Rishikimi i hostPapa

Logoja e hostPapa

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
CAD 3.36 $ / hënë – AUD $ 3.36 / muaj – 3.95 $ / muaj

Ky përmbledhje është përqendruar në HostPapa si një host në internet për Kanada, por shumica e vlerësimit vlen gjithashtu nëse po kërkoni t’i përdorni ato për një vend tjetër. HostPapa është përmes dhe përmes kanadezve, selitë e tyre dhe qendrat e të dhënave janë të dy në Toronto, dhe ata ngarkojnë në CAD (e cila është e vështirë për të gjetur këto ditë, pasi shumica e pritësve të internetit tarifojnë në USD). Ne me kënaqësi i rekomandojmë ata si një ofrues të shkëlqyeshëm të mbajtjes së faqeve në internet për Kanada (Megjithëse ato janë zakonisht një zgjedhje e shkëlqyeshme për çdo vend me të vërtetë)!

Ne përgjithësisht shikojmë në 4 aspektet e mëposhtme të një host në internet për të përcaktuar cilësinë e tij të përgjithshme: Lehtësia e përdorimit, Shpejtësia (në një nivel global), Mbështetja dhe Uptime. HostPapa shënoi shumë lartë në të gjitha pikët!

Arsyet për të zgjedhur HostPapa

Le të fillojmë me ato që konsiderojmë tiparet më të mira të HostPapa, ato që menjëherë u japin atyre avantazhin e konkurrencës. Për shumicën e njerëzve që kërkojnë një pritës të mirë në internet, përmbledhja e shpejtë e mëposhtme është e mjaftueshme për t’i bindur ata që HostPapa është ai që duhet të shkojë me të.

 1. Serverat në Kanada: Për shumë njerëz, kjo është pika më e rëndësishme e vendimit. Pjesa më e madhe e faqeve të internetit që reklamojnë si pritës të internetit “Kanadezë”, kanë vetëm serverë në SH.B.A. HostPapa në të vërtetë ka serverë në Kanada (Toronto të jetë specifik), që do të thotë më pak kohë ngarkimi për një audiencë kanadeze.
 2. Mbështetje 24/7: Shumë e dobishme, dhe kjo është përmes telefonit, bisedës dhe biletave, zgjedhja është e juaja. Ata madje ofrojnë seanca një-për-një 30-minutëshe për t’ju ndihmuar të vendoseni siç duhet.
 3. Shumë sende falas: Emri i domain falas, certifikatat falas SSL, integrimi falas CDN, migracioni falas në internet… ne e duam atë!
 4. Garancia e kthimit të parave 30-ditore: Jo i lumtur për ndonjë arsye? Nuk ka problem, nuk keni asgjë për të humbur.
 5. Shumë hapësirë ​​e diskut: Plani i tyre themelor vjen me 100 GB, mjaftueshëm për të furnizuar një dyqan të madh të tregtisë elektronike … nuk do të mbaroni hapësirën e diskut në çdo kohë së shpejti.

Trulyshtë me të vërtetë një inteligjent. Sa për kostot, ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon nga vetëm CAD 3.36 $ / muaj!

Hulumtim pritës për hostPapa

Rishikimi i hostPapa

HostPapa është një kompani e mbajtur private që përqendrohet në ofrimin e shërbimeve të pritjes përfshirë serverët e përbashkët, shitësin dhe virtualen private (VPS). Kompania është themeluar në vitin 2006 nga Jamie Opalchuk. Selia kryesore e tyre është me qendër në Kanada me shumicën e klientëve të tyre që banojnë në Kanada gjithashtu.

HostPapa e merr seriozisht përgjegjësinë e korporatës. Ata janë një nga kompanitë e para kanadeze të web hosting që bëri një angazhim për të gjelbër. Ata marrin masa për mbrojtjen e mjedisit duke përdorur 100% energji të rinovueshme të gjelbër. Serverët e tyre në internet, hapësirat e zyrave dhe qendrat e të dhënave janë të gjithë të mundësuar nga energjia e rinovueshme.

Kompania ka fituar dy çmime të korporatave dhe industrisë. Ata kanë një akreditim nga Better Business Bureau (BBB). Nga 2013-2016, ata fituan një çmim nga Fitimi 500 si një nga kompanitë më të shpejtë në rritje të Kanadasë.

Çmimeve

Ne do të kalojmë në planet më poshtë, do të vini re se çmimet janë më të larta këtu … kjo është çmimi normal që ka HostPapa, por duke kaluar një nga lidhjet e mia të rishikimit, mund të kapni një plan për vetëm 3.36 dollarë. Tani, le të kemi vështirësi, HostPapa siguron tre lloje të Planeve të Pritjes së Uebit. Këto quhen “Starter”, “Business” dhe “Business Pro”.

HostPapa Web Hosting

Plani më i lirë i Starter kushton 3,95 CAD në muaj nëse paguani për 36 muaj përpara. Sidoqoftë, do t’ju kushtojë CAD 4,95 dhe 5,95 CAD në muaj nëse paguani përkatësisht të paktën 24 muaj dhe 12 muaj. Me planet e tyre, ju nuk mund të zgjidhni një mënyrë pagese për muaj.

Plani Fillestar ju jep mundësinë për të pritur dy faqe në internet në llogarinë tuaj të pritjes. Plus, ata ju ofrojnë hapësirë ​​ruajtjeje me vlerë 100 GB. Gjëja e mirë për këtë është që ata ofrojnë një bandë të pakufizuar. Kjo do të thotë, ju mund të transferoni të dhëna të pakufizuara nga serveri në pajisjen që kërkon të dhënat. Plani më i lirë gjithashtu ju siguron një regjistrim falas të emrit të domain nëse vendosni për plane që janë 12 muaj ose më gjatë.

HostPapa ju jep mundësinë për të ndërtuar një faqe në internet brenda pak minutash me ndërtuesin e saj të internetit për përdorim të thjeshtë. Ju nuk keni nevojë për ndonjë përvojë të kodimit ose të projektimit për të ndërtuar faqen tuaj të internetit. Ajo ka një aftësi tërheqëse dhe tërheqëse dhe ju siguron një larmi widget dhe aplikacionesh. Për më tepër, ato ofrojnë qindra modele mahnitëse në internet të përshtatshme për një shumëllojshmëri të niches. Ato ofrojnë panele kontrolli miqësore për përdoruesit dhe pultet e HostPapa për të menaxhuar të gjitha produktet dhe / ose shërbimet që keni përfituar.

Nëse i doni faqet e internetit me bazë WordPress, atëherë HostPapa është kompania pritëse për ju. Mund të instaloni më shumë se 400 aplikacione me veçori instalimi me një klik. Këto aplikacione përfshijnë WordPress, Joomla dhe një larmi mjetesh të biznesit të vogël.

Nëse doni të migroni në faqen tuaj të internetit, HostPapa do t’ju ndihmojë të bëni atë falas. Dhe nëse faqja juaj e internetit merret me informacione të ndjeshme, kompania gjithashtu siguron një SSL të Lehtë të Encryptit. Kjo është e mirë për të mbrojtur informacionin e ndjeshëm dhe për të përmirësuar renditjen e faqes suaj të internetit në motorët e kërkimit si Google, Yahoo !, dhe Bing.

Përvoja e përdoruesit është bërë më e mirë pasi HostPapa siguron performancë të zgjeruar të uebfaqes përmes një kombinimi të rrjeteve mahnitëse të shpërndarjes Cloudflare dhe serverëve SuperMicro. Përmes serverëve të tyre të fuqishëm, përdoruesit nuk do të kenë vonesa të përvojës dhe nuk do të vënë re indikacione për punën e dobët të faqes në internet. Për më tepër, ata premtojnë një kohë të gjatë 99,99% e cila ju ndihmon të shmangni rrëzimet në internet dhe joproduktive.

Opsionet e mbështetjes

E pabesueshme siç mund të duket, HostPapa ju ofron pothuajse të gjitha opsionet për mbështetjen e klientit:

 • Mund t’i telefononi përmes telefonit,
 • Mund të dërgoni një letër faksi,
 • Ju mund t’i porosisni ato përmes emailit,
 • Ju mund t’i kontaktoni ata përmes mbështetjes së bisedës live,
 • Ju mund të zgjidhni një bazë mësimi për vetë-ndihmë dhe mësime video,
 • Ju mund të hipni në një webinar të përjavshëm për më shumë njohuri,
 • Ju mund të kontrolloni statusin e rrjetit përmes faqes së internetit të tyre, dhe
 • Ju mund të zgjidhni një sesion trajnimi falas dhe ekskluziv video-me-një me një ekspert nga HostPapa.

Baza e njohurive për ndihmën e kompanisë dhe mësimet video janë të mjaftueshme për t’ju ndihmuar të mësoni se si të merrni faqen tuaj dhe të drejtuar. Ata krenohen në ofrimin e shërbimit të mbështetjes së klientit 24 × 7 përmes postës elektronike, dorëzimit të biletave të mbështetjes, bisedës live, telefonit dhe faksit.

Një gjë unike në lidhje me HostPapa është ofrimi i tyre i një faqe në internet që përfshin Statusin e Rrjetit të kompanisë. Në statusin e tyre të rrjetit, ju jeni në gjendje të kontrolloni nëse kompania po përjeton ndërprerje të shërbimit, ndërprerje të shërbimit dhe çështje të ndryshme me produktet dhe / ose shërbimet e tyre.

Për shembull, mund të kontrolloni nëse ka ndonjë problem me Shërbimet FTP, Panelet e Kontrollit DNS, Shërbimet e Dorëzimit të Postës, Shërbimet e Baza e të Dhënave të MySQL dhe të ngjashme. Faqja e tyre e statusit të rrjetit gjithashtu përfshin oraret e mirëmbajtjes së planifikuar. Të gjitha këto janë shumë të dobishme për pronarët e faqeve të internetit si ju. Kjo ju lejon të planifikoni dhe të mendoni para kohe kur bëhet fjalë për faqen tuaj të internetit.

Kur bëhet fjalë për rishikime, HostPapa është një fitues i qartë. Shumica e përdoruesve përjetuan mbështetje të shkëlqyeshme të klientëve që ofruan udhëzime për zgjidhjen e problemeve sipas nevojave të tyre. Pothuajse në çdo përmbledhje thuhej që ekipi mbështetës është shumë profesional dhe në kohë. Dhe disa madje thonë se ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve tejkaloi pritjet e përdoruesve.

rekuizitë

Regjistrimi me HostPapa ka avantazhe të qarta. Këtu janë disa prej tyre:

Regjistrim falas i domenit

Nëse vendosni për plane që paguhen 12 muaj (ose më shumë) paraprakisht, mund të merrni një regjistrim falas të domain. Kjo do të thotë, ju mund të krijoni emrin tuaj të domain falas. Kjo mund t’ju kursejë disa dollarë pasi nuk keni nevojë të paguani për emrin e domain-it të faqes suaj të internetit.

Bandwidth i pakufizuar

Kur në uebfaqen tuaj merrni mijëra apo edhe miliona përdorues në ditë, do t’ju duhet një sasi e madhe e bandës. Me Planin e Fillimit të HostPapa, ju merrni gjerësi të pakufizuar të bandës duke ju lejuar të akomodoni përdorues të shumtë të faqes në internet gjatë gjithë ditës.

Le të Encrypt SSL

Përdoruesit po bëhen më të sigurt sot. Kriptimi i faqes në internet dhe siguria janë bërë një bazë e zakonshme për shumicën e pronarëve të faqeve të internetit. HostPapa ju jep një Encrypt SSL të Lehtë duke e bërë faqen tuaj më të sigurt. Ju jeni në gjendje të mbroni informacionin e ndjeshëm të përdoruesve tuaj kur vendosni për këtë funksion.

Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit

Një shërbim mahnitës për mbështetjen e klientëve ofrohet nga HostPapa. Përveç opsioneve të shumta për t’i kontaktuar ata për mbështetje të klasës së lartë, gjithashtu mund të zgjidhni një sesion trajnimi falas për një. Kjo mund të jetë shumë e vlefshme, veçanërisht nëse nuk i dini litarët e web hosting-it dhe menaxhimin e cPanel.

Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Asnjë pyetje e bërë. Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre, ata ju sigurojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave. Kjo është e dobishme për fillestarët atje, të cilët janë duke provuar shumë ofrues të pritjes së hosteve para se të angazhohen për një kompani të vetme.

1-Klikoni në Instalimin e Aplikacioneve

Me ndërfaqen e tyre, ju jeni në gjendje të instaloni shumë aplikime duke zgjedhur nga mbi 400 mjete në dispozicion. Mjetet e biznesit të vogël përfshihen në paketë dhe ato vijnë edhe me WordPress dhe Joomla. Nëse nuk keni përvojën e kodimit, atëherë përdorimi i veçorive të instalimit me 1 klik mund të ju ndihmojë përfundimisht të ndërtoni faqet e internetit tuaj.

Cons

Asnjë Llogari Email në planin themelor

Plani Fillestar nuk ju siguron kuti postare për faqen tuaj të internetit. Kështu, ju duhet të vendosni për planin tjetër për të marrë llogari të pakufizuara të postës elektronike. Plani fillestar mund të mos jetë për ju veçanërisht nëse keni nevojë për një llogari email në emrin e domain (p.sh.. [email protected]).

përfundim

Duke imituar përmbledhjen në krye, HostPapa është padyshim një zgjedhje e shkëlqyeshme, e rekomanduar shumë. Serverë të shpejtë në Kanada, çmimet e CAD, mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, SHQ në Toronto … është një ndërhyrje e shpejtë!

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date 2019-11-23Vende e Artikullit të ShqyrtuarPapaAuthor Vlerësimi 51star1star1star1star1starEmri i Produktit HostPapaPrice
CAD 3.36

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author