Pritja më e mirë e tregtisë për Australinë

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (kemi projekte të panumërta anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm të internetit. Cilësia e ofruesit tuaj të web hosting mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të dyqanit tuaj në internet.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj është akoma duke u ngarkuar … kjo është arsyeja pse një ueb i mirë pritësi është jetik!

Këto janë ofruesit tanë më të mirë të pritjes së tregtisë elektronike për Australinë, host i vërtetë i cilësisë pa prishur bankën.

Side-note: # 1 ynë ka një ulje të përkohshme 67%! Grab atë ndërsa zgjat!

Disa nga markat / faqet më të njohura që lidhen me përmbajtjen tonë:

Ne i dimë gjërat tona, një shembull i vogël i shumë dëshmive tona:

Tom është pasionant dhe i kupton shpejt nevojat e klientëve të tij. Unë e kam vlerësuar me të vërtetë gatishmërinë e tij për të shkëmbyer njohuri dhe më aftësuar në mënyrën e përdorimit të faqes sime të re. Faleminderit Tom!

Sally Mac
Tabelat e përmbajtjes

MangoMatter e bëri atë aq të lehtë për të hartuar faqen tonë të internetit aktuale. Tom ishte personalisht i përfshirë nga konsultimi i parë deri në përfundim, dhe ai është akoma i disponueshëm për çdo ndryshim që mund të jetë i nevojshëm!

Demitrios Lecatsas
Flokë të freskët

Ne zgjodhëm Tom për të hartuar faqen tonë të internetit sepse na pëlqeu stili i faqeve të tjera të internetit që ai kishte krijuar. I gjithë procesi ishte pa stres. Tomi ishte aq i dobishëm dhe asnjë nga kërkesat tona të shumëfishta nuk pati shumë probleme. Tom është një kënaqësi për të punuar me të. Ne e duam uebfaqen që ai ka bërë për ne, është kaq e thjeshtë për t’u përdorur dhe duket fantastike.

Carl Olive
pranverë!

Përvoja jonë me Mango Matter ishte fantastike! Tom është shumë i thjeshtë për tu punuar, pozitiv, efikas dhe padyshim i shkëlqyeshëm në atë që bën. Shumë e rekomanduar.

Lucy Reeves
Mjetet me të cilën

Ne e angazhuam Tomin për të zhvilluar faqen e internetit të kompanisë sonë të re dhe u kënaqëm me rezultatin. Ai ishte në gjendje jo vetëm të na jepte shkurtimisht, por të ofronte disa ide të shkëlqyera për të cilat nuk do t’i kishim menduar kurrë. Më e mira nga të gjitha, Tomi është bujar me kohën e tij dhe vazhdon të jetë në dispozicion për të dhënë këshilla dhe mbështetje.

Neil Mackenzie
Enventive

Whatfarë përvoje e lehtë dhe e qetë ka punuar me MangoMatter! Tom e kuptoi saktësisht se çfarë ishim pas, dhe jemi jashtëzakonisht të mahnitur me produktin përfundimtar. Unë nuk do të hezitoja të zgjedh përsëri MangoMatter në të ardhmen.

Tyson King
Zgjidhje Drejtori / Plumbrite

Tom nga MangoMatter ka qenë mbështetje jashtëzakonisht e dobishme, profesionale dhe e shkëlqyeshme për krijimin e Uebsajtit tim, ai është një pasuri dijesh dhe shumë efikase. Unë nuk kam asnjë hezitim në rekomandimin e MangoMatter dhe e kam bërë tashmë atë.

Michelle Watson
Ifix

Ne kemi bërë analizat, rishikimet në web hosting & krahasime në mënyrë që të mos ju duhet, duke rezultuar në një listë të kompanive më të mira të mbajtjes në internet të tregtisë elektronike për Australinë. Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të nivelit të lartë të – për mendimin tonë – 5 hostet kryesore të e-commerce, të renditura sipas vlerësimit, duke detajuar koston / muajin, & sa hapësirë ​​në disk ofrojnë. Ne gjithashtu morëm 3 kryesorët tanë dhe i shqyrtuam ato veçmas poshtë tabelës.

Pritja më e mirë në Internet për E-commerce: Top 5 tonë – maj 2020

Kompania e Web HostingM Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / muaji. (Në dispozicionin më të lirë) Hapësira në disk DiskRishikimeWebsite
siteground2 AUD $ 4,95 (Ulje e përkohshme 67%, nga 14,95 $) 10 GB
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Serverë shumë të shpejtë
 • Mbështetje e madhe!
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Rekomanduar zyrtarisht nga WordPress = fitues!
Rishikimi i sitit rrethues
A2HostingLogo 3.92 dollarë amerikanë (rreth 5.22 dollarë AUD) i pakufizuar
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk
 • E shkëlqyeshme me WordPress
Rishikimi i Hosting A2
Hostgator 2.75 dollarë amerikanë (rreth 3,70 dollarë AUD) i pakufizuar
 • Shume lire
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk! <- Sidoqoftë, serverët me bazë në SH.B.A., koha shumë më të ngadalta të ngarkimit.
 • Lejon vetëm për 1 sit
Rishikimi i hostgatorit
PanthurLogo 5 AUD $ 10 GB
 • Performancë e shkëlqyer
 • Shumë zgjedhje.
Rishikimi Panthur

Nuk është e thjeshtë të gjesh një pritës të përshtatshëm në internet që është në të vërtetë i përballueshëm, dhe nëse nuk je një magjistar i Excel, mund të marrë pak më tepër duke krahasuar të gjitha tiparet e ndryshme të pritjes (si kostoja vs bandwidth, hapësira në disk, përdorshmëria, mbështetja, rishikimet, etj.) ). Për ta lënë mendjen të qetë, në të vërtetë ekzistojnë ofrues të shkëlqyeshëm të pritjes së e-commerce atje për Australinë që nuk ngarkojnë çmime absurde të pritjes, por prapë kanë performancën për të ekzekutuar pothuajse çdo faqe ecommerce që dëshironi.

Ne kemi rishikuar 3 top-et tona në pak më shumë detaje më poshtë. Ne kemi përdorur kriteret e mëposhtme për të renditur hostet kryesorë të uebit: Lehtësia e përdorimit, përballueshmëria dhe performanca / fuqia. gëzojnë!

Tom D. S. – Redaktor

Krahasimi i Hosting-ut në E-commerce: Krijimi i 3 faqeve tona të hollësishme

1. SiteGround

Kjo është ndërmarrja jonë e preferuar gjithëpërfshirëse e pritjes për e-tregti (dhe në përgjithësi në të vërtetë), ata janë të lirë, kanë serverë shumë të fuqishëm (Singapori për faqet Australiane), dhe më e rëndësishmja, mbështetja është e nivelit të lartë (herën e fundit unë kontrolluar, koha mesatare e përgjigjes ishte 10 minuta, që është çmendur mirë).

SiteGround gjithashtu vjen shumë i rekomanduar nga WordPress (shumë pak ndërmarrje pritëse mund ta pretendojnë këtë! Ata, natyrisht, mund të zgjidhin çdo CMS që ju hedhin mbi ta), kjo është një inteligjente absolute! oh, + ata kanë një Garancia e kthimit të parave 30-ditore!

Planet e SiteGrounds ‘vijnë gjithashtu me një mori karakteristikash të ftohta, si një sistem sigurie tepër efikase, mbështetje automatike dhe SSL falas (shumë e rëndësishme për faqet e tregtisë elektronike)

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm AUD 4,95 $ / muaj (67% e përkohshme nga çmimi i zakonshëm)! 

siteground2

  Fituesi – 9.6 / 10

Lehtësinë e përdorimit

97%

përballueshmërinë

91%

Performanca / Fuqia

95%

2. A2 Hosting

A2 Hosting është shumë i ngjashëm me SiteGround, si në performancën ashtu edhe me veçoritë (thjesht një kosto më e shtrenjtë), ata gjithashtu kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë mjaft të butë në të gjithë botën (përfshirë Singaporin për ne Aussies). Për e-commerce, ne si ata pasi ata ofrojnë serverë me ngarkesë turbo për shpejtësi të shtuar dhe ata janë mjaft fleksibël me burimet e serverit të tyre, duke lejuar që dyqanet me madhësi të mirë të funksionojnë të buta të buta.

Ata gjithashtu ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm USD $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj).

Lehtësinë e përdorimit

87%

përballueshmërinë

92%

Performanca / Fuqia

93%

3. Hostgator

HostGator ka qenë në biznes për një kohë shumë të gjatë, ata presin miliona faqe. Ndërsa serverët e tyre janë në SH.B.A., gjë që rezulton në kohë më të ngadaltë të ngarkimit, unë i vendos ato në listë pasi ato janë shumë të lira. Dhe duke parë vlerën që merrni për koston, është mjaft mbresëlënëse.

Duke u thënë kështu, nëse keni edhe 1.5 $ / muaj shtesë, unë do të shkoj me SiteGround. Përdorni HostGator nëse buxheti juaj është plotësisht i ngushtë.

Ata ofrojnë gjithçka nga hostimi themelor i përbashkët, deri te hostimi i rishitësit dhe pritja në re.

Plani i tyre më i lirë fillon me 2,75 dollarë dollarë në muaj

Lehtësinë e përdorimit

86%

përballueshmërinë

90%

Performanca / Fuqia

82%

hulumtim australia për ecommerce

Pritja në internet e-commerce për Australinë: Detajet

Më poshtë, ne do të marrim disa nga karakteristikat e kërkuara të dyqaneve të e-commerce, llojet e ndryshme të pritjes nga të cilat mund të zgjidhni dhe cilat veçori specifike të mbajtjes së faqes në internet për të parë kur studioni ofruesit e pritjes së faqes në internet (ne gjithashtu bëri krahasime për pritjen e e-tregtisë për Britaninë e Madhe, dhe mbajtjen e tregtisë elektronike për Kanada). Këto janë të njëjtat gjëra që ne i analizojmë kur shkruajmë përshtypjet për pritjen tonë në internet.

Cilat janë ndryshimet midis E-Commerce dhe Normal Web Hosting?

Ekzistojnë mjaft dallime në mes të pritjes së e-commerce dhe hostimit standard të uebit. E-commerce është dukshëm e synuar drejt dyqaneve në internet, të cilat kur krahasohet me ndërtimin e faqes suaj mesatare, zakonisht kërkon më shumë siguri, më shumë hapësirë ​​në disk, më shumë baza të dhënash, më shumë shkallëzim, etj..

Ekzistojnë disa karakteristika dhe funksione që faqet e tregtisë elektronike kanë nevojë për më shumë sesa faqet e internetit normale.

 • SSL
 • Mbështetje e bazës së të dhënave për të ruajtur produktet (megjithëse shumica e faqeve tani përdorin bazat e të dhënave sidoqoftë)
 • Shërbimet e përpunimit të pagesave (ose mund të kaloni përmes PayPal, duke ju kursyer kohë dhe kosto në krijimin e një portali personal)
 • Programe shportash për blerje (ju keni ton nga këto dhe kërkon një postim të veçantë, por WordPress, për shembull, ka plugin Woocommerce që mund të kthejë çdo faqe WP në një dyqan në internet)
 • Siguria e plumbave

E thënë kështu, ofruesit më të kualifikuar të mbajtjes së faqes në internet e kanë të gjithë këtë në shumicën e ofertave të pritjes, duke eleminuar pothuajse nevojën për të kërkuar një host specifik të tregtisë elektronike. Kjo do të thotë që shumica e këshillave më poshtë për gjërat që duhet të shikoni, mund të aplikoni edhe në kërkimin tuaj për një host normal të uebit gjithashtu.

Gjërat për tu kujdesur kur kërkoni për një pritës të E-Commerce

Më poshtë do të gjeni disa gjëra për tu mbajtur në mend kur bëni hulumtimin tuaj, janë të njëjtat gjëra që shikojmë kur po rendisim nëpër listën tonë të ofruesve.

Llojet e strehimit

Ka mjaft lloje të ndryshme strehimi atje. Shumica e njerëzve kanë nevojë për pritje të përbashkët, pasi është më e përballueshme dhe tashmë mund të trajtojë shumë trafik në varësi të vetë hostit. Pastaj nga atje, ju mund të shkoni në nivelin e nivelit të ri, vps, ose një server të dedikuar … të gjithë këta mund të trajtojnë dyqane më të mëdha dhe më shumë trafik, megjithëse ato vijnë me një çmim më të lartë. Ju, sigurisht, mund të filloni me pritjen e përbashkët, dhe të shkoni lart më vonë kur të duhet të shkallëzoni.

Ndarja e përbashkët

Lloji më i zakonshëm dhe më i lirë i planit të përbashkët të shpërndarjes. Ndahet midis më shumë se një serveri që do të thotë se pronarët e bizneseve duhet të ndajnë burimet e tyre me të tjerët. Kjo përfshin ndarjen e të dhënave, kujtesën, hapësirën e diskut, kohën e CPU, etj. Në varësi të madhësisë së biznesit tuaj, kjo mund të bëjë që faqja juaj të ngadalësohet.

rekuizitë

 • Mundësia më e ulët e shtrenjtë
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Kërkon njohuri minimale teknike

Cons

 • Më shumë se një sit për server
 • Ju nuk do të keni kontroll të plotë mbi punën e faqes tuaj

Rezervimi në re

Ky lloj hosti ofrohet praktikisht duke e bërë atë një opsion të shkëlqyeshëm për përdoruesit e teknologjisë tru. Klientët e këtij shërbimi mund ta përdorin atë aq sa kanë nevojë gjithashtu dhe të paguajnë vetëm ato që përdorin. Ky është një mundësi me kosto efektive veçanërisht sepse ndryshe nga pritja normale, ju i merrni të gjitha burimet dhe pajisjet tuaja virtualisht.

rekuizitë

 • Ju paguani vetëm atë që përdorni
 • Kosto-efektive

Cons

 • Kërkon njohuri teknike të përparuara

Pritëse VPS

Një Server Virtual Private shpesh përshkruhet si baza e mesme midis një pritjeje të dedikuar dhe të përbashkët. Shumë e ndryshme se sa pritja e përbashkët, ky lloj i veçantë i hostimit krijon disa servera virtualë të gjithë në një server fizik. Zakonisht ekzistojnë 2 lloje të VPS-ve të ofruara nga kompanitë: VPS të vetë-menaxhuara dhe VPS të menaxhuara.

Dallimi midis të dyve është se vetë-menaxhimi u jep përdoruesve të plotë mbi serverin ndërsa menaxhohet jo. Kompania pritëse do të trajtojë shumicën e gjërave teknike dhe pronarët e bizneseve mund të përqëndrohen kryesisht në biznesin e tyre. Menaxhuar është më e shtrenjtë.

rekuizitë

 • Ju nuk duhet të ndani me të tjerët
 • Më e fuqishme se pritja e përbashkët
 • Performanca më e mirë

Cons

 • Kosto më e lartë

Përkushtuar Hosting

Saktësisht ajo që tingëllon, një host i dedikuar është një server i bërë posaçërisht për një faqe në internet. Selectionshtë zgjedhja më e fuqishme e ushtrive të parashikuara më lart sepse nuk do të duhet të ndani burime me njerëzit e tjerë duke ju dhënë një server plotësisht funksionues të gjithë për veten tuaj.

rekuizitë

 • Klientët kanë kontroll të plotë mbi serverin
 • Performanca e mrekullueshme

Cons

 • i shtrenjtë
 • Përgjegjësi më shumë

WordPress

Ekzistojnë shumë opsione për mbajtjen në internet të e-commerce për WordPress, përmes një prej shumë shtojcave të saj (si Woocommerce të cilat i përmendëm më parë). Kjo do të thotë që pothuajse çdo host që mbështet WordPress, mund të presë një sit të tregtisë elektronike, duke e bërë kërkimin e një hosti të tregtisë elektronike në mënyrë të konsiderueshme më të lehtë

Vendndodhja dhe shpejtësia e serverit

Ju duhet të kërkoni një server me shpejtësi të lartë në një zonë aty pranë. Nëse jetoni në Australi, ju dëshironi një ofrues të një web hosting brenda ose të paktën afër në afërsi të Australisë. Kjo do t’ju japë kohë më të shpejtë ngarkimi dhe nuk do të keni përvojë vonesa si ju nëse ofruesi juaj i pritjes është në një vend tjetër, Singapori është padyshim në rregull, dhe në shumë raste edhe më shpejt sesa pritja në Australi.

mbështetje

Një ekip i fortë dhe i përgjegjshëm për mbështetjen e klientit është i domosdoshëm kur po kërkoni një ofrues të besueshëm të pritjes së pritjes. Nëse diçka nuk po funksionon ashtu siç duhet ose po keni një problem, ju dëshironi një ekip ekspertësh që janë në gjendje t’ju ndihmojnë në çdo kohë të ditës. Shumica e ofruesve ofrojnë chat live, mbështetje telefonike dhe disponueshmëri 24/7.

Hapësira e diskut

Sa më shumë ruajtje në serverin tuaj aq më shumë skedarë / produkte mund të ngarkoni. Ju nuk do të keni nevojë për më shumë se disa GB hapësirë ​​në diskut për faqet e vogla të tregtisë elektronike, megjithatë për ato më të mëdha keni nevojë për një plan të besueshëm të pritjes me hapësirë ​​më të madhe në disk dhe kapacitete ruajtëse.

Farë është SSL dhe pse është e rëndësishme për tregtinë elektronike?

Përdorimi i një certifikate Sockets Layer Layer (SSL) është një mënyrë e mirë për të siguruar faqen tuaj. Kjo po bëhet një kërkesë më tepër sesa një opsion për të gjitha faqet e internetit. Faqet që nuk janë SSL do të shënohen nga motorët e kërkimit siç është Google si jo i sigurt. Prandaj, është shumë e rëndësishme për një biznes të tregtisë elektronike.

SSL përdoret për të vendosur lidhje të kriptuara midis host-ve të internetit dhe klientëve. Si pasojë, lejon që informacionet personale të transmetohen në mënyrë të sigurt.

uptime

Për të siguruar që dyqani juaj në internet po funksionon pa probleme dhe gjithmonë në dispozicion të konsumatorëve, ju duhet të paktën një kohë 99%, së bashku me një bandë të gjerë. Ju dëshironi që kompania juaj e web-hosting të ofrojë një server të qëndrueshëm me maksimumin e kohës së serverit.

Nisja e një faqeje për tregti elektronike mund të jetë pak e kushtueshme duke marrë parasysh kostot e dizajnit të internetit së bashku me tarifat e mbajtjes së faqes në internet. Nuk ka asnjë mënyrë rreth këtyre tarifave, veçanërisht nëse doni që faqja juaj e internetit të jetë e suksesshme.

Dhe kjo është kjo, mund të duket mbizotëruese për të mbuluar të gjitha pikat, por vetëm t’i hidhni një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet të tregtisë elektronike për Australinë, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author