Rishikimi i hostingerit

Logoja e hostingerit

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
USD 0,99 / muaj, GBP £ 0.80 / muaj

Me ngut? Këtu është përmbledhja e shpejtë!

Me pak fjalë, ne rekomandojmë patjetër Hostinger! Ata ofrojnë pritje me cilësi të lartë në një pjesë të çmimit në krahasim me konkurrencën e tyre. Ata gjithashtu kanë një rrjet global të serverëve, mbështetje të madhe, dhe procesin më të mirë të bordit që kemi parë në një host deri më tani!

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e karakteristikave të tyre më të mira:

�� Shumë e përballueshme: Plani i tyre më i përballueshëm i hostimit është me të vërtetë i lirë, dhe në të vërtetë vjen me fuqi dhe veçori të mjaftueshme për t’ju lejuar të presni blogun tuaj mesatar ose faqen e biznesit pa asnjë problem, është mjaft mbresëlënëse!

Support Mbështetje e shkëlqyeshme: ’Shtë atje për ju 24/7/365, dhe vlerësimet e përdoruesve të mbështetjes së tyre janë me të vërtetë të mira në krahasim me ato që ne zakonisht shohim … gjëra të mira! Oh, dhe mbështetja e tyre është shumëgjuhëshe (20+ gjuhë !!)

Reach Arritja globale: Ata kanë qendra të të dhënave në të gjithë botën për performancën maksimale.

Guarantee 30 ditë garanci për kthimin e parave: Vetë-shpjegues, mjaft në rastin

Sinqerisht, ne me të vërtetë na pëlqejnë ata, ata janë një inteligjent!

Hulumtim hostinger

Rishikimi i hostingerit

Udhëtimi i ndërmarrjes filloi në 2004 në Kaunas, Lituani. Ata u nisën me emrin Hosting Media. Deri në vitin 2011, Media Hosting u riemërua si Hostinger. Akreditimi i tyre ICANN u dha në vitin 2014.

Deri në janar 2017, Hostinger ka shërbyer 29 milion klientë që përfshijnë 178 vende. Sipas kompanisë, ata marrin rreth 15,000 regjistrime në ditë që është rreth 1 klient çdo 5 sekonda.

Ato ofrojnë produkte dhe shërbime të ndryshme përfshirë Web Hosting, Business Hosting, VPS Hosting dhe Regjistrim Domain. Serverët e tyre janë të vendosur në SH.B.A., Singapore, Mbretëria e Bashkuar, Hollanda, Lituania, Brazili dhe Indonezia.

Çmimeve

Ndërsa ata ofrojnë shumë lloje të pritjes, ne do të përqendrohemi në planet e tyre të përbashkëta të mbajtjes në internet, pasi kjo është ajo që u nevojitet shumica e njerëzve.

Hostinger ka ndarë plane

Mimi i mësipërm është në USD, por ato kanë struktura të lokalizuara të çmimeve në varësi të vendit në të cilin jeni. Siç mund ta shihni, plani i tyre më i lirë është jashtëzakonisht i përballueshëm dhe vjen me gjithçka që ju nevojitet për të ngritur dhe funksionuar një sit. Atëherë nëse keni nevojë të rriteni, thjesht mund të shkallëzoni nga atje dhe të blini nivelin e ardhshëm, i cili lejon një numër të pakufizuar faqesh, përfshin një domen falas, më shumë burime serveri dhe kopje rezervë javore.

Sa më i lartë të shkoni në nivelet e tyre, aq më shumë burime do të merrni, kështu që më shumë fuqi mund të shtyni në faqet tuaja. Zgjidhja e tyre e Cloud Hosting me 7,45 dollarë merr tortën megjithëse, me 48x burime të akorduara, një IP të dedikuar dhe të mundësuar nga infrastruktura e Google Cloud! Hostingshtë nikoqir i fuqishëm i lartë me një kosto të përballueshme.

Ata gjithashtu ofrojnë pritje të serverit Minecraft, vetëm në rast se po kërkoni të presë botën tuaj!

Të gjitha planet vijnë me LiteSpeed ​​Cache, Përshpejtimin e WordPress (LSCWP), Cloudflare Protected Nameservers, Github Integrimi, 24/7/365 Mbështetje, Easy Builder në Uebfaqe, dhe natyrisht një Garanci të Uptime 99.9%.

dhe ata ofrojnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave nëse nuk jeni të lumtur për ndonjë arsye.

Opsionet e mbështetjes

Hostinger ju ofron mundësi të ndryshme për mbështetjen e klientit. Këto përfshijnë si më poshtë:

  • Njohuri baze
  • Tutorials
  • Biseda live

Baza e tyre e njohurive dhe tutorialet përmbajnë një larmi informacioni që mund të përdorni për të menaxhuar produktet dhe / ose shërbimet e tyre. Ju gjithashtu mund t’i përdorni ato për të zgjidhur problemet e thjeshta që mund të hasni.

Biseda live është në dispozicion 24/7, dhe është shumë mirë e integruar në të gjithë platformën e tyre, është një përvojë shumë e mirë e përdoruesit dhe përgjigjet vijnë shumë shpejt. Gjëja që ne me të vërtetë na pëlqen për mbështetjen e tyre është ajo që ata ofrojnë mbështetje shumëgjuhëshe, me mbi 20 gjuhë!

Shqyrtimet e sistemit të tyre të mbështetjes së klientëve ishin pozitive. Shumë klientë ishin shumë të kënaqur me shërbimin e tyre. Ata ishin të shpejtë për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe ata mund të zgjidhin edhe probleme komplekse. Kudos te Hostinger!

WordPress Hosting

Ne vendosëm të shtojmë këtë seksion individual në lidhje me mbajtjen e WP në këtë përmbledhje, pasi shumica e njerëzve këto ditë përdorin WordPress për të drejtuar faqet e tyre. Kur bëhet fjalë për hostimin e WordPress, Hostinger ka shtuar në disa veçori shtesë për të siguruar që çdo instalim WP të funksionojë pa probleme sa të jetë e mundur. Kjo përfshin mbështetjen e klientit që specializohet në WordPress, rritjen e sigurisë përmes partneritetit të tyre me BitNinja, versionin më të fundit të PHP natyrisht, dhe madje edhe një plugin caching WordPress të krijuar me porosi për të maksimizuar performancën.

Për zhvilluesit, ata gjithashtu përfshinë integrimin WP-CLI dhe GIT.

Planet e hostit WP

Përveç hostimit të WordPress, Hostinger gjithashtu ka një ndërtues të faqes në internet që ata e kanë nisur kohët e fundit. Quhet Zyro dhe synon ta bëjë ndërtimin e faqes në internet jashtëzakonisht të thjeshtë dhe të thjeshtë. Ajo që është me të vërtetë mbresëlënëse për Zyro është se është një krijues i faqeve në internet me karakteristika AI.

Ekziston shkruesi AI që menjëherë mund të gjenerojë tekst për faqen tuaj të re. Dhe atëherë ekziston AI Heatmap, i cili parashikon se ku do të tërhiqen sytë e vizitorëve tuaj, duke ju lejuar kështu që të zgjedhni uebfaqen tuaj për konvertime ashtu siç jeni duke e ndërtuar atë.

Ne do të themi se ata kanë arritur të krijojnë një platformë shumë intuitive dhe miqësore për përdoruesit, dhe ka disa shabllone të bukur për të zgjedhur.

Procesi i tyre i bordit

Një gjë tjetër që duhet të përmendim me të vërtetë është procesi i tyre i bordit, është absolutisht i qetë dhe super i qetë. Dhe është gjithashtu shumë. Stepdo hap derdhet në tjetrën derisa, para se ta dini, ju keni një faqe live të instaluar me WordPress të instaluar dhe të gatshëm për t’u ngarkuar nga përmbajtja dhe imazhet.

Veryshtë shumë mbresëlënëse! Ne kemi ngjitur disa pamje të mëposhtme.

Zgjedhja e temaveZgjedhja e temave

Zgjidhni konfigurimin e domenitZgjedhja e emrit të domenit

Quiz Setup - niveli i pritjesSuper i zhytur në mendime

Quiz i Konfigurimit - qëllimeProceset e personalizuara të konfigurimit

Konfigurimi - përfunduarAaaaaand bërë!

rekuizitë

Për të kapërcyer përfitimet kryesore të përdorimit të Hostinger:

  • Shumë e përballueshme
  • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
  • Shërbim i shkëlqyeshëm për mbështetjen e klientit
  • Servera të shpejtë
  • Uptime e shkëlqyeshme
  • Procesi super i lehtë i konfigurimit

përfundim

Kompania është një lojtar i shkëlqyeshëm në industrinë pritëse kur bëhet fjalë për shpejtësinë, mbështetjen, besueshmërinë dhe performancën … në thelb gjithçka që dëshironi në një ofrues pritës, ata kanë vulën tonë të miratimit!

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersReview Date 2018-08-22Vendet e Artikullit të ShqyrtuarAuthor Vlerësimi1star1star1star1star1starEmri i produktit HostingerPrice
0,99 USD

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author