Rishikimi Krystal

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
£ 3.99 / mo

Krystal: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Me pak fjalë, ne rekomandojmë përfundimisht Krystal! Ata ofrojnë një pritje shumë të besueshme, kanë një qendër të shpejtë rrufe në Mbretërinë e Bashkuar, ofrojnë shumë karakteristika falas si certifikata SSL falas (e bëjnë faqen tënde të sigurt me https), migrime falas nëse vijnë nga një ofrues tjetër, rezervë falas, dhe shumë më tepër.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e karakteristikave të tyre më të mira:

mbështetur: Mbështetni 24/7 me bazë në Mbretërinë e Bashkuar në majë të gishtave tuaj, dhe kjo në një kohë kur të gjithë burimet e jashtme mbështesin për të kursyer para, ne jemi të impresionuar!

Sigurimit: Certifikata falas SSL, mbrojtje DDOS dhe virus i rregullt & skanon malware për të mbajtur gjithçka super të pastër.

Pritja jeshile: Qendra e tyre në Londër është plotësisht e mundësuar nga energjia e rinovueshme / e pastër!

Garancia e kthimit të parave 60-ditore: Vetë-shpjegues, thjesht në rast se nuk jeni të lumtur.

Speed: Duke përdorur një kombinim të SSD-ve dhe caching LiteSpeed, serverat e tyre janë shumë të shpejtë!

Sinqerisht, ne me të vërtetë na pëlqejnë ata, ata nuk janë mendjemprehtë në librin tonë. Planet e tyre kryesore të pritjes së cloud fillojnë vetëm 3.99 £ / muaj.

Hulumtim Krystal

Krystal Review – Një host në internet në Mbretërinë e Bashkuar që e mori atë të drejtë.

Simon Blackler themeloi Krystal në 2002 sepse ishte i irrituar nga shërbimet e dobëta dhe praktikat e këqija të biznesit. Aktualisht, ata kanë pritur mbi 190,000 faqe në internet dhe kanë mbi 23,000 klientë. Aktualisht, kompania është ndërmarrja më e madhe e pavarur e pritjes në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndër të tjera, kompania ofron një shumëllojshmëri produktesh dhe / ose shërbimesh, duke përfshirë hostimin në internet në Mbretërinë e Bashkuar, Reseller Hosting, UK WordPress Hosting, Mbretërinë e Bashkuar në Word, WordPress, Cloud VPS dhe Dedicated Server. Ata kanë mbi 15 vjet përvojë në biznes dhe kanë fituar vetë një vend në listën tonë të lartë të pritjes në internet.

Krystal krenohet të jetë përgjegjës për mjedisin. Ata përdorin 100% energji të rinovueshme në të gjitha vendet e tyre. Ata besojnë se janë të sinqertë, të përgjegjshëm dhe të besueshëm ndaj klientëve të tyre duke i vendosur ata përpara çdo gjëje tjetër, përfshirë fitimet.

Ata kanë pritur shumë bamirësi falas dhe deri më sot, ata kanë mbështetur gjithsej 167. Ka ditë kur ata madje kanë dhuruar çdo qindarkë të vetme që kanë bërë për të mbështetur shkaqe të tilla si Comic Relief.

Çmimeve

Krystal ofron tre lloje të shërbimeve të mbajtjes së cloud. Këto pako janë emëruar Amethyst, Topaz, dhe Ruby.

Mimet e hostit Krystal

Plani më i lirë i Krystal është quajtur Amethyst dhe kushton 3.99 GBP në muaj pa përfshirë. TVSH. Nëse keni zgjedhur një mënyrë vjetore të pagesës, ju mund të merrni shërbime pritëse me vlerë 2 muaj falas. Plus, nëse cikli juaj i faturimit është çdo 3 vjet, ju mund të merrni shërbime pritëse me vlerë prej 1 viti falas.

Plani themelor ju jep një hapësirë ​​totale në disk prej 5 GB. Ai përdor disqe të gjendjes së ngurtë që do të thotë që faqja juaj e internetit do të ngarkojë më shpejt në krahasim me disqet tradicionale.

Me paketën Ametist, ju mund të keni 2 faqe në 1 llogari pritës. Ju gjithashtu mund të keni një numër të pakufizuar nënfushash. Ju jepet gjithashtu një bandë e pakufizuar e bandës që ju lejon të kujdeseni për mijëra ose miliona shikues në ditë. Ju nuk tarifoheni shtesë nëse shumë përdorues hyjnë në faqet e internetit tuaj në një moment në kohë.

Kutitë postare janë gjithashtu të pakufizuara. Kështu, ju mund të keni llogari të shumëfishta me email për shumë njerëz ose departamente të faqes tuaj të internetit. Karakteristikat e postës elektronike përfshijnë përcjellës të pakufizuar dhe të gjitha postat elektronike. Plus, ju keni një shërbim anti-spam nga SpamExperts. Listat e postës dhe autovendërprerësit gjithashtu mbështeten. Ju lejohet vetëm një kufi dërgimi deri në 500 postë elektronike në orë.

Plani Ametist është optimizuar për aplikacione të ndryshme në internet. Këto përfshijnë WordPress, Joomla! Drupal, OpenCart, PrestaShop, Concrete5 dhe phpBB. Masat e sigurisë janë marrë gjithashtu për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga krimi në internet. Këto masa përfshijnë skanime javore të sigurisë, autentifikim me dy faktorë dhe një firewall gjithëpërfshirës, ​​ndër të tjera. Bllokimi i adresave IP ju lejon të parandaloni adresa të caktuara IP nga hyrja në përmbajtjen tuaj.

Kur bëhet fjalë për zhvillimin, PHP, Perl dhe Python janë mbështetur. Krijimi i kopjeve rezervë bëhet javore dhe mujore dhe ruhen jashtë serverit. Plus, ju jepen çertifikata falas të pakufizuara SSL. Kjo do të thotë që ju mund të siguroni uebfaqen tuaj dhe informacionin e ndjeshëm që ai përmban dhe / ose trajton.

Ju gjithashtu mund të krijoni faqe të personalizuara të gabimeve 404 dhe 500. Kjo mund të jetë e mirë për SEO dhe konvertimet pasi mund të krijoni një faqe të personalizuar që ridrejton shikuesit në një faqe përkatëse në faqen tuaj. Në vend që të godisni butonin e pasëm dhe ta lini plotësisht faqen tuaj, shikuesit do të jenë më të detyruar të vizitojnë faqet e tjera të faqes tuaj dhe të qëndrojnë më gjatë.

Garancia në kohë është 99.99%. Kjo do të thotë që në uebfaqen tuaj nuk do të keni përvojë joproduktive në shumicën e rasteve. Nuk ka tarifë konfigurimi dhe ju keni një garanci 60-ditore të kthimit të parave.

Opsionet e mbështetjes

Kompania ju jep shumë mundësi për mbështetjen e klientit. Këto përfshijnë si më poshtë:

  • Faqja e statusit të shërbimit,
  • Udhëzues Vetë-Ndihmës,
  • Bisedë live në internet,
  • Paraqitjet e biletave, dhe
  • Mbështetje telefonike

Faqja e statusit të shërbimit të tyre ju jep detaje në lidhje me statusin e tanishëm të rrjetit. Përfshihet gjithashtu statusi i serverit të Shërbimeve Core, Cloud Hosting, Hosting Business dhe Reseller Hosting. Për të ditur nëse sistemet janë funksionale apo jo, kjo është faqja që duhet të vizitoni.

Udhëzuesit e Vetë-Ndihmës janë të ngjashëm me një bazë të njohurive ku merrni mësime që do t’ju ndihmojnë të menaxhoni produktet dhe / shërbimet që keni përfituar. Mbështetja në internet për bisedë të drejtpërdrejtë është në dispozicion 24/7 ndërsa mbështetja telefonike është në dispozicion nga e hëna në të premte nga 9 e mëngjesit deri në 8 të darkës.

Shqyrtimet e sistemit të mbështetjes së klientit të Krystal janë jashtëzakonisht pozitive. Shumica e njerëzve thonë se ata tejkalojnë detyrën për të ndihmuar klientët e tyre. Ata janë shumë efikas kur bëhet fjalë për sigurimin e asaj që u duhet klientëve të tyre. Shërbimi shihet si vazhdimisht i shpejtë dhe i dobishëm.

Krystal krenohet me veten për të qenë një kompani e pavarur e ndryshme nga ofruesit e tjerë të pritjes së emrave të mëdhenj. Ai jeton sipas premtimit të tij për të ofruar 100% shërbim të shpejtë dhe efikas të mbështetjes së klientit.

rekuizitë

Të zgjedhësh për shërbimet e Krystal ka një numër avantazhesh. Më poshtë janë disa prej tyre:

Ndërtues falas i faqes në internet

Nëse nuk keni aftësi programimi, prapëseprapë mund të krijoni një faqe interneti profesionale brenda pak minutash me ndërtuesin e tyre falas të internetit. Ato ofrojnë modele plotësisht të përgjegjshme, që do të thotë që faqja juaj e internetit do të përshtatet si me desktopin ashtu edhe me pajisjet mobile. Pasja e një uebsajti miqësor për celularin gjithashtu do t’ju ndihmojë me renditjen pasi motorët e kërkimit si Google u zhvendosën në një indeks të parë celular duke favorizuar faqet me përgjegjësi celularë mbi ato që nuk përgjigjen.

Shtytës të ngurtë (SSD)

Ata përdorin disqe të gjendjes së ngurtë për hapësirën e diskut. Kjo do të thotë që ju të transferoni të dhënat më shpejt në krahasim me disqet tradicionale. Nëse faqja juaj e internetit është më e shpejtë, përvoja e përdoruesit është përmirësuar dhe çon në më shumë blerje. Kjo gjithashtu mund të ndikojë në SEO tuaj. Uebfaqet më të shpejtë favorizohen nga motorët e kërkimit si Google, Yahoo! Dhe Bing.

Rezervime falas

Ju jepen kopje rezervë falas javore dhe mujore me Paketën Pritëse të Ametistit. Kjo është e dobishme kur faqja juaj papritmas bëhet e korruptuar. Ju mund ta rregulloni problemin duke rivendosur faqen tuaj duke përdorur një kopje rezervë.

Garancia e kthimit të parave 60-ditore

Ata kanë një garanci shumë bujare për 60 ditë kthim të parave. Ata patjetër që kanë një ofertë më të mirë në krahasim me ofruesit e tjerë të pritjes që ofrojnë vetëm një garanci 30-ditore. Nëse nuk jeni të kënaqur me produktet dhe / ose shërbimet e tyre, mund t’i merrni paratë tuaja.

Shërbimi yjor i klientit

Kutitë postare të pakufizuara

Me paketën Ametisti vijnë kuti postare të pakufizuara. Kjo do të thotë që ju mund të jepni departamente të ndryshme të faqes suaj të internetit me llogaritë e tyre të postës elektronike. Ju nuk duhet të paguani ekstra vetëm për t’u dhënë të gjithëve llogaritë e tyre të postës, të emërtuara në faqen tuaj të internetit.

Mbështet aplikacione të shumëfishta

Produktet dhe shërbimet pritëse të Krystal janë optimizuar plotësisht për aplikacionet në internet si WordPress, OpenCart, Joomla !, PrestaShop, Drupal, Concrete5 dhe phpBB. Për më tepër, ata mbështesin PHP, Perl, Python dhe Ruby on Rails.

Karakteristikat e sigurisë

Ju pajisen skanimet e sigurisë javore për t’u siguruar që jeni i mbrojtur nga krimet në internet. Skanimi me qëllim të keq në kohë reale është gjithashtu i disponueshëm. Një firewall gjithëpërfshirës mbron gjithashtu faqen tuaj nga hakerat. Autentifikimi me dy faktorë gjithashtu siguron që vetëm përdoruesit e autorizuar mund të hyjnë në sit dhe të dhënat e tij.

Bandwidth i pakufizuar

Nëse keni miliona shikues në ditë, nuk do të duhet të paguani një tarifë të tepruar. Me një bandë të pakufizuar, vjen mundësia për të kujdesur shikuesit e shumtë në një sekondë të ndarë.

Cons

Nëse duhet të gjejmë një pikë negative, është ndoshta hapësira e diskut.

Hapësirë ​​disku 5 GB

Shumë web hosta ju japin hapësirë ​​të pakufizuar në disk këto ditë … megjithëse ato kompani e dinë mjaft mirë se shumica e faqeve nuk do t’i kalojnë kurrë 1 GB … prandaj mendoj se varet nëse planifikoni të ndërtoni një dyqan produktesh shumë-mijëshe, ose vetem nje blog / sit biznesi / etj.

përfundim

Ne e duam seriozisht Krystal dhe do të dëshironim që t’i provoni. Planet e tyre janë të mbushura me karakteristika që ju patjetër do t’ju duhen në krijimin dhe menaxhimin e faqes tuaj. Plus, ata kanë një sistem të shkëlqyeshëm të mbështetjes së klientit që gjithmonë e ka shpinën në rast se keni nevojë për ndihmë.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Data Date 2018-07-26Kërkuar artikullin KrystalAuthor Vlerësimi 51star1star1star1star1starEmri i produktit KrystalPrice
3.99 GBP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author