Rishikimi Dinamik i Pritjes

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani i Menaxhimit i WP i Menaxhuar
$ 16.95 / mo

Plani i Pritjes më të Lirë të Ndarjes
$ 3.95 / mo

Dynamic Hosting: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Me pak fjalë, nëse jeni duke kërkuar për hostimin e menaxhuar të WordPress, regjistrohuni! Ata janë eko-miqësorë, kanë siguri të shkëlqyeshme, azhurnime automatike WP, mbështetje të mirë, hapësirë ​​të pakufizuar në disk … goxha gjithçka që ju nevojitet me çmime me të vërtetë të përballueshme në krahasim me hostet e tjerë të menaxhuar në internet WP.

Thënë kjo, nëse po kërkoni për mbajtjen tuaj të përditshme të lirë në internet (bloge, biznes, etj.), Rekomandimi ynë do të ishte të kontrolloni GreenGeeks, ato janë gjithashtu super të gjelbërta (duke vendosur 300% të asaj që ata përdorin përsëri në rrjetit) dhe ofroni hapësirë ​​të pakufizuar të diskut në planet e tyre më themelore (gjë që nuk e bën Dynamic Hosting, ata ofrojnë 5 GB). Shikoni një vështrim në rishikimin tonë të GreenGeeks.

Për të marrë më shumë detaje mbi Dynamic Hosting, vazhdoni të lexoni më poshtë!

Hulumtim për strehimin e Cirrus

Rishikimi Dinamik i Pritjes

Nëse dëshironi të zotëroni një faqe në internet, veçanërisht për qëllime biznesi, duhet të siguroheni që ajo funksionon 100% të kohës. Gjithçka duhet të funksionojë në mënyrë perfekte. Nëse faqja juaj e internetit përjeton joproduktive për shkak të një shërbimi të dobët pritës, mund të jetë i kushtueshëm. Klientët e mundshëm mund të jenë të irrituar dhe ju mund të humbni shitjet ose klientët e mundshëm.

Agjensi si ne menaxhojnë shumë faqe në internet për një larmi klientësh. Ne padyshim duhet të sigurohemi që faqet e internetit të tyre nuk prishen. Kjo është arsyeja pse ne jemi gjithmonë në kërkim të kompanisë më të mirë të mbajtjes në internet për Kanada.

Një hyrje në hostet dinamike

Kompania është themeluar në vitin 1999 nga sipërmarrës që banojnë në Maritimes, Kanada. Ata krenohen me qendrat e të dhënave dhe kopjet rezervë të të dhënave me bazë në Kanada. Plus, ata janë të përkushtuar të ofrojnë shërbim të nivelit më të lartë për mbështetjen e klientëve.

Dynamic Hosting ka punuar me klientë të shumtë dhe është bërë ndërmarrja në Kanada për gjithçka që lidhet me “Dev Ops”. Ata kanë një kulturë të fortë ku ata së pari vendosin nevojat e klientëve të tyre posaçërisht në lidhje me infrastrukturën dhe shërbimet e TI-së.

Kompania ka punuar me klientë të shumtë si Bordi i Certifikimit të Diversit të Kanadasë, Dhoma e Tregtisë Halifax, Zemra & Stroke Foundation, dhe PharmaChoice. Ata kanë fituar çmime të shumëfishta Kryeministri i gjelbër në Kanada i WebHostRanking.com. Dynamic Hosting njihet gjithashtu si një nga ofruesit e shërbimit më të mirë të gjelbërimit të gjelbërimit në Kanada nga 100Best-Web-Hosting.

Çmimeve

Ndër të tjera, kompania ofron një shumëllojshmëri të produkteve të tilla si Shared Hosting, VPS Hosting, Machine Virtual (VM), dhe Infrastruktura në Cloud si një Shërbim (IaaS). Planet e Ndara të hostimit emërtohen si më poshtë; “Keep It Simple Plan”, “Ultimate Plan 3 Year”, dhe “WordPress Menaxhuar”. Planet e përmendura mund të shihen më poshtë:

Planet e mbajtjes së përbashkët të pritjes dinamike

Paketa e tyre më e lirë e quajtur “Keep It Simple Plan” kushton 3,95 CAD në muaj nëse paguani gjithsej 36 muaj përpara. Për një mandat 12-mujor, plani i përmendur do të kushtojë 5,00 CAD në muaj. Sidoqoftë, nëse doni të paguani për atë muaj-në muaj, do t’ju kushtojë 6,95 CAD. Cikli i faturimit të Planit Keep It Simple mund të shihet më poshtë:

Mbajeni Ciklin e Faturimit të thjeshtë

Plani Keep It Simple ju lejon të keni një domen në një llogari pritjeje. Kjo do të thotë që ju mund të keni vetëm 1 faqe interneti të hostuar në serverin tuaj. Ata gjithashtu ju ofrojnë një ruajtje me vlerë 5 GB.

Në anën e ndritshme, ata ju ofrojnë një certifikatë falas SSL, të cilën mund ta përdorni për një periudhë të pafundme kohore. Ju gjithashtu mund të vendosni të drejtoni një faqe në internet të bazuar në WordPress në llogarinë pritëse. Pas vizitës në faqen e tyre, ata ju ofrojnë një kod promovues “Lëvizja e Lirë” që ju jep një veçori të migracionit falas në faqen e internetit.

Kur bëhet fjalë për kopje rezervë, ato ju sigurojnë kopje automatike të të dhënave të bëra çdo natë. Kopjet rezervë janë për një periudhë 90+ ditë. Rezervimet e të dhënave për rimëkëmbjen e katastrofës bëhen çdo javë jashtë faqes. Rikthimi rezervë është një gjë e mirë në rast se diçka nuk shkon mirë me faqen tuaj të internetit. Ju mund ta rivendosni atë në një periudhë të caktuar kohore para se të ndodhë mosfunksionimi duke përdorur kopjet rezervë të sipërpërmendura.

Nëse jeni të shqetësuar për sigurinë, ata ju sigurojnë një mur zjarri që bllokon në mënyrë proaktive kërcënime me qëllim të keq. Plani i tyre më i lirë përfshin gjithashtu veçori të tilla si ndalimi i IP dhe zbulimi i kërcënimeve të përparuara.

Plani Keep It Simple përfshin gjithashtu veçori për faqet e internetit të bazuara në WordPress. Ata automatizojnë ndërtimin e një faqe WordPress përmes një magjistari të instalimit me 2 klikime. Përditësimet automatike të versionit bazë, temave dhe shtojcave të WordPress përfshihen gjithashtu. Përditësimet e faqes suaj të WordPress janë të mira pasi ndihmojnë në shmangien e mosfunksionimit dhe bllokimin e kërcënimeve të mundshme. Duke u bërë automatikisht, ju kursen kohën që duhet të shpenzoni për të bërë detyrën e thënë. Më në fund, ata mbajnë seriozisht sigurinë e faqes së WordPress përmes përdoruesve të administratorëve, fjalëkalimet, çelësat e sigurisë dhe të ngjashme.

Opsionet e mbështetjes

Dynamic Hosting ju ofron mundësi të ndryshme për t’i kontaktuar ata në rast se keni nevojë për ndihmë:

  • Ndihmë Online Chat Live,
  • Baza e Njohjes Vetë-Ndihmuese,
  • Biletat e Ndihmës së Konsumatorëve, dhe
  • 24 × 7 Qendër Telefonike Falas

Baza e tyre e Ndihmës për Vetë-Ndihmë azhurnohet rregullisht dhe sipas Dynamic Hosting, ajo mund të zgjidhë 80% të shumicës së problemeve të hasura nga klientët. Përmes paraqitjes së një bilete mbështetëse, mund të merrni një vazhdim brenda një ore ose më pak.

Për më tepër, qendra e tyre e thirrjeve 24 × 7 nuk ka periudha të pritjes që mbajnë thirrjen tuaj për minuta ose madje orë. Mbështetja e tyre e bisedës live 24 chat 7 ju lejon të përdorni shërbimin e tyre për mbështetjen e klientit nëse nuk keni lirinë të bëni tre opsionet e tjera që ata ofrojnë.

Kompania krenohet me sigurimin e shërbimeve të jashtëzakonshme për mbështetjen e klientëve për klientët e saj. Dhe rishikimet kanë provuar sistemin e tyre të shkëlqyeshëm të mbështetjes. Shqyrtimet më të mëdha shprehen se ato kanë vlerën më të mirë për para dhe ofrojnë ndihmën që ju nevojitet në rast se diçka nuk shkon. Mbështetja shpërndahej gjithmonë shpejt dhe ofroni ndihmë të hollësishme sipas përvojave të përdoruesve.

rekuizitë

Të kesh dëshirë për shërbimet e Dynamic Hosting ka avantazhet dhe disavantazhet e saj. Le të fillojmë me të mirat. Këto mund të shihen më poshtë:

Certifikata falas e Lifetime SSL

Një Certifikatë SSL është e rëndësishme nëse faqja juaj e internetit merret me informacione të ndjeshme siç janë numrat e kartave të kreditit dhe të dhënat personale. Gjëja më e mirë në lidhje me Dynamic Hosting është se ata ju ofrojnë një çertifikatë SSL të jetës së lirë për faqen tuaj të internetit.

Plus, një çertifikatë SSL do të ndihmojë në rritjen e renditjes tuaj në motorët e kërkimit. Një i fortë Kriptimi HTTPS vlerësohet si një nga faktorët e renditjes nga Google me kriptimin e fortë të faqeve duke qenë një shenjë e një biznesi / uebsajti të mirë. Me certifikatën SSL falas të Hosting Dynamic, ju mund të mbroni informacionin e ndjeshëm të përdoruesit tuaj dhe të rritni renditjen tuaj në të njëjtën kohë.

Karakteristikat e WordPress

Nëse preferoni të përdorni WordPress si platformën e faqes suaj të internetit, atëherë paketa Dynamic Hosting është për ju. Me veçori të ndryshme të WordPress si instalimet me një klik dhe azhurnimet automatike, ana e menaxhimit të gjërave është kujdesur për ju. Siguria e WordPress është bërë e ashpër përmes fjalëkalimeve, çelësave të sigurisë, përdoruesve të administratorëve dhe kontrolleve të magjistarëve, ndër të tjera.

Garancia e kthimit të parave 30-ditore 100%

Po! Ata sigurojnë një garanci për 30 ditë kthim të parave nëse nuk jeni të kënaqur me produktet dhe / ose shërbimet e tyre. Kjo është një gjë e mirë për timerët e parë të cilët thjesht po i provojnë. Nëse nuk jeni të kënaqur me ato që ofrojnë, ju mund t’i merrni paratë tuaja pa asnjë pyetje.

Karakteristikat rezervë dhe të sigurisë

Shtë një fatkeqësi serioze kur faqja juaj e internetit papritmas nuk përgjigjet ose kur befas funksionon. Kur thjesht nuk mund ta rregulloni problemin, ju nevojiten kopje rezervë për të rikthyer faqen tuaj të internetit përsëri në një moment në kohën kur akoma funksiononte.

Dynamic Hosting siguron kopje rezervë për 90+ ditë të bëra çdo natë. Plus, ato gjithashtu sigurojnë çdo javë kopjime të të dhënave për rimëkëmbjen e fatkeqësive në vend. Kjo ju jep një paqe mendore duke e ditur që nuk duhet të filloni nga e para në rast se ndodhin gjëra të këqija.

Migrim falas në internet

Nëse përdorni kodin e tyre të promovimit “FreeMove” mund të migroni ose transferoni uebfaqen tuaj falas. Ju nuk keni nevojë të grumbullohen më shumë para vetëm për të migruar faqen tuaj të internetit nga një ofrues i prirur i hostimit në një të mirë.

Sistemi i shkëlqyeshëm i përkrahjes së klientit

Kompania ka sisteme dinamike të shpejtë të biletave mbështetëse që ofrojnë ndihmë të hollësishme për problemin tuaj. Përveç kësaj, ato ofrojnë tre mundësi të tjera për mbështetje; thirrje përmes numrave pa pagesë, bisedës live dhe bazës së njohurive për vetë-ndihmë.

Kudos to Dynamic Hosting pasi shumica e vlerësimeve deklarojnë se ato në të vërtetë ofrojnë një sistem mbështetje të shpejtë që detajon atë që ju nevojitet për të zgjidhur problemin tuaj. Shumica e klientëve ishin të kënaqur me punën e tyre dhe ata vërtet plotësojnë premtimin e tyre për mbështetje të jashtëzakonshme të klientit.

Cons

Ne jemi bërë me të mirat. Tani, le të kalojmë në të këqijat. Hosting Dinamik nuk është pa disavantazhe. Më poshtë janë disa prej tyre:

Numri i kufizuar i domeneve

Me planin e tyre më të lirë, ju mund të keni vetëm një domen për llogarinë pritëse. Kjo është larg nga ofruesit e tjerë të ofruesve të pritjes me disa prej tyre që ofrojnë një numër të pakufizuar domenesh për llogari.

Nëse keni nevojë për shumë faqe në internet, atëherë Plani Keep It Simple nuk është për ju. Ju mund të zgjidhni për planin tjetër të quajtur Ultimate 3 Year Year Plan. Plani i përmendur kushton 12,95 CAD në muaj nëse vendosni për kushtet e pagesës mujore. Shkalla e saj më e lirë është në 7.49 CAD në muaj nëse dëshironi të paguani 36 muaj përpara.

përfundim

Kështu siç përmendet në përmbledhjen tonë, si një host i menaxhuar i WordPress, ata janë të mrekullueshëm … si një host i përbashkët në internet, ka mundësi më të mira atje. Ne ju rekomandojmë të shikoni në GreenGeeks, shikoni në rishikimin tonë të GreenGeeks.

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date 2019-11-22Rishikuar Artikujt Hosting DinamikAuthor Rating 41star1star1star1stargriEmri i Produktit Hosting Dinamik rmimi
CAD 3.95

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author