Rishikimi i GreenGeeks

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
2,95 $ / muaj (nga 9,95 $)

GreenGeeks është mikpritësi ynë i preferuar i të gjitha kohërave për Kanada, ndërthurja e çmimeve të përballueshme, hapësira e pakufizuar në disk, një garanci për 30 ditë kthim të parave, dhe industria e tyre që udhëheq sistemet eko-miqësore i bën ata një pa ndërhyrje!

Ne përgjithësisht shikojmë në 4 aspektet e mëposhtme të një host në internet për të përcaktuar cilësinë e tij të përgjithshme: Lehtësia e përdorimit, Shpejtësia (në një nivel global), Mbështetja dhe Uptime. GreenGeeks i ka përsosur të gjithë!

Arsyet për të zgjedhur GreenGeeks

Le të fillojmë me ato që konsiderojmë tiparet më të mira të GreenGeeks, ato që menjëherë u japin atyre avantazhin e konkurrencës. Për shumicën e njerëzve që kërkojnë një pritës të mirë në internet, përmbledhja e shpejtë e mëposhtme është e mjaftueshme për t’i bindur ata që GreenGeeks është ai që duhet të shkojë me të.

 1. Serverat në Kanada: Kjo është një nga arsyet kryesore pse shumica e Kanadezëve zgjedhin GreenGeeks, ata në të vërtetë kanë një qendër të dhënash në Kanada, duke e bërë faqen tuaj të shpejtë dhe të ngarkimit të shpejtë. Megjithëse ata kanë serverë në të gjithë botën nëse ndjeni nevojën për të shkuar globale.
 2. Mbështetje 24/7: Shumë e dobishme, dhe kjo është përmes telefonit, bisedës dhe biletave, zgjedhja është e juaja.
 3. Shkallueshmëria e integruar: A po rritet faqja juaj befas më shpejt sesa pritej? Nuk ka problem, GreenGeeks mund të rregullojë burimet tuaja të kërkuara në fluturim, duke mbajtur gjithçka të funksionojë mirë.
 4. Garancia e kthimit të parave 30-ditore: Jo i lumtur për ndonjë arsye? Nuk ka problem, nuk keni asgjë për të humbur.
 5. Super e gjelbër: Për çdo amperazh që tërheq nga rrjeti, ata investojnë 3 herë më shumë se në formën e energjisë së rinovueshme, kështu që faqja juaj në internet do të reduktojë karbonin! Sa e lezetshme është kjo!

Trulyshtë me të vërtetë një inteligjent. Sa për kostot, ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon nga vetëm 2,95 USD / muaj (zbritje e përkohshme nga 9,95 $)!

Kërkime pritëse të GreenGeeks

Rishikimi: 300% Green Web Hosting Mundësuar nga Energjia e Rinovueshme.

Hyrja dhe Historia e Shkurtër e GreenGeeks

Greengeeks u nis përsëri në vitin 2006 nga Trey Gardner, një dashnor i natyrës dhe alpinist i dashur, surfer dhe skiator. Ai dëshironte të krijonte një kompani web hosting me një gjurmë pozitive të energjisë. Ai vendosi që kompania e tij e pritjes në internet të përdorë fitimet e tyre për të blerë kredi të energjisë së erës, duke rikthyer tri herë energjinë që Greengeeks konsumon. Një kompani me fokus mjedisor në ditët dhe moshën e sotme nuk është aq befasuese, por duke marrë parasysh që Greengeeks u prezantua në fillim të viteve 2000, është shumë mbresëlënëse.

Me këtë u tha, fokusi kryesor i Greengeeks nuk është në qëndrueshmërinë në sakrificën e cilësisë dhe performancës së teknologjisë së tyre. Ata mbeten të përkushtuar për performancën e teknologjisë cilësore si përparësia e tyre numër një, ndërsa janë akoma të angazhuar si një partner i fuqisë jeshile EPA. Ata janë gjithashtu të përkushtuar për t’i ndihmuar përdoruesit e tyre të gjejnë sukses në internet, me udhëzime të përkushtuara dhe një angazhim pa kompromis. Që nga fillimi i tyre, ata janë rritur për të pritur më shumë se 300,000 site dhe 35,000 përdorues për të fituar vendin e tyre si një nga ofruesit kryesorë të pritjes me një kthesë të gjelbër.

Çmimeve

Në mënyrë të përkryer në përputhje me shumicën e kompanive të tjera pritëse, por shtoni në një listë të veçorive që zakonisht duhet të paguani për… falas me GreenGeeks.

planet e pritjes

rekuizitë

Greengeeks synon shërbimet e tyre të pritjes për pronarët e faqeve fillestare dhe të ndërmjetme. Shtë mjaft e vështirë të gjesh një përmbledhje të keqe për GreenGeeks dhe me një arsye të mirë!

Ndërsa produkti i tyre kryesor është një plan fillestar, ata gjithashtu kanë nivele dhe plane të ndryshme pasi një përdorues të rehatohet. Një plan fillestar mund të zgjerohet në një plan të përshtatur të ndërtuar për t’iu përshtatur nevojave tuaja, me VPS, WordPress të dedikuar dhe opsione të dedikuara të serverit. Cilësia e serverit të tyre të dedikuar (dhe opsionet e tjera të tyre) gjithashtu është me performancë të lartë, e mbështetur nga disa prej përpunuesve më të mirë atje.

Greengeeks e veçon veten nga masat e produkteve fillestare të pritjes duke ofruar një produkt shumë të shkallëzueshëm që mund të fillojë si fillestar dhe të punojë në drejtim të mbajtjes së WordPress ose diçka tjetër.

Edhe me cilësinë mbresëlënëse të produktit, ajo që mbetet mbresëlënëse është angazhimi i tyre për të qenë jeshil. Angazhimi i tyre i pozicionit të energjisë së rinovueshme 300% i pozicionon ata mbi dhe përtej pjesës tjetër në këtë kategori – ata e mbajnë vendin e tyre si opsioni më i pastër i mbajtjes së faqeve në internet atje. Jo vetëm që ata po mohojnë gjurmët e tyre të karbonit, por gjithashtu po bëjnë përparim në zvogëlimin e gjurmës së kompanive të tjera! Në thelb, dy ndërmarrje të tjera të internetit me madhësi të ngjashme, të cilat nuk po praktikojnë qëndrueshmëri, po kujdesen nga Greengeeks.

Edhe për personin që nuk interesohet shumë për ndikimet mjedisore të pritjes ose mjedisit në përgjithësi, Greengeeks ende qëndron në mesin e faqeve të tjera kanadeze të web-faqeve dhe faqeve të pritjes në përgjithësi me cilësinë dhe shërbimin e tyre.

Si pronar i faqes fillestare, nuk dëshironi të shqetësoheni për detaje të vogla dhe çështje teknike që mund t’ju shqetësojnë dhe shpërqendroheni nga gjërat e vërteta, si marrja e përmbajtjes tuaj atje. Kurba e të mësuarit për gjëra të tilla si konfigurimi i cilësimeve të serverit është goxha e pjerrët, edhe pse mund të mos duket aq larg nga fillestarët. Thjeshtimi i Greengeeks për këtë lloj sendesh e bën jetën më të lehtë për të gjithë dhe e bën ndërtimin e faqeve të internetit një fllad.

Features

Greengeeks qëndron në tre fusha kryesore:

 • shpejtësi
 • Siguria dhe besueshmëria
 • Vendndodhjet e të dhënave

shpejtësi Ofertat e Greengeeks nuk mund të theksohen. Në 2018, shpejtësia është gjithçka. Sa më gjatë të ngarkohet faqja juaj, aq më shumë vizitorë do të humbni (siç qëndron, është rreth 1/10-ta e vizitorëve që do të humbni për çdo sekondë faqja juaj akoma po ngarkon). Hapësira e vëmendjes dhe durimi janë në një kohë të ulët, kështu që të kesh një sit të shpejtë është i pazëvendësueshëm.

Greengeeks ofron disa karakteristika të teknologjisë së ftohtë të lidhura drejtpërdrejt me sigurinë dhe besueshmërinë e faqes tuaj, përfshirë skanimin e skedarëve në kohë reale, monitorimin proaktiv të serverit i cili mund të shohë probleme dhe të veprojë mbi to para se ato të shfaqen, analiza e kërcënimit, vF-të që janë jashtëzakonisht të sigurta dhe izolimi i llogarisë pritëse.

e tyre datacenters janë në 5 lokacione: agoikago, Montreal, Phoenix, Amsterdam dhe Toronto. Kjo do të thotë që Greengeeks gjithashtu funksionon shumë mirë për kudo në Evropë, pavarësisht nëse është Mbretëria e Bashkuar, Franca, Spanja, apo edhe Gjermania. Dhe me serverat në SH.B.A., ju madje mund të prisni performancë të mirë në vende si Brazili gjithashtu.

Dhe madje edhe plani themelor i përbashkët i hostit të Greengeeks vjen me një listë mjaft të veçorive:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Burime të pakufizuara për serverin
 • Domenet e pakufizuara në një llogari njëjës
 • Cloudfare CDN
 • SEO të arritshme dhe mjetet e marketingut

Ata madje ofrojnë një emër domain falas kur krijoni llogarinë tuaj.

përfundim

Urime nëse e keni lexuar deri më tani, analitikët tanë na thonë se shumica e njerëzve goditën lidhjen e parë të regjistrimit në faqe :). Ju nuk mund të gaboni vërtet me GreenGeeks për momentin, pa dyshim nëse po kërkoni të synoni Kanadanë ose SH.B.A..

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date-11-11-23Kërkimi i artikullit GreenGeeksAuthor Vlerësimi 51star1star1star1star1starEmri i Produktit GreenGeeksPrice
2,95 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author