Rishikimi i mesfazës

Logoja e mesfazës

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 2.78 / mo

Midfaza: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (goxha të gjithë ne)

Me pak fjalë, ne nuk ju rekomandojmë Midphase (përveç nëse nuk jeni me një buxhet super të vogël), për disa arsye me kryesore që janë siguria dhe shpejtësia e ngarkimit. Ata janë të lirë, gjë që është e mirë, por nëse doni të drejtoni ndonjë biznes të ligjshëm që ka nevojë për një sit të shpejtë, ka shumë alternativa më të mira atje.

Sigurimit: Pasja e një çertifikate SSL (https, një sit i sigurt) është një gjë e domosdoshme këto ditë, pa dyshim që Google favorizon faqet https, dhe Chrome duke etiketuar në mënyrë aktive faqet jo të sigurta si “jo të sigurta” … Certifikatat Thelbësore SSL janë në të vërtetë falas këto ditë, sepse ato ‘ janë kaq të rëndësishme. Shumica e ushtrive e ofrojnë këtë gjithashtu falas, sepse është e thjeshtë për t’u integruar. Sidoqoftë, me Midfazën, do të duhet të regjistroheni në një plan “biznesi” për të marrë një certifikatë falas SSL …

Shpejtësia e ngarkimit: Padyshim jo optimale këtu, ndërsa shumica e vlerësimeve të përdoruesve duket se janë në anën neutrale / pozitive … ajo që bie në sy është theksi në faqet e internetit të ngadalta … por që vjen me një pritje super të lirë, kështu që nuk mund të prisni shumë.

Pra, ajo që ne po themi në të vërtetë është … ka shumë hoste në internet atje që janë më mirë në çdo gjë (nga siguria, deri tek mbështetja dhe performanca). Ne sugjerojmë të kontrolloni krahasimin tonë më të mirë të pritjes.

Nëse jeni ende të interesuar në Midfase, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Hulumtim i mesfazës

Rishikimi i Hosting MidPhase

Një hyrje në mesfazë

MidPhase u themelua në vitin 1998 nga Daniel L. Ushman, Zachary D., dhe Zak Boca. Selia e kompanisë është e vendosur në Salt Lake City, Juta. Ata kanë ekipe në vende të shumta në të gjithë botën, siç janë SH.B.A., Britania e Madhe, Ukraina dhe India.

Në vitin 2007 MidPhase u ble nga UK2 Group. Kjo e fundit është një kompani që ofron shërbime të Internetit dhe është me qendër në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjithashtu zotëron kompani të tjera pritëse si WestHost dhe VI.net. MidPhase u nominua për Rmimin HostReview Readers Choice Choice në 2010.

Çmimeve

MidPhase ju siguron tre lloje të ndryshme të paketave të mbajtjes në internet. Këta quhen Personal, Profesional dhe Biznes. Planet e përmendura mund të shihen më poshtë:

Plani më i lirë quhet Thelbësor dhe kushton 3,48 dollarë në muaj nëse vendosni një kontratë 1-, 2-, ose 3-vjeçare. Edhe pse çmimi në fjalë është vetëm një çmim promovues. Plani do t’ju kushtojë 7,95 USD dhe 6,95 USD në muaj, nëse merrni përkatësisht kontratat mujore dhe 3-mujore.

Një fushë është e mundur vetëm me planin Themelor. Nënfushat janë të kufizuara vetëm në një për llogarinë pritëse. Megjithëse me planin e përmendur, mund të keni hapësirë ​​të pakufizuar në internet. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse duhet të vendosni imazhe dhe video me rezolucion të lartë në faqen tuaj të internetit. Ju nuk jeni të kufizuar nga sasia e hapësirës që keni, kështu që ju mund të vendosni lirshëm çdo skedar që dëshironi brenda llogarisë tuaj të pritjes.

Ju jepet gjithashtu një bandë e pakufizuar. Kjo i referohet transferimit të pakufizuar të të dhënave midis serverit dhe pajisjes që kërkon përmbajtje në internet. Kjo do të thotë, ju mund të keni një sasi të pakufizuar trafiku dhe nuk do të duhet të paguani shtesë nëse shkoni përtej sasisë së zakonshme të trafikut që përjetoni.

Nëse vendosni planin vjetor, mund të merrni një domain falas. Kjo do të vlejë vetëm për fushën kryesore. Regjistrimi i domenit është i kufizuar gjithashtu në zgjerimet .com, .org, .net, .us, .biz, dhe .org. Ju pajiset një panel kontrolli për të gjitha qëllimet që ju lejon të menaxhoni llogaritë pritëse, adresat e postës elektronike dhe informacionin e faturimit, ndër të tjera.

Vendosja e llogarisë tuaj është falas. Kjo mund të ju kursejë rreth 10,00 USD. Jo keq, apo jo? Pakoja vjen me Softaculous, një instalues ​​i aplikacioneve që ju lejon të instaloni qindra aplikime me vetëm disa klikime.

Llogaritë e postës elektronike janë të pakufizuara. Kjo do të thotë, secili person përgjegjës për një departament të ndryshëm të faqes tuaj të internetit mund të ketë llogarinë e tij / saj. Ju kursen ju disa dollarë duke paguar për një ofrues tjetër të mbajtjes së postës elektronike. Ajo vjen me karakteristika të tilla si alias me email, përcjellës të postës elektronike dhe përgjigje automatike. Ajo gjithashtu vjen me mbrojtje kundër spamit dhe anti-virus për mbrojtje kundër sulmeve me qëllim të keq.

Ju mund të merrni më shumë informacione në lidhje me faqen tuaj te internetit përmes veçorive të statistikave të tyre në internet. Webalizer, një program i analizës së faqeve në internet, është në dispozicion me paketën më të lirë. Ky mjet raporton statistika të tilla si hitet, vizitat, referuesit dhe vendi i origjinës së vizitorëve. Përfshihet gjithashtu një mjet tjetër i raportimit të analizave në internet, AWStats.

PHP 7, Python, Perl-CGI dhe Ruby On Rails janë mbështetur nga plani i përmendur. ImageMagick 5+ gjithashtu mbështetet. Ata kanë një garanci në kohë 99,99%. Kjo do të thotë, faqja juaj e internetit është më e madhe e kohës dhe joproduktive do të ndodhin “rrallë”.

Më në fund, ata kanë një garanci për 30 ditë kthim parash. Edhe pse, kjo përjashton emrat e domain-it dhe është i zbatueshëm vetëm nëse anulimi ndodh brenda 30 ditëve nga dita e shitjes. Nëse thjesht po provoni produktet dhe shërbimet e tyre, mund të merrni një rimbursim të plotë për sa kohë që plotësoni afatin dhe kushtet e garancisë në fjalë.

Opsionet e mbështetjes

Ka mundësi të ndryshme që mund të përdorni për të marrë ndihmën që ju nevojitet. Përfshirë më poshtë janë këto mundësi:

  • Faqja e statusit të shërbimit
  • Njohuri baze
  • Dorëzimi i biletave
  • Bisedë live në internet
  • Mbështetje telefonike

Faqja e Statusit të Shërbimit ju jep informacione në kohë reale për statusin e shërbimeve të tyre. Këto përfshijnë informacione mbi Sistemet e tyre Kryesore, Panelet e Kontrollit dhe serverët e pritjes. Incidentet e kaluara janë përfshirë këtu gjithashtu. Mirëmbajtja e planifikuar e ardhshme do të postohet edhe këtu.

Baza e njohurive përmban tema të ndryshme që mund t’i kontrolloni në mënyrë që të vendosni dhe menaxhoni produktet dhe shërbimet që keni përfituar me MidPhase. Nëse mendoni se problemi juaj është i thjeshtë, thjesht mund të shikoni Baza e njohurive për informacion. Edhe pse, nëse problemi juaj nuk mund të zgjidhet nga Baza e njohurive, ju duhet të zgjidhni për bisedën e tyre live, mbështetjen e telefonit dhe veçoritë e paraqitjes së biletave.

Ekipi i tyre i ndihmës teknike është në dispozicion 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Ju gjithashtu mund të paraqisni një biletë që është gjithashtu në dispozicion 24/7. Karakteristika e tyre e bisedave të drejtpërdrejta përdoret kryesisht për shitje dhe është në dispozicion nga e hëna deri të premten, nga 8 e mëngjesit deri në 17:00, Mountain Time.

rekuizitë

Ka disa avantazhe për të punuar me MidPhase. Këto janë përfshirë më poshtë:

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Ju jepet një sasi e pakufizuar hapësirë ​​në internet. Kjo mund të jetë shumë e dobishme nëse duhet të vendosni skedarë të mëdhenj brenda faqes tuaj të internetit. Imazhet dhe videot mund të vendosen pa hezitim. Ju nuk duhet të merrni një plan më të shtrenjtë vetëm për të marrë hapësirë ​​shtesë në internet. Spacedo hapësirë ​​që ju nevojitet është në dispozicion.

Domain falas

Nëse vendosni planin vjetor, ju merrni një domain falas. Kjo kursen portofolin tuaj disa dollarë. Shumë i dobishëm nëse sapo po filloni dhe nuk keni ende një emër domain. Zgjatjet e domenit janë të kufizuara në .com, .org, .net, .us, .biz dhe .org. Nëse jeni duke menduar për një shtrirje tjetër, atëherë thjesht mund ta merrni atë nga një ofrues tjetër.

Cons

Shpejtësitë e ngarkimit të ngadaltë

Shpejtësitë e ngarkimit të faqes në internet të MidPhase janë të ngadalta në krahasim me mesataren. Actuallyshtë në të vërtetë e qartë. Ata nuk reklamojnë SSD ose teknologji caching. Ata nuk reklamojnë duke përdorur serverët LiteSpeed. Anydo gjë që lidhet me përmirësimin e shpejtësisë nuk mund të shihet në faqen e tyre të internetit.

Shpejtësia e dobët e ngarkimit në uebfaqe çon në përvojë të dobët të përdoruesit. Kjo, nga ana tjetër, çon në shndërrime më të ulëta. Shpejtësia e ngadaltë e ngarkimit nënkupton edhe renditjen më të ulët në motorët e kërkimit. Google favorizon faqet që ngarkojnë më shpejt mbi ata që ngarkojnë më ngadalë.

Asnjë Certifikatë SSL Falas

Nuk ju jepet një çertifikatë falas SSL me planin më të lirë. Një çertifikatë SSL është e rëndësishme në mbrojtjen e informacionit të ndjeshëm (p.sh. detajet e kartës së kreditit) që faqja juaj e internetit përmban. Plus, është një bonus në përmirësimin e renditjes së motorit tuaj të kërkimit pasi Google favorizon faqet në HTTPS mbi faqet në HTTP.

Një çertifikatë falas SSL është në dispozicion vetëm nëse vendosni paketën vjetore të planit të biznesit. Kjo do t’ju kushtojë 4.38 USD në muaj. Në një kontratë një vjeçare, ju duhet të hedhni poshtë 52.56 dollarë përpara. Pricesmimet e përmendura janë vetëm çmime aktuale promovuese. Sigurohuni që të lexoni termat dhe kushtet e tyre për të qenë të vetëdijshëm për atë që po hyni.

përfundim

Siç u përmend në hyrje, nëse jeni në buxhet dhe thjesht duhet të filloni një blog, Midfaza mund të funksionojë padyshim për ju… por nëse keni nevojë për ndonjë gjë më shumë se kaq si https, shpejtësi të shpejtë të ngarkimit, etj… ne ju rekomandojmë të kërkoni ofruesit e pritjes alternative.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Data Date 2018-08-31Mbledhja e artikullit të shqyrtuarAuthor Vlerësimi 31star1star1stargrigriEmri i produktit MidphasePrice
2.78 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author