice Digital
AUD 6.9

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author