Rishikimi i FastComet: Pritës i ngurtë me një pengesë kryesore …

Faqe Hyrëse e FastComet

FastComet është themeluar në vitin 2013 dhe është me seli në San Francisko. Ata kanë më shumë se 50,000 klientë aktivë në të gjithë botën, 20,000+ nyje cloud dhe një ekip prej 70 të punësuarish.

Kjo bazë e larmishme e klientëve mbështetet nga dhjetë lokacionet e serverëve të tyre në qytete të mëdha si likeikago, Londra, Amsterdam, Singapori, Mumbai dhe Tokio.

(Sa më i afërt të jetë serveri me njerëzit që përpiqen ta arrijnë atë, aq më i pritur është performanca – kështu shkon teoria.)

FastComet është gjithashtu një nga kompanitë e pakta private në biznesin pritës. Me mjete private ekzistojnë vetëm disa dhjetra njerëz në organizatë, emrat dhe fytyrat e të cilëve shfaqen në faqen e tyre. (Do të kuptojmë pse ka rëndësi në një sekondë.)

Atëherë, si u nisën? Mund të përpiqet të mbështesë një bazë të tërë klientësh në të gjithë botën me markat e pritjes miliardë dollarë?

Ne u regjistruam për një llogari për të zbuluar. Ne e kemi blerë planin më të lirë në nëntor 2017 dhe kemi vendosur një faqe të testuar WordPress dhe jemi duke ndjekur shifrat e kohës dhe shpejtësinë e faqes në Pingdom.

Le të futemi në gjetjet tona të hershme duke filluar me ato që bën FastComet mirë.

Mirat e përdorimit të FastComet Hosting

FastComet bën disa pretendime mjaft të guximshme për një firmë relativisht të re, të vogël.

Lajmi i mirë është se ata ishin në gjendje të rezervonin shumë prej tyre, duke postuar kohë të fortë në disa muaj që kemi monitoruar me ta.

Ata gjithashtu shkojnë më lart dhe përtej ushtrive tipike me çmime transparente dhe shërbime falas shtesë.

Ja një vështrim i plotë:

1. Uptime të forta jashtë portës

Kur vizitoni faqen fillestare të FastComet, një nga gjërat e para që do të shihni është ky grafik i mrekullueshëm:

Krahasimi me kohën e shpejtë të FastComet

Ajo shpejt i pozicionon shërbimet e saj kundër shumë prej markave më të njohura në industri. Dhe ju siguron se ato janë më të mirat në përgjithësi.

Për fat të mirë, performanca e tyre në kohë filloi e fortë. Muajt ​​e parë ishin 100% të përsosur, me muajt e mëvonshëm vetëm zhytja pak.

Mesatarja del në një 99,97% të shkëlqyera!

Këtu janë shifrat mujore për tu mbështetur:

Koha e fundit mesatare e 12 muajve:

 • Kohëzgjatja mesatare e Janarit 2020: 99,67%
 • Dhjetor 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Nëntori 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%
 • Koha mesatare e tetorit 2019: 100%
 • Koha mesatare e shtatorit 2019: 99,96%
 • Gusht 2019 mesatare e kohës: 99,96%
 • Koha mesatare e kohës së korrikut 2019: 99,97%
 • Qëndrueshmëria mesatare e qershorit 2019: 100%
 • Maj 2019 kohëzgjatja mesatare: 99.99%
 • Koha mesatare e prillit 2019: 100%
 • Koha mesatare mesatare e Mars 2019: 100%
 • Shkurt 2019 kohëzgjatja mesatare: 100%

Faqe Hyrëse e FastCometKoha mesatare e FastComet | Shihni statistikat

2. Mbështetje e shpejtë, personale

FastComet mund të jetë i vogël në krahasim me kompanitë e tjera pritëse, por që gjithashtu mund të funksionojë si avantazh.

Për fillestarët – skuadra ka qenë rreth bllokut një ose dy herë.

Ana e pritjes së biznesit publik është zyrtarisht që prej vetëm 2013. Para kësaj, ekipi themelues kishte qenë në biznesin e pritjes për më shumë se nëntë vjet.

Ata punuan pothuajse ekskluzivisht në Administratorin e Sistemit për klientët e biznesit (lexoni: i madh, kompleks, i shtrenjtë). Prandaj – nëse ata do të ishin në gjendje të kujdeseshin për atë lloj biznesi, zvogëlimi i tyre nuk do të ishte problem.

Trueshtë e vërtetë për t’u formuar, ata kanë ekzekutuar mbi 400,000 seanca bisedimi live dhe 875,000 bileta mbështetje.

Përfitimi i dytë i madh i një ekipi të vogël është se ata janë në gjendje të ofrojnë shërbim të shpejtë, miqësor që shumica e kompanive të tjera nuk mund të përputhen.

Ja se si lexohet zakonisht kjo pjesë e mbështetjes në çdo kompani tjetër pritëse.

Biseda e drejtpërdrejtë e kompanisë shfaqet. Në shumicën e rasteve, ju nuk keni ide me kë merreni. Zakonisht ka një shans të vogël që ka një fotografi e personit që ju ndihmon, është padyshim një imazh i rremë, i aksioneve.

(Ose më keq – ata nuk ofrojnë bisedë të drejtpërdrejtë dhe ju detyrojnë të dërgoni një email të papërgjegjshëm, të ngadaltë.)

Por jo FastComet.

Menjëherë pasi vizituan faqen e tyre për herë të parë, Frank G. arriti të ndihmojë. Për habinë tonë, ai filloi të fejohej sekonda pasi hodhëm një pyetje në rrugën e tij.

Mbështetje e FastComet Live Live

Frank ishte miqësor, duke iu përgjigjur pyetjeve tona brenda sekondave. Kjo tregon se ai është një person i vërtetë që është miqësor dhe dëshiron të ndihmojë.

Pra, kjo nuk është ndonjë qendër telefonike joprofesionale që mezi paguan pagën minimale. FastComet investon shumë në mbështetjen e klientit dhe kjo tregon.

3. Garancia për kthimin e parave më të gjata-se-të zakonshme

Le të jemi të sinqertë me njëri-tjetrin për një sekondë:

Kalimi në një kompani të re pritëse thith. Seriozisht – është jashtëzakonisht përçarëse, duke ju detyruar të zbrisni një sit në dukje të mirë. Alsoshtë gjithashtu shumë kohë dhe teknikisht problematike.

Kështu që gjëja e fundit që doni të bëni është të detyroheni të lëvizni përsëri hostin tuaj sepse nuk jeni të kënaqur me atë që keni zgjedhur (por tani jeni të kyçur në një marrëveshje afatgjatë, të parapaguar).

Për fat të mirë, FastComet do t’ju japë një plot 45 dite për t’i kthyer paratë tuaja. Kjo do të thotë që ju mund të provoni shërbimin e tyre, ose madje të rrotulloni një sit provash si ne, dhe keni më shumë se një muaj për t’i verifikuar ato.

Kjo periudhë 45-ditore është ndër më të gjatat që kemi parë. Do të thotë që FastComet ka besim në shërbimin që ata ofrojnë.

4. Rezervime falas ditorekopje rezervë të shpejtë

Ashtu si kjo, apo jo, do të jesh i detyruar të hasësh në problemet e sitit që kërcënojnë se do të pengojnë gjithë punën e vështirë që keni futur. Qëndroni në lojë sa duhet dhe do të ndodhë me të gjithë..

Nuk ka problem nëse jeni në FastComet, megjithëse.

 • i parë, ato ofrojnë kopje rezervë falas të përditshme. Kjo është pothuajse e padëgjuar me planet e lira, me vlerë.
 • i dytë, ata do t’i ruajnë këto rezervë për ju, në vend të sigurtë deri në 30 ditë të plota.
 • Dhe e treta – ata do t’ju ndihmojnë të rivendosni versionet më të vjetra të faqes tuaj brenda vetëm një klik nëse është e nevojshme.

E gjithë kjo bëhet standarde, në të gjitha planet e tyre. Pothuajse shumë e mirë për të qenë e vërtetë.

5. CDN Cloudflare Falas

FastComet gjithashtu do të hedhë në një rrjet falas shpërndarjen e përmbajtjes Cloudflare (CDN) në planet e tyre themelore gjithashtu.

Rrjetet e Dorëzimit të Përmbajtjes do të presin të dhënat tuaja në të gjithë serverat në të gjithë botën, në mënyrë që të ngarkojnë pothuajse menjëherë për këdo, kudo tjetër.

Shumica e kompanive themelore të pritjes së cloud nuk e ofrojnë këtë shërbim në planet e tyre. Nëse e bëjnë këtë, do të duhet të kapërceni disa dollarë shtesë si një rritje e shtrenjtë.

Por jo në FastComet. Ata do ta hedhin një falas.

Kjo, përveç që është miqësore me burim të hapur me mbi 150 aplikacione, e bën FastComet një nga opsionet më të mira për bizneset e reja për të marrë ASAP-in e drejtuar..

6. Migrimet Falasmigrimet e shpejta

Por prit, ka edhe më shumë!

Nëse tashmë keni një sit në ndërthurjet, FastComet do t’ju ndihmojë të transferoni atë në shërbimin e tyre falas.

Ja se si funksionon zakonisht:

 1. Kompania pritëse do të thotë se ata bëjnë migrime falas. Kur ju nevojitet në të vërtetë, ata do t’ju dërgojnë një dokument mbështetës që do të duhet të kuptoni të gjitha vetë.
 2. Ose, ata do të përdorin ndonjë mjet të butë iz magjistar ’për të lëvizur automatikisht informacionin në mënyrë që ata të mos duhet të heqin gisht.

FastComet, nga ana tjetër, do të ketë ekipin e tyre të ekspertëve lëviz tërë sitin për ju. Kështu që nuk do të duhet të ngresh gishtin. Do të përfundojë gjithçka në më pak se një orë, me zero tarifa shtesë ose plane më të larta të nevojshme.

7. Domain falas për jetën!

Po, e lexuat ashtu.

Regjistrohuni për një emër domaini përmes FastComet dhe do ta merrni atë më parë.

Ne kemi rishikuar mbi tridhjetë hoste të tjerë, dhe kjo është hera e vetme që kujtojmë të shohim këtë përfitim.

Sigurisht, shumica e kompanive të tjera pritëse për fat të mirë do t’ju shesin një emër domain. Ata madje mund të hedhin vitin e parë falas ose të rrëzojnë disa dollarë për të ëmbëlsuar marrëveshjen.

Por atëherë çfarë ndodh?

Pasi që skadon viti i parë, ata ju marrin me ritmin e rinovimit. Ju nuk do të merrni një emër të ri domain, me siguri?

Kështu që ata përfitojnë. Viti i parë mund të ketë qenë vetëm disa dollarë, por vitet pasuese mund t’ju kushtojnë 4-5 herë më shumë se çmimi fillestar.

Ky është vetëm një shembull i çmimeve të ndershme dhe transparente të FastComet. Këtu është një tjetër…

Kundër të përdorimit të FastComet Hosting

Koha e shpejtë e FastComet ishte e shkëlqyeshme, mbështetja ishte miqësore dhe ato ofrojnë një ton të mirave të lira.

Sigurisht, asnjë kompani nuk është e përsosur. As nuk është FastComet.

Këtu janë disa nga çështjet që kemi hasur deri më tani.

1. Lidhur me Shpejtësinë

Duhet të pranojmë, kemi pasur shpresa të mëdha për FastComet – koha e tyre e shpejtë po tregonte rezultate të shkëlqyera dhe shpresonim të njëjtat statistika për shpejtësi.

Ne jemi regjistruar, kemi paguar dhe kemi testuar të gjitha ato faqet e tjera të listuara. Kështu që kemi të dhënat e vështira për të bërë krahasimet aktuale.

Kohët e fundit rishikuam opsionin e pritjes së GoDaddy, për shembull, dhe u shpërtheu me sinqeritet nga rezultatet e shpejtësisë së një 554ms super të ulët gjatë 24 muajve të fundit.

Ndërsa e preferuara jonë, opsioni HostGator Cloud, është një 399ms në mënyrë të ngjashme.

Deri më tani, këto janë të gjitha shpejtësi mjaft të mira. Ata do të jenë të vështira për t’u hedhur në erë.

Sidoqoftë, HostGator i rregullt i përbashkët, hyri në 1191ms të ngadaltë. Pra, po – se nuk duhet të jetë shumë e vështirë të tejkalohet.

Por me mend se çfarë?

Faqja jonë e FastComet erdhi pothuajse e njëjtë!

Këto 24 muajt e fundit, ne kemi gëzuar një shpejtësia mesatare e ngadaltë e ngarkimit prej 807ms.

Mund ta shihni për veten tuaj. Këtu janë të dhënat e 12 muajve të fundit për t’i mbështetur ato:

Shpejtësia mesatare e fundit 12-mujore:

FastComet statistikat e hollësishme 12-mujore të funditShpejtësia mesatare e FastComet 2019-2020 | Shihni statistikat

Cmimet e FastComet, Planet Pritëse & Fakte te shpejta

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e planeve të pritjes të ofruara nga FastComet:

Prmimet dhe planet e FastComet

FastCloud: Ju merrni një transferim falas të domenit, hapësirë ​​për një sit të vetëm, 15 GB hapësirë ​​SSD me një trafik të pa matur, për vetëm 3,45 $ / muaj.

FastCloud Plus: Shtresa e mesme ofron të njëjtin transferim falas të domenit. Ata gjithashtu hedhin në shumë faqe interneti dhe pothuajse dyfishojnë hapësirën tuaj SSD. Të gjitha për vetëm $ 5.20 / muaj.

FastCloud Extra: Plani Kryeministri i FastComet duket mjaft i ngjashëm me opsionin e fundit, por me pak më shumë hapësirë ​​dhe opsionin ‘RocketBooster’ për të shpejtuar gjërat. (Cila sipas testeve tona, mund të jetë me vlerë të azhurnuar.) Mbani në mend se do t’ju kushtojë pak më shumë me 6.90 $ / muaj.

Më shumë informacione rreth FastComet:

 • Domain falas? po.
 • Lehtësia e regjistrimit: Procesi i lehtë i regjistrimit.
 • Menyra pagese: Të gjitha kartat e kreditit standarde dhe PayPal.
 • Tarifat dhe klauzolat e fshehura: Sipas kushteve të tyre të shërbimit, “Ne nuk mund dhe nuk garantojmë saktësinë ose tërësinë e çdo informacioni, përfshirë çmimet, imazhet e produkteve, specifikimet, disponueshmërinë dhe shërbimet. Ne rezervojmë të drejtën të ndryshojmë ose azhurnojmë informacionin dhe të korrigjojmë gabimet, pasaktësitë, ose lëshimet në çdo kohë pa njoftim paraprak. “
 • upsells: Disa ngritje, por jo shumë.
 • Aktivizimi i llogarisë: Aktivizimi i shpejtë i llogarisë.
 • Përvoja e Panelit të Kontrollit dhe Panelit: cPanel.
 • Instalimi i Aplikacioneve dhe CMS (WordPress, Joomla, etj): Qasje në mbi 150 aplikacione të njohura me burim të hapur.

A Rekomandojmë FastComet?

FastComet na shpërtheu me disa faktorë.

Koha e zgjatur ishte ndër më të fortat që kemi parë. Shërbimi ndaj klientit ishte miqësor dhe i shpejtë.

Kishte vetëm një ankesë të madhe. Fatkeqësisht, ishte një e madhe…

Ndoshta kemi marrë një dud, por shpejtësia e faqes sonë ishte shumë e ngadaltë për të rekomanduar FastComet.

Shpresojmë, që performanca të përmirësohet ndjeshëm gjatë disa muajve të ardhshëm dhe ne mund të ndryshojmë melodinë.

P.S. Nëse doni të shihni ofruesit e pritjes që renditen më lart FastComet, kontrolloni këtu hostet më të mirë të uebit.

A keni pasur përvojë me FastComet – pozitive apo negative? Nëse po, ju lutemi lini një përmbledhje transparente dhe të ndershme më poshtë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author