Rishikimi MDDHosting

logoja mddhosting

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 5.99 / mo

MDDHosting: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Me pak fjalë, ne i pëlqejmë ata, për disa arsye, me kryesore që janë koha e duhur dhe mbështetja.

uptime: Ata përdorin një platformë të ruajtjes me energji StorPool (super e shpejtë, vetë-shëruese, etj) e cila u mundëson atyre të ofrojnë një Garanci 1000% të Uptime që mbështetet nga Marrëveshja e Nivelit të Shërbimit të tyre.

mbështetur: Mbështetje teknike 24x7x365 që në të vërtetë kujdeset, gjithmonë i dobishëm!

Sigurimit: Me një kombinim të çertifikatave SSL falas, Lite Lite SiteLock (i cili skanon faqen tuaj për çdo malware) dhe rezervime të përditshme, nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e të dhënave, është vërtet mbresëlënëse.

Deri më tani kaq e mirë … por … gjëja që po shikojmë është burimet e serverit, nuk është shumë për planin themelor, nuk mjafton për të lejuar fushat dhe veçoritë e tyre të bandës së pakufizuar. Llogaria do të mbyten në një moment. Ndërsa kjo është normale dhe nuk mund të prisni më shumë për para, do të ishte mirë nëse kjo do të thuhej më qartë.

Gjithsesi, gjëra mbresëlënëse! Nëse jeni duke kërkuar të presë me ta, padyshim regjistrohu, nuk do të pendoheni për këtë!

Përndryshe, shikoni listën tonë më të mirë të mbajtjes në internet për më shumë opsione.

Hulumtim MDDHosting

Rishikimi MDDHosting

Një hyrje në MDDHosting

MDDHosting u themelua nga Michael Denney në 2007. Ai është gjithashtu Drejtori Ekzekutiv i kësaj kompanie. Selia e saj është e vendosur në Indiana, SHBA. Qendrat e të dhënave janë të vendosura në Denver, Kolorado.

MDDHosting ofron një larmi produktesh dhe shërbimesh. Këto përfshijnë Rezervimin e Ndarë të Cloud Hosting, Virtual Serverët Virtualë (VPS), dhe Reseller Hosting. Ato gjithashtu ofrojnë SpamExperts Spam Filtration, Mbrojtje nga Malware Malware, Certifikata SSL, Regjistrim Domain, dhe Domain Transfer.

Çmimeve

Kompania siguron nëntë lloje të planeve të menaxhimit të përbashkët të menaxhuar të bashkuar në re. Këto quhen CloudStarter, Cloud1, Cloud2, Cloud4, Cloud6, Cloud8, Cloud10, Cloud12 dhe Cloud14. Uf! Eshte shume. Planet e përmendura mund të shihen më poshtë:

Plani më i lirë quhet CloudStarter dhe kushton 5,99 dollarë nëse paguani çdo muaj për muaj. Nëse vendosni një kontratë 36-vjeçare, do t’ju kushtojë 4,00 USD në muaj. Me këtë plan, ju mund të keni fusha të pakufizuara për llogari pritjeje. Kjo do të thotë, kompania nuk e kufizon numrin e Addon Domains dhe Alias ​​në llogarinë tuaj të pritjes.

Ju jepet gjithashtu hapësirë ​​në disk me vlerë 10 GB. Në krahasim me ofruesit e tjerë të pritjes, kjo është shumë pak pasi të tjerët ofrojnë një hapësirë ​​të pakufizuar. Bandwidth është i pakufizuar. Kjo do të thotë, transferimi i të dhënave nga serveri në pajisjen kërkuese është i pakufizuar. Ju mund të akomodoni çdo shikues të faqes në internet atje pa pasur nevojë të paguani ekstra.

Përveç fushave të pakufizuara, ju janë dhënë edhe veçori të tjera të pakufizuara. Këto përfshijnë baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe llogari të postës elektronike. Kështu, ju mund t’i siguroni secilit person i cili menaxhon në faqen tuaj në internet llogaritë e tyre të postës elektronike pa pasur nevojë të paguajnë për një ofrues shtesë të postës elektronike.

Kur bëhet fjalë për performancën, ju jepet 0.5 CPU Core dhe 0.5 GB RAM (Memory). Sa më i lartë i këtyre dy statistikave, aq më shpejtë do të jetë faqja juaj e internetit. Ju mund të zgjidhni nga shumë versione PHP disa prej të cilave janë PHP 7.0, 7.1 dhe 7.2. Versionet e përmendura të PHP janë më të shpejta në krahasim me versionet më të vjetra. Përsëri, kjo do të thotë, shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të faqes në internet për ju.

Ju mund të aktivizoni dhe hyrni direkt në CloudFlare brenda cPanel të MDDHosting pasi ato janë një partner i optimizuar në Cloudflare. Ata gjithashtu mbështesin CloudFlare Railgun dhe e sigurojnë atë në paketën e tyre falas. Kjo siguron që lidhja midis serverit tuaj origjinal dhe rrjetit Cloudflare të jetë sa më shpejtë që mund të jetë. Railgun është përdorur për të kompresuar objektet e mëparshme të padëgjueshme në internet deri në 99.6%. Kjo rezulton në një rritje mesatare të performancës prej 200%.

Paketa CloudStarter shfrytëzon një Server të LiteSpeed ​​në internet. Ky është një 100% i pajtueshëm me Apache. Sipas MDDHosting, është gjithashtu “të paktën” 174% më shpejt se Apache dhe në “të paktën” 76% më shpejt se NGINX.

Plani i MDDHosting gjithashtu mbështet LiteSpeed ​​Cache. Ky është një nga sistemi më i shpejtë i cache faqesh për Magento, WordPress, PrestaShop, Joomla !, Drupal, MediaWiki dhe XenForo. Kjo gjithashtu ju jep mundësinë për të trajtuar një numër të madh të vizitorëve pa prishur një djersë. Plus, ata gjithashtu kanë LiteSpeed ​​Cache për WordPress (LSCW). Kjo përdoret për të ulur në mënyrë dramatike kohën e ngarkimit të faqeve. Kjo çon në një rezultat të lartë të PageSpeed ​​dhe një përvojë të përmirësuar të përdoruesit.

Instaluesi i Aplikimit Softaculous është gjithashtu i përfshirë duke ju lejuar të instaloni qindra aplikacione me vetëm disa klikime. Këto aplikacione përfshijnë WordPress, Joomla !, dhe Drupal, ndër të tjera. SitePad, një ndërtues i faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse, është dhënë në paketë. Ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur përfshin më shumë se 50 tema dhe mbi 40 pajisje si Galeritë e figurave, Sliders Image, Galeritë e Imazheve dhe Rrëshqitësit e Videove.

Ata implementojnë kopje rezervë automatike ditore të ruajtur në një lokacion jashtë vendit për të paktën 7 ditë. Sistemi i tyre rezervë mundësohet nga JetBackup. Ju gjithashtu mund të rivendosni kopjet rezervë vetë duke përdorur cPanel.

Ata kanë një garanci 1000% në kohë që mbështetet nga një marrëveshje e nivelit të shërbimit (SLA). Sipas MDDHosting, nëse serveri juaj ka një joproduksion fizik më shumë se 1 orë, ju mund të kërkoni për 10 herë (1000%) shumën aktuale të joproduktive. Kështu që, nëse përjetoni 1 orë kohë joproduktive, do të merrni 10 orë kredi. Kjo, megjithatë, i nënshtrohet kushteve dhe kushteve të caktuara.

Më në fund, ata ju japin një garanci 30-ditore të kthimit të parave. Vetëm llogaritë e herë të parë kanë të drejtë për rimbursim. Shumë e dobishme nëse thjesht po provoni shërbimet e tyre për herë të parë.

Opsionet e mbështetjes

MDDHosting ofron mundësi të ndryshme për mbështetje. Këto përfshijnë si më poshtë:

  • Mbështetje telefonike
  • Dorëzimi i biletave
  • Ndihmë me email
  • Forumet e komunitetit
  • Njohuri baze
  • Statusi i serverit

Dorëzimi i Biletave dhe Ndihma me Email janë në dispozicion 24/7/365. Mbështetja telefonike përdoret për shitje dhe faturim dhe është në dispozicion nga e hëna deri të premten, nga 8 e mëngjesit deri në ora 16 pas dite, Koha Lindore. Statusi i serverit tregon një përmbledhje në kohë reale të serverave të tyre. Ju mund ta përdorni atë për të parë nëse ka ndonjë problem me funksionimin e tyre.

Baza e tyre e njohurive përmban mësime se si të krijoni dhe menaxhoni produktet dhe shërbimet e tyre. Forumet e komunitetit, nga ana tjetër është një Q&Një platformë që ju lejon të parashtroni pyetje dhe t’i përgjigjeni pyetjeve të tjera gjithashtu.

Shqyrtimet e shërbimit të tyre për mbështetjen e klientëve ishin kryesisht pozitive. Konsumatorët ishin të kënaqur me përfaqësuesit e tyre dhe deklaruan se ata ishin të shpejtë për t’u përgjigjur. Shqyrtimet gjithashtu thanë që shumica e problemeve, qofshin ato të lehta ose të ndërlikuara, zgjidhen nga ekipi i ndihmës së klientëve të MDDHosting.

rekuizitë

Ka përparësi të shumta për të punuar me MDDHosting. Më poshtë janë disa prej tyre:

Karakteristikat e optimizmit të shumëfishtë të shpejtësisë

Ata përdorin disqe të gjendjes së ngurtë të cilat janë më të shpejtë se disqet mekanikë tradicionale. Plus, ata kanë mbështetje për LiteSpeed ​​dhe Cloudflare. Përsëri këto janë karakteristika që rrisin shpejtësinë e faqes suaj të internetit. Serverët e tyre në internet janë gjithashtu LiteSpeed. Compatibleshtë 100% i pajtueshëm me Apache plus 174% dhe 75% më shpejt se respektivisht Apache dhe NGINX.

Fushat e pakufizuara

Mund të keni domene të pakufizuar për llogari pritjeje edhe për planin më të lirë. Kjo do të thotë, ju mund të organizoni një numër të pakufizuar faqesh në internet. Farë trajtimi!

Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike

Me planin e Hosting CloudStarter, mund të keni llogari të pakufizuara të postës elektronike për t’u shijuar. Nëse keni më shumë se një person të ngarkuar me faqen tuaj të internetit ose biznesin tuaj, atëherë mund t’i jepni secilit prej tyre një kuti postare. Nuk është e nevojshme të grumbullohen para shtesë për një paketë të veçantë të hostimit të postës elektronike.

Bandwidth i pakufizuar

Ju nuk duhet të shqetësoheni për sezonet e pikut ose kohën kur ka një sasi jashtëzakonisht të madhe të vizitorëve në uebfaqe. Me një bandë të pakufizuar, mund të keni një sasi të pakufizuar trafiku dhe nuk do të duhet të paguani ekstra.

Softaculous + Ndërtues i sitit

Softaculous mund të përdoret për të instaluar qindra aplikime me vetëm disa klikime. Për më tepër, MDDHosting ju jep një ndërtues faqesh për të krijuar me lehtësi site edhe pa përvojë të kodimit. Ju thjesht ju jepet një ndërfaqe tërheqëse dhe tërheqëse, ku mund të përdorni më shumë se 50 tema dhe mbi 40 pajisje si Galeritë e Imazheve, Tekstin e Pasur dhe Rrëshqitësit e Imazheve, ndër të tjera.

Cons

0.5 CPU Core

Po, ju jepet një bandë e pakufizuar. Por, ju jepet vetëm ½ nga thelbi i tërë i CPU-së. Plus, ju jepen madje edhe domene të pakufizuar për llogari pritjeje. 0.5 CPU Core nuk mund të jetë në gjendje të akomodojë të gjitha faqet e internetit që ju nevojiten. Plus, trafiku i pakufizuar + gjysma e thelbit të CPU nuk përputhet me të vërtetë.

Sipas MDDHosting, nëse e tejkaloni kufirin tuaj të CPU-së, llogaria juaj e pritjes do të jetë e kufizuar nga sistemi i tyre me qëllim dhe kjo çon në ngadalësimin e saj për të siguruar që është brenda kufirit. Kështu, nëse doni të jeni në gjendje të trajtoni trafik të pakufizuar dhe fusha të pakufizuara, duhet të përmirësoni një plan më të shtrenjtë.

RAM 0.5 GB (memorje)

Shih më lart, i njëjti arsyetim vlen këtu.

përfundim

MDDHosting ofron mjaft karakteristika së bashku me optimizimin e duhur të shpejtësisë. Sidoqoftë, burimet e kufizuara do ta mbytin portofolin tuaj të faqeve mjaft shpejt (në varësi të sa faqeve të internetit që dëshironi të krijoni), ndërkohë që është në rregull dhe njerëzit nuk duhet të presin më shumë nga planet e fillestarëve … do të ishte mirë nëse shpjegohet qartë në faqja.

Si përfundim, ato janë të mira … por ka alternativa më të mira. Kontrolloni krahasimin tonë të hostimit në internet për opsione të tjera.

PërmbledhjeVëzhguesi Matthew RogersRevista Data Date 2018-08-29Kërkohet artikulli MDDHostingAuthor Vlerësimi 41star1star1star1stargriEmri i produktit MDDHostingPrice
5,99 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author