Rishikimi i hostGatorit

Hostgator

GoodG ‘HostGator, ata presin miliona faqe në internet, por a ia vlejnë në të vërtetë? le ta zbulojme!

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
2,75 USD / muaj

HostGator: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

HostGator është një host në internet që përdorni nëse jeni me një buxhet vërtet të ngushtë. Ata janë shumë të lirë (2,75 dollarë nëse mbylleni për disa vjet – kjo është 3,70 dollarë AUD), e cila është e shkëlqyeshme…. por vjen me disa dobësi.

Speed: Do të jeni në një server të SH.B.A.-së, do të thotë pothuajse çdo sit tjetër i pritur më afër se SH.B.A. do të jetë më i shpejtë (nëse përdorin një host të mirë). Gjithashtu, Google me të vërtetë nuk ju pëlqen faqet e ngadalta, kështu që mund të dëmtojë renditjen tuaj të mundshme dhe dukshmërinë në internet.

mbështetur: Ata janë në rregull, dhe në të vërtetë janë mjaft të përgjegjshëm, por nuk janë aq të specializuar në krahasim me hostet e tjerë.

Mbyllur-në: Mund të merrni çmimin më të ulët vetëm nëse kyçeni për disa vjet, i cili nuk është ideal nëse vendosni të kaloni përgjysmë.

1 faqe: Nëse dëshironi të presni më shumë se 1 faqe (shumë njerëz pëlqejnë të eksperimentojnë), do të duhet të azhurnoni dhe të paguani më shumë (në atë pikë ju gjithashtu mund të keni zgjedhur një host primi).

Pra, ajo që ne po themi në të vërtetë është … kontrolloni buxhetin tuaj, dhe nëse mund të lëkundni një shtesë shtesë prej 1,20 $ / muaj, shkoni me një host të Web-it si SiteGround, ata janë shumë më të shpejtë, më të specializuar, kanë një ton karakteristikash interesante që HostGator nuk ka Ju keni, etj etj. Ju merrni fotografinë, ju mund të shikoni rishikimin tonë SiteGround këtu

Ende të interesuar për HostGator, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Hulumtim i hostGatorit

Rishikimi i hostGatorit

Mirë, le të futemi në disa specifika. Do të fillojmë me një histori të shpejtë të kompanisë (ne gjithmonë bëjmë), pastaj do të shkojmë drejt asaj që ne mendojmë se janë ‘mirat dhe të këqijat kryesore të saj, me disa veçori të lezetshme dhe aktgjykimin tonë në fund (që imiton përmbledhjen tonë në fillim ).

Rreth HostGator

HostGator u themelua në 2002 nga një njeri i quajtur Brent Oxley, i cili në atë kohë ishte thjesht një student që ndiqte kolegj. Pas vitit të tij të parë të biznesit, ai kishte një bazë modeste të klientëve prej pak më shumë se 100 klientësh, por deri në vitin tjetër, baza e klientit të tij ishte rritur dhjetëfish. Deri në vitin 2006, HostGator kishte hapur zyrën e saj të parë ndërkombëtare, dhe rritja e kësaj kompanie nuk tregoi shenja të ngadalësimit.

Që nga fillimi i rritjes fillestare të kësaj kompanie, ata kanë mbajtur një rritje të qëndrueshme dhe hapën zyra të shumta në të gjithë botën, dhe filluan të konkurrojnë në tregun e pritjes në internet të Australisë. Ata aktualisht presin mbi 8 milion fusha, dhe ata janë vendosur si një nga hostet më të lakmuar të faqes në internet. Reallyshtë vërtet mbresëlënëse mënyra sesi ato janë shkallëzuar.

rekuizitë & Kundërvajtjet e HostGator

Pros:

Lirë

Me 2,75 dollarë në muaj / muaj, lirë është padyshim fjala e duhur. Zakonisht kur çmimet janë të ulta, diçka është tmerrësisht e gabuar, por HostGator arrin të sigurojë një shërbim të mirë pavarësisht kostos së ulët.

Kaq shumë plane

Pavarësisht se çfarë lloj shërbimi të mbajtjes së faqes në internet që po kërkoni, HostGator e ofron atë. Nëse jeni duke kërkuar për Cloud Hosting, Sharing hosting të përbashkët, Reseller Hosting ose thjesht Mjete E-Commerce, ata e kanë mbuluar atë.

Numrat e Madh të Uptime

Kjo kompani krenohet me një rekord kohor shumë të qëndrueshëm dhe të qëndrueshëm, mesatarisht diku midis 99,96% dhe 99,97%. Kjo është mbi mesataren e kohës së industrisë, e cila është mbresëlënëse. Uptime është kritike për suksesin e biznesit tuaj, pasi çdo joproduktiv mund t’ju kushtojë shumë.

Siguria e zgjeruar

Nëse blini një nga planet më premium të mbajtjes në internet, do të merrni akses në veçoritë e përmirësuara të sigurisë të HostGator. Kjo përfshin backup të të dhënave që ndodhin çdo ditë, si dhe heqjen automatike të malware, në mënyrë që të mos keni nevojë të humbni ndonjë nga kohën tuaj të vlefshme duke u shqetësuar për këto çështje. Thënë kjo, nëse keni $ $ $ për të shkuar me një plan premium, gjithashtu mund të shikoni në një host më premium atëherë (SiteGround për shumicën e njerëzve, ose diçka si Kinsta ose Pressidium nëse jeni duke kërkuar për fund të lartë të menaxhuar Hostet e WordPress).

Beginner-Friendly

Për ata që nuk janë të njohur me mbajtjen në internet ose po ndërtojnë faqen e tyre të parë, HostGator ka shpinën. Përfundimi i tyre është mjaft miqësor për përdoruesit, madje edhe për fillestarët. Disa hostë në internet e kanë shumë të vështirë të ndjekin ndërfaqen që përdoruesit duhet të ndërveprojnë me të, por për fat të mirë, HostGator përpiqet të mbajë ndërfaqen e tyre të përdoruesit sa më lehtë që të jetë e mundur. Përdoruesit gjithashtu do të kenë qasje në faqet e dobishme FAQ, mësimet online dhe dokumentet informuese në çdo hap të rrugës.

Cons:

Shpejtësia e kohës pak të ulët të ngarkesës

Ndërsa kohët mesatare të ngarkimit të faqes së HostGator janë vetëm pak nën kohën mesatare të ngarkesës së faqes (me serverët e tyre në SH.B.A.), kjo është akoma një disavantazh për Australianët. Motorët e kërkimit faktojnë shpejtësinë në algoritmin e renditjes së tyre në kërkimin organik, dhe çdo vonesë në kohën e ngarkesës në faqe të një kompanie ka mundësinë e ndikimit negativisht në shitjet e tyre. Kjo është thënë, nëse përdorni një CDN, kjo bëhet çështje jo-çështje. Nëse jeni në SH.B.A., Kanada, ose edhe më të largët si Brazili, sigurisht nuk nevojitet CDN.

Karakteristika të tjera Cool

Shërbimi ndaj klientit 24/7

Siç u tha më parë, shërbimi i klientëve të kësaj kompanie është goxha i dobishëm, por një përfitim tjetër i madh është që shërbimi i tyre për klientët është i disponueshëm rreth orës, 24/7. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme sepse shumë kohë, çështjet tuaja më të mëdha do të ndodhin në momentet më të çuditshme (mesi i natës, fundjavave, etj).

Garancia e kthimit të parave

Kjo është gjithmonë e dobishme. Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre, mund të merrni një rimbursim të plotë brenda 45 ditëve të para të përdorimit të tyre.

Migrim falas

HostGator është i lumtur të zhvendosë faqen tuaj të internetit ekzistuese në web-in e tyre të internetit, duke ju kursyer shumë kohë dhe burime.

përfundim

Siç u përmend disa herë, nëse sapo filloni dhe buxheti është plotësisht i ngushtë, atëherë përfundimisht regjistrohuni. Por nëse mund të lëkundni edhe 1.5 dollarë shtesë, ne do t’ju rekomandojmë të hidhni një vështrim në SiteGround pasi sigurisht që do të përfitoni nga shpejtësia shtesë (dhe tiparet e synuara të WordPress nëse përdorni WordPress për të ndërtuar faqen tuaj).

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Data Date 2018-06-29Rishikimi i artikullit HostGatorAuthor Vlerësimi 31star1star1stargrigriEmri i Produktit HostGatorPrice
2,75 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author