Rishikimi i FatCow

Logo FatCow

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 4.08 / mo

FatCow: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Fatkeqësisht, me pak fjalë, ne nuk e rekomandojmë FatCow, për një mori arsyesh ku kryesore janë siguria dhe mbështetja. Le të kalojmë disa probleme që gjetëm.

Sigurimit: Të kesh një çertifikatë SSL është një gjë e domosdoshme këto ditë, pa dyshim që Google favorizon faqet https, dhe Chrome duke etiketuar në mënyrë aktive faqet jo të sigurta si “jo të sigurta” … le të kemi një faqe interneti të tyre kryesore

Po, po e shihni me të drejtë, faqja e tyre personale nuk është e sigurt … A doni vërtet të blini një plan pritjeje nga një host në internet, faqja e të cilit nuk ka një certifikatë të përshtatshme SSL? Kjo është çmenduri!

mbështetur: Ka mjaft ankesa në lidhje me qëndrimin e tyre mbështetës që lundrojnë, shumë për të injoruar. Gjithçka nga vonesat e mëdha në përgjigjet e mbështetjes, deri te përgjigjet e vrazhda nga stafi mbështetës.

Speed: Ata janë të ngadaltë, gjë që është me të vërtetë e keqe këto ditë pasi Google dëshiron site të shpejta dhe u jep atyre pozicione më të larta në renditjen e tyre … në krye të këtij studimi tregojnë se mund të humbni 10% të vizitorëve tuaj për çdo sekondë faqja juaj akoma po ngarkon … A masiv jo-jo!

Pra, ajo që ne po themi në të vërtetë është … ka shumë hoste në internet atje që janë shumë më mirë në çdo gjë! Shmangni Fatkën! Në vend të kësaj, shikoni krahasimin tonë të hosteve më të mirë të uebit për SH.B.A..

Nëse jeni disi të interesuar për FatCow, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Hulumtime FatCow

Rishikimi i Web Hosting i FatCow

FatCow, çfarë emri i zbukuruar! Pra, për çfarë është ndërmarrja gjithçka? FatCow filloi përsëri në 1998 dhe ofron shërbime të mbajtjes së ueb për një shumëllojshmëri të bizneseve të vogla dhe të mesme. Ai është përsëri në pronësi të gjigantit të pritjes në internet, Endurance International Group (EIG). Konglomati i përmendur zotëron kompani të tjera të mbajtjes së faqeve në internet si BlueHost, HostGator, Arvixe dhe iPage.

Selia e tyre është e vendosur në Albuquerque, New Mexico. Kompania ka dy qendra të të dhënave rreth Boston, zona e Massachusetts. Dy qendrat e të dhënave kanë një sipërfaqe të kombinuar mbi 2400 metra katrorë. Kompania ofron produkte dhe shërbime të ndryshme duke përfshirë një plan të mbajtjes së faqeve në internet (The Original Cow Plan Cow), WordPress Hosting, VPS Services, Servers Dedicated, and Domain Regjistrimi.

Në një moment në kohë, FatCow u njoh nga Web Hosting Magazine si një fitues i “Top 50 Editor Choice Choice Award”. Deri në korrik 2009, FatCow njoftoi se zyrat dhe qendrat e tyre të të dhënave mundësohen 100% nga energjia e erës. Kjo është në përputhje me angazhimin e tyre për të gjelbëruar. Nga viti 2008 deri në vitin 2011, ata dhuruan një pjesë të shitjeve të tyre në Divizionin e Kancerit të Gjirit të Shoqatës Amerikane të Kancerit.

Çmimeve

FatCow siguron vetëm një lloj të planit të mbajtjes në internet. Kjo njihet si Plani Origjinal i FatCow.

Cmimet FatCow

Ky plan kushton 4,08 dollarë në muaj nëse paguani kontrata 36-, 24- ose 12-mujore. Sidoqoftë, nëse doni të paguani çdo muaj nga muaji, do t’ju kushtojë 5,00 USD në muaj. Këto janë thjesht norma të veçanta hyrëse. Pricesmimet e rinovimit të hostimit janë këto:

 • Afati 1-mujor: 14,95 USD në muaj (faturuar mujor; në varësi të disponueshmërisë)
 • Afati 12-mujor: 14,95 USD në muaj (faturuar 179,40 USD për një vit)
 • Afati 24-mujor: 13.95 USD në muaj (faturuar 334,80 USD për 2 vjet)
 • Afati 36-mujor: 12,95 USD në muaj (faturuar 466,20 USD për 3 vjet)

Plani ju jep një sasi të pakufizuar hapësirë ​​në disk. Oodles siç e quajnë. Kjo do të thotë që ju nuk jeni të kufizuar nga sasia e të dhënave që vendosni brenda llogarisë tuaj të pritjes. Një tipar i shkëlqyeshëm nëse keni nevojë për të pritur video dhe imazhe me cilësi të lartë, me madhësi të madhe në faqen tuaj të internetit.

Bandwidth-i referohet gjithashtu si Oodles. Po, kjo do të thotë, e pakufizuar. Nëse keni një sasi të madhe trafiku, është e domosdoshme për një bandë të pakufizuar për të akomoduar çdo shikues të faqes në internet me të cilin hasni. Ju nuk jeni ngarkuar për një sasi jashtëzakonisht të madhe trafiku, veçanërisht gjatë sezoneve të pikut. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse keni një numër të madh shikuesish në uebfaqe çdo ditë.

Kutitë postare të pakufizuara është një tjetër veçori që mund të përfitoni nga kjo. Do kuti postare ka një kapacitet ruajtje prej 500 MB ose 10,000 mesazhe me email (cilado që të vijë i pari). Kjo do të thotë që ju mund t’i jepni secilit person të ngarkuar me faqen tuaj të internetit (ose biznesin) llogaritë e veta të postës elektronike.

Ju jepet një emër falas domain i cili mund t’ju ​​kursejë disa dollarë nga xhepi. Ju ofrohet edhe pikë & klikoni në mjetet e ndërtimit të faqes në internet që ju lejojnë të krijoni faqe në kërkim profesional, pa pasur nevojë për aftësi ose përvojë të kodimit. Magjistarët e instalimit të aplikacioneve ju ndihmojnë të shtoni aplikacione të ndryshme në faqen tuaj me udhëzimet e tij të hapura hap pas hapi.

Ju gjithashtu mund të transferoni faqen tuaj në internet falas nëse e keni atë të pritur në një kompani tjetër. Ju kursen disa dollarë. Plus, ata kanë edhe freebies! Ju jepen 100 USD Google Ad Adredit dhe 100 USD Bing Ad Kredite. Këto janë të dobishme nëse reklamoni biznesin tuaj në këta motorë kërkimi.

Nëse doni të shisni në internet, ju jepen një mori karakteristikash për ta bërë këtë. Këto përfshijnë Dyqanin Online ShopSite, duke qenë në gjendje të pranojnë kartat e kreditit, Integrimin e Shportës së Blerjes së PayPal, PowerPay dhe SSL të përbashkët. Aplikimet e disponueshme përfshijnë WordPress, Galeria2, phpBB, GBook, Joomla !, dhe Sondazhet, Sondazhet dhe Counter Tools.

Opsionet e mbështetjes

FatCow ju ofron një shumëllojshmëri opsionesh për mbështetje. Këto përfshijnë si më poshtë:

 • Mbështetje telefonike
 • Bisedë live në internet
 • Njohuri baze

Baza e tyre e Njohurive përfshin përgjigje për FAQ dhe udhëzime për të përdorur (ose menaxhimin) e produkteve dhe shërbimeve të tyre. Ndihma telefonike dhe biseda në internet janë në dispozicion 24/7.

Kur bëhet fjalë për rishikime, shërbimi i tyre për mbështetjen e klientëve është shumë i keq. Shumica e njerëzve u mërzitën me kohë të gjata të pritjes dhe vonesa të gjata midis përgjigjeve. Përfaqësuesit nuk ishin të informuar për produktet dhe shërbimet e tyre. Disa ishin madje të pasjellshëm, kur linjat ishin prerë në mes të bisedës. Duket sikur shërbimi i shkëlqyer për mbështetjen e klientëve, FatCow, i premtuar klientëve të tij, është prishur.

rekuizitë

Ka avantazhe në përdorimin e shërbimeve të mbajtjes në internet të FatCow. Më poshtë janë disa prej tyre:

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Ju merrni një sasi të pakufizuar të ruajtjes me paketën e tyre. Ju nuk duhet të mendoni për vendosjen e skedarit X në llogarinë tuaj të pritjes çdo herë pas here. Nëse është e nevojshme mund të vendosni një sasi të pakufizuar skedarësh me madhësi të madhe.

Cons

Kaq shumë kundër …

Ndihma e dobët e klientit

Edhe pse ata ju ofrojnë telefon dhe bisedë live, ata ende nuk kanë mbështetjen e fortë të klientit të nevojshëm për të kënaqur klientët. Shumica e njerëzve u mërzitën me kohë të gjata të pritjes dhe vonesa në mes të përgjigjeve. Ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve nuk ishte i dijshëm për produktet dhe shërbimet e kompanisë. Mbështetja e dobët e klientit është padyshim një disavantazh që do të donim të merrnim vesh.

Shpejtësitë e ngarkimit të ngadaltë

Ata premtuan gjëra “të pakufizuara” për pothuajse gjithçka. Po, kjo është një plus i madh. Por dobësi është, ato ofrojnë në internet me shpejtësi të dobët ngarkimi në krahasim me atë mesatare.

Nëse shpejtësia e ngarkimit të faqes suaj të internetit është e dobët, ajo do të çojë në renditjen e ulët të motorit të kërkimit. Kjo për shkak se Google favorizon faqet e internetit me shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit krahasuar me ato të ngadalta. Plus, përvoja e dobët e përdoruesit është një tjetër rezultat i shpejtësisë së ngadaltë të ngarkimit. Shikuesit tuaj do të jenë të irrituar nga faqja juaj e internetit dhe ndoshta do të shkojnë në një faqe në internet që mund të plotësojë nevojat e tyre.

Uptime në kundërshtim

Një dobësi për të punuar me FatCow është rekordi i tyre në kundërshtim me kohën. Epo, ata nuk garantuan asnjë moment gjithsesi! Një kompani pa garanci në kohën e duhur është një ofrues që duhet ta drejtoni.

Shumica e rishikimeve thanë që ka raste kur FatCow siguroi një kohë të mirë. Edhe pse, ka ditë (ose edhe muaj) kur ata përjetojnë joproduktive. Shtë njëlloj si një udhëtim me shina me rrota dhe nuk e dini nëse një ditë e caktuar do të ishte një ditë e mirë apo jo.

Një udhëtim me biçikletë nuk është diçka që do të dëshironit për faqen tuaj të duhur? Ju nuk dëshironi të vazhdoni me mend çdo ditë vetëm për të ditur nëse faqja juaj e internetit do të bjerë poshtë apo jo. Për më tepër, mospërputhja gjithashtu do të çonte në mospërputhje në shitje dhe më keq, klientë të irrituar.

Jo vërtet i pakufizuar

Po. Ne shtuam në seksionin e miratimit se ato ofrojnë një bandë të pakufizuar, email dhe ruajtje. Por, këtu janë dobësitë: nuk janë me të vërtetë të pakufizuara. Kur të keni kaluar kufirin aktual, ku FatCow mendon se keni përdorur shumë, atëherë llogaria juaj do të pezullohet. uf!

Dëshiron që llogaria jote të pezullohet? Kjo do të rezultojë që faqja juaj në internet të jetë e paarritshme. Do të humbisni shumë klientë nëse kjo ndodh. Dhe sigurisht, do të humbisni shumë nga shitjet e nevojshme. Plus, ju duhet të kaloni shumë (p.sh. duke folur me përfaqësuesit e FatCow) vetëm për të marrë llogarinë tuaj të pa pezulluar. Uf! Shumë për diçka që quhet e pakufizuar, e drejtë?

përfundim

Fatkeqësisht, NUK REKOMANDOhemi FatCow. Ato ofrojnë karakteristika të pakufizuara në shumë. POR, atyre u mungojnë karakteristikat më të rëndësishme që duhet të shikoni në një kompani pritëse.

 • Ata nuk kanë një sistem të shkëlqyeshëm të mbështetjes së klientit.
 • Ata nuk kanë kohë të vazhdueshme mesatare.
 • Plus, ata nuk japin një garanci në kohë.
 • Ata nuk kanë shpejtësi mbi mesataren e ngarkimit në uebfaqe.

Ta themi thjesht, atyre u mungon besueshmëria, shpejtësia, performanca dhe mbështetja – katër gjërat që ju nevojiten në një kompani web hosting … ne ju rekomandojmë shumë të kërkoni një host tjetër për të krijuar faqen tuaj te internetit, të keni një vështrim në kompanitë tona personale të preferuara të mbajtjes në internet.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Data Date 2018-08-23Kërkimi i artikullit FatCowAuthor Vlerësimi 11stargrigrigrigriEmri i produktit FatCowPrice
4.08 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author