Shitësi më i mirë Hosting UK

Për shkak se shumica e njerëzve që janë në këtë faqe janë dizajnues të uebit në procesin e shkallëzimit të biznesit të tyre përmes hostimit të shitësit, ne do të vijmë nga ai kënd.

Ndërsa ne jemi vetë një agjenci në internet me një numër të madh llogarish pritëse (ne kemi shumë projekte anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), ne kemi bërë tashmë hulumtimin dhe kemi zgjedhur 5 kryesorët tanë të ndërmarrjeve më të mira të shitësit për të Britani e Madhe.

Ne kryesisht jemi përqendruar në host-et e internetit që ofrojnë llogari të shitësit që përfshijnë të dy cPanel dhe WHM (por më shumë për këtë më vonë).

Shënim anësor: Nr. 1 ynë ka një zbritje mjaft të përkohshme të përkohshme, kapeni atë derisa të zgjasë!

Disa nga markat / faqet më të njohura që lidhen me përmbajtjen tonë:

Ne i dimë gjërat tona, një shembull i vogël i shumë dëshmive tona:

Tom është pasionant dhe i kupton shpejt nevojat e klientëve të tij. Unë e kam vlerësuar me të vërtetë gatishmërinë e tij për të shkëmbyer njohuri dhe më aftësuar në mënyrën e përdorimit të faqes sime të re. Faleminderit Tom!

Sally Mac
Tabelat e përmbajtjes

MangoMatter e bëri atë aq të lehtë për të hartuar faqen tonë të internetit aktuale. Tom ishte personalisht i përfshirë nga konsultimi i parë deri në përfundim, dhe ai është akoma i disponueshëm për çdo ndryshim që mund të jetë i nevojshëm!

Demitrios Lecatsas
Flokë të freskët

Ne zgjodhëm Tom për të hartuar faqen tonë të internetit sepse na pëlqeu stili i faqeve të tjera të internetit që ai kishte krijuar. I gjithë procesi ishte pa stres. Tomi ishte aq i dobishëm dhe asnjë nga kërkesat tona të shumëfishta nuk pati telashe shumë. Tom është një kënaqësi për të punuar me të. Ne e duam uebfaqen që ai ka bërë për ne, është kaq e thjeshtë për t’u përdorur dhe duket fantastike.

Carl Olive
pranverë!

Përvoja jonë me Mango Matter ishte fantastike! Tom është shumë i thjeshtë për tu punuar, pozitiv, efikas dhe padyshim i shkëlqyeshëm në atë që bën. Shumë e rekomanduar.

Lucy Reeves
Mjetet me të cilën

Ne e angazhuam Tomin për të zhvilluar faqen e internetit të kompanisë sonë të re dhe u kënaqëm me rezultatin. Ai ishte në gjendje jo vetëm të na jepte shkurtimisht, por të ofronte disa ide të shkëlqyera për të cilat nuk do t’i kishim menduar kurrë. Më e mira nga të gjitha, Tomi është bujar me kohën e tij dhe vazhdon të jetë në dispozicion për të dhënë këshilla dhe mbështetje.

Neil Mackenzie
Enventive

Whatfarë përvoje e lehtë dhe e qetë ka punuar me MangoMatter! Tom e kuptoi saktësisht se çfarë ishim pas, dhe jemi jashtëzakonisht të mahnitur me produktin përfundimtar. Unë nuk do të hezitoja të zgjedh përsëri MangoMatter në të ardhmen.

Tyson King
Zgjidhje Drejtori / Plumbrite

Tom nga MangoMatter ka qenë mbështetje jashtëzakonisht e dobishme, profesionale dhe e shkëlqyeshme për krijimin e Uebsajtit tim, ai është një pasuri dijesh dhe shumë efikase. Unë nuk kam asnjë hezitim në rekomandimin e MangoMatter dhe e kam bërë tashmë atë.

Michelle Watson
Ifix

Ne kemi bërë analizat, rishikimet e hosteve të rishitësit & krahasime në mënyrë që të mos keni nevojë, duke rezultuar në një listë të ofruesve më të mirë të presë për shitësin për Mbretërinë e Bashkuar. Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të dobishme të – sipas mendimit tonë – 5 hostet kryesore të shitësit, të renditura sipas vlerësimit, duke detajuar koston / muajin, & karakteristikat e tyre më të mira.

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / muaji.ParimetDiskutimi Hapësira # e llogariveServersët në mbarë botënOptimizuar për WordPressWebsite
A2HostingLogo £ 10.16 (ishte 15.40 £) Garancia e kthimit të parave të çdo kohë, serverët SSL + të lirë në Amsterdam (Shpejtësi e madhe për faqet në Mbretërinë e Bashkuar) = no-brainer! 30GB 40
logoja e faqes në sit 11.25 for për 5 kredi / llogari Performancë e shkëlqyeshme, instalimi falas me një klik SSL me një klikim, sistemi i bazuar në hyrje – kredi, i cili disa nuk e pëlqejnë. 10 GB për kredi 5
Logoja e Greengeeks $ 19,95 Super jeshile, hapësirë ​​e pakufizuar në disk, qendra e të dhënave në Amsterdam i pakufizuar 10
Logoja TSOhost £ 33,98 Ndërmarrja lokale, Hapësirë ​​e pakufizuar në disk i pakufizuar 100
Logoja e motorit WP 290 dollarë (N / A në vend për programin e Agjencisë) Mbështetje e ekspertëve WP, servera super të nivelit të lartë, shumë të shpejtë. i pakufizuar 15

“Me kaq shumë kompani pritëse për të zgjedhur, gjetja e një të duhuri që i përshtatet nevojave tuaja mund të jetë shumë kohë, veçanërisht pasi të gjithë ata duket se ofrojnë të njëjtat karakteristika në pika pak të ndryshme të çmimeve, duke lënë shumicën e njerëzve të pyesin se ku qëndron ndryshimi …

Pra, përveç përmbledhjes sonë të tabelës më lart, ne kemi krijuar gjithashtu një top 5 pak më të detajuar më poshtë. Ne kemi përdorur kriteret e mëposhtme për të renditur hostet kryesorë të uebit: Mbështetje, përballueshmëri dhe Performancë / Fuqi. Gëzojnë! “

Matthew Rogers
Redaktori pritës

Hosting më i mirë i Shitësit në Mbretërinë e Bashkuar – Shqyrtime maj 2020

1. A2 Hosting

Faqja e internetit: www.a2hosting.com
Çmimi:
£ 10.16
Hapësira e diskut: 30GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e hostimit A2

A2 Hosting është padyshim mbreti këtu. Ata janë një kompani me bazë në SH.B.A. por kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë flakërues në të gjithë botën, përfshirë në Amsterdam, gjë që e bën shpejtësinë një çështje jo të madhe për faqet në Mbretërinë e Bashkuar (madje fryn shumë nga konkurrenca e bazuar në Mbretërinë e Bashkuar nga uji)!

Shtoji kësaj një garanci të kthimit të parave në çdo kohë, mbështetje 24/7/365, dhe migrime falas në site … është vërtet një inatçues!

Planet e tyre fillojnë në vetëm 10,16 £ / muaj (ishte 15,40) për 40 llogari dhe 30 GB ruajtje!

2. SiteGround

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi:
£ 11.25
Hapësira e diskut: 10 GB për llogari
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e SiteGround

SiteGround është një yll gjithëpërfshirës kur bëhet fjalë për WordPress, ato madje rekomandohen zyrtarisht nga vetë WordPress. Vendosja e tyre e hostimit ofron një pritje shumë të shpejtë dhe të besueshme, dhe ne i duam ata absolutisht për pritjen e faqeve individuale.

Planet e tyre vijnë gjithashtu me një mori karakteristikash të lezetshme si një sistem jashtëzakonisht efikas i sigurisë, mbështetje automatike dhe SSL falas (shumë e rëndësishme për faqet e tregtisë elektronike).

Kostot e Re, kjo është aty ku A2 Hosting është më i mirë, SiteGround punon me një sistem kredie në vend të parave më të drejta përpara për # llogari / hapësirë ​​në disk. Planet e tyre fillojnë me minimum 5 kredi të kërkuara = 5x £ 27 / vit – kjo është 11.25 / / muaj

3. GreenGeeks

Faqja e internetit: www.greengeeks.com
Çmimi:
$ 19.95 / mo
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logo GreenGeeks

GreenGeeks është një nga kompanitë që ju thjesht e dini se po bën gjithçka në rregull, ata kanë parë një rritje masive që nga momenti kur ata shkuan të jetojnë në vitin 2008. Ajo që ne me të vërtetë na pëlqen për ta është që ata po e rikthejnë konsumin e energjisë përsëri 3 herë në rrjet përmes energjia e erës, mjaft mbresëlënëse!

Sa i përket hostimit të shitësit, ato janë shumë të besueshme, kanë një qendër të shpejtë të të dhënave në Amsterdam dhe ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk në planet e tyre të shitësit (megjithëse mbani në mend se # e llogarive tuaja janë ende të kufizuara).

Plani i tyre i shitësit më të lirë fillon me 19,95 $ / muaj për 10 llogari.

4. TSOhost

Faqja e internetit: www.tsohost.com
Çmimi:
.9 33.98 (+ 20% TVSH)
Hapësira e diskut: Hapësirë ​​e Pafund Disk
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja TSOhost

Me më shumë se një dekadë në përvojë pritëse, ata janë një nga ofruesit e pritjes së pritjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar.

Ata kanë gjithçka që ju nevojitet … qendra masive të të dhënave në Slough, 24/7/365 rreth mbështetjes së orës, dhe pritjen e cloud me performancë të lartë & Zgjidhje “hibride” … nëse doni të shkoni në lokal, këta janë djemtë për të shkuar me të!

Plani i tyre bazë i shitësit mund të presë deri në 100 fusha dhe ka hapësirë ​​të pakufizuar në disk, që është mjaft mbresëlënës.

Plani i tyre më i mirë fillon me 33.98 £ (+ 20% TVSH)

5. Motori WP

Faqja e internetit: wpengine.com
Çmimi:
 N / A
Hapësira e diskut: N / A
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e motorit WP

WP Engine ka qenë standardi për menaxhimin e cilësisë së lartë të menaxhuar WP për mjaft kohë tani, prandaj po i përmendim ato në listë. Unë nuk jam duke u bërë thirrje të filloj të rendit të gjitha tiparet që vijnë me shërbimet e tyre pasi ne do të jemi këtu pak kohë … por ajo përfshin shumë gjithçka që mund të mendoni, nga SSL deri te konfigurimi i shpejtë i serverëve, CDN, mbështetja e ekspertëve WP, për siguri të madhe, azhurnime të automatizuara dhe shumë më tepër.

Kjo do të thuhet, ajo që i mban ata padyshim për shitësit është çmimi i tyre … nuk ka një të tillë. Ju duhet të aplikoni për programin e tyre të Agjencisë për të marrë informacionin.

Nëse kontrolloni çmimet e tyre të rregullta jashtë programit të agjencisë, është 290 $ / muaj për 15 site, që është shumë e kushtueshme, por përsëri, ata janë shumë mirë në ato që bëjnë.

Shitësit që presin hulumtuesit

Host Reseller UK: Gërmimi më i thellë

Isfarë është Reseller Hosting?

Kur një kompani, ofruesi i pritjes, vendos të marr me qira hapësirën e tyre të bandës dhe hard drive-it në një biznes tjetër më të vogël i cili më pas vazhdon ta marr me qira atë hapësirë ​​në një biznes të vogël të palëve të treta, ky është hosti i shitësit. Në thelb, ajo po u siguron klientëve tuaj hoste sikur të jeni vetë ndërmarrja që pret faqen e internetit.

Kjo është një praktikë shumë e zakonshme në Mbretërinë e Bashkuar për projektuesit dhe zhvilluesit e faqeve të internetit që janë në kërkim të markës së tyre me shërbime shtesë, si web hosting në Mbretërinë e Bashkuar, si dhe me sipërmarrës që po aspirojnë të krijojnë web-in e tyre të biznesit.

ps: ne gjithashtu krijuam një 3 shitës të shitësit më të mirë për krahasimin e hostimit të Australisë dhe Sh.B.A..

Gjërat për tu kujdesur kur Kërkoni Hosting Reseller:

kosto

Një nga aspektet më të rrëshqitshëm për të realizuar dhe ekzekutuar planin tuaj është të kuptoni se sa mund të shpenzoni për të (dhe jo, nuk ka asnjë pritje falas në internet për shitësit). Kur filloni së pari, mund të duket si kursi më i mirë i veprimit thjesht të kërkoni planin më të lirë – kjo nuk është domosdoshmërisht opsioni juaj ideal. Të gjithë kanë nevojat e tyre individuale, kështu që plani më i mirë për ju do të varet nga disa faktorë të ndryshëm siç është hapësira e serverit që dëshironi të shisni dhe sa planifikoni të ngarkoni klientët fillestarë.

Kur punoni këtë, rekomandohet në përgjithësi t’u jepni klientëve më të mëdhenj rreth 10Gb hapësirë, klientëve të mesëm rreth 3Gb, dhe atyre më të vegjël vetëm me të vërtetë duhen rreth 1Gb. Për fat të mirë, hapësira ka tendencë të jetë një sherr më i madh sesa kufizimet e gjerësisë së bandës.

Gjerësia e bandës / Hapësira e diskut

Sasitë e duhura të bandës janë mjaft të zakonshme për t’u gjetur në kompanitë pritëse në Mbretërinë e Bashkuar, kjo është arsyeja pse hapësira në disk është ajo që duhet të shikoni. Ky do të jetë një faktor kryesor vendosës kur të përcaktoni numrin e klientëve që mund të merret me planin tuaj të hostit të rishitësit (padyshim nëse nëse jeni duke pritur shumë vende në tregtinë elektronike), edhe pse numri i llogarive të lejuara është gjithashtu i rëndësishëm.

cPanel / WHM Në dispozicion

cPanel është një panel kontrolli që është standardi themelor i industrisë, dhe me Menaxherin Web Host (WHM), përdoruesit janë në gjendje të menaxhojnë llogaritë cPanel dhe të krijojnë të reja kur duhet. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që hostet e shitësit në Mbretërinë e Bashkuar të kenë WHM – me këtë, ata janë në gjendje të vendosin kufizime, të vendosin pako, të shikojnë statistikat e përdorimit, të minimizojnë ose të azhurnojnë llogaritë, dhe shumë më tepër. Sa më e lehtë të përdoret sistemi i administrimit të llogarisë, aq më e thjeshtë do të jetë puna e përgjithshme. Edhe planet themelore duhet ta përfshijnë këtë.

Vendndodhjet e serverëve

Bitdo informacion informacioni në internet është duke u pritur fizikisht në një vend diku. Në përgjithësi, është më mirë të ruani vendndodhjen e serverit tuaj në të njëjtin vend si klientët me të cilët kujdeseni – nëse ata janë në Mbretërinë e Bashkuar, kërkoni një server brenda këtij vendi. Ka plane më të lira në dispozicion jashtë shtetit, dhe ato ndonjëherë mund të jenë mundësi shumë të vlefshme; megjithatë, diçka për t’u mbajtur në mend me këto plane vlerash është që cilësia e mbështetjes së klientit mund të jetë shumë më e ulët nga sa shpresonit.

uptime

Sasia e kohës që një server mbetet në internet dhe funksionon është koha e duhur. Nëse uptime është shumë spote, kushdo që po viziton faqen e internetit menjëherë do të lërë faqen dhe do të gjejë një konkurrues, faqja e të cilit funksionon në mënyrë më efikase. Kur bëni blerje për një plan dhe gjeni ato që ofrojnë 99.9% në kohë, thjesht bëni disa hulumtime shtesë për t’u siguruar që raportet e tyre janë të sakta pasi kjo nuk është një kategori që ju dëshironi të skimp.

Ndihma për klientët

Mbështetja me cilësi të lartë për klientët është shumë e rëndësishme në këtë industri sepse, pa dështuar, diçka gjithmonë do të shkojë keq kur ju e prisni më pak. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një episod befasie për kohën e duhur ose për një çështje të bandës, gjëja e fundit që dëshironi të bëni nuk është në gjendje të përdorni mundësinë e ndihmës së klientit sepse nuk ofrojnë asistencë 24/7 ose, ndoshta më keq, të merren me mbështetjen e klientit që në të vërtetë nuk është e dobishme fare.

Një nga fushat që ju doni të kontrolloni për një nivel të mirë të shërbimit të klientit është 24/7 chat live dhe mbështetja e telefonit. Nëse vendosni për kompaninë më të lirë që pret atje, padyshim që niveli i mbështetjes do të mungojë mjaft.

Numri i llogarive të lejuara

Numri i klientëve që ju jeni në gjendje të krijoni është një tjetër faktor i rëndësishëm në zgjedhjen e një plani të pritjes. Shumë kohë, kjo varet pjesërisht nga sasia e hapësirës që keni pasi duhet ta ndani atë midis klientëve tuaj dhe të siguroheni që ata kanë hapësirë ​​të mjaftueshme për të drejtuar faqet e tyre përkatëse. Për shembull, ju mund të investoni në një plan që ofron më shumë klientë, por më pak hapësirë ​​për secilin klient, siç është një me një maksimum 25 llogari me 50Gb total, që do t’i jepte secilit klient 2Gb.

Gjetja e një ekuilibri të mirë midis numrit të llogarive dhe ndarjes së hapësirës mund të jetë e ndërlikuar, por pasi të kuptoni se cili është qëllimi juaj, është e thjeshtë të vazhdohet në hapin tjetër.

Karakteristika te tjera

Disa veçori të tjera për të mbajtur vëmendjen përfshijnë:

  • RAM – të paktën 500mb, por rekomandohet 1Gb
  • Disk IO – një numër i mirë për të kërkuar është 2mb për sekondë
  • CPU – sa bërthamë keni nevojë dhe sa ka ato?
  • Shpejtësia e serverit – sa e shpejtë është ajo, SSD ose LiteSpeed?
  • Rezervime ditore – thelbësore për qëllime të sigurisë

Të qenit në gjendje të instaloni me lehtësi WordPress dhe Joomla është gjithashtu shumë e dobishme, megjithëse këto tashmë duhet të vijnë me paketën Cpanel. Nëse kufizimet e buxhetit nuk janë çështje për ju, një VPS i fuqishëm mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm për sigurinë e serverit tuaj. Një tjetër veçori e shtrenjtë që ia vlen nëse keni para për të shpenzuar është investimi në një server të dedikuar.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author