Rishikimi i hosteve të lëvizjes – Pritëse e shpejtë dhe e besueshme? (2020)

faqja fillestare e lëvizjes

Shanset janë që ju të jeni të njohur me InMotion Hosting.

Ndoshta nuk i keni përdorur ato, por keni dëgjuar për to. Ose i ka parë rreth e rrotull. Një kujtim i paqartë i emrit të tyre ose reklamave diku ca kohë.

Kjo sepse ata janë të mëdhenj.

Që nga viti 2001, InMotion ka rritur një bazë të klientëve mbi 300,000 fusha me dy qendra të të dhënave në Los Angeles dhe Virginia Beach. (Fakti Argëtues: rezulton se ata posedojnë gjithashtu një Qendër Web Hosting, i cili është më i synuar drejt blogerëve dhe fillestarëve.)

Si një nga emrat më të vjetër dhe më të vendosur në industri, ata gjithashtu krenohen me pretendime madhështore se janë numero uno në transferime, mbështetje dhe garanci në industri..

Por këtu është gjëja:

Shumë herë, kompanitë më të mëdha janë shkelësit më të këqij. Duke ndjekur njohjen e tyre të markës ose fushatat e ndezura të reklamave, duke lënë pas dore gjërat që i bënë të suksesshëm në radhë të parë.

A është InMotion një kompani e themeluar që mban cilësinë që i bëri ata të suksesshëm? Apo janë vetëm një ndërmarrje e madhe që merret me reputacionin vetëm?

Për të zbuluar dhe siguruar një përmbledhje të paanshme, ne kemi blerë një “Plan të Nisjes” InMotion përsëri në Qershor 2015 dhe kemi krijuar një faqe interneti themelore të testit të WordPress. Statistikat si uptime & shpejtësia mund të shihet këtu (kliko “Historia” për të gërmuar më thellë).

Ky përmbledhje mbështetet fuqimisht në të dhëna, të tilla si uptime, koha e ngarkesës (shpejtësia) dhe përvoja e mbështetjes së klientit.

Mirat e përdorimit të hosteve të inovacionit

InMotion performon mirë në tre fusha të mëdha të kohës, shpejtësisë dhe mbështetjes. Ato gjithashtu ofrojnë disa veçori shtesë të cilat mund ta bëjnë përvojën tuaj më të këndshme.

Le të hedhim një vështrim:

1. Uptime mesatare mbi 99,95%

Mesatarja e kohës në kohën e InMotion shënoi në 99.95% bazuar në përcjelljen dhe monitorimin tonë të kujdesshëm gjatë 24 muajve të fundit. Kjo e vendos kohën e tyre në 20 top -et tona.

Koha e fundit mesatare e 12 muajve:

 • Kohëzgjatja mesatare e Janarit 2020: 100%
 • Dhjetor 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Nëntori 2019 kohëzgjatja mesatare: 99.75%
 • Koha mesatare e tetorit 2019: 99.99%
 • Koha mesatare e shtatorit 2019: 100%
 • Gusht 2019 mesatare e kohës: 99,74%
 • Koha mesatare e kohës së korrikut 2019: 99.99%
 • Qëndrueshmëria mesatare e qershorit 2019: 99.95%
 • Maj 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Koha mesatare e prillit 2019: 99.99%
 • Koha mesatare mesatare e Mars 2019: 99,98%
 • Shkurt 2019 kohëzgjatja mesatare: 99,98%

në lëvizje Statistikat e fundit 24-mujoreKoha mesatare e lëvizjes së lëvizjes | Shihni statistikat

2. Ndihma për klientët – 10 nga 10

InMotion Hosting pretendon se ata janë një udhëheqës në mbështetjen e klientëve në web hosting.

Sinqerisht, ky nuk është një pohim veçanërisht i guximshëm për tu bërë. Shërbimi ndaj klientëve të mbajtjes së faqeve në internet ka qenë historikisht jo i besueshëm dhe i paefektshëm, dhe industria është famëkeq për shndërrimin edhe të çështjeve më të thjeshta në një fiasko shumë javore.

Si i tillë, ne nuk kemi saktësisht shpresë kur ndonjë kompani e veçantë pritëse pretendon të jetë një “Drejtues në Mbështetjen e Konsumatorëve”.

Rishikimi i Pritjes së InMotion Hosting, u befasuam këndshëm. Gjatë këtij rishikimi, ne kemi hetuar cilësinë e ekipit të tyre mbështetës dhe kemi kryer një “Kontroll të Historisë” të plotë me klientët aktualë për të siguruar që tonë bashkëveprimi nuk ishte anomal.

Ne jemi krenarë të raportojmë që i gjithë “hetimi” nuk dha asgjë tjetër përveç rezultateve pozitive. Ne prezantuam përfaqësuesin e shërbimit të klientit me 3 pyetje të thjeshta por të treguara për të matur njohuritë e tyre të produktit dhe efikasitetin e përgjithshëm.

Siç do ta shihni më poshtë, rezultatet ishin të shkëlqyera!

Brenda 2 minutave nga dorëzimi i biletës tonë, ne u lidhëm me një agjent të drejtpërdrejtë i cili me shpejtësi dhe profesionalisht iu përgjigj të gjitha pyetjeve tona. Ndërsa ne jemi të detyruar të përmendim se aktivizimi i tyre i llogarisë nuk është i menjëhershëm kur po përdorni InMotion jashtë SH.B.A., përvoja jonë e përgjithshme me ekipin e tyre për mbështetjen e klientëve ishte çuditërisht dhe me kënaqësi të këndshme.

Mbështetje për lëvizje

Një bisedë e shpejtë me mbështetjen e klientit që presin InMotion

Lexoni transkriptin e plotë të bisedave këtu

 • JoshuaL: Përshëndetje Mike, emri im është JoshuaL. Faleminderit që na kontaktuat sot!
 • JoshuaL: Ju lutemi mbajini për mua 2-3 minuta ndërsa unë marr informacionin e llogarisë tuaj.
 • mikrofon: Përshëndetje, JoshuaL!
 • JoshuaL: Faleminderit për mbajtjen, Majk, si mund t’ju ndihmoj me pyetjet tuaja, këtë mëngjes?
 • mikrofon: Kam tre pyetje teknike. Mund të më ndihmoni me ta?
 • JoshuaL: Do të bëj më të mirën, Majk.
 • mikrofon: Mirë. Le të fillojmë. Ku mund të shoh serverat e mia të emrave të pritjes nëse planifikoj të shtoj një domen tjetër?
 • JoshuaL: Shërbimet e emrave që mund të shihni brenda AMP nën Detajet Teknike
 • JoshuaL: https://secure1.inmotionhosting.com/index/admindetails/id/1624144
 • JoshuaL: Kjo lidhje pikërisht këtu
 • mikrofon: Mirë, dhe nëse dua të shtoj një domen të ri. Ku duhet të klikoj?
 • JoshuaL: Kjo varet, a jeni duke e blerë atë nga ne, ose nga një regjistrues tjetër?
 • mikrofon: Nga ju po, nga pritja në lëvizje.
 • JoshuaL: Mirë, kështu që ju nuk do të duhet të bëni ndonjë ndryshim në serverat e emrave pasi ato automatikisht do të na tregojnë, të shtoni një domen të ri në llogarinë tuaj, të regjistroheni në cPanel, të lëvizni poshtë në Domain dhe të klikoni fusha shtesë..
 • JoshuaL: Plotësoni atë informacion me emrin e ri të domain, pa www. ose http: //
 • JoshuaL: Dhe klikoni shtoni.
 • mikrofon: E shkëlqyeshme. Faleminderit. Si mund të krijoj një llogari email për fushën time që është e lidhur me pritjen tuaj? A keni ndonjë mësim apo mund të më drejtoni?
 • JoshuaL: Kjo është gjithashtu ajo që ju do të bëni në cPanel, nën kokën që thotë email, ju do të klikoni atë dhe pastaj shtoni një llogari të re email. Sa për mënyrën e vendosjes së tij në një klient me email.
 • JoshuaL: Në varësi të cilit klient të postës elektronike përdorni, përdorni Outlook ose Mac Mail?>
 • mikrofon: Unë përdor Mac Mail.
 • JoshuaL: Nuk ka problem, le t’ju marrim një udhëzues për këtë.
 • JoshuaL: https://inmotionhosting.com/support/email/mac-mail/set-up-mac-mail
 • JoshuaL: Ky udhëzues do t’ju ndjekë me konfigurimin e plotë në Mac Mail në serverat tanë.
 • mikrofon: Fantastik. Faleminderit. Pyetjet e mia të fundit janë: A ka ndonjë mënyrë për të vënë në kontroll spam për emailin tim? Apo kushton ndonjë shtesë?
 • JoshuaL: Nuk kushton aspak, cPanel ka një mbrojtës të spamit të quajtur Spam Assassin
 • JoshuaL: Duke përdorur atë që bllokon 90% të të gjitha spameve, është e pamundur të bllokoni 100% të spam, por 90% është shumë më mirë se shumica.
 • JoshuaL: Spam Assassin gjithashtu mund të gjendet nën kokën e Postës
 • JoshuaL: në cPanel
 • mikrofon: Faleminderit JoshuaL, nuk kam ndonjë pyetje tjetër. Bëni një ditë të mbarë!
 • JoshuaL: Edhe një ditë të shkëlqyeshme, Majk!

3. Garancia e kthimit të parave 90-ditësh

Praktika standarde e industrisë për garancitë e kthimit të parave zakonisht bie në shenjën 30-ditore. Por jo InMotion. Ata janë aq të sigurt në shërbimin e tyre, saqë sigurojnë deri në 90 ditë punë, VPS dhe plane pritëse të shitësit.

(Për opsionet e përbashkëta të pritjes, ata ofrojnë vetëm një garanci të kthimit të parave 30-ditore.)

4. Integrimet & Aplikacionet (WordPress, gjithashtu)

Një pretendim tjetër që InMotion bën në faqen e tyre të internetit është se ata janë një udhëheqës në mbështetjen e projekteve me burim të hapur.

Përsëri, ato mburret janë mbështetur me një portofol prej mbi 310 aplikimesh (!). Ju mund të gjeni gjithçka nga sistemet e njohura të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress dhe Drupal tek karrocat e blerjes ose sistemet eCommerce si Prestashop dhe Magento.

5. Plugin Premium Sucuri për Përdoruesit e WordPress

WordPress Hosting i InMotion vjen me shtojcën e sigurisë Sucuri që skanon rregullisht faqet tuaja për shfrytëzime dhe rreziqe të sigurisë, përveç rezervave të vazhdueshme të largëta, anti-spamit dhe mbrojtjes kundër virusit.

6. Transfer falas në sit

Lajmi i mirë është që, si hostet e tjerë të uebit, InMotion Hosting ofron për të transferuar faqen tuaj falas nga hosti juaj aktual.

transferimi i vendndodhjes
Lajmi i keq është se ata NUK premtojnë joproduktive gjatë procesit të migracionit (të cilin ushtruesit e tjerë garantojnë rregullisht).

7. E shkëlqyeshme për mbështetjen e tregtisë elektronike

InMotion është një nga të paktët host në internet me partneritete aktive midis Prestashop dhe shërbimeve të tjera kryesore të e-commerce (SiteGround duke qenë tjetri).

Ata e bëjnë përvojën tuaj në tregtinë elektronike edhe më të mirë duke siguruar integrime të lehta me procesorët e pagesave, duke ju ndihmuar të bëni hap pas hapi një dhimbje tjetër të madhe në qafën….
ecommerce lëvizëse

8. Kopje rezervë falas të të dhënave

Shumë hostë në internet kërkojnë rezervë. Ose ato përfshijnë klauzola qesharake të kushteve të shërbimit që e bëjnë shërbimin e tyre rezervë të padobishëm për shumicën e klientëve.

Pritja në lëvizje është e ndryshme. Ata rregullisht do të krijojnë një kopje rezervë të llogarisë tuaj deri në 10 GB, dhe gjithashtu do të ofrojnë një mjet të lehtë për t’u përdorur për të kopjuar manualisht faqen tuaj..

9. Integrimi i Aplikacioneve Google

E fundit, por jo më e rëndësishmja, InMotion gjithashtu siguron një magjistar të dobishëm të vogël me tre hapa për t’u lidhur me Google Apps.

Disa hostë në internet (GoDaddy ju vjen në mendje) ju detyrojnë të paguani për klientët e tyre të postës elektronike. Ndërsa vendosni një integrim të Google App për të përdorur domenin tuaj të ri me Gmail, Google Docs, Drive dhe më shumë nuk është saktësisht kirurgji në tru, mund të jetë një proces zhgënjyes nëse nuk keni redaktuar kurrë regjistrime MX më parë.

Aplikacione për mbajtjen e lëvizjes

10. Sistemi i Mbrojtjes së Kërcënimeve Super Secure Smartwall (TDS)

Shkeljet e fundit të sigurisë Equifax ilustrojnë se sa është e qartë dhe prezent rreziku i terrorizmit kibernetik, dhe me rritjen e vazhdueshme të forcës brutale, Dos dhe sulmet DDoS, është bërë më e rëndësishme se kurrë më parë që çdo pronar i faqes në internet ka një kuptim të qartë të protokolleve të sigurisë që përdoren nga ofruesi i tyre i hostimit në internet.

Për fat të mirë, InMotion Hosting nuk kursen asnjë shpenzim për të siguruar sigurinë e informacionit privat të përdoruesit të tyre.

Partneriteti me Sigurinë e Rrjetit Corero, siguria e InMotion tani ofron një masë unike të sigurisë të quajtur Sistemi i Mbrojtjes i Kërcënimit Smartwall ose TDS.

TDS i Corero është një familje e pajisjeve mbrojtëse DDoS që zbulojnë, zbutin dhe eliminojnë sulmet e DDoS në kohë reale.

Duke mburrur një gamë mbresëlënëse të specifikimeve teknike, TDS e Corero u jep më poshtë të gjithë klientëve të tyre:

 • SmartWall është një pajisje mbrojtëse DDoS e hollë që jep 10Gbps plotë-dupleks të plotë ose 20Gbps performancën e njëanshme në një faktor factor të gjerë, 1 RU.
 • 1 RU jep deri në 80Gbps, dhe 4 RU jep deri në 320Gbps.

Për ata prej jush që nuk janë të përgatitur mirë në zhargonin teknik, mjafton të themi se Sistemi i Mbrojtjes nga Kërcënimi i përdorur nga InMotion Hosting dhe partneri i tyre, Corero Network Security, është ndër më mbresëlënësit në ekzistencë.

Me InMotion Hosting, ju mund të flini natyrshëm natën duke ditur që ju dhe faqja juaj e internetit mbroheni edhe nga forca më agresive brutale dhe nga sulmet DDoS

Kundërpërdorimit të përdorimit të InMotion Hosting

Lëvizja është kryesisht e përsosur. Sigurisht, gjithmonë do të ketë disa pengesa në ofrimin e një kohe të mirë ose shërbim të shkëlqyeshëm ndaj klientit. Këtu janë InMotion:

1. Prmimet e reklamuara të ulta VETM për regjistrimin 24 muajsh

Po, çmimet e InMotion aktualisht duken në përpjesëtim me pjesën më të madhe të konkurrencës. Një vlerë e shkëlqyer duke marrë parasysh të gjitha pozitivet e tyre, apo jo?!

Për fat të keq, e vetmja mënyrë për të marrë këtë normë të ulët të reklamuar është të regjistroheni për 24 muaj. Nëse preferoni një afat kohor më të shkurtër (si 12 muaj), kjo kosto rritet pak.

Ky është një hile shumë e zakonshme e përdorur nga hostet e SHUM, duke e bërë çmimin shumë të mirë-për-të vërtetë – në të vërtetë shumë i mirë për të qenë i vërtetë.

2. Shpejtësia e ngadaltë e serverit

Koha e shpejtë e ngarkimit nuk është thjesht e shkëlqyeshme për përvojën e përdoruesit. Shpejtësia është faktuar edhe në algoritmin e Google për të diktuar se ku në renditjen do të shfaqeni (e dini – e gjithë gjëja SEO). Sa shpejt ngarkesat e faqes suaj kanë një nga ndikimet më të mëdha në fundin tuaj, duke detyruar gjysmën e trafikut tuaj të kërcej nëse nuk ngarkon brenda dy sekondave.

Fatkeqësisht, faqja mesatare e InMotion koha e ngarkimit të 824ms nuk është shumë mbresëlënëse.

Koha mesatare e ngarkesës 12-mujore:

në lëvizje statistikat e hollësishme 12-mujore të funditShpejtësia mesatare e lëvizjes 2019-2020 | Shihni statistikat

3. Procesi i Vonesës i Verifikimit

InMotion kërkon që të gjithë klientët e rinj të verifikohen me telefon për qëllime të sigurisë. Kjo do të thotë JO qasje e menjëhershme e llogarisë pas regjistrimit për shumë, veçanërisht jashtë SH.B.A..

Në raste të rralla, ata madje mund të kenë nevojë për një fotografi të kartës suaj të identitetit.

Ndërsa ne duartrokasim përpjekjet e tyre të sigurisë, kjo mund të kuptojë se mund të fikin shumë klientë të mundshëm (veçanërisht ata ndërkombëtarë).

4. Disa kufizime të planit

Në mbrojtje të tyre, InMotion nuk shkon më lart dhe më tej duke siguruar kopje rezervë falas dhe restaurim të sitit.

Por ka kufizime në këto shërbime. Për shembull, çdo faqe që tejkalon 10BG nuk do të mbështetet. Dhe mund të rivendosni skedarët vetëm një herë në katër muaj për faqet që sigurohen. Nëse keni nevojë për diçka më të shpeshtë, ka një tarifë prej 49 $.

Mmimet e Hosting InMotion, Planet Pritëse & Fakte te shpejta

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e planeve të strehimit të ofruara nga InMotion Hosting:

Prmimet e lëvizjes dhe planet

Ndarja e përbashkët: Pritja e tyre e përbashkët, e deklaruar edhe si “mbajtja e biznesit”, vjen me tre plane:

 • Plani i nisjes: Ky plan fillon me 3,99 dollarë në muaj. Ai mbështet 2 faqe interneti, 2 baza të të dhënave MySQL, 6 domena të parkuar dhe 25 nënfusha.
 • Plani i energjisë: Ky plan fillon me 5,99 dollarë në muaj. Ai mbështet 6 faqe interneti, 50 baza të të dhënave MySQL, 26 domena të parkuar dhe 100 nënfusha.
 • Plani pro: Ky plan fillon me 13.99 dollarë në muaj. Ky plan mbështet faqet e internetit të pakufizuara, bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL, fushat e pakufizuara të fushave dhe nënfushat e pakufizuara.

Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes së programeve vijnë me ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar dhe janë mbështetur nga garancia e tyre bujare për 90 ditë kthim parash.

WordPress Hosting: Plani i tyre i hostimit të WordPress është i ngjashëm me planet e tyre të përbashkëta të pritjes në çdo mënyrë, por është i rregulluar mirë për WordPress.

 • Domain falas: Po!
 • Lehtësia e regjistrimit: Procesi i regjistrimit me katër hapa. Pak e gjatë. Mos harroni gjithashtu për verifikimin e sigurisë.
 • menyra pagese: Karta e kreditit, çeku, urdhri i blerjes.
 • Tarifat dhe klauzolat e fshehura: Ka një limit prej 50,000 skedarësh për llogari për përdoruesit.
 • upsells: Disa upsells.
 • Aktivizimi i llogarisë: Aktivizimi i llogarisë mund të zgjasë një kohë. Zakonisht, ata verifikojnë urdhërat me telefon përpara se të aktivizojnë llogaritë.
 • Paneli i Kontrollit dhe Përvoja e Panelit: cPanel.
 • Instalimi i Aplikacioneve dhe CMS (WordPress, Joomla, etj.): Softaculous për instalimin me një klik të aplikacioneve të njohura dhe CMS.

A Rekomandojmë InMotion?

po dhe jo.

Përvoja jonë InMotion filloi mirë.

Kohëzgjatja dhe mbështetja e tyre ishin të gjitha të mira. Por gjatë muajve të fundit, gjërat kanë filluar të bien pak nga shina. Të dyja rrëshqitjet dhe shpejtësia kanë qenë zhgënjyese, kështu që ato kanë rënë në renditjen tonë të përgjithshme në vendin e 22-të.

Mund të provoni vetë InMotionHosting.com nëse jeni kurioz.

P.S. Nëse doni të shihni ofruesit e pritjes që renditen më lart InMotion Hosting, kontrolloni këtu ushtruesit më të mirë të performancës.

A keni pasur ndonjë përvojë me InMotion Hosting? Nëse po, ju lutemi lini një përmbledhje më poshtë – pozitive ose negative! Gjithë sa kërkojmë është transparenca dhe ndershmëria.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author