Rishikimi Arvixe

Vlerësimi i përgjithshëm

Plani më i lirë
$ 7 / muaj

Arvixe: Një përmbledhje e shpejtë për njerëzit pa kohë (pothuajse të gjithë ne)

Mjerisht, me pak fjalë, ne nuk e rekomandojmë Arvixe për disa arsye. Arsyet kryesore janë shpejtësia dhe mbështetja (grackë e madhe!). Le të kalojmë disa probleme që gjetëm …

Speed: Arvixe ka vetëm një qendër të dhënash në SH.B.A., që do të thotë pothuajse çdo sit tjetër që pritet më afër se SH.B.A. do të jetë më i shpejtë (nëse ata përdorin një host të mirë). Gjithashtu, Google me të vërtetë nuk ju pëlqen faqet e ngadalta, kështu që mund të dëmtojë renditjen tuaj të mundshme dhe dukshmërinë në internet.

mbështetur: Pa mbështetje telefonike, dhe disa komente të këqija dhe tema të forumit që ankohen për mbështetjen e Arvixe …

çmimi: Ju mund të merrni çmimin më të ulët vetëm nëse kyçeni për disa vjet, i cili nuk është ideal (dhe $ 7 / muaj nuk është në të vërtetë aq i lirë).

Pra, ajo që ne po themi në të vërtetë është … ka shumë hoste në internet më të lirë atje që janë shumë më mirë dhe kanë serverë në Kanada. Për shembull, i preferuari ynë për momentin është HostPapa. Ata janë të gjelbër, kanë një qendër të shpejtë të të dhënave në Kanada, shtabi i tyre është në Kanada, ata ngarkojnë në CAD (3.36 $ / muaj), dhe një plus shtesë është se ata ofrojnë më shumë veçori se Arvixe me gati gjysmën e kostos. Mbështetja e tyre nuk është e dyta! Shikoni një vështrim në rishikimin tonë të HostPapa.

Ende të interesuar për Arvixe, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Hulumtim Arvixe

Rishikimi i Web Hosting Arvixe

Agjensitë si ne kanë nevojë për një ofrues të mirë të mbajtjes në internet që nuk do t’i lë klientët tanë. Në kërkimin tonë loooong për ofruesin më të mirë të shërbimit atje, ne kemi provuar një numër të madh të kompanive dhe e dimë cilat të përdorin dhe cilat prej tyre për të shmangur.

Nëse jeni duke kërkuar për një kompani web hosting për Kanada dhe keni hasur në Arvixe, ja çfarë menduam…

Hyrja në Arvixe

Arvixe është një kompani web hosting që filloi në Kaliforni, konkretisht në San Luis Obispo. Arvand Sabetian e gjeti kompaninë në 2003.

Ajo u ble më pas nga Endurance International Group (EIG) në vitin 2014. EIG në të vërtetë zotëron kompani të tjera pritëse si HostGator dhe BlueHost. Qendrat e të dhënave të Arvixe mund të gjenden në vende të ndryshme si Amsterdam, Hong Kong dhe Dallas, Texas.

Edhe pse ato janë të fituara nga EIG i cili zotëron BlueHost dhe gjigandë të tjerë të kompanisë pritëse, ne nuk ju rekomandojmë të regjistroheni me ta. Shtë më mirë të grumbullohen paratë tuaja në ofruesit e tjerë të mbajtjes në internet që ju ofrojnë ato që ju nevojiten. Dhe ne kemi arsye të ndryshme pse ne nuk sugjerojmë t’i jepni Arvixe paratë tuaja në këmbim të shërbimit të tyre.

Por para se të heqni fjalën tonë nga shkopi, do t’ju tregojmë paketat, mirat dhe të mirat e ndryshme të Arvixe.

Çmimeve

Paketat dhe veçoritë e Avixe për Linux Web Hosting përfshijnë paketat “Class Class” dhe “Personal Class Pro”. Këto mund të shihen më poshtë:

Vmimi Arvixe2

Plani më i lirë i hostimit të Linux-it të kompanisë quhet “Personal Class”. Kushton 7,00 dollarë në muaj dhe rinovon automatikisht çdo muaj nëse nuk anulon pajtimin.

Në këtë paketë, ju merrni automatikisht hapësirë ​​në disk të pa-matur dhe transferimin mujor të të dhënave, kjo do të thotë që nuk jeni i ngarkuar për sasinë e hapësirës ose gjerësisë së bandës që përdorni në të vërtetë. Sidoqoftë, sipas Arvixe, “i pa-matur nuk do të thotë i pafund”. Shtë e nevojshme që klientët si ju të respektojnë Kushtet e tyre të Shërbimit.

Ju mund të strehoni deri në 6 domene në paketën më të lirë. Kjo do të thotë, ju mund të keni një maksimum prej 6 faqeve në internet në një llogari pritëse. Për secilën domen, ju keni një numër të pa-matur të nënfushave. Plus, ju merrni një emër domain falas me shtesat e mëposhtme: .com, .net, .tek, .space, .online, .website, .store, .site, .club, .us, .biz, .info,. mua, .co, dhe .org.

Ashtu si me shumicën e paketave të pritjes, Arvixe ju siguron një qasje cPanel për të kontrolluar plotësisht mjedisin tuaj të hostimit. Për personat me më pak teknologji, Paketa Personal Class ju siguron një ndërtues të faqes në internet me një klik. Kjo platformë e lehtë për t’u përdorur në ndërtimin e faqes në internet ju jep mundësinë për të krijuar një faqe në internet brenda disa minutash duke zgjedhur përmes një larmie modelesh.

Email-i është një domosdoshmëri për shumicën e pronarëve të uebfaqeve dhe Arvixe ju jep një numër të pa matur të kutive postare. Kjo do të thotë, ju mund të krijoni llogari të shumëfishta me email për shumë persona të ngarkuar me domenin tuaj ose faqen e internetit.

Për anën e zhvillimit të gjërave, kjo paketë ofron baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL. Kjo do të thotë që të përfitoni nga të mirat e MySQL, duke përfshirë sigurinë e rritur të të dhënave, kohën e duhur, performancën dhe fleksibilitetin. Paketa Personal Class gjithashtu ju lejon të përfitoni nga PHP, Python, Perl dhe Ruby on Rails, ndër të tjera. Shumë i dobishëm nëse planifikoni të filloni shumë faqe në internet.

Nëse keni nevojë për një certifikatë SSL për të mbrojtur informacione të ndjeshme, mund ta blini atë me një çmim shtesë prej 25,00 $ në vit. Kjo është e rëndësishme për disa site të tilla si dyqanet e e-commerce ku informacioni i ndjeshëm është i nevojshëm për të përfunduar transaksionet.

mbështetje

Arvixe ju jep një larmi opsionesh për t’i kontaktuar ata për mbështetje:

  • Merrni mbështetje duke paraqitur një biletë këtu.
  • Merrni mbështetje duke vizituar Qendra Mbështetëse / Baza e njohurive.
  • Dhe merrni mbështetje përmes sistemit të mbështetjes së klientëve në chat live.

Edhe pse Arvixe ju jep mundësi të shumta për t’i kontaktuar ata, ata ende nuk kanë një sistem mbështetës të fortë siç shihet në një larmi vlerësimesh të klientëve. Duhen rreth një orë që ata të kthehen në pyetjet dhe ankesat e klientëve. Pasi t’i bëni ata të përgjigjen në pyetjen tuaj fillestare, duhen më shumë se 5 minuta që ata të përgjigjen ndërmjet pyetjeve.

Kjo është shumë e kushtueshme sidomos kur jeni duke drejtuar një sit ecommerce. Nëse faqja juaj është poshtë ndërsa jeni duke u përpjekur të lidheni me një sistem mbështetës të ngadaltë, blerësit mund të kërkojnë një mënyrë tjetër për të blerë produktin që u pëlqen. Ata mund të jenë të irrituar dhe të shmangin përdorimin e faqes tuaj të tregtisë elektronike herën tjetër që ata përpiqen të blejnë diçka.

Shënim: Për të marrë mbështetje me përparësi nga Arvixe, duhet të paguani 20,00 dollarë shtesë në muaj.

rekuizitë

Planet themelore të Arvixe ju ofrojnë hapësirë ​​të pa matur në disk dhe transferim mujor të të dhënave. Plus, ata ju japin më së shumti 6 domene për planin më të lirë të mbajtjes në internet të Linux. Ata gjithashtu ju japin kuponë për reklamat Google, Yahoo! Dhe Bing. Për më tepër, ato sigurojnë një numër të pandryshuar të llogarive të postës elektronike që ju lejojnë të jepni kuti postare për personat e shumtë që merren me faqen tuaj të internetit.

Kur bëhet fjalë për sigurinë tuaj në internet, Arvixe ofron një bllokues spam të quajtur SpamAssassin për email. Për planin më të lirë Linux, ju merrni gjithashtu azhurnime të sigurisë së natës, zbulimin brutal të forcës dhe murin e zjarrit. Arvixe ju lejon të transferoni ose migroni sitin tuaj aktual në serverët e tyre pa pagesë.

Cons

Siç u tha më parë, ne nuk ju rekomandojmë të regjistroheni me Arvixe. Ja pse:

Ndihma e dobët e klientit

Para së gjithash, Arvixe nuk ofron mbështetje të klientit përmes telefonit. Ata ju ofrojnë tre mundësi për t’i kontaktuar ata për mbështetje: dorëzimi i biletave, mbështetja e bisedës live dhe baza e vetë-ndihmës.

Shqyrtimet e shfrenuara të klientëve në lidhje me Arvixe shprehen se mbështetja e tyre ndaj klientit është nën mesataren. Duhen një orë për t’i arritur ato përmes bisedës live dhe kërkon shumë kohë që ata të përgjigjen ndërmjet pyetjeve. Shqyrtime të tjera thonë se ata nuk ishin në gjendje të përgjigjen në pyetje të thjeshta dhe dhanë përgjigje standarde si modeli në vend që t’i përgjigjeshin pyetjes specifike në fjalë.

Plus, ata kanë një sistem mbështetës me të vërtetë të shtrenjtë për mbështetje. Vetëm për të marrë mbështetjen më të mirë që ata ofrojnë, ju duhet të paguani 20 dollarë në muaj.

Kostot mashtruese

Plani më i lirë që kushton 7 dollarë në muaj mund të jetë mashtrues ose vetëm pjesërisht i vërtetë. Siç shihet në foton më poshtë, plani më i lirë kushton vetëm 7 dollarë nëse paguani 24 muaj përpara. Kjo do të thotë, ju duhet të hidhni poshtë 168 dollarë menjëherë. Në të vërtetë kushton 10 dollarë në muaj në baza mujore.

Arvixe kushton 2

Jo vërtet i pakufizuar

Ashtu si me kompanitë e tjera të mbajtjes në internet, “Pafund” ose “Unmetered” nuk do të thotë vërtet i pafund. Karakteristikat janë ende atje deri në kohën kur e teproni CPU-në Arvixe. Kjo është arsyeja pse ju duhet të lexoni e tyre Kushtet e shërbimit. Sipas kushteve të tyre, ata mund të pezullojnë një llogari nëse përdor tepër CPU dhe burime memorie dhe nëse tejkalon lejimin mujor të bandës. Kjo vërteton pikën tonë se “Unmetered” ose “Pafund” në të vërtetë nuk është e barabartë me kuptimin e tij të vërtetë.

unreliability

Kur faqja juaj përjeton kohë të keqe, ju humbni shumë trafik, klientë dhe blerje. Kohët e fundit janë shumë të kushtueshme për pronarët e bizneseve. Kështu, është e rëndësishme për ju që të zgjidhni kompanitë e pritjes në internet me një kohë të shpejtë 99,99%.

Përdoruesit e Arvixe shpesh raportojnë se është jo i besueshëm dhe çon në faqet që shpesh rrëzohen. Shumë komente gjithashtu thanë që Arvixe ka joproduktive të mëdha edhe pasi deklaruan se ata kishin një kohë të serverit 99,99%.

Koha e ngadaltë e ngarkimit

Fatkeqësisht, përveç një kohë të dobët, faqet e internetit të Avixe gjithashtu kanë kohë të ngadalta për ngarkimin e faqeve. Ju mund të jeni duke menduar që kjo është në rregull pasi faqja do të ngarkojë në një moment në kohë sidoqoftë. Por sa e rëndësishme është shpejtësia e ngarkimit të faqeve për klientët dhe për SEO?

Në Janar 2018, Google njoftoi se do të përdorë shpejtësinë e faqeve si një faktor në renditjen e kërkimit celular. Nëse shpejtësia e ngarkimit të faqes tuaj është me të vërtetë e ngadaltë, atëherë patjetër do të humbni vendin tuaj më të çmuar në rezultatet e gjigantit të motorit të kërkimit. Kjo çon në më pak trafik dhe më pak klientë.

Sipas Tenzing, shpejtësia ndikon gjithashtu në kënaqësinë e klientëve. Koha e ngadaltë e ngarkimit do të çonte në klientë të pakënaqur. Dhe kur klientët janë të pakënaqur, ata kanë më pak të ngjarë të blejnë nga ju. Ata gjithashtu kanë më shumë të ngjarë të godasin butonin e pasëm pasi të ndeshen në një sit me shpejtësi të ngadaltë të ngarkimit.

përfundim

Ashtu si me të gjitha markat, gjithmonë ekzistojnë pro dhe kundër. Arvixe është një prej tyre. Të mirat përfshijnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe transferimin mujor të të dhënave, veçoritë e sigurisë dhe llogaritë e pakufizuara të postës elektronike. Sidoqoftë, për çmimin e planit më të lirë të strehimit, definitivisht nuk ia vlen.

Pra, siç u përmend në përmbledhjen tonë, ne do ju rekomandojmë të shikoni në HostPapa, ata ofrojnë shumë më mirë … mirë, gjithçka është më mirë me të vërtetë, shikoni rishikimin tonë të HostPapa..

PërmbledhjeVëzhgues Matthew RogersRevista Date Date-11-11-21Kërkimi i artikullit ArvixeAuthor Vlerësimi 21star1stargrigrigriEmri i produktit ArvixePrice
7 dollarë

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author