Pritja më e mirë e tregtisë për Mbretërinë e Bashkuar

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (kemi projekte të panumërta anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm të internetit. Cilësia e ofruesit tuaj të web hosting mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të dyqanit tuaj në internet.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj është akoma duke u ngarkuar … kjo është arsyeja pse një ueb i mirë pritësi është jetik!

Këto janë ofruesit tanë më të mirë të pritjes së postave elektronike në Mbretërinë e Bashkuar, host i vërtetë i cilësisë pa prishur bankën.

Side-note: # 1 ynë ka një zbritje të përkohshme 69%! Grab atë ndërsa zgjat!

Disa nga markat / faqet më të njohura që lidhen me përmbajtjen tonë:

Ne i dimë gjërat tona, një shembull i vogël i shumë dëshmive tona:

Tom është pasionant dhe i kupton shpejt nevojat e klientëve të tij. Unë e kam vlerësuar me të vërtetë gatishmërinë e tij për të shkëmbyer njohuri dhe më aftësuar në mënyrën e përdorimit të faqes sime të re. Faleminderit Tom!

Sally Mac
Tabelat e përmbajtjes

MangoMatter e bëri atë aq të lehtë për të hartuar faqen tonë të internetit aktuale. Tom ishte personalisht i përfshirë nga konsultimi i parë deri në përfundim, dhe ai është akoma i disponueshëm për çdo ndryshim që mund të jetë i nevojshëm!

Demitrios Lecatsas
Flokë të freskët

Ne zgjodhëm Tom për të hartuar faqen tonë të internetit sepse na pëlqeu stili i faqeve të tjera të internetit që ai kishte krijuar. I gjithë procesi ishte pa stres. Tomi ishte aq i dobishëm dhe asnjë nga kërkesat tona të shumëfishta nuk pati shumë probleme. Tom është një kënaqësi për të punuar me të. Ne e duam uebfaqen që ai ka bërë për ne, është kaq e thjeshtë për t’u përdorur dhe duket fantastike.

Carl Olive
pranverë!

Përvoja jonë me Mango Matter ishte fantastike! Tom është shumë i thjeshtë për tu punuar, pozitiv, efikas dhe padyshim i shkëlqyeshëm në atë që bën. Shumë e rekomanduar.

Lucy Reeves
Mjetet me të cilën

Ne e angazhuam Tomin për të zhvilluar faqen e internetit të kompanisë sonë të re dhe u kënaqëm me rezultatin. Ai ishte në gjendje jo vetëm të na jepte shkurtimisht, por të ofronte disa ide të shkëlqyera për të cilat nuk do t’i kishim menduar kurrë. Më e mira nga të gjitha, Tomi është bujar me kohën e tij dhe vazhdon të jetë në dispozicion për të dhënë këshilla dhe mbështetje.

Neil Mackenzie
Enventive

Whatfarë përvoje e lehtë dhe e qetë ka punuar me MangoMatter! Tom e kuptoi saktësisht se çfarë ishim pas, dhe jemi jashtëzakonisht të mahnitur me produktin përfundimtar. Unë nuk do të hezitoja të zgjedh përsëri MangoMatter në të ardhmen.

Tyson King
Zgjidhje Drejtori / Plumbrite

Tom nga MangoMatter ka qenë mbështetje jashtëzakonisht e dobishme, profesionale dhe e shkëlqyeshme për krijimin e Uebsajtit tim, ai është një pasuri dijesh dhe shumë efikase. Unë nuk kam asnjë hezitim në rekomandimin e MangoMatter dhe e kam bërë tashmë atë.

Michelle Watson
Ifix

Ne kemi bërë analizat, rishikimet në web hosting & krahasime në mënyrë që të mos keni nevojë, duke rezultuar në një listë të kompanive më të mira të mbajtjes në internet të tregtisë elektronike për Mbretërinë e Bashkuar. Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të nivelit të lartë të – për mendimin tonë – 5 hostet kryesore të e-commerce, të renditura sipas vlerësimit, duke detajuar koston / muajin, & sa hapësirë ​​në disk ofrojnë. Ne gjithashtu morëm 3 kryesorët tanë dhe i shqyrtuam ato veçmas poshtë tabelës.

Kompania e Web Hosting Vlerësim i përgjithshëm rmimi / muaj.Servers në mbarë botënFigurat eKërkimeVendet në internet
siteground2 £ 2.95 (Zbritje e përkohshme 67%, nga 8,95 £)
 • Serverë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar + një rrjet global
 • Rrufeja e shpejtë
 • E përballueshme (tarifa në GBP)
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave!
 • Mbështetje e shpejtë e ekspertëve
 • Rekomanduar zyrtarisht nga WordPress = fitues!
Rishikimi i sitit rrethues
GreengeeksLogo 2,95 dollarë amerikanë
 • Pritja e gjelbër
 • serverat në Evropë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
Rishikimi i GreenGeeks
A2HostingLogo 3.92 dollarë amerikanë
 • Lirë
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk!
Rishikimi i Hosting A2
logoja eukhost £ 3.33
 • Performanca e lartë
 • Bazuar në Mbretërinë e Bashkuar
Rishikimi TSOhost
kinsta 30 dollarë amerikanë
 • WordPress hosting përsosur
 • Performancë e shkëlqyer
 • Përdor Platformën Google Cloud
 • Tagmimi më i lartë
Rishikimi Kinsta

# footable_8165 td.ninja_column_3 {text-rresht: qendër; }

Pritja më e mirë e tregtisë elektronike në Mbretërinë e Bashkuar 2020 – Komente

1. SiteGround

Kjo është ndërmarrja jonë e preferuar gjithëpërfshirëse e pritjes për faqet e tregtisë elektronike. Ata janë të përballueshëm, kanë serverë të shpejtë të rrufeve në Londër, dhe më e rëndësishmja, mbështetja është shumë e përgjegjshme (koha mesatare e përgjigjes është rreth 10 minuta).

SiteGround gjithashtu vjen shumë i rekomanduar nga WordPress (shumë pak ndërmarrje pritëse mund ta pretendojnë këtë! Ata, natyrisht, mund të zgjidhin çdo CMS që ju hedhin mbi ta), kjo është një inteligjente absolute! oh, + ata kanë një Garancia e kthimit të parave 30-ditore!

Planet e SiteGrounds ‘vijnë gjithashtu me një mori karakteristikash të ftohta si një sistem tepër efikas i sigurisë, mbështetje automatike dhe SSL falas (shumë e rëndësishme për faqet e tregtisë elektronike)

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 2 £.75 / muaj (69% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

siteground2

  fitues

Lehtësinë e përdorimit

97%

mbështetje

95%

Performanca / Fuqia

95%

2. GreenGeeks

Çmimi: $ 2.95
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

GreenGeeks është një nga kompanitë që ju thjesht e dini se po bën gjithçka në rregull, ata kanë parë një rritje masive që kur ata shkuan live në vitin 2008. Arsyet e suksesit të tyre janë mjaft të qarta kur të filloni të punoni me ta, është kombinim i arritjes globale (të shumëfishta qendrat e të dhënave në të gjithë botën), performancë e jashtëzakonshme, mbështetje e shkëlqyeshme dhe mjaft e shpejtë, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, ata po e rikthejnë 3 herë konsumin e energjisë në rrjet përmes energjisë së erës, gjë që është mjaft e mahnitshme!

Sa i përket karakteristikave specifike, ato ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk edhe në planin e tyre më themelor, kanë mbështetje 24/7, dhe ashtu si SiteGround, një garanci për 30 ditë kthim parash nëse nuk jeni të kënaqur! Një numër 2 i fortë në listën tonë!

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm 2,95 USD / muaj (Zbritje Ekskluzive e MangoMatter – zbritur nga 9,95 $)

Logo GreenGeeks

Lehtësinë e përdorimit

94%

mbështetje

95%

Performanca / Fuqia

90%

3. A2 Hosting

A2 Hosting është shumë i ngjashëm me SiteGround, si në performancën ashtu edhe me veçoritë (thjesht një kosto më e shtrenjtë), ata gjithashtu kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë të butë të shpejtë në të gjithë botën (përfshirë Londrën). Për tregtinë elektronike, ne i pëlqejmë ata pasi ofrojnë serverë me ngarkesë turbo për shpejtësi të shtuar dhe ata janë mjaft fleksibël me burimet e serverit të tyre, duke lejuar që dyqanet me madhësi të mirë të funksionojnë të buta të buta.

Ata gjithashtu ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm USD $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj).

Lehtësinë e përdorimit

87%

mbështetje

94%

Performanca / Fuqia

93%

hulumtim në tregti në Mbretërinë e Bashkuar

Hosting E-Commerce në Mbretërinë e Bashkuar: Si ta gjeni një të duhurin

Pritja e tregtisë elektronike është një lloj i mbajtjes së faqeve në internet që është caktuar posaçërisht për të pritur faqet e internetit të tregtisë elektronike për bizneset ose sipërmarrësit. Kjo është, faqet e internetit që funksionojnë si dyqane online, të pajisura për të lehtësuar transaksionin në internet të mallrave dhe shërbimeve. Ne gjithashtu krijuam krahasime të hosteve për tregtinë elektronike e cila pret Australinë dhe e-tregtinë që pret për Kanada.

Për shkak të natyrës së ndjeshme të të dhënave të ndara përmes këtyre transaksioneve, ekzistojnë një numër karakteristikash dhe funksionesh që lidhen me këtë lloj platforme të mbajtjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar që e diferencon atë nga llojet e tjera të mbajtjes në internet.

Farë e bën Hosting E-Commerce të ndryshme nga Normal Web Hosting për Mbretërinë e Bashkuar

Në krahasim me llojin e planit të hostimit të nevojshëm për një uebfaqe ose blog të përgjithshëm, hostimi i e-commerce ndryshon nga pritja “normale” e internetit në disa mënyra.

Features

Para së gjithash, pritja e e-commerce përfshin një sërë funksionesh dhe mjetesh të nevojshme për bizneset për të lehtësuar transaksionet në internet.

Ndërsa pritja e tregtisë elektronike përfshin ende konsiderimin e aspekteve të përgjithshme të ndërtimit të faqeve siç janë tiparet themelore të dizajnit të uebit, tiparet specifike për këtë platformë pritëse përfshijnë:

Katalogje në internet

Menaxhimi i inventarit

Capabilities Aftësitë e përpunimit të pagesave

Functions Funksionet e shportës së blerjes

● dhe një çertifikatë e Sockets Sockets Layer (SSL)

Karakteristikat e ofruara brenda planeve të pritjes së e-commerce mundësojnë që pronarët e faqeve të vendosin në mënyrë të duhur faqen e tyre të tregtisë elektronike dhe më pas të menaxhojnë dhe drejtojnë procesin e transaksioneve të biznesit të tyre.

Ndërsa faqet e internetit të përgjithshme nuk kanë nevojë për veçori të tilla si përpunimi i pagesave, ato janë të domosdoshme për bizneset dhe sipërmarrësit që synojnë të presin një dyqan online..

kosto

Kostoja e hostimit të e-commerce mund të ndryshojë në varësi të ofruesit specifik që ju zgjidhni për planin tuaj të pritjes, si dhe tiparet që ata ofrojnë.

Në mënyrë tipike, një plan pritjeje me cilësi të mirë të tregtisë elektronike do të zgjasë nga 20 – 250 dollarë plus një muaj. Sidoqoftë, pritja e një sistemi elektronik të tregtisë elektronike mund ta kushtojë këtë kosto edhe më të lartë, duke filluar nga 300 dollarë me hapësirë ​​për t’u ngjitur.

Planet e mbajtjes së uebit pa aftësi të tregtisë elektronike, nga ana tjetër, mund të blihen për aq pak sa 4 dollarë në muaj dhe të shkojnë atje duke u bazuar në llojin e platformës së mbajtjes së faqes në internet (p.sh. VPS, e përbashkët, e përkushtuar, etj). Ndërsa ka edhe disa opsione falas për mbajtjen në internet, kjo zakonisht nuk rekomandohet për bizneset.

Tofarë duhet të kërkoni kur kërkoni për një ofrues të Hosting ECommerce

Ekzistojnë disa faktorë që duhet të merrni parasysh kur kërkoni një ofrues të hostit të ueb-tregtisë. Konsideratat më të rëndësishme duhet të kenë të bëjnë me nevojat specifike të biznesit tuaj, pasi disa karakteristika të ofruara nga ofruesit mund ose nuk mund të jenë të nevojshme për të përmbushur qëllimin tuaj.

Detajuar më poshtë janë shpjegime të shkurtra të llojeve të ndryshme të mbajtjes së faqes në internet, si dhe gjëra kyçe për tu kërkuar kur kërkoni në ofruesit e pritjes së programeve elektronike të tregtisë elektronike.

Llojet e strehimit

Ndarja e përbashkët

Pritja e përbashkët është një lloj i pritjes në internet që është i popullarizuar në mesin e bizneseve, veçanërisht atyre me një buxhet pasi këto plane priren të jenë më miqësore me buxhetin.

Në një plan të përbashkët të pritjes, faqja juaj e internetit është pritur në një server që është i ndarë me faqet e internetit të tjera. Numri aktual i faqeve të internetit që po ndani serverin tuaj, si dhe çfarë mund të prisni përsa i përket performancës së sitit, varet nga ofruesi. Uebfaqet e pritura në një server të përbashkët mund të jenë të hapura për kërcënime të sigurisë, dhe performanca e uebit gjithashtu mund të varet nga sa burime pretendohen ose përdoren nga faqet e tjera në të njëjtin server..

Rezervimi në re

Pritja në cloud përfshin ndarjen e një serveri me uebfaqe të tjera, të ngjashme me hosting VPS, dhe operon nëpër disa serverë të ndërlidhur të uebit. Ekzistojnë tre kategori kryesore të pritjes së cloud: Softuer-si-një-Shërbim (SaaS), Infrastrukturë-si-një Shërbim (IaaS) dhe Platformë-si-një-Shërbim (Paas).

Përfitimet e mbajtjes së cloud përfshijnë mundësinë e përdorimit të një sistemi operativ Linux ose Windows (OS), si dhe fleksibilitetin që mundësohet përmes shkallëzimit të pritjes së cloud. Kjo do të thotë, zgjidhjet e cloud janë me çmim të bazuar në përdorim, duke kërkuar vetëm që bizneset të paguajnë për burimet që ata janë duke përdorur në të vërtetë.

VPS Hosting

Pritja e serverit privat virtual (VPS) është e ngjashme me të dy hostet e dedikuar dhe të përbashkët, pasi ofron disa nga kontrollet dhe burimet e ofruara brenda planeve të dedikuara të pritjes, por brenda një ambienti të përbashkët pritjeje. Kjo është, një host VPS operon përmes disa sistemeve të ndryshme operative virtuale në një server fizik.

Me një plan hosting VPS, ju akoma ndani disa burime me uebfaqe të tjera, por ju keni përfitimin e sistemit tuaj operativ (OS). Dy lloje të ndryshme të planeve VPS mund të ofrohen nga ofruesit: VPS të vetë-menaxhuar dhe VPS të menaxhuar. E para siguron pronarin e faqes me kontroll mbi serverin, si dhe përgjegjësinë e trajtimit të të gjitha aspekteve teknike. Me një plan të menaxhuar VPS, kompania pritëse merret me aspektet teknike.

Pritja e përkushtuar

Pritja e përkushtuar është një nga llojet më të shtrenjta të pritjes. Me hostimin e dedikuar, hostet e internetit marrin me qira dhe kanë kontroll të plotë mbi serverin e tyre. Planet e dedikuara të pritjes së programeve përmbajnë performanca të larta në site, kontroll mbi personalizimin dhe pothuajse 100% në kohën e duhur.

Host WordPress

WordPress hosting është një lloj web hosting i optimizuar posaçërisht për të mbështetur faqet që funksionojnë përmes sistemit të menaxhimit me porosi (CMS), WordPress.

Vendndodhja dhe shpejtësia e serverit

Vendndodhja e serverit ka rëndësi, veçanërisht me faqet e tregtisë elektronike. Konsideroni se sa më tej ju ose tregu juaj i synuar të jetë nga vendndodhja gjeografike e serverit, aq më i ngadalshëm do të funksionojë faqja juaj e internetit. Kur bëhet fjalë për e-commerce, vonesat në kohën e ngarkimit mund të jenë mjaft të dëmshme, duke bërë që biznesi juaj të humbasë shitjet.

Në mënyrë që faqja juaj të ketë kohë adekuate të ngarkimit dhe të zvogëlojë vonesën, është mirë që serverët tuaj t’i mbani gjeografikisht afër audiencës tuaj të synuar.

mbështetje

Shtë ideale të zgjidhni një ofrues pritës që ofron qasje të lehtë në një ekip mbështetës. Nëse faqja juaj rrëzohet, ose ndonjë veçori tjetër duket se po funksionon, është e rëndësishme të keni një ekip mbështetës të vëmendshëm në gatishmëri për të qenë në gjendje të adresojnë dhe korrigjojnë shpejt çështjen.

Hapësira e diskut

Të kesh një ndarje adekuate të hapësirës në diskut është një konsideratë tjetër e rëndësishme kur zgjedh një plan pritës.

Megjithëse mund të ndryshojë nga biznesi në biznes, faqja juaj në internet e-commerce do t’ju duhet hapësirë ​​adekuate e diskut për faqet e produktit tuaj individual. Faqet e produkteve që shfaqin grafikë me cilësi të lartë, veçanërisht, marrin më shumë hapësirë ​​sesa faqet e internetit, të tilla si bloget, të cilat priren të jenë më të shkruara me tekst, me më pak hapësirë ​​të nevojshme për grafikë dhe media të tjera.

Ndarja e hapësirës në disk që merrni përmes planit tuaj të pritjes gjithashtu llogarit për skedarët video dhe audio, bazat e të dhënave, llogarinë e postës elektronike dhe çdo skenar dhe program të instaluar.

Disa plane ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk, që mund të jetë alternativa më e mirë për faqet e internetit më të mëdha. Bizneset që planifikojnë të operojnë faqe më të vogla të tregtisë elektronike me më pak faqe në internet dhe përmbajtje, megjithatë, nuk mund të kenë nevojë domosdoshmërisht të zgjasin dollarët e tyre për një paketë të pakufizuar.

SSL

Secure Sockets Layer (SSL) është një teknologji që siguron një lidhje interneti të sigurt, të koduar midis një serveri dhe shfletuesit të internetit – d.m.th. klientët tuaj. Kjo mundëson transmetimin privat të të dhënave të ndjeshme, siç është informacioni për përpunimin e pagesave.

Uebfaqet që mbrohen nga SSL do të shfaqin një shirit të gjelbër adresash ose simbol bllokimi që ndodhet në të majtë të shiritit të adresës. URL gjithashtu do të fillojë me https: // më shumë sesa me standardin http: //

Mbrojtja e të dhënave është thelbësor drejt suksesit dhe reputacionit të një siti të tregtisë elektronike, gjë që e bën SSL gjerësisht të konsiderohet si një funksion i domosdoshëm këto ditë sesa opsionale. Për shkak të sofistikimit të teknologjisë së koduar, posedimi i një certifikate SSL lejon që faqja juaj të krijojë besim dhe besim me klientët tuaj.

uptime

E fundit është konsiderata e zgjedhjes së një plani pritës që përmban kohën optimale. Pothuajse çdo ofrues i pritësit të uebit ofron 99-100% uptime për klientët e tyre; sidoqoftë, edhe ai 1% mund të jetë thelbësor.

Në qoftë se faqja juaj e internetit nuk është nënshtruar mirëmbajtjes së planifikuar, duhet të synoni për një plan që do të lejojë që faqja juaj të jetë e arritshme praktikisht 100% e kohës.

Dhe kjo është kjo, mund të duket mbizotëruese për të mbuluar të gjitha pikat, por vetëm t’i hidhni një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për ofruesit më të mirë të mbajtjes së faqes në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author