Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

logoja e pritjes së lëvizjeve

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 6.39 / muaj

InMotion Hosting: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Me pak fjalë, InMotion është mjaft i mrekullueshëm, shërbimet dhe teknologjia e përdorur është me cilësi të lartë dhe mbështetja është e përgjegjshme dhe e ditur…. por, duke parë koston dhe faktin që serverët e tyre janë në SH.B.A., ka padyshim mundësi më të mira atje. Edhe nëse keni jetuar në SH.B.A. dhe faqja juaj ishte në shënjestër të një audiencë amerikane, ka akoma mundësi më të përballueshme atje … megjithëse mbetet fakti që InMotion është me të vërtetë i mirë, dhe pse ne e vlerësojmë aq të lartë!

E thënë kështu, për Kanada, e preferuara jonë është akoma GreenGeeks, ato janë super-jeshile (duke vendosur 300% të asaj që përdorin përsëri në rrjet), kanë një qendër të shpejtë rrufeje të të dhënave në Kanada (dhe SH.B.A.), dhe ato ofrojnë të njëjtat karakteristika me një çmim shumë më të përballueshëm (6,39 $ kundrejt 3,95 $, ajo shton me kalimin e kohës)! Shikoni shqyrtimin tonë të GreenGeeks.

Për të mësuar më shumë rreth Hosting InMotion, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Hulumtim Hosting InMotion

Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

Një nga kompanitë më të mëdha pritëse, InMotion Hosting filloi në 2001. ’shtë një nga disa ofruesit e mbajtjes së faqeve në internet që nuk janë në pronësi të Endurance International Group (EIG), i cili zotëron mjaft disa ofrues masivë të pritjes si HostGator, iPage, dhe Bluehost.

inMotion Hosting krenohet me ekspertë të personelit në internet që kanë një mesatare prej 4 vjet përvojë në produkte dhe / ose shërbime të pritjes profesionale. Ekipi i tyre menaxhues është i përbërë nga ekspertë të teknologjisë që kanë një mesatare prej 10+ vjet përvojë në web hosting.

Ata kanë punuar me marka të shumta si Yahoo !, Bing, Twitter, Dell, Intel, Cisco, Cpanel dhe Parallels, ndër të tjera. Ata kanë qenë partnerë me Sucuri.net për sigurinë e faqes në internet. Kompania e përmendur është një lider i njohur globalisht në industrinë e sigurisë në internet.

inMotion Hosting ka fituar çmime të shumta që nga fillimi i saj. Business.com madje i konsideronte ato si zgjidhja më e mirë për shërbimet e mbajtjes në internet.

Çmimeve

inMotion Hosting ofron tre lloje të planeve të pritjes së biznesit. Këto quhen “Launch”, “Power” dhe “Pro”. Paketat e përmendura mund të shihen më poshtë:

Planet e hostimit të biznesit në lëvizje

Paketa e parë, Nisja, kushton 6.39 dollarë në muaj nëse vendosni të paguani 2 vjet para. Sidoqoftë, do t’ju kushtojë 7,46 dollarë në muaj nëse vendosni një afat pagese vjetor. Për paketën Nisja, nuk mund të përfitoni nga një mënyrë pagese për muaj.

Plani i Nisjes ju jep një shumëllojshmëri karakteristikash në dispozicionin tuaj. Ju ofrohet një emër domain falas. Plus, mund të keni 2 faqe në internet në një llogari pritëse. Gjëja më e mirë për këtë plan është që ju siguron hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë të pakufizuar. Kjo do të thotë që ju keni dhënë një sasi të mjaftueshme të depozitave për uebfaqen tuaj që ju lejon të presni më shumë imazhe dhe video në domenin tuaj.

Me bandë të pakufizuar, vjen me mundësinë e transferimit të të dhënave tek përdoruesit e shumtë. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse keni mijëra (ose miliona) shikues të faqeve të internetit në ditë. Nëse doni që faqja juaj të jetë e sigurt, InMotion Hosting ju siguron gjithashtu një certifikatë falas SSL.

Nëse keni shumë përdorues të ngarkuar me emrin e domain, ju mund t’u siguroni atyre llogaritë e tyre të postës elektronike. Paketa Launch vjen me llogari të pakufizuara të postës elektronike, të cilave mund t’i qaseni në çdo pajisje. Gjithashtu, ato ofrojnë kopjime të të dhënave falas. Në rast se diçka ndodh në faqen tuaj të internetit, mund ta rivendosni atë bazuar në një kopje rezervë të caktuar të bërë nga InMotion Hosting.

Instalimi me dorë i softverit mund të jetë një dhimbje. Me instaluesin 1-klikues të InMotion Hosting, mund të instaloni më shumë se 400 aplikacione në faqen tuaj të internetit, gjë që e bën krijimin e faqes tuaj të internetit shumë të lehtë. Për ata që kanë nevojë të përdorin aplikacionet e Google, paketa gjithashtu siguron një veçori të Integrimit të Aplikacioneve Google. Kjo do të thotë që Google Apps përfshihet në cPanel, kështu që lehtë mund ta integroni atë në domenin tuaj brenda pak minutash.

Nëse jeni një zhvillues i faqes në internet ose keni punësuar një për t’ju ndihmuar në faqen tuaj të internetit, paketa Launch ju lehtëson krijimin e faqeve të internetit. Serverët e tij të përbashkët mbështesin gjuhë të shumta programimi si MySQL, PHP, Ruby dhe PostgreSQL. Kjo u lejon zhvilluesve të uebit të krijojnë një faqe në internet duke përdorur një gjuhë që ata e dinë më mirë.

Nëse jeni duke reklamuar, paketa Launch ju jep kredi me vlerë $ 150 $ për reklama falas. Përveç kësaj, ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 90-ditore. Ju mund të anuloni dhe t’i merrni paratë tuaja mbrapa nëse produktet dhe / ose shërbimet e tyre nuk plotësojnë pritjet tuaja.

Më në fund, InMotion Hosting është e vetmja kompani që ofron Zonat e Shpejtësisë Max. Ata përdorin teknologji të përparuar të rrugëzimit, një shumëllojshmëri të qendrave të të dhënave, dhe ofruesit premium bandwidth për të siguruar një rrjet më të shpejtë. Kjo rezulton në performancën tuaj të zgjeruar të uebfaqes duke përfshirë lëshimin më të shpejtë të faqeve të internetit, menaxhimin e postave elektronike dhe shkarkimin e skedarëve.

Opsionet e mbështetjes

inMotion Hosting ju ofron mundësi të ndryshme për t’i kontaktuar ata për mbështetje:

  • Bisedë live në internet,
  • Biletat mbështetëse,
  • Thirrje telefonike,
  • Mesazhe me postë elektronike,
  • Mbështetje e komunitetit,
  • Skype, dhe
  • Qendra e Mbështetjes për Vetë-Ndihmë.

Qendra e tyre e Ndihmës për Vetë-Ndihmë është e mbushur me një shumëllojshmëri informacionesh si FAQ, Udhëzime, mjete dhe burime dhe udhëzues të produkteve.

Gjëja më e mirë në lidhje me inMotion Hosting është aftësia e tyre për të siguruar mbështetje përmes Skype. Platforma e komunikimit përdoret gjerësisht midis bizneseve dhe mund të jetë një mënyrë e përshtatshme për të komunikuar me kompaninë. Ato gjithashtu ofrojnë një sistem mbështetjeje për biseda të drejtpërdrejta dhe telefonikë 24 7. Duke ju dhënë mënyra të shumta për t’i kontaktuar ata.

Shërbimi ndaj klientit i InMotion Hosting është i shkëlqyeshëm. Shumica e rishikimeve deklarojnë se ato janë të shpejta kur bëhet fjalë për t’u përgjigjur pyetjeve në të dy bisedat në internet dhe telefonike. Ekipi i ndihmës mund të përgjigjet në pyetje të ndërlikuara dhe stafi i tyre është shumë i informuar për produktet dhe / ose shërbimet e tyre. Biletat mbështetëse marrin gjithashtu një përgjigje brenda disa orësh.

rekuizitë

Duke qenë një gjigant pritës, InMotion Hosting ka të mirat e saj:

Garancia e kthimit të parave 90-ditore

Shumica e ofruesve të pritjes ofrojnë vetëm një garanci 30-ditore të kthimit të parave. Me InMotion Hosting, ju ofrohen shuma të parave tuaja me vlerë 90 ditë. Kjo është një ofertë mjaft bujare. Kur jeni të pakënaqur me shërbimin e tyre, nuk do të duhet të shqetësoheni se paratë tuaja po harxhohen për asgjë.

Ruajtja e SSD

Të gjitha planet e pritjes së biznesit ofrojnë një depozitë falas SSD. Ky është një avantazh pasi SSD është më e shpejtë se sa homologët e saj tradicional. Kjo rezulton në ngarkimin e faqes suaj të internetit më shpejt sesa faqet e internetit që përdorin disqet e vjetër. Nëse faqja juaj e internetit ngarkon më shpejt, klientët tuaj janë më të kënaqur. Të gjithë e urrejnë të presin, apo jo? Plus, faqet e internetit që ngarkojnë më shpejt favorizohen nga motorët e kërkimit si Google kur bëhet fjalë për renditjen.

Certifikatë falas SSL

Ju mund të merrni një çertifikatë falas SSL që ju lejon të mbroni informacionin e ndjeshëm të klientit. Plus, ajo ndihmon në rritjen e renditjes tuaj edhe në motorët e kërkimit!

Kutitë postare të pakufizuara

Me paketën e tyre më të lirë, ju tashmë merrni kuti postare të pakufizuara që mund të sinkronizohen në pajisje të shumta. Ju madje mund të përdorni këto kuti postare në çdo pajisje. Kur shumë njerëz janë përgjegjës për faqen tuaj të internetit, ju mund t’u jepni atyre llogaritë e tyre të postës elektronike pa pagesë shtesë.

Besueshmëria dhe Performanca

Shqyrtimet kanë treguar që InMotion Hosting ofron uebfaqe me performanca të shkëlqyera për shkak të teknologjisë dhe serverëve të tyre të nivelit të lartë. Ato ofrojnë një kohë të gjatë 99.99% që do të thotë që faqja juaj e internetit nuk do të ketë përvojë në dështime ose joproduktive.

Mbështetje e besueshme e klientit

Sistemet e tyre mbështetëse janë të disponueshme në mënyra të shumta të komunikimit. Ata ofrojnë mbështetje të komunitetit si një shtresë shtesë e mbështetjes që u mundëson përdoruesve të bisedojnë me përdoruesit e tjerë. Plus, ata mund të përgjigjen në pyetje të vështira dhe jashtë botës, që lidhen me produktet dhe / ose shërbimet e tyre.

Cons

Ka pengesa në partneritetin me inMotion Hosting. Këtu janë disa prej tyre:

Pa faturim muaj-për-muaj

Kur thjesht dëshironi të provoni një kompani web hosting, thjesht mund të dëshironi të merrni një kontratë muaj-në muaj. Ju nuk do të dëshironit të shfarosni shërbime me vlerë 3 vjet pa e ditur nëse është e barabartë.

Pjesa e keqe në lidhje me Pritjen e lëvizjes është mungesa e kushteve të pagesës nga muaji në muaj. Ju mund të mos dëshironi të paguani për një vit të tërë përpara, veçanërisht nëse jeni të ulët në fonde.

Jo më e lirë

Po. lëvizja nuk është më e lira atje. Disa kompani ofrojnë me një çmim prej 3 ose 4 dollarë në muaj për të njëjtat karakteristika që lëvizja duhet të ofrojë.

Vetëm 2 domene

Mund të presësh vetëm 2 domene në një llogari pritës. Nëse keni 10 faqe interneti për shembull, do të duhet të shkoni me planin e tretë, paketën Pro. Kjo do t’ju kushtojë rreth 18,99 dollarë në muaj nëse paguani muaj-në muaj – dhe ai çmim nuk është shumë i lirë.

Verifikimi i telefonit

Për të parandaluar mashtrimin, kompania i detyron klientët të verifikojnë blerjet e tyre përmes telefonit. Kjo mund të jetë e vështirë për klientët që nuk janë të vendosur në Shtetet e Bashkuara.

përfundim

Siç u përmend në përmbledhjen tonë, InMotion është me të vërtetë i mirë, por vjen me një çmim, dhe nuk do të jeni duke pritur në Kanada që ndikon në shpejtësinë e përgjithshme të faqes tuaj. Ne ju rekomandojmë të shikoni në GreenGeeks, shikoni rishikimin tonë.

PërmbledhjeVëzhguesi Matthew RogersRevista Date Date 2019-11-17Rishikimi i artikullit InMotion HostingAuthor Vlerësimi 41star1star1star1stargriEmri i Produktit Pritja për lëvizje
6.39 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author