Rishikimi Panthur

Panthur

Performanca lokale, me përvojë, e shkëlqyeshme, por…

PanthurLogo

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 5 / mo

Panthur: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Ndërsa Panthur është një host i mirë sipas standardeve Australiane, mbështetja e tyre është e përgjegjshme (ata patën një copëz të ashpër kur blenë nga Hostopia por duket se është përsëri në normale), çmimet e tyre janë mjaft konkurruese, dhe performanca e tyre kufizohet në mbresëlënëse.

Por, nëse i krahasojmë ato me hostin tonë të preferuar aktual të faqes WebGround, do të vini re disa dallime, me ato kryesore mungesa e qendrave globale të të dhënave (ata kanë vetëm 1 fillor në Sidnei, SiteGround ka mjaft në të gjithë botën, duke ju dhënë një shtrirje globale), dhe mungesa e planeve të përqendrimit të përqendruar në WordPress (mbi 25% e të gjithë internetit funksionon në WordPress, dhe faqja juaj ndoshta do të jetë ashtu, prandaj është mjaft e rëndësishme).

Pra, me pak fjalë, rekomandimi ynë akoma shkon në SiteGround sesa Panthur, pasi SiteGround ofron 10 GB hapësirë ​​në disk në planin e tyre bazë, SSL falas, CDN falas, migrime falas, ato kanë qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën (shtrirje globale), dhe ata janë rekomanduar zyrtarisht nga WordPress (shumë pak pritës mund ta pretendojnë këtë, është mjaft mbresëlënëse), shikoni në rishikimin tonë të SiteGround këtu!

Kjo do të thuhet, nëse doni të qëndroni lokal, Panthur është më i lirë në planin afatgjatë dhe ofron më shumë sesa performanca të mjaftueshme edhe në planet e tyre themelore për ta mbajtur faqen tuaj të funksionojë pa probleme!

Hulumtim Panthur

Rishikimi Panthur

Panthur në të vërtetë filloi si një organizatë jo-tregtare që ofronte shërbime të sigurta dhe të shpejta të mbajtjes në internet. Ndërsa reputacioni i tyre u rrit në industri, dhe ata morën më shumë njohje, Panthur filloi të krijojë zgjidhje pritëse komerciale.

Që nga viti 2009, një pjesë e madhe e bizneseve Australiane u vazhduan më tej & janë duke përdorur shërbime të besueshme të pritjes Australiane të Panthurit në internet (dhe me arsye të mirë).

Shërbime Pritëse

Në thelb të saj, Panthur ofron planet e mëposhtme:

  • Ekonomia Web Hosting (opsioni i buxhetit)
  • Web Web Hosting (planet e rekomanduara)
  • Stealth Web Hosting (për performancën epike!)
  • Reseller Hosting Hosting (nëse jeni një dev / dizajnues në internet dhe doni të siguroni pritje për klientët tuaj)

Brenda secilit plan, ata kanë plane shtesë që ju lejojnë të zgjidhni hostin më të përshtatshëm për nevojat dhe buxhetin tuaj. Të gjithë vijnë me back-up automatik dhe një shërbim falas për rivendosjen e diy-ve, në rast se ndonjë gjë nuk shkon keq, rezervat e prapambetjes shkojnë aq shumë sa 90 ditë! Si shumica e hosteve, ata kanë instalues ​​me 1 klik për shumicën e CMS-ve populare, gjë që e bën krijimin e një faqe WordPress për shembull, mjaft e lehtë!

Kur bëhet fjalë për politikat e çmimeve, Panthur është mjaft fleksibël. Për të gjitha shërbimet e pritjes, do të keni mundësi të paguani çdo muaj, çdo 6 muaj, çdo vit, çdo 2 vjet ose çdo 3 vjet. Nëse vendosni të shkoni në distancë me Panthur dhe të regjistroheni për një periudhë më të gjatë kohore, ata ofrojnë zbritje deri në 20%.

Ekonomi Web Hosting

Kjo është oferta më themelore, e përshtatshme për faqet e internetit të mesme të vogla dhe të mesme që mund të trajtojnë një sasi të mirë trafiku. Relativelyshtë relativisht i lirë, personalisht unë nuk do të pres ndonjë forum ose faqe të tregtisë elektronike në këtë plan, por është i përsosur për faqet e biznesit të vogël. Ju duhet të zgjidhni nga 3 nën-plane: Mini, të Avancuar dhe Profesionale.

Plani i tyre Mini ofron 2,000 ruajtje MB dhe 100,000 MB Bandwidth, ndërsa Plani Profesional ju merr 10,000 ruajtje MB dhe 500,000 Bandwidth. Plani i Avancuar i Panthur është diçka në mes. Mimi për Web Web Hosting fillon me 5 dollarë në muaj.

Web Web Hosting (Rekomandimi ynë!)

Pritja në internet e biznesit është zgjidhja e tyre e dytë – akoma e përballueshme – që vjen me burime më të mëdha krahasuar me pritjen e ekonomisë. Ky është ai që unë zakonisht rekomandoj për çdo biznes, ai mund të trajtojë një shumë të trafikut!

Business Web Hosting gjithashtu ka 3 mundësi: Bronz (duke filluar nga 20 dollarë në muaj), Argjend (30 $ / muaj) dhe Ar (60 $ / muaj). Gjë interesante në lidhje me këto plane, është se ato ndryshojnë vetëm në hapësirën e depozitimit, ndërsa gjithçka tjetër, përfshirë brezin e brezit, është e pakufizuar. Kjo ngushton zgjedhjen tuaj në një faktor të vetëm, të zgjuar se si ata e strukturuan atë, e bën procesin të lehtë edhe për më pak teknologji në mesin tonë.

Strehimi në internet Vjedhurazi

Stealth Web Hosting është një formë e një pritjeje të dedikuar të destinuar për faqet e internetit me burim intensiv dhe platformat që marrin shumë trafik (po flas për faqet masive të tregtisë elektronike, forume, faqet e komunitetit, etj). Në hapësirën e ruajtjes, kjo zgjidhje nuk është shumë e ndryshme nga zgjidhjet e Biznesit. Por kjo qëndron në performancë. Këtu janë 3 planet:

  • Puma, 25,000 MB ruajtje e pastër SSD, 4 GB RAM dhe 4 bërthama CPU. ($ 50 / month)
  • Leopard, 50,000 MB SSD HDD, 6 GB RAM dhe 6 bërthama CPU (100 $ / muaj)
  • Panthur, 75,000 MB SSD HDD, 8 GB RAM dhe 8 bërthama CPU (150 $ / muaj)

Këto janë disa syze që fryjnë nga mendja për një server të drejtë? Kjo tregon se sa serioze është Panthur me zgjidhjet e tyre pritëse. Ata gjithashtu kanë diçka të quajtur “mbështetje me bazë biletash prioritare”, e cila vlen vetëm për Stealth Web Hosting. Do të thotë që nëse keni një pyetje ose një çështje, do të jeni në gjendje të lidheni me një ekspert brenda disa minutash. Për të siguruar shërbim të shpejtë dhe të besueshëm në këtë plan pritës, Panthur vendos një maksimum prej 50 llogari në të njëjtin server.

Shitësi i Shitësit të Shitësit (Për Agjensitë në Ueb)

Ky plan ju lejon të menaxhoni një grup llogarish nga një cPanel i vetëm. Nëse nuk jeni i ri për këtë, pritja e shitësit është ideale nëse jeni një projektues / zhvillues në internet dhe keni nevojë për një vend për të pritur në faqet e internetit të klientëve tuaj. Ky shërbim pritës fillon me 30 dollarë në muaj. Veryshtë shumë e ngjashme me Economy Web Hosting. Dallimi i vetëm i rëndësishëm, është se ju do të jeni në gjendje të menaxhoni gjërat dhe të krijoni llogari të reja brenda cPanel tuaj.

përfundim

Siç u përmend në përmbledhje, ne me të vërtetë na pëlqen fuqia që ata ofrojnë, dhe sa janë konkurruese çmimet e tyre … por mungesa e qendrave globale të të dhënave, planet e WordPress dhe disa karakteristika të tjera i mbajnë ato. Kështu që rekomandimi ynë ende shkon te SiteGround.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date-11-11-25Kërkuar artikull PanthurAuthor Vlerësimi 31star1star1stargrigriEmri i produktit PanthurPrice
Disponueshmëria e AUD 5Produkt në dispozicion

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author