Rishikimi Hosting i Kinsta WordPress

logoja kinsta

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 30 / mo

Kinsta: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Me pak fjalë, DUAJM Kin Kinsta. Ne kemi projekte të shumta që funksionojnë në Kinsta dhe rrallë kanë ndonjë problem. Mbështetja është shumë e përgjegjshme dhe vendosja e serverëve të tyre është e shpejtë! Shtoji kësaj CDN e tyre globale, çertifikata falas SSL, migrime falas në site, dhe sigurinë e tyre ndaj plumbave … sinqerisht, është një inteligjent.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e karakteristikave të tyre më të mira:

 • Mbështetje e shkëlqyeshme: Ata janë këtu për ju 24/7/365, mbështetje eksperte e WordPress!
 • Google Cloud: Infrastruktura e tyre funksionon në Google Cloud, i cili ka 20 vende në të gjithë botën dhe është jashtëzakonisht i shpejtë.
 • Sigurimit: Monitorim i vazhdueshëm për kohën e duhur, zbulimin e sulmit DDoS, kufizimet e bazuara në programe kompjuterike, mbështetjen SSL dhe zjarret e harduerit … prova plumbash.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore: Asnjëherë nuk e dini, por nuk do të keni nevojë për të!

Ju sinqerisht nuk mund të gaboni këtu. Planet e tyre në 30 USD / muaj, dhe natyrisht janë lehtësisht të shkallëzuara nëse keni nevojë për më shumë burime.

Hulumtim Kinsta

Rishikimi

Tani dhe përsëri, një kompani e teknologjisë vjen së shpejti që e merr atë si duhet. Kinsta është një nga ato kompani.

Kinsta është një kompani web-pritjeje që lançoi në 2013. Sot, ajo ka 20 vende në të gjithë botën duke përdorur infrastrukturën Google Cloud, me qendra të të dhënave në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Australi, Evropë dhe Azi.

Që nga fillimi i saj, Kinsta ka bërë përpjekje të jashtëzakonshme për ta dalluar veten si një platformë me kosto efektive, të sigurt, të besueshme dhe të lehtë për t’u përdorur në internet. Në këtë përmbledhje, do të shihni që Kinsta ka arritur shumë nga kjo, dhe më shumë.

Specialiteti i Kinsta është duke pritur faqet e WordPress dhe kompania jep shërbimet e saj në disa nga normat më konkurruese në industri. Sidoqoftë, edhe me çmimet e saj tërheqëse, Kinsta nuk do të marrë rrugën e shumë ofruesve të tjerë të pritjes me çmime konkurruese duke kompromentuar karakteristika të tilla si shpejtësia dhe siguria.

Për shembull, hidhni një sy disa përditësimeve që shtynë në vitin 2019:

 • Shtuar më shumë hapësirë ​​ruajtjeje SSD në të gjitha planet.
 • Nisur automatizimin e DB dhe veçoritë PHP të vetë-shërimit.
 • Nisur shtesën e hapësirës në disk për ata që kanë nevojë edhe për më shumë hapësirë.
 • Njoftoi azhurnimin më të madh të vitit, duke shpërndarë makinat e reja të Google Cloud të optimizuara me llogaritjen (C2) për të gjithë pa pagesë. Kjo jep një ngritje masive të performancës!
 • PHP 7.4, po!

Karakteristikat Kinsta

Në vend që të të lë të varur me mbështetje minimale, Kinsta siguron një host të menaxhuar WordPress që zgjedh dhe siguron performancën e faqes tënde të WordPress në emrin tënd.

Në emrin tuaj, Kinsta menaxhon shumë nga aspektet teknike të faqes suaj të WordPress, duke përfshirë azhurnimet e sigurisë dhe kopjet rezervë. Dhe me profesionistët që kujdesen për funksionet thelbësore teknike që e mbajnë faqen tuaj të funksionuar, ju mund të përqendroheni në shijimin e faqes tuaj të WordPress dhe arritjen e qëllimeve tuaja.

Kinsta është veçanërisht i përshtatshëm dhe i dobishëm për individë ose kompani që janë të reja në botën e mbajtjes dhe drejtimit të një faqe WordPress.

Si pjesë e rishikimit tonë Kinsta, ne gjithashtu shqyrtuam shpejtësinë e ngarkimit të faqeve të internetit duke përdorur hostimin e Kinsta WordPress. Ne e gjetëm mbresëlënëse të shohim që faqja e internetit mesatare që përdor Kinsta për hostim ka shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit dhe më shumë kohë se sa faqet e krahasueshme në planet e pritjes së pritjes.

Përveç shpejtësive të shpejta të ngarkesës, faqet e pritura nga Kinsta, mesatarisht, gjithashtu kanë më pak çështje të performancës.

Le të gërmojmë pak më thellë se si Kinsta jep cilësi të lartë, të menaxhuar dhe mbështetur WordPress në mbështetje.

Features

Nëse keni një uebfaqe të WordPress, përfitoni absolutisht nga marrja në punë e një hosti WordPress. Dhe ndërsa Kinsta nuk është e vetmja kompani e menaxhuar WordPress atje, ajo është një nga më të mirat për shkak të karakteristikave të saj të dobishme dhe miqësisë ndaj përdoruesit.

Krista mund të presë një ose më shumë prej faqeve tuaja WordPress dhe ju mund të krijoni të reja duke hyrë në panelin tuaj të kontrollit Kinsta të personalizuar. Farë është e shkëlqyeshme është që ju mund të menaxhoni të gjitha faqet tuaja të WordPress-it të pritur nga Kinsta nga një qendër / tryezë e vetme e të dhënave – një veçori e rrallë por e përshtatshme.

Karakteristika të tjera standarde që Kinsta ofron për ta veçuar nga shërbimet tipike të hostimit të WordPress përfshijnë:

Mbështetje profesionale

Kinsta ka një ekip të dedikuar për shërbimin ndaj klientit, i cili është i përbërë nga gurusët WordPress. Isshtë në dispozicion 24/7 përmes bisedës online për të ndihmuar me çdo problem të lidhur me WordPress që mund të hasni.

Mbështetje Kinsta

Ruajtja e faqes në internet

Pavarësisht nga pakoja pritëse që ju zgjidhni, ju merrni memorje të nivelit të serverit dhe një shtojcë memorie brenda WordPress për të rritur përvojën e përdoruesve tuaj në faqen tuaj të internetit.

Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN)

Me planin më të ulët të pritjes Kinsta, do të merrni 50 GB përdorim të KeyCDN në muaj. Me çdo plan të nivelit më të lartë, do të keni qasje në më shumë përdorim të KeyCDN.

HTTP / 2.0

HTTP / 2.0 është në dispozicion për të gjitha faqet e internetit të pritura në Kinsta, duke siguruar shpejtësi të shpejtë të ngarkesës së faqes në internet dhe më shumë.

SSL

Ju merrni një çertifikatë falas siguruese të shtresave (SSL), pavarësisht nga plani i pritjes që zgjidhni me Kinsta. Mbështetja për këtë teknologji të sigurisë gjithashtu është në dispozicion.

Masat e sigurisë

Kinsta mbron faqet e saj të pritura me skanim të shpërndarë të mohimit të shërbimit (DDoS), bllokimin e GeoIP (identifikimin e vendndodhjes gjeografike të një kompjuteri bazuar në protokollin e tij të internetit, ose IP, adresën), Google Cloud Platform (GCP) firewall, vetë-shërimin e PHP, dhe me shume. Dhe nëse faqja juaj e internetit e menaxhuar Kinsta bëhet e hakuar, kompania do t’ju ndihmojë të rikuperoni atë pa ndonjë tarifë shtesë.

Rezervime automatike të faqes në internet

Të gjithë përdoruesit marrin kopje rezervë automatike të faqes në internet. Ky sistem siguron që nëse ndonjë gjë shkon keq, ju mund të shpejt të rivendosni faqen tuaj te internetit nga kopje rezervë më e fundit.

Kontrollet Uptime

Përmes pultit tuaj Kinsta, ju mund të monitoroni me lehtësi kohëzgjatjen dhe kohën e ndërprerjes së faqes tuaj të internetit.

Siç mund ta shihni, ka shumë për të dashur për Kinsta. Por produktet dhe shërbimet e kompanisë nuk do të thotë asgjë nëse nuk mund t’i përballoni ato, kështu që le t’i hedhim një sy çmimeve të Kinsta.

Çmimeve

Kinsta ofron 11 plane të mbajtura të menaxhuara të WordPress Hosting. Me shumëllojshmërinë e gjerë që është në dispozicion, do të keni një kohë më të lehtë për të zgjedhur atë që i përshtatet më së miri buxhetit dhe qëllimeve tuaja. Të gjitha planet vijnë me çertifikata falas SSL dhe CDN, si dhe migrime falas, një garanci të rregullimit të gabuar dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Stmimet Kinsta

Plani fillestar

Plani Fillestar është plani më i lirë dhe më themelor, me 30 dollarë në muaj ose 300 dollarë në vit. Ai përfshin:

 • Një instalim i WordPress-it
 • Hapësirë ​​në disk 10 GB
 • 20,000 vizita

Plani Pro

Kushton 60 dollarë në muaj ose 600 dollarë në vit, dhe vjen me:

 • Dy instalime të WordPress
 • 20 GB hapësirë
 • Vizita 40K

Biznesi 1

Kushton 100 dollarë në muaj ose 1.000 dollarë në vit. Ajo vjen me:

 • Pesë instalime të WordPress-it
 • 30 GB hapësirë
 • 100,000 vizita

Biznesi 2

Kushton 200 dollarë në muaj ose 2,000 dollarë në vit, dhe jep:

 • 10 instalime WordPress
 • 40 GB hapësirë
 • 250,000 vizita

Biznesi 3

Kushton 300 dollarë në muaj ose 3,000 dollarë në vit dhe përfshin:

 • 20 instalime WordPress
 • 50 GB hapësirë
 • Vizitat 400K

Biznesi 4

Kushton 400 dollarë në muaj ose 4,000 dollarë në vit dhe përfshin:

 • 40 instalime WordPress
 • 60 GB hapësirë
 • 600K vizita

Planet e Ndërmarrjeve të nivelit të lartë dhe makinat virtuale të dedikuara (VM) gjithashtu janë në dispozicion.

Nëse jeni një person i ri ose përdorni faqen tuaj të WordPress për blogging dhe mos prisni shumë vizitorë, Plani Fillestar është i mjaftueshëm. Por nëse po drejtoni një faqe tregtare WordPress që tërheq bezdi të mëdha tek vizitorët, mund t’ju duhet një nga planet e biznesit ose ndërmarrjes.

Pavarësisht nga cili plan ju zgjidhni, ju mund të shihni se planet vjetore ofrojnë një marrëveshje më të mirë se ato mujore, duke ju hequr në mënyrë efektive dy muaj mbajtje falas.

mbështetje

Për dallim nga hostet e tjerë të internetit, Kinsta nuk ofron mbështetje përmes telefonit. Por ajo siguron mbështetje 24/7 online përmes sistemit të tij të mesazheve të bisedave të drejtpërdrejta. Ju mund të përdorni këtë sistem të mesazheve përmes pultit tuaj Kinsta. Memberdo anëtar i ekipit mbështetës është një ekspert i WordPress, kështu që do të merrni një përgjigje të shpejtë për të zgjidhur problemet tuaja.

Ekipi i shërbimit ndaj klientit përdor një sistem të biletave për të ndjekur komunikimet tuaja. Ky sistem siguron që çdo përfaqësues i klientit të mund të përdorë informacionin e klientit tuaj, kështu që ju duhet vetëm të shpjegoni situatën tuaj një herë.

rekuizitë

Bazuar në rishikimin tonë Kinsta, këtu janë avantazhet më të dukshme të zgjedhjes për një plan pritjeje Kinsta:

 • Ju kënaqeni me të gjitha përfitimet që keni në faqen tuaj në Google Cloud Platform, por Kinsta trajton të gjitha aspektet teknike.
 • Pritja është shpejt dhe automatikisht e shkallëzueshme, duke siguruar që performanca e faqes suaj të internetit nuk ndikohet gjatë goditjeve në trafik.
 • Masat e gjera aktive dhe pasive të sigurisë mbrojnë faqen tuaj, duke përfshirë kopje rezervë automatike ditore për shërim të lehtë.
 • Nëse duhet ta rivendosni faqen tuaj nga një kopje rezervë, së pari mund ta ekzekutoni në një mjedis provë para se ta merrni atë live.
 • Mbështetje 24/7 në internet nga ekspertë miqësorë të WordPress.
 • Migrimi në faqen e WordPress është falas në të gjitha planet e pritjes.
 • Statistikat për shikim të lehtë dhe për të kuptuar në lidhje me trafikun tuaj janë në dispozicion në pultin tuaj.
 • Dashur për t’u kuptuar dhe përdorur pult, edhe nëse jeni fillestar i WordPress.
 • Infrastruktura për shpejtësinë optimale të ngarkimit në uebfaqe, përfshirë PHP 7.3 dhe MariaDB (sistemi i menaxhimit të bazës së të dhënave).
 • Kontrollet dhe raportet e rregullta dhe të sakta në kohën e duhur dhe në kohën e humbjes.
 • Garanci për rregullimin e hackit dhe garanci 30-ditore për kthimin e parave në të gjitha planet.
 • Pritëse miqësore për zhvilluesit e WordPress që përshpejton dhe automatizon rrjedhën e punës.

Cons

 • Asnjë mbështetje telefonike, por në të vërtetë nuk është çështje duke marrë parasysh që mbështetja online e Kinsta është në dispozicion 24/7, e shpejtë dhe falas.

përfundim

Për të qenë i sinqertë, pavarësisht nëse keni përvojë me WordPress hosting, me siguri mund të përdorni hostin e menaxhuar nga Kinsta të WordPress për të fuqizuar faqen tuaj dhe të arrini qëllimet tuaja.

Dhe nëse nuk jeni të sigurt nëse Kinsta është platforma e duhur për ju, përfitoni nga garancia e tij 30-ditore për kthimin e parave për një gjykim pa rrezik nga çdo plan pritjeje Kinsta. Nëse nuk e shijoni shërbimin, mund t’i merrni paratë tuaja pa telashe.

Bazuar në përvojën tonë dhe rishikimet tipike të përdoruesve, shanset janë që ju do të kënaqeni me Kinsta aq sa jemi. Rekomanduar shumë WordPress host!

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date-12-12-12Kërkimi i artikullit KinstaAuthor Vlerësimi 51star1star1star1star1starEmri i produkteve KinstaPrice
30 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author